Serie A - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Sassuolo - 7. dubna 2019   18:00

Lazio
53' Immobile  • 90+5' Lulić (Immobile)
2:2
(0:0)
Sassuolo
57' Rogério   • 89' D. Berardi  (Sensi)
Lazio
Strakoša – Patric, Acerbi, Radu – Marušić, Parolo (69. S. Milinković-Savić), Badelj (80. Lucas Leiva), Alberto, Lulić (C) – F. Caicedo (63. Correa), Immobile.
Abisso – Preti, Mondin
Olympijský stadion (Řím)
Sassuolo
Consigli (C) – Demiral, Magnani, Peluso – Lirola, Locatelli (66. Magnanelli), Sensi, Duncan (83. Bourabia), Rogério – Matri (73. D. Berardi), Boga.

Z tohoto on-line přenosu je to vše. Děkujeme vám za pozornost a přejeme hezký večer.
O pohárovou Evropu bojující Lazio si po porážce na hřišti Spalu muselo napravit reputaci. K tomu si na Olympijský stadion v Římě přizvalo Sassuolo. A svého soupeře od začátku přehrávalo. Kamenem úrazu však byla neschopnost proměnit šance, takže úvodní půle skončila bez branek.

V té druhé se favorit díky penaltě dostal do vedení, ale jen pár minut na to už byl stav opět vyrovnán. Přestože Lazio mělo spoustu šancí nasednout zpátky na koně, byl to právě římský klub, kdo inkasoval. Obrat přišel v tu nejméně vhodnou dobu, a to minutu před nastavením. Když už se zdálo, že Římané svůj boj prohrají, spasila je branka v 95. minutě. Po konci utkání tak na světelné tabuli svítil stav 2:2.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 11:1. Rohy: 11:1. Ofsajdy: 8:2. Fauly: 14:8.
90+6'
90+5'
Lazio právě vstřelilo branku!
Gól! Tak přeci jen se hráčům Lazia podařilo vyrovnat! A to za pět minut dvanáct! Mozkem celé akce byl Immobile, který po levé straně vápna došel skoro až ke koncové čáře a přes dvojici obránců svedl odcentrovat míč do předbrankového prostoru. Tam se v tu chvíli nacházel nikým neatakovaný SENAD LULIĆ, jenž nastavením kopačky vystřelil Laziu bod. Částečně tak uspokojil diváky, kteří by jinak do svých domovů odcházeli nespokojeni.
90+2'
Římané toho samozřejmě využívají. Kombinace v blízkosti pokutového území je toho důkazem.
90'
Rosario Abisso je k domácím fotbalistům shovívavý. Na vyrovnání jim poskytl hned šest minut.
89'
Sassuolo právě vstřelilo branku!
Obrovský šok pro Lazio! Římský klub se soustředil už jenom na útočení a úplně zapomněl na zadní vrátka. Otevřela je precizní přihrávka Sensiho, po které se tváří v tvář vyběhnutému gólmanovi objevil DOMENICO BERARDI. Svou šanci chopil za pačesy a střelou podél Strakoši dokonal obrat!
87'
Nakonec to nebylo nic, co by stálo za pozornost. Hosté tak mohli vyvézt balon pryč.
85'
Zformovaná sassuolská defenziva trpělivě vyčkává, s čím novým na ni soupeř z Říma vyrukuje.
83'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Alfred Duncan, přichází Mehdi Bourabia.
82'
Když to nešlo po zemi, zaútočili „Orli“ vzduchem. Pro svou kořist letěl Milinković-Savić, který svou hlavičku věšel pod břevno. Nepočítal však s tím, že Consigli zůstane na nohou a nebezpečný pokus vyrazí dlaní na roh. Důležitý zákrok!
80'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Milan Badelj, přichází Lucas Leiva.
78'
Žlutá karta za užití nadměrné agresivity v osobním souboji. Dostává ji Milan Badelj (Lazio).
77'
Na druhé straně naopak málem zahřmělo! Pro dloubáček za obranu si došel Immobile (Lazio), jednou nohou si míč zpracoval a tou druhou ho poslal těsně kolem tyče! K rozpoutání gólových oslav scházely jen centimetry!
76'
Hosté získali premiérový roh. Teprve čtvrt hodiny před koncem. Nerozehráli ho však dle svých představ.
76'
Statistika držení míče: 57% : 43%.
74'
Útočný faul. Provinilcem je Marušić (Lazio).
73'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Alessandro Matri, přichází Domenico Berardi.
71'
Dvacet minut do konce. Skóre je vyrovnané. Hosté jsou spokojeni, domácí nikoliv. Budou se muset sakra snažit, aby se dostali zpátky do vedení.
69'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Marco Parolo, přichází Sergej Milinković-Savić.
68'
Sassuolo ubránilo další roh.
66'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Manuel Locatelli, přichází Francesco Magnanelli.
66'
Z něj už domácí tým nezahrozil.
65'
Skvělý zákrok sassuolského brankáře! Consigli se vyznamenal proti zblízka zakončujícímu Correovi, který jen před okamžikem nastoupil na hřiště. Riziko, i když už menší, však bude přetrvávat. Lazio má totiž k dispozici roh.
63'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Felipe Caicedo, přichází Joaquín Correa.
61'
Statistika držení míče: 55% : 45%.
60'
Rychlá rozehrávka. Immobile (Lazio) si nabíhal za obranu, ale byl při tom postaven mimo hru.
59'
Demiral (Sassuolo) se provinil faulem.
57'
