Premier League - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Southampton : Wolves - 11. února 2023   16:00

Southampton
25' Alcaraz
1:2
(1:0)
Wolves
73' Bednarek (vl.)  • 87' J. Gomes
Southampton
Bazunu – Bree (80. Edozie), Bednarek, Salisu, Perraud (74. Lyanco) – Alcaraz (79. Aribo), Lavia (89. S. Armstrong) – Maitland-Niles, Ward-Prowse (C), Sulemana – Onuachu (74. C. Adams).
Caballero – Walcott, Mara, A. Armstrong.
Jarred Gillett
St. Mary's Stadium, Southampton
Wolves
Sá – Semedo (84. Castro), Dawson, Kilman, Aït-Nouri (46. Bueno) – Lemina, Neves (C) – Sarabia, Moutinho (46. A. Traoré), Nunes (70. J. Gomes) – Cunha (59. D. Costa).
Bentley – Collins, Jiménez, P. Neto.

Je konec, takový závěr by asi po prvním poločase čekal málokdo! Už v 73. minutě se v oslabení hrajícím Wolves podařilo díky vlastní brance Bednarka vyrovnat. Definitivní hřebíček do rakve Southamptonu pak v 87. minutě zasadil João Gomes, jehož trefa znamená vítězství 1:2 pro Wolverhampton.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 10:2. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 12:14.
90+7'
90+6'
Mohammed Salisu si dobrým pohybem na křídle udělal prostor pro centr, který však bez větších potíží odvrátila obrana Wolves.
90+4'
Domácí měli k dispozici ještě rohový kop, nicméně ani ten k vyrovnávací brance nevede. Se Southamptonem už to vypadá bledě.
90+1'
James Ward-Prowse z volného kopu prostrčil míč do vápna, kde se o zakončení snažil Ainsley Maitland-Niles, toho ale vychytal gólman.
90'
Southampton může vyrovnat pomocí volného přímého kopu z hranice velkého vápna.
89'
Střídání v týmu Southampton FC:
ze hřiště odchází Roméo Lavia, přichází Stuart Armstrong.
87'
Wolves právě vstřelili branku! Tak to je neuvěřitelný závěr, v oslabení hrající Wolverhampton otáčí skóre! JOÃO GOMES využil zmatku v rozehrávce domácích a zmocnil se míče, který si navedl na hranu šestnáctky. Odtamtud nejprve trefil blok, napodruhé už se ale nemýlil a zamířil nechytatelně k pravé tyči.
85'
Domácí dokázali míč na několikrát vrátit do pokutového území, kde nakonec situaci vyřešil Craig Dawson, jenž hlavičkou posunul hrací předmět na svého gólmana.
84'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers:
ze hřiště odchází Nélson Semedo, přichází Jonny Castro.
82'
Jasnou převahu v držení míče mají v posledních minutách domácí, překonat hluboko postavenou obranu Wolves ale bude v závěru utkání velice složité.
81'
Joe Aribo si dobře naběhl na levé křídlo, díky čemuž na něj mohla směřovat dlouhá vzdušná přihrávka, kterou záložník Saints přetavil v centr, ten byl ale mimořádně nepřesný.
80'
ze hřiště odchází James Bree, přichází Samuel Edozie.
79'
ze hřiště odchází Carlos Alcaraz, přichází Joe Aribo.
78'
Rohový kop Southamptonu rozehrál James Ward-Prowse centrem na bližší tyč, který odvrátil Diego Costa.
77'
Diego Costa v přečíslení dvou proti jednomu poslal míč na Sarabiu, který skluzem zakončil jen těsně vedle levé tyči. Případná branka by ale neplatila vinou ofsajdu.
74'
ze hřiště odchází Romain Perraud, přichází Lyanco,
ze hřiště odchází Paul Onuachu, přichází Che Adams.
73'
Wolves právě vstřelili branku! Hosté i v deseti dokázali potrestat domácí pasivitu a vyrovnat! Costova střela se ve vápně vrátila ke Traorému, jehož projektil si při snaze o blok do vlastní sítě srazil JAN BEDNAREK.
72'
Rúben Neves nadvakrát pálil z hrany velkého brankoviště, ani jeden z jeho pokusů ale neprošel přes blok.
70'
ze hřiště odchází Matheus Nunes, přichází João Gomes.
69'
Semedův centr z pravé strany směřoval na hlavu Diega Costy, ten ale prohrál vzdušný souboj se Salisuem.
67'
Kamaldeen Sulemana se hnal za obranu za dlouhým nákopem, nedokázal ale přetlačit bránícího soka.
65'
Exekuce volného přímého kopu se ujal James Ward-Prowse, který se pokusil podstřelit zeď. Jeho projektil byl ale příliš pomalý a jeden ze stoperů jej stihl ještě před brankou zblokovat.
