Serie A - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : Torino - 20. srpna 2017   20:45

Bologna
27' Di Francesco (Verdi)
1:1
(1:1)
Torino
34' Ljajić  (Obi)
Bologna
Mirante – Torosidis, De Maio, Maietta, Masina – Pulgar, Taïder (82. Krejčí) – Verdi (82. Palacio), A. Poli (71. Donsah), Di Francesco – Destro.
Davide Massa
Stadio Renato Dall'Ara, Bologna
Torino
Sirigu – Zappacosta, N'Koulou, Moretti, Molinaro – Acquah, Obi (76. Rincón) – Falqué, Ljajić, Berenguer – Belotti.

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne.
Máme dobojováno. Jak Bologna, tak Turín mají za sebou první zápas v letošním ročníku Serie A. Zápas nakonec končí stejně jako první poločas 1:1 po gólech Federica Di Francesca a Adama Ljajiće, jehož výstavní branka však nebyla posledním gólem Turína, nicméně ten nebyl uznán, jelikož hra už byla pozastavena. Premiéru v novém působišti si připsala i jedna z největších posil Bologně, Rodrigo Palacio. Ten ovšem přišel pouze na 11 minut i s nastavením, tudíž toho moc předvést nedokázal.
90+3'
90+3'
Při následném bránění zpětné akce Bologně dokázal Tomás Rincón faulovat střelce Di Francesca, za což vidí žlutou kartu.
90+3'
Další pokus Bologně o průnik do vápna byl zastaven turínskou obranou. Hostující celek se následně rychle žene dopředu ve snaze vsítit rozhodující branku.
90+2'
Masina našel autem Ladislava Krejčího, který vrátil balón na Masinu. Ten se pokoušel centrem nalézt Rodriga Palacia, jenže akvizice z Interu Milán byla dobře hlídána.
90+1'
Nastavovat se budou 3 minuty nad rámec řádné hrací doby.
90+1'
A další akce končí u pomezního sudího. Ten opětovně pískl Torinu ofsajd.
90'
Belottiho pokus o průnik zastavil Maietta s Masinou, kteří přečetli pokus Belottiho pokus o přihrávku na Adama Ljajiće.
89'
Podél postranní čáry si střihl pořádný sprint Ladislav Krejčí, kterému ale byl na poslední chvíli odebrán míč Molinarem. Dopředu to tak ještě zkusí Turín po autovém vhazování.
88'
Turínští hráči se opět hádají s rozhodčím o (ne)odpískání faulu. Každopádně se k balónu posléze dostává Bologna, která z těchto situací jen a jen těží.
87'
K míči se tlačil Ladislav Krejčí, jenže nedokázal se prosadit přes Zappacostu. Následně to pak byl Turín, který se dostává dopředu.
85'
Turínští hráči si kapku zanadávali u rozhodčího, ale nebylo jim to moc platné. O rozehrávku od branky se tak postaral Antonio Mirante, který svým balónem našel Rodriga Palacia.
84'
Turín sice vsítil gól na 1:2, nicméně rozhodčí již předtím odpískal faul a gól tak nemohl platit.
83'
Po přihrávce Pulgara se dostal k centru Masina. Na jeho centr do šestnáctky Turína si naskakoval Destro, jenže míč lapil Salvatore Sirigu.
82'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Saphir Taïder, přichází Ladislav Krejčí.
82'
Rodrigo Palacio i se svým typickým účesem si tak dává premiéru za Boloňu. Ještě nás ale čeká střídání, které potěší nejednoho českého fanouška.
82'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Simone Verdi, přichází Rodrigo Palacio.
81'
Rozjetého Saphira Taïdera dokázal zastavit pouze Tomás Rincón i za cenu faulu. Míč tak bude patřit nyní Bologně, ale až po střídání.
80'
Saphir Taïder získal míč a dlouhým centrem na Masinu založil akci, která skončila střelou Federica Di Francesca z dálky. Nechybělo mnoho a střela by zapadla do sítě!
