Serie A - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Juventus : AS Řím - 1. srpna 2020   20:45

Juventus
5' Higuaín (Rabiot)
1:3
(1:2)
AS Řím
23' N. Kalinić  (Perotti) • 44' Perotti   • 52' Perotti  (Zaniolo)
Juventus
Szczęsny (72. Pinsoglio) – Danilo, Bonucci (C) (51. Demiral), Rugani, Frabotta – Muratore, Rabiot (51. Ramsey), Matuidi – Zanimacchia, Higuaín (79. Vrioni), Bernardeschi (72. Olivieri).
Gianluca Rocchi
Allianz Stadium, Turín
AS Řím
Fuzato – Smalling, Fazio, Ibañez (56. Juan Jesus) – Zappacosta, Villar, Cristante (56. Santon), Calafiori (60. Peres) – Zaniolo (56. Ünder), Perotti (C) (73. Kluivert) – N. Kalinić.

V posledním ligovém zápase, ve kterém oba týmy už neměly o co hrát, kralovalo římské AS. Hosté dokázali otočit tento zápas a svého soupeře porazili 3:1. Juventus se do vedení dostal po svém prvním rohovém kopu. Na správném místě stál Gonzalo Higuaín. O osmnáct minut později ale podobným způsobem vyrovnal Nikola Kalinić. Těsně před pauzou poté proměnil pokutový kop Diego Perotti. Stejný hráč se trefil i po pauze a Řím si následný průběh už pohlídal. Juventusu tak poslední dva zápasy mistrovské sezony vůbec nevyšly. Prohrál totiž dvakrát v řadě. Dnes ale naprosto zaslouženě.

