Serie A - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Udinese : Sassuolo - 12. ledna 2020   12:30

Udinese
14' Okaka (Mandragora) • 68' Sema (Fofana) • 90+1' de Paul (Fofana)
3:0
(1:0)
Udinese
Musso – De Maio, Troost-Ekong, Nuytinck – Stryger Larsen, Fofana, Mandragora (75. Jajalo), de Paul, Sema – Okaka (85. Teodorczyk), Lasagna (62. Pussetto).
Volpi – Peretti, Constanzo
Dacia Arena
Sassuolo
Consigli – Toljan (75. Müldür), Romagna, G. M. Ferrari, Rogério (86. Kiriakopoulos) – Magnanelli, Obiang – Boga, Traorè – Djuričić (69. Raspadori), Caputo.
Pegolo, Russo, Turati – Bourabia, Ghion, L. Mazzitelli, Müldür, Oddei, Peluso, Piccinini, Raspadori, Kiriakopoulos.

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost.
Ve druhém poločase byla zcela klíčová 68. minuta, kdy Ken Sema po slabší herní pasáži domácího celku nečekaně rozvlnil síť. Jeho trefa od pravé tyče předznamenala budoucí vývoj. Sassuolo se zkoušelo hnát za vyrovnáním, často nechávalo otevřená zadní vrátka a toho v nastavení využil Rodrigo de Paul. Udinese se po vítězství v poměru 3:0 dostává na 11. místo italské Serie A, Bologna s Veronou mají ale ještě zápasy k dobru. Sassuolo by po dnešní porážce mohla přeskočit Fiorentina, která hraje na domácím hřišti už od 15:00.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 5:5. Rohy: 6:11. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 12:13.
90+5'
90+5'
Rozhodčí po sérii faulů nechává hru plynout.
90+4'
Teodorczyk v poslední minutě nastavení vyslal střelu z hranice pokutového území. Míč pohlídal brankář Sassuola.
90+3'
Ještě volný přímý kop pro hosty.
90+1'
Udinese právě vstřelilo branku!
Velkou aktivitou dnes oplýval RODRIGO DE PAUL, nakonec se dočkal i gólu. Po rychlé protiakci mu míč předložil Seko Fofana a De Paul technickou střelou překonal Consigliho. Asistence: Seko Fofana.
90'
Zpoza vápna jedovatou střelou prověřil gólmana Kyriakopoulos.
89'
Jajalo teď vystřelil opravdu slabě, hosté mají nicméně tlak.
86'
Poslední střídání Sassuola. Kiriakopoulos nahrazuje Rogéria na levé straně obrany.
86'
Zpoza vápna pálil nepřesně Magnanelli.
85'
Polský útočník Teodorczyk se v závěru utkání podívá na hrací plochu. Splněno má Okaka, který už si plácá se svými spoluhráči ze střídačky.
83'
Hra se teď přenesla z levé na pravou polovinu hřiště. Muldur vybídnul ke skórování Traoreho, kterému se balón svezl z kopačky a skončil v zámezí.
82'
Pas na přední tyč neměl šanci na úspěch. Domácí drží čisté konto.
81'
Sassuolo po rychlém kontru vybojovalo alespoň roh. Balon odvrátil Larsen.
80'
Centr od pravého rohového praporku a další práce pro Consigliho.
79'
Otevřených vrátek v obraně hostujícího mužstva chtěl využít i Pussetto. Jeho rána skončila v bloku.
79'
Pokračuje se ve hře. Rozhodčí neviděl přestupek proti pravidlům.
78'
VAR bude kontrolovat penaltovou situaci.
77'
Závar po rohovém kopu neskončil zakončením. Dopředu postupuje Sassuolo.
77'
Fofana se při přečíslení rozhodl pro střelu. Tu špičkami prstů vytěsnil gólman hostí.
75'
