Serie A - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Verona : Lecce - 26. ledna 2020   15:00

Verona
19' Dawidowicz (Veloso) • 34' Pessina (Lazović) • 87' Pazzini
3:0
(2:0)
Verona
Silvestri – Rrahmani, Kumbulla, Dawidowicz – Faraoni, S. Amrabat (88. Badu), Veloso, Lazović – Pessina, Verre (49. Borini) – Di Carmine (73. Pazzini).
Abisso – Paganessi, Affatato
Stadio Marc'Antonio Bentegodi, Verona
Lecce
Gabriel (28. Vigorito) – Donati, Rossettini, Lucioni (43. Majer), Rispoli – Deiola, Tachtsidis, Dell'Orco – Mancosu – Lapadula, Babacar (69. Meccariello).
Chironi, Vigorito – Falco, Majer, Meccariello, Šachov, Rimoli, Vera.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 4:2. Rohy: 5:0. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 15:9.
Zápas je u konce a končí očekávaným vítězstvím Verony, která potvrdila dobrou formu z posledních zápasů. Naproti tomu Lecce pokračuje v sérii porážek a dnešním výkonem, s výjimkou úvodu zápasu, nemohli hosté pomýšlet na body. Verona diktovala tempo hry, domácí si na hřišti dělali doslova, co chtěli. To vše se pak ještě znásobilo po vyloučení Cristiana Dell'Orca.
90+3'
90+3'
Mauro Vigorito (Lecce) vykopává od své branky, bojuje se u půlící čáry.
90'
Nastavují se dvě minuty.
89'
Statistika držení míče – 63% : 37%.
88'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Sufján Amrabat, přichází Emmanuel Badu.
87'
Hellas Verona právě vstřelila branku!
Není co řešit, GIAMPAOLO PAZZINI s naprostým přehledem proměňuje pokutový kop a domácí tím definitivně pečetí dnešní vítězství.
86'
Sufján Amrabat (H. Verona) faulován gólmanem Vigoritem a sudí nařizuje pokutový kop pro Veronu!
86'
Domácí již rozehráli, ale místo dopředu šel míč k půlící čáře, což je pochopitelné, domácí již potřebují jen šetřit čas.
85'
Fabio Borini (H. Verona) faulován na polovině Lecce, kde ho Panagiotis Tachtsidis (Lecce) praštil do hlavy.
84'
Verona opět s míčem na polovině Lecce, což je typický obrázek hry většiny zápasu.
83'
Ale hosté se s míčem nedostali k vápnu Verony, o míč přichází a hrají zase domácí.
82'
Lecce se těžko dostává z vlastní poloviny, nyní s hosté s míčem dostávají k půlící čáře.
81'
Poslední desetiminutovka tohoto zápasu, domácí jsou blízko třem bodům.
79'
Fabio Borini (H. Verona) již na levé straně nezachytil míč na hrací ploše, výkop Vigorita (Lecce).
78'
Akce domácích po levé straně, ale vše končí dalším útočným faulem.
76'
Útočným faulem končí akce domácích, následně míč letí do autu, takže vhazovat mohou hosté.
75'
Hosté zahrozili, centr z levé strany dopadl do vápna, kde ale nakonec nikdo v bílém vystřelit nedokázal, obránce Verony míč odkopává.
74'
Hra nyní postrádá patřičné tempo, domácí se nikam neženou a hosté jen vyčkávají na své polovině.
73'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Samuel Di Carmine, přichází Giampaolo Pazzini.
71'
Ve zbývajících zhruba dvaceti minutách to budou mít hosté hodně těžké, hrají pouze o deseti a dohání dvoubrankovou ztrátu...
69'
Střídání v týmu US Lecce: ze hřiště odchází Khouma Babacar, přichází Biagio Meccariello.
69'
Míč z pravé strany zamířil do vápna Lecce, kde si ho ze vzduchu stahuje gólman Vigorito.
68'
Rohový kop pro Veronu, domácí rozehrají z pravé strany.
67'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Cristian Dell'Orco (US Lecce).
65'
Žlutou kartu dostává Sufján Amrabat (Hellas Verona FC).
64'
Lecce má ale velké problémy s rozehrávkou, míč končí v autu, vhazují domácí, z pravé strany, na polovině soupeře.
63'
Paweł Dawidowicz (H. Verona) zahrál rukou na polovině Lecce, které tak získává míč.
62'
Hraje se ve středu hřiště, Verona drží míč, hosté se ho snaží získat.
61'
Je před námi poslední půl hodina hry utkání, které se zatím vyvíjí mnohem lépe pro domácí Veronu, dokáží hosté ještě něco s výsledkem udělat?
60'
Domácí branku Lecce, z rohového kopu, ohrozit nedokázali, míč získávají hosté.
59'
Rohový kop pro Veronu, domácí budou rozehrávat z pravé strany.
58'
Žlutou kartu dostává Cristian Dell'Orco (US Lecce).
57'
Veroně patří střed hřiště, kde domácí získávají většinu míčů, Lecce se nyní nemůže dostat přes půlící čáru.
56'
Přihrávka z levé strany neprošla do vápna Lecce, dobrá práce bránícího Donatiho, který míč odehrál do bezpečí.
55'
Verona se s míčem drží na útočné polovině.
54'
Útočným faulem končí akce Lecce, míč tak získávají domácí.
53'
Hraje se na polovině Verony, Khouma Babacar (Lecce) se dostal do vápna domácího týmu, ale měl to na dlouhou nohu, míč tak poslal pouze nad branku.
51'
Verona opět na polovině Lecce, akci ale zastavuje ofsajd.
50'
Gólová šance domácích, z ničeho nic, ale skvěle zasáhl gólman Mauro Vigorito (Lecce), který reflexivně zneškodnil střelu Pessiny.
49'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Valerio Verre, přichází Fabio Borini.
