Serie A - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Cagliari - 8. července 2020   19:30

0:0
(0:0)
Fiorentina
Drągowski – Milenković, Ceccherini, M. Cáceres – Venuti, Duncan, Badelj (C) (60. Pulgar), Lirola (59. Dalbert) – Chiesa (46. R. Ghezzal), Vlahović (75. Kouamé), Ribéry (75. Cutrone).
Brancolini, Terracciano – Igor, Agudelo, Cutrone, R. Ghezzal, Kouamé, Pulgar, Sottil, Terzić, Dalbert.
Manganiello – Ranghetti, Colarossi
Stadio Artemio Franchi (Florencie)
Cagliari
Cragno – Walukiewicz, Klavan, Lykogiannis – Nández, Rog (63. Ionita), Birsa (79. Faragò), Mattiello – Nainggolan (C) – Simeone, João Pedro (63. Ragatzu).
Rafael, Ciocci – Boccia, Cigarini, Faragò, Gagliano, Ionita, Ladinetti, Ragatzu, Paloschi, Lombardi.

On-line přenos je u konce. Děkujeme vám za pozornost a přejeme hezký večer.
Při pohledu na tabulku je zřejmé, že si po odehrání celého kola ani jeden z týmů příliš nepohorší. Fiorentina určitě ne, ta zůstane třináctá. O dvě příčky výše postavené Cagliari sice ještě může přeskočit Parma, ale v případě dvougólové prohry Sassuola v Bologni by se klub ze Sardinie na jedenáctou příčku vrátil.
Držení míče: 56% : 44%.
Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 4:4. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 11:10.
Je to tak, duel mezi Fiorentinou a Cagliari skončil bezbrankovou plichtou. Po většinu času nezáživný fotbal přeci jen okořenily nějaké šance, ty však i kvůli dovednostem obou brankářů zůstaly nevyužity.
90+5'
90+3'
Fiorentina ještě stihla zahrozit! Po rohovém kopu se po míči nebezpečně natahoval Cáceres, jemuž ke zdárnému zakončení scházel půlkrok. Balon tak nakonec jen proskotačil předbrankovým prostorem.

