Premier League - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Tottenham : Brighton - 8. dubna 2023   16:00

Tottenham
11' Son Hung-min (Perišić) • 79' Kane (Höjbjerg)
2:1
(1:1)
Brighton
34' Dunk  (March)
Tottenham
Lloris (C) – Romero, Dier, Lenglet – Porro, Skipp (88. P. Sarr), Höjbjerg, Perišić (90+2. Tanganga) – Kulusevski (77. Danjuma), Son Hung-min – Kane.
Austin, Forster – D. Sánchez, Mundle, Devine, Richarlison.
Attwell – Cann, Mainwaring
Tottenham Hotspur Stadium
Brighton
Steele – Veltman (85. Enciso), Colwill (70. Webster), Dunk (C), Estupiñán – Caicedo, Groß – March, Mac Allister, Mitoma – Welbeck (66. E. Ferguson).
R. Sánchez – van Hecke, Gilmour, Ayari, Buonanotte, Undav.

Děkuji za pozornost a krásný zbytek soboty.
Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 4:5. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 15:15.
Máme za sebou velmi divoký zápas, který nakonec šťastněji dopadl pro domácí Tottenham. Po prvních deseti minutách to vypadalo, že se Tottenham bude chtít odprostit od špatných výkonů, ovšem právě od úvodního gólu Sona se otěží chopil Brighton a celý první poločas víceméně dominoval. Vyrovnávací branka přišla z hlavy Lewise Dunka. V druhém poločase však Brighton na svůj výkon nenavázal tak, jak by potřeboval a Tottenham se dostával zpět do hry. Nejprve však přišel neuznaný gól Mac Allistera a následně neshody mezi oběma střídačkami, která vyvrcholila v červené karty obou hlavních trenérů. Jako by to domácím dodalo náboj a začali být zase o něco nebezpečnější. V 78. minutě přišel tlak, který započal Romero s Hojbjergem, který si následně vyměnil míč se Sonem a naservíroval míč Kaneovi do volného prostoru a Kane přidal další gól do své obsáhlé sbírky zásahů. Kontroverzní a diskutabilní však bude výkon rozhodčího Atwella, který svou dnešní situaci příliš nezvládl a učinil několik nesprávných rozhodnutí.
90+7'
90+6'
Mitoma si našel Marchův centr a dokázal hlavičkou zakončit, ale pouze do míst, kde stál Dier, který míč odkopl až na půlku hřiště.
90+5'
Son se vložil do souboje a Mitoma ho k jeho smůle fauloval.
90+4'
Caicedovu přihrávku za obranu si vzal na starost Romero a s přehledem si míč zpracoval a odkopl mimo nebezpečí.
90+3'
March se dostával do vápna, ale poté mu Tanganga pomohl, aby se zahnal do zámezí.
90+2'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
ze hřiště odchází Ivan Perišić, přichází Japhet Tanganga.
90+1'
Žlutá karta pro tým Tottenham Hotspur (Cristian Romero).
Za výroky dostává kartu Romero.
90+1'
Caicedo předvedl šlapák na Kanea a domácí tak budou mít volný přímý kop, který rozehraje Lloris.
89'
Harry Kane se obětoval úplně celý, dokonce do souboje skočil po hlavě, aby neztratil míč, ale nakonec bude následovat vhazování hostů.
88'
ze hřiště odchází Oliver Skipp, přichází Pape Matar Sarr.
87'
Žlutá karta pro tým Tottenham Hotspur (Pierre-Emile Höjbjerg).
Tentokrát to už dánskému záložníkovi neprošlo a poté, co si pomohl rukama, zaslouženě dostává žlutou kartu.
86'
Rozhodčí ještě řeší potyčku mezi Romerem a Dunkem, ale nakonec ji vyhodnotil bez karet.
85'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion:
ze hřiště odchází Jöel Veltman, přichází Julio Enciso.
84'
Höjbjerg byl v souboji pozdě a fauloval Mac Allistera, kterému se to příůiš nelíbí.
83'
Porro bojoval u postranní čáry o míč, ale přidržel si protihráče a tento nedovolený zákrok mu neprošel.
82'
Tak jako v celém zápase přišel centr Marche, který mířil na Dunka, ale tentokrát jeho hlavičkový pokus nebyl nijak nebezpečný.
81'
Po teči Romera uvidíme rohový kop Brightonu.
79'
Tottenham právě vstřelil branku!
Rychlý protiútok domácího týmu vedle Son, který skvěle našel Höjbjerga a ten parádní přihrávkou pod sebe nabídl míč HARRYMU KANEOVI, který bez problémů zakončil do levé části brány!
