Serie A - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Verona : Atalanta - 18. července 2020   17:15

Verona
59' Pessina
1:1
(0:0)
Atalanta
50' D. Zapata
Verona
Silvestri – Rrahmani, Günter (82. Lovato), Empereur – Faraoni, S. Amrabat, Veloso (C), Lazović (73. Dimarco) – Pessina, Zaccagni (46. Borini) – Salcedo Mora (73. Di Carmine).
Abisso – Carbone, Tardino
Stadio Marc'Antonio Bentegodi, Verona
Atalanta
Gollini – Tolói, Palomino (69. Caldara), Djimsiti – Hateboer, Pašalić, Freuler (79. de Roon), Gosens (69. Castagne) – Malinovskyj (78. Muriel), A. Gómez (C) – D. Zapata.

To je ode mě pro tuto chvíli vše, všem sportovním fanouškům děkuji za pozornost a přeji poklidný zbytek deštivé soboty.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 8:7. Střely mimo: 3:10. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 15:15.
Rozjetá Atalanta podruhé z posledních třech zápasů ztrácí body, čímž už možná definitivně ztrácí možnost soupeřit s Juventusem o titul. Bergamo navíc dnes nepodalo výkon hodný třech bodů, protože Verona hrála proti favoritovi opravdu dobře. Hosté se sice dostali do vedení, ale domácí bleskově srovnali krok a pak sami útočila na obrat, ale podruhé už se neprosadili. Bergamasca začala být trochu aktivnější až v samotném závěru, ale to už bylo moc pozdě, takže se musí smířit jen s jediným bodem.
90+3'
90+2'
Poslední útok zápasu podniká Atalanta, ale Verona doslova zavřela své pokutového území. Nakonec přišel centr, po kterém následovalo dost nebezpečné zakončení, ale to skončilo jen vedle levé tyčky.
90+1'
Nastavují se dvě minuty.
90'
Remíza je hodně blízko. Marco Silvestri si připisuje další zákrok a s rozehrávkou už moc nespěchá. Hellas by přece jen byl rád za jeden bod.
89'
Duván Zapata si hledal cestu za soupeřící obranu, dostal i docela nadějný pas, ale k ničemu to nebylo, protože míč jeho zaviněním skončil jen za pomezní čárou.
88'
Útočné snažení Atalanty nakonec přerušuje postavení mimo, po kterém zase rozehrává dlouhým odkopem Marco Silvestri. Ten sice našel Alana Empereura, ale ten z dálky pálí jen do náruče Pierluigiho Golliniho.
87'
Verona dává do bránění všechny své síly, což se jí ale vyplácí. Do útoku se sice sama nemůže dostat, ale hosté si alespoň neumí vytvořit nic nebezpečného.
86'
Bergamo začíná být v posledních minutách aktivnější, ale času už opravdu moc nezbývá moc. Soupeř ho navíc nyní vytlačuje zpět na jeho polovinu.
85'
Žlutou kartu dostává Rafael Tolói (Atalanta Bergamasca Calcio).
84'
Žlutou kartu dostává Matteo Pessina (Hellas Verona FC).
83'
Domácí brankář si opět kopne do míče. Tentokrát ho posílá jen za postranní čáru, Timothy Castagne tak následně co nejrychleji vhazuje.
82'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Koray Günter, přichází Matteo Lovato.
81'
Marco Silvestri po dlouhé době rozehrává od své klece. Signalizací své spoluhráče posílá až na útočnou polovinu, kam vzápětí odkopává také míč.
79'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Remo Freuler, přichází Marten de Roon.
78'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Ruslan Malinovskyj, přichází Luis Muriel.
77'
Na druhé straně hřiště se Atalanta pokusila prosadit pomocí dalekonosné střely, která však skončila na prvním bránícím hráči v cestě. Hosté však v útočném snažení pořád pokračují.
76'
Amir Rrahmani si výborně narazil se spoluhráčem, díky čemuž si mohl udělat výlet do útoku, který však zakončil jen opravdu hodně nepovedeným centrem.
75'
Času je pořád méně a méně. Oba týmy se však pořád pokouší prosadit, akorát nikomu se to zatím nedaří. Oba gólmani podávají výborné výkony.