Čas se rychle krátí a my v tomto zápase regulérní gól s největší pravděpodobností nespatříme.
90+2'
V nastaveném čase zpytuje svědomí po skluzu Babis Lykogiannis (Cagliari).
90'
Na to, aby strhly výsledek na svou stranu, zbývá týmům posledních pět minut.
88'
Na konci utkání je hra velmi rozkouskovaná.
86'
Nicmoc nepředvedli ani hosté, protože nad Nándezem sklapla ofsajdová past.
85'
Teda mohli by, kdyby se Pulgar (Fiorentina) nedopustil útočného faulu.
83'
Domácí hráli chvíli bez něj, teď už jsou ale opět kompletní. A můžou tak něco vymyslet směrem dopředu.
82'
Ghezzal (Fiorentina) se podruhé v zápase nechal ošetřit.
80'
Závěrečných deset minut dohraje Alfred Duncan (Fiorentina) se žlutým varováním za faul.
79'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Valter Birsa, přichází Paolo Faragò.
78'
Následný roh žádnou paseku nenadělal.
77'
Cragno předvedl vynikající zákrok! Kouamé po přehlavičkování Walukiewicze nasměroval balon pod břevno, ale gólman Cagliari ho s vypětím všech sil vyrazil nad.
75'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Franck Ribéry, přichází Patrick Cutrone.
75'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Dušan Vlahović, přichází Christian Kouamé.
75'
Statistika držení míče: 58% : 42%.
74'
Sám na vlastní pěst chtěl do pokutového území proniknout Ribéry (Fiorentina). Nepochybně dobrý úmysl však soupeřova defenziva přečetla.
72'
Příliš agresivní byl v souboji o míč Federico Mattiello (Cagliari) a po zásluze vidí žlutou kartu.
71'
V navazující akci hlavičkoval Simeone (Cagliari) přímo do náruče Bartlomieje Dragowského.
70'
Jeho rozehrávky se ujal Lykogiannis. Bohužel pro Cagliari svůj centr přetáhl.
69'
Hned z další akce vytěžilo Cagliari roh.
67'
Tak tohle byla pořádná bomba! Lykogiannisova rána jako z děla důkladně vyprášila rukavice domácího brankáře.
65'
Na centr z přímého kopu naskakující Milenković (Fiorentina) nechal svůj zapadáček dopadnout na horní síťku.
63'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází João Pedro, přichází Daniele Ragatzu.
63'
Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Marko Rog, přichází Artur Ionita.
60'
Statistika držení míče: 55% : 45%.
60'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Milan Badelj, přichází Erick Pulgar.
59'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Pol Lirola, přichází Dalbert.
57'
Centr, který se stáčel směrem k bráně, defenziva Cagliari odvrátila do bezpečí.
56'
Na opačné straně bude Fiorentina kopat roh.
55'
Nández (Cagliari) zahodil obrovskou příležitost! Na pravé straně vápna zůstal nikým nehlídaný, přesto brankáře zkoušel překonat z první. Jenže balon netrefil vůbec ideálně a Drągowski jeho nepovedený pokus zneškodnil tygřím skokem.
53'
Naštěstí nešlo o nic vážného a Ghezzal (Fiorentina) už je zase zpátky na nohou.
52'
Ou, po bolestivé srážce se spoluhráčem ve výskoku se Ghezzal (Fiorentina) musí nechat ošetřit.
50'
O něco později čelili hosté rohovému kopu, po kterém vypálil Ceccherini. Střela vyprodukovaná z hranice šestnáctky neměla šanci přes obranný val projít.
48'
Navzdory svému věku dokázal rozkmitat nohy i Ribéry (Fiorentina). Jednomu soupeři se bryskně vyhnul, tomu dalšímu už ale ne.
47'
A Ghezzal (Fiorentina) svým příchodem oživil hru. Rozhodl se rozutíkat až k hranici vápna, kde jeho individuální průnik čistým způsobem zastavil Klavan.
46'
Poločasové střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Federico Chiesa, přichází Rachid Ghezzal.
46'
Do zápasu lépe vstoupilo Cagliari, které už v páté minutě vsítilo gól. Simeoneho trefa však kvůli těsnému ofsajdu neplatila. Většina poločasu pak byla nezáživná, hráči si to nejlepší schovali až na jeho konec. Za domácí v něm zahrozili Duncan a Ribéry, přičemž první z nich orazítkoval tyč. Mezi tyto šance vtěsnal na druhé straně tu svou João Pedro, nejlepší střelec Cagliari vyděsil brankáře nepříjemnou skákavkou.
Držení míče: 55% : 45%.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 2:3. Rohy: 2:0. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 4:5.
45+4'
45+3'
Ribéry ještě vybojoval rohový kop, ale Chiesův centr z něj hosté spolehlivě odvrátili.
45+2'
Ještě vám dlužím informaci o nastavené době hry, ta činí čtyři minuty.
45+1'
A po něm se zaskvěl i Cragno (Cagliari), jenž vychytal z úhlu zakončujícího Ribéryho! Tak se nám to před přestávkou přeci jen rozjelo.
45'
O chvíli později musel domácí gólman k zemi, aby vyrazil nepříjemný skákavý pokus z dílny João Pedra!
43'
Hosté zahrozili až centrem Simeoneho, ten si ale Drągowski bez potíží pohlídal.
41'
Kolem stejné brankové konstrukce pak poslal balon jeho spoluhráč Ceccherini (Fiorentina).
39'
Konečně se začalo dít něco zajímavého. To když zpoza vápna střílející Duncan (Fiorentina) trefil v první velké šanci levou tyč!
37'
Vepředu osamocený Ribéry (Fiorentina) neměl bez podpory svých spoluhráčů takřka žádnou naději.
36'
Při dalším tažení Cagliari to vypadalo, že Nández nabije do dobré pozice Simeonemu. Jenomže ten těžkou přihrávku poblíž malého vápna nezpracoval.
34'
Z následného brejku pak Lykogiannis (Cagliari) dalekonosnou ranou přestřeluje břevno.
33'
Chvíli poté si vzal míč na starost Duncan (Fiorentina). Pelášil s ním až před hranici velkého čtverce, odkud trefil jednoho z bránících fotbalistů.
31'
Přestávka je u konce. Územní převahou disponující Fiorentina rozehrává autové vhazování.
30'
Statistika držení míče: 60% : 40%.
29'
Teď se chvíli nebude hrát. Rozhodčí dal totiž pokyn k pauze na doplnění tekutin.
27'
Záblesk první šance měl na kopačce Lirola (Fiorentina). Po vběhnutí do levé strany vápna okamžitě vypálil, do střely mu však sáhl obránce a balon zpomalil. Brankář Cragno měl díky tomu usnadněnou úlohu.
26'
A při napadání soupeřovy rozehrávky se Venuti (Fiorentina) provinil útočným faulem.
25'
Nezáživný fotbal pokračuje kombinační souhrou hostujících obránců.
23'
Po Nainggolanově ztrátě pospíchali domácí ve dvou na stejný počet obránců. Vlahović však tuto akci nevyřešil dobře a pokazil ji nepřesnou přihrávkou.
22'
Od postranní čáry centrující Simeone (Cagliari) uvnitř vápna nikoho v bílém dresu nenašel.
20'
Na opačné straně ofsajd a v něm João Pedro (Cagliari).
19'
Přeci jen se domácí dostali i dále. Škoda pro ně, že Milenkovićovu ránu zblokoval obránce.
17'
Když to jeho spoluhráči nešlo zblízka, zkusil to Chiesa (Fiorentina) z dálky. Na balonu směřujícím doprostřed brány si její strážce Cragno pochutnal.
16'
Venutiho, jenž se snažil prodrat do šestnáctky, dokonale odzbrojil Walukiewicz (Cagliari).
15'
Statistika držení míče: 67% : 33%.
14'
Hra se vrátila ke středovému kruhu a sudí Manganiello ji tak má jako na dlani.
12'
A získali ho hosté. Rog pak napřáhl z velké dálky, jenže neměl dostatečně přesně seřízena mířidla.
11'
Oťukávaná pokračuje uprostřed hřiště. Právě tam teď probíhají usilovné bitvy o míč.
9'
Na hřišti se přiostřilo. Za zákrok na João Pedra dostal žlutou kartu Federico Chiesa (Fiorentina).
8'
Birsa (Cagliari) zastavil rodící se útok faulem.
6'
Pro jistotu ještě vše potvrdil VAR. Fiorentina tak bude ze svého území zahrávat nepřímý volný kop.
5'
Hráči Cagliari se po další akci radovali z gólu, který po průnikové přihrávce vstřelil Simeone! Radost z otevření skóre jim však nevydržela dlouho, protože ji překazil milimetrový ofsajd.
3'
To hosté po zisku míče zaveleli k okamžitému brejku, který zakončoval Nainggolan mimo branku.
2'
Domácí celek se postupnou kombinací chce dostat dopředu, zatím však zůstává pouze u snahy.
1'
Výkop provedla ve fialovém hrající Fiorentina.
1'
Základní jedenáctky už nastoupily na hřiště.
Hosté zase budou postrádat zraněný trojlístek Ceppitelli, Pavoletti, Oliva i vykartovaného benjamínka Carboniho.
Ani dnes za Fiorentinu nenastoupí Martin Graiciar, český útočník se stále zotavuje ze zlomeniny klíční kosti.