78'
Godred Donsah stačil vybojovat balón na polovině soupeře a chtěl i založit nějakou tu útočnou akci, jenže to mu překazili obránci Turína.
77'
Tomás Rincón se hned zapojil do defenzivně kombinační hry svého celku, neboť Turín momentálně kombinuje převážně na své polovině.
76'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Joel Obi, přichází Tomás Rincón.
75'
Domácím fanouškům se nyní hodně nelíbil zákrok Joela Obiho na Torosidise, nicméně kartou tento zákrok ohodnocený nebyl.
74'
Zápas momentálně pokračuje bez něj a my jsme byli svědky volného přímého kopu Turína. Ten však neslavil úspěch ve vápně Boloně.
73'
Masina musel být po zákroku soupeře ošetřován lékaři a nyní je mimo hřiště. Nic však nenasvědčuje tomu, že by neměl pokračovat.
72'
Federico Di Francesco měl na noze vedoucí branku! Míč však ve velkém úhlu nedokázal správně zakroutit za Salvatora Sirigua.
71'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Andrea Poli, přichází Godfred Donsah.
70'
Z dálky to zkoušel Iago Falqué, nicméně už při převzetí míče byl v ofsajdu.
70'
Onen získaný rohový kop se však Torinu nepovedl a jsme zpátky tam, kde jsme začali.
69'
Nicméně nyní se domácí museli mít na pozoru, neboť centr Zappacosty do pokutového území na poslední chvíli odkopl na rohový kop Masina. Jinak by z toho byl možná i gól, jelikož se k míči řítil Belotti.
68'
Turín ne a ne opustit polovinu Bologně, nicméně zároveň se hostům nějako nedaří vypálit na branku a vytvořit si tak nějakou šanci. Obrana domácích je zkrátka pevná, zatím.
66'
Stále sledujeme hru hostujícího celku na polovině Bologně. Nicméně ohrozit Miranteho se hostům v posledních minutách moc nedaří.
65'
Iago Falqué získal míč stojící kousek před Pulgarem a pokusil se o jeho přestřelení, nicméně s tím nepochodil. Útočné snažení Turína tímto ovšem neskončilo.
64'
Moretti následně přes Ljajiće dostal míč až na Belottiho, jež se snažil o průnik skrze Maiettu s De Maioem. Nicméně neúspěšně.
63'
Útočné snažení domácímu celku však nevydrželo moc dlouho díky zákroku Morettiho.
62'
Volný přímý kop se ovšem hostům moc nepovedl. Místo toho jsou po pár vteřinách u balónu domácí, kteří přechází dopředu.
60'
Další žlutou kartu si za zbrklý faul připsal Eric Pulgar. Po jeho zákroku se Acquah zvedal ze země několik okamžiků.
59'
Mattia Destro se vehementně dožadoval odpískání faulu, jenže mu to nebylo nic platné. Místo toho mohl děkovat Mirantemu, který zastavil další střelu Belottiho.
58'
To se snažil změnit Federico Di Francesco, jenže jeho střela nemířila správně.
57'
Belotti se pokoušel projít skrze Taïdera s Pulgarem, jenže byl odstaven a dopředu tak šla Boloňa. Domácímu celku se ovšem podařilo pouze usadit před Siriguem bez bezprostředního ohrožení.
56'
Do další šance se dral Mattia Destro, jenže byl na poslední chvíli zastaven Nicolasem N'Koulouem s Morettim.
55'
Poli se snažil o zpracování míče blízko vápna Torina a jeho následné rozehrání, nicméně byl pomezním sudím přistižen v ofsajdu a sranda tak končí.
54'
Torosidis vrací úder. Tak by se dal popsat skluz obránce na Álexe Berenguera. Nicméně v tomto souboji si ublížili oba, byť ne vážně a nedovoleně.
