Serie A - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Cagliari : Empoli - 20. ledna 2019   18:00

Cagliari
36' Pavoletti (Ionita) • 90+1' Farias
2:2
(1:0)
Empoli
70' Di Lorenzo  (Pasqual) • 81' Zajc  (Caputo)
Cagliari
Cragno – Srna, Pisacane, Romagna, Padoin – Ionita, Cigarini (78. Bradarić), Birsa (68. Faragò) – Barella (C) – Pavoletti, Pedro (74. Farias).
F. Pasqua – L. Modin, G. Tasso
Sardegna Arena (Cagliari).
Empoli
Provedel – Di Lorenzo, Veseli, Silvestre, Rasmussen, Pasqual (C) – Acquah (66. Alejandro Rodríguez), Brighi (57. Uçan), Traorè – Zajc, Caputo.
Terracciano, Fulignati – Untersee, Marcjanik, Uçan, Alejandro Rodríguez, Mráz.

Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek nedělního večera.
Druhá půle přinesla tři góly, hostům se nejprve povedl obrat, avšak ani oni těsný náskok neuhájili a v nastavení inkasovali druhou branku. Z celkového pohledu je třeba říct, že je remíza spravedlivá.
90+4'
90+3'
Daleký centr hostů zamířil před domácí bránu, kde se však nikdo z hráčů v bílém dresu k míči nedostal.
90+1'
Cagliari právě vstřelilo branku!
Domácí v nastavení srovnávají se soupeřem krok. DIEGO FARIAS utekl soupeři a tvrdou ranou k bližší tyči nedal vyběhnutému Provedelemu šanci.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Hosté drží míč na polovině soupeře, daleko od své svatyně.
88'
Stejný hráč o chvíli později střelou z blízka trefil pouze protihráče.
86'
Farias se dostal osamocen před brankáře, ale nejen, že branku netrefil, navíc se chytil do ofsajdové pasti.
84'
Ionita byl blízko vyrovnání, jeho zakončení hlavou však prolétlo kousek vedle levé tyče.
83'
Barella si pohrál s míčem a nakonec pálil tvrdě z otočky, avšak vysoko nad.
81'
Empoli právě vstřelilo branku! MIHA ZAJC si před pokutovým územím zpracoval přihrávku, protlačil se do zakončení a tvrdou ranou ke vzdálenější tyči dokonává obrat svého mužstva.
79'
Teď se do přihrávky připletl hlavní arbitr a omylem přerušil slibně se vyvíjející akci domácího mužstva. Nutno říct, že se za svůj prohřešek hráčům omluvil.
78'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Luca Cigarini, přichází Filip Bradarić.
75'
Caputo nedokázal míč u postranní lajny zpracovat, ten mu ujel do zámezí a rozehrávat bude Cragno.
74'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází João Pedro, přichází Diego Farias.
72'
Padoin na chvíli zůstal ležet na trávníku, ale střídání nebylo nutné.
70'
Empoli právě vstřelilo branku! Hosté přeci jen srovnávají. GIOVANNI DI LORENZO zůstal před domácí bránou zcela zapomenut a střelou z voleje pod břevno nedal Cragnovi šanci.
69'
Hosté byli blízko vyrovnání, míč projel kolem odkryté domácí brány, poblíž byli dva hráči Empoli, ale žádnému se nepovedlo tečovat jej za brankovou čáru.
68'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Valter Birsa, přichází Paolo Faragò.
66'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Afriyie Acquah, přichází Alejandro Rodríguez.
65'
Na hřišti se toho moc neděje, týmy si míč mezi sebou vyměňují, šance dlouho k vidění nebyla.
62'
Teď musel být Provedel ve střehu, letící balón se štěstím vyboxoval do bezpečí.
60'
Další střelecký pokus v podání domácího hráče, ani v tomto případě nemusel Provedel zasahovat, balón projel vedle pravé tyče jeho brány.
58'
Barella to zkusil z velké dálky, mířil však vysoko nad.
57'
Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Matteo Brighi, přichází Salih Uçan.
55'
Teď si pro změnu dlouho přihrávají mezi sebou domácí, ale také bez jakéhokoliv efektu.
52'
Hosté dlouho operují na polovině soupeře, avšak Cragna ohrozit nedokáží.
50'
Pátý roh pro Cagliari.
49'
Pasqual rozehrál hodně špatně, balón letí vysoko nad soupeřovu svatyni.
48'
Di Lorenzo si vynutil faul a jeho tým bude rozehrávat v těsné blízkosti pokutového území.
47'
Padoin odcentroval jen do míst, kde nestál nikdo ze spoluhráčů.
46'
První půle nebyla fotbalově příliš kvalitní, přesto k ní byly k vidění šance na obou stranách a nakonec i jeden gól, o který se deset minut před odchodem do kabin postarali domácí. Hosté tak musí dotahovat jednogólové manko, na což mají celý druhý poločas, povede se jim to?
45+1'
45+1'
Ten rozehráli na krátko a Cragna tak vážněji neohrozili.
45'
Hosté dostali soupeře pod docela velký tlak a nakonec budou v závěru první půle rozehrávat rohový kop.
43'
Zajc zkoušel patičkou tečovat přihrávku před bránu, jenže balón nezasáhl vůbec ideálně a ten skončil v zámezí.
41'
Střelec úvodní branky byl blízko druhému zásahu, tentokrát ale jeho hlavičkové zakončení letí vysoko nad bránu.
39'
Caputo v dobré šanci trefil v pokutovém území pouze ruku protihráče, následně je hra přerušena.
38'
Cragno odhadl situaci a z brankové lajny vyběhl včas, aby míč uklidil do rukavic.
36'
Domácí se před odchodem do kabin ujímají vedení. Ionita odcentroval z pravé strany do pokutového území, kde hlavou poslal balón na vzdálenější tyč LEONARDO PAVOLETTI. Provedel neměl žádnou šanci zasáhnout, ale nutno říct, že měl být nejspíš odmáván ofsajd.
34'
Hostům se přišli nepovedla souhra na jeden dotek, pro míč si vyběhl Cragno a schoval jej do náruče.
32'
Další ofsajd na straně Cagliari.
31'
Jeho kolega Cragno musel zasáhnout, když se pořádně natáhl a balon lapil ze vzduchu do rukavic.
30'
Provedel pohlídal míč v cestě do zámezí a postará se o rozehrávku.
29'
Situace se obrátila a z protiútoku hlavičkova Ionita do protipohybu brankáře, avšak rovněž mimo tři tyče.
29'
Cragno byl připraven a přihrávku z pravé strany ukryl rychle do náruče.
28'
Pasqual se nerozpakoval a tvrdou ránou z dálky zkoušel štěstí, bližší tyč ale minul.
26'
Hra může pokračovat, domácí zakopli míč k Provedelovi.
25'
Barella zůstává po ataku soupeře ležet na trávníku, hra je přerušena.
24'
Zajc střihl pěkné nůžky a málem byl odměněn brankou, míč o centimetry minul pravou tyč domácí svatyně.
22'
Brighi zahrál v obranné fázi rukou, což pozornosti hlavního arbitra neuniklo, domácí rozehrají od středové lajny.
21'
Snad už počtvrté zastavuje domácí mužstvo postavení mimo hru.
18'
Pedrovi chyběl jen krok k tomu, aby letící balón hlavičkoval osamocen před brankářem.
16'
Pavoletti si dobře zpracoval letící míč a rázem se před ním zjevil otevřený prostor, z voleje však mířil nad břevno. Tohle byla zatím největší šance duelu.
14'
Provedel byl rychlejší než soupeř a včas ukryl letící balón do rukavic.
12'
Teď se sice domácímu celku povedlo skórovat, ale branka není správně pro ofsajd uznána.
11'
Jeden z hráčů Cagliari se sice dostal k hlavičce, ovšem tu zamířil příliš vysoko nad bránu.
9'
Balón končí u hostujícího gólmana, který rozehrává na krátko. Na první šanci nebo aspoň střelu se čeká.
7'
Na přetažený centr na druhé straně si nabíhal Barella, avšak nejen, že míč nezachytil, ještě stál v ofsajdu.
5'
U míče jsou zatím více hráči Empoli, avšak přes dobře bránícího soupeře nemohou projít.
2'
Hosté rozehrávali první rohový kop, žádné nebezpečí z něj ale nevzešlo.
1'

