Serie A - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Udinese : Spal - 21. ledna 2018   15:00

11' Samir (de Paul)
1:1
(1:0)
Spal
49' Floccari  (Antenucci)
Udinese
Bizzarri – Nuytinck, Danilo, Samir – Stryger Larsen, Barák, Balić (73. Maxi López), Jankto (68. Hallfredsson), Gi. Pezzella – de Paul – Lasagna.
Doveri – Lo Cicero, Vivenzi
Dacia Arena
Spal
A. Gomis – Cionek, Vicari, Felipe – Lazzari, Kurtić, Viviani (78. Schiattarella), Grassi, Mattiello (89. Dramé) – Floccari, Antenucci.

Díky za pozornost a příště na počtenou, mějte se fajn.
Je dobojováno. Je za námi nepříliš atraktivní podívaná, která nakonec končí zaslouženě remízou. V první půli byli fotbalisté Udine výrazně aktivnější a po trefě Samira se dostali do vedení, krátce po změně stran se ale hostům podařilo vyrovnat a následně už se utkání spíše jen dohrávalo.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 2:6. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 22:13.
90+4'
90+3'
Domácí se překvapivě ani nesnaží vyvinout nějaký závěrečný tlak, už je tak asi jasné, že zápas skončí remízou.
90+2'
Maxi López ve vzdušném souboji ve středu hřiště fauloval Vicariho a hosté s rozehrávkou pochopitelně ani trochu nespěchají.
90+1'
V nastaveném čase se zatím na trávníku vůbec nic neděje, fotbalisté Spalu – spokojeni s průběžným stavem – v poklidu kombinují na vlastní polovině.
90'
Sudí Doveri nastavil nad rámec druhého poločasu hned čtyři minuty.
89'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Federico Mattiello, přichází Boukary Dramé.
87'
Někteří diváci už s předstihem opouštějí své sedačky, bod proti o záchranu bojujícímu Spalu by byl pro Udine určitě neúspěchem.
86'
V závěru utkání hra někdy připomíná spíše wrestling, sudí musí neustále přerušovat zápas a napomínat hráče obou týmů.
84'
Federico Mattiello u postranní čáry povalil na zem Baráka a sám poté zůstal ležet na zemi, sudí to vyřešil šalamounsky a nechal ve hře pokračovat.
83'
Lasagnův centr do pokutového území jeden z obránců Spalu ztečoval do náruče Alfreda Gomise. Diváci reklamují ruku, hra ale plyne dál.
82'
Domácí kapitán Danilo za další nedovolený zákrok vyfasoval žlutou kartu.
80'
Danilo po ztrátě míče povalil k zemi Mirca Antenucciho, fotbalisté Spalu s rozehrávkou pochopitelně vůbec nespěchají.
79'
Tísněný Kevin Lasagna vybojoval alespoň autové vhazování na útočné polovině, domácí ale poté o míč zase přišli.
78'
Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Federico Viviani, přichází Pasquale Schiattarella.
76'
Čtvrthodinku před koncem se na trávníku vůbec nic neděje, hosté už se spíše brání a fotbalistům favorizovaného Udine se nedaří dostávat se do střeleckých pozic.
75'
Napadající Jens Stryger Larsen obral o balon laxního Felipeho, následně ale domácí fotbalisté o balon zase přišli.
73'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Andrija Balić, přichází Maxi López.
72'
Z nařízeného rohového kopu už další nebezpečí pro Udinese nepramenilo.
71'
Na tribunách to teď jen zahučelo. Mirco Antenucci dostal míč do skvělé palebné pozice, obětavý Danilo mu ale ránu dokázal zblokovat.
69'
Sledujeme hlušší pasáž hry, na trávníku se teď vlastně nic moc zajímavého neodehrává.
68'
Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Jakub Jankto, přichází Emil Hallfredsson.
66'
Nedůrazný Andrija Balić se nechal o míč připravit, následnou protiakci Spalu za cenu faulu zastavil vracející se Bram Nuytinck.
65'
Svěřenci Massima Odda kombinují na polovině hřiště a posmalu zase přebírají iniciativu.
64'
Na opačnou stranu se okamžitě vydal Kevin Lasagna, jemuž se ale nepodařilo přihrát volnému de Paulovi a míč poté skončil v zámezí.
62'
Mirco Antenucci se zničehonic zjevil v pokutovém území, vyběhnuvší Albano Bizzarri jej ale ke střele nepustil.
61'
Jasmin Kurtić šikovně přenesl hru na volného Lazzariho, fotbalisté Spalu ale o míč vzápětí přišli a na opačnou stranu už vyráží Jens Stryger Larsen.
60'
Po nějaké době se fotbalisté Udine dostali ke kombinaci na útočné polovině, nic z toho ale nakonec nepramenilo.
59'
Thiago Cionek to přehnal s agresivitou v souboji u postranní čáry, s následnou rozehrávkou ale domácí naložili prachbídně.
57'
Federico Viviani za zbytečný faul proti de Paulovi ve středu hřiště vyfasoval žlutou kartu.
56'
Z nařízeného rohového kopu žádné nebezpečí pro Udine nepramenilo, Albano Bizzarri poté okamžitě zakopl míč až na útočnou polovinu.
55'
Ferrarští fotbalisté měli k dispozici přímý kop, nicméně střela Federica Vivianiho se otřela o zeď a míč poté proletěl vysoko nad břevnem.
54'
Jasmin Kurtić zvládl přetahovanou o míč ve středu hřiště, načež se hráči Spalu uchýlili ke kombinaci na vlastní polovině.
53'
Jakub Jankto vybojoval další roh pro Udine, ani tentokrát ale domácí s touto standardní situací nenaložili dobře.
51'
Z něj ale žádné nebezpečí pro Gomise nepramenilo, Strygerovi Larsenovi utekl míč do zámezí a brankář Spalu už si chystá míč k rozehrávce.
50'
Po inkasovaném gólu opět převzali iniciativu domácí, svěřenci Massima Odda teď navíc vybojovali rohový kop.
49'
Spal právě vstřelil branku!
A z něj se hosté prosadili, na začátku druhého poločasu začínáme znovu od nuly! Mirco Antenucci z otočky nasměroval míč do předbrankového prostoru, odkud SERGIO FLOCCARI šikovně ztečoval míč mimo Bizzarriho dosah.
47'
