Premier League - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  West Ham : Southampton - 2. dubna 2023   15:00

West Ham
25' Akird (Kehrer)
1:0
(1:0)
West Ham
Fabiański – Kehrer, Zouma, Akird, Palmieri (88. Cresswell) – Rice (C) – Bowen, Souček (68. Downes), Paquetá (88. Fornals), Benrahma – Ings (65. Antonio).
Aréola – Coufal, Ogbonna, Lanzini, Cornet.
P. Tierney – C. Hatzidakis, N. Davies
London Stadium, Londýn
Southampton
Bazunu – Walker-Peters, Bednarek, Ćaleta-Car, Perraud – S. Armstrong (72. Maitland-Niles), Ward-Prowse (C), Lavia, Elyounoussi (54. Sulemana) – Walcott (72. Onuachu), Mara (54. Alcaraz).
McCarthy – Lyanco, Aribo, I. Diallo, Oršić.

Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 7:4. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:11.
Domácí tým nakonec těsný náskok uhájil, ve druhé půli už nepadl žádný gól, viděli jsme břevno, které nastřelil hostující tým a to bylo vše. Southampton tak zůstane poslední, zatímco West Ham se díky této důležité výhře posune až na čtrnáctou příčku.
90+3'
90+2'
Domácí drží míč daleko od své svatyně a směřují za důležitou výhrou.
90'
Dlouhý nákop do vápna West Hamu byla práce pro gólmana, Łukasz Fabiański si pro míč vyběhl a uklidnil hru.
89'
Michail Antonio bojoval v útoku proti několikanásobné přesile a k zakončení se nakonec nedostal.
88'
Střídání v týmu West Ham United:
ze hřiště odchází Emerson Palmieri, přichází Aaron Cresswell.
88'
ze hřiště odchází Lucas Paquetá, přichází Pablo Fornals.
86'
Nyní byli hosté velmi blízko, Paul Onuachu si vyskočil na centr a hlavou odehrál míč do břevna domácí svatyně.
84'
Špatně řešená kombinace hostů končí míčem v zámezí, rozehrávat bude Łukasz Fabiański a je logické, že nikam pospíchat nebude.
82'
Lucas Paquetá si na pravé straně malého vápna zpracoval balón, vzápětí však trestuhodně mířil nad.
82'
Málem tu byl vlastní gól, Jarrod Bowen přihrával z pravé strany do vápna, kde míč tečoval jeden z hráčů Southamptonu jen kousek nad břevno.
80'
Emerson Palmieri přihrával křižně z levé strany do vápna, kde míč tečoval ke svému gólmanovi jeden z hostů.
80'
Hosté se zlobí, že nebyl soupeři zapískán faul, ovšem vše bylo čisté.
78'
Hosté tak dlouho kombinovali před vápnem protivníka, až míč zakopli za postranní lajnu.
75'
Saíd Benrahma parádně zatočil míč pravačkou na bližší tyč, ovšem brankář hostů rychle skočil a balón bravurně vyrazil do zámezí.
74'
Žlutá karta pro tým Southampton FC (Jan Bednarek).
74'
Nepřesný centr z pravého křídla neznamenal pro bránu Southamptonu žádné nebezpečí.
72'
Střídání v týmu Southampton FC:
ze hřiště odchází Stuart Armstrong, přichází Ainsley Maitland-Niles,
ze hřiště odchází Theo Walcott, přichází Paul Onuachu.
72'
Po faulu bude domácí tým zahrávat standardku na polovině soupeře.
70'
Ze skrumáže před bránou Southamptonu nevzešla žádná šance, hosté odehrávají míč do bezpečí.
69'
Rohový kop pro domácí tým.
68'
ze hřiště odchází Tomáš Souček, přichází Flynn Downes.
67'
Hodně dlouhý centr do vápna West Hamu nezpracoval hostující hráč a míč pádí za brankovou lajnu.
65'
ze hřiště odchází Danny Ings, přichází Michail Antonio.
64'
Znovu domácí brankář zasahuje, tentokrát proti střele ke své levé tyči.
63'
Jeden z hostů si zpracoval míč před hranicí vápna, následně střílel po zemi do středu brány, Łukasz Fabiański včas padl na trávník a balón lapil do rukou.
63'
Rohový kop pro Southampton.
61'
Hosté nyní pokazili kombinaci West Hamu, jenž se už už dostával do další příležitosti.
60'
Tomáš Souček skluzem zabránil šanci a odehrál míč do zámezí. Následuje roh Southamptonu.
57'
Na druhé straně to zkoušel Kamaldeen Sulemana, ani on však bránu netrefil a přízemní střelou poslal míč do zámezí.
56'
Jarrod Bowen zakončoval levačkou, bližší tyč ovšem minul.
56'
Málem se teď jeden z hráčů domácího celku dostal do samostatného úniku, nepovedlo se mu však zpracovat míč.
54'
ze hřiště odchází Sekou Mara, přichází Carlos Alcaraz.
54'
ze hřiště odchází Mohamed Elyounoussi, přichází Kamaldeen Sulemana.
51'
Stuart Armstrong mohl střílet sám, místo toho si míč zpracoval a vzduchem jej odehrál ke vzdálenější tyči, leč nepřesně.
50'
Hosté nyní nemohli pokračovat v útoku, neboť jim byl máván ofsajd.
49'
Dlouhý míč do vápna West Hamu byla práce pro jeho gólmana.
46'
První půle končí a moc pohledný fotbal v ní k vidění opravdu nebyl. Gólu se přesto diváci dočkali, krátce před odehranou půl hodinou se domácí ujali vedení, které mohli v závěru ještě navýšit, ovšem to už hosty zachránilo břevno. Domácí se do šancí moc nedostávali, v té největší selhal Perraud, proti jeho nebezpečné střele se vytáhl domácí brankář.
45+4'
45+3'
Ošetření si vyžádal jeden z hostů, už se pokračuje dál ve hře.
45+2'
Jarrod Bowen se mohl pomstít za faul na svoji osobu, po kterém byla udělena žlutá karta, střelou z hranice pokutového území do horní části brány překonal gólmana, ovšem toho zachránilo břevno jeho svatyně.
45'
Hlavní arbitr k nelibosti domácích dává míč soupeři, ten bude vhazovat aut na své polovině.
43'
Žlutá karta pro tým Southampton FC (Duje Ćaleta-Car). Hráč hostů fauloval domácího Jarroda Bowena.
42'
Mohamed Elyounoussi střílenou přihrávkou z levé strany protáhl brankáře domácího celku, ten vyrazil míč do bezpečí.
41'
Hra se zklidnila, hraje se ze strany na stranu, ovšem bez šancí.
38'
Jarrod Bowen pálil bez přípravy z hranice vápna, mířil však vysoko nad.
36'
Łukasz Fabiański trochu zaváhal při vyběhnutí, ovšem nakonec se mu povedlo míč sebrat do rukavic.
34'
Thilo Kehrer si nabíhal na centr z levé strany, míč k němu však nedoletěl.
33'
Nepřesná přihrávka domácích z levé strany skončil u gólmana Southamptonu.
32'
Hosté se dostávali do další příležitosti, ale pokazili kombinaci a o míč přišli.
30'
Málem bylo srovnáno, Romain Perraud poslal levačkou prudkou střelu směrem do vzdálenějšího dolního rohu, Łukasz Fabiański však včas padl k zemi a perfektním zásahem míč vyrazil.
28'
Snad čtyři minuty trvalo, než hlavní arbitr dostal pokyn od videa, aby branku uznal.
25'
West Ham právě vstřelil branku!
Po faulu následovala rozehrávka standardky, dlouhý centr se snesl do pokutového území, kde si na míč vyskočil NÁJIF AKIRD a hlavou jej usměrnil do vzdálenějšího dolního rohu brány.
25'
Domácí vstřelili gól, ovšem rozhodčí se dlouho radí s VAR, zda jej uznat.
24'
Duje Ćaleta-Car poslal k zemi Jarroda Bowena, kartu za svůj prohřešek však nevidí.
23'
Danny Ings, nejlepší střelec domácích, se hnal za přízemní přihrávkou, u míče byl ovšem jako první brankář Southamptonu.
23'
Hosté pokazili kombinaci před vápnem soupeře, ke střele se nedostali.
21'
Opravdu hodně nudná podívaná, není o čem psát, neboť na hřišti opravdu k vidění není vůbec nic. Hra odpovídá postavení týmů v tabulce.
17'
Theo Walcott si zpracoval přihrávku na střed a střílel z otočky, ovšem vedle bližší tyče.
15'
Stejný hráč o chvíli později nezpracoval přihrávku k postranní čáře, míč mu utekl za ni.
12'
Stuart Armstrong neudržel na pravé straně míč na kopačkách, do útoku vyráží soupeř.
10'
Domácí se provinili faulem na útočné straně, hosté tak mohou v klidu rozehrávat.
7'
Hraje se hodně opatrný fotbal z obou stran, žádný z týmů příliš útočit nechce.
4'
Domácí vyrazili do útoku, ovšem nepřesný přetažený centr zaletěl jen do zámezí.
3'
Zatím se hraje převážně u středové lajny, daleko od obou branek.
1'

