Serie A - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Verona : Sampdoria - 5. října 2019   18:00

Verona
9' Kumbulla (Veloso) • 81' Veloso
2:0
(1:0)
Verona
Silvestri – Rrahmani, Kumbulla, Günter – Faraoni, S. Amrabat (C), Veloso, Lazović (58. Vitale) – Pessina (85. Henderson), Salcedo Mora (71. Verre), Stępiński.
Michael Fabbri (Itálie)
Marc'Antonio Bentegodi
Sampdoria
Audero – Bereszyński (78. Gabbiadini), A. Ferrari, Chabot – Depaoli, Vieira, Ekdal, Jankto (57. Rigoni), Murru – Bonazzoli (63. Caprari), Quagliarella (C).

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 2:6. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 14:14.
90+3'
90+2'
Pokusy veterána Quagliarelly ani nyní jeho mladšího kolegy Rigoniho nebyly úspěšné, dokonce míč šel úplně mimo branku.
90'
Shodně jako v prvním poločase i nyní rozhodčí nastavuje tři minuty.
89'
Quagliarella ještě prověřil pozornost Silvestriho, ale jen takovou lehkou střelou z blízkosti. Silvestri s ní neměl problémy.
88'
Eusebio di Francesco nervózně přešlapuje před lavičkou hostů, cítí, že pokud se stav rychle nezmění, tak jeho dny v Sampdorii budou pravděpodobně sečteny.
87'
Faraoni poslal velmi zajímavě vypadající centr až před malé vápno, odkud ho ovšem vyhlavičkoval Ronaldo Vieira.
86'
Stepinski byl sražen ve vzdušném souboji k zemi Chabotem a Hellas Verona má tak míč opět na kopačkách.
85'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Matteo Pessina, přichází Liam Henderson.
83'
Sampdoria se ale pravděpodobně ještě nevzdává a vydává se dopředu. Tam ale nemůže najít dobré postavení pro střelu.
81'
Hellas Verona právě vstřelila branku!
Autorem branky je MIGUEL VELOSO. Nováček tohoto roku z Verony navyšuje vedení nad trápící se Sampdorií. Miguel Veloso poslal velmi dobrý míč z přímého kopu a jeden z hostů si ho hlavičkou poslal do své branky.
79'
Caprari si došel pro míč a zleva z vápna vyslal lobovaný míč, který však nakonec Silvestriho svatyni přeletěl.
78'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Bartosz Bereszyński, přichází Manolo Gabbiadini.
77'
Domácí se zlobí, avšak sudí zvedl praporek správně a vhazovat má Sampdorie i přes nelibost veronských.
76'
Trenér se snaží popohnat hostující hráče, avšak jednomu z nich nyní nepochopitelně unikl míč za čáru a věichni vidí, že takhle to Sampdorii asi nepůjde.
75'
Ihned poté následoval rohový kop hostů, avšak ani ti ho náležitě nevyužili a míč se dostal do držení Hellas Verony.
74'
Sampdoria rychle běží do brejku, k míči se nakonec dostal Quagliarella, který hlavičkou ve výskoku míč přímo před gólmanem nasměroval jinam a Silvestri měl co dělat.
73'
Domácí získali rohový kop, ale ten se jim nepodařilo nasměrovat do vápna na hlavičky svých spoluhráčů, nýbrž právě na hlavu jednoho z protihráčů a a kce tak končí.
71'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Eddy Anthony Salcedo Mora, přichází Valerio Verre.
70'
Jeden z domácích hráčů byl ve svém vápně poslán k zemi a zatím leží na trávníku. Uvidíme, jak to s ním bude dál.
69'
Velkou šanci měli nyní hosté! Zmátli Veronu, vypadalo to, že už akci překombinovali, ale následně vyslali střelu po zemi, která protáhla brankáře Silvestriho.
67'
Ronaldo Vieira vymyslel hezký pas na spoluhráče, který byl v palebné pozici, avšak ten míč minul a šance se tak nevyužila.
66'
Opět aut a následné vhození, opět to Sampdoria pokazila, ale míč se k janovským hráčům vrací díky faulu soupeře.
65'
Sampdoria nyní více drží míč a Hellas tolik nenapadají a nevydávají se do útoku. Vypadá to, že snad chtějí již bránit výsledek, což je ovšem 25 minut do konce docela riskantní.
64'
Další vhazování Sampdorie bylo už o dost lepší a hosté z Janova po krátké kombinaci centrovali. Centr ale přeletěl čáru a vhazovat budou domácí.
63'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Federico Bonazzoli, přichází Gianluca Caprari.
62'
Hosté vhodili míč , který ale přistál na noze Pessinovi a ten ho odkopl skoro až k brance Audera.
61'
Salcedo Mora poslal nebezpečný centr do pokutového území, který musel likvidovat jednou nohou v letu protihráč.
60'