74'
Pierluigi Gollini prokázal svou pozornost, a to když jistě chytil soupeřící nákop za obranu. Následně rychle rozehrává, protože jeho tým rozhodně není spokojený s aktuálním stavem.
73'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Darko Lazović, přichází Federico Dimarco.
73'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Eddy Anthony Salcedo Mora, přichází Samuel Di Carmine.
72'
Alan Empereur schytal docela nepříjemného šlapáka, ale po chvíli se hrdinně zvedá, zvládne to tedy i bez ošetření.
71'
Mario Pašalić vytvořil opravdu ukázkový centr, který však jeden z jeho spoluhráčů hlavičkuje jen těsně vedle brány, i když měl neskutečně moc prostoru.
70'
Vstupujeme do posledních dvaceti minut zápasu, které budou určitě rozhodující. Lépe je začíná Bergamasca, která se něco snaží vymyslet u soupeřící šestnáctky, ale zatím marně.
69'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Robin Gosens, přichází Timothy Castagne.
69'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází José Luis Palomino, přichází Mattia Caldara.
68'
Vysoký míč smolně skončil přímo na ruce Mattea Pessiny, který s tím sice nemohl nic dělat, ale nic to nemění na tom, že balón jde pod kontrolu Atalanty.
66'
Také Hellas získává další rohový kop, ale ten tentokrát zkušeně zastavil brankář hostů, který si jistě došel pro centrovaný balón.
65'
Hra se opravdu hodně zrychlila. Na druhé straně hřiště zakončoval mezi tři tyče Eddy Anthony Salcedo Mora, ale Pierluigi Gollini měl dobrou pozici, takže relativně bez problémů zasáhl.
64'
Žlutou kartu dostává Hans Hateboer (Atalanta Bergamasca Calcio).
63'
Atalanta byla zničehonic ve stejné šanci jako před chvílí soupeř, ale nedokázal se prosadit! Po dalekonosné ráně mohl do odkryté klece zakončoval Duván Zapata, ale Marco Silvestri výborně navázal na svůj první zákrok a zlikvidoval i druhé zakončení!
62'
Bergamo však tentokrát bez problémů udolalo, ale pořád se nemůže chopit míče. Hallas nyní jednoznačně kontroluje hru a spěchá za obratem.
61'
Eddy Anthony Salcedo Mora opět končí na zemi vinou protihráče, je to tedy asi nejvíc faulovaný hráč na trávníku. Domácí se tak připravují k další nadějné standardce.
59'
Hellas Verona právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno, Verona opravdu rychle nalezla odpověď! Po vzdušném pasu se na hranici pokutového území k míči dostal Amir Rrahmani, který bez váhání vypálil. Tentokrát byl Pierluigi Gollini připraven, ale balón srazil jen k volnému MATTEU PESSINOVI, který tak bez problémů skóroval. Brankář Atalanty se ihned vzteká na své spoluhráče v obraně.
58'
Eddy Anthony Salcedo Mora sice končí na zemi vinou Josého Luise Palomina, ale hlavní rozhodčí tentokrát přimhouřil oko, takže domácí se budou muset spokojit s rohovým kopem.
57'
Domácí dostávají soupeře pod větší a větší tlak, ale při dalším rohovém kopu se k ničemu nedostali. Míč navíc končí v rukavicích brankáře hostů.
56'
Pierluigi Gollini potvrzuje své kvality výborným zákrokem. Nyní to bude stát na něm, jelikož Verona se určitě bude aktivně pokoušet o vyrovnání.
55'
Matteo Pessina se stylově zpracoval odražený míč, čímž si došel pro nedovolený zákrok, což znamená nebezpečnou standardní situaci pro Hellas.
54'
Fabio Borini dostal docela přesnou přihrávku, ale zničehonic nešťastně podklouzl, kvůli čemuž je míč zase v moci protihráčů, kteří okamžitě směřují dopředu.
53'
Bergamo se po úvodním gólu pokouší i o druhou trefu, po delší době tak získává rohový kop, který však domácí docela bez problémů odvrátili.
52'
Verona si okamžitě uvědomuje, že většinu sil nyní musí vynakládat do útoku, ale pořád má problémy při rozehrávce, protože hosté opravdu hodně aktivně napadají.