53'
Sice ne z centru, ale i tak se do akce dostal Verdi. Jeho přízemnou střelu ovšem dokázal Salvatore Sirigu zachytit. S tímto neměl bývalý gólman Paris Saint-Germain problém.
52'
Hra se vrátila do středu hřiště, kde momentálně celkem v poklidu kombinuje Bologna. Během toho se však její útočníci rozsévají u šestnáctky Turína a připravují se na centr.
50'
Z následného rohového kopu už však žádné ohrožení domácí branky nevzešlo a míči si tak poklidně vzala Bologna.
49'
Volný přímý kop famózním zákrokem vykryl Antonio Mirante, který se následně postaral i o dorážku! Tímhle gólman Bologně zachránil svému týmu krk.
48'
První žlutou kartu zápasu si připisuje De Maio za faul na Belottiho.
47'
Álex Berenguer poslal nehezky k zemi Vissilise Torosidise, nicméně karta mu udělena nebyla.
46'
Druhý poločas rozehrál hostující Turín, který se však ihned centrem vzdal míče a přenechal jej Bologně.
46'
Je za námi první poločas. Tento poločas začal poměrně nudně, moc toho k vidění nebylo. Nicméně poté se ve 27. minutě prosadil Federico Di Francesco střelou do šibenice a domácí šli do vedení, to jim však vydrželo pouhých 7 minut. Poté si vzal slovo Adam Ljajić, který po jeslích Pulgarovi vyslal nádhernou dlouhou střelu přímo za záda Miranteho a srovnal tak stav dnešního utkání. Urve si ve druhé půli někdo vítězství pro sebe?
45'
45'
Zappacosta vhodil míč do hry a rychle tak dal možnost Acquahovi řítit se dopředu. Ghanský Afriyie Acquah byl však faulován Polim.
44'
Celá turínská akce končila střelou Álexe Falquého. Ten se chtěl taktéž zapojit do dnešní soutěže o to, kdo víc přestřelí branku. Na vedení mu to sice stačit nebude, ale špatně si vůbec nevedl.
43'
Taïder se snažil zachytit pas od Verdiho, nicméně mu byl Acquahem odebrán míč a Turín se žene dopředu.
42'
Verdi se snažil o rychlý průnik a následný pas na naběhlého Pulgara. Jenže stejný scénář jako minule, ofsajd.
40'
Moretti se pokoušel vyslat do akce Molinara svým centrem, jenže levý turínský bek byl v ofsajdu, což pomeznímu sudímu neuniklo a praporek zvedl.
39'
Obi si vyměnil pár balónu s Acquahem a vydal se dopředu. Zde přes gólového Adama Ljajiće založil další kombinační hru Turína před šestnáctkou Boloně.
38'
Onen rohový kop ovšem branku domácího celku nijak neohrozil. Míč si tak vzala zpět domácí Bologna.
37'
z další akce se podařilo Turínu, konkrétně Belottimu, vybojovat rohový kop. Všichni hráči se tak sbíhají do šestnáctky Bologně.
36'
Dopředu se následně hodně rychle dral Molinaro, jenže nenašel žádného spoluhráče a o míč tak přišel.
34'
FC Turín právě vstřelil branku!
Hosté však vzápětí vyrovnávají nádhernou brankou! ADAM LJAJIĆ moc nevěděl, co s míčem, tak si popošel trochu do středu, nasadil Ericu Pulgarovi exkluzivní jesle a ranou z dálky prostřelil Miranteho, který si sice na míč sáhl, ale gólu nezabránil. Naprosto parádní gól v podání srbského fotbalisty, ten ještě párkrát uvidíme – 1:1!
33'
Přes Pulgara se podařilo Obimu dostat se až do zakončení, jenže jeho rána letěla krutě mimo. Antonio Mirante se tak ujal výkopu od své branky a přenesl hru na půlku soupeře.
31'
A právě Mattia Destro mohl zvýšit na 2:0! Jeho projektil kousek za hranou vápna byl však zastaven Salvatorem Sirigu.
