Serie A - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Parma : Atalanta - 28. července 2020   19:30

Parma
43' Kulusevski
1:2
(1:0)
Atalanta
70' Malinovskyj   • 84' A. Gómez
Parma
Sepe – Gagliolo (83. Gi. Pezzella), Dermaku, Alves (C), Darmian – Kucka, Kurtić, Barillà (83. Iacoponi) – Kulusevski, Gervinho (67. Karamoh), Caprari (79. Siligardi).
Pairetto – Alassio, Capaldo.
Stadio Ennio Tardini, Parma
Atalanta
Gollini – Palomino (36. Hateboer), Šutalo (46. Djimsiti), Caldara (61. Muriel) – Castagne, de Roon, Freuler, Gosens – Pašalić (46. Malinovskyj) – A. Gómez (C) (85. Tameze), D. Zapata.

Děkujeme za pozornost, mějte se fajn.
Každopádně veškeré počty se budou odvíjet od toho, jak skončí zápas Inter – Neapol, který začíná již za pár sekund. Nicméně pokud Atalanta zvítězí v posledním kole, tak bez ohledu na výsledek zápasu Inter – Neapol a Neapol – Lazio Řím skončí druhá.
Při rovnosti bodů by pro Atalantu hovořily lepší vzájemné zápasy s Laziem (venku 3:3, doma 3:2). Úvodní duel Bergama s Interem skončil plichtou 1:1. Tím pádem v případě, že Inter vyhraje nad Neapolí a Lazio porazí Brescii, tak bude tabulka před posledním kolem vypadat takto:

2. Inter, 79 bodů
3. Atalanta, 78 bodů
4. Lazio, 78 bodů
Znamená to, že Atalanta je momentálně druhá o dva body před třetím Interem. S ním odehraje poslední kolo prazvláštního ročníku Serie A. Ppokud remizuje Inter doma s Neapolí, tak v neděli stačí Atalantě bod k tomu, aby skončila před Interem. Pakliže by Inter porazil Neapol, tak by Atalanta musela zvítězit. Do souboje o druhou příčku ještě může promluvit i Lazio Řím. To hraje zítra doma s Brescií, která již jistě sestoupí. Momentálně ztrácí tři body na Bergamo a bod na Inter. V posledním kole se představí na půdě Neapole.
Atalanta nemůže být spokojená se svým výkonem. Nebylo to z jejího pohledu ideální. Každopádně tahle výhra je hodně dobrá na psychiku, protože hosté zkrátka nebyli lepším mužstvem a silou vůle urvali tři body, ačkoliv by tedy zápasu slušela remíza.
Parma si zasloužila bod. Byla výborná, ale hosté vytěžili z minima maximum. Měli odhadem tak tři vyložené šance, z toho dvě proměnili a můžou se radovat z vydřeného vítězství. Přitom hodinu se Atalanta trápila a nevypracovala si směrem dopředu prakticky nic. Následně trenér sáhl k nasazení Muriela a to byl dost možná klíčový tah celého zápasu. Muriel zvedl útočnou fázi trápícího se Bergama.

V 70. minutě hosté srovnali, když při standardce propadl balón ve zdí a Malinovskyj tak překonal ze zhruba dvaceti metrů bezmocného Sepeho. Následně v 84. minutě rozhodl Alejandro Gómez, když nasadil jesle Kurtičovi a ze střední vzdálenosti překvapil domácího gólmana. Domácí si ještě v nastavení vytvořili obrovskou šanci, ale při tutovce Dermakua z malého vápna zaskočil za brankáře Golliniho spoluhráč Hateboer.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 2:6. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 16:15.
90+6'
90+5'
Gosens si narazil s Murielem, ten mu na středu vrátil míč hezky patou do druhé vlny a Gosens se hnal sám na Sepeho, prchl poslednímu obránci Iacoponimu. Chtěl zřejmě přelobovat brankáře, ale ten zasáhl levou rukou. Balón směřoval nad bránu.
90+4'
Muriel ukončil své sólo po levé straně nepřesným křižným pasem.
90+4'
Malinovskyj si hodil míč zleva na osu hřiště, ale ze střední vzdálenosti překopl bránu.
90+3'
Kontakt tam byl při souboji Muriela s Alvesem na pravé straně, nicméně rozhodčí odmítá písknout standardní situaci pro domácí mužstvo.
90+2'
Fotbalový Bůh hrál s hosty! Kulusevski obešel v pravé polovině šestnáctky Castagneho a nahrál pod sebe do malého vápna, Dermaku vystřelil z prvního doteku pravou nohou, jenže za Golliniho zaskočil Hateboer!
90+2'
Série odrazů u vápna hostů, ti se zatím brání.
90+1'
Nástřel levačkou do ohně uklízí Gosens rybičkou na roh po levé ruce hostujícího brankáře.
90'
Freuler fauloval, standardní situace zprava proti Gollinimu.
90'
Zapata si předkopl míč v levé polovině vápna kolem bránícího Dermakua, ale poté neměl prostor na obstřel Sepeho, ten byl postavený na hraně malého vápna.
89'
Atalanta máchá rukama, ale skutečně to byl faul po ztrátě míče u vápna Parmy.
88'
Muriel stačil přihrát z levé strany Castagnemu. Po nahrávce jej fauloval Alves. Následně se hosté neodvážili k zakončení na Sepeho.
87'
Nepřesná delší nahrávka končí ve velkém vápně a rukavicích Golliniho.
85'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Alejandro Gómez, přichází Adrien Tameze.

