Serie A - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Parma : Lazio - 9. února 2020   18:00

Colombi – Darmian, Iacoponi, Alves, Gagliolo (79. Gi. Pezzella) – Hernani, Brugman (61. Kulusevski), Caprari (67. Sprocati) – Kucka, Cornelius, Kurtić.
Marco Di Bello – Stefano Liberti, Emanuele Prenna
Stadio Ennio Tardini, Parma
Lazio
Strakoša – Patric, Acerbi, Luiz Felipe – Marušić (57. Lazzari), Parolo, Lucas Leiva (82. Cataldi), Alberto, Jony – F. Caicedo (62. Correa), Immobile.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 10:11. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 13:10.
Utkání je u konce a hostující Lazio uhájilo těsný náskok z první půle. Po přestávce předvedla Parma aktivní fotbal, měla několik velice slušných šancí, jenže buď zakročil pozorný Strakoša, jako proti střele Kucky, nebo to šlo těsně vedle. O kousek nepřesní byli Gagliolo, nebo v úplném závěru Kulusevski. Zápas tak skončil výsledkem 0:1 a Lazio se výhrou posunulo na druhé místo s 53 body, Parma je desátá s 32 body.
90+7'
90+6'
Domácí byli decimetry od vyrovnání. Na pravé straně si našel trochu prostoru Kulusevski, a mířil do vzdálenějšího horního rohu. O kousek přestřelil!
90+5'
Strakoša bude odkopávat od vlastní branky a rozhodně nevyvine velkou rychlost...
90+4'
Míč je kousek od vápna Parmy, Darmian se marně snaží přesunout hru na opačnou stranu.
90+3'
Nehraje se, rozhodčí uklidňuje situaci a zároveň ukazuje, že promrhaný čas také nastaví.
90+1'
Naopak se pískal zákrok Bruna Alvese a ten byl potrestán žlutou kartou.
90+1'
Zákrok na Corneliuse se nepískal, byť domácí vehementně reklamovali faul a pokutový kop.
90'
Budou se nastavovat čtyři minuty.
89'
Pěkné obehrání Hernaniho předvedl Luis Alberto, poté ale o míč přišel a Parma pospíchá vpřed.
88'
Z dálky vystřelil hostující Luis Alberto, táhlý pokus prolétl kus vedle pravé tyče Colombiho branky.
87'
Razantní odkop od Strakošovy branky, už se hraje na půlce. Domácí ještě reklamovali Patricovu hru rukou, jenže bez úspěchu.
86'
Hostům se teď daří držet míč na útočné polovině, to je pro ně maximálně vyhovující, spěchat musí Parma.
85'
Na chvíli volný Parolo mohl střílet, svou ranou ale trefil obětavého obránce, který mu do pokusu skočil.
84'
Propadlý centr domácí razantně odkopli až k půlce. Míč ale skončil v autu a Lazio vhazuje.
83'
Už se hraje na opačné straně a Lazio bude rozehrávat rohový kop. Před Colombim je pěkně živo.
82'
Strakoša drží míč v náruči a opět tu máme pomalou rozehrávku. Rozhodčí má zatím trpělivost...
82'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Lucas Leiva, přichází Danilo Cataldi.
81'
Tvrdý zákrok na uvolňujícího se Lazzariho, Lazio může rozehrát z vlastní poloviny. A s rozehrou nikam nepospíchá.
80'
Střela přes obránce Colombiho nepřekvapila, ten poté ihned rozehrál do volného prostoru.
79'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Riccardo Gagliolo, přichází Giuseppe Pezzella.
79'
Immobile dostal přihrávku do běhu, od rohového praporku se pak snažil dostat do lepší pozice nakonec vybojoval přímý kop.
77'
Tak ani tato standardní situace úspěch nepřinesla a Parma už pospíchá do protiútoku.
76'
Lazio v protiútoku, je tu rohový kop pro hosty.
75'
Parma se snaží o srovnání, posílá před Strakošu centr za centrem, obrana Lazia vše zdárně odvrací.
73'
Oba trenéři už mají žlutou kartu, nyní byl potrestán hostující Simone Inzaghi.
73'
Lucas Leiva faulován kousek od vlastního pokutového území, Strakoša s rozehrou nikam nepospíchá.
72'
Rychlá protiakce Lazia, po akci pravou stranou zakončoval Immobile, jeho rána prolétla kus nad brankou.
70'
Tohle už bylo lepší. Zprava vystřelil Kucka, jeho bombu Strakoša vyrazil a poté ještě čelil Gagliolově dorážce. Ta šla mimo.
70'
Centr propadl do pokutového území, nenašel se ale nikdo, kdo by jej doklepl na branku.
69'
Rohový kop pro Parmu, pro domácí jej vybojoval Cornelius.
67'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Gianluca Caprari, přichází Mattia Sprocati.
67'
Za skluz na Leivu dostal žlutou kartu domácí Gianluca Caprari.
65'
Poslední okamžiky jsou docela rozhárané. Po delší době se dopředu dostali i hosté, Jonyho ovšem semlelo duo obránců.
63'
Strakošův další zákrok, poměrně prudký pokus předvedl čerstvý Kulusevski, gólmana Lazia nepřekvapil.
62'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Felipe Caicedo, přichází Joaquín Correa.
61'
Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Gastón Brugman, přichází Dejan Kulusevski.
59'
A právě gólman Strakoša nyní ukončil akci domácích z levé strany. Nyní v poklidu rozehrává.
59'
Parma přidala na tempu, poslední minuty se hrají pouze před Strakošou.
58'
Další žlutá karta pro hosty. Za tvrdý zákrok na Kucku byl potrestán Lucas Leiva.
57'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Adam Marušić, přichází Manuel Lazzari.
56'
Za protesty byl žlutou kartou potrestán hostující Felipe Caicedo.
56'
Nakonec z toho byly rohy hned čtyři, dvakrát se ke střele dostal Gagliolo. Strakoša a jeho obránci ale vždy odolali.
54'
Po sražené střele z levého kouta pokutového území je tu rohový kop pro Parmu.
53'
Roh pro Lazio, standardní situace skončila nepřesnou ranou v podání Patrica.
51'