Zbytek zápasu bude ze střídačky sledovat Mandragora. Prostor dává Jajalovi. Ve stejné chvíli mění hráče i hosté. Müldür naskakuje za Toljana.
74'
Obrana Udinese momentálně zaslouží pochvalu. Sassuolo sice drží míč, k šestnáctce se však vůbec nedostává.
72'
Raspadori kárá své spoluhráče. Jeho pas měl gólové parametry, jenže pouze prošel celým pokutovým územím.
71'
Domácí polití živou vodou. Larsen předeslal balon na De Paula, jeho zakončení musel vytáhnout na roh brankář Consigli. Ten si poradil i s následným centrem.
69'
Hosté reagují na inkasovanou branku okamžitým střídáním. Zápas skončil pro Djuričiće, příležitost dostává Raspadori.
68'
Blesk z čistého nebe. Domácí se rychlou akcí dostali až do pokutového území, Fofana ze středu hřiště poslal balón nabíhajícímu KENU SEMOVI a ten ranou na vzdálenější tyč, o kterou se míč ještě otřel, rozveselil fanoušky Udinese. 2:0. Asistence: Seko Fofana.
67'
Okaka se tlačil za míčem nepovoleným prostředkem. Domácí se musí přestěhovat zpět na obrannou část trávníku.
65'
Na druhé straně zahrozil Toljan. Ke střele se nakonec nedostal.
65'
Oku lahodící kombinaci u postranní čáry předvedlo Udinese. Centr Jense Larsena poté odkopli obránci.
63'
Domácí znovu po slušném vstupu do druhé půle méně aktivní. Do pokutového území centroval odkrytý Magnanelli. Nepřesně.
62'
Domácí posílají na hřiště čerstvou sílu. Lasagna v dnešním utkání dohrál, nahradil jej Pussetto.
61'
Skvělý ťukes na jeden dotek zakončil Jeremie Boga. Míč znovu vytáhl reflexivním zákrokem Juan Musso.
60'
Rozhodčí upozorňuje Magnanelliho, který přejel u postranní čáry De Paula. Míč sudí přisoudil domácím barvám.
59'
Po rohovém kopu se nejvýše ze všech vyšrouboval do vzduchu Filippo Romagna. Stoper hostů neseřídil mířidla.
58'
Teď byli domácí hráči opravdu blízko tomu, aby dosáhli na centr z přímého kopu. Ten však nakonec přebírá do svých rukou brankář Consigli.
57'
Na zemi po nevybíravém faulu Rogeria končí Rodrigo De Paul. Standardní situace od rohového praporku může přinést zajímavou šanci.
55'
Toljan přebíral v rychlosti povedenou přihrávku, sám ale centroval do nohy Nuytincka. Následoval faul Caputa.
54'
Do šestnáctky vniknul Traore a vybojoval rohový kop. Domácí se této hrozbě ubránili.
54'
Míč ve středu hřiště, kombinaci rozjíždí hostující tým.
52'
Traoreho centr čapnul Juan Musso a bude rozehrávat.
52'
Fofana se včas vrátil do obranného bloku, po další ztrátě míče však Becao sahá k faulu.
50'
Vzdušný souboj před pokutovým územím vyvrcholil faulem Okaky. Až příliš doléhal na stopera Ferrariho.
49'
Boga pálil po nedobrém odkopu domácího hráče. Střela se mu nepovedla.
48'
Rychlá protiakce se přes Caputa dostala až k Traoremu, který kroucenou ranou našel připraveného brankáře Mussa. Perfektní zásah a rohový kop.
48'
Další centr z levé strany vyslal Sema. Opět odvrácen do bezpečí.
47'
Přechod před pokutové území se teď domácí dařil, ovšem až do chvíle, kdy Kevin Lasagna našel svým pasem pouze soupeřovu kopačku.
46'
Náznak šance Sassuola utnul faul Filipa Djuričiće.
46'
Statistiky prvního poločasu:

