Serie A - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Juventus - 1. prosince 2018   18:00

0:3
(0:1)
Juventus
32' Bentancur  (Dybala) • 69' Chiellini   • 81' Ronaldo
Fiorentina
Lafont – Milenković, Pezzella (C), Hugo, Biraghi – Benassi (66. Pjaca), Veretout, E. Fernandes – Chiesa, Simeone, Gerson (82. Théréau).
Orsato – Magnanelli, Schenone
Stadio Artemio Franchi (Firenze)
Juventus
Szczęsny – De Sciglio, Bonucci, Chiellini (C), Cancelo – J. Cuadrado (84. Costa), Bentancur, Matuidi – Dybala, Mandžukić (90. Kean), Ronaldo (81. Bernardeschi).

Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 5:3. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 14:8.
Dvě nastavené minuty jsou minulostí a zápas končí. Juventus si po vynikajícím výkonu odváží z trávníku Fiorentiny další tři body do ligové tabulky.

Fiorentina byla úvodních deset minut jasně aktivnější, poté se ale dostala ke slovu "stará dáma". Juventus zlepšil pohyb směrem dopředu a po půlhodině byl odměněn vedoucí brankou. Paulo Dybala našel Rodriga Bentancura, který parádní střelou překonal bezmocného Lafonta. Také domácí se poté více odvážili útočit, ale míč do sítě nedopravili v prvním poločase ani jednou. Po změně stran Filky přidaly v aktivitě směrem do útoku, ale branky padaly pouze na druhé straně. Giorgio Chiellini se štěstím dostal míč do sítě po na krátko rozehraném rohovém kopu. Poslední slovo měl Cristiano Ronaldo, který proměnil nařízenou penaltu suverénním kopem do středu pod břevno.
90+2'
90+2'
Zkušená obrana Juventusu drží balon v kombinaci daleko od napadajících protihráčů. Bonucci si několikrát vyměnil míč s Chiellinim, následně přišel nákop do útoku, ale Juventus už se zaměřuje více na obranu. Veretout je ještě potrestán žlutou kartou za přidržení protihráče.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase dvě minuty.
90'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Mario Mandžukić, přichází Moise Kean.
90'
Žlutou kartou vyfasoval od hlavního rozhodčího také střídající Cyril Théréau. Ve středu pole totiž sestřelil zezadu Bentancura.
89'
Už ani útočná aktivita Fialek není taková jako v úvodu poločasů. Fernandes sice hledal dobře postaveného Simeoneho, ale ten si zpracovával míč příliš dlouho a toho využil Bonucci.
88'
Z velké dálky napřáhl ke střele Jordan Veretour. Balon byl zblokován hned prvním bránícím hráčem Juventusu. Domácí však mohou pokračovat alespoň v mírném nátlaku.
86'
Hostům se daří držet balon daleko od vlastní branky. Bernadeschi ale nyní přihrával na Mandžukiće nepřesně, Fiorentina však zisku nedokázala využít.
85'
Před Simeonem odklidil míč do bezpečí Bonucci. Klid si ale hostující obrana příliš dlouho neužila. Po nahrávce Veretoura ale přišel o balon těsně před vápnem Chiesa.
84'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Juan Cuadrado, přichází Douglas Costa.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením pro oba týmy. O třech bodech už je nejspíše rozhodnuto, ale Fiorentina se rozhodně bude pokoušel alespoň o čestný zásah.
82'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Gerson, přichází Cyril Théréau.
81'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Cristiano Ronaldo, přichází Federico Bernardeschi.
81'
Za odkopnutí balonu po vstřelené brance dostává Ronaldo také žlutou kartu.
81'
Juventus právě vstřelil branku!
Balon si na značku pokutového kopu postavil sám CRISTIANO RONALDO. Portugalec nic nevymýšlel, rychle se rozběhl k míči a napálil ho do středu branky pod břevno.
80'
Pokutový kop pro Juventus! Manžukić chtěl posílat míč před Lafonta a Fernades zahrál jasně rukou.
79'
Cristiano Ronaldo si postavil míč na místě přestupku, ale tradiční dělovkou tečoval pouze obrannou zeď. Juventus bude pokračovat v tlaku rohovým kopem.
78'
Dybalova pobídka skončila na hranici vápna jen u Huga. Následně ale Gerson fauloval Ronalda a k balonu se tak dostanou znovu hráči hostujícího týmu.
77'
Fiorentina se udržel na delší dobu na útočné polovině. Pjacova přihrávka měla najít Simeoneho, ale balon pouze proskotačil za koncovou čáru.
76'
Ronaldo si došel pro balon hluboko na svou polovinu. Po lehkém přistrčení si ale Portugalec žádal odpískání faulu. To se nekonalo a u balonu jsou znovu domácí hráči.
74'