Cornelius se levou stranou probíjel do vápna, zde ale po čistém skluzu o míč přišel.
49'
Další faul, nyní na domácí Kucku, Byl tu přímý kop z pravé strany, u míče byl nachystán Hernani, s centrem si ale Strakoša se svou obranou lehce poradit.
48'
Domácí Caprari se dostal do presu dvou hráčů Lazia, pískal se nedovolený zákrok na jeho osobu.
47'
První akce po přestávce, hlavička hostujícího Acerbiho však prolétla vysoko nad.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:04.
Je za námi první poločas, který přinesl snahu obou celků o šance, jenže dlouho přicházelo vše vniveč. Platilo to až do 41. minuty, kdy po akci pravou stranou skóroval Felipe Caicedo a dostal Lazio do vedení. Parma, pokud nechce z dnešního utkání odejít s prázdnou, bude muset po přestávce přidat, a to zejména ve finální fázi.
45+3'
45+3'
Centr skončil u Colombiho, tohle nebyla zrovna povedená rozehrávka přímého kopu.
45+2'
Tak ještě jedna standardní situace, tentokrát po nedovoleném zákroku na Marušiće pro hosty.
45+1'
Rozehrávku si vzal na starost Bruno Alves, zeď překonal, míč ovšem skončil mimo branku.
45'
Rozhodčí nastaví dvě minuty.
45'
Po faulu na domácího Caprariho tu je ještě jeden přímý kop. Strakoša si už staví zeď a koordinuje obranu.
44'
Vedoucí branka hosty ještě více nakopla a opět se tlačí k centru. Pravá strana je docela dost průchozí.
42'
Rozhodčí si ještě nechal celou situaci zkontrolovat u videa, po chvilce ale gól definitivně uznal.
41'
Lazio právě vstřelilo branku!
A je tu gól! Hosté předvedli akci pravou stranou, po centru míč po souboji mezi domácími Iacoponim a Hernanim s hostující Immobilem propadl k volnému FELIPE CAICEDOVI a ten jej nekompromisně napálil mimo Colombiho dosah – 0:1.
40'
Tvrdou ránu z pravé strany pokutového území vyslal Marušić a Colombi měl co dělat, aby míč vyrazil.
39'
Po vzdušném souboji s Corneliusem skončil na trávníku gólman Strakoša, po chvilce ale vyskočil na nohy a bude sám rozehrávat.
38'
Konečně střela na branku. Vyslal ji hostující Caicedo, šlo to však přesně do míst, kde stál připravený Colombi.
36'
Lazio je aktivnějším týmem, ale i hostů zatím platí, že hrají po vápno a koncovka schází.
35'
Domácí Juraj Kucka se nejprve marně probíjel ke střele, po ztrátě navíc fauloval a byl potrestán žlutou kartou.
34'
Parma se marně snaží dostat na dostřel, domácí pouze kombinují před vápnem.
33'
Hosté se prokombinovali po zemi až do pokutového území, výsledkem ale byla pouze slabá střela, se kterou neměl Colombi žádné problémy.
31'
Trochu se nám na trávníku přiostřilo, narůstá také nervozita a rozhodčí má docela napilno.
29'
Přímý kop Lazia skončil na zadní tyči, kde po krátkém souboji skončil mimo hrací plochu.
28'
Domácí trenér Roberto D'Aversa nesouhlasil s odpískáním faulu proti jeho týmu a za protesty byl od sudího potrestán žlutou kartou.
28'
Nelze říci, že by se oba celky nesnažily, akce ale končí těsně před finální fází, a to hlavně pro nepřesné centry.
26'
Mezi dvěma obránci lehce proběhl hostující Luis Alberto, střela levačkou prolétla vedle Colombiho brány.
25'
Hlavičkový souboj v pokutovém území domácích skončil vítězstvím obrany Parmy, zase se jde proti brance Lazia.
23'
Parma jde pomaličku kupředu, chybí tomu ale moment překvapení. Lazio se bez problémů brání.
22'
Lazio je teď poměrně aktivní, Jony posílal do vápna hodně ostrý centr, jenže nabíhající spoluhráče nedostal.
20'
Poměrně pěknou střelu vyslal hostující Lucas Leiva, jenže ani on branku Parmy netrefil.
19'
Prudký centr v podání hostujícího Jonyho zvládli obránci Parmy odhlavičkovat míč mimo vlastní vápno.
17'
Sledujeme teď fotbal převážně ve středu hrací plochy, obě obrany si dávají velký pozor.
15'
Matteo Darmian vybojoval pro Parmu další rohový kop a po hlavičce u bližší tyče šel míč vysoko nad.
14'
Hra se nám zase přesunula na opačnou polovinu a po centru do pokutového území došlo ke Corneliově pádu. Na penaltu to však nebylo a pokračovalo se ve hře.
12'
Zleva si na střed naběhl hostující Immobile a z hranice vápna vyslal střelu na první tyč. Trefil však pouze boční síť.
10'
Rohový kop i na druhé straně, na Jonyho centr si nejvýše naskočil Caicedo, ale i jeho hlavičkové zakončení postrádalo přesnost.
9'
Po rohovém kopu se hosté definitivně ubránili a sami vyrazili do rychlého kontru.
8'
Následný přímý kop si vzal na starost Jasmin Kurtić, zakroutil míč podél zdi, Strakoša ale jeho dobrý pokus zvládl vyškrábnout na roh.
7'
Na zemi se po nepřesné rozehře a srážce s protihráčem ocitl hostující Patric a při pokusu o pokrytí míče na zemi se pískalo jeho provinění proti pravidlům. Poté navíc schytal úder do hlavy, to už ale zůstalo bez povšimnutí.
6'
Centr Parmy z levého křídla, míč skončil u prvních bránících hráčů římského klubu.
5'
Římští fotbalisté kombinují na půlce, trpělivě čekají na skulinku, kterou by se dostali na dostřel.
4'
Poprvé se útočně představili i hráči Parmy, dokonce se dostali i ke střele. Rána z levé strany skončila o kus vedle, Strakoša míč kontroloval pohledem.
3'
Další akce Lazia, ta však skončila nepřesnou kombinací mezi Immobilem a Albertem kus před pokutovým územím.
2'
Hosté v první útočné akci. Zleva přilétl centr do pokutového území a k hlavičce se cpal Immobile. Mířil vedle.
1'

