Serie A - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : Sampdoria - 20. dubna 2019   15:00

Bologna
54' Tonelli(vl.)  • 69' Pulgar  • 83' Orsolini (Krejčí)
3:0
(0:0)
Bologna
Skorupski – M'Baye, Danilo (88. Helander), Lyanco, Krejčí – Pulgar, Džemaili (C) (76. A. Poli) – Orsolini, R. Soriano (86. Donsah), N. Sansone – Palacio.
Maurizio Mariani – Alfonso Marrazzo, Alberto Tegoni
Stadio Renato Dall'Ara, Bologna
Sampdoria
Audero – Sala, Tonelli, J. Andersen, Murru (81. Jankto) – Praet, Ekdal, Linetty (67. Caprari) – G. Ramírez (59. Saponara) – Defrel, Quagliarella (C).

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou sobotu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 6:6. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 7:1. Fauly: 19:12.
Utkání je u konce a domácí Bologna udělala další krok k záchraně. Ve druhé půli zcela opanovala hru a třemi góly připsala jasnou výhru 3:0. První gól padl v 54. minutě, když si po Auderově zákroku po přímém kopu do vlastní sítě srazil míč Lorenzo Tonelli. V 69. minutě se z přímého úhlu trefil Erick Pulgar a byla to opravdu povedená rána z ostrého úhlu. No a jako poslední se prosadil Riccardo Orsolini, když Audera překonal skákavým volejem. Bologna je po této výhře šestnáctá s 34 body, Sampdoria je na devátém místě se 48 body.
90+4'
90+3'
Ještě jedna akce domácích, v pokutovém území vznikl menší závar bez zakončení, Boloni už to ale vadit nemusí.
90+2'
Krejčí vhazuje, volí zpětnou přihrávku, do hry se zapojuje i brankář Skorupski.
90+1'
Roh pro Sampdorii, vysoký centr si však pohlídal pozorný Skorupski a míč si ze vzduchu stáhl do náruče.
90'
Budou se nastavovat tři minuty.
89'
Závěr je zase trochu tvrdší a to vcelku zbytečně, o výsledku je rozhodnuto, body zůstanou domácím.
88'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Danilo, přichází Filip Helander.
88'
Krejčí schytal nepříjemný faul od Saponary, ten se mu okamžitě omlouvá.
87'
Skorupski má míč ve svém držení, s rozehrou nikam nepospíchá.
86'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Roberto Soriano, přichází Godfred Donsah.
85'
Domácí budou střídat, dolů půjde Soriano.
84'
Sampdoria chce dát alespoň čestný gól, stále se tak neohroženě cpe do zakončení. Koncovka ale skřípe.
83'
Bologna právě vstřelila branku!
No a je patrně definitivně rozhodnuto. Na levé straně unikl Krejčí, svým centrem našel na opačné straně RICCARDA ORSOLINIHO a i když tomu jeho volej až tak úplně nesedl, tak Audero jeho střelu nezvládl vyrazit a míč mu proklouzl do sítě – 3:0.
82'
Sampdoria útočí, obrana domácích si ale na veškeré výpady dává velký pozor.
81'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Nicola Murru, přichází Jakub Jankto.
80'
Hosté chystají poslední střídání, čekají však na přerušení hry.
78'
Dlouhý pas mířil na nabíhajícího Palacia, u míče však byl jako první Audero.
76'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Blerim Džemaili, přichází Andrea Poli.
74'
Murru na trávníku a ne vlastní vinou. Byl faulován M'Bayem a je potřeba jeho ošetření.
73'
Sampdorii nelze upřít snahu, dokáže se dostat do šancí, finální fáze ovšem skřípe. Quagliarella z pravé strany zakončoval křížnou ranou o kus vedle.
72'
Další střelecký pokus hostů z velké vzdálenosti, Andersen mířil taktéž nad branku.
71'
O snížení se pokoušel Ekdal, uvnitř šestnáctky měl prostor pro prudkou střelu, jenže napálil pouze padajícího protivníka. Následná střela z dálky skončila nad brankou.
69'
Tak tohle byla další fotbalová nádhera. ERICK PULGAR se rozhodl překvapit gólmana a střelou z ostrého úhlu se mu to povedlo. Prudká rána šla k zadní tyči a i když si Audero na míč sáhl, skončila v síti. Bologna vede 2:0!
68'