Držení míče: 44 % : 56 %
Střely na branku: 1:0
Střely mimo branku: 2:0
Rohy: 4:2
Fauly: 0:1
Domácí Udinese poslal do vedení po rohovém kopu ze 14. minuty hlavičkující Stefano Okaka. Calcio však po půlhodině hry začalo spát na vavřínech a větší příležitosti si vypracovávali hosté. Zatím jim ale chybí přesnost ve finální a přechodové fázi. Po prvním poločase tedy platí stav 1:0.
45+1'
45'
Nepříjemný loket schytal Toljan, fauloval Sema.
44'
Fofana těžil z rychlého protiútoku a vší silou se opřel do míče. Ten končí znovu na těle stopera Ferrariho.
44'
Jeremie Boga reklamuje teč po svižné pumelici zpoza pokutového území, která nenašla svůj cíl. Odkopávat se ale bude od branky domácích.
43'
Sassuolo nastěhované na polovině soupeře, bude z toho rohový kop.
42'
Mandragora z levé strany nacentroval pouze do připraveného obránce. Míč se pak dostal až ke Consiglimu.
41'
Sassuolo má momentálně více ze hry. Další postupná kombinace na útočné polovině hřiště končí nezdarem. V kličkách se utopil Caputo.
40'
Zajímavá možnost na druhé straně. Caputo vybídl ke skórování Magnanelliho. Ten z hranice šestnáctky zamířil hodně nepřesně.
38'
Rodrigo de Paul zásobuje své spoluhráče zajímavými centry. Po dalším z nich následuje pouze odkop od branky,
37'
Z hrací plochy se hodně těžko zvedal Fofana. Lehké početní převahy ihned využil Boga, ke kloudnému zakončení mu ale scházel lepší kontakt s balónem.
36'
Další centr krajního obránce Toljana se opět nedočkal odezvy. Míč proletěl pokutovým územím.
36'
Sassuolo postupovalo po levé straně hrací plochy. Slibnou akci zastavila nepřesná přihrávka mířící do zámezí.
35'
Po zisku míče se po levé straně probíjel Sema. Jeho centr napodruhé prošel až do nebezpečného prostoru, ve vzduchu zaúřadoval osamocený obránce Rogerio.
33'
Jeremy Toljan vyslal hodně nepřesný centr, který skončil za brankou Calcia.
32'
Rodrigo De Paul znovu aktivní, střela zpoza brány však nenašla svůj cíl.
31'
Standardní situace od levé postranní čáry nepřinesla nebezpečí, rozehrával De Paul.
30'
Centr, který po zásahu Becaa změnil směr, skončil v rukavicích brankáře domácího celku.
29'
Domácí si s rozehrávkou dávali načas. Nakonec se od gólmana Mussa dostává balon na polovinu hřiště, kde už hrají hosté.
28'
Rogerio poslal balon z přímého kopu do šestnáctky. Odezvy se ale nedočkal a odkopávat se bude od branky Udinese.
24'
Roh šanci nepřinesl.
24'
Traoré nyní zazdil šanci Sassuola. Místo toho, aby přihrál do strany zcela volnému spoluhráči, který by šel sám na bránu, zpoza vápna vystřelil a branku Udinese minul. Střela ale byla tečovaná, takže hosty čeká roh.
21'
Domácí jsou stále nebezpeční, po sražené střele kopali další roh, nicméně tentokrát bez úspěchu. Zmiňovaná střela však skončila asi jen půl metru vedle brány hostů.
20'
Na vysoký centr skákala dvojice hráčů, ale ani jeden míč nezasáhl. Sassuolo se tentokrát ubránilo a neopakovalo situaci ze 14. minuty, kdy se prosadil Okaka.
19'
A domácí jsou stále při chuti, nyní vybojovali další roh.
19'
Sassuolo si však bude muset dát pozor na brejky, jeden takový nyní vedl Okaka, kterého hosté na polovině hřiště sestřelili. Zatím bez karty.
18'
Sassuolo zvýšilo svou aktivitu, aktuálně se pohybuje po inkasovaném gólu na polovině Udinese.
15'
Gól ještě musel potvrdit videorozhodčí, ale platí. Udinese tak zúročilo svou aktivitu a vede zaslouženě 1:0.
14'
Domácí jdou zaslouženě do vedení! Po dalším rohovém kopu a centru Mandragory se přesnou hlavičkou prosadil STEFANO OKAKA.
13'
Příležitost i na druhé straně! Traoré se po nenápadné akci dostal ve vápně Udinese ke střele a byť jeho pokus byl hodně slabý, skončil na tyči!
11'
Okaka se elegantně zbavil soupeře zhruba za polovinou hřiště, ale poté jej zdvojil jiný bránící hráč Sassuola a o míč přišel.
9'
Sassuolo se po těžkých časech před svou vlastní bránou oklepává, a sice na polovině Udinese, kde si přihrává.
8'
A do třetice další šance domácích! Po dalším rohovém kopu se na hranici malého vápna dostal k hlavičce Okaka a jen těsně přestřelil branku Sassuola!
7'
Na přední tyči míč propadl, proletěl malým vápnem, ale na zadní tyči jej nedokázal do brány usměrnit domácí hráč. To byla rovněž šance!
7'
Následně se míč ocitl v zámezí, ale zapříčinil se o to hráč Sassuola, takže Udine čeká roh.
6'
První větší šance zápasu! Po pravém křídle se na bránu Sassuola hnal kapitán domácích Lasagna, jeho střelu ale dokázal zlikvidovat brankář Consigli.
2'
Domácí si hned na úvod zápasu snažili vytvořit šanci, ale jejich útok byl nepřesný.
1'