Juventus byl pod tlakem. Po zisku míče ale nechal hlavní rozhodčí hru pokračovat. Hosté se ale na půlící lajně zastavili a počkali na spoluhráče.
73'
Přece jen mohlo být sníženo. Gerson pálil z připravené pozice těsně za vápnem, ale jeho povedená rána prosvištěla pouze kolem vzdálenější tyče.
72'
Žlutou kartu dostává Germán Pezzella (ACF Fiorentina).
71'
Domácí se pokoušeli odpovědět na druhý gól soupeře, ale Fioretnina se nepřiblížila ani pokutovému území. Juventus je najednou plný sil.
69'
Juventus po nepřesné situaci po rohovém kopu přidává druhou branku. Dybala centroval do vápna, následně z krkolomné pozice pálil GIORGIO CHIELLINI. Lafont sice zasáhl dokázal míč nadzvednout, ale následně zapadl ideálně ke vzdálenější tyči. Po balonu šel ještě Ronaldo, ale balonu už se nedotkl.
68'
Juventus se ve druhém poločase nemůže déle udržet u balonu. Nyní se to pokoušel změnit Bentancur, ale po přihrávce na Cuadrada přišel jen nepřesný centr.
67'
Domácí se pokoušejí útočit co to jen jde. Z hranice vápna udeřil do odraženého balonu střídající Pjaca, ale na brankáře Juventusu si nepřišel.
66'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Marco Benassi, přichází Marko Pjaca.
65'
Cristiano Ronaldo si postavil míč na místo přestupku těsně před vápnem, ale střelou přes zeď Lafonta nepřekonal. Domácí brankář podržel svůj tým parádním zákrokem.
64'
Žlutou kartu dostává Nikola Milenković (ACF Fiorentina).
64'
Na druhé straně pálil Paulo Dybala, ale trefil jen nohu bránícího Pezzelly. Hosté pokračovali rozehrávkou rohového kopu, ale míč se ve vápně příliš neohřál.
63'
Teď už musel Wojciech Szczęsny zasahovat. Po individuální akci přistrčil míč Fernandes Chiesovi, který ze střední vzdálenosti prověřil polského brankáře.
62'
Tlak Fiorentiny oslabuje. Benassi sice pokoušel najít ve vápně Simeoneho, ale balon přeletěl daleko za koncovou čáru. Juventus přežil další nebezpečí.
61'
Chiellini se vydal na útočný výlet, na pravé straně ale zaváhal a o balon přišel. Následně se domácí hnali do protiútoku, ale Juventus podržel Szczesny.
60'
Po hodině hry vede hostující tým stále pouze o jeden gól. O něj se postaral ještě v prvním poločase povedenou ránou k pravé tyči Rodrigo Bentancur.
58'
Pořádný zmatek byl nyní ve vápně Juventusu. Přízemní centr se odrážel od hráčů, ale až k brankáři hostujícího celku nedoputoval. Juventus měl nyní velké štěstí.
57'
Ronaldo si to namířil sám do vápna, po lehkém rozhození se odhodlal k centru, ale ten skončil opět jen v rukavicích brankáře Fiorentiny.
56'
Tentokrát dokázal získat balon Bentancur. Střelec zatím jediného gólu ho ale rychle odevzdal Benassimu. Akce Fiorentiny ještě pokračovala, ale Gerson z otočky Szczesného nepřekonal.
55'
Mandžukić získal míč na Fernandesovi, následně se hostující hráči hnali do útoku, ale Cuadradova střela skončila pouze v náručí domácího brankáře Lafonta.
54'
Cancelo znovu zaváhal při zpracování jednoduché přihrávky. K domácím se zadarmo dostal míč, ale nápor Benassiho společně s Veretourem úspěch nepřinesl.
53'
Po zblokovaném centru měli domácí k dispozici další rohový kop. Simeone čekal na centr u malého vápna, ale míč se k němu nedostal.
52'
Do pokutového území Juventusu letěl nebezpečný pas z levé strany. Hosté se ale bleskově ubránili a po náběhu Cuadrada si vykoledoval žlutou kartu také Hugo.
51'
Střelec zatím jediného gólu přišlápl kotník unikajícímu Fernandesovi a byl za to odměněn žlutou kartou.
50'
Domácí pokračovali exekucí rohového kopu. Na přední tyči byl připraven De Sciglio, který balon bez potíží odpravil do bezpečí. Navíc byl ještě faulován Cuadrado.
48'
Cancelo zaváhal při zpracování dlouhého výkopu. Domácí se dostali zadarmo k autového vhazování, ale Biraghi svým dlouhým hodem našel jen obránce Juventusu.
47'
Fioretnina uklidňuje hru postupnou kombinací. Když už se zdálo, že se Simeone dostane do šance, tak mu míč sjel z kopačky a prolétl pouze kolem tyče.
46'
Druhou půli odstartovali rozehrávkou ze středového kruhu hostující hráči. Juventus rychle postupoval směrem dopředu, ale Ronaldova klička na bránícího Huga nestačila.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:05.
Šedesát nastavených sekund je pryč a první poločas končí. Lépe naladěni odcházejí do šaten fotbalisté Juventusu, kteří vedou na trávníku Fiorentiny 1:0.