Tonelli sice naznačoval, že hrál míč, nebylo mu to však nic platné. Bude následovat přímý kop, který bude připomínat o něco zkrácený roh.
68'
Žlutou kartou byl potrestán hostující Lorenzo Tonelli a to za tvrdý atak Palacia.
67'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Karol Linetty, přichází Gianluca Caprari.
66'
Další útok hostů potáhl zleva Praet, centroval však už zpoza hrací plochy.
66'
Ani dva centry přes Skorupskiho Sampdorii nestačily, po rázné hlavičce se míč ocitl až u středové čáry.
65'
Sražený míč a je z toho roh pro hosty.
64'
Sampdoria se po několika minutách v útlumu zase probouzí a táhne svou ofenzívu levou stranou.
62'
Domácí rozehráli přímý kop z levé strany jako signál. Myšlenka to nebyla zlá, provedení už ale pokulhávalo. Střela se zastavila o houštinu bránících nohou na hranici pokutového území.
60'
Bologna je po vedoucím gólu v laufu a opět se hnala dopředu. Sansone centroval šajtlí, našel však pouze vracející se hráče soupeře.
59'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Gastón Ramírez, přichází Riccardo Saponara.
58'
Středem táhl akci Riccardo Orsolini, naběhl si však mezi hned několik protivníků, o míč přišel, fauloval a za nedovolený zákrok dostal žlutou kartu.
56'
Tonellimu nevyšel ani další fotbalový moment, u pomezní čáry ztratil míč a domácí půjdou vpřed.
54'
Domácí jdou do vedení! Pulgarův přímý kop brankář Audero pouze přizvedl nad sebe a padající míč si pak do vlastní sítě srazil hostující LORENZO TONELLI, který se se snažil ubránit dobíhajícího Sansoneho – 1:0.
53'
Navíc to bude docela nebezpečný přímý kop pro domácí celek.
53'
Žlutí se i na druhé straně, za faul kousek od hranice pokutového území byl potrestán Joachim Andersen.
52'
Zase se nám trochu přitvrzuje, dalšího nedovoleného zákroku se dopustil domácí Roberto Soriano a tentokrát to bylo i za žlutou kartu.
51'
Palacio neuspěl ani na pravém křídle, pomezní rozhodčí mu totiž odmával těsný aut.
50'
Na levé straně se dokázal od svého obránce odpoutat domácí Palacio, nacentroval, na hranici pokutového území už ale Soriano neuspěl a navíc i fauloval.
48'
Za faul na Krejčího byl žlutou kartou potrestán hostující Jacopo Sala.
46'
Quagliarella se hned v úvodu druhého poločasu dostal ke střele, jeho rána pravačkou skončila přesně v náruči brankáře Skorupskiho.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:06.
Máme za sebou první poločas, který přinesl hodně bojovný fotbal, ale také šance. Ty byly převážně na straně domácích, aktivní byl hlavně Orsolini, kterému však zatím není přáno a se svými střelami končí na dobře chytajícím Auderovi. Ten byl jednou překonán, z dálky skóroval Džemaili, radost Boloni však trvala jen několik vteřin, poté byl gól odvolán pro přihrávku zpoza hrací plochy. Hosté vyráželi do kontrů, ve kterých se o zakončení snažil převážně Quagliarella, jenže i on zatím hledá tolik potřebnou přesnost. Do kabin se tak odešlo za stavu 0:0.
45+1'
45+1'
V pokutovém území byl zcela volný Quagliarella, dostal se i k hlavičce, jenže vše to bylo zbytečné, zakončoval totiž z ofsajdového postavení. Navíc gólman Skorupski na brankové čáře předvedl opravdu výstavní zákrok.
45'
Rozhodčí nastaví jednu minutu.
43'
Po centru zprava se k voleji probil hostující Quagliarella, dobrý úmysl však skončil zakončením vysoko nad Skorupskiho branku.
42'
Po centru z levého křídla zůstal v pokutovém území nekrytý Soriano, svou hlavičku však trestuhodně zahodil a zakončoval poměrně velký kus mimo.
41'
Žlutou kartu za faul na unikajícího protivníka dostal hostující Nicola Murru.
40'
Orsolinimu zatím není přáno. Nyní se po sprintu po pravém křídle dostal k zakončení, jenže Audero jeho ránu po zemi vyrazil a navíc se stejně mával jeho ofsajd.
