Serie A - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Parma : AS Řím - 10. listopadu 2019   18:00

Parma
68' Sprocati (Gagliolo) • 90+3' Cornelius (Hernani)
2:0
(0:0)
Parma
Sepe – Gagliolo (83. Alves), Dermaku, Iacoponi, Darmian – Hernani, Scozzarella (71. Barillà), Kucka – Gervinho (45. Sprocati), Cornelius, Kulusevski.
Fabbri – Tolfo, Di Vuolo
Stadio Ennio Tardini, Parma
AS Řím
Pau López – Kolarov, Fazio (71. Diawara), Smalling, Spinazzola (26. Santon) – Mancini, Veretout – Kluivert, Pastore (65. Ünder), Zaniolo – Džeko.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 8:7. Střely mimo: 5:3. Rohy: 5:10. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:15.
Je konec! Římané sice drželi balón častěji na svých kopačkách, ale inkasovali dvě branky a domu jedou s prázdnou. Mattia Sprocati dostal přihrávku do šestnáctky a prosadil se skákavou střelou na zadní tyč. Hosté už pak vrhli všechny síly do útoku, jenže znovu inkasovali. Andreas Cornelius využil rychlého brejku a dělovkou rozvlnil síť branky Říma, čímž stanovil konečný stav utkání.
90+3'
90+3'
Parma právě vstřelila branku!
Hosté hráli va bank, což se jim nakonec nevyplatilo, jelikož podruhé v tomto utkání inkasují! Parma se dostala do rychlé protiakce, kdy Hernani posunul balón na ANDREASE CORNELIA, jenž dělovkou rozvlnil síť!
90+2'
Domácí jsou velmi blízko senzaci. Na svém stadioně vedou minutu před koncem o jednu branku a jsou velmi blízko zisku tří bodů proti favoritovi zápasu.
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty!
90'
Řím se sice dostal ke střele, ale ta nebyla z vůbec dobré pozice. Proto skončila jen na rohovém kopu, který nepřinesl žádné nebezpečí do domácí obrany.
89'
Dejan Kulusevski si doběhl pro pěkný lob a pelášil až před branku. Nakonec si ale nepřipsal ani střelu na branku, jelikož hostující obrana ho zastavila.
88'
Mezitím si žlutou kartu připsal i domácí trenér, kterým je D'Aversa. Je otázkou proč, nejspíše měl nějaké řeči směrem k rozhodčímu.
87'
Pěkná střela, ale znovu z toho branka není! Luigi Sepe drží svůj tým nad vodou a je jednoznačně nejlepším hráčem posledních minut na hřišti!
86'
Jenže gól mohl přijít i na druhé straně, to byla ještě lepší šance! K přízemnímu centru se sice hráč domácích nedostal, ale hostující obránce si balón srazil jen těsně vedle tyče!
85'
Přesto je domácí Parma pod obrovským tlakem. Cengiz Ünder to chtěl vzít nyní na sebe a pálil dobře pod břevno. Luigi Sepe nyní zachránil svůj tým a vyrazil balón na rohový kop!
84'
Pomalu ale jistě se nám blíží konec zápasu. Edin Džeko dostal přihrávku do šestnáctky, ovšem klička se mu nepovedla tak, jak by si představoval.
83'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Riccardo Gagliolo, přichází Bruno Alves.
81'
Špatné zpracování v podání hráče v červeném přinesla zisk balónu domácímu týmu. Ten ale o balón přišel ještě na své obranné polovině.
80'
Řím sice drží balón na svých kopačkách na útočné polovině, ale domácí nyní brání v deseti lidech na své obranné půlce. probíjení je pro hosty těžké.
79'
Andreas Cornelius pelášil dopředu, ale byl mu odmáván i odpískán ofsajd. Hostům se začíná hodně rychle krátit drahocenný čas alespoň na srovnání.
78'
Žlutou kartu dostává Justin Kluivert (AS Řím).
78'
Hosté zahrávali rohový kop, který ale neměl nejmenší šanci na úspěch. Přišel totiž jen krátký centr na přední tyč, který byl v naprostém klidu odvrácen.