Gómez přenechal pásku Freulerovi.
84'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Atalanta dnes vytěžila z minima maximum a je blízko obratu na půdě Parmy!

ALEJANDRO GÓMEZ utekl Karamohovi, nasadil jesle Kurtićovi a z rozběhu se trefil do levé části brány a dolních pater. Nebylo tu úplně k tyči, ale to je to poslední, co hosty zajímá. Sepe se stejně jako při standardce Malinovského nepohnul – 1:2.
83'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Antonio Barillà, přichází Simone Iacoponi.
83'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Riccardo Gagliolo, přichází Giuseppe Pezzella.
82'
Alves se omlouvá Murielovi za faul nohou, Muriel se otáčel kolem obránce soupeře a byl podkopnutý.
81'
Freuler namazal domácím a těm se otevřela pravá strana. Poslední možný obránce hostů poté přečetl křižný pas na Musulevskiho do velkého vápna.
80'
Freulerova nahrávka z levé strany nebyla přesná, posléze byla k vidění ztráta domácích na hranici středového kruhu vlastní obranné poloviny.
79'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Gianluca Caprari, přichází Luca Siligardi.
79'
Caprari musel být ošetřený v přerušené hře a zdá se, že domácí mužstvo jej bude muset stáhnout z trávníku.
78'
Caprari se dožadoval faulu na svou osobu na pravé straně, na to rozhodčí Pairetto neslyšel.
77'
Gómez vystoupil z levé strany po ztrátě míče a vypíchl balón. Posléze útočí Musulevski.
76'
Murielovu nahrávku patou nepustila obrana na pravou stranu.
75'
Nedobrá komunikace brankáře Golliniho s obránci. Zprvu nic neřešící volný přímý kop Caprariho propadl na vzdálenější tyč a Gollini srazil balón rukou na roh.
74'
Domácí snahu o odpověď přerušil faul na Karamoha na levé straně. Na přímé ohrožení brány to ještě není.
73'
Následovala pauza na občerstvení, ale už se opět hraje.
70'
Zeď nepomohla Sepemu ani v nejmenším! Domácí brankář si postavil čtyři, nebo pět hráčů a za zeď ještě dalšího fotbalistu, co kdyby balón propadl i přes tu zeď.