Parma Calcio 1913: Colombi – Darmian, Iacoponi, Alves, Gagliolo – Hernani, Brugman, Caprari – Kucka, Cornelius, Kurtić.
Náhradníci: I. Radu, Corvi – Dermaku, Gi. Pezzella, Grassi, Sprocati, Karamoh, Laurini, Barillà, Siligardi, Regini, Kulusevski.

S. S. Lazio: Strakoša – Patric, Acerbi, Luiz Felipe – Marušić, Parolo, Lucas Leiva, Alberto, Jony – F. Caicedo, Immobile.
Náhradníci: Proto, Guerrieri – Adekanye, Anderson, J. Lukaku, J. Minala, Vavro, Anderson, Cataldi, Correa, Lazzari.

Rozhodčí: Marco Di Bello – Stefano Liberti, Emanuele Prenna.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžik začne.
Zápas na Stadio Ennio Tardini začne v 18 hodin, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu, jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Marco Di Bello, kterému budou na pomezí asistovat Stefano Liberti a Emanuele Prenna.
S. S. Lazio

Hosté jsou na tom rozhodně lépe, na třetím místě mají 50 bodů a zdatně prohání duo Juventus – Inter. V minulém kole ale Lazio zaváhalo, neboť na svém trávníku pouze remizovalo 0:0 s Hellasem Verona. Pokud by Lazio v tomto utkání vyhrálo, šlo by do dnešního zápasu v roli druhého týmu Serie A. Každopádně dnes bude chtít římský klub tuto ztrátu nahradit a přivézt si všechny body.

Parma Calcio 1913

Domácí tým je v tuto chvíli na devátém místě vyrovnaného středu tabulky se ziskem 32 bodů. V minulém kole se Parma představila na půdě Cagliari a přivezla si bod za remízu 2:2. Cagliari v tomto duelu dvakrát vedlo po gólech Pedra a Simeoneho, hosté však zvládli vždy zareagovat, když se trefil Kucka a ve čtvrté minutě nastavení Cornelius. Remíza na poslední chvíli může tým nakopnout i pro tento zápas.

Atalanta – Parma 5:0
Parma – Lecce 2:0
Juventus – Parma 2:1
Parma – Udinese 2:0
Cagliari – Parma 2:2
Dobrý podvečer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 23. Kola mezi týmy Parma Calcio 1913 a S. S. Lazio.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62