Hosté vstoupili do druhé půle aktivněji a usadili se na útočné polovině, nyní navíc budou mít k dispozici přímý kop.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:04.
Po první půli se jde do kabin za stavu 1:0 pro Udine, o což se po rohovém kopu postaral gólovou hlavičkou obránce Samir. Úvodní pětačtyřicetiminutovka mnoho zajímavého nenabídla, domácí ale byli jasně aktivnější a brankář Udine Albano Bizzarri ještě vůbec nemusel zasahovat.
45+4'
45+3'
Poněkud frustrovaný Kurtić se teď Samirovi pomstil naprosto zbytečným postrčením, za což mu arbitr Doveri ukázal žlutou kartu.
45+3'
Samir čistým skluzem zastavil další průnik Jasmina Kurtiće, v poslední nastavené minutě budou hráči v červených dresech vhazovat.
45+2'
Jasmin Kurtić neudržel míč na hrací ploše, z akce Spalu tak sešlo a rozehrávat budou znovu domácí.
45+1'
Sudí Doveri nastavil nad rámec prvního poločasu hned tři minuty.
45'
Poté ale přišel zbytečný útočný faul Baliće, hra tak byla přerušena a Alfred Gomis už si chystá balon k rozehrávce.
44'
Kevin Lasagna utekl po pravém křídle a proti přesile hráčů soupeře sice o míč přišel, ve spolupráci s de Paulem ho ale vybojoval zpět pro svůj tým.
43'
Fotbalisté Spalu poté zahrávali standardku z velmi zajímavé pozice, s tou ale naložili ledabyle a Albano Bizzarri ani tentokrát zasahovat nemusel.
42'
Giuseppe Pezzella nehezky zajel do Lazzariho, za což si domácí obránce vykoledoval žlutou kartu.
40'
Hra je stále přerušena a otřesený de Paul se drží za hlavu, zdá se však, že bude v pořádku.
39'
Po nepovedené rozehrávce Udine skončil míč u Federica Mattiella, ten ale sportovně zakopl balon do autu, poněvadž de Paul zůstal po předešlém souboji s Floccarim ležet na zemi.
37'
Zhruba deset minut před poločasovým hvizdem se hra zase uklidnila a momentálně sledujeme kombinaci domácích na jejich vlastní polovině.
36'
Rodrigo de Paul teď povedenou kolmicí našel v pokutovém území Lasagnu, který z voleje těsně přestřelil!
35'
Z tribun se ozývá pískot poté, co u postranní čáry zůstal v bolestech ležet Rodrigo de Paul, sudí Doveri však nechává ve hře pokračovat.
33'
Danilo nic nevymýšlel a posunul míč za sebe na Samira, svěřenci Massima Odda si teď v poklidu vyměňují balon poblíž půlící čáry.
32'
Felipe to zkusil z velké vzdálenosti, jeho propagační pokus ale postrádal přesnost a balon orazítkoval pouze jeden z reklamních bannerů v zámezí.
31'
Po úvodním gólu Samira se hra notně uklidnila, půlhodina zápasu je minulostí a zatím jsme toho mnoho zajímavého neviděli.
29'
Napadající Antonín Barák fauloval Mattiella, krátce po následné rozehrávce ale ferrarští hráči o balon zase přišli.
28'
Po útočném faulu Andriji Baliće budou mít hostující fotbalisté po nějaké době čas a klid na rozehrávku.
27'
Samir čistě zastavil průnik Kurtiće po pravém křídle a právě od slovinského křídelníka se poté míč odrazil do zámezí, Albano Bizzarri tak bude mít k dispozici rozehrávku od své branky.
25'
Tento centr Rodriga de Paula byl ale značně přetažený, míč tak proletěl pokutovým územím zcela bez povšimnutí.
24'
Jasmin Kurtić sice nepustil Pezzellu k centru, halvovi Udine se však podařilo vybojovat alespoň roh pro svůj tým.
23'
Kevin Lasagna si nedokázal zpracovat prudký de Paulův pas a kulatý nesmysl skončil v zámezí, Alfred Gomis už si ho chystá k dalšímu odkopu.
21'
Rodrigo de Paul to na polovině hřiště schytal od Floccariho, krátce po rozehrávce ale domácí o balon zase přišli.
20'
Hra se po Samirově trefě poněkud uklidnila, ani jednomu týmu se teď nedaří ani kloudně rozehrát.
19'
Sergio Floccari na útočné polovině fauloval Brama Nuytincka, v posledních minutách je utkání plné ostrých soubojů.
17'
Andrija Balić si ve středu hřiště došel pro faul napadajícího Kurtiće, domácí tak budou mít čas a klid na rozehrávku.
16'
Svěřenci Massima Odda jsou v tomto utkání zatím jasně lepším týmem, o Cionka či Kurtiće posílený Spal se pouze brání.
14'
Krátce po následné rozehrávce ale hráči v červeno-bílých dresech o míč přišli a fotbalisté Spalu poté vytlačili domácí až na jejich polovinu.
13'
Felipe ve středu hřiště zbytečně povalil Lasagnu, za což si vykoledoval žlutou kartu.
11'
Udinese právě vstřelilo branku!
Po rohovém kopu se už svěřenci Massima Odda prosazují a zaslouženě jdou do vedení! Na centr de Paula z levé strany si v předbrankovém prostoru naskočil dostatečně nehlídaný SAMIR a po jeho hlavičce se balon zatřepotal v síti. Alfred Gomis si na míč sáhl, už ale nedokázal zakročit.
9'
Po centru do pokutového území se k hlavičce prokousal Bram Nuytinck, jeho pokus ale defenzíva Spalu zblokovala na roh.
8'
Samir si došel pro faul vracejícího se Kurtiće, domácí tak budou zahrávat standardku z velmi zajímavé pozice.
7'
Antonín Barák šikovně rozehrál na volnou pravou stranu, kde byl rozběhnutý Kevin Lasagna, jenž si ale nedokázal na hrací ploše balon zpracovat.
6'
Čerstvá posila Spalu Jasmin Kurtić se šikovně uvolnil na pravém křídle a navedl si míč ke střele, ta ale postrádala razanci a Albano Bizzarri si snadno poradil.
4'
Na konci povedené kombinace Udine stál Rodrigo de Paul, který ale v soupeřově pokutovém území poněkud teatrálně upadl k zemi, a tak nakonec vůbec nezakončil.
3'
Fotbalisté Udine zatím drží míč prakticky neustále na svých kopačkách a postupně se prokousávají do pokutového území.
2'
Zhruba z poloviny zaplněná Dacia Arena zatím sleduje opatrnou podívanou, po nepříliš povedené rozehrávce Nuytincka budou mít domácí k dispozici alespoň vhazování.
1'