Nicméně střídající RUSLAN MALINOVSKYJ napálil míč zprava ze standardní situace levou nohou a ten letěl mezi domácím Kurtićem a Kuckou do pravé poloviny brány z pohledu hostů. Sepe se ani nepohnul, jenom máchl rukama na čáře a Atalanta srovnává na 1:1.
69'
Těžko říci, proč domácí protestují, naprosto jasný šlapák na kopačku Gómeze a dobrá šance pro hosty z pravé strany.
69'
Nicméně Muriel zvedl hru Atalanty a rozhodně tohle střídání bylo dobrým tahem kouče Bergama.
68'
Na opačné straně měl Muriel proti sobě Gagliola a Alvese, otočil se, ale zleva minul kratší tyč.
68'
Parma hraje hlavně na brejky ve druhém poločase! Nyní Barilla zakončil nečistě z levé strany daleko vedle zadní tyče.
67'
Castagne doplatil na důrazný skluz z pravé strany, navíc rozhodčí přisoudil aut domácímu Darmianovi.
67'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Gervinho, přichází Yann Karamoh.
66'
Zapata se otočil na kolem Alvese a strčil si míč ze středu na levou stranu, Alves padl na zem, Zapata zakončoval nad branku, když Sepe natahoval ruku směrem pod horní tyč.
65'
Rozhodčí pískl a potom trošku z frustrace stáhl Gómez na zem Kucku.
64'
Kulusevski prošel přes obránce na středu po rozehrávce Sepeho a svedl rychlostní souboj s brankářem Gollinim. Ten byl u míče nohou dříve na hranici vápna.
63'
Zapata nahrál křížem do pravé části vápna rozběhnutému Murielovi, ten přes obránce trefil pouze boční síť.
62'
Freuler šlápl na patu Kucky, Sepe rozehraje mimo svou šestnáctku.
62'
Hosté sice mají převahu na držení míče ve druhém poločase, ale víceméně pořádně nevystřelí na Sepeho.
61'
Hodina hry je minulostí a Atalanta ještě neměla jedinou vyloženou šanci...
61'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Mattia Caldara, přichází Luis Muriel.

