Serie A - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Fiorentina - 26. listopadu 2017   18:00

Lazio
25' de Vrij (Alberto)
1:1
(1:0)
Fiorentina
90+4' Babacar
Lazio
Strakoša – Bastos, de Vrij, Radu – Marušić (77. Basta), Parolo, Lucas Leiva, S. Milinković-Savić, Lulić (C) (62. J. Lukaku) – Alberto (88. F. Caicedo) – Immobile.
Massa D. (Ita)
Stadio Olimpico
Fiorentina
Sportiello – Laurini (65. Hugo), Ge. Pezzella, Astori (C), Biraghi – Badelj, Veretout, Benassi (77. Saponara) – Chiesa, Simeone, Théréau (60. Babacar).

Já vám děkuji za pozornost, doufám, že jste se příjemně bavili a budu se na vás těšit zase příště.
Dnešním utkáním vás provázel Ondřej Zoubek.
Statistiky utkání
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 7:8. Střely mimo: 4:4. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:7.
Nenudili jsme se, to tedy rozhodně ne. Po prvním poločase, kde se hlavou prosadil Stefan de Vrij, šli domácí do kabin za vedení 1:0.

Druhý poločas Fiorentina několikrát střílela z velké vzdálenosti a k pořádné šanci se ne a ne dostat. Na druhé straně naopak byl blízko vstřelení branky Parolo, to když si naskočil na centr Lukaka, brankář byl ale proti.

