Serie A - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Torino : Sassuolo - 25. srpna 2019   20:45

Torino
14' Zaza (Ansaldi) • 55' Zaza (Belotti)
2:1
(1:0)
Sassuolo
69' Caputo
Torino
Sirigu – Izzo, Bonifazi (68. Djidji), Bremer – De Silvestri, Baselli (80. Meïté), Rincón, Lukić, Ansaldi (46. Aina) – Zaza, Belotti (C).
Mariani – Santoro, Baccini
Stadio Olimpico Grande Torino, Turín
Sassuolo
Consigli – Toljan (68. Müldür), Marlon, G. M. Ferrari (C), Rogério (46. Peluso) – Bourabia, Obiang, Locatelli (81. Raspadori) – Traorè – Boga, Caputo.

Já pro dnešek děkuji za pozornost a přeji úspěšný start do nového týdne.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 4:9. Střely mimo: 3:4. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 21:15.
Domácí nakonec přeci jen berou všechny tři body, jejich vítězství se však nerodilo lehce! Po jednoznačném prvním poločase, ze kterého si Turín také odnesl jednobrankové vedení, přidal v 55. minutě svou druhou branku Zaza. Za necelých patnáct minut ale odpověděl gólem Caputo a domácí tým musel do konce zápasu ještě klidnit několik nepříjemných závarů před vlastní brankou. V závěrečných desítkách sekund si už Turín ale vše pohlídal daleko od své svatyně a nechal propuknout oslavy vydařeného prvního kola Serie A.
90+3'
90+2'
Zaza za sebou zapomněl balón a dal tak zárodek rychlému kontru Sassuola, zkušený útočník však takticky přerušil postup protihráče a nechal své kolegy zformovat před vlastní šestnáctkou. To vše za cenu žluté karty.
90+1'
Domácí se už snaží udržet hrací předmět co nejdále od vlastní poloviny.
90'
Na konci zápasu si ještě fotbalisté přidají tři minuty nad rámec základní hrací doby.
90'
Sirigu musel znovu likvidovat tvrdou střelu z velkého úhlu!
89'
Právě strážce domácí branky zachytil prudký pas na své málé vápno.
88'
Traorè se znovu proháčkoval mezi několika obránci, následnou střelu však odvážní domácí fotbalisté k Siriguovi nepustili.
86'
Rohový kopem fotbalisté Turína nezahrozili.
84'
Boga další pumelící vypřášil Siriguovy rukavice! Poté, co zkušený brankář vyrazil balón přímo do beka Djidjiho, navíc mohlo dojít ke katastrofě, nakonec se ale kopačák odrazil jen na rohový kop pro Sassuolo.
83'
Rohový kop Turína se obešel bez vážnějšího humbuku před Consiglim.
81'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Manuel Locatelli, přichází Giacomo Raspadori.
80'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Daniele Baselli, přichází Soualiho Meïté.
79'
Turínským už s přibývajícími minutkami viditelně stále ubývají síly a jen se brání náporu hostůjících fotbalistů.
78'
Žlutě si sudí poznamená také jméno Pedra Obianga, který nebezpečným skluzem na půli hřiště sundal Simoneho Zazu.
77'
Za slovní protesty vůči jednomu z rozhodnutích rozhodčího vyfasoval žlutou gólman Sirigu.
76'
Caputo se v souboji jeden na jednoho z levého křídla neuvolnil.
75'
Fotbalové regule teď porušil také Rincon, když si ve vzdušném duelu výrazně pomohl vrchními končetinami.
74'
Belotti se v době centru z levého křídla provinil útočným faulem.
73'
Po nedovoleném zákroku na De Silvestriho Turín kopal z pravé strany slibný přímák, výsledný balón ovšem přeletěl hlavy všech útočníků.
72'
Caputovi sjel balón po kopačce a skončil až za brankovou čárou. Sirigu bude vykopávat.
71'
Z vlastní defenzívy teď Sassuolo spřádá plány k dalším útočným výpadům.
69'
Sassuolo právě vstřelilo branku!