Juventus tak v letošní sezoně posbíral 83 bodů a nakonec jen o jeden bod vyhrál Serii A před Interem Milán. Třetí skončila Atalanta a čtvrté Lazio. Do Evropské ligy z páté příčky postupuje AS Řím a předkolo této soutěže si zahraje šesté milánské AC. Zítra se rozhodne, jestli soutěž opustí společně se Spalem a Brescií prozatím osmnácté Lecce nebo dosud sedmnáctý Janov.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dnešního večera. Na počtenou!
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 5:2. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:11.
90+5'
90+5'
Juventus nebyl úspěšný ani po rohu, ani po následné standardní situaci. Daniel Fuzato bude ještě naposledy odkopávat.
90+5'
Žlutou kartu dostává Federico Fazio (AS Řím).
90+3'
Chris Smalling dokázal zablokovat Olivieriho, jenž si znovu nabíhal za obranu. Římský stoper míč odehrál do zámezí. Kopat se bude roh.
90+3'
Všichni hráči ve vápně ale balón promáchli. Frabotta o něj ještě u lajny zabojoval, ale do ohně jej nevrátil.
90+2'
Juventus se pokusí si vynutit tlak po rozehrání standardní situace, která bude následovat.
90+1'
Nastavuje se 5 minut.
90+1'
Marco Olivieri dostal parádní pas za obranu, který si zpracoval a poté šajtlí vystřelil. Rána mladíka v sestavě Juventusu nebyla špatná, ale Fuzato byl připraven.
90'
Simone Muratore dokázal vybojovat míč ve středu pole. Dopředu se ale moc nežene.
89'
Jeden z domácích fotbalistů chytil křeče. Hra musí být na malou chvíli zastavena.
88'
Znovu to v obraně Juventusu haprovalo. Další přečíslení hostů ale střelou neskončilo. Cengiz Ünder těla před sebou propálit nedokázal.
87'
Římané při své kombinaci hru přenesli až k vlastní bráně. Daniel Fuzato si s rozehrávkou poradil. Juventus se stále marně pokouší o zisk míče.
86'
Hosté v tuto chvíli hrají s přehledem. Operují na polovině domácích a soupeře k vlastní brance nepouštějí.
84'
Přečíslení římského AS neskončilo čtvrtou brankou v síti Juventusu. Ünderova přihrávka do strany byla načasovaná včas, jenže Kalinićovi se zakončení nepovedlo dle představ. Bránu přestřelil.
83'
Marco Olivieri se dostal do vápna, jenže ve finální fázi mu pod nohy skočil Fazio, který to navíc udělal tak šikovně, že vybojoval faul.
82'
Juventus při svém rohu pořádně zahrozil. Daniel Fuzato se nedohodl se Smallingem a do vzduchu šli oba. Odražený balón se ale při závaru na malém vápně do branky nedostal.
81'
Gianluca Frabotta sice poprvé hraje v základu, ale vede si velmi dobře. Nyní perfektně načasovaným skluzem přerušil slibně se rozvíjející útok hostů.
80'
Giacomo Vrioni se do hry hned zapojil faulem. Svého soupeře seslal na zem na útočné polovině, při snaze hru otočit směrem dozadu.
79'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Gonzalo Higuaín, přichází Giacomo Vrioni.
78'
Na druhé straně dostal míč proti noze Gonzalo Higuaín. Zkušený Argentinec vypálil z voleje a taktéž branku jen o chlup netrefil.
78'
A trestat mohl Davide Zappacosta, který se dostal do brejku po pravém křídle. Střela bývalého hráče Chelsea ale skončila těsně vedle zadní tyče.
77'
Zdá se, že domácí nemají příliš velkou chuť s tímto zápasem ještě něco udělat. Naopak v obraně Staré dámy se otevírají zadní vrátka.
75'
Také třetí brankář Juventusu Carlo Pinsoglio se letos dostane do hry. Wojciech Szczęsny nestřídal kvůli zranění, ale kvůli tomu, aby se všichni tři brankáři zapojili do mistrovské sezony.
74'
Frabotta oslovil Matuidiho, který dlouho čaroval s míčem na levé straně útočné poloviny. Pozdější centr Olivieriho byl však příliš nepřesný. Zamířil do autu.
73'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Diego Perotti, přichází Justin Kluivert.
72'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Wojciech Szczęsny, přichází Carlo Pinsoglio.
72'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Federico Bernardeschi, přichází Marco Olivieri.
71'
Máme zde další přestávku k občerstvení. Do konce střetnutí chybí něco málo přes 20 minut a Juventus stále prohrává o dvě branky.
70'
Z rohového kopu ale domácí nezahrozili. Zanimacchia o pár sekund později alespoň vybojoval nedovolený zákrok na svou osobu.
69'
Na druhé straně pálil nebezpečně Danilo. Přehodil si balón na slabší nohu a poté vystřelil. Rána skončila těsně vedle bližší tyče, ovšem podle všeho došlo k teči, takže se bude kopat roh.
68'
Diego Perotti mohl zaútočit na hattrick. Na hranici vápna si přebral míč, poté si jej navedl na pravačku a nakonec vypálil směrem k zadní tyči. Wojciech Szczęsny předvedl důležitý zákrok, kterým své spoluhráče udržel ve hře.
66'
Turín je ale bez nápadu. Ramsey se sice pár minut zpět dostal do příležitosti, ale jinak je šancí ze strany domácích velmi málo.
65'
Ünder se snažil vyhnout bránícímu Matuidimu, ovšem právě Francouz jej fauloval. AS už rozehrálo po zemi a na krátko.