76'
Žlutou kartu dostává Hernani (Parma Calcio 1913).
76'
Velká šance na zvýšení náskoku domácích! Dejan Kulusevski ukázal parádní sprint a doběhl balón v rychlé protiakci jako první! Následně balón předložil mezi obránce na Andrease Cornelia, jenž střelou na zadní tyč minul!
75'
Žlutou kartu dostává Antonio Barillà (Parma Calcio 1913).
74'
Řím se snaží hodně útočit, ale Parma je nabuzená vstřelenou brankou a je jasně lepším týmem na hřišti. Navíc se jí daří vyhrávat osobní souboje.
73'
Dejan Kulusevski vyslal krásnou střelu ze střední vzdálenosti. Pau López měl štěstí, že balón šel těsně vedle tyče! Hosté si koledují o druhou inkasovanou branku a gólman už na své spoluhráče vystartoval.
72'
Římané dvacet minut před koncem prohrávají a budou muset sakra zabrat, pokud chtějí dnes získat alespoň bod. Směrem dopředu nepředvedli ještě nic.
71'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Matteo Scozzarella, přichází Antonio Barillà.

Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Federico Fazio, přichází Amadou Diawara.
68'
Domácí se na chvilku dostali do okolí šestnáctky a střílí první branku v dnešním zápase! Riccardo Gagliolo našel v šestnáctce úplně volného MATTIAHO SPROCATIHO, který se prosadil střelou na zadní tyč!
67'
No, dnes to tedy opravdu není vůbec pěkná podívaná. Domácí fanoušci jsou ale asi celkem spokojení, jelikož jejich tým drží s favoritem remízový stav.
66'
Římané jsou častěji u míče, ale jejich pasy končí dost často nějakou nepřesností. Parma se tedy v klidu brání a dneska to začíná vypadat na remízu.
65'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Javier Pastore, přichází Cengiz Ünder.
64'
Hernani dostal přihrávku do strany, načež posílal pas do šestnáctky. Jeho přihrávka ovšem zůstala nevyslyšena, jelikož hostující obrana se ubránila.
63'
Parma spěchala s útokem a v posledních okamžicích se přece jen hraje trochu aktivněji. Přesto by to chtělo vidět už nějakou branku.
61'
Edin Džeko dostal přihrávku do šestnáctky, kde předvedl zasekávačku a chtěl pálit. Domácí obránce jeho úmysl ale přečetl a o šanci ho rychle obral.
60'
Luigi Sepe nyní ukázal dobré čtení hry. Dlouhá přihrávka mířila do míst, kam si nabíhal jeden z Římanů, ale domácí gólman chytil míč do své moci.
59'
To byl secvičený signál, který se ani trochu nepovedl. Místo centru přišla přihrávka na střed hřiště, kde se hráči hostí ani trochu nepovedlo zpracování a může být rád, že domácí nešli do brejku.
58'
Řím to nyní zkusil rychlým přenesením hry do strany. Následovala přihrávka na střed a zase zpět. následně dostal Javier Pastore do nosu a je pískán faul.
57'
Luigi Sepe si za posledních pět minut připsal více zákroků než za celou první půli. Nyní to však bylo jednoduché, a tak to byl jednoduchý úkon.
56'
Domácí hráč si chtěl nyní vybojovat zajímavou pozici pro standardku, ale udělal to moc okatě. Jeho let mu rozhodčí nezbaštil, a tak hra normálně pokračuje.
55'
Po skoro dvou minutách rozehráli hosté svůj přímý kop, to byla tedy doba! Aleksandar Kolarov vyslal krásnou ránu, jenže trefil jen tyč! Následně ještě dorážel jeho spoluhráče, ale jeho rána byla tečována na roh.
53'
Římané zase přebírají aktivitu do svých kopaček. Nyní hostující hráč možná pálil, možná posílal přízemní centr každopádně jeho pokus byl zastaven.
52'
Gianluca Mancini nakonec centroval do šestnáctky soupeře, ale jeho centr se vůbec nepovedl. Přelétl totiž všechny hráče, kteří se tam nacházeli.
