Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Austria Vídeň : Hr. Králové - 28. ledna 2022   13:00

Austria Vídeň
62' Jukić  • 72' Fischer  • 82' Schoissengeyr
3:1
(0:0)
Hr. Králové
Hr. Králové
87' Vašulín
Kos (46. Helac) – Ivkić (61. Demaku), Mühl, Handl (61. Schoissengeyr), Suttner – Martel, Braunöder (83. Kreiker) – Jukić (83. Mester), Grünwald (61. Wustinger), Fischer (74. Keles) – Ohio (74. Vučić)
Hr. Králové
Fendrich (46. Vízek) – Klíma, Král, Čech – Mejdr, Soukeník (83. Kodeš), Kučera (67. Rada), Novotný – Rybička (83. Jurčenko), Kubala (46. Prekop), Vlkanova (67. Vašulín)
Doležal, Donát, Harazim, Kateřiňák, Kutík, Leibl

V generálce na prvoligové jaro podlehli fotbalisté Hradce Králové na soustředění v Turecku Austrii Vídeň 1:3, když všechny branky padly v závěrečné půlhodině. Výsledek moc neodpovídá průběhu hry, nováček české ligy měl více šancí, ale několik vyložených tutovek neproměnil.
Více než na výsledek se bude vzpomínat na sportovní gesto Hradce, kdy kapitán Vlkanova odevzdal dobrovolně přísně nařízenou penaltu v závěru prvního poločasu.
90'
89'
Vídeňský brankář vyhání spoluhráče, od své brány bude vykopávat co nejdále.
87'
Hradec Králové právě vstřelil branku!
Jakub Klíma nádherným pasem přes půl hřiště uvolnil DANIELA VAŠULÍNA, který přehodil brankáře Helace a svůj lob ještě doklepl hlavou do sítě.
85'
Teprve ve trojici zarazili Hradečtí rychlý průnik soupeře z pravého křídla směrem k bráně.
83'
Současně střídá také vídeňský klub: Braunödera a Jukiće nahradili Mester a Kreiker.
83'
Další dvě změny v sestavě Hradce Králové: Miroslav Koubek posílá do hry Jurčenka a Kodeše místo Rybičky a Soukeníka.
82'
Austria právě vstřelila branku!
Z pokutového kopu zakončil do protipohybu brankáře po zemi k tyči CHRISTIAN SCHOISSENGEYR.
82'
Pokutový kop byl nařízen ve prospěch Austrie po zákroku na Wustingera jeden krok uvnitř šestnáctky.
79'
Co teď hradečtí fotbalisté zahodili, se hned tak nevidí. Skvělou akci rozjel Jakub Klíma, který vyvezl míč přes půl hřiště a několik protihráčů, po sérii narážeček však Vašulín ve vápně trefil Helace, Prekopova dorážka letí vysoko nad.
76'
Špatně kopnutý roh rozvlnil boční síť.
75'
Hradecký průnik po pravém křídle zastavuje soupeřův obránce čistým skluzem za cenu rohu.
74'
Další dvě změny u Austrie: odešli Fischer a Ohio, na trávník přicházejí Keles a Vučić.
72'
Sotva Hradec jednu hrozbu ustál, udeřil soupeř již do černého. Dloubnutý centr Aleksandara Jukiće z pravé strany šestnáctky usměrnil zapomenutý MANFRED FISCHER hlavičkou zblízka za Vízkova záda.
72'
Ohio vybojoval míč na Klímovi, naštěstí pro Hradec však pokus o lob přes brankáře posílá úplně špatným směrem.
70'
A další přímý kop z nadějné vzdálenosti pro Hradec Králové. Snad čtvrtý během pěti minut. Odražený míč dopadl před Prekopa, který z velkého vápna přestřeluje.
69'
Nováček české ligy má k dispozici slušný počet standardek, žádnou však zatím nedokázal využít a Miroslav Koubek chmuří u lavičky čelo.
