Serie A - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Cagliari - 3. listopadu 2019   12:30

0:2
(0:1)
Cagliari
32' Pašalić (vl.)  • 58' Ch. Oliva  (Simeone)
Atalanta
Gollini – Palomino, Tolói, Djimsiti – Pašalić, Gosens (46. Hateboer), Castagne, Freuler – A. Gómez (C) (46. Malinovskyj) – Iličić, Muriel (78. Barrow).
R. Abisso
Stadio Atleti Azzurri d'Italia
Cagliari
Olsen (C) – Cacciatore, Pisacane, Klavan, Lykogiannis – L. Castro (88. Ionita), Ch. Oliva, Rog (71. Nández) – Nainggolan – João Pedro, Simeone (84. Cerri).

Cagliari dokázalo nakonec využít svou početní převahu. I když měla Atalanta snahu, nakonec se nedokázala ani jednou prosadit. Jejich soupeř naopak stvrdil své vítězství druhou brankou a od té doby již nebylo mnoho pochyb, že by to hosté nezvládli. Cagliari se tedy díky dnešnímu vítězství bodově dotahuje na dnešního soupeře. Atalanta, jakožto nejlépe střílející tým, vyšel dnes na prázdno. Hru rozhodně ovlivnilo vyloučení Josipa Iličiće v prvním poločase zápasu.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 8:5. Rohy: 13:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:17.
90+3'
90+2'
Hosté mají míč pod svou kontrolou a už jen prakticky čekají na závěrečný hvizd.
90+1'
Druhý poločas je nastaven o tři minuty.
90'
...který přinesl hlavičku na zadní tyči. Avšak míč nakonec končí v zázemí.
90'
Ještě budeme svědky rohového kopu v podání Bergama...
89'
Nyní se daří hostům držet míč na polovině Atalanty a jejich dnešní vítězství je už nemine.
88'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Lucas Castro, přichází Artur Ionita.
86'
I přesto se hráči v modrých dresech drží v posledních deseti minutách hry na míči. I proto, že Cagliari se vzdalo nějakých útočných akcí a soustředí se na hru v defenzívě.
85'
Blíží se nám konec a nejlépe střílející celek Serie A, se nejspíše dnes nedokáže prosadit. Avšak hodně je to ovlivněno udělenou červenou kartou v prvním poločase.
84'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Giovanni Simeone, přichází Alberto Cerri.
82'
Domácí hráči skoro všechno posílají do vápna. I situace na náhodu, kdy je možnost, že by se míč nějak odrazil do branky.
82'
Avšak ti o něj přichází a Atalanta spěchá směrem k jejich brance s dalším útočným pokusem.
81'
Brankář Cagliari zachytil letící centr z levé strany a ihned rozehrává na své spoluhráče.
79'
Domácí celek s míčem před vápnem Cagliari a i v deseti hráčích si dokáže vytvořit zakončení. Avšak i tohle bez větších obtíží řeší brankář Robin Olsen.
78'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Luis Muriel, přichází Musa Barrow.
76'
Centr z levé strany nebezpečně propadl mezi dva hráče Cagliari a jednoho hráče Atalanty. Nakonec hráč Atalanty zahrává rukou a hra je přerušena.
75'
Hans Hateboer poměrně zbytečně dojel soupeře u postranní čáry a je mu odpískán faul.
74'
Atalanta se nepřestává snažit. Nyní vyslali nadějný centr do vápna. Avšak u míče byl dříve obránce Cagliari, který hlavičkou dostává míč mimo nebezpečnou zónu.
72'
Na druhé straně se do šance hnal Oliva, avšak vstoupil do ofsajdového postavení.
72'
Timothy Castagne táhl míč po levé straně, ale v jeden moment přešel pomezní čáru a je odpískán aut pro soupeře.
71'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Marko Rog, přichází Nahitan Nández.
71'
Žlutou kartu dostává Rafael Tolói (Atalanta Bergamasca Calcio).
70'
Ruslan Malinovskyj se dostal po chybě obrany k míči a poblíž hranice šestnáctky se dostal ke střele. Jeho přízemní pokus minul pravou tyčku.
68'
Následně vyvezou míč za půlku, kde jej "odevzdají" svému soupeři, který se přes bránícího soupeři jen ztěžka dostává do nějakého zakončení.
67'
Hostující celek evidentně nikam nespěchá a valnou část své kombinace provádí na své vlastní polovině.
66'
Nyní se dvě minuty hrálo v poklidu uprostřed hrací plochy a vzápětí přichází další faul. Ruslan Malinovskyj zasáhl rukou protihráče, který se pokoušel získat míč a je za tento čin odměněn žlutou kartou.
64'
João Pedro ošetřen a nyní je odváděn za autovou čáru, aby se mohlo pokračovat ve hře.
63'
Zcela mimo hru došlo k faulu na hráče Cagliari, který vyfasoval úder do tváře.
62'
Cagliari u míče a nikam nespěchá. Po sérii přihrávek přišel dlouhý míč za obranu soupeře. Giovanni Simeone se pokoušel něco na pravé straně vymyslet. Nakonec byl od míče odzbrojen.
61'
Hra se po druhé inkasované brance zklidnila a uvidíme, co nám přinesou další minuty zápasu.
59'
Hosté nejspíše dali pojišťující vítěznou trefu, avšak domácí mají více jak třicet minut hry k tomu, aby alespoň dramatizovali duel.
58'
Cagliari právě vstřelilo branku!
Rychlý útok Cagliari přináší jejich druhou branku. Simeone parádně našel ve vápně volného CHRISTIANA OLIVU, který technicky zamířil přesně a posílá svůj celek do dvou brankového vedení. Asistence: Giovanni Simeone.
58'
Domácí celek se z rohového kopu nedostal k žádnému přímému ohrožení branky soupeře.
57'
Domácí vybojovali rohový kop...Cagliari se nechává v posledních minutách zatlačit před svou branku.
56'
Christian Oliva se pověsil na soupeře a povalil jej na zem.
55'
Standardní situace v podání Atalanty nebyla vůbec zahraná dobře. Míč jen proletěl pokutovým územím do zázemí.
55'
Pasáž hry, kdy spíše sledujeme hodně přerušení, neboť oba celky si příliš nezavdají v soubojích o míč.
53'
Domácí celek se zatím nemůže pořádně dostat do hry. Cagliari zatím hraje přesně to, co potřebuje.
51'
I s ním si nakonec defenzíva Bergama poradila bez větších obtíží.
50'
... po kterém přichází centr a následný další roh z druhé strany.
50'
Bergamo se dostane k zahrávání rohového kopu...
49'