50'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Atalanta se rozhodně oddechla, protože se konečně dostává do vedení! DUVÁN ZAPATA prokázal bleskové reflexy, a to když při rozehrávce Koraymu Günterovi uskočil míč za záda. Toho hostující útočník okamžitě využil střelou k bližší tyči, kterou nemohl Marco Silvestri zlikvidovat.
48'
Fabio Borini dostal výborný pas za obranu, následně se chvíli snažil něco vymyslet, ale bylo očividné, že míč přebíral v ofsajdovém postavení.
47'
Oba celky vletěly do druhé půle s odhodláním, že chtějí ukořistit tři body. Nikomu se ale zatím nedaří žádné útočné snažení.
46'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Mattia Zaccagni, přichází Fabio Borini.
46'
První půle nám toho proti očekávání moc nepřinesla. Střelecky velmi aktivní Atalanta zatím marně hledá cestu do branky Verony, i když si už připsala čtyři střely mezi tři tyče. Největší šanci měl v závěru poločasu Duván Zapata, jehož ale velmi dobře vychytal Marco Silvestri. Hellas si naopak nevytvořil nic extra nebezpečného, takže o dnešní vítězi možná rozhodně jen jedna malá chyba.
Druhý poločas začne přibližně v 18:18.
45+2'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Marco Silvestri nejspíš naposledy rozehrává od své klece a rozhodně nikam nespěchá, protože jeho spoluhráči jsou v horším psychickém rozpoložení než soupeř.
44'
Hosté díky dobré šanci svého útočníka zničehonic dost ožili a soupeře začínají pořádně svírat. Tentokrát se ale Verona úspěšně ubránila, dokonce ani nemusel zasahovat gólman.
42'
Duván Zapata málem otevřel gólový účet utkání. Přihrávku do pokutového území si výborně posunul a následně zakončil, ale mířil jen do Marca Silvestriho, který si tak připisuje první důležitější zákrok utkání!
41'
Žlutou kartu dostává Sufján Amrabat (Hellas Verona FC).
40'
První poločas se chýlí ke svému konci. Nyní tráví více času s míčem Verona, ale ta dopředu vůbec nespěchá, spíše si chce zvýšit držení míče.
39'
Domácí brankář se pořád moc nenudí, protože už zase rozehrává. Balón tentokrát posílá co nejvíce dopředu, což se vyplatilo, protože domácí vyhráli souboj, ale následně vymysleli jen hodně slabý centr.
38'
Marco Silvestri odkopává od své klece, tentokrát míč posílá přímo do středovou čáru. Dobře udělat, protože se ho jeho spoluhráči následně ujali.
36'
Hra už se přece jen začíná trochu zpomalovat, jelikož ani jeden tým nechce minimálně do přestávky nic riskovat. Oba celky se tak soustředí hlavně na bránění.
35'
To však nerozehrává zrovna nejpřesvědčivěji, což mohl potrestat Amir Rrahmani, který byl úplně sám na hraně pokutového území, ale odtud docela zbytečně přestřelil.
34'
Po delší době se tlačili dopředu také domácí, ale nákop se odráží jen za postranní čáru, což znamená aut pro Bergamo.
33'
Čas v první půli se pomalu začíná krátit. V tuto chvíli by to asi mělo více štvát fotbalisty Atalanty, kteří jsou aktivnější a každou chvíli svírají soupeře čím dál víc.
32'
Duván Zapata nadějně srazil míč do volného prostoru a snažil se ho doběhnout, jenže Koray Günter měl mnohem lepší pozici, takže soupeři vůbec nic nedovolil.
31'
Sufján Amrabat trochu zariskoval při rozehrávce, ale naštěstí pro něj se mu to nevymstilo, protože Mario Pašalić se dopustil nedovoleného zákroku.
30'
Do hry se po delší odmlce zapojuje také Pierluigi Gollini, který je s rozehrávkou o něco malé rychlejší než jeho kolega na druhé straně hřiště.
28'
Duván Zapata sice hlavou dokázal zachytit dost vysoký nákop, ale míč tak posunul jen k domácímu brankáři, který si i s další rozehrávkou dává na čas.