Fiorentina byla úvodních deset minut jasně aktivnější, poté se ale dostala ke slovu "stará dáma". Juventus zlepšil pohyb směrem dopředu a po půlhodině byl odměněn vedoucí brankou. Paulo Dybala našel Rodriga Bentancura, který parádní střelou překonal bezmocného Lafonta. Také domácí se poté více odvážili útočit, ale míč do sítě nedopravili v prvním poločase ani jednou.
45+1'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
Lafont si nechal postavit dokonce šestičlennou zeď. U balonu byl Dybala i Ronaldo, ale právě Portugalec napálil míč jen do hráčů ve zdi.
44'
V těsné blízkosti vápna byl faulován Fernandesem Dybala. Domácí obránce se potrestán žlutou kartou a ještě mají hráči Juventusu přidat druhou branku.
44'
Minutu před pauzou se zjevil u balonu Dybala. Argentinec spolupracoval u středové čáry s Cuadradem, následně se hlásil o přihrávku Ronaldo, ale míč k němu už nedoputoval.
43'
Juventus kontroluje závěr první půle. Hostující celek se už do útoku příliš nežene a čeká na tah soupeře v kombinaci na středu trávníku.
41'
Alban Lafont musel znovu zasahovat. Tentokrát francouzský brankář vyrazil Dybalovu střelu před sebe, Cuadradův pokus už zamířil mimo tři tyče.
40'
Cancelo přihrával mizerně pouze k nohám Benassiho. Domácí se rychle přesouvali před šestnáctku Juventusu, ale jako poslední obránce uspěl Leonardo Bonucci.
39'
Rodrigo Bentancur je po vstřelené brance při chuti. Podobně jako před malou chvílí Chiesa, tak i Bentancur vyzkoušel pozornost brankáře soupeře dělovkou z větší vzdálenosti.
38'
Ze střední vzdálenosti se pokusil překonat polského brankáře ve službách Juventusu Federico Chiesa. Pokus bez razance ale neměl šanci na úspěch.
37'
Postupem času se tempo zápasu ještě zvyšuje. Gerson nyní dokázal na Cuadradovi vybojovat autové vhazování a hra se tak přesune opět na polovinu Juventusu.
36'
Mohlo být srovnáno. Fernandes cpal míč do vápna, ale v ideální pozici netrefil skákající balon Gerson. Následně už si pohlídal situaci před dorážejícím Chiesou Szczesny.
35'
Juventus ale chce ještě do poločasu přidat druhý zásah. Po rozehrávce rohového kopu se chystal k hlavičce Mandžukić, ale domácí obrana tentokrát obstála.
33'
Fiorentina se pokouší o rychlou odpověď. Před vápnem si našel míč Gerson. Jednadvacetiletý Brazilec ale tvrdou ránou našel jen dobře postaveného obránce před sebou.
32'
Juventus je odměněn za svou útočnou snahu! Dybala narazil RODRIGU BENTANCUROVI, ten kličkou před vápnem zmátl obránce, následně si udělal prostor ke střele a parádním pokusem doslova zmrazil Albana Lafonta v domácí brance.
31'
Lafont šel nebezpečně až před vlastní vápno, se štěstím nakonec odkopl balon před nabíhajícím Mandžukićem do zámezí.
30'
Také Ronaldo se skácel v pokutovém území po lehkém kontaktu, ale penalta se nepíská ani nyní. Hlavní rozhodčí musel ještě portugalské hvězdě rázně domlouvat.
29'
Juventus pokračuje v aktivní hře směrem dopředu. Od Bentancura putoval míč směrem k Mandžukićovi. Chorvatský útočník měl ale na zádech přilepené hned dva protihráče.
28'
Rohový kop se po krátké pauze Juventusu nepovedl podle představ. Dybala sice kroutil míč do vápna, ale jako první se k němu dostal Lafont.
26'
Cristiano Biraghi zahrál v pokutovém území rukou. Hlavní rozhodčí se šel ještě podívat na video a po krátkém prozkoumání penaltu nepíská.
25'
Dlouhou přihrávku do vápna si dokázal Dybala zpracovat, poté našel Ronalda, který svou klasickou kličkou do středu obránce před sebou neobelstil.
24'
A další zaváhání obrany Juventusu. Bonucci si nechal ujet balon, následně chtěl rychle odkopávat, ale trefil jen napadajícího Simeoneho, která tak tak neumístil míč do sítě.
23'