Cagliari nyní poměrně snadno přenechalo míč svému soupeři.
48'
V úvodu druhé půle se marně snaží získat na delší dobu míč pod svou kontrolu.
47'
Atalanta do druhé půle vystřídala hned dva hráče, uvidíme, jak jim to pomůže v jejich snaze něco se zápasem udělat.
46'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Alejandro Gómez, přichází Ruslan Malinovskyj.
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Robin Gosens, přichází Hans Hateboer.
46'
Prvních deset minut patřilo hostům, kteří měli dobrý vstup a vypracovali si jednu velkou šanci k otevření skóre. Následně se probudili i domácí a taktéž se prezentovali dobrými šancemi a chvílemi byla Atalanta lepším celkem na hřišti. Vzápětí však přišel blesk v podobě úvodní branky Cagliari po standardní situaci, následné (možná přísné) vyloučení Iličiće a v závěru prvního poločasu hosté kontrolovali své jedno brankové vedení. Uvidíme, jestli hosté využijí o jednoho hráče v poli více a dotáhnou dobře rozehraný duel do svého vítězného konce.
45+1'
44'
Hostům se nyní daří skvěle otupovat snahu Atalanty.
43'
Cagliari se nyní pokouší hlavně uklidnit hru a hrají s míčem na vlastní polovině. Nyní se nevydávají směrem do útoku.
42'
Zajímavé bude nyní sledovat jak si favorit dnešního zápasu poradí ve hře v deseti hráčích.
39'
Velká komplikace pro domácí. Josip Iličić se dostal u postranní čáry do souboje. V době, kdy se oba aktéři i s míčem dostali za postranní čáru, Josip Iličić kopl svého soupeře do nohy. Těžko říci, jestli to bylo zcela úmyslné nebo to ještě vyplynulo z daného souboje.
39'
Následný roh nepřinesl další pozdvižení.
38'
Z hranice šestnáctky vyšla perfektní střela, která končí kousek nad brankou! Brankář Cagliari míč dokázal tečovat a následuje roh!
37'
Atalanta nyní kombinuje s míčem na polovině soupeře a pokouší se o rychlé vyrovnání.
35'
Domácí fandové však inkasovaná branka nikterak neumlčela a neustále se snaží domácí povzbuzovat!
32'
Hosté nakonec udeřili z následné standardní situace z pravé strany! Centrovaný míč jemně ve vápně tečoval Fabrizio Cacciatore a od obránce MARIA PAŠALIĆE se míč odráží k levé tyčce.
31'
Avšak daleko od branky nyní nebyli ani hosté. João Pedro dostal zpětnou přihrávku na střed vápna a ihned z první střílel. Obránce Atalanty mu vpadl do dráhy střely.
30'
Diváci na stadionu cítí, že domácí celek zvyšuje svou snahu o vstřelení první branky a nyní hlasitě povzbuzují svůj celek.
28'
Giovanni Simeone doběhl dlouhý míč za polovinu hřiště. Nakonec však neuspěl, neboť obránce Atalanty byl rychlejší a odkopává míč do autu.
27'
Josip Iličić nedoskočil na vysoký míč z levé strany. Za ním si však nabíhal jeho spoluhráč, který vyslal křižnou střelu. Míč šel jen kousek vedle levé tyčky!
26'
Robin Olsen vyrazil míč po centru. Následovala nepřehledná situace před jeho brankou. Nakonec byl slyšet pískot rozhodčího, který přerušuje hru pro útočný faul Atalanty.
25'
Žlutou kartu dostává Babis Lykogiannis (Cagliari Calcio).
24'
Josip Iličić napálil míč přímo do chumlu hráčů stojící kousek za šestnáctkou.
23'
Hosté se nyní musí semknout ve vápně, neboť budou čelit další standardní situaci soupeře.
21'
Marko Rog se nyní řítil sám na branku Atalanty! Ten nabral rychlost a předběhl Freulera. Jeho ránu blokoval obránce a nebýt tohoto bloku, nejspíše by se hosté radovali z první branky v zápase!
20'
Ztráta míče na polovině hrací plochy naskytla rychlý protiútok Cagliari, které nakonec nedokázalo přesněji naložit s touto šancí.
19'
A opět to byl přímý pokus na branku, Pierluigi Gollini byl opět připraven.
18'
Giovanni Simeone byl faulován a jeho celek bude mít k dispozici standardní situaci z větší dálky.
17'
Atalanta se probudila z matného začátku zápasu a nyní začíná přehrávat svého soka. Další nebezpečný přízemní centr před branku na poslední chvíli odrazil jeden z obránců.
16'
Plné ruce práce měla nyní defenzíva hostí. Hráči v modrých dresech nebezpečně operovali v malém pokutovém území. Nakonec nepřišla střela na branku.
15'
První žluté napomenutí vidí Marko Rog.
14'
Robin Olsen byl rychlejší než dobíhající Josip Iličić a uzmul před ním dlouhou přihrávku.
13'
Pierluigi Gollini si počíhal na dlouhý centr mířící do jeho branky a vyboxoval míč mimo šestnáctku.
12'
Na druhé straně další ostřejší souboj. Remo Freuler doslova povalil svého soupeře na travnatou morkou plochu.
12'
Christian Oliva v souboji s Castagnem. Nakonec rozhodčí píská ve prospěch Olivy.
11'
Atalanta kombinuje na polovině Cagliari, uvidíme, jestli se jim podaří něco kloudného vymyslet.
10'
Josip Iličić vyslal střílený centr, který byl ihned odražen.
9'
Nakonec se dopouští faulu a následuje standardní situace pro Bergamo.
8'
Obrana hostí nyní nezvládla vyvézt míč do bezpečí a nabídla svému soupeři možnost kombinace.
7'
Divákům se zatím hra domácích příliš nezamlouvá a dávají to hlasitě najevo. Nutno říci, že dnešní začátek duelu doprovází déšť.
7'
Roh Cagliari přinesl střílený centr před branku, který vypadal hodně nebezpečně.
6'
Avšak nedaří se jim to a o další rozruch se postaral Radja Nainggolan, jehož dobrou střelu poslal obránce hlavičkou nad branku.
5'
Atalanta kombinuje na polovině svého soka a bude se chtít také poprvé předvést směrem do útoku.
3'
Giovanni Simeone nabral slušnou rychlost. Unikl svému soupeři a vyslal z pravé strany jedovatou ránu, kterou Pierluigi Gollini vyrazil!
2'
Radja Nainggolan rozehrával první standardní situaci svého celku. Hodně nepřesně rozehrál míč směrem do vápna.
1'
Hosté se dostávají ke svému prvnímu centru před branku. Hráč se hlavičkou pokoušel sklepnout míč do lepší pozice, nakonec se o míč postaral jeden z obránců Atalanty.
1'