Udinese Calcio: Musso – De Maio, Troost-Ekong, Nuytinck – Stryger Larsen, Fofana, Mandragora, de Paul, Sema – Okaka, Lasagna.
Náhradníci: Nicolas, Perisan – Barák, Becao, Jajalo, Pussetto, Opoku, Walace, Sierralta, ter Avest, Teodorczyk, Nestorovski.

US Sassuolo Calcio: Consigli – Toljan, Romagna, G. M. Ferrari, Kiriakopoulos – Magnanelli, Obiang – Boga, Traorè – Djuričić, Caputo.
Náhradníci: Pegolo, Russo, Turati – Bourabia, Ghion, L. Mazzitelli, Müldür, Oddei, Rogério, Peluso, Piccinini, Raspadori.

Rozhodčí: Volpi – Peretti, Constanzo.
US Sassuolo Calcio

Na opačné straně stojí podobně hrající Sassuolo, kterému pro změnu patří průběžná čtrnáctá pozice, přičemž na svého dnešního soupeře ztrácí pouze dva body. Sassuolo se tak v případě vítězství může vyškrábat na třináctou pozici, na druhou stranu má na sestupové pásmo náskok pouze pěti bodů. Hostující tým tohoto duelu v posledních dvou duelech nedokázal vybojovat ani jeden bod, poslední bodový zisk přišel před necelým měsícem, tehdy se Sassuolo povedlo uspět na hřišti osmnácté Brescie. Sassuolo nebude favoritem tohoto zápasu, avšak klidně může překvapit.
Udinese Calcio

Fotbalisté Udinese ani letos neprožívají zrovna povedenou sezónu, avšak je z toho o něco lepší postavení. Udinese se v současné době nachází na třináctém místě tabulky, přičemž se mu povedlo do této chvíle nasbírat jednadvacet bodů. Udinese v posledních zápasech pořádně přidalo, díky čemuž se oddálilo sestupovým starostem. Domácí celek tohoto zápasu vyhrál poslední dva ligové duely, nejprve se mu povedlo zdolat šesté Cagliari výsledkem 2:1, poté v rámci venkovního duelu uspěl také na hřišti sedmnáctého Lecce, kde vyhrál výsledkem 1:0.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská Serie A má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Udinese Calcio a US Sassuolo Calcio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62