Serie A - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : Torino - 29. února 2020   20:45

Neapol
19' Manolas (L. Insigne) • 82' Di Lorenzo (D. Mertens)
2:1
(1:0)
Torino
90+1' Edera  (Ansaldi)
Neapol
Ospina – Di Lorenzo, Manolas, Nikola Maksimović, Hysaj – Ruiz, Lobotka (80. Allan), P. Zieliński – Politano (84. Elmas), Milik (75. D. Mertens), L. Insigne (C).
Torino
Sirigu – Izzo, N'Koulou, Bremer – De Silvestri, Rincón (84. Edera), Baselli (66. Meïté), Ansaldi – Lukić, Belotti (C), Zaza (83. Verdi).

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu tase někdy příště.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 7:2. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:13.
Po dnešním utkání je tedy šťastnějším týmem ten domácí, který bere všechny tři body. Skóre otevřel v 19. minutě Manolas hlavičkou po přímém kopu. Na 2:0 dal v 82. minutě Di Lorenzo, zápletku ještě přichystal v nastavení Edera, který zužitkoval centr dobře hrajícího Ansaldiho. Domácí ale byli lepším týmem a body berou jednoznačně zaslouženě. V neúplné tabulce jsou nyní šestí, Turín 15. Neapol příště hraje 5.3. odvetu semifinále poháru proti Interu. Turín se příště představí 7.3. doma s Udinese.
90+4'
90+3'
Žlutou kartu dostává Allan (SSC Neapol).
90+2'
Žlutou kartu dostává Cristian Ansaldi (Turín FC).
90+1'
FC Turín právě vstřelil branku!
Tak to ještě bude drama. Na levou stranu dostal míč hostující Cristian Ansaldi, který hned nacentroval na zadní tyčku, kam si naběhl SIMONE EDERA, pověsil se do vzduchu a hlavou poslal míč na zadní tyčku.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.
90'
Insigne se snažil uvolnit na levé straně, ale to mu nepovolil Izzo a míč mu odkopl do zámezí.
89'
Ruíz se opřel do míče za vápnem. Jeho rána ale jen trefila prvního soupeře.
88'
Dlouhý nákop domácích Mertens na hřišti už nestihl.
88'
Belotti se uvolnil na levé straně a z velkého úhlu střílel. Jeho skákavý pokus skončil v rukavicích Ospiny.
87'
Po Ansaldiho centru z levé strany zasahuje Ospina.
86'
Allan až moc důrazný na středu hřiště, kde povalil k zemi Lukiće.
85'
Neapol za spokojenosti tribun kombinuje na vlastní polovině.
84'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Tomás Rincón, přichází Simone Edera.
84'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Eljif Elmas.
83'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Simone Zaza, přichází Simone Verdi.
82'
Neapol právě vstřelila branku!
Tak je zřejmě rozhodnuto. Dries Mertens poslal za vápnem ostrý centr na zadní tyčku, kam se našel cestu GIOVANNI DI LORENZO a na dlouhou nohu poslal míč do sítě – 2:0.
82'
Roh pro domácí celek.
81'
Politano za vápnem nahrával do šestnáctky na Mertense, ale soupeř mu míč sebral.
81'
Hostující Ansaldi se na levé straně rozhodl jít do třech soupeřů. To mu pochopitelně nevyšlo.
80'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Stanislav Lobotka, přichází Allan.
79'
Belotti měl míč za vápnem, tak vystřelil. Jeho pokus levačkou skončil nad brankou.
79'
Lobotka se ještě na chvilku vrací na hřiště, i když za chvilku už půjde střídat.
78'
Domácí Lobotka je v křečích a dnes asi dohrál. Naběhal přes deset kilometrů.
78'
Po dalším centu na Zazu byly k vidění nůžky. Zaza ale poslal míč vedle branky.
77'
Meité poslal centr do vápna, tam našel Zazu, který proti přesile jen vrátil zpět.
76'
Politano dostal míč za obranu, vylákal brankáře z branky a pak z úhlu pálil do prázdné branky. Jeho střela se zastavila v postranní síti.
75'
Dlouhý pas podél lajny byl pro Zazu, který ale si v souboji počínal nešikovně a míč poslal do autu.
75'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Arkadiusz Milik, přichází Dries Mertens.
74'
Roh rozehrál Insigne na vápno pro Lobotku, který centroval do vápna. Tam našel Milika, který slabě hlavičkoval jen do rukavic hostujícího brankáře.