Atalanta Bergamasca Calcio: Gollini – Palomino, Tolói, Djimsiti – Pašalić, Gosens, Castagne, Freuler – A. Gómez (C) – Iličić, Muriel.
Náhradníci: F. Rossi, Sportiello – Arana, Barrow, Hateboer, Ibañez, Kjaer, Malinovskyj, A. Masiello, Traoré.

Cagliari Calcio: Olsen (C) – Cacciatore, Pisacane, Klavan, Lykogiannis – L. Castro, Ch. Oliva, Rog – Nainggolan – João Pedro, Simeone.
Náhradníci: Aresti, Rafael – Cerri, Cigarini, Deiola, Faragò, Ionita, Mattiello, Nández, Pinna, Ragatzu, Walukiewicz.

Rozhodčí: R. Abisso.

Atalanta Bergamasca Calcio
Domácí celek má poměrně slušnou formu. Po deseti odehraných kolech pouze jednou prohrál, celkem třikrát remizoval a šestkrát slavil vítězství. V minulém kole remizoval s Neapolí 2:2! Atalanta je nejlépe střílejícím mužstvem v Serii A a doposud nastřílela 30 branek.
Mezi nejaktivnější střelce týmu se řadí dva hráči z Kolumbie – L. Muriel (8 branek) a D. Zapata (6 branek).

Cagliari Calcio
Hosté se nachází, pro někoho překvapivě, v horních patrech tabulky. Momentálně se nachází na slušném šestém místě s 18 body a na svého dnešního soupeře ztrácí jen tři body. V minulém kole Cagliari porazilo Bolognu 3:2. Nejlepším dosavadním střelcem je Brazilec Pedro Joao s pěti zásahy. Calcio zatím na hřišti soupeře neprohrálo, jejich bilance činí 2-2-0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62