68'
Podruhé v krátkém sledu neuspěli Votroci s krouceným centrem z levého křídla.
67'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: kapitánskou pásku odevzdává Vlkanova a spolu s ním ze hřiště odchází Kučera, přicházejí Vašulín a Rada.
65'
Ohio si zasekl míč v plné rychlosti, ale z rohu pokutového území vypálil velice nepřesně.
62'
Vídeňský ALEKSANDAR JUKIĆ zůstal trestuhodně nepokrytý na velkém vápně a po přihrávce dorostence Wustingera chladnokrevně po zemi prostřelil vybíhajícího Vízka.
61'
Probíhá hromadné střídání v mužstvu Austrie Vídeň: Ivkiće, Handla a Grünwalda nahradili Wustinger, Schoissengeyr a Demaku.
61'
Braunöder rozehrál trestný kop ze 27 metrů přímou střelou, která skončila jen těsně nad břevnem.
58'
Jeden z fotbalistů Austrie zůstal ležet na trávníku, když však hra pokračovala, rychle se do ní zase zapojil.
55'
Presink Austrie vyřešil Jan Král odvážně ve spolupráci s brankářem Vízkem.
52'
Hlavička Erika Prekopa po rohu letí nad břevno vídeňské brány.
51'
Střídající Prekop mohl být slavný, po výborném náběhu za obranu na Kučerův pas a kličce brankáři však prováhal zakončení do odkryté brány. Hráči ve fialovém se stihli vrátit a nakonec jeho ránu vyrazit na roh.
50'
Braunöderův přímý kop vyhlavičkovali Votroci ze svého území do bezpečí.
49'
Hradecký přímák z pravého křídla se snesl za bránu Austrie.
47'
Rakušané se sérií narážeček dostali do zajímavého protiútoku, přenesením hry na levé křídlo však svůj kontr zbrzdili a nakonec Suttner jen nakopává míč do rukavic hradeckého brankáře.
46'
Do brány Austrie nastupuje Helac místo Kose , což je zatím jediná změna v sestavě fialek.
46'
V hradecké bráně vystřídal o přestávce Fendricha Vízek, v poli se objevuje Prekop místo Kubaly.
46'
Rytířské gesto hradeckého kapitána Vlkanovy v poslední minutě zastínilo předchozí šedivé dění na trávníku. Český fotbalista úmyslně neproměnil vymyšlenou penaltu a skóre zápasu, který postrádá šance, je tak bezbrankové.
45+1'
45+1'
Vlaknova ještě v nastavení po Novotného pěkném sklepnutí protáhl brankáře jedovatou křížnou střelou těsně nad trávníkem. Ta nakonec proletěla těsně vedle zadní tyče a Mirko Kos zasahovat nemusel.
45'
Tohle bylo krásné sportovní gesto hradeckých Votroků! Jejich kapitán Adam Vlkanova z penalty úmyslně slabě podal míč do náruče Mirku Kosovi.
44'
Rozhodčí nařizuje velice přísnou penaltu pro Hradec! Domácí Suttner měl k skákavému míči blíž, ale při odkopu se Soukeníkem za zády se mu míč asi otřel o ruku. Domácí se marně rozčilují a podle reakcí ani sami Hradečtí nevědí, za co byla penalta písknutá.
41'
Vlkanova centruje z levého křídla do rukavic brankáře Mirka Kose.
40'
Hráči rakouského klubu si zasprintovali bez účelu, Grünwaldova kolmice totiž byla příliš prudká a končí u brankáře Hradce Králové.
36'
Sudí nechal Austrii výhodu poté, co Čech stáhl za dres unikajícího Ohia. Ten musí být ošetřen na hrací ploše. Z celé akce vzešlo jen autové vhazování.
34'
Rybičkův centr s obtížemi nadvakrát odkopává z malého vápna Grünwald.
30'
Austria vybojovala třetí roh, po kterém je však v tlačenici před bránou pískán jednomu z útočících hráčů faul loktem.