78'
Výborný tlak domácího týmu přinesl vybojování míče a rychlý protiútok.
77'
ze hřiště odchází Dejan Kulusevski, přichází Arnaut Danjuma.
76'
Brighton momentálně drží míč na kopačkách, ale domácí hráči jsou dobře postavení a zatím to nikam nevede.
75'
Lenglet skvěle přečetl přihrávku Mitomy a zneškodnil dobře rozvíjející se šanci hostujícího mužstva.
74'
Dier byl ve vzdušném souboji s Dunkem a pomohl si rukou, takže rozhodčí odpískal útočný faul.
73'
Porro byl Dunkem faulován a Tottenham bude mít příležitost v podobě standardní situace.
72'
Z rohového kopu nepřišlo žádné nebezpečí a hrát tak budou domácí.
71'
Hosté se ujmou dalšího rohového kopu.
70'
ze hřiště odchází Levi Colwill, přichází Adam Webster.
69'
Dunk se dostal k zakončení hlavou po dalším skvělém centru Marche, ale mířil kousek vedle pravé tyče.
68'
Žlutá karta pro tým Tottenham Hotspur (Ivan Perišić).
Perišič šel do souboje příliš nebezpečně a byl ohodnocen karetním trestem.
67'
Kulusevski dobře zabojoval a snažil se přejít i přes Veltmana, ale ten ho zastavil a obral ho o míč.
66'
ze hřiště odchází Danny Welbeck, přichází Evan Ferguson.
65'
Žlutá karta pro tým Brighton & Hove Albion (Pascal Groß).
Za neustálé slovní připomínky si Groß vysloužil žlutou kartu.
64'
K zakončení ve vápně se dostal Harry Kane, ale mířil nad bránu.
63'
Čím více se zápas blíží ke konci, tím víc hlavní rozhodčí Simon Atwell zápas nezvládá, jelikož tentokrát nepískl ani jasný faul na Marche.
62'
March podklouznul a kopl míč do své nohy, ale rozhodčí z nějakého důvodu ukázal na rohový kop.
61'
Hra snad bude dále pokračovat bez problémů.
59'
Rozhodčí Atwell se rozhodl neřešit, kdo se potyček účastnil a červenou kartu ukázal oběma trenérům! I přesto, že například trenér Stellini pouze stál na místě a na slovní přestřelky se koukal. No to jsou věci!
58'
Hra je teď přerušena a přicházejí roztržky mezi oběma lavičkami.
57'
Přetažený centr od Porra nezachytil ani Perišič a domácí tak přicházejí o míč.
56'
Mac Allister k jeho smůle tečoval míč rukou a gól byl odvolán.
55'
Welbeck se ve vápně dostal ke střele a MAC ALLISTER tečoval jeho pokus tak, že Lloris nedokázal zareagovat a dokázal vstřelit gól.
54'
Hosté jsou v držení míče a budou mít šanci tvořit další akci.
53'
Perišič si nabíhal za obranu, ale svůj náběh načasoval blbě, jelikož byl zachycen v ofsajdovém postavení.
52'
Perišič se dostal do skvělé situace a nebezpečně vystřelil, ale Steele prokázal skvělý reflex a konečky prstů míč vytěsnil mimo branku.
51'
Mitoma se dokázal prorvat až do vápna, tam však narazil na Romera a přihrál mimo hřiště.
50'
Estupiňán se chtěl angažovat v dalším útoku hostů, ale byl přistižen v ofsajdu.
49'
Kulusevski nenašel Harryho Kanea a pouze odevzdal míč brankáři Steelovi.
48'
Groß si výborně nabíhal za obranu, kde ho taky hledal Caicedo, ale Lenglet byl na správném místě a míč uklidil pryč z vápna.
47'
Caicedo byl v souboji pozdě a fauloval Höjbjerga.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:07.
Na začátku to vypadalo, že vidíme jiný Tottenham, než v minulých zápasech, ale postupně se to dostávalo do stejných kolejí. V 10. minutě Perišič předložil míč Sonovi, který si díky individuální práci posunul míč více do středu hřiště a střelu obalil tak, že Steelovi nedal šanci. Po gólu se však domácí lehce zatáhli a to samozřejmě začalo vyhovovat Brightonu, který postupně přebral otěže zápasu. Nejprve vstřelil gól Mitoma, který však kvůli ruce neplatil, a poté přišly dvě nebezpečné situace během jedné minuty, které Tottenham přežil hlavně díky skvělým zákrokům Llorise. Vyrovnávací gól však vstřelil kapitán Brightonu Lewis Dunk, který si při rohu naběhl do nehlídaného prostoru a hlavou vsítil branku. Šance ještě přišly na obou stranách, ale nebyly tak nebezpečné, proto je stav zatím 1:1.