Do kombinace hostující týmu se zapojil Bentancur, Cuadrado i Matuidi. Záložní řada ale nedokázala oslovit nikoho z útočníků.
21'
Obrana Juventusu teď pořádně zariskovala. Bonucci chtěl hrát efektně patou, ale o protihráče za sebou nevěděl. Až Chiellini musel hasit nebezpečí před vápnem.
20'
Ani dvacet minut úvodní branku nepřineslo. Juventus už se pomalu dostává do svého obvyklého nasazení směrem dopředu, ale Albana Lafonta ještě ani jednou neohrozil.
19'
Také Fiorentina měla k dispozici nadějnou pozici k ohrožení branky. Bentancur totiž těsně před vápnem zahrál rukou. Wojciech Szczęsny si nechal postavit pětičlennou zeď, která byla ještě nastavena o domácí hráče. Ani nyní ale míč do branky neprošel.
18'
Ronaldo nechtěl po zblokované ráně pustit soupeře do brejku a tak v samém počátku akce fauloval Huga. Hlavní rozhodčí nechal faul bez udělení žluté karty.
17'
Těsně před šestnáctkou Fiorentiny byl faulován Juan Cuadrado. K volnému přímému kopu se postavil Cristiano Ronaldo a Paulo Dybala. Právě druhý jmenovaný překvapivě pálil pouze do obranné zdi.
16'
Dybala oslovil přihrávkou Ronalda, ten ještě pozval do kombinace Matuidiho. Čerstvý mistr světa poté nabízel Ronaldovi přihrávku zpět do vápna, ale Portugalec míč netrefil.
15'
Ve vápně Juventusu bylo pořádně horko. Simeone se sice vyšplhal ze všech hráčů nejvýše, ale svou hlavičku mezi tři tyče neumístil.
14'
Matuidi zahrál v blízkosti středové čáry rukou a hlavní rozhodčí musel pískat. Fiorentina se dokázala po rychlé rozehrávce dostat do vápna a vybojovat roh.
13'
Domácí uklidňují hru postupnou kombinací ve střední části trávníku. Přes Fernandese putoval míč k Veretoutovi, který byl ale pod tlakem a proti přesile neuspěl.
12'
Dybala s Cuadradem byli u míče na místě přestupku. Právě Dybala centroval nakonec do pokutového území, ale po odvrácení nebezpečí zastavil protiútok Fiorentiny jen za cenu žluté karty Mandžukić.
11'
Mandžukić bojoval o míč téměř u rohového praporku. Když už se zdálo, že Cuadrado by mohl zužitkoval Mandžukićovi snahu, tak přišel nedovolený zákrok Milenkoviće.
10'
Úvodní desetiminutovka rozhodně vyšla lépe domácím. Cuadrado hledal portugalskou megastar, ale Ronaldo prudkou přihrávku nezachytil a poté už míč vylétl do autu.
8'
Ronaldo skončil opět na trávníku. Tentokrát ale hlavní rozhodčí faul nepískal a Fiorentina se dostala do nebezpečného náběhu. Fernandesova přihrávka mezi obránci našla Chiesu, který následně zboural Chielliniho.
7'
Dybala na levé straně spolupracoval s Matuidim, následně centroval do vápna Cancelo, ale Alban Lafont si střílený pas pohlídal a míč ukryl do rukavic.
6'
Fialky zatím diktují tempo zápasu. Benassi si ve středu pole narazil s Veretoutem, následně se hlásil o přihrávku také Simeone, ale těsně před útočníkem domácího celku zasáhl v obraně Bonucci.
5'
Juventus měl k dispozici rohový kop, ale na Dybalův centr si naskočil pouze bránící Vitor Hugo, který odpravil balon do bezpečí.
4'
Juventus se stále nemůže dostat na delší dobu k míči. Cuadradova přihrávka měla oslovit Dybalu, ale jihoamerická spolupráce neklapla.
3'
Domácí fotbalisté vlétli na lídra italské soutěže. Ronaldo byl ihned po převzetí balonu pod tlakem, ale nakonec si vymodlil faul na Chiesovi.
2'
Fiorentina mohla jít ve druhé minuta do vedení! Po rozehrávce přímého volného kopu se dostal k odraženému balonu Veretout, který parádní střelou jen těsně minul branku Juventusu.
1'
Domácí fotbalisté rozehráli první poločas ze středového kruhu. Veretour rychle posílal míč na rozběhnutého Simeoneho, ale ten nakonec balon na hrací ploše nezastavil.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas čtrnáctého kola nejvyšší italské soutěže Serie A tak může za několik málo okamžiků začít.