64'
Juan Jesus dokázal sprintovat se svým soupeřem a posléze ho o míč také obral. Střídající hráč hostů tak odvedl opravdu dobrou práci.
62'
Juventus se už dostává častěji na balón. Zřejmě nás čeká zajímavá půlhodina, protože Juventus určitě při svém posledním ligovém zápase v sezoně nebude chtít prohrát.
60'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Riccardo Calafiori, přichází Bruno Peres.
60'
Turínský tým rozjel rychlou akci, která skončila střelou Aarona Ramseyho do tyče. Higuaín tentokrát centroval lépe. Jeho pobídku si našel právě Ramsey, jehož střela mu sice nesedla, ale i přesto doskákala až do brankové konstrukce. Řím měl štěstí, že neinkasoval.
59'
Gonzalo Higuaín zkoušel centrovat z pravé strany. Přes Davideho Santona ale míč do ohně nedostal.
58'
Juventus kombinuje ve středu hřiště. AS Řím ze své aktivity ale rozhodně nepolevuje.
57'
Nápaditá akce hostů po pravém křídle nebyla úspěšně dotažena až do konce. Vracející se Matuidi vše dokázal včas přečíst.
56'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Nicolò Zaniolo, přichází Cengiz Ünder.
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Roger Ibañez, přichází Juan Jesus.
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Bryan Cristante, přichází Davide Santon.
55'
Hosté měli k dispozici rohový kop, který tentokrát nevyužili. Hlavičkující Merih Demiral se dostal ze všech hráčů do vzduchu nejrychleji.
54'
Bryan Cristante se stal třetím mužem hostů, který dnes inkasoval žlutou kartu.
52'
AS Řím právě vstřelil branku!
Hosté odskakují do dvoubrankového vedení. Zaniolo zvládl osobní souboj na půlce skvěle. Poté natáhl ke sprintu s míčem, který byl poměrně dlouhý. Těsně před šestnáctkou prostrčil kolmici DIEGU PEROTTIMU, jenž se tváří v tvář brankáři podruhé v utkání prosadil. 1:3. Asistence: Nicolò Zaniolo.
51'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Leonardo Bonucci, přichází Merih Demiral.
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Adrien Rabiot, přichází Aaron Ramsey.
51'
Frabotta po levé straně vymyslel překvapivý přízemní centr, který nadělal ve vápně hostů neplechu. Fuzato musel odkopávat pár centimetrů od vlastní brány. Římanům ale riziko vyšlo.
49'
Luca Zanimacchia bránícímu hráči kličku neudělal, a proto se Řím dostal k zajímavému protiútoku. Přímočarou akci zakončil z hranice šestnáctky Kalinić. Chorvatský útočník mířil pod břevno, ovšem Szczęsny mu pokus vytáhl.
48'
Teď už zase Římané drží balón na svých kopačkách. Juventus však zůstává vytažen.
47'
Gonzalo Higuaín se dostal k míči, pokryl si jej a následně ve vápně z otočky pálil. Daniel Fuzato sice míč vyrazil, ale veškeré úsilí bylo zbytečné, neboť se pískal ofsajd.
46'
Davide Zappacosta se ihned po rozehrávce dostal pod tlak. Musel raději míč posunout do zámezí.
46'
Skončil nám první poločas, který nabídl hned tři branky. AS sice už na konci páté minuty prohrávalo po gólu Higuaína, ale svou větší aktivitou zaslouženě skóre otočilo. Nikola Kalinić nejprve hlavičkou vyrovnal a těsně před pauzou proměnil penaltu Diego Perotti. Do kabin tak jdou spokojenější hosté, kteří jsou zatím nebezpečnější.
45+2'
45+2'
Federico Bernardeschi vyslal ze své levačky pokus, který se točil dobře, jenže bránu asi o metr přestřelil.
45+1'
Střelec poslední branky Diego Perotti těsně u vlastního pokutového území zatáhl za brzdu. Danila stáhl, vysloužil si žlutou kartu a domácí nyní čeká zajímavá standardní situace.
44'
Hosté vsítili gól, který tentokrát už platí. Poprvé v zápase poslal AS do vedení DIEGO PEROTTI. Kapitán hostů se postavil k penaltě a proměnil ji střelou po zemi k pravé tyči. Szczęsny sice stranu trefil, ale na míč těsně nedosáhl. 1:2.
43'
Penalta pro římské AS. Danilo se ve vápně postavil do cesty Calafiorimu a po zásluze se pískal faul.
42'
Pas Federica Bernardeschiho zůstal nepochopen. Italský křídelník sice zajímavě dloubl míč přes obranu, ovšem Higuaín si do správného prostoru nenaběhl.
41'
Římany nyní zradila nepřesnost při zakládání útoku. Zdá se však, že v prvním poločase mají rozhodně větší chuť než mistrovský Juventus.
40'
Chris Smalling vzal Higuaína tvrdě přes nohy. Za svůj faul si důrazný anglický stoper vysloužil po právu žluté napomenutí.
39'
Calafiori vyzval těsně u postranní čáry Bonucciho k tanci. Přes stopera Juventusu se dostal k centru, ovšem útočník Nikola Kalinić na svém místě nestál. K balónu se nedostal, chybělo mu totiž několik kroků.
37'
Hosté sice vsítili druhou branku zásluhou tvrdé střely Calafioriho z hranice pokutového území, ovšem těsně před tím došlo k faulu na brankáře Szczęsného. Gól tak uznán nebyl.
36'
AS po zisku míče zamířilo k protiútoku. Klička se Perottimu sice nevydařila, ale hosté u míče zůstanou, neboť je čeká další roh.