Jako blesk z čistého nebe přichází kontaktní trefa hostí! Boga šouravou střelou z pravé strany nejdříve orazítkoval vzdálenější tyč, nejrychleji na odražený balón pak zaregoval FRANCESCO CAPUTO, jehož dorážka si to mezi Izzovým rozevřenýma nohama namířila do odkryté sítě!
68'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Jeremy Toljan, přichází Mert Müldür.
68'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Kevin Bonifazi, přichází Koffi Djidji.
66'
Traoré ladně obešel snad trojici záložníků domácího mančaftu, následnou střelu ale mezi blokujícími obránci nepropasíroval.
65'
Turín v posledních minutkách zklidnil hru a s balónem na kopačkách se nikam příliš nežene.
62'
Utkání se nám teď kouskuje častými fauly.
60'
Belotti z úhlu tváří v tvář Consiglimu úspěch neslavil! Gólman s kapitánskou páskou na ruce zneutralizoval další gólovku domácích.
59'
S De Silvestriho stříleným centrem měla obrana hostí značně problémy, než jej nadobro odvrátil Peluso.
58'
Sassuolo nyní zatlačilo na protivníkovu obrannou linii, stále však bez sebemenšího úspěchu.
55'
FC Turín právě vstřelil branku!

Tak teď vešlo do hry známé fotbalové pravidlo nedáš, dostaneš! Andrea Belotti na opačné straně obdržel od svých strážců trochu volného prostoru před šestnáctkou soupeře a jeho střelu s obrovskou dávkou štěstí patičkou tečoval SIMONE ZAZA! Consigli už poté neměl šanci na náhlou změnu v trajektorii míče zareagovat! Turín má dvoubrankový náskok!
54'
Tak gólman turínského celku se teď vytasil s náramným zákrokem, když po rohovém kopu tygřím skokem zneškodnil Obiangovu hlavičku někde z malého vápna!
53'
Nepříjemný lob snad někde z půlící čáry Sirigu trochu nešikovně srazil jen na rohový kop pro Sassuolo.
52'
Hra se nyní soustřeďuje především na polovině domácích, Sassuolo ovšem stále neumí najít recept na defenzívu Turína.
50'
Průnikovým pasem z hloubi pole Baselli sice nastartoval Simoneho Zazu, který o pár chvilek později rozvlnil síť, brankové oslavy však místním fandům překazil zdvižený praporek sudího, jenž spatřil ofsajd!
50'
Rincon připisuje Turínu další získaný míč ve středu pole.
49'
Toljanův průnikový pas zase přestřihl Baselli.
48'
De Silvestri přečetl rozehrávku hostující defenzívy, pohotovým míčem do šestnáctky však stopery Sassuola nezaskočil.
47'
Po Baselliho točeném centru hlavičkoval jeden z útočníků, pomezní sudí ale odhalil ofsajdové postavení Simoneho Zazy.
46'
Toljan vysokou nohou zasáhl Belottiho a je mu signalizován faul u levé postranní čáry.
46'
Turín uvedl balón zpět do pohybu.
46'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Rogério, přichází Federico Peluso.
46'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Cristian Ansaldi, přichází Ola Aina.
46'
Na plac už se chystá i střídající Ola Aina, který se o přestávce poctivě rozcvičoval.
Druhý poločas začne přibližně ve 21:51.
Úvodní dějství dnešního zápasu nám příliš pohledných akcí nepřineslo. Obě jedenáctky se často střídají v držení míče, k význačnějším příležitostem se však především po centrech prokousali zejména domácí. Turín také šel ve čtrnácté minutě do vedení, zasloužil se o to jedinou brankou dosavadního průběhu utkání Simone Zaza.
45+3'
45+3'
Žlutý kartónek ještě před odchodem do kabin viděl Bourabia, který udeřil Belottiho loktem do obličeje.
45+3'
Ani z něj však Sassuolo nic nevytěžilo.
45+2'
Traorèho tečované ráně bude pro změnu následovat rohový kop hostí.
45+1'
Sirigu Locatelliho střelu zpoza vápna bezproblémově zalepil do rukavic.
45'
Na konci prvního dějství se nastavují tři minuty.
44'
Nezdařenému rohovému kopu Turína následoval svižný brejk, na jehož konci ale Caputo slabší levačkou nevměstnal svou střelu do prostoru stráženého Salvatorem Sirigu.
43'
Po rychlém přenesení těžiště turínské akce se ke střeleckému pokusu prodral De Silvestri, skrytou ránu z úhlu ovšem připravený Consigli vyrazil!
41'
Belotti se nechal dostoupit dotírajícími obránci a rozhozený už svou střelu z hranice vápna nedokázal poslat ani mezi tři tyče.
40'
Útočnou impotenci Sassuola neprolomil ani propagační střelou z velké dálky Obiang.
40'
Zaza si ve vzdušném souboji pomohl nedovolenými prostředky.
39'
Na lehkém centru si brankář Consigli smlsnul a rychle mohl rozjet protiakci hostí.
38'
Baselli prodloužil vysoký nákop, na záložníkovu činnost však nikdo z kolegů adekvátně nereagoval.
36'
Ferrari sice byl u odraženého míče první, trochu neohrabaným skluzem ovšem zasáhl i Belottiho kotník. Sudí po poradě s videem nepřehodnotil své původní stanovisko pustit hru dále, akorát kapitán domácích se ještě bude muset dát do kupy za postranní čárou.
35'
Bremer takticky fauloval zrychlujícího Bourabiu a za nedovolený zákrok u půlící čáry si vysloužil žluté napomenutí.
34'
Rohový kop hostům kýžené ovoce nesnesl.
33'
Levá strana turínského útoku opravdu zásobuje pokutové území hostí nepříjemnými centry! Ten poslední skončil u hlavičkujícího De Silvestriho, který však minul zařízení!
31'
Turín v posledních několika minutkách vůbec nepouští Sassuolo k míči.
30'
Zásah lékařského týmu si nyní s menším zdravotním problémem vyžádal Baselli, středopolář domácích však s největší pravděpodobností bude v zápase pokračovat.
29'
Belotti sice prchnul všem svým strážcům na pravé straně, následnou přihrávku pod sebe mu ale znemožnil vracející se Rogério.
28'
Poblíž středového nyní Zaza přehodil míč přes hlavu jednoho z protivníků a vyslechl si tak další nadšenou reakci diváků v ochozech.
27'
Belotti zapresoval rozehrávající obranu Sassuolo a vypíchl balón za postranní čáru.
25'
Hamed Traorè se odhodlal k dalekonosné střele, rána na prostředek branky ale zkušeného gólmana Sirigua nijak nerozhodila.
24'
Ansaldi zajel vyvážejícího Toljana a nevyhnul žluté kartě.
23'
Potleskem odměnili fanoušci i Zazovu defenzivní činnost, když útočník hluboko na vlastní půlce odzbrojil Rogéria.
21'
Už několikátý štiplavý balón z levého křídla poslal před Consigliho Cristian Ansaldi, tentokráte našel opět hlavu forvarda Simoneho Zazy! Autor úvodní branky v tomto případě zakončil jen asi o metr mimo oblast tří tyčí!
20'
Toljan Ansaldimu odkopl míč do zámezí.
20'
Balón už znovu třímají hráči Turína.
19'
Na konci slibně zahraného rohu Sassuolo se objevil Gian Marco Ferrari, hostující kapitán ovšem nemířil přesně.
18'
Hostující tým teď soupeře zatlačil, zatím ale z tlaku vytěžil jen rohový kop.
17'
Rogerio si vyšlápl na namlsaného Simoneho Zazu a vykoledoval si další hvizd sudího píšťalky.
16'
Právě střelec první branky Zaza to na útočné polovině přehnal s presinkem a fauloval jednoho z rozehrávajících obránců.
14'