73'
73'
Lobotka se snažil na levé straně vysunout Insigneho. Myšlenka to byla hezká, ale De Silvestri se poctivě vrátil.
72'
Belotti si zpracoval dlouhý nákop dopředu, ale pak nemohl jít dopředu, protože tam byla velká přesila soupeře.
71'
Domácí budou střídat. Do hry půjde hrdina posledního zápasu Mertens.
70'
Insigne dostal míč na levou stranu hřiště, navedl si míč na střed a centroval do vápna. Jeho pokus byl moc vysoký a končí v zámezí.
69'
Na míči je momentálně hostující tým, který se v posledních minutách snaží o vyrovnání.
68'
Z levé strany znovu centroval do vápna Ansaldi. Jeh ostrý centr vyboxoval do bezpečí bezchybný Ospina.
67'
Matteo Politano centroval do vápna. Našel hlavu Milika, který hlavičkoval jen nad branku hostujícího celku.
67'
Přímý kop pro domácí z levé strany hřiště.
66'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Daniele Baselli, přichází Soualiho Meïté.
65'
Podobnou situaci na druhé straně obstaral centr Di Lorenza.
65'
Z levé strany servíroval míč do vápna hostující Ansaldi. Jeho nepřesný pokus skončil v rukavicích Ospiny.
64'
Do hodně rychlého brejku se dostal domácí tým. Milik pak hledal volného Politana, který mohl jít sám na branku, ale Polák mu nahrál špatně.
64'
Ruíz si už za vápnem chystal míč na střelu, ale v tu chvíli se hosté poctivě vrátili do obrany a míč mu sebrali.
63'
Neapol chce lehce uklidnit hru. Kombinuje v okolí poloviny hřiště.
63'
Insigne našel ve vápně Piotra Zielińskiho, který hned střílel na branku. Jeho pokus trefil soupeře.
62'
Ani další centr Insigneho nebyl nikterak úspěšný a je to stále o jednu branku.
61'
Další roh pro vedoucí tým.
60'
Insigne rozehrál na krátko, následně už jen pokračuje kombinace modrých.
60'
Roh pro domácí.
59'
Ansaldi se zbavil protihráče na levé straně a poslal centr do vápna. Tam byl pozorný Manolas a míč odhlavičkoval do bezpečí.
58'
Zaza se snažil dostat středem hřiště dopředu, poctivě se sním vrátil Lobotka, takže jen aut pro hosty.
58'
Ruíz dostal míč do pravé lajny, ale zradilo ho zpracování, míč pak skončil v zámezí.
57'
Politano centroval od praporku do vápna. Jeho přízemní centr skončil jen na prvním soupeři.
56'
55'
Dlouhá kombinace domácího týmu na útočné polovině končí zblokovanou střelou Milika.
54'
Milik faulován ve vzdušném souboji na polovině hřiště.
53'
Hodně dlouhý nákop hostů dopředu Belottiho nenašel a míč končí u Ospiny.
53'
Následuje ofsajdové postavení Mattea Politana.
52'
Neapol hodně kontroluje hru vysokým počtem nahrávek.
52'
Politano se uvolnil na pravé straně a nahrával na střed pro Milika, ten se nečekaně pohnul, a tak míč šel do volného prostoru.
51'
Baselli centroval z přímého kopu zprava míč do vápna. Jeho centr našel jednu z domácích hlav, která míč poslala do bezpečí.
50'
Hysaj rozehrávkou namazal soupeři, jeho chybu napravil faulem Lobotka.
49'
Hodně těžké kroky má teď Manolas, který utržil v jednom ze soubojů ránu do zad.
49'
Lorenzo De Silvestri centroval z pravé strany do vápna. Jeho centr ale nebyl moc vysoký a domácí obrana v klidu odvrací.
48'
Manolas na půlce fauloval Belottiho.
48'
Následně centroval do vápna Hysaj. Centr mu vůbec nesedl a míč skončil nad brankou.
47'
DI Lorenzo se snažil lobem najít ve vápně Politana, ale kvalitní výskok Izza jeh snahu anuloval.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:56.
První poločas skončil výhrou domácího celku 1:0. Jedinou branku dal po standardní situaci Manolas, jehož našel centrem Insigne. Domácí tým byl v první polovině jasně lepším, byl častěji na míči, ale nedokázal se úplně dostat do té nebezpečné třetiny hřiště před branku soupeře. Hodně vidět je zatím Insigne i Milik je zatím hodně aktivní. Na druhé straně je vidět Belotti nebo Zaza.