27'
Alejandro Gómez prokázal své individuální schopnosti, která využil k vytvoření docela nebezpečného vzdušného balónu, jenže v pokutovém území nebyl připravený ani jeden z jeho spoluhráčů.
26'
Hosté míč opravdu vybojovali, ale nic nemohli vymyslet, protože si vzápětí přihráli jen do ofsajdu. Po chvíli tak bude rozehrávat Marco Silvestri.
25'
Hellas si potřebuje na chvíli oddechnout, míč tak drží na své polovině, kde však musí být hodně obezřetný, jelikož tentokrát je na nohou Atalanta, která velmi aktivně forčekuje.
24'
Eddy Anthony Salcedo Mora byl opět v centru dění, tentokrát byl faulován Josém Luisem Palominem, který s tím rozhodně nesouhlasí, ale nic nemůže dělat.
23'
Další roh přinesl další nebezpečnou ránu směrem na bránu, kterou měl na svědomí Eddy Anthony Salcedo Mora. Ten však hlavou míč posílá jen těsně nad horní tyč.
22'
Marco Davide Faraoni měl spoustu prostoru na pravé straně, čehož využil bravurně. Po dvou kličkách vyslal do vápna nebezpečný střílený centr, který se nakonec zatočil na bránu. Pierluigi Gollini jen tak tak dokázal zareagovat.
21'
Robin Gosens rozhodně nechce nechat projít míč přes svou levou stranu. Raději ho tak odklízí za pomezní čáru, což znamená aut pro Verona, která se po něm musí stahovat.
20'
Pořád čekáme na nějakou větší příležitost na obou stranách. Sledujeme tak víceméně taktickou bitvu, ve které nikdo nechce udělat byť sebemenší chybu.
19'
Svůj první roh už získává také Hellas. Centr od rohového praporku tak vypadal hodně nebezpečně, ale letěl moc rychle, takže domácí hráč ani nestačil zakončit.
17'
Marco Silvestri zkušeně lapil soupeřící pokus o centr, po kterém vůbec nepospíchá s rozehrávkou. Své spoluhráče tak vysunuje hodně dopředu.
16'
Atalanta se opět úplně bez problémů ubránila, ale směrem dopředu je to pořád o něco těžší. Nakonec se přece jen dostali k šestnáctce, kde odcentroval Ruslan Malinovskyj, ale jen na hlavu protihráče.
15'
Duván Zapata se vrhl do hlavičkového souboje moc tvrdě, Amir Rrahmani si tak došel pro soupeřící faul, po kterém může rozehrávat.
14'
Hosté rozehráli další roh, ale domácí pořád dobře střeží prostor před svou bránou. Rozehrávat tak bude Marco Silvestri.
13'
Verona je i nadále o něco aktivnější, ale z dalšího útoku zase nic nebylo kvůli sraženému centru. Atalanta se tak okamžitě vrhá do protiútoku.
12'
Rychlý útok Verony vypadal hodně nadějně. Eddy Anthony Salcedo Mora se nejprve málem dostal do úniku, ale nakonec se zmohl jen na centr, který byl ale také hodně nebezpečný. Jeho spoluhráč však nedokázal zakončit mezi tři tyče.
11'
Sufján Amrabat dostal míč do středu hřiště, kde zkoušel vymyslet nějakou nečekanou přihrávku, ale po třech přehozeních stejně musel míč předat dozadu.
10'
V první desetiminutovce jsme nebyli svědky zrovna atraktivní podívané. Oba celky jsou sice docela aktivní, ale ani jeden tým se zatím nedostal do žádné větší příležitosti.
9'
Míč má v moci zase Pierluigi Gollini, který posílá daleký nákop dopředu. Tam si balón našel Duván Zapata, který se sice dostal k zakončení, ale to bylo zpomalené tak moc, že se ani nedostalo k bráně.
7'
Eddy Anthony Salcedo Mora po souboji padá v pokutovém území, ale hodně očividně šlo vidět, že pádu hodně přidal, hlavní rozhodčí tak ihned signalizuje, že žádná penalta nebude.
