Serie A - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sampdoria : Juventus - 26. května 2019   18:00

Sampdoria
84' Defrel (Gabbiadini) • 90+1' Caprari
2:0
(0:0)
Sampdoria
Rafael Cabral – Bereszyński, A. Ferrari, Colley, Sala – Praet, É. Barreto (70. Vieira), Linetty – G. Ramírez (58. Caprari) – Defrel, Quagliarella (C) (78. Gabbiadini).
Nasca – Tasso, Raspollini
Stadio Comunale Luigi Ferraris
Juventus
Pinsoglio – Cáceres, Rugani, Chiellini (C) (66. Bonucci), De Sciglio – J. Cuadrado, Can, Bentancur, Pereira (75. Nicolussi Caviglia) – Kean, Dybala.

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 7:5. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 6:12.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Sampdorie poměrem 2:0. Druhý poločas byl z hlediska atraktivnosti o něco záživnější, neboť si oba celky vytvořily náznaky šancí. Na skutečně první vyloženou šanci jsme čekali dost dlouhou dobu, sám na branku totiž uháněl hostující Kean, jenž sice skóroval, avšak branka nebyla uznána kvůli ofsajdu. Posléze se do šance dostal také domácí celek, o branku se nakonec postaral Defrel, jenž propálil brankáře Pinsoglia. Aby toho nebylo málo, tak domácí ještě jednou udeřili.
90+4'
90+3'
Tohle je pro Juventus téměř neřešitelný úkol, pár minutek před koncem zápasu totiž prohrává o dvě branky. Vypadá to na čtvrtou prohru v sezóně.
90+1'
Sampdoria právě vstřelila branku!
Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení! Sampdoria si totiž zajistila standardní situaci z velice nebezpečné vzdálenosti od branky. K rozehrávce se postavil GIANLUCA CAPRARI, jehož nádherný obstřel zamířil přesně k brankové konstrukci, za čímž se Pinsoglio pouze ohlédl.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, domácí mají i nadále více ze hry. Uvidíme, zda se bude něco nastavovat.
88'
Ochozy jsou ve varu, navic jejich miláčci zahrávali další rohový kop. Praet zvolil centr k penaltovému puntíku, kde míč propadl ke Caprarimu, jenž trefil soupeře.
85'
Stará dáma to nyní bude mít hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Navíc do konce zápasu nezbývá moc času na vyrovnání.
84'
Tak přeci jenom tady máme úvodní branku tohoto zápasu! Sampdoria totiž vhazovala z levé autové čáry, přičemž se po krátké souhře dostal ke kostrbatému zakončení GREGOIRE DEFREL, jehož rána byla dost možná tečována, což dokonale zaskočilo Pinsoglia.
84'
Nakonec se do zakončení opřel domácí Linetty, jehož pohotové zakončení se stočilo daleko vedle svatyně. Ani tentokráte Pinsoglio nezasahoval.
83'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut, na první branku stále čekáme. Juventus se před malým momentem radoval, branka ale neplatila.
82'
Místo toho přišel na řadu rohový lop pro Janov. Z levé strany ho rozehrával Praet, jehož centr nepřinesl nic vážnějšího, avšak poté akrobaticky zakončoval Vieira.
81'
Až nyní se Kean dostal do samostatného úniku, který zakončil přesně mezi nohy brankáře. Branka ale neplatí, přihrávka směřovala do ofsajdu.
81'
Colley musel zasahovat na vlastním malém vápně, odkud odvracel za cenu dalšího rohu. Ten ale skončil na noze hned prvního z hráčů Sampdorie.
80'
Další prudký pas měl v tomto případě směřovat na Keana, před kterým odehrál na jistotu Colley. Také Juventus si vyzkouší rohový kop.
79'
Nenápadným zakončením to zkoušel domácí Caprari, který po přihrávce od svého spoluhráče pálil pravou nohou, hostující brankář byl ale připraven.
78'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Fabio Quagliarella, přichází Manolo Gabbiadini.
78'
Kean se mohl dostat do samostatného úniku, avšak prudkou kolmici od Bonucciho dokázal zastavit Ferrari, jenž navíc velice přesně rozehrál.
77'
Navíc si Janov zajistil rohový kop z pravé strany. Ten se nakonec snesl na hlavu Cuadrada, následně z velké vzdálenosti napřáhl Linetty, jenž mířil vedle.
76'
Krátká kombinace u pokutového území měla najít finální přihrávkou Defrela, avšak ten s tímto úmyslem nepočítal. Pinsoglio okamžitě rozehrál.
75'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Matheus Pereira, přichází Hans Nicolussi Caviglia.
74'
Juventus nekompromisním způsobem odkopl hrací předmět na druhou stranu, kde ještě ukázkovým způsobem zabojoval Bentancur, jenž míč nevybojoval.
73'
