Serie A - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sampdoria : Lazio - 3. prosince 2017   20:45

Sampdoria
56' D. Zapata (Quagliarella)
1:2
(0:0)
Lazio
80' S. Milinković-Savić   • 90+1' F. Caicedo  (Immobile)
Sampdoria
Viviano – Bereszyński, Silvestre, G. M. Ferrari, Murru – É. Barreto, Torreira, Praet (84. Verre) – G. Ramírez (77. R. Álvarez) – Quagliarella (C) (70. Kownacki), D. Zapata.
Lazio
Strakoša – Bastos (62. Patric), de Vrij, Radu – Marušić, Parolo, Lucas Leiva (75. F. Caicedo), S. Milinković-Savić, Lulić (C) (75. J. Lukaku) – Alberto – Immobile.

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 9:8. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 10:10.
Dnešní velice zajímavé utkání končí vítězstvím Lazia Řím 2:1. Hosté sice od úvodu druhého poločasu prohrávali, závěrečná desetiminutovka jim vyšla parádním způsobem. Nejdříve se o vyrovnání postaral Milinkovič-Savič, posléze v nastaveném čase rozhodl o výhře střídající Caicedo. Toto zajímavé uktání tak patří Laziu!
90+4'
90+4'
Žlutou kartu dostává Ciro Immobile (S. S. Lazio).
90+1'
Lazio právě vstřelilo branku!
Tak pozor, hosté totiž dokonávají obrat! Nyní pro změnu zaspala domácí obrana, která naprosto zapomněla na Immobileho s Caicedem. Nejdříve se k zakončení dostal první jmenovaný, balón se ale odrazil k FILIPU CAICEDOVI, jenž už měl snadnou práci.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
87'
Alberto táhl rychlý kontr, načež tentýž hráč zkoušel dloubáčkem vysunout tuším, že Caiceda. Tělem ale zasáhl dobře postavený Ferrari.
86'
Zapata operoval s míčem na nezvyklé pozici, u autové čáry. Tato pozice mu samozřejmě není vlastní a balón pouze posunul vedle stojícímu spoluhráči.
85'
Pro dnešní utkání máme dostřídáno. Oba trenéři už využili všechna svá střídání a závěrečné minuty by neměly obsahovat dlouhé prodlevy.
84'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Dennis Praet, přichází Valerio Verre.
84'
Střídající Caicedo si naskakoval na kolmici za obranu, nicméně v hlavičkovém souboji se Silvestrim neuspěl.
83'
Milinkovič-Savič si chtěl obhodit napadajícího Zapatu, který se dle výroku sudího dopustil faulu. Římané budou rozehrávat z vlastní poloviny.
82'
Murru se ujal dalekonosného hodu až do malého vápna, kde ale na míč nedosáhl Zapata. Na druhé straně se do dobré šance dostal Marušić, jehož střela se stočila mimo branku.
81'
Utkání se nám dostalo do závěrečné desetiminutovky a v tuto chvíli se hraje opět od začátku. Lazio se konečně dostalo kýžené branky.
80'
Máme opět srovnáno! Hosté zahrávali volný kop z pravé strany, míč v šestnáctce propadl přesně k SERGEJI MILINKOVIČI-SAVIČOVI, který ve skluzu zamířil pod břevno.
80'
De Vrij ještě nachvíli zůstal v útoku, kde se následně dostal jako první k padajícímu balónu. Ten sice poslal na Lukakua, ten ale nevyhrál osobní souboj.
79'
Střídající Lukaku se okamžitě zapojil do útočného manévru svého celku, jeho pokus o průnikem kolem Bereszynskiho končí autem.
78'
Poslední minuty se více přerušovalo, než hrálo. To pochopitelně hraje do karet Sampdorii, která už je jen necelých patnáct minut od vítězství.
77'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Gastón Ramírez, přichází Ricardo Álvarez.
77'
Bývalý hráč anglického Southamptonu už je zpět na svých nohou a momentálně se hlásí zpět do hry. Vypadá to, že by se nemělo střídat.
76'
Na hrací plose jsou přítomny nostíka, menší zdravotní problémy má Ramírez. Až nadcházející vteřiny poodhalí závažnost tohoto zranění.
75'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Senad Lulić, přichází Jordan Lukaku.
