Serie A - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Janov - 25. srpna 2019   20:45

AS Řím
6' Ünder (Džeko) • 30' Džeko (Cristante) • 49' Kolarov
3:3
(2:2)
Janov
15' Pinamonti  (Romero) • 43' Criscito   • 70' Kouamé  (Ghiglione)
AS Řím
Pau López – Kolarov, Fazio, Juan Jesus (66. Mancini), Florenzi (78. Zappacosta) – L. Pellegrini, Cristante – Kluivert (74. Pastore), Zaniolo, Ünder – Džeko.
G. Calvarese
Stadio Olimpico
Janov
Radu – Romero, C. Zapata, A. Barreca (74. Aljámik) – Ghiglione, Schöne, Radovanović, Lerager, Criscito – Kouamé (90+1. A. Sanabria), Pinamonti (86. Pandev).

I ve druhém poločase se bylo na co dívat. Aleksandar Kolarov (bývalý hráč Manchester City) dokázal krátce po přestávce skórovat ze standardní situace. Při této brance zafungovala technologie, která rozhodčímu zasignalizovala, že míč byl za brankovou čarou. Janov však i na potřetí dokázal vyrovnat a to díky dobré hlavičce a dobrému útoku – Christian Kouamé 3:3! Tento výsledek již zůstal až do konce, leč domácí měli pár zajímavých závarů před brankou soupeře a snažili se o čtvrté zvrácení hry ve svůj prospěch. Na úvod ročníku si tedy oba celky rozdělí po bodu.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 8:2. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 0:6. Fauly: 15:13.
90+5'
90+4'
Střela AS, která byl dle hráčů tečována. Nakonec odkop od branky Janova a to trochu zvedlo emoce na hřišti.
90+2'
Horké chvilky nyní před brankou Janova. Nejprve bravurně zasáhl Radu, následně se obraně podařilo dostat míč z pokutového území.
90+2'
Gianluca Mancini se nyní střetl se Sanabriou u postranní čáry a nakonec svár musí řešit hlavní rozhodčí.
90+1'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Christian Kouamé, přichází Antonio Sanabria.
90'
I druhý poločas bude nastaven o čtyři minutky.
89'
Radu nyní povyběhl a zneškodnil přihrávku na nabíhajícího soupeře u pravé tyče.
88'
Hráč domácích zůstává po souboji na trávníku a spíše bych řekl, že jde o taktické zdržování. Rázem je hráč rychle na nohou.
87'
Rychlý útok AS, který je zastaven ihned po přechodu míče do vápna. Řím nejspíše nyní ještě zkusí vytvořit závěrečný tlak.
86'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Andrea Pinamonti, přichází Goran Pandev.
84'
Již se blíží závěrečné minuty a ani jeden celek nyní nebude chtít udělat chybu, která by je mohla stát body.
82'
Sympatický útok hostů, nakonec jeden z hráčů dostal míč za obranu a zakončoval z bezprostřední blízkosti. Pau López vyběhl a zúžil střelecký prostor. Nakonec jej trefuje míč, nicméně v téže době je pískán ofsajd.
81'
O změnu se pokoušel Džeko, který dostal míč. Jeho přízemní zakončení míří mimo.
80'
Závěrečných deset minut hry, které rozhodnou, zda se budou dělit body nebo si jeden z celků připíše plný počet.
79'
Střela ze standardní situace nakonec míří mimo tři tyče a z tohoto mráčku pro Janov nezaprší.
79'
Hráč Janova si to zamířil neohroženě mezi dva hráče a vymodlil si tak faul na svou osobu.
78'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Alessandro Florenzi, přichází Davide Zappacosta.
77'
AS a jejich roh, který přinesl hlavičku Džeka, který se však spíše střetl s hlavičkou bránícího Criscita a míč končí vysoko nad brankou..
76'
Džeko se dostával nebezpečně do vápna. Nakonec chtěl zkusit dloubák před branku, ale to mu hodně nesedlo.
75'
Andrea Pinamonti byl opět faulován a dnes to opravdu schytává. Slabou útěchou může být jen to, že Lorenzo Pellegrini vidí za tento faul žluté napomenutí.
74'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází Javier Pastore.
74'
Střídání v týmu Janov CFC: ze hřiště odchází Antonio Barreca, přichází Džávád Aljámik.