Obránce dolů a útočník nahoru...
60'
Nahrávka zpět na pravou stranu šla do ofsajdu, což hned dali najevo fotbalisté domácího mužstva.
60'
Atalanta se snažila rozhýbat obranu soupeře. Následně Hateboerův centr z pravé strany srazila Parma hlavou na roh.
59'
Hateboer byl nastřelený omylem při domácí rozehrávce z levé strany, ale hned se zvedl.
58'
Castagne centruje pravačkou z levé strany jen na hlavu obránce a útočná fáze Atalanty nadále nefunguje.
57'
Zapatův centr z levé strany poslal Dermaku na autové vhazování, míč si bere Castagne.
56'
Kulusevski seběhl na pravou starnu a nahrál pod sebe, posléze vypálil jeho spoluhráč z jedničky vedle vzdálenějšího horního rohu brány. I kdyby se Parma prosadila, tak byl stejně odmávaný ofsajd.
55'
Atalanta nevystřelila a Parma tak útočila, nahrávka na levou stranu na Gervinha směřovala na samotnou hranu ofsajdu. Rozhodčí ještě podle protokolu VAR situaci pustil.
54'
Pašalićovu standardku tečovala zeď nad bránu, roh zleva pro hosty.
53'
Parma se vzteká po odpískání zákroku na Zapatu, tohle není špatná pozice pro Atalantu.
52'
Kulusevski začal brejk a nabíhal na pravou stranu, následně přihrál na střed, kde byl u míče rychleji obránce.
51'
Malinovskyj nahrál do pravé poloviny vápna, ale Alves si pohlídal útočníka soupeře a uhýbal balónu, ten zmizel za bránou Parmy.
50'
Atalanta odhlavičkovala rozehrávku Sepeho pouze k domácím fotbalistům, následovala ztráta Caprariho na pravé straně.
49'
Caprari si na pravé straně vynutil faul nohou v podání de Roona, ale domácí prakticky hned ztratili balón.
48'
Gosens měl daleko ke křižné nahrávce Gómeze z pravé strany a v levé polovině vápna nedosáhl na balón, rozehraje Sepe.
47'
Freuler si ukopl míč na ose hřiště při přihrávce zprava do druhé vlny a balón poté skončil vedle levé tyče.
46'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Bosko Šutalo, přichází Berat Djimsiti.
46'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Ruslan Malinovskyj.
46'
Směrem dopředu to je zatím z hostující strany bída, a tak můžeme očekávat změny v sestavě na startu druhého poločasu. I dnes samozřejmě platí, že každé mužstvo může hned pětkrát střídat.
Parma mohla klidně skórovat i dříve, jenže nejprve nevyužil Gagliolo toho, že mu spoluhráči hezky pustili míč do levé části vápna, načež na přední tyči zachránil hosty brankář Gollini. Následně Kulusevski pálil do zadní tyče a od ní se odrazil balón na kopačky fotbalistů Bergama.
První poločas nebyl nikterak pohledný. Šancí jako šafránů. Dění na hřišti by (asi) odpovídala bezbranková remíza, jenže ve 43. minutě vymetl Kulusevski šibenici a otevřel tedy skóre zápasu. Je docela paradoxní, že jednoznačně nejlepší ofenziva Serie A ještě na stadionu Parmy nevystřelila na bránu a Atalanta má tedy o čem debatovat v kabině, protože její výkon není ideální. Navíc se klidně může stát, že přijde o šanci na druhé místo. Pokud totiž prohraje a Inter večer porazí Neapol, tak si milánský celek zajistí stříbrnou příčku za Juventusem.
Ofsajdy – 2:1
45+4'
45+4'
Útočným faulem hostů v soupeřově šestnáctce končí první poločas.
45+3'
Rozhodčí nenechal výhodu při pasu na Zapatu, místo toho pískl Kuckův zákrok levou nohou z pravé strany na Gosense a vytáhl žlutou kartu pro slovenského záložníka Parmy.
45+3'
Gagliolův pas po levé straně prodloužil Gervinho k lajně na Barillu, ten se ovšem nacházel v ofsajdu.
45+2'
Marten de Roon si pomohl nedovoleně proti Kuluevskimu při přechodové fázi domácího mužstva, rozhodčí nebude udělovat žlutou kartu.
45+1'
Castagne zkazil přihrávku z pravé strany pod sebe, aut pro domácího Gagliola.
45+1'
Nastavují se tři minuty!
45'
Gómez nahrál do levé části šestnáctky, ale hosté překopli bránu a Sepe evidentně nebude nikam pospíchat.
45'
Zapata se na levé straně otáčel kolem obránce, ale podle hlavního rozhodčího nebyl faulovaný.
43'
Parma právě vstřelila branku!
Všechno to začalo tím, že Sepe zvedl hlavu a nahrál na levou stranu Gervinhovi, ten kličkou na střed postavil na trávník Freuler a nahrál křížem přes Šutala a Caldaru do pravé poloviny vápna. Zdálo se, že Šutalo odkopne míč do bezpečí, ale balón se od něj odrazilo přímo na DEJANA KULUSEVSKIHO a ten sám před brankářem nezaváhal směrem do vzdálenější šibenice – 1:0.
42'
Atalanta vyhnala soupeře až na jeho obrannou polovinu a balón má momentálně Alves.
41'
Dlouhá nahrávka na levou stranu na Zapatu, ten měl hned u sebe Alvese, jenž hrál pod sebe s brankářem.
40'
Caprari se zbavil Hateboera na středu a potom přišel skluz Caldary. Nicméně ani při nejbližším přerušení nekonzultoval rozhodčí situaci s kolegou u videa.
39'