29'
Další náznak šance aktivně hrajícího Hradce Králové. Posila z Chrudimi Petr Rybička si naběhl na kolmou přihrávku Adama Vlkanovy do běhu a křížnou střelou zprava po zemi těsně minul bránu.
27'
Fialky se propracovaly přes Ivkiće a Jukiće ke střele, kterou nasměroval Grünwald z velkého vápna do ochranné sítě.
25'
Zatím sledujeme jen zákopovou válku, ani jeden z brankářů nemusel ještě zasahovat proti přímé střele.
23'
Se zpožděním odmávaný ofsajd také na hradecké útočné polovině.
22'
Čech vytloukl bloky o napadajícího útočníka a kope se od Fendrichovy brány.
20'
Mejdrova hlavička po krátkém rohu kapitána Austrie Suttnera končí ve vlastní síti, ale k velké nelibosti rakouských fotbalistů odmával turecký pomezní ofsajd útočníkovi, který překážel brankáři ve výhledu.
19'
Stejně tak dopadl i druhý, po něm ovšem získává Austria zajímavější příležitost krátkého rohu.
17'
První rohový kop nevyužil rakouský klub.
14'
Obrana Austrie se stačila vrátit a zpacifikovat Mejdrův centr po sprintu po pravém křídle.
12'
Votroci výborně zapracovali na levé straně hřiště, akce vyvrcholila zpětnou přihrávkou na střed pokutového území, tam však nedokázal nabíhající útočník míč zpracovat.
11'
Nákop rakouského celku byl příliš prudký, míč je v rukavicích hradeckého brankáře Fendricha.
10'
Kubala posunul vybojovaný míč na Vlkanovu, který už viděl na vápně dobře postaveného Soukeníka. Tomu se však bohužel pro Hradec nepovedlo v dobré pozici zakončit.
8'
Vlkanova rozehrál trestný kop ze středového kruhu až do šestnáctky Austrie, kde si hráči ve fialových dresech poradili.
5'
Rybička posunul míč nalevo na Novotného, u jeho centru byl Vlkanova dříve než vídeňský obránce a skluzem trefil břevno!
3'
Hradečtí si brzy vytvořili zajímavou příležitost. Sražená střela po skluzu jednoho z obránců málem přeplachtila obloučkem Mirka Kose, který stačil zacouvat a na čáře ji zachytává.
1'

Austria Vídeň: Kos – Martel, Grünwald, Ivkić, Ohio – Mühl, Braunöder, Suttner, Fischer – Handl, Jukić
Náhradníci: Helac – Wustinger, Kreiker, Mester, Schoissengeyr, Vučić, Klein, Teigl

Hradec Králové: Fendrich – Klíma, Král, Čech – Mejdr, Soukeník, Kučera, Novotný – Rybička, Kubala, Vlkanova
Náhradníci: Vízek – Doležal, Donát, Harazim, Jurčenko, Kateřiňák, Kodeš, Kutík, Leibl, Prekop, Rada, Vašulín.
Také pro „Votroky“, kteří zatím v zimě ulovili v druholigových vodách útočníka Rybičku z Chrudimi a záložníka Kučeru z Líšně, se jedná o druhý duel v Turecku a také oni v pondělí remizovali. S ukrajinským Veresem Rivne neudrželi vedení po trefě Vlkanovy z 18. minuty a v 71. minutě vyrovnal Pašić na konečných 1:1.
Fotbalisté Hradce Králové se v ligové generálce na tureckém soustředění utkávají se svým žebříčkovým vrstevníkem – taktéž po podzimu sedmým celkem rakouské bundesligy Austrií Vídeň. „Fialky“ jsou v Turecku od minulé soboty a v prvním utkání remizovali s ruským Soči 0:0.
Za Austrii v minulosti hráli Libor Sionko, Petr Voříšek, Štěpán Vachoušek či Tomáš Jun a zcela nedávno Patrizio Stronati, ale momentálně zde žádný český fotbalista nepůsobí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.