64'
Ainsley Maitland-Niles na hraně velkého vápna naváděl míč na osu hřiště, přičemž byl faulován, Southampton má k dispozici volný přímý kop ze zajímavé pozice.
63'
Kilmanovi tekla krev z nosu a jeho ošetření si vyžádalo opravdu hodně času, nyní už ale obránce Wolves běhá po trávníku a pokračuje v utkání.
59'
ze hřiště odchází Matheus Cunha, přichází Diego Costa.
59'
Max Kilman, který před malou chvílí udělal obrovskou chybu před vlastní brankou, neustál jeden ze soubojů ve středovém kruhu a vyžádal si ošetření.
58'
James Ward-Prowse měl na pravém křídle spoustu prostoru i času, který vyžil k centru do vápna. Ten díky působivé rybičce trefil Kamaldeen Sulemana, jenž minul pravou tyč.
56'
Carlos Alcaraz nacentroval míč do šestnáctky, kde se k zemi skácel Paul Onuachu. Ten se u rozhodčího dožadoval penalty, leč neúspěšně.
55'
Max Kilman vyrobil jakožto poslední obránce obrovskou minelu, když předložil míč Sulemanovi. Ten mířil sám na branku, ale José Sá se mu čistě vrhnul pod nohy a gólu zabránil!
54'
Snad poprvé ve druhé půli se do útoku pustil i vedoucí domácí. Konkrétně Kamaldeen Sulemana si zpracoval dlouhý nákop na levé křídlo, jeho následný pokus o narážečku se spoluhráčem ale dopadl neslavně.
52'
A míč z autového vhazování směřoval právě na Nunese, který si však při jeho zpracovávání pomohl rukou, což zpozoroval i hlavní rozhodčí.
51'
Matheus Nunes se snažil protáhnout podél pravé postranní čáry, což se mu nepodařilo, alespoň však vybojoval autové vhazování.
50'
Matheus Cunha byl při snaze o získání míče ve středovém kruhu až příliš důrazný a fauloval.
49'
Volný kop přesně z poloviny hřiště rozehrál Rúben Neves dlouhým nákopem do šestnáctky, který však odvrátila domácí obrana.
48'
Nélson Semedo kličkoval u pravé postranní čáry a nakonec vybojoval alespoň volný kop.
47'
Kamaldeen Sulemana se snažil centrovat od pravé postranní čáry, avšak jeho záměr vystihl jeden z bránících protihráčů, následuje aut pro domácí.
46'
ze hřiště odchází João Moutinho, přichází Adama Traoré,
ze hřiště odchází Rayan Aït-Nouri, přichází Hugo Bueno.
46'
První půle je u konce, z velké části jsme v ní sledovali spíš tvrdé souboje než gólové šance. Celkem bylo rozdáno už 6 žlutých karet a Wolves dokonce od 27. minuty po vyloučení Leminy dohrávají o deseti. Jedné trefy jsme se ale přeci jen dočkali. Ve 25. minutě s přispěním levé tyče otevřel skóre Carlos Alcaraz, skóre 1:0 platí i na konci poločasu.
Druhý poločas začne přibližně v 17:03.
45+4'
45+1'
Kamaldeen Sulemana to zkusil z opravdu velké vzdálenosti, nicméně jeho projektil letěl vysoko nad.
44'
Výrazná převaha domácích v posledních minutách opadla. Nyní sledujeme marnou snahu o útoky v podání obou celků.
41'
Rohové kopy zatím v dnešním utkání nepřinášejí zajímavé šance, což platilo i tomto rohu domácích.
40'
Jan Bednarek měl uvnitř velkého vápna spoustu času na trefu skákavého míče. Jeho prudká rána z voleje ale neprošla přes několik blokujících protihráčů. Následuje rohový kop.
40'
Pablo Sarabia jako uragán přiběhl do středového kruhu, kde se při snaze získat míč dopustil faulu.
38'
Carlos Alcaraz se středem hřiště pustil do otevřené obrany hostů a shodil míč na pravou stranu. Odtamtud pak neúspěšně centroval Perraud.
37'
Žlutá karta pro tým Southampton FC (Ainsley Maitland-Niles).
35'
Žlutá karta pro tým Southampton FC (James Ward-Prowse).
33'
João Moutinho vyslal z pravé strany skvělý míč za obranu, ke kterému se dostal Matheus Cunha. Jeho zakončení z nadějné pozice na pravé straně šestnáctky ale těsně minulo bližší tyč.
32'
James Bree proplul po pravém křídle a poslal do šestnáctky skákavý míč. Ten se podařilo alespoň odkopnout Nevesovi. Následuje autové vhazování nedaleko rohového praporku pro domácí.
31'
The Saints teď naplno převzali iniciativu a takřka nepřetržitě drží míč na svých kopačkách. Wolves si pomáhají jen za cenu četných faulů.