Domácí otevírají skóre již po čtvrthodině hry! Prvotní Belottiho centr z pravé strany sice nikoho ze spoluhráčů nenašel, o chvíli později ale do šestnáctky vrátil balón Ansaldi, na jehož servis už gólově navázal snajpr SIMONE ZAZA! Italský útočník se prosadil po umístěné hlavičce k pravé tyči Ansaldiho svatyně a posílá tak svůj mančaft do brzkého vedení!
13'
Obiang již před půlící čárou nedovoleně přerušil rozebíhajícího se Rincona.
12'
Sérii přihrávek završil centrem z levé strany Caputo, gólové parametry však tento míč neměl.
11'
Hostujícímu celku se nepodařilo vyjet z obtížné pozice u soupeřova rohového praporku, Turín se pak dlouhým autovým vhazováním vysvobodil.
11'
Premiérovou žlutou kartu duelu dostává Marlon.
10'
Zaza z úhlu prováhal ten správný moment ke střele a napálil tak jen blokujícího beka.
9'
Poprvé v zápase se ocitlo Sassuolo na dostřel domácí bráně, Boga ovšem v skončil na zemi a nemohl tak zkrotit průnikový pas.
8'
Do křížku se nyní dostali Traorè s Rincon, sudí ale oba soky pohotově oddělil a napomenul.
8'
Přízemně kopnutý rohový kop Turína jen prosvištěl pokutovým územím.
7'
Rincon evidentně nemá problém dohodit od postranní čáry až do soupeřovy šestnáctky, tentokráte však jeho dovedností nevyužil Zaza, jemuž se nezdařilo zpracování a beci jej míče pohotově zbavili.
6'
Italský snajpr ale nakonec bude v pořádku, už se vrátil na hrací plochu.
5'
Právě domácí kapitán nyní zůstává na trávníku a podstupuje ošetření lékařského týmu. Důvodem jeho menších zdravotních patálií byla nečekaná srážka s Pedrem Obiangem.
4'
Po dalekonosném autu jednoho z Turíňanů hlavičkoval Belotti mimo. Consigli provede odkop od brány.
3'
Baselliho přímý volný kop obránci po několika odrazech nakonec dokázali odvrátit.
2'
Izzo se vydal na útočný výlet, Ferrari jej však poslal k zemi nepříjemným šlapákem a jen o chloupek unikl první žluté kartě duelu.
1'
O pár chvilek později se stal obětí prvního faulu zápasu Locatelli, hosté rychle rozehráli a pokračují v kombinaci.
1'
Traoré vytlačil kličkujícího Rincona za postranní čáru, Sassuolo bude vhazovat.
1'
Úvodní výkop provedli hostující fotbalisté.
1'