35'
Roger Ibañez byl při souboji s Bernardeschim až příliš ostrý. Křídelník Juventusu vybojoval další faul. V úvodním poločase jsme již viděli poměrně velký počet nedovolených zákroků.
34'
Po faulu na středu hřiště rozehrávají hosté. Zatím však nikam nespěchají.
33'
Davide Zappacosta zakřižoval cestu vpřed, na kterou se chystal Blaise Matuidi. Francouzský špílmachr se přes bránícího hráče nedostal a míč si nechal utéct do zámezí.
32'
Domácí se zatáhli a AS se dostalo až k jejich bráně. Střelecký pokus se ale nevydařil, a proto domácí brankář za okamžik od své svatyně rozehraje.
30'
Domácí debutant Gianluca Frabotta předvedl skvělou akci. Na jeden dotek si vyměnil míč se spoluhráčem a poté z levé strany vyrazil do pokutového území. Jeho následná rána jen o pár centimetrů minula zadní tyč.
29'
Hosté se svou rozehrávkou u brankové čáry dlouho otáleli. Rozhodně je sympatické, že situaci chtěli řešit fotbalově, avšak Juventus hned po vysunutí vybojoval aut těsně u rohového praporku.
28'
Leonardo Bonucci zkouší rozehrát z vlastní poloviny. Nabídku svých spoluhráčů ale zatím nemá.
26'
Hlavní rozhodčí dává oběma celkům k dispozici přestávku k občerstvení. Pokračovat ve hře se bude tak za dvě minuty.
25'
Nicolò Zaniolo si v souboji počínal velice důrazně. Matuidiho jednoznačně fauloval, ovšem žlutá karta se vytahovat nebude.
23'
Také Řím svůj první roh náležitě využil. Přesný centr Perottiho zapadl na hranici malého vápna, odkud hlavičkoval NIKOLA KALINIĆ nechytatelně k tyči. Juventus při bránění rohu rozhodně zaspal. 1:1. Asistence: Diego Perotti.
22'
Jeden z hostujících hráčů se zajímavě prodral po pravém křídle. Svou pozdější ranou vybojoval roh, jelikož míč byl tečován.
21'
Žlutou kartu dostává Daniele Rugani (Juventus FC).
20'
Daniele Rugani dokázal přečíst kolmou přihrávku, která mířila za obranu. Své defenzivní povinnosti zvládl a posléze pro svůj tým získal další odkop od brány.
19'
Už se znovu pokračuje ve hře. Wojciech Szczęsny však rozehrál nepřesně. Svůj výkop totiž poslal do autu.
18'
Na trávníku zůstal ležet Adrien Rabiot. Domácí samozřejmě doufají, že bude moct pokračovat ve hře. To by byla pro Starou dámu velká ztráta.
17'
Nikola Kalinić vzal míč na půlce hřiště a přímočaře s ním mířil vpřed. Zhruba pět metrů před vápnem spadl na zem, ale hlavní arbitr rozpažil. O faul se nejednalo.
16'
Gonzalo Higuaín ale dlouhou přihrávku nedostihl. Balón doputoval k brankáři Fuzatovi, který jej posunul na kopačky svých spoluhráčů.
16'
Římané ale svou souhrou nic nevymysleli. Juventus už získal míč do své moci a také to zkouší po pravé straně.
14'
Hosté opět přebrali míč na své kopačky. Snaží se přes stopery rozehrát směrem dopředu.
13'
Tempo hry zatím není nikterak velké. Sledujeme spíše taktickou bitvu, které by ale úvodní branka Juventusu mohla pomoct.
12'
Luca Zanimacchia vyslal z pravé strany velmi nepřesný centr. Míč proletěl vápno a skončil v zámezí. Odkopávat bude Daniel Fuzato.
10'
Riccardo Calafiori se snažil zrychlit hru po lajně na Diega Perottiho. Kapitán AS ale balón nedostihl, neboť přihrávka jeho spoluhráče nebyla moc přesná. Danilo navíc hru dobře přečetl a poté přihrál dozadu gólmanovi.
9'
Dlouhý pas za obranu zachytil domácí brankář Wojciech Szczęsny. Polský reprezentant poté rychle rozehrál do levé strany.
8'
Hosté se dostali k míči, ale zatím si opět jen přihrávají těsně u půlící čáry. Juventus je zatažený a čeká na svou další možnost.
5'
Juventus právě vstřelil branku!
Juventusu vyšel roh parádně. Bernardeschiho přízemní centr mířil k přední tyči, kde jej posunul Adrien Rabiot za sebe. Francouzský středopolař tak uvolnil na malém vápně GONZALA HIGUAÍNA, který ve skluzu umístil míč do prázdné sítě. Domácí se dostali do vedení díky bleskurychlé akci po rohovém kopu. 1:0. Asistence: Adrien Rabiot.
5'
Centrovaný míč prodloužil Cristante za sebe. Následovat bude rohový kop.
5'
Federico Bernardeschi byl povalen na zem při souboji s Calafiorim. Domácí tak vybojovali standardní situaci poměrně blízko k bráně hostů.
4'
Juventus se ale na míči moc dlouho neohřál. Stará dáma musí opět zkoušet presovat postupnou rozehrávku AS.
3'
Riccardo Calafiori se na levém křídle dostal do náběhu, ale jakmile si zpracoval míč, tak byl okamžitě zastaven Danilem. Brazilský obránce svou úlohu zvládl na jedničku, neboť pro své barvy míč získal zpět.
2'
AS se na počátku druhé minuty ujalo míče a zkouší kombinovat středem hřiště. Balón na kopačkách hostů poputuje směrem dopředu.
1'
Po úvodním nákopu Matuidi hlavičkový souboj prohrál. Míč se dostal do autu a za okamžik rozehrají hosté.
1'
Oba celky už přišly na trávník. Juventus i AS nastupují ve svých tradičních barvách. Zápas za malý okamžik začne.