30'
Žlutá karta pro tým Wolverhampton Wanderers (Rayan Aït-Nouri).
29'
Další skákavý míč se z hrany šestnáctky snažil na branku poslat Kamaldeen Sulemana, jenž ale mířil příliš vysoko.
27'
Tak to je velká rána pro Wolves! Mario Lemina vyfasoval druhou žlutou kartu za ústní invektiva směrem k sudímu a míří do sprch!
26'
Na branku Wolves se hrnul další útok, který Nélson Semedo vyřešil tím nejjednodušším způsobem – odkopem.
25'
Southampton právě vstřelil branku! Volný kop Warda-Prowse se zamotal ve velkém vápně, kde se k míči dostal CARLOS ALCARAZ. Ten vyslal přesně z hrany šestnáctky dvě rány, ta první se k němu vinou bloku vrátila, ta druhá už ale směřovala přesně k levé tyči, s jejímž přispěním i zapadla do branky.
23'
Žlutá karta pro tým Wolverhampton Wanderers (Nélson Semedo).
22'
Rychlý protiútok je zatím v dnešním zápase velká neznámá. O jeden takový se ale nyní pokusil Matheus Cunha, kterému se však zamotal míč pod nohama, díky čemuž se domácí obrana stihla vrátit pod balon.
21'
Skákavý míč vyplaval na hranu velkého vápna, kde se do něj opřel Kamaldeen Sulemana, jeho prudká rána z voleje ale mířila zhruba metr vedle pravé tyče.
20'
Z rohového kopu The Saints nikterak neohrozili branku soupeře.
19'
Kamaldeen Sulemana se po levém křídle prohnal jako vítr a svým stříleným centrem vybojoval rohový kop.
18'
Neves si několikrát vyměnil míč se Sarabiou, aby nakonec nakopl míč z osy hřiště do vápna. Přihrávka mu ale vůbec nesedla a směřovala do moci soupeře.
17'
Romain Perraud si podél levé postranní čáry probíjel cestu jako tank, nakonec se k centru nedostal, neboť hlavní arbitr jeho počínání vyhodnotil jako útočný faul.
15'
Postupný útok nyní zvolil i Wolverhampton, jeho těžiště bylo na pravé straně, kde však obrana vytlačila Semeda, který byl nucen vrátit míč zpět na obrannou polovinu.
14'
Volný kop z pravé strany rozehrál James Ward-Prowse dle očekávání centrem. Na ten si dobře naskočil Bednarek, jehož hlavička ale nesměřovala mezi tři tyče.
13'
Domácí zatím velmi často nakrátko kombinují na útočné polovině, nedaří se jim ale vyprodukovat přihrávku, která by překvapila skvěle organizovanou obranu Wolves.
12'
Postupný útok Southamptonu přerušil Rúben Neves, který duchaplně vyběhl z obranné řady a vystihl jednu z pomalejších přihrávek.
11'
Volný kop přesně z poloviny hrací plochy rozehrál James Ward-Prowse dlouhým nákopem, který ale bez větších potíží odvrátila obrana Wolves.
9'
Žlutá karta pro tým Wolverhampton Wanderers (Mario Lemina).
9'
Svůj první rohový kop si odbyli i hosté, kteří jej rozehráli nakrátko. Následný utažený centr Moutinha ale neznamenal pro branku Southamptonu žádné nebezpečí.
8'
Semedo opět přihrával z pravého křídla, tentokráte zvolil střílený pas do druhé vlny, ani ten ale neskončil na kopačkách některého z jeho spoluhráčů.
7'
Nélson Semedo nabral na pravém křídle ohromnou rychlost, díky které překonal hned dva bránící protihráče. Kaňkou na pohledném průniku byl ale centr, který sice směřoval do vápna, nikoliv ale do moci Wolves.
6'
Matheus Nunes se na hraně velkého vápna snažil posunout míč na spoluhráče nabíhajícího za obranu, přes dobře bránící beky Southamptonu ale míč neprocedil.
5'
Domácí se postupnou kombinací dostali až na kraj šestnáctky, kde si ale Mohammed Salisu ukousl příliš velké sousto a při snaze o kličku míč ztratil.
3'
Na centr z rohového kopu se snažil vyhoupnout Jan Bednarek, avšak přes obránce se nedostal.
2'
Romain Perraud se ocitl v dobré střelecké pozici na levé straně velkého vápna po pasu Sulemany, jeho prudkou střelu ale jeden z bránících hráčů tečoval na rohový kop.
2'
Postupný útok hostů vyústil v centr do vápna, ke kterému se snažil probít Rúben Neves, nicméně u míče byl dříve gólman.
1'
Úvodní výkop je v režii Wolves, kteří začínají přihrávkami dozadu až k obrannému valu.
1'