Statistiky 1. poločasu

Střely na branku: 5:1
Držení míče: 66%:34%
Ofsajdy: 2:0
Fauly: 4:8
45+2'
45+2'
Fabián Ruiz se nachází na zemi a vypadá to, že má nějaký problém s kotníkem.
45+1'
Politano pálil po šťastném odrazu za vápnem. Jeho rána ale jen trefila několik těl v šestnáctce.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.
45'
Následoval centr z pravé strany do vápna od De Silvestriho. Ve vápně ale nebyla ani noha, takže jednoduchá práce pro Ospinu.
44'
Hostující Turín kombinuje i se svým brankářem.
43'
Po Insigneho centru z levé strany se na středu vápna dostal k hlavičce Milik. Jeho pokus v záklonu skončil nad brankou.
42'
Útočného faulu se na levé straně dopustil kapitán Belotti.
41'
Hostující Lukić nabral rychlost na středu a následně nahrával naslepo na hranici vápna, kde byl jen Slovák Lobotka.
40'
Žlutou kartu dostává Simone Zaza (Turín FC).
39'
Hysaj centroval z levé strany do vápna. Jeho pas našel jen rukavice hostujícího brankáře.
38'
Další útočné snažení domácího týmu začne od brankáře Ospiny.
37'
Míč si pro přímý kop z podobné vzdálenosti přichystal znovu domácí kapitán, ale tentokrát centroval do vápna. Našel jen hlavu hostujícího Bremera.
36'
Žlutou kartu dostává Tomás Rincón (Turín FC).
35'
Na pravou stranu letěla nahrávka pro Politana, jehož ale neposlechlo zpracování a míč končí v zámezí.
34'
Neapol kombinuje ve středu hřiště.
33'
Míč si postavil Insigne a nad zdí poslal ránu na přední tyčku. Jeho tvrdý pokus byl ale moc vysoký.
32'
Di Lorenzo faulovaný přibližně třicet metrů od branky. Přímý kop z toho místa pro Neapol.
32'
Dobře vysunutý presink domácích znamená získaný aut v dobré pozici.
31'
Domácí ho rozehráli na krátko, ale tím se jen vyhnali na vlastní polovinu a z dobré šance není nic.
30'
Po sklepnutí Milika se Insigne dostal k dobrému zakončení na středu vápna. Následuje roh pro domácí.
29'
Hodně nepřesnou nahrávku ukázal na pravé straně Di Lorenzo, který se snažil nahrát po lajně, ale míč mu hodně nesedl a končí mimo hřiště.
29'
Dlouhý centr do vápna od Ansaldiho končí v rukavicích Ospiny.
28'
Rychlý hostující přechod do útoku vedl Zaza, ale následně ho i ukončil, když hodně nepřesně nahrával na pravou stranu.
27'
Lobotkův vysoký centr odpravil do autu pozorný bek Bremer.
26'
Hysaj z levé strany hřiště posílal přízemní pas do vápna. Míč ale nikdo netečoval, a tak jen proletěl pokutovým územím.
25'
Belotti dostal míč na střed hřiště a už mohl jít dopředu. Manolas ho zastavil faulem.
25'
Neapol znovu jen kombinuje na vlastní polovině.
24'
Velká nepřesnost v hostující rozehrávce a Insigne šel sám na branku. Jeho zakončení ve vápně ale jen trefilo hostujícího brankáře.
23'
Politano získal míč za vápnem a hned z voleje střílel. Jeho volej byl hodně nepřesný.
22'
Na středu hřiště opět faulován Lobotka. Míč zůstane na domácích kopačkách.
21'
Po nahrávce z levé strany se k zakončení dostal Zaza, ale v dobré pozici netrefil míč ideálně.
20'
Hosté po inkasované brance kombinují na vlastní polovině.
19'
Skóre je otevřeno. K míči se postavil Lorenzo Insigne, který poslal centr do vápna. Tam si naběhl na střed KONSTANTINOS MANOLAS, ten poslal hlavou míč do sítě.
19'
Zaza fauloval na pravé straně útočné poloviny domácích. Přímý kop pro Neapol.
18'
Míč do vápna centroval Insigne, jeho pas letěl na střed vápna, kde se nejvýš dostal Armando Izzo.
17'
Piotr Zieliński byl faulován na levé straně hřiště. Přímý kop pro jeho tým z místa přestupku.
16'
Politano centroval z pravé strany do vápna, kde podklouzl Insigne, takže nemohl zakončovat.
15'
Kolmý pas za obranu dostal Milik, okamžitě ho zdvojila dvojice soupeřů a míč mu sebrala.
14'
Lobotka faulován na středu hřiště, bude se hrát proti brance Sirigua.
14'
Dlouhý hostující nákop měl najít vepředu Baselliho, míč byl na něho až moc dlouhý.
13'
Další chybu ukázal Insigne, který nahrál spoluhráči do jasného ofsajdu.
13'
Neapol hraje na vlastní polovině a nikam se nežene. Ale ani ta jednoduchá kombinace není nikterak přesná.
12'
Nepřesnost v hostující rozehrávce znamená stěhování míče na domácí kopačky.
12'
Milik dostal z pravé strany nahrávku na hranici vápna. Dal si znovu míč na levačku, ale tentokrát u něho byl rychle soupeř.
11'
Na středu hřiště se moc dlouho rozhodoval Lobotka a pak o míč i přišel.
10'
Domácí Politano se uvolnil na pravé straně hřiště a centroval do vápna. Jeho ostrý centr ale nikoho nenašel.
9'
Za vápnem si nabral míč Milik, udělal kličku soupeři a levačkou pálil na zadní tyčku. Jeho dobrý pokus vyboxoval Sirigu.
9'
Hosté na chvilku získali míč, ale následně ho jen odkopli na polovinu svého soupeře.
8'
Daniele Baselli leží na zemi a má nějaký zdravotní problém.
7'
Poklidná kombinace domácího týmu okolo poloviny hřiště.
6'
Z levé strany centroval do šestnáctky Insigne. Jeho pas ale našel jen dvojici hostujících stoperů.
5'
Po další nepřesnosti musel faulovat domácí útočník Politano.
5'
Domácí se snaží kombinací dostat k brance soupeře, zatím se jim ale daří pravý opak.
4'
Po rychlém brejku domácího týmu se k zakončení ze strany vápna dostal kapitán Insigne. Jeho pokus z voleje skončil nad brankou.
3'
Hostující Zaza dostal míč do vápna a zkusil nůžky. Jeho akrobatické zakončení končí jen vedle branky.
2'
Hosté roh rozehráli na krátko, ale to se jim nepovedlo.
2'
Roh pro hosty.
1'