Volného míče se zmocnil střídající Vieira, který okamžitě předával na vedle stojícího Praeta, jehož centr z pravé strany našel pouze Bonucciho.
72'
Napadající Cuadrado to nakonec přehnal s agresivitou, na zem totiž poslal jednoho z protihráčů. Hlavní sudí byl i v tomto případě velice pozorný.
70'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Édgar Barreto, přichází Ronaldo Vieira.
66'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Giorgio Chiellini, přichází Leonardo Bonucci.
65'
Hodně prudkým pasem to zkoušel zadák Chiellini, kterému se přeci jenom podařilo najít Dybalu, jenž ale nepředvedl zrovna přesvědčivě zpracování.
64'
Už to vypadalo, že se Salovi podaří vysunout do šance Quagliarellu, avšak přihrávka na druhého jmenovaného byla moc prudká. Míč zamířil k Pinsogliovi.
63'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, na první přesný zásah stále čekáme. Stará dáma je o něco aktivnější, domácí se k šestnáctce moc nedostávají.
62'
Té se nakonec chopil Praet, jenž velice nebezpečně kroutil centr směrem do malého vápna, kde se nejvýše do vzduchu vyšplhal zkušený Chiellini.
61'
Na opačné straně to s agresivitou přehnal Cuadrado, který se sice dostal přes Salu, avšak výrazně si pomáhal rukama. Na řadu přijde standardka.
60'
Veledůležitý zákrok předvedl domácí Colley, který za sebe nepustil Keana. V opačném případě mohl hostující forvard pelášit sám na brankáře Rafaela.
59'
Bereszynski tak dlouho hledal vhodného adresáta přihrávky, až si nakonec vybral kolegu z obrany Ferrariho, po jehož příhře pálil vedle branky Caprari.
58'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Gastón Ramírez, přichází Gianluca Caprari.
57'
Can nakonec po svých odkulhal ven z hrací plochy, jeho celek tak bude chvíli hrát v početní nevýhodě. Sampdoria rozehrává z vlastní poloviny,
56'
Už se nehraje dobrou minutu, Can i nadále leží na zeleném pažitu. Dost možná se bude střídat, avšak za postranní čárou se žádný z hráčů nerozcvičuje.
55'
Momentálně se nehraje, neboť v bolestech skončil na zemi hostující Can. Na scénu se vydal také lékařský personál, který si vzal hráče do péče.
54'
Pohotovým způsobem se do míče opřel Dybala, který to nemyslel vůbec špatně. Jeho rána levou nohou nakonec vystoupala kousek nad břevno.
53'
De Sciglio z jedničky prodloužil na již zmiňovaného Pereiru, jehož okamžitý pokus o centr skončil na pozorném Ferrarim. Rohový kop pro Juventus.
52'
Žlutou kartu dostává Daniele Rugani (Juventus FC).
52'
Stará dáma je i nadále aktivnějším celkem. To se snažil potvrdit Kean, který to zkoušel na Bereszynskiho, jenž nakonec na jistotu odkopával do zámezí.
51'
Samotný centr vážnější nebezpečí nepřinesl, avšak poté do míče udeřil talentovaný Pereira, jehož zakončení levou nohou minulo branku o dobrý metr.
50'
Následně si jeden z domácích hráčů pomohl nedovoleným zákrokem, což povede ke standardní situaci. K rozehrávce se nyní postavil Dybala.
49'
Nakonec se podařilo zakončit Pereirovi, avšak jeho střelecký pokus skončil na obětavém Ferrarimu. Centr si vyzkoušel také Chiellini, jenž mířil nepřesně.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se na útočnou polovinu dostal Cuadrado, který okamžitě cpal přihrávku na Cácerese, jenž v tuto chvíli trochu váhá.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl žádnou přesnou trefu. V úvodu utkání si územní převahu vytvořil Juventus, avšak do žádné vyložené šance se nakonec nedostal. Postupem času se hra začala vyrovnávat, načež se připomněla také Sampdoria, která nejednou pořádně provětrala obranu soupeře. I tak stále platí, že na první vyloženou šanci tohoto zápasu stále čekáme. Doufejme, že se jí dočkáme ve druhém dějství.
45'
43'
Sampdoria to zkoušela centrovanou nabídkou na Defrela, před kterým zasahoval Rugani. Aby toho nebylo málo, tak čistě zasáhl také Cuadrado.
42'
Na útočnou polovinu zavítal domácí Praet, který si na levém křídle všiml volného Saly, po jehož přihrávce si domácí nevybojovali pokutový kop.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
40'
Bolestivě to před malým momentem schytal Dybala, před kterým protihráč odehrál míč, avšak při této situaci se srazil s argentinským ostrostřelcem.
36'
U vzdálenější tyče byl naprosto zapomenut Quagliarella, jehož akrobatické zakončení nesměřovalo na místo určení. Pinsoglio tak nemusel zasahovat.
35'