48'
Lecce má opět aktivní vstup v úvodu poločasu, tentokrát tedy druhého.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:05.
Do zápasu vstoupilo Lecce velmi dobře, hosté byli aktivní a hned si vypracovali gólovou šanci. Postupem času, zhruba po deseti minutách, však převzali aktivitu domácí, kteří se také v 19. minutě ujali vedení, když se po rohovém kopu prosadil Dawidowicz. Verona i poté pokračovala ve velmi aktivní hře a dobrém výkonu. Plodem byl druhý gól v síti Lecce, po krásném lobu Lazoviće, kdy zakončoval hlavou Pessina.
45+3'
45+1'
Nastavují se tři minuty.
45'
Marco Davide Faraoni (H. Verona) padá na trávník, nějaký problém s levou nohou, ale nebyl to faul, takže se hraje dál.
44'
Bojuje se ve středu hřiště, domácí získávají míč a budou tak moci zaútočit.
43'
Střídání v týmu US Lecce: ze hřiště odchází Fabio Lucioni, přichází Žan Majer.
42'
Vysoký míč míří do vápna Verony, kde ve vzduchu kraluje gólman Marco Silvestri.
41'
Amir Rrahmani (H. Verona) padá před pokutovým územím Lecce, ale nebyl to faul, takže mohou hrát hosté.
40'
Posledních pět minut prvního poločasu, domácí vedou již o dva góly a zatím celkem v klidu hlídají svůj náskok.
39'
Giulio Donati (Lecce) faulován na vlastní polovině, faulující Valerio Verre si ale poranil pravou ruku a volá lékaře k ošetření.
38'
Domácí vybojovali míč a ženou se po pravé straně dopředu.
37'
Samuel Di Carmine (H. Verona) fauluje v hlavičkovém souboji na polovině Lecce a hrát tak mohou hosté.
36'
Útočná akce Lecce končí ztrátou míče, ten má gólman Verony, který vykopává od své branky.
34'
Při ponechané výhodě navedl Darko Lazović míč z levé strany do vápna, poslal obloučkem míč před branku, kde přesného pasu využil MATTEO PESSINA, který hlavou poslal míč do branky Lecce.
32'
Verona opět na polovině Lecce, domácí pokračují v aktivním výkonu.
31'
Odkop od branky Verony, domácí gólman Silvestri si v posledních minutách na míč příliš nesáhl.
30'
Žlutou kartu dostává Marco Davide Faraoni (Hellas Verona FC).
30'
První půl hodina hry minulostí, hosté sice měli lepší vstup do zápasu a měli i první gólovou šanci, nicméně první gól vstřelili domácí, kteří se dokázali prosadit po rohovém kopu.
28'
Střídání v týmu US Lecce: ze hřiště odchází Gabriel, přichází Mauro Vigorito.
27'
Vypadá to, že gólman Lecce je otřesen a hosté možná budou muset střídat.
26'
Sudí nyní komunikuje s VAR.
25'
Gabriel (Lecce) vykopává od své branky, míč získávají vzápětí domácí.
24'
Maraš Kumbulla (H. Verona) hlavičkuje nad branku, čímž končí akce domácích.
23'
Z rohového kopu, z levé strany, se tentokrát domácí neprosazují, ale hosté faulují a domácí tak získávají další standardku.
22'
Šance Verony, Gabriel (Lecce) vyrazil parádní střelu Darko Lazoviće, následně se domácí dostali k dorážce, ale míč se, po dalším zákroku brankáře Gabriela, odrazil vedle branky.
21'
Lecce se, po nadějném vstupu do zápasu, nyní v podstatě jen brání.
19'
Také při druhém rohu Verony nechala defenziva Lecce soupeře zakončit, nyní to ale již končí gólem! Na centr z levé strany si ve vápně naskočil nejvýše PAWEŁ DAWIDOWICZ, který hlavou poslal míč nechytatelně do branky.
19'
Je tu další roh Verony, opět z levé strany.
19'
Samuel Di Carmine (H. Verona) se po rohovém kopu dostal uvnitř vápna Lecce k míči, ale nedokázal ho přesně umístit, v podstatě se od něho míč pouze odrazil k brance, Gabriel (Lecce) chytá.
18'
Rohový kop pro Veronu, domácí budou rozehrávat z levé strany.
17'
Místo přímé střely na branku zvolili domácí centr do vápna, to se ale moc nepovedlo...
16'
Po faulu na Amrabata mají domácí výhodu přímého kopu přímo u hranice vápna soupeře.
15'
Žlutou kartu dostává Panagiotis Tachtsidis (US Lecce).
13'
Valerio Verre (H. Verona) vypálil zpoza vápna, ale branku netrefil.
12'
Jenže jako již poněkolikáté, chybí tomu více přesnosti, Samuel Di Carmine se sice nabízel ve vápně, ale nedostal přesnou přihrávku.
11'
Verona útočí středem, domácí se dostávají do blízkosti vápna Lecce.
10'
První desetiminutovka zápasu patřila hostům, kteří jsou zatím o něco lepší a měli již první gólovou šanci.
8'
Lapadulu musí ošetřovat lékař Lecce, nyní se tak nehraje.
7'
Gianluca Lapadula (Lecce) padá na trávník, po hlavičkovém souboji, kdy zřejmě dostal úder do hlavy.
6'
Od branky Lecce začíná další akce hostů, kteří svádí souboj u půlící čáry.
5'
Verona zatím pod tlakem, Lecce má velmi aktivní vstup do zápasu.
4'
První gólová šance zápasu, kdy se za obranu Verony dostal Gianluca Lapadula (Lecce), který udělal kličku brankáři, pak ale trefil před sebou stojícího Amira Rrahmaniho (H. Verona).
3'
Před Khouma Babacarem (Lecce) musí zasahovat Marco Silvestri (H. Verona).
2'
Útočným faulem končí akce domácích, provinil se Sufján Amrabat.
1'