73'
Domácí celek se rázem snaží být aktivní směrem dopředu a pokouší se o co nejrychlejší ohrožení branky soupeře.
71'
Janov tedy potřetí vyrovnává stav zápasu a jde na nich vidět, že by rádi v prvním zápase dosáhli na nějaké body.
70'
Janov právě vstřelil branku!
Jak je někdy jednoduché dát branku nyní předvedli janovští. Přesun hry na pravou stranu, odkud přišel centr před branku, na který si naskočil hlavičkou CHRISTIAN KOUAMÉ a může se radovat. Asistence: Paolo Ghiglione.
68'
Antonio Barreca byl u postranní čáry aktivní a nakonec nevybojoval aut, ač se z prvního pohledu zdálo, že ano.
67'
Drobnější faul domácích, Janov má možnost se dostat k míči, poté co si jejich soupeř opět delší dobu přihrával.
66'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Juan Jesus, přichází Gianluca Mancini.
64'
Domácí se po zisku míče neženou ihned do útoku a spíše si přihrávají.
63'
Míč zajímavě propadával do vápna. Hráč Janova nedokázal ideálně zpracovat a míč se odráží do míst, kde byla připravená defenzíva domácích.
62'
Nicméně z tohoto rohového kopu nakonec neohrozí branku AS a jejich brankář může v poklidu odkopávat od své branky.
61'
Janov si nyní vybojoval rohový kop a po delší době se může dostat k ohrožení branky svého soka.
60'
Hodina hry je již minulostí. Janov má dobrých třicet k tomu, aby dokázal opět vyrovnat, případně otočil hru ve svůj prospěch. Avšak v posledních minutách nemají vůbec šanci.
58'
Edin Džeko dostal prostor a toho by se hosté měli vyvarovat. Snad nyní měli štěstí, že se tento útočník nerozhodl pokračovat s míčem blíže k brance a vystřelil ze střední vzdálenosti. Ionut Radu neměl s jeho zakončení větší starosti.
57'
Tvrdá střela ze standardní situace, která končí na zdi. No, AS Řím od své třetí branky svého soka nepustil vůbec k ničemu.
56'
Cristian Gabriel Romero se provinil nedovoleným bráněním a ihned vidí žlutou kartu.
56'
Další střelecký pokus domácích byl zablokován.
55'
Nečekaná táhla střela doprostřed branky, na kterou perfektně zareagoval brankář hostí.
53'
Nyní se hraje nahoru a dolů bez zakončení na jednu či druhou branku.
52'
Řím se tedy dostal potřetí v zápase do vedení. Dokáže potřetí Janov odpovědět?
51'
Janov centroval míč z levé strany, ale nakonec z toho nebyla žádná práce pro brankáře AS.
49'
AS Řím právě vstřelil branku!
Autorem branky je ALEKSANDAR KOLAROV, který parádně vystřelil a míč se od horní tyčky odrazil těsně za brankovou čarou a následně vyletěl zpět do hřiště. Následně se ještě chvíli bojovalo o míč před brankou. Vzápětí však přišel hvizd rozhodčího který ukazuje, že se jednalo o branku! Rozhodčímu totiž zapípaly hodinky, které mu daly najevo, že se jednalo o branku a tato technologie, jestli se míč dostal za brankovou čarou, nyní zafungovala stoprocentně.
48'
Hráč Janova nyní trochu přišlápl nohu soupeři a to stačilo, aby se ozval hvizd píšťalky. Tato standardní situace AS bude již z nebezpečnějšího místa!
48'
Roh byl bezpečně ubráněn. Snaha hostů o rychlý útok však nevyšla.
47'
Centr ze standardní situace zamířil přesně před branku. Obránce nepřesnou hlavičkou odpravil míč na rohový kop.
46'
Cengiz Ünder byl faulován u postranní čáry a hra je přerušena.
46'
Je za námi zajímavý první poločas. Vlčice velmi dobře vstoupily do utkání! Po menším tlaku se dostaly do vedení a to zásluhou Cengiza Ündera! Janov zničehonic dokázal vyrovnat, když dostal ve vápně trochu prostoru Andrea Pinamonti. AS následně opět zabralo a bylo jen otázkou času, kdy se opět dostanou do vedení. To také přišlo a Edin Džeko ukázal v čem je jeho síla a ve vápně si povodil tři obránce a parádně zakončil. Krátce před koncem prvního poločasu přišel faul Jesuse v pokutovém území a nabídnutou penaltou nepohrdl Domenico Criscito, ač měl při zakončení trochu štěstí.