West Ham United: Fabiański – Kehrer, Zouma, Akird, Palmieri – Rice (C) – Bowen, Souček, Paquetá, Benrahma – Ings.
Náhradníci: Aréola – Cresswell, Coufal, Ogbonna, Fornals, Lanzini, Downes, Antonio, Cornet.
Trenér: D. Moyes.

Southampton FC: Bazunu – Walker-Peters, Bednarek, Ćaleta-Car, Perraud – S. Armstrong, Ward-Prowse (C), Lavia, Elyounoussi – Walcott, Mara.
Náhradníci: McCarthy – Lyanco, Maitland-Niles, Aribo, Alcaraz, I. Diallo, Oršić, Onuachu, Sulemana.
Trenér: R. Sellés.

Rozhodčí: P. Tierney – C. Hatzidakis, N. Davies.
Vzájemné zápasy

West Ham sice poslední souboj na svém hřišti se Southampton prohrál těsně 2:3, předtím však před svými fanoušky svého soka čtyřikrát za sebou porazil.
Southampton

Hosté jsou o jedno místo a jednu pozici horší, než jejich dnešní protivník, tabulky tedy uzavírají. Mimo svůj stadion se jim však nedaří nejhůř, ze čtrnácti utkání si přivezli třináct bodů za čtyři výhry a jednu remízu, vstřelili ale pouhých devět branek, zato dvaadvacet jich inkasovali. V posledním mači mimo svůj stadion vyválčili cenný bod za bezgólovou remízu na hřišti MU.
Anglický fotbalista James Ward-Prowse je se sedmi zásahy nejlepším snajprem mančaftu.
West Ham

Domácí tým bojuje o udržení v nejvyšší lize, zatím se nachází na předposlední pozici, ovšem na sedmnáctý Everton i šestnáctý Leeds ztrácí pouhé dva body. Na svém hřišti si jeho hráči ze třinácti zápasů odnesli osmnáct bodů za pět výher a tři remízy, vstřelili sedmnáct gólů a o tři méně inkasovali. Naposledy doma remizovali 1:1 s Aston Villou.
Nejlepším střelcem je s osmi góly Angličan Danny Ings.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.