38'
Murru se marně snažil přejít přes obranu, hosté však ještě chvíli zůstali v útoku. Ke zdaru to ale nevedlo, Ramírez nezpracoval a míč mu utekl mimo hrací plochu.
37'
Na střed se z pravé strany posouval i Džemaili, na toho si však obrana Sampdorie dala velký pozor a ke střele ho nepustila.
35'
Ten hosté s menšími obtížemi dokázali ukočírovat a dostat míč mimo svou šestnáctku.
34'
Pěkný fotbalový moment vystřihl domácí Orsolini, když si zprava potáhl trochu na střed a technickou ranou mířil na zadní tyč. Audero vyrazil na roh.
33'
Další poměrně hraniční zákrok, nyní v šestnáctce hostů a rozhodčí skutečně pískal. Ne však penaltu, ale ofsajd útočícího hráče.
32'
Přitvrzuje se, na vlastní nohy to teď pocítil domácí Sansone, když byl nekompromisně poslán k zemi.
31'
Tvrdý faul domácích barev, je z toho další přidání oleje do ohně po neuznané brance.
29'
Domácí se na chvíli dostali do vedení a to po opravdu výstavní střele. Po akci levou stranou a dvou nepovedených pokusech o odvrácení se do míče opřel Džemaili a vymetl horní roh Auderovy branky. Rozhodčí si ale nechal překontrolovat video a zjistil, že původní přihrávka z levé strany už šla zpoza hrací plochy. Gól tak neplatí a je to stále 0:0.
27'
Už je ale po akci, u brankové čáry se domácím podařilo soupeře uhlídat a pustit tak míč mimo hrací plochu.
26'
Hra se nám přemisťuje na druhou stranu, Sampdoria má k dispozici rohový kop.
25'
První opravdu velká šance. Domácí Orsolini dostal mnoho prostoru na střelu, jeho pokus brankář Audero pouze vyrazil a Soriano mohl dorážet. Jenže z dobré pozice trefil pouze boční síť!
23'
Tato však skončila docela zajímavou přihrávkou na Quagliarellu, vyběhnutý Skorupski však byl u míče o zlomek vteřiny dříve.
22'
Faul na pronikajícího Quagliarellu, hosté rozvíjí další ze svých postupných akcí.
21'
Po sprintu se do zakončení chystal Sansone, jenže si dal míč až moc daleko od nohy a ten mu tak utekl mimo hrací plochu.
20'
Na centr si naskakoval Danilo, myšlenku měl dobrou, provedení už bylo horší a míč skončil mimo branku.
20'
Domácí to zkusí po rohovém kopu, který pro své barvy vybojoval Krejčí.
18'
Bologna má sice územní převahu, tím to ale končí, na Audera zatím nic nešlo.
16'
M'Baye se ve středu hrací plochy dopustil nedovoleného zákroku, Sampdoria jde opravdu velice pomalu dopředu.
14'
Pronikající Ramírez byl čistě obrán o míč, ze strany domácích to byl opravdu krásně provedený skluz.
13'
Nepřesná rozehrávka hostů přes šíři hrací plochy přinesla šanci pro Bolognu, jenže kombinace na obou stranách nyní postrádá přesnost.
12'
Přímý kop Sampdorie. Na levé straně si vše nachystal Quagliarella, zvládl i obstřelit zeď, ale Skorupskiho branku netrefil...
10'
Krejčí se snažil potáhnout akci domácích po levém křídle, neměl však podporu svých spoluhráčů. O míč tak Bologna záhy přišla.
9'
Sampdoria vhazuje z hloubi vlastní poloviny, je to ale do plně postavené obrany domácích.
8'
Neklapla ani střela hostů, zpoza šestnáctky šel míč kus nad Skorupskiho břevno.
7'
Stále čekáme na první opravdu vážnější okamžik, oba celky si teď dávají v obraně velký pozor.
6'
Teď už zase Sampdoria, centr z levého křídla se ale stal snadnou kořistí gólmana Skorupskiho.
5'
Bologna se snaží o neustálý tlak, další akce však byla zastavena útočným nedovoleným zákrokem v pokutovém území.
4'
Po rozehrání se do odraženého míče opřel Džemaili, jenže volej poslal vysoko nad branku.
4'
Orsolini přihrál do běhu na Palacia, jeho prudký pokus z úhlu byl hosty sražen na roh.
3'
Teď už zase Bologna, Džemaili byl ale při své individuální akci zastaven nedovoleným zákrokem.
2'
Hosté kombinují středem, k vápnu se ale zatím nemohou probojovat.
1'