Veloso se odhodlal ke střele, avšak ta spíš připomínala pomalý centr, takže Audero neměl s pokrytím míče žádný problém.
59'
Salcedo si nyní v souboji počínal velmi dobře a získal pro svůj tým výhodu rohového kopu.
58'
Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Darko Lazović, přichází Luigi Vitale.
57'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Jakub Jankto, přichází Emiliano Rigoni.
56'
Audero musel likvidovat nebezpečnou střelu domácích, který přišla jako blesk z čistého nebe. Ale Audero na ní zareagoval opravdu dobře.
55'
Bolestivý faul spáchali hosté na adresu Ambarata z Hellas Verony.
54'
Salcedo Mora si míč přitáhl až před brankáře Audera, ale ve vápně ho k zemi poslal přes míč perfektním skluzem jeden z jeho protihráčů.
53'
Hosté zatím hrají v novém poločase o dost líp, než v tom prvním, ale zatím si ještě pořádnou šanci nevypracovali.
52'
Domácí si nyní vytvořili akci, kterou ale na poslední chvíli Sampdoria zablokovala a sama přešla do protiútoku.
50'
Hosté vhodili míč blízko vápna a následně se dostali dopředu, ale s lehkou střelou neměl brankář Silvestri vůbec problém.
49'
Hellas jakoby hráli bago před svou vlastní brankou. Přihrávky s jedním napadajícím protihráčem tuto "hru" opravdu připomínaly.
48'
Kumbulla nyní musel míč odkopnout do autu, protože se ne něj dotíral sprintující protihráč. Sudí ale špatně vyhodnotili situaci a aut vhazovali domácí.
47'
Domácí se rozjeli hned ze začátku, avšak Sampdoria poslal nekompromisně k zemi jednoho z domácích a ten se dlouho nezvedal.
46'
Máme zde poločasovou pauzu, před kterou se stav zápasu zastavil na jedna ku nule pro domácí. Sampdoria opět nepředvedla vůbec dobrý výkon a má nakročeno k další pohromě. Trable týmu přetrvávají, avšak je pravdou, že Verona, který byla o třídu lepší, dokázala využít jen jednu šanci a manko je zatím pořád jen jednogólové.
45+3'
45+2'
Následný rohový kop už tak hezky zahraný nebyl a míč drží Sampdoria. Vypadá to, že už s míčem na kopačkách poločas dohraje.
45+1'
Sprint domácích po levé straně, následná přihrávka na druhou stranu před vápno a Stepnského střela. Dokonalá akce, které chybělo k zvednutí skóre jen lepší zakončení hráče číslo devět.
45'
Arbitr se rozhodl nastavit ještě 3 minuty hry.
44'
No tak nyní si nejsem jistý nejen já, ale ani hráči. Po centru z levé strany vápna se míč dostal do branky Sampdorie, ovšem Audero ho vyhodil. Pravděpodobně se míč nacházel na čáře, ale není to úplně jasné.
43'
První poločas se pohodově dohrává, týmy se nikam neženou a šetří síly na dějství druhé.
42'
Další faul na domácí a Sampdoria zbytečně přichází o další míč. Nyní se ale Hellas do šance nedostává.
41'
Žlutou kartu dostává Federico Bonazzoli (UC Sampdoria). Nyní se jednalo o nehezký faul na útočníka Stepinskiho.
39'
Sampdoria vyslal rohový kop do vápna, avšak míč nenašel nikoho v bílém dresu a Hellas v pohodě posílají míč do záložných řad.
38'
Na trávníku nyní leží další z hráčů Sampdorie, jedná se o Ekdala, který dostal ránu do nohy a lékaři mu nyní sval nastříkávají sprejem.
37'
Domácí opět vytvořili hezkou akci, na jejímž konci stál Salcedo Mora, avšak tato akce končí velmi chabou střelou.
36'
Bereszynski se nyní vydal hodně do ofenzívy, avšak Amrabat ho zajel skluzem a Bereszynski nyní leží na zeleném pažitu.
35'
Veloso opět exekutorem, avšak nyní se mu rohový kop tolik nepovedl a míč poslal na kopačky soupeře.
34'
Přímý kop z velké blízkosti nakonec sráží hosté do zámezí. Veloso ale poslal hezký míč. Kope se roh.
33'
Žlutou kartu dostává Julian Chabot (UC Sampdoria). Nakonec tedy rozhodčí kartu Chabotovi už udělí.
32'
Velká šance domácích, která vyústila až v šanci dva na jednoho, nakonec úspěchem Hellas nekončí. Chabot totiž hráče s míčem zastavil, avšak na hranici pravidel.
31'
Hellas Verona se stále dostávají znovu a znovu k vápnu hostů. Zatím se ale obraně bílých daří útočné náběhy Scaligeri zastavovat.
30'
Domácí rozehráli rohový kop, míč mířil do vápna na Salceda, který zkusil nůžky, ale do míče se netrefil a praštil sebou o zem.
29'