45+4'
45+3'
Caicedo si pokryl míč a Kulusevski ho následně fauloval.
45+2'
Kulusevski si výborně vypracoval palebnou pozici, ale ve správnou chvíli mu míč utekl.
45+1'
Estupiňán hledal své spoluhráče ve vápně, ale nahrál pouze Romerovi na nohu.
44'
Kulusevski si nejprve poradil s Caicedem a mířil po lajně vstříc velkému vápnu, kam se i dostal, ale Caicedo souboj nevypustil a následně i míč získal.
43'
Zadní tyč výborně zavíral Porro, který se po centru Perišiče dostal k zakončení hlavou, ale mířil lehce nad bránu.
42'
Mitoma zkusil proniknout do pokutového území přes dva obránce, ale nakonec nevybojoval ani roh.
41'
Na míči jsou právě hosté a snaží se připravit si dobrou šanci.
40'
Skipp se snažil přenést hru na druhou stranu hřiště, ale jeho úmysly přečetl Estupiňán a míč odhlavičkoval pryč.
39'
Colwill zůstává ležet na hrací ploše, ale nakonec ošetření nebude potřebovat.
38'
Llorisův nákop si mohl zpracovat Harry Kane, ale předskočil ho Dunk a míč mu sebral.
37'
Tentokrát se k zakončení nikdo nedostal, protože rozhodčí našel útočný faul.
36'
Hosté jsou teď v lepší psychické pohodě a opět vybojovali další roh.
35'
Perišič mohl ve vápně centrovat na Kulusevskiho, ale vůbec se mu to nepovedlo.
34'
Brighton právě vstřelil branku!
March rozehrál rohový kop úplně stejně jako ten předešlý, ovšem tentokrát si do správných míst naběhl LEWIS DUNK a nekompromisně zakončil.
33'
Brighton bude zahrávat další rohový kop.
32'
Skipp dokázal vyvézt míč až na útočnou třetinu svého týmu, ale tam byl čistě ozbrojen Caicedem.
31'
Mitoma byl v souboji pozdě a nešetrně fauloval Porra. Tentokrát se to ještě obešlo bez karty.
30'
Son si našel oblouček, který mířil za obranu, ale poté ho předskočil Colwill a Son pouze fauloval.
29'
Son viděl rozběhnutého Höjbjerga a správně mu přihrál. Do střely se dostal, ale Dunk ho dokázal zblokovat.
28'
Perišič hledal někoho ze svých spoluhráčů vepředu, ale nakonec musel hrát dozadu na Lengleta.
27'
Perišič si skvěle počkal na pohyb Marche a ve správný moment ho obral o míč.
26'
Další střelu z dálky vyprodukoval Caicedo, a jen díky teči Llorise trefil pouze tyč.
25'
Welbeck vyslal pěkný projektil, ale na jeho střelu skvěle zareagoval Hugo Lloris.
24'
Mac Allister měl možnost vystřelit ze střední vzdálenosti, ale Höjbjerg se dokázal vrátit včas a jeho pokus zneškodnit.
23'
Estupiňán hledal svým centrem Große, ale našel pouze hlavu Lengleta, který tuto šanci odvrátil.
22'
Skipp s míčem podklouzl, a poté ještě bojoval o míč, ale byl mu odpískán faul.
21'
Kane chtěl vypálit svou slabší nohou, ale Estupiňán mu to svým rychlým návratem překazil.
20'
Hosté otáčí míč ze strany na stranu a čekají na chybu domácího mužstva.
19'
Son se snažil operovat na hranici obranné linie Brightonu, a proto bylo pravděpodobné, že se bude nacházet v ofsajdu, kde ho nakonec i čárový rozhodčí našel.
18'
Ruka potvrzena a gól opravdu neplatí, ale Tottenham by se takových rozehrávek měl vyvarovat.
16'
Mitoma dokázal dopravit míč do sítě, ale rozhodčí okamžitě signalizuje ruku. O všem však rozhodne videorozhodčí.
15'
Kulusevski poslal přihrávku do běhu na Harryho Kanea, který zakončil, ale Veltman mu znepříjemnil pozici, takže mířil pouze vedle.
14'
Welbeck dokázal vyhrát hlavičkový souboj ve vápně, ale Perišič odpálil míč do bezpečí.