Juventus FC: Szczęsny – Danilo, Bonucci (C), Rugani, Frabotta – Muratore, Rabiot, Matuidi – Zanimacchia, Higuaín, Bernardeschi.
Náhradníci: Pinsoglio, Buffon – Chiellini, Ramsey, Sandro, J. Cuadrado, Demiral, Bentancur, Olivieri, Wesley, Vrioni, D. Peeters.

AS Řím: Fuzato – Smalling, Fazio, Ibañez – Zappacosta, Villar, Cristante, Calafiori – Zaniolo, Perotti (C) – N. Kalinić.
Náhradníci: Pau López – Juan Jesus, Džeko, Kolarov, Çetin, Santon, Ünder, Peres, C. Pérez, Diawara, Mchitarjan, Kluivert.

Rozhodčí: Gianluca Rocchi.
Také poslední kolo letošního ročníku Serie A se odehraje z důvodu pandemie koronaviru bez diváků.
JUVENTUS FC

Juventus vyhrál Serii A letos už podeváté v řadě. V posledním kole už jej z prvního místa nikdo nemůže sesadit, neboť na druhý Inter Milán má už nedostižný čtyřbodový náskok. Stará dáma si titul zajistila ve 36. kole výhrou nad Sampdorií Janov 2:0. V minulém kole Juventus padl na hřišti Cagliari 0:2, přestože byl po většinu zápasu lepším mužstvem. Turínskému celku ale dnešním dnem sezona nekončí. Juventus totiž už příští týden čeká odvetný zápas Ligy mistrů s francouzským Lyonem, se kterým úvodní utkání prohrál 0:1. Nejlepším střelcem mistrovské party kouče Maurizia Sarriho se dle očekávání stal Cristiano Ronaldo, jenž dosud vsítil 31 branek a je hned za Ciro Immobilem z Lazia druhým nejlepší střelcem ligy.
AS ŘÍM

AS sezonu dokončí na páté příčce, což znamená, že se v sezoně příští může těšit na skupinovou fázi Evropské ligy. Kouč Fonseca může být spokojen s tím, že jeho svěřenci dokázali setrvat na páté příčce, neboť hlavně fotbalisté AC Milán nabrali v posledních týdnech velkou formu. To samé se však dá říct také o římském AS, který z posledních sedmi zápasů hned šestkrát zvítězil. Remizoval pouze s Interem Milán 2:2. V minulém kole tým z hlavního města Itálie zdolal Turín FC poměrem 3:2. Nejlepším střelcem týmu je Edin Džeko se 16 góly na kontě.
Posledních pět vzájemných duelů

22.01.2020 Juventus - AS Řím 3:1 (Ronaldo, Bentancur, Bonucci – vlastní Buffon)
12.01.2020 AS Řím – Juventus 1:2 (Perotti – Demiral, Ronaldo)
12.05.2019 AS Řím – Juventus 2:0 (Florenzi, Džeko)
22.12.2018 Juventus - AS Řím 1:0 (Mandžukič)
13.05.2018 AS Řím – Juventus 0:0

Poslední vzájemný zápas se hrál v rámci italského poháru. Zbylá klání v Serii A.
Přeji příjemný sobotní večer při sledování textového přenosu z posledního kola italské Serie A. Již úřadující šampion, Juventus Turín, se dnes střetne s AS Řím. Utkání prvního s pátým týmem tabulky začíná ve 20:45. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62