Udinese Calcio: Bizzarri – Nuytinck, Danilo, Samir – Stryger Larsen, Barák, Balić, Jankto, Gi. Pezzella – de Paul – Lasagna.
Náhradníci: Scuffet, Borsellini – Fofana, Pontisso, Ingelsson, Hallfredsson, Perica, Maxi López, Donadello, Caiazza, Vaško, Varešanović.

Spal: A. Gomis – Cionek, Vicari, Felipe – Lazzari, Kurtić, Viviani, Grassi, Mattiello – Floccari, Antenucci.
Náhradníci: Marchegiani, Meret – Cremonesi, Schiattarella, Väisänen, Paloschi, Mora, F. Costa, Vitale, Bonazzoli, Bellemo, Dramé.

Rozhodčí: Doveri – Lo Cicero, Vivenzi.
SPAL

To nováčka z Ferrary ještě čeká tuhý boj o setrvání v italské nejvyšší soutěži. Spal je momentálně na poslední nesestupové patnácté příčce, ovšem se stejným bodovým ziskem jako šestnácté Crotone. Svěřenci Leonarda Sempliciho mají v posledních týdnech problémy především v defenzívě, v minulých sedmi ligových zápasech sedmnáctkrát inkasovali a před dvěma týdny prohráli s Laziem drtivě 2:5.
UDINESE CALCIO

Udine může být s dosavadním průběhem sezóny spokojeno, celek ze severovýchodu Itálie se z boje o záchranu postupně vyšvihl až na aktuální osmé místo tabulky, k čemuž napomohli dobrými výkony i Antonín Barák a Jakub Jankto. Udinese Calcio v Serii A nenašlo přemožitele od konce listopadu, svěřenci Massima Odda mimo jiné přemohli slavný Inter 3:1 na San Siru či před Vánoci rozdrtili Hellas 4:0.
Srdečně vítám všechny fotbalové příznivce u sledování textového přenosu z duelu 21. kola italské Serie A, v němž Udinese Calcio s Jakubem Janktem a Antonínem Barákem vyzve Spal. Začínáme v 15 hodin, tak si to nenechte ujít.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62