51'
Hernani si chtěl obhodit soupeře, ale při této snaze byl podkopnut. Znovu je tedy hra přerušena.
50'
Gianluca Mancini trefil loktem soupeře do obličeje, ale faul mu není odpískán. Ten se pískal až poté, co jeden z domácích přišlápl Mancinimu kotník.
49'
Zatím se hraje především na polovině hřiště. O něco málo aktivněji zatím působí domácí fotbalisté, ovšem jejich snaha zatím není k ničemu.
48'
Parma se celkem rychle dostala do blízkosti šestnáctky, ale postupně se stáhla, až nakonec balón skončil u parmského gólmana...
47'
Už nám začal i druhý poločas a všichni doufáme, že přinese lepší podívanou než první půle. V současné době jsou u balónu Římané.
46'
Je za námi první poločas, který tedy moc fotbalové krásy nepobral. Neviděli jsme ani jednu branku, natož nějak moc brankových šancí. Asi největší šanci měl na svém kontě Andreas Cornelius, jehož rána byla ještě tečována. Pau López byl ovšem u své tyče včas. V průběhu poločasu museli dva hráči střídat ze zdravotních důvodů, a to domácí Gervinho a hostující Leonardo Spinazzola.
45+4'
45+4'
Domácí hráč se probíjel do šestnáctky, když byl zastaven. Rozhodčí mu však rukou okamžitě pokynul, aby vstal. Faul se tedy v žádném případě pískat nebude.
45+2'
Domácí hráč už dojel s balónem za autovou čáru, což sudímu neuniklo. Hosté tak mají k dispozici aut a ještě dostatek času na nějakou zajímavou akci.
45+1'
Nastavovat se budou čtyři minuty!
45'
Gervinho jako kapitán domácího týmu musí střídat ze zdravotních důvodů! To je dnes už druhý hráč. Sice nevidíme moc tvrdou hru, přesto dvojice hráčů musela střídat ještě před poločasovou přestávkou.
45'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Gervinho, přichází Mattia Sprocati.
44'
Tohle byla jedna z prvních střela na branku v podání hostí, ne-li vůbec první! Justin Kluivert napřáhl na dvaceti metrech, ale mířil přesně doprostřed.
43'
S dlouhým pasem si hostující obrana poradila bez nějakých větších potíží. Proto se snaží dopředu něco vymyslet, ale zatím je to takové nemastné neslané.
42'
Ovšem série nepřesností na obou stranách pokračuje. Zatím opravdu nejde tento fotbal považovat za moc atraktivní. Snad se to v druhé půli zlepší.
41'
Javier Pastore to chtěl zkusit individuálně, ale předkopl si balón hodně pře sebe. Proto ho získali domácí, kteří se ho celkem brzo zbavili.
39'
Parma má v současné době asi více střel na branku a tahle byla nebezpečná! Riccardo Gagliolo pálil z hranice velkého vápna, jenže jeho rána mířila do míst, kde byl Pau López připraven.
38'
Skvělý obranný zákrok domácího hráče nyní nejspíše zachránil Parmu od pohromy! Přihrávka totiž mířila přesně mezi obránce na Džeka, ale domácí hráč předvedl skvělý skluz a dobrou možnost zastavil.
37'
Dlouhý nákop v podání Parmy nevypadal vůbec špatně! Gervinho se po chvilce dostal ke střele, jenže jeho rána minula vzdálenější tyč o několik metrů.
36'
Další nepřesnost, diváci se zatím fotbalem na stadionu bavit nemohou. Římané zase získali balón, ovšem nedaří se jim probít skrze obranný val soupeře.
35'
Domácí nyní předvedli rychlou protiakci, ale přesnost je něco, co oba týmy dnes hodně sráží. Takhle šla zpětná přihrávka jen k hostujícím fotbalistům.
34'
Davide Santon zkoušel poslat centr, ale jeho snaha byla utnuta celkem brzo. Napálil totiž jen hráče před sebou, jenž balón srazil na autové vhazování.
33'
Parma se dostala k míči a nikam s ním zatím nespěchá. Obránci si nahrávají mezi sebou, až balón skončil nakonec u gólmana. Ten poslal daleký nákop.