75'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Lucas Leiva, přichází Felipe Caicedo.
75'
Ramírezova nabídka minula prostor, kde se pohyboval Praet a Lazio tak mohlo pomýšlet na protiútok. To by ale musel Milinkovič-Savič přitvrdit v osobním souboji.
74'
Ani druhý roh nepřinesl nic převratného, nicméně Immobileho snaha založit rychlý kontr skončila útočným faulem. To se pochopitelně nelíbí italskému forvardovi.
73'
Ten byl rozehrán nakrátko. načež do vápna přeci jenom přiletěl načechraný centr. Ten ale odvrátil za cenu dalšího rohu de Vrij.
72'
Ramírez si ideálně hrudí zpracovat balón, následně rozkmital své rychlé nohy a poté vybojoval alespoň rohový kop.
71'
Na opačné straně se vydal na útočný výlet Marušić, který došel zhruba k hranici šestnáctky. Tam následovalo špatné přenesení na Immobileho.
70'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Fabio Quagliarella, přichází Dawid Kownacki.
69'
Ramírezova standardní situace neměla vůbec špatné parametry, přičemž se ke kostrbaté střele dostal Quaglirella. Jeho pokus v pádu ale neskončil v síti.
68'
Stále sledujeme tentýž obrázek hry. Hosté se snaží o vyrovnávací branku, pokaždé ale narážejí na pozornou obranu soupeře.
64'
Hezký fotbalový moment. Hosté opět zapomněli na úplně osamoceného Quagliarellu, jehož volej z první byl spíše propagační záležitostí.
63'
Náramně přesný skluz předvedl Bastos, který tak vybojoval balón zpět pro svoje barvy. Praet tak neměl šanci založit rychlý kontr.
62'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Bastos, přichází Patric.
61'
Lulič postupoval v tandemu s Raduem, načež druhý jmenovaný raději vrátil hru zpět k půlící čáře. Lazio to zřejmě zkusí přes druhou stranu.
60'
Právě Immobile si dělal tělem prostor tak moc agresivně, až se dopustil nedovoleného zákroku. Na zeleném pažitu skončil Ferrari.
59'
V dnešním utkání zatím příliš nevidíme největší hvězdu Lazia Immobileho. Italský kanonýr nehraje dobré utkání, navcí se nedostal do žádné velké šance.
58'
Málem to bylo o dvě branky! V pokutovém území Lazia se utvořil menší zmatek, po kterém si málem srazil míč do vlastní branky Parolo.
57'
Utkání rázem dostává úplně jiný náboj. Zprvu se zdálo, že se do vedení dostanou hosté, situace je ale úplně jiná.
56'
Sampdoria právě vstřelila branku!
Jenomže jsou to domácí, kdo se dostává do vedení! Obrana Lazia naprosto zapomněla na DUVÁNA ZAPATU, který tváří v tvář Strakošovi zakončil pohodlně k tyči.
55'
Torreira neustál souboj ve středu hřiště, jeho kolegové ho ale vzorně zastoupili a odrazili útok soupeře. Římané nyní dominují.
54'
Z pravé strany ještě vyslal centr Marušič, jeho nadýchachaný bochánek ale nedokázal Immobile zpracovat. Viviano bude rozehrávat.
53'
Lazio bylo blízko vedení! Parolo napřáhl ke střele ke vzdálenejší tyči a jeho pokus pouze narazil do konstrukce. Kritický moment pro domácí.
52'
Bereszynskiho autové vhazování nalezlo pouze prostor, kde se pohyboval Lucas Leiva. Hostující záložník pouze odkopl balón do zámezí.
51'
Bastos už dnes podruhé málem namazal soupeři, i v tomto případě se nakonec neudálo nic závratného. Hosté to zkouší přízemní kombinací.
50'
Janov si ještě vybojoval rohový kop, který nebyl vůbec špatný. Strakoša nepředvedl zrovna jisté vyboxování míče, domácí toho ale nevyužili.
49'
Svižná kombinace nakonec vedla na kopačku Barreta, jehož pohotová rána byla příliš vysoká. Strakoša se za střelou pouze ohlédl.