Radost Římanů zmrazil ROGÉRIO! Při akci, která znamenala vyrovnání, se míč odrážel jako při kulečníku a nakonec se zatřepetal v síti.
55'
Momentálně hra probíhá uprostřed hřiště.
53'
Pokutový kop pomohl favoritovi k posunu do vedení! CIRO IMMOBILE si počínal s přehledem, když gólmana poslal na opačnou stranu. Za stavu 1:0 už by z fotbalistů Lazia mohla spadnout deka.
52'
Ano, je to penalta! A navrch dostává žlutou kartu Manuel Locatelli (Sassuolo). Pravděpodobně za nějaké nemístné poznámky na adresu rozhodčích.
49'
Pozor! Patric při svém centru nastřelil ruku bránícího Pelusa! Bude Lazio kopat penaltu? To se dozvíme po zhlédnutí záběrů VAR.
47'
Hosté dali zapomenout na první poločas a do toho druhého vstoupili velmi odvážně. Během krátké chvíle stihli vyslat hned dva střelecké pokusy.
46'
Nebylo to špatné, ale čekalo se od nich víc. Obzvlášť góly, které fotbalisté Lazia Řím nedali. Přitom k tomu měli hned několik příležitostí. Největší z nich si vytvořili Marušić, Parolo a hlavně Immobile, jenž nastřelil tyč! Pokud se po přestávce obraz hry výrazně nezmění, nejspíš bude jen otázkou času, kdy favorit poprvé udeří. Mělo by to však být co nejdříve, protože s rostoucím časem se do mysli Římanů může vkrást nervozita. A to by pro ně rozhodně nebylo dobré.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 2:0. Střely mimo: 7:0. Rohy: 6:0. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 6:2.
45'
45'
Tečku za úvodním poločasem napsal zblokovanou střelou Alberto (Lazio).
43'
O dvě minuty později si osahal míč Consigli (Sassuolo), když ukočíroval Patricův ostrý centr.
41'
Při dalším tažení se domácí ve třech lidech snažili prorvat přes obranu. Míč se nakonec odrazil k Albertovi, jehož skrytá rána proplachtila vedle branky.
39'
Bylo to potřeba, protože znovu zaútočil Immobile (Lazio). Zastavil ho však ofsajd.
37'
Hosté vyvezli balon z vlastního území a získali tím nějaký čas na znovu zformování se.
36'
Třetí gólovka římského celku! Immobile k ní přišel jako slepý k houslím, když atakoval soupeřovu rozehrávku. Odkop obránce ho trefil do nohy a míč se od spodní končetiny odrazil přímo do levé tyče! Tomu se říká smůla...
34'
Už to neplatí. Domácí vtrhli do šestnáctky a způsobili tam menší rozruch. Nepřehledná situace vyvrcholila Parolovou střelou letící kolem levé tyčky.
33'
Sassuolským fotbalistům se už nějakou dobu daří držet hru v blízkosti středového kruhu.
31'
Příliš agresivně šel do souboje Marco Parolo (Lazio) a vykoledoval si první žlutou kartu.
28'
Ale stejně neuhlídali Patrice. Hráč římského klubu tak mohl vystřelit zpoza pokutového území. Naštěstí pro Sassuolo branku překopnul.
27'
Hosté už raději uklidňují hru.
26'
Parolo (Lazio) se drží za hlavu poté, co na hranici šestnáctky z voleje těsně minul levou šibenici! Na tribunách to jenom zašumělo...
25'
Sassuolští pronikají na římské území sporadicky. A když už tam jsou, tak nikdy ne na dlouho.
24'
Navíc pak přišel útočný faul, který spáchal Parolo. Znamená to, že domácí musejí vyklidit pole.
23'
6:0 na rohy. Správně, domácí vybojovali další. A dopadl stejně jako všechny předchozí.
21'
Dobrá myšlenka, ale provedení už nikoliv. Marušić (Lazio) ve vápně hledal marně Caiceda.
19'
Lepší mušku měl Caicedo (Lazio), ale jeho šouravý pokus Consiglimu velké starosti nenadělal.
18'
Odvrácený centr se vrátil zpátky do šestnáctky. V chumlu hráčů si ho našel Acerbi (Lazio), jenž pro nedostatek místa kolem sebe zamířil mimo tyče.
17'
Další roh pro Lazio. Římský klub je na koni.
16'
15'
Hosté opět přišli o míč a znovu museli čelit rohovému kopu. I napočtvrté vše zvládli na výbornou.
13'
Střed hřiště byl zavřený. Balonu se ujal Immobile, ale v momentě přihrávky se nacházel v ofsajdu. Nepřímý volný kop pro sassuolský klub.
12'
Ani tentokrát to nebylo dobré. Míč zakroucený přímo na bránu spolehlivě lapil Consigli (Sassuolo).
11'
Římané setrvali na útočné polovině a zahrávat budou další roh. V pořadí už svůj třetí.
9'
Tohle nevyšlo. Centrovaný míč přilétl do klubka hráčů a pak z něj vylétl mimo rizikovou zónu.
8'
Hned z dalšího tažení Lazio vytěžilo roh.
7'
Domácí po přechodu přes střed hřiště zrychlili hru a tím vytvořili palebnou pozici pro Patrice. Rána z hlubokého záklonu proletěla nad břevnem.
5'
První hrozba pro sassuolskou defenzivu! Albertův pas z přímého kopu spadl na hlavu Marušićovi, který Consigliho pořádně protáhl!
3'
Přihrávka na okraj šestnáctky, rychlá narážečka, ale centr nepřišel. Hosté to ubránili.
2'
A bez okolků jí využili. Poté, co roztáhli hru doleva, vybojovali hráči domácího celku roh.
1'
Příležitost zaútočit jako první mají Římané.
1'
Fotbalisté nastoupili na hřiště. Přivedl je tam Rosario Abisso, hlavní rozhodčí zápasu.