Když už to vypadalo, že domácí uhájí svoji tvrz a přibudou na jejich konto další tři body, sudí přezkoumal jeden ze soubojů ve vápně a ukázal na značku pokutového kopu. Ten bezpečně proměnil Kevin Babacar a hráči se rozešli smírně po jednom bodu za remízu 1:1.
90+7'
90+7'
Ne, Fiorentině se nepovedlo nic z poskytnutého volného kopu vytěžit a sudí nejspíše ukončí utkání za nerozhodného stavu.
90+6'
Žlutou kartu dostává Sergej Milinković-Savić (S. S. Lazio).
90+6'
Z něj nic nebylo a hosté ihned běželi do protiútoku, tam byl faulovaný Kevin Babacar. Je tu poslední šance pro hostující tým.
90+6'
Basta bude zahrávat volný kop do vápna soupeře.
90+5'
Sudí ukazuje, že nastaví ještě o dvě minuty víc. Oproti plánovým 4 to je tak 6.
90+4'
Fiorentina právě vstřelila branku!
KEVIN BABACAR se nemýlil a poslal míč na druhou stranu, než skočil Strakoša, je srovnáno!
90+2'
A sudí píská penaltu! Šlo o faul Caiceda, který odkopával míč, nicméně zasáhl dříve nohy útočícího hráče!
90+1'
Sudí jde zkoumat nějakou ze závěrečných nepřehledných situací na video!
90'
Nádherné nůžky z kopačky Chiesa, které pořádně protáhly brankáře Strakoše! To byla opravdová paráda!
88'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Felipe Caicedo.
87'
Žlutou kartu dostává Stefan Radu (S. S. Lazio).
86'
Nádherná akce po levé straně domácích! Lukaku stihnul míč na postranní čáře a odcentroval, hlavička Parola letěla přímo doprostřed, ale i tak Sportiello musel vytáhnout skvělý zákrok! Následné dorážce z kopačky Alberta nechybělo mnoho.
84'
Basta byl faulovaný ve vlastním pokutovém území, tudíž další útočné snažení hostí končí.
82'
Parádní práce nohama, tím se může chlubit Strakoša. Jeho míče jsou přesné a účelové. Tentokrát našel Lukaka na straně, který si ale neporadil s Hugem.
81'
Strakoša pomohl domácím v rozehrávce, krásným dloubáčkem našel své spoluhráče ve výhodné pozici, ti však s míčem znovu opovrhli a můžou hrát "fialky".
80'
Lukaku se po levé straně snažil dostat do vápna soupeře, Hugo byl proti a tělem ho jednoduše odstavil.
79'
Astori vyvezl při rozehrávce míč hodně vysoko, jenže svou přihrávkou svůj počin úplně zhatil.
77'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Adam Marušić, přichází Dušan Basta.
77'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Marco Benassi, přichází Riccardo Saponara.
76'
Fyzický fond Marušiče je opravdu obdivuhodný, v 76. minutě nemá jediný problém udělat několik sprintů a předat přesný centr.
75'
Babacar v šanci! Chiesa mu posunul míč na levou stranu, kde Babacar operoval už ve vápně soupeře, jeho střele chyběla přesnost, neumístil ji totiž dostatečně k tyči.
74'
Nepovedený centr z kopačky Vítora Huga. Míč proskákal až k brankáři Římanů.
72'
Luis Alberto se proti verdiktu sudího pořádně rozohnil, pravda je ale taková, že uznané vhazování pro "fialky" je správné.
71'
A znovu Sportiello, tentokrát sebrat ze vzduchu míč, pro který by jen tak nějaký brankář nešel, on se však nezdráhal a pomohl svým stoperům.
70'
Výborně vystihl de Vrij přihrávku Benassiho a založil rychlý kontr, na jehož konci byl kanonýr Ciro Immobile, jenž skvěle vypálil zpoza vápna. Golman Sportiello se vytáhl a míč vyrazil!
69'
Nepovedená přihrávka Badelja. Ano, myšlenka dobrá, provedení však hrozivé.
68'
Biraghi s Veretoutem uklidnili rozehrávku hráčů v zelených dresech a ti tak mohou obléhat vápno soupeře.
66'
Lukaku se uvedl rychlým postupem po křídle směrem k bráně hostí, jeho další přihrávka směřovala na Saviče, který si nevěděl moc rady a pasivně vrátil míč stoperům.
65'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Vincent Laurini, přichází Vitor Hugo.
64'
Marušič pořádně vylekal Sportiella, který dlouho přemýšlel nad způsobem své rozehrávky. Proto si nakonec nedělal vrásky a míč napálil do hlediště.
63'
Již několikátá střela hostí z úctihodné vzdálenosti, tentokrát z kopačky útočníka Simeoneho, jenže ta postrádala razanci i přesnost.
62'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Senad Lulić, přichází Jordan Lukaku.
61'
Zajímavý tah Stefana Pioliho, který stahuje jednoho ze svých nejaktivnějších hráčů za hřiště.
60'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Cyril Théréau, přichází Khouma Babacar.
60'
A Thereau si znovu vykoledoval faul okolo vápna, tentokrát to byl Marušič, který se provinil vůči pravidlům.
59'
Hosté budou moci začít s postupnou rozehrávkou od zadu, konkrétně si předávají míč Astori a Pezzella.
58'
Lulič si znovu nachystal míš tak, aby mohl pravačkou odcentrovat, jenže pak udělal nečekané rozhodnutí a posílal míč na střelu Savičovi. Ano, jeho spoluhráč tento pass opravdu nečekal.
56'
Astori se šponoval téměř v malém vápně pořádně vysoko, aby dosáhl na vysoký míč, potřeboval by ještě o několik centimetrů povyrůst.
55'
Tak to opravdu nebyl faul na pronikajícího Thereaua, jenže to si sudí nemyslí a nařídil volný kop pro hosty.
53'
Na druhé straně poslal Lulič parádní míč do vápna soupeře, naběhl si na něj Parolo, ale hlavou z poměrně blízka vysoce přestřelil.
52'
No ano, konečně se i hosté dostali k lepšímu zakončení. Míč od svého spoluhráče dostal ve vápně Chiesa, ten zvládl první dotek s míčem a vystřelil. Nejspíše mířil více k tyči, což se mu ale nepovedlo, a také díky tomu Strakoša neměl problém míč chytit.
51'
Znovu to nebyl ten centr, který by ve vápně domácích udělal příliš rozruchu. Odražený míč zkusil na branku napálit Benassi, jenže proti němu včas vyběhl Alberto Luis a míč tečoval do zámezí.
50'