Caldara hasil vzniklý požár ve vápně skluzem, po kterém chtěla Parma penaltu. Hvizdu sudího se nedočkala.
38'
Domácí defenziva ubránila Zapatu, Alves odhlavičkoval míč a vzápětí se pískalo naskočení Castagneho na beka Parmy.
37'
Souhra Gómeze s Castagnem na pravé straně přinesla centr na přední tyč, Sepe ale nemusel zasahovat.
36'
To bude problém se svalem. Palomino okamžitě po souboji s Kusulevskim rukou signalizoval, že něco není v pořádku. Do hry tak půjde Hateboer.
35'
Palomino se nemůže zvednout z trávníku, drží se za hlavu a vypadá to, že bude muset střídat.
34'
Sepe se nohama zapojil do rozehrávky domácího mužstva, nakopl míč na Kulusevskiho, obránce hostů ale dobře pracoval tělem a pustil balón do druhého vápna ke Gollinimu.
33'
Kulusevski se dožadoval autu, přestal hrát. Atalanta přihrála pod sebe, Gollini pokazil rozehrávku na pravou stranu a v podstatě daroval domácím autové vhazování.
33'
Gervinhův centr zleva přes Šutala propadl vápnem, následně přiletěl do šestnáctky další míč, ten ale schoval Gollini do rukavic.
32'
Tečovaná přihrávka po pravé straně skončila na noze bránícího Gagliola a ten rozehrává ve spoluhráči.
31'
Parma se vymanila z tlaku při presinku a zaútočila pravou stranou, Atalanta se ale včas vrátila za balón.
30'
Nesledujeme zrovna pohledné utkání. Parma měla jednu loženku, Atalanta žádnou.
29'
Hvizd rozhodčího Pairetta značí, že se opět hraje, na balónu jsou domácí fotbalisté.
26'
Rozhodčí poskytl hráčům pauzu na doplnění energie.
25'
Kulusevski nacentroval z levé strany přes Caldaru na bližší tyč, tam našel pouze nohu obránce v hostujícím dresu.
24'
Gómez udělal kličku obránci na pravé straně, ale jeho centr na zadní tyč byl až moc vysoký, vykopávat tak bude Sepe.
23'
Vystupující Šutalo stáhl na zem Gervinha z pravé strany, Gervinho se zvedl a domácí rozehrají.
22'
Gómezova narážečka se spoluhráčem nebyla vůbec povedená, balón tak sebral Caprari a běžel po levé straně, navedl si ho na střed, ale zakončoval pouze do rukou Golliniho.
21'
Atalanta začíná pomalu, ale jistě vystrkovat růžky. Útočí především přes levou stranu.
20'
Freuler sklepl pod sebe na Gómeze, ten narval balón jen do protihráče, jenž vystupoval ze zdi.
19'
Darmian (Parma) fasuje žlutou kartu, když vystrčil pravou ruku proti Gosensovi, ten si to na levé straně namířil mezi dva domácí fotbalisty.
18'
Kucka motal hlavu Malinovskému na pravé straně a vystřelil ze střední vzdálenosti vedle kratší tyče.
18'
Domácí chybovali v rozehrávce, Gagliolo nemohl zpracovat balón na levé straně a vhazuje tak Castagne ze své útočné poloviny.
17'
Roh zahraný na přední tyč odvrátila hostující defenziva bez větších problémů.
16'
Kulusevski byl možná držený na pravé straně a obránce měl kliku, že ho včas pustil. Domácí útočník poté přihrál křížem do velkého vápna a Caprariho pokus srazil Gosens na roh.
15'
Každopádně to jenom podtrhlo skutečnost, že Parma hraje zatím velice dobře proti Atalantě.
14'
Štěstí pro hosty! Zakončení Kulusevskiho levou nohou z pravé strany skočila o zem a dopadlo do vzdálenější tyče, od ní se odrazil balón do bezpečí z pohledu Atalanty!
14'
Gosens ztratil míč na levé straně, směrem dopředu hostující mužstvo docela tápe.
13'
Parma je nepatrně aktivnější, zatím působí hodně sympatickým dojmem.
12'
Rozhodčí přerušuje hru, neboť na zemi leží domácí Darmian. Toho srazil na trávník spoluhráč Kucka při svém výskoku. Darmian ale bude v pořádku.
11'
Odpískaný zákrok Caldary ve středovém kruhu, domácí sáhli k rozehrávce nakrátko.
10'
Atalanta si přihrává na polovině hřiště, nemůže se dostat přes pohyblivý obranný blok protivníka.
8'
To nebylo vůbec špatné! Domácí přenesli těžiště hry na pravou stranu a tam vyšachovali obranu soupeře, při centru přes Šutala záměrně pustili balón na rozběhnutého Gagliola a ten v levé polovině vápna nevyužil nabídnuté vyložené příležitost směrem na bližší tyč, kam se stačil přemístit brankář Gollini.
7'
Míč se odrazil v hostující šestnáctce, ale Atalanta se osvobodila. Posléze rozehrává Dermaku.
6'
Šutalo (Atalanta) fauloval Gervinha zezadu na levé straně a rozhodčí jej potrestal žlutou kartou.
5'
Parma se ubránila volnému přímému kopu a rozjela rychlý kontr po levé straně, v závěru na poslední chvílí vypíchl Castagne balón Gervinhovi. Ten ovšem stál v ofsajdu, takže veškeré vzrušení bylo zbytečné.
3'
Freuler si naskočil na centr z pravé strany a chtěl využít zaváhání bránícího Alvese, hlavou ovšem minul bližší tyč.
3'
Parma aktivně presovala z levé strany, následně zasáhl Kurtić a vhazovat bude Castagne.
2'
Bruno Alves trefil pravačkou pouze zeď.
1'
Pašalić podkopl Kucku a kope se proti hostující bráně.
1'
Parma hraje v bílém, zatímco Atalanta v modrém.
1'