SSC Neapol: Ospina – Di Lorenzo, Manolas, Nikola Maksimović, Hysaj – Ruiz, Lobotka, P. Zieliński – Politano, Milik, L. Insigne (C).
Náhradníci: Meret, Karnezis – Luperto, Ghoulam, Rui, Allan, Elmas, Callejón, Lozano, D. Mertens, Demme.

Turín FC: Sirigu – Izzo, N'Koulou, Bremer – De Silvestri, Rincón, Baselli, Ansaldi – Lukić, Belotti (C), Zaza.
Náhradníci: Ujkani, Rosati – Singo, Lyanco, Djidji, Meïté, Aina, Adopo, Edera, Berenguer, Verdi..

Turín FC

Méně známý turínský celek je v Serii A na 14. místě, když získal 27 bodů ve čtyřiadvaceti zápasech se skóre 27:43. Nejlepší střelec týmu je Ital Andrea Belotti, který dal 9 branek a na další dvě nahrál. Turínští rozhodně nejsou spokojeni s posledními zápasy, protože počítají již 6 proher v řadě, z toho jedna dokonce 0:7 od Atalanty. Poslední zápas Turín nehrál kvůli koronaviru.

Poslední tři zápasy

AC Milán VS. Turín 1:0
Turín VS. Sampdoria 1:3
Lecce VS. Turín 4:0

SSC Neapol

Neapol v týdnu odehrála první zápas osmifinále Ligy mistrů, doma se španělskou Barcelonou jen remizovala 1:1, když se za domácí parádně prosadil Mertens. V italské soutěži patří týmu šestá příčka, získal zatím 36 bodů v dvaceti pěti zápasech se skóre 39:35. Nejlepší střelec týmu je Polák Milik, který se letos v Serii A prosadil devětkrát. V posledním ligovém zápase se Neapol docela natrápila na hřišti Brescii, vyhrála 2:1, když obě branky vstřelila až ve druhém poločase.

Neapol VS. Barcelona 1:1
Brescia VS. Neapol 1:2
Cagliari VS. Neapol 0:1
Zdravím všechny fanoušky nejvyšší italské soutěže. V rámci 26. kola Serie A se utkají týmy Neapole a Turína.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62