Krásný míč dostal do tahu Simeone, jenže ten se s ním prvním dotekem dostal prakticky až k rohovému praporku, tam jeho spoluhráč, s vypětím všech sil, vybojoval alespoň rohový kop.
49'
Žlutou kartu dostává Vincent Laurini (ACF Fiorentina).
49'
Ne, ten nepřesností je po celý zápas opravdu mnoho, stejně tak jako tomu bylo teď. Takhle budou hosté bojovat o vyrovnání marně.
48'
Nicméně po nepřesné rozehrávce hráčů ve světle modrém se můžou hosté pokusit o reparát.
47'
Úvodní nákop na polovinu domácích obstaral Badelj, ten se však nesetkal s úspěchem.
46'
V prvním poločase jsme mnoho šancí neviděli, to určitě ne. Nicméně rozhodně se nenudíme, fotbal se snaží hrát oba celky a jejich aktivita je příjemná pro oko každého fanouška.
Jako jediný síť rozvlnil Stefan de Vrij, to parádní hlavičkou po volném kopu svého spoluhráče, a tak je stav utkání po polovině hrací doby 1:0 pro Římany.
45+2'
45'
Sudí nastavuje 1 minutu.
44'
Skvěle vystihl Savič rozehrávku hostí, jenže jeho následná přihrávka šajtlí neměla parametry na to, aby uspěla.
42'
Hráčům v zelených dresech se teď několikrát nepovedlo rozehrát akci.
41'
Parolo se dožadoval pokutového kopu, jenže píšťalka sudího zůstala němá, podle opekovaného záběru spíše správně.
39'
Ale přece jen! Alberto Luis se odhodlal ke střele zpoza vápna, míč jen proskákal kolem tyče Sportiella.
38'
Domácí se po vstřelené brance trochu hledají, naopak Chiesa našel skvěle ve vápně Simeoneho, jenže ten napálil míč snad přes střechu stadion.
36'
Strakoša ukryl v rukavicích vysoký centr, tak to se hostům opravdu příliš nepovedlo.
35'
Rohový kop pro hosty, první v utkání, uvidíme, jak s ním naloží.
34'
Immobile se podle sudího provinil vůči pravidlům, to si ale nejspíš nikdo jiný nemyslí. Možná tak Pezzella, který se chytil za tvář, i když mu kopačka italského kanonýra líznula hrudník.
32'
Laurini svými auty trochu zlobí Stefana Pioliho, který mu za několikátý špatně hozený aut vyčinil.
31'
Marušič všem ukázal, proč je na hřišti, s míčem sprintoval snad 70 metrů, rychlonohý Veretout mu vůbec nestíhal. Nakonec však zvládl alespoň zblokovat jeho centre na rohový kop.
30'
Ve středu hřiště si prostor udělal šikovně Benassi, předal míč na Veretouta a jen smutně sledoval, jak jeho spoluhráč s nabízenou šancí naložil. Míč letěl hodně vysoko nad břevno.
28'
Bastos vhodil míč do hry a můžeme pokračovat.
27'
Na hřišti zůstal ležet nejspíše Veretout, který se drží za koleno. Musí být ošetřen a hra je tak zastavena.
25'
Lazio právě vstřelilo branku!
Krásný centr do vápna přiletěl z kopačky Alberto Luise! Útočící hráči si navíc perfektně naběhli a míč nakonec spadl na hlavu stopera STEFANA DE VRIJE, který se nemýlil a překonal Sportiella.
Asistence: Alberto Luis.
24'
Faulovaný aktivní Alberto Luis, tentokrát byl v souboji pozdě Badelj.
22'
Alberto Luis se odhodlal k technické střele z 25 metrů, kdyby neskočila těsně před brankářem, asi by mu mnoho starostí nenadělala, takhle však musel Sportiello vyrážet na roh.
21'
Savič zkusil všechny překvapit geniální myšlenkou, provedení bylo však mizerné.
20'
Laurini vhodil do hřiště mizerný aut, jenže Radu nedokázal dobře odehrát míč a odevzdal tak hostů ihned míč.
19'
Rohový kop letěl přímo do brány, jenže s tím si Sportiello v pohodě poradil a míč schoval v rukavicích.
18'
Lulič hledal ve vápně své spoluhráče, jenže jeho centr byl tečovaný na roh. Každopádně šance domácích stále pokračuje.
17'
Krásný kolmý míč posílal Leiva na Alberta Luise, jenže Pezzela a Astori zavčas zaklapli mezeru v obraně.
16'
Aktivní domácí se snažili dostat míč do vápna z pravé strany, kde se pohyboval Marušič, jenže tomu centr zablokoval Biraghi.
14'
No taktika svěřenců legendárního Inzaghiho je poměrně jasná, minimálně ta ofenzivní. Ze středu dostat míč do křídelních prostor, odkud hledat kanonýra Immobileho.
12'
Volný kop Luis Alberto neskutečně přestřelil, to je pro Římany opravdu zahozená šance.
11'
Sportiello špatně rozehrál akci od své brány, míč zachytili domácí, a když Ciro Immobile udělal na hranici vápna nečekanou kličku, Astorimu nezbylo nic jiného, než faulovat.
10'
Radu rozjel útok domácích, krásným míčem přes půl hřiště se prezentoval Lucas Leiva, Marusič však nedokázal zpracovat míč.
9'
No a v další akci se právě postižený prohnal kolem svých strážců a z dobrých 25 metrů zkusil vypálit. Míč se mu však svezl po kopačce a mezi tři tyče nezamířil.
8'
Na hřišti se povaluje Thereau, drží se za hlavu. Utržil loktem ránu od Lucase Leiva, který ho nijak nešetřil, každopádně teď došlo k omluvě.
7'
Hráči Fiorentiny dostali míč do sítě a sami vědomi obrovského ofsajdu ani neslavili. Sudí si však dával pořádně na čas, než odpískal nedovolené postavení.
5'
Oba celky se snaží býti aktivní, tentokrát to byl Thereau, který se po svém zranění bude snažit dostat ihned do formy, přes Marusice neprošel.
4'
Nádherný centr poslal do vápna Lulič, za použití šajtle hledal nabíhajícího kanonýra Immobileho, toho přehlavičkoval zkušený Astori.
3'
Ciro Immobile utržil nějakou ránu na polovině hřiště – první faul.
2'
Paradoxně to byli však hosté, kteří se dostali k úvodnímu náznaku šance. Simeoneho hledal Chiesa ve vápně, kam se pěknou kličkou dostal přes de Vrije, úspěch však jeho přihrávka neslavila.
1'
Zápas zahájil dlouhým nákopem Luiz a domácí se po urputné snaze dostali k míči a mohou pokračovat.
1'
-1'
Hráči jsou připraveni k dnešnímu utkání. V chladném Římě vyběhnou domácí v klasické světle modré, domácí dojeli v netradiční zelené.