48'
Hned v úvodu dokázal Bastos pohlídat dráhu letu míče za postranní čáru, nicméně domácí budou vhazovat. Aut zřejmě provede Murru.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si vzali na starost tentokráte domácí. Ti budou hrát pro změnu zprava doleva.
46'
První poločas nám nenabídl žádnou branku, nicméně o brankové příležitosti nebyla nouze. Oba celky si přichystali řadu gólovek, avšak ani jedna neskončila v síti. Druhý poločas začne přibližně ve 21:48.
45'
41'
Viviano tak dlouho otálel s výkopem od branky, až ho málem obral o balón napadající Immobile. Domácí brankář byl donucen odkopnout na tribunu.
40'
Na stadionu panuje báječná fotbalová atmosféra. Domácí příznivci celý poločas vydatně podporují své miláčky, kteří jistě chtějí potěšit své fandy.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli hlavní sudí také něco nastaví.
38'
Viviano raději uklidnil poněkud rozhárané poslední minuty, poté ale vykopával na Zapatu, který byl velmi dobře uhlídán.
37'
To jsou věci! Nedříve Viviano musel krotit nepříjemnou střelu, poté jeden z domácích vykopl balón z brankové čáry. Velké štěstí pro Janov!
36'
Lulič se nepodíval do šestnácty, kde v momentě centru nebyl žádný z hráčů ve světlých dresech. I proto jeho nabídka neměla šanci na úspěch.
35'
Milinkovič-Savič si splnil své obranné povinnosti, když nepustil do nebezpečného prostoru Ramíreze. Následně je pískáno proti brance Sampdorie.
34'
Teď se chvíli nehrálo, neboť rozhodčí vysvětloval svoje rozhodnutí. Nakonec Ramírez sportovně odevzdal balón soupeři.
33'
Strakoša v akci! Quagliarella hezky z první připravil střeleckou pozici pro Zapatu, který prudkou střelou trefil pouze Strakošovu nohu.
32'
Zápas začíná nabírat na obrátkách. Před malým momentem se jeden z hostů řítil sám na branku, místo střely ale zbytečně kličkoval a Viviana vůbec neprověřil.
31'
A ten nebyl vůbec špatný, chybělo ale to nejdůležitější – zakončení. Zapata to udělal v první fázi hodně dobře, poté se ale vyhnal do úhlu.
30'
Hostující kapitán Lulič vzal odpovědnost na sebe, jeho drzý průnik ale skončil tak rychle, jak začal. Mezitím Sampdoria podniká rychlý kontr...
29'
Kouskování hry pokračuje. Tentokráte na zemi skončil jeden z hráčů Lazia a nabízenou standardku rozehrál Radu pouze ke Strakošovi.
28'
S rozehrávkou hodně zariskoval Lulič, který chtěl křížem přenést hru. Rozehrávku ale vystihl Barreto, jehož odraz vystavil Quagliarellu do ofsajdu.
27'
Bastos měl velké starosti s ubráněním Zapaty, hostující zadák nakonec slavil úspěch. To netrvalo dlouho, neboť Sampdoria už je zpět u míče.
26'
Alberto se neohlížel kolem sebe a následně se zkusil prosmýknout kolem dvojice protihráčů. To se mu nepovedlo a hra se stěhuje na druhou stranu.
25'
Zapata hezky odtlačil protihráče, čímž dal Ramírezovi prostor ke střele. Ten se ho okamžitě snažil využít, jeho razantní projektil ale skončil těsně nad.
24'
Římané zahrávali rohový kop z levé strany, ten se ale vůbec nepovedl. Míč se totiž snesl přímo do prostoru, kde se pohyboval Viviano.
19'
Samotný rohový kop sice nic nepřinesl, následně se za šestnáctkou dostal ke střele Immobile, jehož obstřel branky skončil kousek vedle.
18'
Z pravé straně to přízemním centrem zkoušel Marušić, načež jeho nabídku zablokoval do zámezí vracející se Ferrari. Roh pro římský celek.
17'
Tentýž hráč se posléze prezentoval nedovoleným zákrokem, přičemž na zemi skončil Ramírez. Domácí ihned rozehráli nabízenou standardku.
16'
Na opačné straně to sympaticky zamýšlel Lulič, který hledal u vzdálenější tyče Parola. Ten se natlačil k zakončení a hlavičkou minul branku.