Bologna FC: Skorupski – M'Baye, Danilo, Lyanco, Krejčí – Pulgar, Džemaili (C) – Orsolini, R. Soriano, N. Sansone – Palacio.
Náhradníci: A. Da Costa – Falcinelli, Á. Nagy, A. Poli, Calabresi, Donsah, Paz, Mattiello, Svanberg, Helander, Edera, Destro.

UC Sampdoria: Audero – Sala, Tonelli, J. Andersen, Murru – Praet, Ekdal, Linetty – G. Ramírez – Defrel, Quagliarella (C).
Náhradníci: Belec, Rafael Cabral – Colley, Saponara, Vieira, Jankto, J. Tavares, Sau, Bereszyński, É. Barreto, Caprari.

Rozhodčí: Maurizio Mariani – Alfonso Marrazzo, Alberto Tegoni.
Oba týmy již nastupují na hrací plochu, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadio Renato Dall'Ara začne v 15 hodin, takže si na odpoledne nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Maurizio Mariani, kterému budou na pomezí pomáhat Alfonso Marrazzo a Alberto Tegoni.
UC Sampdoria

Hosté jsou na tom lépe, na devátém místě mají 48 bodů a čistě teoreticky mohou ještě pokukovat po šestém místě, na které ztrácí pouhých pět bodů. Mužstvo v minulém kole přerušili dvouzápasové čekání na body, a na svém trávníku zdolalo Janov po gólech Defrela a Quagliarelly 2:0. Motivaci k získání bodů vidíme i zde, výsledkem by tak mohlo být povedené utkání.

Bologna FC

Domácí tým je v tuto chvíli na 17. místě s 31 body a musí se hodně dívat pod sebe, neboť osmnácté Empoli ztrácí pouhé dva body a toto místo by už znamenalo sestup. Bologna ale bojuje, v posledních pěti kolech vybojovala plných deset bodů a jde za záchranou. Minulé kolo se mužstvo představilo ve Fiorentině a odvezlo si cenný bod za remízu 0:0. Dnes na tým čeká další těžký zápas, nicméně cíl je pro hráče jasný.

Turín – Bologna 2:3
Bologna – Sassuolo 2:1
Atalanta – Bologna 4:1
Bologna – Chievo 3:0
Fiorentina – Bologna 0:0
Dobré odpoledne u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 33. kola mezi týmy Bologna FC a UC Sampdoria.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62