Southampton FC: Bazunu – Bree, Bednarek, Salisu, Perraud – Alcaraz, Lavia – Maitland-Niles, Ward-Prowse (C), Sulemana – Onuachu.
Náhradníci: Caballero – Lyanco, Aribo, Walcott, S. Armstrong, C. Adams, Edozie, Mara, A. Armstrong.
Trenér: Nathan Jones

Wolverhampton Wanderers: Sá – Semedo, Dawson, Kilman, Aït-Nouri – Lemina, Neves (C) – Sarabia, Moutinho, Nunes – Cunha.
Náhradníci: Bentley – Bueno, Collins, Castro, J. Gomes, Jiménez, D. Costa, P. Neto, A. Traoré.
Trenér: Julen Lopetigui

Rozhodčí: Jarred Gillett.
Wolverhampton Wanderers

Do případných sestupových bojů mohou být namočení i Wolves, kterým s 20 body patří 15. místo. Jejich aktuální forma je ale slušná, neboť z pěti posledních utkání vytěžili 7 bodů a minulý týden si doma vyšlápli i na silný Liverpool (3:0), poslední čtyři utkání se Southamptonem navíc vyhráli. Wolverhampton má ve svém kádru hned dva pětigólové střelce, jsou jimi Portugalci Ruben Neves a Daniel Podence.
Southampton FC

Southampton se nadále trápí i pod novým koučem Nathanem Jonesem a s pouhými 15 body se krčí na posledním místě tabulky. Na jihu Anglie ale stále není nic ztraceno, ztráta na 17. místo, které zaručuje setrvání v nejvyšší soutěži, činí pouhé 4 body. Z posledních pěti utkání vytěžili The Saint tři body a naposledy se představili na hřišti Brentfordu, kterému podlehli 3:0. Nejlepším střelcem týmu je James Ward-Prowse, jenž má na kontě 5 gólů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.