45+4'
45+3'
Přímá střela na branku, kterou vyráží Ionut Radu a následně odpravuje míč jeden z obránců.
45+2'
...s ním si obrana Janova poradila. Poradila si i s následným centrem, avšak nakonec jeden z hráčů fauluje a ještě uvidíme standardní situaci Říma.
45+2'
Řím má možnost zahrávání rohového kopu...
45+1'
Avšak ten je ještě o čtyři minuty prodloužen díky nastavenému času.
45'
Nyní se utkání razantně zklidnilo a ani jeden celek se nyní neodvažuje do útoku. Jakoby už čekali na konec prvního poločasu.
43'
Autorem branky z pokutového kopu je DOMENICO CRISCITO, který zamířil k pravé tyčce. Do stejného místa skočil i brankář, který nebyl daleko od toho, aby zneškodnil penaltu! Nakonec je pokutový kop proměněn a Janov opět srovnává.
42'
Jesus si stále nedal říci a nakonec vidí žlutou kartu. Snad už nyní bude moci hostující celek zahrávat penaltu.
42'
Hráči jsou neukáznění na hranici vápna a rozhodčí je musí ještě srovnat.
41'
Tady není o čem, Jesus se sice směje, že tohle nebyl faul, ale čistě zasáhl nohy soupeře, nikoliv míč.
40'
Juan Jesus fauluje v pokutovém území Andrea Pinamontiho a hlavní sudí okamžitě ukázal na penaltu!
38'
Alessandro Florenzi se vrhl pod nohy Paola Ghiglioneho a rozhodčí má důvod poprvé v zápase vytáhnout žlutou kartu.
37'
Janovská kombinace, která opět trvá delší dobu, ale vše se odehrává poblíž půlící čáry.
35'
Další rohový kop už nepřinesl nebezpečné zakončení.
35'
Rohový kop AS byl rozehrán do strany. Na středu hřiště byl osamocený domácí hráč, který z první napřáhl a protáhl brankáře Janova k jeho horní tyčce. Velké štěstí pro hosty, že tato střela z dálky šla doprostřed.
34'
Defenzíva Janova nechává hodně prostoru soupeři ve svém pokutovém území. Další hráč se dokázal dostat ke střele a míč šel jen kousek vedle levé tyčky!
33'
Po půl hodině hry jsme již viděli tři branky a sledujeme průměrné utkání. Mnoho šancí k vidění není, ale ty pravoplatně nahrazují brankové situace.
32'
Edin Džeko bude v této sezóně jedním z tahounů. Společně s Ünderem a dalšími.
30'
EDIN DŽEKO nyní ukázal, že je útočníkem na svém místě. Naběhl si na dlouhý centr, který umě zpracoval. Z levé strany pokutového území se prosmýkl mezi dva obránce, třetího si povodil a chladnokrevně zakončil. Nádherná individualita v podání tohoto útočníka!
29'
Jeden z hráčů Janova se o zakončení pokoušel na hranici vápna. Nakonec si nevytvořil prostor ke střele a uvedl míč do kombinace.
28'
Domácí celek je po krátké přestávce opět dominantní na hřišti a uvidíme, jestli si dokáže vrátit vedení ještě v průběhu prvního poločasu.
27'
Brankář Janova vyběhl proti hráči AS, který už se chystal zakončit dobrý pas. Brankář byl však rychlejší a odrazil míč do bezpečí.
26'
Cristián Zapata stál dobře v pokutovém území a hlavičkou bezpečně odrazil vysoký centrovaný míč.
25'
Občerstvovací pauza!
24'
Menší zmatky ve vápně AS, Andrea Pinamonti se horečně pokoušel o zakončení. Nakonec se k němu nedostal.
23'
Domácí celek zahrával z větší dálky standardní situaci. Na centr mířící k pravé tyči si naběhl Ionut Radu a bezpečně chytá míč do svých rukavic.
22'
Christian Kouamé zpracoval těžký míč rukou a je mu pískáno. Míč tak získávají domácí.
21'
Bryan Cristante bude v pořádku a může se pokračovat ve hře. Janov rozehrává od své branky a pokouší se o útok.