6'
Atalanta získává první rohový kop zápasu, který ale k ničemu nevedl. Míč sice hlavičkoval jeden z hostů, ale balón prodlužoval jen za sebe, kde už nikdo nebyl.
5'
Hellas má stále dost energie k aktivnímu napadání, což nese kýžený výsledek, protože se soupeř dopustil nepřesného pasu. Míč tak skončil až u Marca Silvestriho, který tak v klidu rozehrává.
4'
Dlouhý vzdušný souboj dopadl lépe pro Bergamo, čehož využil k centru Duván Zapata. Ten tak našel Alejandra Gómeze, ale ten z těžké pozice nezakončil moc nebezpečně.
3'
Hosté nakonec uklidňují hru, jejich útočné snažení tak začíná gólman Pierluigi Gollini, ale ten musí hrát rychle, jelikož domácí relativně aktivně napadají.
2'
Miguel Veloso posílá míč vzduchem až do pokutového území, kde jsou však připraveni vysocí obránci Atalanty, kteří hlavou bez problémů uklízí míč do bezpečí.
1'
Úvodní výkop provádějí fotbalisté Verony, kteří na nic nečekají a okamžitě spěchají dopředu přes levou stranu hřiště, kde získali aut a vzápětí ještě donutili soupeře k faulu.
1'

Hellas Verona FC: Silvestri – Rrahmani, Günter, Empereur – Faraoni, S. Amrabat, Veloso (C), Lazović – Pessina, Zaccagni – Salcedo Mora.
Náhradníci: B. Radunović, A. Berardi – Dimarco, Badu, Lovato, Terracciano, Eysseric, Verre, Stępiński, Di Carmine, Lucas Felippe, Borini.

Atalanta Bergamasca Calcio: Gollini – Tolói, Palomino, Djimsiti – Hateboer, Pašalić, Freuler, Gosens – Malinovskyj, A. Gómez (C) – D. Zapata.
Náhradníci: Sportiello, F. Rossi – Czyborra, Castagne, Bellanova, Caldara, de Roon, Muriel, Šutalo, Da Riva, Tameze, Colley.

Rozhodčí: Abisso – Carbone, Tardino.
Atalanta Bergamasca Calcio
Atalanta nyní patří k nejlépe hrajícím týmům v celé Evropě, ale prozatím to stačí jen na celkové třetí místo v Serii A. Pořád však teoreticky může myslet na titul, jelikož na první Juventus ztrácí sedm bodů, šance je tedy opravdu jen velmi malá. Bergamasca však rozhodně ještě zabojuje, protože Ligu mistrů už má jistou, takže nemá co ztratit. Atalanta každopádně v poslední době jen vítězí, i když jednou zaváhala a to právě proti Juventusu, kde remizovala 2:2. Toto pochybení však dnešní hosté okamžitě napravili proti Brescii, které nasázeli šest branek a dnes tak budou chtít rozstřílet také Veronu.

Poslední tři utkání
Atalanta vs. Brescia – 6:2
Juventus vs. Atalanta – 2:2
Atalanta vs. Sampdoria – 2:0
Hellas Verona FC
Verona se po loňském postupu ze Serie B bez problémů udrží mezi elitou, dokonce pořád může bojovat o Evropu, i když šanci už má pouze teoretickou. Hellasu konkrétně patří deváté místo se ziskem 44 bodů, přičemž na první pohárovou příčku, kterou okupuje Neapol, ztrácí devět bodů, což je asi moc vzhledem k tomu, že do konce ročníku zbývá pět utkání. Veroně se nyní moc nedaří, protože naposledy vyhrála pět duelů zpátky s Parmou. Od té doby dvakrát remizovala a dvakrát prohrálo, v posledním zápase třeba nestačila na AS Řím. Hellas tak dnes jednoznačně chce po delší době vyhrát, ale čeká ho složitý soupeř.

AS Řím vs. Verona – 2:1
Fiorentina vs. Verona – 1:1
Verona vs. Inter – 2:2
Zdravím všechny fandy italské kopané! Serii A ještě zbývá k odehraní nejvíce zápasů ze všech evropských lig, dnes začíná teprve 35. kola. Na úvod tohoto kola tak na sebe narazí Verona a Atalanta. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:15.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62