S. S. Lazio: Strakoša – Patric, Acerbi, Radu – Marušić, Parolo, Badelj, Alberto, Lulić (C) – F. Caicedo, Immobile.
Náhradníci: Guerrieri, Proto – Cataldi, Correa, Durmisi, Wallace, Luiz Felipe, S. Milinković-Savić, Neto, Lucas Leiva, Bastos, Rômulo.

US Sassuolo Calcio: Consigli (C) – Demiral, Magnani, Peluso – Lirola, Locatelli, Sensi, Duncan, Rogério – Matri, Boga.
Náhradníci: Pegolo – Babacar, D. Berardi, Bourabia, Brignola, Di Francesco, Djuričić, G. M. Ferrari, Lemos, Magnanelli, Odgaard, Sernicola.

Rozhodčí: Abisso – Preti, Mondin.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textové on-line reportáže z utkání 31. kola Serie A mezi Laziem Řím a Sassuolem.
Podzimní duel

Sassuolo – Lazio Řím 1:1 (1:1)
Branky:
15. G. M. Ferrari – 7. Parolo.
ŽK: Duncan, Adjapong, Marlon – Radu, Alberto, Luiz Felipe.

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 7:5. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:21.

US Sassuolo Calcio

Sassuolští hráči si v minulém kole na svém stadionu otevřeli střelnici a rozstříleli v ní beznadějně poslední Veronu. Jednoznačné vítězství jim dodalo odvahu při zdolávání Apenin, které museli překonat cestou do hlavního města. I proto se z Říma nechtějí vrátit s prázdnou. Svěřenci Roberta De Zerbiho udělají vše pro to, aby sezonu dokončili v klidném středu tabulky.

Předchozí zápas:
Sassuolo – Verona 4:0 (2:0)
Góly:
4. a 45. Demiral, 47. Locatelli, 57. D. Berardi.

S. S. Lazio

Římané se po nečekané porážce na hřišti Spalu touží probojovat zpátky mezi pohárovou šestku. K tomu dnes potřebují naplno bodovat. I kdyby se jim to však nepovedlo, tak je to tolik mrzet nemusí, protože oproti výše postaveným soupeřům mají jeden odložený zápas k dobru. Jinak si fotbalisté z „Věčného města“ vedou dobře, a to zejména v domácím prostředí. Před svými fanoušky vyhráli už třikrát v řadě.

Spal – Lazio Řím 1:0 (0:0)
Gól:
89. Petagna (pen.).
Nedělní program italské Serie A pokračuje utkáním mezi Laziem Řím a Sassuolem. Začátek duelu je naplánován na 18. hodinu.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62