Hodně ostrým způsobem šel do souboje hostující Pereira, který doslova sestřelil protihráče. Překvapivě ale hlavní sudí nebude tasit žlutou kartu.
34'
I tentokráte se do akce dostal pomezní sudí, který odhalil drobný ofsajd domácích. Sampdoria se hodně divila, avšak opakovaný záběr dal sudímu za pravdu.
33'
Za volným míčem se pokoušel dostat domácí Defrel, avšak důrazným způsobem to nakonec zvládl Chiellini, který ihned přeposlal do strany.
32'
Aby toho nebylo málo, tak se na zeleném pažitu ocitl aktivní Dybala. Stará dáma rozehrála urychleným způsobem, dalekonosný pas směřoval nad.
31'
V pokutovém území číhal zcela osamocený Bentancur, čehož si všiml také Cáceres. Jeho přihrávka byla přesná, avšak směřovala pouze do ofsajdu.
30'
Jenomže po dalším dalekonosném pasu zasahoval Chiellini, který navíc hrudí přihrával na vedle stojícího Cana, jenž v tuto chvíli váhá s přihrávkou.
29'
Sampdoria se čistým způsobem dostala k míči, což vedlo ke zdlouhavé rozehrávce, do které se zapojil také Rafael, jenž velice přesně vykopl.
28'
U postranní čáry číhal obránce Cáceres, který zbytečně nic nevymýšlel, naopak zpětnou přihrávkou oslovil Ruganiho, jenž ještě přeposílal balón.
27'
Po levém křídle to zkoušel hostující Cuadrado, který se snažil nastartovat kolegu Keana, jenž měl k míči hodně daleko, hrát tak může protivník.
26'
Na zemi se ocitl domácí hráč, avšak podle všeho se nakonec o nedovolený zákrok nejednalo. Pinsoglio tak bude vykopávat od své branky.
25'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, jenž nám zatím nepřinesla žádný přesný zásah. Směrem dopředu je zatím o něco aktivnější Juventus.
24'
Na pořadu dne byl další rohový kop, který se ani v tomto případě neujal. Vzdušná nabídka směřovala do pokutového území, kde zasahoval Sala.
19'
Útočná akce domácího celku nepřinesla nic nebezpečného, naopak míč skončil za brankovou čárou. Brankář Rafael tak bude moci vykopávat.
18'
Juventus se opět bleskovým způsobem dostal na útočnou polovinu, tam si velice dobře počínal Colley, jenž nakonec s vypětím všech sil poslal míč do autu.
17'
Cuadrado postupoval směrem k hranici pokutového území, načež zkoušel ještě najít Bentancura, jehož rána levou nohou skončila na protihráči.
16'
Nyní se k míči dostal domácí brankář Rafael, který raději trochu uklidnil hru. Následovala rozehrávka do strany na Salu, jenž mu okamžitě vracel balón.
15'
Dybala zkoušel spolupracovat s Keanem, avšak druhý jmenovaný se poroučel k zemi. O faul se nejednalo, Sampdoria tak vyváží na druhou stranu.
14'
Obrannou povinnost si splnil Rugani, který odehrál míč na pravou stranu, kde si nedovoleným zákrokem pomohl Linetty. Tentokráte byl faulován Kean.
13'
Aby toho nebylo málo, tak se na zemi ocitl Cuadrado, který si došel pro zisk standardní situaci. Domácí Bereszynski se za nedovolený zákrok omluvil.
12'
Tentokráte si o přihrávku řekl hostující Bentancur, který okamžitě roztáhl do strany na De Sciglia, jenž si ale nevěřil na vzdušnou nabídku kolem Saly.
11'
Na pravé straně si o přihrávku řekl právě Cuadrado, který okamžitě posílal míč do malého vápna, kde na jistotu zasahoval pozorný zadák Ferrari.
10'
Hosté si navíc vybojovali úvodí rohový kop tohoto zápasu. Ten byl rozehrán nakrátko, načež se Cuadrado nakonec nedostal kolem dvojice protihráčů.
9'
Stará dáma se bleskovým způsobem dostala k pokutovému území, kam se stejně tak rychle dostala domácí obrana, která odrazila pokus o atak.
8'
S míčem si zahrál také hostující kapitán Chiellini, který musel v tísni volit přihrávku na kolegu Cácerese, jenž pro změnu raději uklidnil hru.
7'
Sampdoria nyní zkoušela roztáhnout hru na pravou stranu, odkud se míč přesunul až na kopačku Ramíreze, jeho pas skončil v náruči brankáře.
6'
O autové vhazování z levé strany se postaral domácí Sala, který si pro spolupráci vybral kolegu Linettyho, jenž byl předskočen jedním z protihráčů.
5'
Colley rozehrál velice přesně na volného Barreta, jenž okamžitě v pokutovém území hledal Quagliarellu, jenž ve vzdušném souboji neuspěl.
4'
Dalekonosné přenesení našlo na levém křídle Dybalu, kterému to trvalo hodně dlouho. Vzdušnou nabídku navíc dokázal zablokovat obránce Sala.
3'
Hned v úvodu utkání se do kombinace svého celku zapojil také Kean, který vyprodukoval zpětnou přihrávku na Ruganiho, jenž přenášel hru vpravo.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