13'
Dier naštěstí nebude potřebovat větší ošetření a bude moci pokračovat.
12'
Dier výborně přečetl hru a vypíchl míč, ale při zákroku mu Mac Allister přišlápl kotník.
11'
Tak to byla nádhera! Po nepovedeném centru se míč dostal zpátky k Perišičovi, který pouze posunul míč na HEUNG-MINA SONA, který parádní střelou za vápnem obstřelil brankáře a vymetl šibenici.
10'
Perišič měl ještě na starosti rohový kop, ale centrem nikoho nenašel.
9'
Estupiňán zbytečně fauloval Kulusevskiho, který byl sám mezi třemi protihráči a následovat bude volný přímý kop.
8'
Mac Allister už to měl na střelu, ale rozhodl se ještě přihrát na Estupiňána, kterého zahnal až k lajně, ale i přesto hosté zůstávají na míči.
7'
Perišič se snažil najít nákop Llorise, ale byl výborně pokrytý Veltmanem.
6'
Přetažený centr, který mířil na zadní tyč, si našel Mitoma, ale nezakončil podle svých předsav.
5'
Hosté mají možnost poprvé zahrozit z rohového kopu. Exekutorem bude March.
4'
Nákop za obranu, který mířil na Sona byl příliš dlouhý a situaci tak mohl uklidnit Dunk.
3'
Tottenham výborně zatlačil na rozehrávku hostující obrany a vybojoval míč na své kopačky, ale následně Pedro Porro chybnou přihrávkou míč daroval zpátky.
2'
Hned na úvod utkání předvedl Caicedo nedovolený zákrok a v průběhu utkání se bude muset podobných faulů vyvarovat.
1'
Hlavní rozhodčí ještě musí vyřešit technické problémy, takže se úvodní výkop utkání lehce zpozdí.
Hráči jsou nastoupeni na hrací ploše a zápas brzy začne.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Romero, Dier, Lenglet – Porro, Skipp, Höjbjerg, Perišić – Kulusevski, Son Hung-min – Kane.
Náhradníci: Austin, Forster – Tanganga, D. Sánchez, Mundle, Devine, P. Sarr, Danjuma, Richarlison.
Trenér: Cristian Stellini

Brighton & Hove Albion: Steele – Veltman, Colwill, Dunk (C), Estupiñán – Caicedo, Groß – March, Mac Allister, Mitoma – Welbeck.
Náhradníci: R. Sánchez – van Hecke, Webster, Gilmour, Ayari, Buonanotte, Enciso, E. Ferguson, Undav.
Trenér: Roberto De Zerbi

Rozhodčí: Attwell – Cann, Mainwaring.
Brighton & Hove Albion

Tým z jihu Anglie je úplně v jiné pozici. Momentálně se drží na 6. místě, což by před sezonou málokdo očekával a je nutné podotknout, že manažer De Zerbi odvádí skvělou práci. Od nového roku prohráli pouze jeden soutěžní zápas. Jejich přednost je určitě střílení gólů, jelikož jsou čtvrtým nejgólovějším týmem právě hned po Tottenhamu. Poslední vzájemný zápas lépe zvládli "Kohouti", kdy díky gólu Harryho Kanea vyhráli 0:1. Kromě boje o poháry je čeká i zápas v rámci semifinále FA Cupu, kde čelí Manchesteru United. Brighton nemá žádného tahouna, ale má skvěle rozložené síly na každém postu, a to z nich dělá velmi nebezpečný tým.
Tottenham Hotspur

Na severu Londýna je v posledních týdnech pořádně rušno a zdá se, že situace se prozatím nelepší. Po odchodu Antonia Conteho se kormidla ujal jeho italský asistent Cristian Stellini, který už tým vedl v období Conteho nepřítomnosti, kdy chyběl ze zdravotních důvodů. V tu dobu pod ním tým šlapal jako hodinky, ovšem momentálně to na větší změnu nevypadá. Kromě stejných taktik zůstal i špatný herní projev, což se hlavně fanouškům velmi nelíbí. Podle některých zdrojů měl asistent Ryan Mason kvůli špatnému výkonu na Stelliniho během zápasu řvát. Je až překvapivé, že se v této špatné situaci Tottenham stále nachází na 5. místě. Pokud však chtějí na této pozici setrvat, bude klíčové, aby tento zápas zvládli vítězně.
V rámci velikonočního 30. kola nejvyšší anglické ligové soutěže proběhne i zápas mezi Tottenhamem a Brightonem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.