Hellas Verona FC: Silvestri – Rrahmani, Kumbulla, Dawidowicz – Faraoni, S. Amrabat, Veloso, Lazović – Pessina, Verre – Di Carmine.
Náhradníci: A. Berardi, B. Radunović – Borini, Adjapong, Pazzini, Jocic, Bocchetti, Günter, Stępiński, Empereur, Badu, Vitale.

US Lecce: Gabriel – Donati, Rossettini, Lucioni, Rispoli – Deiola, Tachtsidis, Dell'Orco – Mancosu – Lapadula, Babacar.
Náhradníci: Chironi, Vigorito – Falco, Majer, Meccariello, Šachov, Rimoli, Vera.

Rozhodčí: Abisso – Paganessi, Affatato.
US Lecce

Na opačné straně stojí sedmnácté Lecce, které se snaží uniknout hrozbě sestupu do druhé italské nejvyšší soutěže. Lecce do této chvíle nasbíralo pouze patnáct bodů, od sestupového pásma ho dělí pouze jeden jediný bod. Hostující tým tohoto zápasu letos vyhrál pouze ve třech duelech, dalších šest duelů skončilo nerozhodným výsledkem. V posledním měsíci se ale Lecce nepovedlo ani jednou bodovat, prohrálo totiž ve čtyřech po sobě jdoucích zápasech v řadě. Poslední bodový zisk přišel osmého prosince, tehdy Lecce remizovalo výsledkem 2:2 s Janovem.
Hellas Verona FC

Fotbalisté Hellasu se po osmnácti odehraných zápasech nacházejí na průběžné deváté pozici, což značí horní polovinu tabulky. Verona má totiž na svém kontě sympatických pětadvacet bodů, na pohárové pozice přitom ztrácí pouze čtyři body. Hellasu se v posledních týdnech výsledkově daří, naposledy totiž prohrál první týden v prosinci. Od té doby následuje třízápasová série bez porážky, během které se Hellasu povedlo hned dvakrát naplno bodovat. Bylo tomu tak v posledních dvou ligových duelech, nejprve přišla výhra proti Spalu, posléze také proti Janovu.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská Serie A má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Hellas Verona FC a US Lecce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62