Chabot nyní naopak fauloval svého protihráče a být sudím, tak bych se neostýchal vytasit žlutou kartu. Vypadá to však, že dnešní sudí je benevolentnější a podobné zákroky ještě prochází.
27'
Salcedo Mora poslal krásnou zadovku při letu vzduchem. Scaligeri nakonec stříleli na branku a Audero musel přízemní střelu vyrazit na rohový kop.
26'
Stepinski poslal zády k bráně míč vzduchem přes sebe na vysunutějšího Pessinu, ale ten při pohybu vpřed fauloval Chabota.
25'
Žlutou kartu dostává Darko Lazović (Hellas Verona FC). První žlutou kartu za faul vidí tedy i domácí Hellas Verona.
24'
Chabot za čarou už netrpělivě vyčkával pokud od hlavního sudího, aby se mohl vrátit do hry. Má obvazem obvázanou hlavu, ale je odhodlaný k pokračování.
23'
Lékaři museli ošetřovat na hřišti jednoho z hostů, který už ale nyní stojí na nohou a hra pokračuje míčem rozhodčího.
22'
Máme za sebou něco přes dvacet minutek a viděli jsme rozhodně aktivnější hru domácího celku. Kromě jedné vstřelené branky už si Scaligeri připsali hned několik větších možností k vsítění gólu.
21'
Kumbulla nyní na půlce hřiště fauloval protihráče a může být rád, že nedostane kartu. Rozhodčí o tentokrát řeší domluvou.
20'
Nyní to už vypadalo zajímavě, když míč proletěl vápnem domácích kolem jednoho z hráčů v bílých dresech. Avšak ten ho nedokázal usměrnit do Silvestriho svatyně.
19'
Hosté museli opět zatáhnout hru až k brankáři Auderovi a ten míč poslal daleko do půle. Jinak by se totiž přes půlku nedostali.
18'
Lazovič vymyslel hezký centr až na malé vápno, avšak tam byl u míče jako první ze všech brankář Audero, a ten ho lapil do náruče.
17'
Sampdoria se nemůže dostat ze spárů dotírajícího Hellasu, a tak jen bez nápadu kombinuje před svým vápnem. No na vyrovnání to tedy rozhodně zatím nevypadá.
16'
Následnou šanci hráčů z Verony zastavuje pomezní sudí, který má praporek ve vzduchu, a to neznamená nic jiného, než ofsajd.
15'
Žlutou kartu dostává Alex Ferrari (UC Sampdoria). To by hráčům Sampdorie na rozdíl od střílení gólu šlo.
13'
Tohle už vypadalo zajímavěji, hosté přebrali míč ze špatného centru domácích a Jankto se dostal ke střele. Ta byla zblokována, ale k míči se dostal ještě jeho spoluhráč. Před míč ale perfektně položil nohu střelec gólu a střední obránce Kumbulla a zachránil tak domácí.
12'
Hra hostů je opravdu nepohledná, adekvátní k dosavadním výsledkům. Hráči nemají nápad, nedostávají se do akcí a nemá to žádný náboj. To je velký rozdíl oproti předchozím sezónám.
11'
Ambarat fauloval svého protihráče ve sprinterském souboji, ale nakonec se sám složil k zemi. rozehrává tedy Sampdoria.
9'
Autorem branky je MARAŠ KUMBULLA. Sampdoria opět inkasuje a opět je v problémech. Domácí dokázali skvěle vytěžit rohový kop a Kumbulla posílá přímo z rohu míč nekompromisně do branky. Asistence: Miguel Veloso.
9'
A tato akce končí až nebezpečným zakončením Hellas Verony, když míč střelou těsně před brankářem vykopává na roh jeden z hostů.
8'
Quagliarela nyní dokonale "skočil na špek obránci domácích a nechal se oklamat kličkou. Domácí tak začali velmi dobrou akci.
7'
Jediný český zástupce v dnešním zápasu – Jakub Jankto – právě fauloval a domácí můžou těžit z přímého kopu.
6'
Lazovič se snažil s míčem procpat za obranu Sampdorie, ale nakonec se mu to nepovedlo.
5'
Domácí si dělají z hráčů Sampdorie nyní před vlastní brankou dobrý den. Čekají, až k nim bílí doběhnou a těsně před tím nahrají do strany. Takhle už byli hosté oklamáni asi sedmkrát.
4'
Sampdoria měla opět problémy v obraně. Poslední dva hráči byli stíhání Stepinskim, který málem zachytil přihrávku a šel do samostatného úniku.
3'
Viděli jsme první ohrožení branky. Hosté ztratili u svého vápna chybnou přihrávkou míč a Lazovič po levé straně unikl až ke gólmaovi, který ale míč vytěsnil.
2'
Rozhodčí odpískal faul Sampdorie ve chvíli, kdy poslední tým tabulky Serie A poprvé v zápase odebral míč.
1'
Úvodní výkop zápasu měla na starosti Hellas Verona. Tým s přezdívkou Scaligeri nyní drží míč na polovině u své branky.
1'
Na stadionu se ještě drží minuta ticha.
Týmy už si vyměnili vlajky, kapitáni si podali ruce se sudíma a zápas za chvíli začíná.