32'
Hráči v červeném se stále snaží něco vymyslet na útočné polovině, ale chybí tomu nějaký kreativnější nápad. Zatím je vše dopředu jasné.
31'
Nyní jsme viděli několik zajímavých situací. Domácí hráč byl obrán spíše za hranou faulu o míč těsně před vápnem. Sudí ale faul neodpískal, a tak se Parma hnala do útoku, který skončil nepřesným pasem.
30'
Konečně jsme viděli rohový kop v podání hostí, který ale neskončil úspěchem. Domácí obrana si poradila, a tak na nějakou branku stále čekáme.
29'
Římané měli nyní k dispozici rohový kop, ale na ten se čeká. Na jednom z rohů totiž upadl umístěn rohový praporek a musí být nahrazen...
28'
Mimo hru je navíc také ošetřován Federico Fazio! To by byla obrovská rána do plánů trenéra. Fazio má nějakou tržnou ránu na hlavě, která musela být ošetřena. Do hry tak vstupuje s obvázanou hlavou.
26'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Leonardo Spinazzola, přichází Davide Santon.
25'
Leonardo Spinazzola si žádá ošetření poté, co zůstává sedět ve středovém kruhu. Nakonec je dokonce nutné střídání! Římanům přišel brzy zásah do sestavy.
24'
Žlutou kartu dostává Matteo Scozzarella (Parma Calcio 1913).
24'
Justin Kluivert ukázal, jak ohromně šikovným hráčem je! Získal balón ve svém vápně. Následně rozkmital své rychlé nohy a předběhl několik soupeřů, kteří ho zastavili jen za cenu faulu na polovině hřiště.
23'
Je za námi už polovina prvního poločasu a branka žádná ještě nepadla. Oba týmy sice už mají nějaké střely na branku, ale za gólovou se dá považovat jedna.
22'
Už to vypadalo na obrovskou šanci! Federico Fazio pálil, ovšem jeho rána byla sražena přesně k Džekovi. Ten chtěl přehodit gólmana, ale ten ho vychytal. Nakonec bylo veškeré vzrušení zbytečné, jelikož se pískal ofsajd.
21'
Další už k vidění nebude. Federico Fazio byl výše než soupeř, ale trefil balónem Juraje Kucku, od něhož se balón odrazil vysoko nad bránu.
20'
Domácí vybojovali další rohový kop, kterých jsme už dnes několik zaznamenali. Přetažený centr na zadní tyč doskákal až za čáru a je z toho další roh.
19'
Římané museli čelit dvěma centrům do jejich vápna, ale obrana si s tím poradila bez nějakých problémů. Na gól tedy stále čekáme, uvidíme, kdo ho dá první.
18'
Tohle už ale bylo nebezpečné! Andreas Cornelius vypálil dobrou ránu z nějakých dvaceti metrů, která byla navíc ještě tečována. Pau López ovšem předvedl parádní zákrok a byl u své tyče včas!
17'
Edin Džeko se snažil probít přes dvojici soupeřů do šestnáctky, ovšem ti mu vystavěli jasnou stopku. Zatím tedy nevidíme nijak moc akční fotbal.
16'
Přesto jsme viděli střelu, i když ne na branku. Gervinho dostal nabito na hranici šestnáctky, ovšem jeho rána byla sražena obráncem jen na rohový kop.
15'
Po delší době se dostali domácí za polovinu hřiště s míčem na kopačkách. Dlouho se zde ale nezdržel, jelikož hosté odpálili balón k jejich gólmanovi.
14'
Na polovině hřiště jsme viděli několik soubojů o míč, které znovu vyhráli hostující fotbalisté. Ti ale poté dostali balón jen za postranní čáru. Aut pro Parmu.
13'
Zatím vidíme hodně nepřesností, a to na obou stranách. Lepším týmem je zatím rozhodně Řím, ale vyloženou gólovou šanci jsme ještě neviděli.
12'
Domácí zkoušel poslat rychlý a dlouhý pas, ale ten dolétl jen ke gólmanovi hostí. Následně se Hernani provinil faulem a Řím může pokračovat v náporu.