ACF Fiorentina: Drągowski – Milenković, Ceccherini, M. Cáceres – Lirola, Duncan, Badelj, Castrovilli, Dalbert – Vlahović, Chiesa.
Náhradníci: Brancolini, Terracciano – Igor, Agudelo, Cutrone, R. Ghezzal, Kouamé, Pulgar, Sottil, Terzić, Venuti.

Cagliari Calcio: Cragno – Walukiewicz, Pisacane, Klavan – Mattiello, Nández, Nainggolan, Rog, Lykogiannis – João Pedro, Simeone.
Náhradníci: Rafael, Ciocci – Boccia, Birsa, Cigarini, Faragò, Gagliano, Ionita, Ladinetti, Ragatzu, Paloschi, Lombardi.

Rozhodčí: Manganiello – Ranghetti, Colarossi.
Fotbalisté obou mužstev už zahájili rozcvičku. Kteří? To vám odhalí následující příspěvek.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textového on-line přenosu z utkání 31. kola Serie A mezi Fiorentinou a Cagliari.
Předpokládané sestavy:

ACF Fiorentina: Terracciano – Milenković, Ceccherini, Igor – Lirola, Duncan, Pulgar, Castrovilli, Dalbert – Chiesa, Vlahović.

Cagliari Calcio: Cragno – Walukiewicz, Pisacane, Klavan – Nandez, Ionita, Cigarini, Rog, Lykogiannis – Simeone, João Pedro.
Cagliari už prakticky nemá o co hrát. Klub ze Sardinie si hoví v klidném středu tabulky, už jen s teoretickou šancí na účast v pohárové Evropě a s ještě mizivější šancí na sestup. I proto se očekává, že ve zbytku sezony dá trenér více příležitostí náhradníkům a hráčům mladších ročníků, kteří mezi dospělými potřebují nabrat cenné zkušenosti. Tak jako je kdysi sbíral João Pedro, aktuálně čtvrtý muž v pořadí tabulky střelců.
Fiorentina, ač s prozatím dostatečným náskokem sedmi bodů na sestup, se ze třinácté pozice touží přiblížit tabulkovému středu. A motivaci pro dnešní zápas rozhodně má. Kdyby totiž o dvě příčky výše postavené Cagliari porazila, ztrácela by na něj už jen dva body. Svému soupeři chce navíc vrátit listopadovou porážku, která by nebýt dvou korigujících branek v závěrečné čtvrthodině byla opravdu potupná (2:5).
Fiorentina odehraje v tomto týdnu na svém hřišti dvě utkání. K prvnímu z nich si přizve Cagliari. Středeční zápas začne ve Florencii v 19:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62