Turín FC: Sirigu – Izzo, Bonifazi, Bremer – De Silvestri, Baselli, Rincón, Lukić, Ansaldi – Zaza, Belotti (C).
Náhradníci: Rosati, Gemello – Aina, Berenguer, Djidji, Millico, Meïté, Parigini, Singo, Rauti.

US Sassuolo Calcio: Consigli – Toljan, Marlon, G. M. Ferrari (C), Rogério – Bourabia, Obiang, Locatelli – Traorè – Boga, Caputo.
Náhradníci: Pegolo, Russo – Brignola, Djuričić, Duncan, L. Mazzitelli, Goldaniga, Gravillon, Peluso, Müldür, Tripaldelli, Raspadori.

Rozhodčí: Mariani – Santoro, Baccini.
Vzájemné zápasy:

Sezóna 2018/19 přinesla ve společných kláních těchto mančaftů šťastné konce především pro Turíňany. Prosincový zápas na půdě Sassuola vyústil v remízu 1:1, další duel z letošního května pak opanoval domácí Turín poměrem 3:2.
US Sassuolo Calcio:

Podstatně slabší ze dvou soků završil minulý ročník na jedenácté pozici. Klub, který si poprvé zahrál alespoň třetí italskou ligu teprve v roce 2007 pod vedením dnes známého trenéra Massimiliana Allegriho, toto léto vydělal pěkný balík. Odchody Mattea Politana do Interu a Meriha Demirala do Juventusu dokázaly zafinancovat velkou část posil. Z těch se hodí vypíchnout především středopolaři Manuel Locatelli a Pedro Obiang. Hosté už za sebou také mají jeden soutěžní duel, v třetím kole italského poháru zdolali třetiligovou Spezii 1:0.

Poslední zápasy:

US Sassuolo Calcio 1:0 Spezia (italský pohár)
US Sassuolo Calcio 1:0 Alessandria (přátelské utkání)
US Sassuolo Calcio 1:0 Empoli (přátelská utkání)
Turín FC:

Klasický italský klub, který však v posledním desetiletí zastínil sousedský Juventus, prožil úspěšnou loňskou sezónu. Sedmé místo vyrovnalo ligové umístění od návratu do Serie A v roce 2012. Na přestupním poli se však menší z turínských mančaftů příliš neangažoval. Za celkových 25 milionů eur jen přetavil loňská hostování Ainy, Zazy a Ansaldiho v trvalé přestupy, z kádru naopak putovali hlavně Niang s Ljajićem. Celek italského kouče Waltera Mazzarriho už za sebou má zdárné druhé a třetí předkolo Evropské ligy. Poslední dvojzápas o účast v pohárové Evropě začal ve čtvrtek, kdy Turín doma podlehl anglickému Wolverhamptonu 2:3.

Turín FC 2:3 Wolverhampton Wanderers (předkolo EL)
Šachtar Saligorsk 1:1 Turín FC (předkolo EL)
Turín FC 5:0 Šachtar Saligorsk (předkolo EL)
Pěkný den všem fanouškům dobrého fotbalu! Dnes se společně podíváme na utkání prvního kola Serie A mezi Turínem FC a US Sassuolem Calcio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62