S. S. Lazio: Strakoša – Bastos, de Vrij, Radu – Marušić, Parolo, Lucas Leiva, S. Milinković-Savić, Lulić – Alberto – Immobile.
Náhradníci: Guerrieri, Vargić – Basta, F. Caicedo, Wallace, Patric, J. Lukaku, Murgia, Neto, Palombi, Luiz Felipe.

ACF Fiorentina: Sportiello – Laurini, Ge. Pezzella, Astori, Biraghi – Badelj, Veretout, Benassi – Chiesa, Simeone, Théréau.
Náhradníci: Drągowski – Babacar, Cristóforo, Bastiao Dias, Eysseric, Gaspar, Hugo, Lo Faso, Milenković, Olivera, Ca. Sánchez, Saponara.

Rozhodčí: Massa D. (Ita).
ACF Fiorentina
Trenér Poli Stefano nejspíše není příliš spokojený s dosavadním postavení svého celku. "Fialky" totiž právě okupují až 11. pozici s bilancí 5 výher, 2 remíz a 6 proher, což je na tento tradiční klub poměrně vysoké číslo. Se skórem 22:18 tak můžou počítat jen se 17 body.

Poslední tři utkání navíc nebyly příliš povedené. Naposled na hřišti SPAL uhrály "fialky" pohopouhou remízu 1:1, když síť propnul za domácí Paloshi, za hosti Chiesa. O Týden dříve hostly hráči Fiorentiny AS Řím. Představení to nebylo příliš povedené, i když fanoušci se rozhodně nenudily – výsledek 2:4 fanoušky ofenzivní fotbalu potěšil. Zklamání bylo o to větší, protože o týden dřive Fiorentina padla na hřišti Crotone 2:1, o to se postarali v rozmezí 17. a 18. minuty dvěma góly Budimir a Trotta. Benassi pak jen kontroval na 2:1.

Nejlepším střelcem je Giovani Simeone, který si připsal 4 trefy, což je v porovnání s nejlepším střelcem domácích poměrně malé číslo. Dobře nakročeno měl Cyril Thereau, jenže ten se po 8. kole zranil. Na kontě má 4 zářezy, nicméně nebude připraven.
S. S. Lazio
Je otázkou, jak jsou v Lazio spokojeni. Tradiční celek nejvyšší italské soutěže okupuje už tak trochu klasickou 5. pozici v tabulce. Nutno ale podotknout, že ve 12 utkáníhráč Lazia hned 9x vyhráli, jednou se rozešli se svým soupeřem smírně a dvakrát své body odevzdali.

Poslední týdny byli hráči pořádně vytíženi, a to hlavně z toho důvodu, že nastupují i v EL. Naposledy se tak utkali s Vitesse na svém hřišti. Do tabulky své skupiny si oba celky připsaly bod, to za remízu 1:1, když se trefili za hosty Linssen a za italská celek Alberto Luis.

V Itálii pak v posledním dosud odehraném kole zajížděli na hřiště AS Řím, tudíž velmi peprný duel. Prohra 2:1 je poměrně krutá, do hry Lazio vrátil kanonýr Ciro Immobile, když proměnil pokutový kop, na víc se však hosté nezmohli.

Právě italský ostrostřelec Ciro Immobile prožívá opravdu parádní sezonu. V italské Serie A se prosadil už 15x a marně ho tak stíhá druhý nejlepší střelec Alberto Luis a Marco Parolo, oba se třemi góly.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62