Cagliari Calcio: Cragno – Srna, Pisacane, Romagna, Padoin – Ionita, Cigarini, Birsa – Barella (C) – Pavoletti, Pedro.
Náhradníci: Rafael, Aresti – Andreolli, Lykogiannis, Lella, Pajač, Bradarić, Faragò, Farias, F. Verde.

Empoli FC: Provedel – Di Lorenzo, Veseli, Silvestre, Rasmussen, Pasqual (C) – Acquah, Brighi, Traorè – Zajc, Caputo.
Náhradníci: Terracciano, Fulignati – Untersee, Marcjanik, Uçan, Alejandro Rodríguez, Mráz.

Rozhodčí: F. Pasqua – L. Modin, G. Tasso.
Vzájemný zápas v roce 2018:

Empoli – Cagliari 2:0
Empoli FC je na tom o něco hůře. Hostující celek zatím nasbíral 16 bodů a v tabulce mu patří sedmnáctá pozice, tedy poslední nesestupová. Hostující celek se v posledních kolech hodně trápí, protože z posledních čtyř utkání nezískal ani bod a dnes by také potřeboval hodně nutně bodovat, což ale lehké nebude.
Cagliari Calcio má zatím 20 bodů a v tabulce se nachází na třinácté pozici. To není špatné, ale nutno dodat, že na sestupující příčky mají domácí k dobru jen sedm bodů, takže stále je o co hrát a proto by dnes Cagliari potřebovalo naplno bodovat. Z posledních pěti utkání vyhrálo Cagliari jen jednou, a to když doma porazilo 1:0 Janov.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Italská liga má na programu další zápasy 20. kola a my budeme sledovat duel mezi Cagliari a Empoli. Mírným favoritem tohoto utkání je domácí celek, ale uvidíme, jak to nakonec celé dopadne.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62