ACF Fiorentina: Lafont – Milenković, Pezzella (C), Hugo, Biraghi – Benassi, Veretout, E. Fernandes – Chiesa, Simeone, Gerson.
Náhradníci: Drągowski – Laurini, Ceccherini, Nörgaard, Eysseric, Pjaca, Mirallas, Bryan Dabo, Hancko, Sottil, Vlahović, Théréau.

Juventus FC: Szczęsny – De Sciglio, Bonucci, Chiellini, Cancelo – J. Cuadrado, Bentancur, Matuidi – Dybala, Mandžukić, Ronaldo.
Náhradníci: Pinsoglio, Perin – Benatia, Pjanić, Costa, Barzagli, Kean, Rugani, Bernardeschi, Spinazzola.

Rozhodčí: Orsato – Magnanelli, Schenone.

ACF Fiorentina

Fiorentina přišla o místa zaručující pohárovou Evropu v předešlém ročníku Serie A až v posledních kolech. Především dvě porážky na závěr stály Fiorentinu představení alespoň v předkole Evropské ligy, které si tak zahrála Atalanta.

V přípravě "Fialky" rozhodně nezahálely. Hned v jedenácti přípravných duelech se Fiorentina představila před startem nové sezony. Proti týmům z nižších italských soutěží si Fiorentina s chutí zastřílela, Realu Vicenza dokonce nadělila jedenáct gólů. V ostrém testu však Fiorentina padla 0:3 s německým Schalke, když nezvládla především závěr zápasu.

Po třinácti odehraných kolech se Fiorentina pohybu ve středu tabulky. V úvodu sice dokázala zvítězit nad Udinese nebo Spalem, ale hned pět zápasů po sobě nyní drží sérii nerozhodných výsledků. Skóre 1:1 svítilo po zápase s Cagliari, Turín FC, AS Řím i Frosinone. Před týdnem proti Bologni gól nepadl.
Juventus FC

Juventus dokázal přidat sedmý titul v nejvyšší italské soutěži v řadě. V Serii A se musel jen třikrát sklonit před soupeřem. Před druhou Neapolí si "stará dáma" udržela náskok pouhých čtyř bodů, ale za odskočeným duem už byla bodová propast. Také Italský pohár mířil na Allianz Stadium! Ve finálovém střetnutí Juventus sestřelil čtyřmi góly milánské AC, když hned o dva góly se postaral produktivní Benatia. Jako mistr Itálie si Juventus zajistil postup do Ligy mistrů ve které si zahrál v základní skupině proti Manchesteru United, Valencii a Young Boys. Kolo před koncem už má tým okolo portugalské hvězdy postup zajištěn.

Před novou sezonou se Juventus činil na přestupovém trhu. Portugalská superstar Cristiano Ronaldo odešel po devíti letech z Realu Madrid a zamířil na Apeninský poloostrov. Mezi další velmi drahé akvizice se řadí Joao Cancelo, který přišel z Valencie a také vracející se z AC Milán Leonardo Bonucci. Opačným směrem poté zamířila dvojice Caldara, Higuaín. Po sedmnácti letech opustila Juventus také legenda mezi tyčemi Gianluigi Buffon.

V přípravných zápasech hrál Juventus ve velmi rozdílných sestavách, ale i tak dokázal porazit v International Champions Cupu Bayern Mnichov i portugalskou Benficu.

V Serii A Juventus vládne! Jedinou ztrátu si obhájce titulu dovolil s FC Janov se kterým uhrál remízu 1:1. Od té doby má už ale Juventus na své kontě další čtyři vítězství. Nad síly nebylo ani milánské AC, které sestřelily góly Mandžukiće s Ronaldem.
Krásný sobotní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší italská soutěž Serie A pokračuje již čtrnáctým kolem a my se společně zaměříme na utkání Fiorentiny, která před domácím publikem přivítá Juventus.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62