11'
Žlutou kartu dostává Nicolò Zaniolo (AS Řím).
9'
Hosté se hnali s dalším útokem a v úvodu dnešního utkání jsou zatím rozhodně aktivnějším týmem. Ani ten však nepřinesl nějaký gólový úspěch.
8'
Aleksandar Kolarov byl faulován na polovině hřiště, kdy dostal ránu do achilovky. Faul byl odpískán, chvilku se nehrálo, ale obránce hostí bude pokračovat.
7'
A je za námi první trochu větší šance tohoto utkání! Rohový kop byl rozehrán nakrátko, načež přišel povedený centr do šestnáctky. Federico Fazio si na něj naskočil, ale mířil mimo tři tyče.
7'
Hosté nyní tlačí svého soupeře a vybojovali další roh. Znovu se o to velkou měrou zasadil Nicolò Zaniolo, před nímž musel domácí hráč balón odkopnout.
6'
Na druhé straně se hnal do akce zase Řím. Nicolò Zaniolo dostal přihrávku do strany a zkoušel poslat přízemní pas, jenže ten byl odvrácen na roh.
5'
To nebyla vůbec dobrá přihrávka, kterou nyní zamýšlel hostující hráč! Soupeř ji totiž vystihl a rázem jsme viděli rychlou protiakci Parmy. Ta ztroskotala na nepřesném pasu mezi obránce.
4'
Řím měl k dispozici první rohový kop v utkání. Domácí obrana si s ním hravě poradila, když centr odvrátil první hráč na bližší tyči.
3'
Gervinho dostal přihrávku podél lajny a byl u míče dříve než soupeř. Nakonec se dostal až do šestnáctky, jenže tam o balón při kličce přišel.
2'
Pau López se už musel činit! Musel totiž vyrazit centr do šestnáctky, jinak by z toho byla gólová šance. Hostující gólman to však zvládl s přehledem.
1'
Hlavní sudí dnes poprvé foukl do píšťalky, a tak se už hraje! Domácí Parma dnes nastupuje v bílých dresech, zatímco Římané v červených.
1'

Parma Calcio 1913: Sepe – Gagliolo, Dermaku, Iacoponi, Darmian – Hernani, Scozzarella, Kucka – Gervinho, Cornelius, Kulusevski.
Náhradníci: Alastra, Colombi – Sprocati, Gi. Pezzella, Barillà, Adorante, Camara, Alves, Brugman, Laurini.

AS Řím: Pau López – Kolarov, Fazio, Smalling, Spinazzola – Mancini, Veretout – Kluivert, Pastore, Zaniolo – Džeko.
Náhradníci: Fuzato, Mirante – Santon, Florenzi, Antonucci, Juan Jesus, Ünder, Calafiori, Perotti, Diawara.

Rozhodčí: Fabbri – Tolfo, Di Vuolo.
AS Řím

To Římané jsou na tom po jedenácti utkáních podstatně lépe a patří jim třetí místo v rámci Serie A. Na druhý Juventus už ale ztrácí sedm bodů. Hosté mají průměr téměř dvou branek na zápas, zatímco inkasují průměrně jednu a kousek. Mohli bychom vidět zajímavé utkání. AS hraje i Evropskou ligu a v posledních pěti zápasech napříč soutěžemi bralo tři výhry, jednu remízu a jednu porážku. Jediným týmem, který ho porazil byl Mönchenglandbach v Evropské lize. Naopak Římané porazili AC Milán, Udinese a Neapol.
Parma Calcio 1913

Parma se po jedenácti kolech nachází v klidném středu tabulky. Po těchto zápasech má na svém kontě čtrnáct bodů a patří ji desáté místo. Její skóre je těsně příznivé, jelikož vstřelila šestnáct branek, zatímco jich inkasovala patnáct. Domácí hrají v současné době jen domácí soutěž a v posledních pěti utkání se jim dařilo tak střídavě. Byla z toho totiž jedna výhra, dvě porážky a dvě remízy. Vítězství si Parma připsala proti Janovu, a to navíc 20. října. Od té doby čeká na plný bodový zisk.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62