15'
Milinkovič-Savič prohrál hlavičkový souboj tuším, že s Praetem. Sampdoria se tak dostala zpět k míči, momentálně se s ním pohybuje na pravé straně.
14'
Bereszynski si to neohroženě namířil až k blízkosti pokutového území, následný centrem hledal ve vápně Zapatu. Ten vyhrál souboj, zpětnou nabídkou ale nikoho neoslovil.
13'
Ferrari se pokusil oslovit z vlastní poloviny jednoho ze svých kolegů, jeho nabídka ale neměla správné parametry. Strakoša si došel pro balón.
12'
Sampdoria má v úvodních minutách jednoznačně více ze hry. Naopak hosté se spíše brání, což se jim ale zatím daří na výbornou.
11'
Hostující Bastos si málem solidně zavařil, když chtěl vrátit balón až na Strakošu. Přihrávka nebyla vůbec razantní a Zapatovi moc nechybělo.
10'
V ochozech to pouze zahučelo. Ramírez si totiž navedl balón na pravou nohu a svojí technickou střelu namířil zhruba čtvrt metru vedle tyče.
9'
Do první velké šance se řítil robustí Zapata, kterého na poslední chvíli skvěle zakřižoval Radu. Janov se ale dostane ještě k rohu.
8'
Už se znovu hraje. Lazio sportovně vrátilo hrací předmět svému soupeři, který už roztáčí kolotoč přihrávek poblíž půlící čáry.
7'
Lulič se srazil s jedním z protihríčů a z tohoto souboje si odnesl menší bolístku. Domácí hráči tak byli nuceni odkopnout balón do zámezí.
6'
Quagliarella chtěl oslovit na levé straně Murrua, který ale nezastihl balón na hrací ploše. Strakoša tak bude vykopávat od své svatyně.
5'
Alberto měl ve středu hrací plochy hodně prostoru, což využil k tomu, aby nasadil jesličky Praetovi. Hosté ale následně daleko nedošli.
4'
Milinkovič-Savič chtěl přenést těžiště hry na pravou stranu na Marušiče, ke kterému se balón ale nedostal. Včas totiž zasáhl domácí Murru.
3'
Poprvé se s balónem pomazlili také domácí, dalekonosný nákop ale doplachtil až ke Strakošovi. Te posléze odkopl míč na opačnou stranu.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

UC Sampdoria: Viviano – Bereszyński, Silvestre, G. M. Ferrari, Murru – É. Barreto, Torreira, Praet – G. Ramírez – Quagliarella, D. Zapata.
Náhradníci: Puggioni, Tozzo – J. Andersen, Dodô, Sala, Djuričić, Caprari, R. Álvarez, Capezzi, Verre, Regini, Kownacki.

S. S. Lazio: Strakoša – Bastos, de Vrij, Radu – Marušić, Parolo, Lucas Leiva, S. Milinković-Savić, Lulić – Alberto – Immobile.
Náhradníci: Guerrieri, Vargić – Patric, J. Lukaku, Basta, F. Caicedo, Luiz Felipe, Neto, Palombi, Murgia..
S. S. Lazio

Na druhé straně stojí velmi ambiciózní Lazio, které si pro letošní ročník dalo opět ty nejvyšší možné ambice. Realita ale je trochu odlišná, neboť se tým z hlavního města Itálie zatím nachází na pátém místě, tedy na pozici, zaručující skupinovou fázi Evropské ligy. Lazio se stejně jako v minulých sezónách, tak i v té letošní opírá o velmi střelecky efektivní útok, který je třetí nejlepší v celé lize. Zásluhu na tom má především Ciro Immobile, jenž je s patnácti ligovými brankami nejlepším střelcem týmu.
UC Sampdoria

Sampdoria se zatím po třinácti odehraných zápasech nachází na sympatické šesté příčce, přičemž na první Neapol ztrácí už devět bodů. Janov se nachází ve velmi slušné formě, neboť v rámci ligy prohrál pouze ve třech případech a v dalších dvou remizoval. Domácí celek dnešního utkání těží především z výhody domácího prostředí, kde ještě neztratil ani bod. To vše při úctyhodném skóre 19:5!
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská Serie A má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat utkání mezi UC Sampdoria a S. S. Lazio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62