30'
Turín se však dlouho na polovině Bologně neohřál a hra se ihned přesouvá na polovinu hostujícího celku. Je to opět Simone Verdi, který přes Mattiu Destra posílá balón dopředu.
29'
Dopředu jdou nyní hosté ve snaze vyrovnat. Nicméně jejich přechod není moc rychlý.
27'
Bologna právě vstřelila branku!
Domácí celek jde do vedení! Simone Verdi operoval s míčem hodně těsně, prakticky na hraně jej odcentroval do šestnáctky, kde stál připravený FEDERICO DI FRANCESCO. Ten si míč s přehledem zpracoval a zavěsil do protější šibenice – 1:0!
26'
Salvatore Sirigu se vyšvihl parádní zákrokem a postřehem proti centru Torosidise! Nebýt jeho, byl by z toho pravděpodobně gól, neboť míč letěl na osamoceného Destra.
25'
Zappacosta na straně bojoval s Iago Falquém o míč, který měl Masina. Ten však ze všeho vzešel jako vítěz, když získal autové vhazování.
24'
Saphir Taïder vystihl útok hostujícího mužstva a snažil se přijít s rychlým protiútokem. To by však nesměl míč jednou přihrávkou předat soupeři, který tak dostal druhou šanci. V této minutě.
22'
Po centru z pravé strany od Adama Ljajiće se k míči nachomýtl Zappacosta, který se snažil hlavičkou překonat Antonia Miranteho. Italský gólman však míč v pohodě chytil.
21'
Po této šanci se však Bologna, alespoň prozatím, zatáhla zpět a snaží se bránit momentálně bezzubý útok Turína.
20'
První velká šance zápasu končí na tyči! Přízemní centr Vassilise Torosidise pohotovým zakončením poslal na tyč vyběhnutý Federico Di Francesco.
19'
Salvatore Sirigu poslal míč daleko od své svatyně doufajíc v to, že si jej seberou jeho kolegové útočníci. Místo toho si balón vzal Sebastian De Maio a ujal se kombinace.
18'
Dnešní soutěž o to, kdo více přestřelí branku zatím vede se svým pokusem Afriyie Acquah, který branku taktéž ani zdaleka netrefil.
17'
Po delší době jsme sledovali i útočné snažení Boloni. Vassilis Torosidis byl v dobré pozici pro centr do pokutového území Turína, nicméně se rozhodl pro přihrávku nazpátek. To tak nějako popisuje dosavadních 17 minut hry.
16'
Z hypoteticky gólové útočné akce sešlo, neboť pas Álexe Berenguera dokázal zastavit Vassilis Torosidis, který si ještě dvakrát nahrál s Mirantem.
15'
Po tomto nepovedeném centru se turínští stále drží u míče a kombinují, především pak u středu hřiště.
14'
Nicolas N'Koulou přihrával dlouhým centrem Andreovi Belottimu, jenže míči se do cesty vložil Maietta, který tak zrušil útočnou akci Turína.
13'
Simone Verdi obdržel od Masiny míč a zpoza šestnáctky pálil ostrými. Jeho rána však letěla velmi vysoko nad branku Sirigua.
12'
Andrea Poli poslal Afriyieho Acquaha hodně nepěkně k zemi, nicméně podle sudího se o faul nejednalo a hra tak pokračuje.
11'
Na druhé straně se po přihrávce od Saphira Taïdera dostal do akce Mattia Destro! Jenže na poslední chvíli byl Morettim zbaven míče.
10'
Zatím tedy sledujeme spíše opatrnější fotbal z obou stran. O průnik do šestnáctky Bologně se pokoušel Belotti, jenže u De Maia nepochodil.
9'
První náznak šance si však připravili hosté. Na centr do šestnáctky si nabíhal Federico Di Francesco, nicméně jeho střelecký pokus byl skoro až komický, neboť letěl enormně mimo branku, kam by letět měl.