Parma Calcio 1913: Sepe – Gagliolo, Dermaku, Alves (C), Darmian – Kucka, Kurtić, Barillà – Kulusevski, Gervinho, Caprari.
Náhradníci: Colombi – Iacoponi, Siligardi, Laurini, Adorante, Regini, Gi. Pezzella, Karamoh, Sprocati, Balogh, Kosznovszky.

Atalanta Bergamasca Calcio: Gollini – Palomino, Šutalo, Caldara – Castagne, de Roon, Freuler, Gosens – Pašalić – A. Gómez (C), D. Zapata.
Náhradníci: Sportiello, F. Rossi – Muriel, Tameze, Da Riva, Czyborra, Bellanova, Hateboer, Malinovskyj, Djimsiti, Guth, Colley.

AC Milán – Atalanta 1:1
*Velké dluhy (zhruba 200 milionů eur) donutily Parmu v roce 2015 vyhlásit bankrot a na základě rozhodnutí italského svazu byl kdysi slavný klub přeřazený do třetí italské ligy. O tři roky později si ale vybojoval postup do Serie A. Ve své nováčkovské sezoně se Parma udržela, skončila na čtrnáctém místě s tříbodovým náskokem na osmnáctou (tj. první sestupovou) příčku. Ještě zmiňme, že domácí disponují na své soupisce Slovákem Kuckou, kterého si můžeme pamatovat z angažmá v pražské Spartě či AC Milán. Kucka je však zraněný a je jisté, že dnes jej trenér Roberto D´Aversa nepostaví.

Atalanta má po restartu Serie A nejlepší formu ze všech italských týmů. Od 21. června neprohrála a naposledy ji porazil v lednu Spal, již jistý sestupující. Hosté zkrátka zažívají pohádku, přitom klub se chce v primárně před každou sezonou hlavně zachránit. Svěřenci kouče Gasperoniho si i svým pojetím hry získali spoustu příznivců. *V letošní sezoně vstřelili v 36 duelech nejvyšší italské soutěže 96 branek a stále tak platí, že se mohou stát vůbec prvním týmem od roku 1951, který v italské lize nastřádá alespoň sto branek. Nechme se tedy překvapit, jestli se to partě okolo kapitána Alejandra Gómeze (ten působí v Bergamu šest let, do Atalanty přestoupil z Charkova) povede.

Atalanta na dvou frontách
Zatímco pro většinu italských mužstev skončí tato bezprecedentní sezona v neděli, tak Bergamo s Juventusem čeká ještě dohrávka Ligy mistrů. Juventus si to v osmifinále rozdá s Lyonem. Bergamo vyzve ve čtvrtfinále PSG. Francouzská liga byla v dubnu předčasně ukončena, takže pro Atalantu hovoří větší herní praxe a rozhodně tedy není bez šance. Bergamo postoupilo mezi osm nejlepších týmů nejprestižnější klubové soutěže po skalpu Valencie v osmifinále (doma 4:1, venku 4:3). Právě první utkání hrané v azylu Atalanty na San Siru prý dost přispělo k šíření koronaviru v Itálii. Zápas tehdy sledovalo 44 tisíc lidí a koronavirem se nakazila hned třetina týmu Valencie (například obránce Garay).
Situace v tabulce
Atalanta se momentálně nachází v Serii A na třetí pozici o bod za Interem Milán. S ním navíc odehraje v neděli utkání posledního kola, takže s velkou pravděpodobností rozhodne tento duel o tom, jestli Bergamo skončí nakonec na druhém místě, či nikoliv. Mimochodem Inter dnes od 21:45 vyzve Neapol, která pro změnu na dálku bojuje o poháry s AC Milán.

To Parma je jedenáctá. Má stejně bodů jako devátý Hellas Verona a desátá Boloňa a je o tři body před dvanáctou Fiorentinou. Parma je už bez šance na účast v evropských pohárech v příští sezoně, zároveň se vyvarovala záchranářských starostí.
Vzájemné zápasy
Před sezonou 2018/19 se Parma vrátila do Serie A a s Atalantou se utkala třikrát. Pokaždé bylo Bergamo úspěšnější.

Delegace
Zápas odpíská Luca Pairetto, pomáhat mu budou Stefano Alassio a Pasquale Capaldo. Role čtvrtého rozhodčího Gianluca Aureliano.
Vzhledem k probíhající pandemii koronaviru se toto utkání odehraje bez diváků.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu předposledního kola italské Serie A, ve kterém se střetnou Parma Calcio 1913 a Atalanta Bergamasca Calcio. Začínáme v 19:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62