UC Sampdoria: Rafael Cabral – Bereszyński, A. Ferrari, Colley, Sala – Praet, É. Barreto, Linetty – G. Ramírez – Defrel, Quagliarella (C).
Náhradníci: Audero, Belec – Sau, Vieira, J. Andersen, Tonelli, Ekdal, Jankto, Caprari, J. Tavares, Saponara, Gabbiadini.

Juventus FC: Pinsoglio – Cáceres, Rugani, Chiellini (C), De Sciglio – J. Cuadrado, Can, Bentancur, Pereira – Kean, Dybala.
Náhradníci: Szczęsny, Del Favero – Nicolussi Caviglia, Bonucci, Spinazzola, Pjanić, Barzagli.

Rozhodčí: Nasca – Tasso, Raspollini.
Juventus FC

Na opačné straně stojí mistr letošního ročníku, kterým pochopitelně je Juventus. Stará dáma si jistotu mistrovského titulu zajistila už před nějakou dobou, koncovku sezóny tak pouze dohrává. To se pochopitelně odráží také na výsledcích, přičemž Juventus z posledních čtyři zápasů hned třikrát remizoval, v jednom případě se dokonce jednalo o porážku. V minulém kole se Juventusu podařilo odrazit další porážku, deset minut před koncem utkání se mu podařilo srovnat na konečných 1:1. Stará dáma se prezentuje vůbec nejlepší obranou v celé soutěži, přičemž to ani rámci útočné vazby není špatné. Ta je pro změnu třetí nejefektivnější v celé soutěži.
UC Sampdoria

Fotbalisté Sampdorie se kolo před koncem ročníku nacházejí na deváté pozici, na které také zůstanou. Sampdoria má totiž na svém kontě přesně padesát bodů, nicméně manko na osmé Lazio je už osmibodové. Domácí celek tohoto zápasu se nenachází v dobré formě, nevyhrál totiž už v pěti posledních zápasech v řadě. Poslední utkání nabídlo celkem zbytečnou remízu proti poslednímu Chievu, přičemž tento duel nenabídl ani jednu branku. Sampdoria se navíc řadí do spodní poloviny domácích celků, konkrétněji z toho je jedenáctá pozice. Není se čemu divit, poslední čtyři domácí zápasy přinesly hned tři porážky.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská Serie A má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj UC Sampdoria a Juventus FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62