8'
U míče je aktuálně více Turín, který se snaží prodrat se přes obranu Bologně a ohrozit Antonia Miranteho. Nicméně domácí zatím houževnatě brání a odolávají.
7'
Adam Ljajić však vybojoval rohový kop. Centr z tohoto rohu se vznesl až na hlavu Iaga Falquého, který ještě hledal útočnou hvězdu Belottiho. Jenže neúspěšně.
6'
Álex Berenguer se prezentoval odvážným průnikem mezi De Maioem a Torosidisem. Obranná dvojice však nakonec vše zvládla, včetně pokusu Adama Ljajiće o dorážku.
5'
Federico Di Francesco dokázal přečíst hru soupeře, sebral míč Falquému a zhatil tak celý útok Turína rozvíjející se po křídle. Nicméně i přes to se drží hosté u míče, neboť si jej ihned vzali nazpět.
4'
Bologna si ovšem míč vzala zpět pod své křídla a po ose Masina – Pulgar – Verdi se balón dostal i před Salvatora Sirigua. Nejblíže ke střele by měl právě Simone Verdi, jenže ten byl v ofsajdu.
3'
Odkop od své branky tak vykonal Antonio Mirante. Míč se od jeho kopačky však dostal k Morettimu, který obratem vrátil hru na polovinu domácího celku.
2'
Posléze se však k míči dostal Nicolas N'Koulou, který zabrzdil útok Boloně a svým centrem na Zappacostu přenesl hru dopředu. Již zmíněný pravý bek Turína centroval do šestnáctky Boloně, jenže zde nikoho nenašel.
1'
O úvodní výkop se postarali fotbalisté Boloni. Ti si berou míč na svou polovinu a pomalu se snaží vymyslet přechod dopředu.
1'
Před zápasem ještě proběhla minuta ticha za oběti teroristického útoku v Barceloně.

Bologna FC: Mirante – Torosidis, De Maio, Maietta, Masina – Pulgar, Taïder – Verdi, A. Poli, Di Francesco – Destro.
Náhradníci: A. Da Costa – Crisetig, Donsah, G. González, Helander, Krafth, Krejčí, M'Baye, Á. Nagy, Okwonkwo, Palacio, Petković.

Turín FC: Sirigu – Zappacosta, N'Koulou, Moretti, Molinaro – Acquah, Obi – Falqué, Ljajić, Berenguer – Belotti.
Náhradníci: Ichazo, V. Milinković-Savić – Avelar, A. Barreca, Bonifazi, De Silvestri, Edera, Samuel Gustafsson, Parigini, Rincón, Sadiq.

Rozhodčí: Davide Massa.
TURÍN FC

Ambiciózní Turín letos opět míří vysoko. Po konci Tottiho se klubu podařilo napravit náladu udržením střelce Belottiho, o nějž se zajímal nejeden klub. Do Turína zamířil i z Juventusu Tomás Rincón, kterého následoval Álex Berenguer se Salvatorem Sirigu z Paris Saint-Germain. Turín naopak opustil Marco Chiosa, Gastón Silva, Marco Benassi a Luca Rossettini. Hosté vstupují do zápasu jako mírný favorit, dokáží svou roli potvrdit?
BOLOGNA FC

Tým z Boloni bude chtít napravit loňskou sezónu, která nedopadla úplně podle očekávání. Dopomoci by k tomu měl jak český záložník Ladislav Krejčí, tak Rodrigo Palacio, který před pár dny zamířil do Bologny z Interu Milán. Kromě něj sem přišel i César Faletti s Filipem Helanderem a Giancarlo Gonzálezem. V posledním vzájemném zápase vyhrála Bologna 2:0. Tak uvidíme, jak to domácím půjde dnes.
Jak se rozjely jiné ligy po Evropě, tak se tento víkend rozjela i Serie A. Ta uzavře své 1. kolo nedělními večerními zápasy. Zápasem mezi Bolognou a Turínem vás provede Karel Janeba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62