Hellas Verona FC: Silvestri – Rrahmani, Kumbulla, Günter – Faraoni, S. Amrabat (C), Veloso, Lazović – Pessina, Salcedo Mora, Stępiński.
Náhradníci: A. Berardi – Empereur, Vitale, Adjapong, Dawidowicz, Bocchetti, Danzi, Zaccagni, Verre, Henderson, Tutino, Pazzini.

UC Sampdoria: Audero – Bereszyński, A. Ferrari, Chabot – Depaoli, Vieira, Ekdal, Jankto, Murru – Bonazzoli, Quagliarella (C).
Náhradníci: Falcone, Seculin – Colley, Murillo, Regini, Augello, Rigoni, Léris, G. Ramírez, Caprari, Gabbiadini..
UC SAMPDORIA

Naopak Sampdoria si prochází velkou krizí. Tým se s třemi body nachází na samotném dne tabulky, a to už několik kol po sobě. Po skvělých umístěních (skvělých pro Sampdorii), kdy se rok zpět umístili na devátém místě a předtím 2x za sebou na desátém, to nyní vypadá, že tato sezóna asi úspěšná nebude. Záporná bilance skóre 4:14, k tomu ani ne gól na zápas jen podtrhujte dosavadní mizérii týmu.

Forma: P – P – V – P – P

Poslední zápasy:
Sampdoria – Inter 1:3
Fiorentina – Sampdoria 2:1
Sampdoria – Turín FC 1:0
HELLAS VERONA

Hellas postoupili do nejvyšší ligy a neukazují zatím vůbec špatné výsledky. Z šesti zápasů hráči z Verony získali 6 bodů za jednu výhru a tři remízy. Nachází se tak na průběžném čtrnáctém místě a za ní jsou třeba Spal, Sampdoria a taky dokonce slavný AC Milán. S právě AC nebo třeba s Juventusem dnešní domácí ale nehráli vůbec špatně, vždyť prohráli pouze o gól.

Forma: R – R – P – P – V

Cagliari – Hellas Verona 1:1
Hellas Verona – Udinese 0:0
Juventus – Hellas Verona 2:1
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78