19'
Nyní probíhá ošetřování jmenovaného obránce.
18'
Postupná kombinace dovedla AS až k brance, ale nakonec byl k vidění útočný faul na Cristanteho, který odhlavičkoval centr před svou brankou.
17'
Vyrovnání hry rozhodně prospěje dalšímu vývoji zápasu a dá se očekávat, že Vlčice půjdou za svou další brankou.
15'
Zničehonic je tu vyrovnání! Míč v pokutovém území šikovně sklepl Romero, ANDREA PINAMONTI si míč lehce zpracoval a vystřelil pod horní tyč.
14'
AS Řím v minulé sezóně obsadil až šestou pozici a miliardář James Pallota (majitel klubu) řekl jednoznačně, že to byla katastrofa. Uvidíme, jak se celku z Věčného města povede v této sezóně!
13'
Paolo Ghiglione odcentroval míč z pravé strany. Jeho pokus nakonec končí na obránci Říma, který měl dostatek času a prostoru ke zpracování.
12'
Nicolò Zaniolo věděl, že se od postranní čáry s míčem nedostane daleko a odrazem od soupeře vybojoval pro svůj celek autové vhazování.
11'
Hráči Janova nyní delší dobu kombinují s míčem, avšak daleko od branky Říma.
10'
Útok hostí se nepovedl dle jejich představ a Pau López odkopává míč od své branky.
9'
AS Řím tedy začal hodně aktivně a zaslouženě se jako první celek dostal do vedení. Uvidíme, jak na tohle odpoví jejich soupeř z Janova.
7'
Dlouhý pas na Cengiza Ündera a moc mu nechybělo, aby přidal svůj dnešní druhý zápas. Jeho střela šla jen kousek podél pravé tyče!
6'
Velmi pěkný a rychlý přechod do útoku. CENGIZ ÜNDER si skvěle navedl v pokutovém míč na střed a vystřelil přesně k pravé tyči.
6'
Nicolò Zaniolo si dobře tělem pokryl míč a hned dva hráči jej faulovali.
5'
Pokus o střelu i na druhé straně, ale hráči Janova vůbec nesedl míč a ten končí v autu.
4'
Po zajímavé kombinaci se ke střele dostal Alessandro Florenzi, který zamířil kousek nad horní tyčku! První povedený střelecký pokus zápasu.
3'
Rychlý přechod AS do útoku, nakonec kombinují před šestnáctkou soupeře.
2'
Janov však nedovolil soupeři zakončení a nyní kombinuje poblíž své branky.
1'
Jako první se k míči a do útoku dostali domácí, kteří jsou v dnešním utkání horkými favority.
1'

AS Řím: Pau López – Kolarov, Fazio, Juan Jesus, Florenzi – L. Pellegrini, Cristante – Kluivert, Zaniolo, Ünder – Džeko.
Náhradníci: Fuzato, Mirante – Antonucci, Diawara, Mancini, Pastore, Santon, Schick, Veretout, Zappacosta.

Janov CFC: Radu – Romero, C. Zapata, A. Barreca – Ghiglione, Schöne, Radovanović, Lerager, Criscito – Kouamé, Pinamonti.
Náhradníci: Jandrei, Marchetti – Biraschi, Aljámik, Favilli, Jagiełło, Pandev, Rômulo, A. Sanabria, Rovella.

Rozhodčí: G. Calvarese.
Celek z Věčného města skončil v minulé sezóně na šesté pozici. To jim stačilo k tomu, aby si rezervovali vstupenku do základní skupiny Evropské ligy. AS Řím sbíral body hlavně doma, kde odehrál celkem devatenáct duelů a jen dva prohrál. Na venkovních hřištích si drželi takový střední standard.

Naopak Janov bojoval až do posledního kola o záchranu. Nakonec se těsně zachránil, když bojoval o poslední místo s Empoli, které nakonec odsunul do druhé ligy. Janov byl jeden z týmů, který si na své konto připsal poměrně hodně remízových stavů a to celkem 14! Dokáže se Janov v nové sezóně pohybovat ve vyšších patrech tabulky? To uvidíme po pár odehraných zápasech, avšak dnes jsou proti AS outsiderem a jakýkoliv bod, by byl pro ně jen do plusu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62