Serie A - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Verona : Spal - 29. července 2020   19:30

Verona
7' Di Carmine (Lazović) • 11' Di Carmine (Dimarco) • 47' Faraoni (Dimarco)
3:0
(2:0)
Verona
B. Radunović – Faraoni, Günter, Veloso (89. Badu) – Lazović, S. Amrabat, Pessina, Dimarco – Eysseric (89. Salcedo Mora), Borini (84. Zaccagni) – Di Carmine (75. Pazzini).
Sozza – Meli, Marchi
Stadio Marcantonio Bentegodi, Verona
Spal
Letica – Fáris (46. Cezary Iskra), Bonifazi, Salamon, Tomović – Bryan Dabo, Valdifiori (46. Murgia), Valoti (46. D'Alessandro) – Tunjov (76. Di Francesco), Petagna, Espeto (84. Horváth).

Spalu se dnešní zápas vůbec nevydařil. Po zpackaném prvním poločase přišly hned na počátku toho druhého tři změny, jenže plánovaná taktika na obrat ve skóre pohasla už po necelých dvou minutách, kdy skvěle rozehraný rohový kop umístil hlavou do branky Marco Davide Faraoni. Po jeho zásahu se hrál vcelku vyrovnaný fotbal bez výraznějších šancí, přestože Karlo Letica musel ještě několikrát do akce. Spoluhráči před ním ale dnes nedokázali skórovat a Verona si tak na domácí půdě nechává tři body po výsledku 3:0. Momentálně Hellas zabírá 9. místo Serie A, zato Spal je beznadějně poslední.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 5:6. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 15:13.
90+5'
90+3'
Rozehrát zkoušel Mattia Zaccagni, jenže jeho centr byl až příliš krátký a hostující obrana ho dokázala zpracovat.
90+3'
Navíc přichází faul na Giampaoloa Pazziniho. Domácí se pokusí skórovat z přímého kopu.
90+2'
Hlavou se znovu neprosadil hrotový útočník Andrea Petagna. Šance Spalu na čestný gól se otřásá v základech.
90+1'
Verona chtěla přiložit Spalu ještě čtvrtý gól na cestu. Mattia Zaccagni ale z ideálního místa zklamal, když netrefil svůj volej čistým způsobem a pálil jen vedle levé tyče.
90'
Druhý poločas by se měl protáhnout o čtyři nastavené minuty.
89'
Dvojnásobné střídání na straně Verony odnesli Valentin Eysseric a Miguel Veloso, který dnes na hrací ploše mnoho umění nepředvedl. Emmanuel Badu a Eddy Anthony Salcedo Mora jsou novými muži na trávníku.
87'
Moc hezky to teď vymyslel Marco D'Alessandro. Po svém rychlém průniku s míčem na noze strhl pozornost obránce na pravou stranu a prostrčil pas na Andreu Petagnu. Ten pálil v podstatě ze země, střelu mu v poslední chvíli vychýlil bránící hráč.
86'
Jakub Cezary Iskra zkoušel propasírovat balon na Krisztofera Horvátha, který by rád využil vyšší fyzické kondice oproti unaveným soupeřům. Jenže k přihrávce se nyní vůbec nedostal.
85'
Vzájemný souboj ve skluzu na středu hřiště a bolestivá grimasa ve tváři Alessandra Murgiy. Jenže sudí uklidňuje vyhrocenou situaci pouze slovně.
84'
Střídání tentokrát na obou stranách. Velké penzum práce v dnešním utkání odvedl jak Espeto, tak i jeho konkurent v dresu Verony Borini. Na hřiště vbíhá Krisztofer Horváth, respektive Mattia Zaccagni.
82'
Nenad Tomović ukázal v praxi důvod, proč se Spalu v dnešním utkání nedaří vstřelit gól. Poté, co vyvezl míč, ho zase rychle vrátil zpátky na půlící čáru. Až postupná kombinace dostala Spal do nebezpečného prostoru, Federico Di Francesco zakončoval zpoza vápna jen na připraveného gólmana.
81'
Spal si dovolil velký luxus v podobě kombinace na jeden dotek ve vlastním vápně. Zřejmě to byla ale jediná možná cesta, jak konstruktivně odvrátit centr Boriniho z pravého křídla.
80'
Aut na útočné polovině obstaral Fabio Borini, poté si však neporadil s průnikovou přihrávkou na Giampaola Pazziniho.
79'
Osamoceného vojáka v poli připomíná Andrea Petagna. Ten si sběhl tentokrát pro příhru až na střed hřiště, kde ale zvedl loket až příliš vysoko, konkrétně do obličeje obránce Verony.
78'
Marco Davide Faraoni podsekl míč svou pravou nohou, ve vápně se mu totiž ukázal Giampaolo Pazzini. Ten se zkoušel zbavit svého strážce, ale nepovedla se mu plánovaná otočka.
76'
Chvíli na to střídají i hosté, už počtvrté v zápase. Georgi Tunjov se dnes neprezentoval v dobrém světle, reputaci Spalu zkusí vylepšit Federico Di Francesco.
75'
Samuel Di Carmine ztrácí možnost vsítit hattrick a vyklízí scénu. Na hřišti je ale Giampaolo Pazzini, velká legenda domácího týmu, která si vysloužila potlesk svých kolegů na střídačce.
74'
Karlo Letica se v brance Spalu překonává, už totiž mohl vstřebávat mnohem větší nálož branek. Ke střele z úhlu se dostal Darko Lazović, jeho přímá rána protáhla Leticu, který musel rychle na zem.
73'
Rozhodčí dává po dvou minutách pokyn k pokračování ve hře. Zbytek zápasu se zřejmě bude dohrávat spíše s povinnosti, o vítězi je na 99 % rozhodnuto.
70'
Když už nějaké vzrušení zařídí Spal, je u toho Espeto. Jenže po obtočení kolem míče pouze fauloval a půjde se s ostatními účastníky zápasu raději občerstvit.
69'
Verona si se Spalem hraje jako kočka s myší, ne vždy se ale kýžený efekt dostaví. Teď se Hellas prezentovalo dokonce kombinací pomocí patiček, nevyšlo to.
68'
Pokus z přímého kopu se otřel o síť na brance, ale přesto minul zařízení. O rozruch se postaral Marco Davide Faraoni.
67'
Jako na wrestlingovém mači se musel cítit Samuel Di Carmine, kterému Bartosz Salamon málem přetáhl přes hlavu dres. Soud rozhodčího zní jasně, bude se zahrávat proti brance Spalu z hranice 30 metrů od brankové čáry.
66'
Tentokrát už to neplatí, Bryan Dabo šel do souboje neomaleně a sešlápl nohu Sufjána Amrabata. Žlutý kartonek je na místě.
64'
Georgi Tunjov sice rozhazuje rukama, ale faul na Fabia Boriniho byl tentokrát jasný. Domácí útočník se dokonce projel po zadní části těla na trávníku a pro svého soka žádá žlutou kartu, ta ale nepřichází.
63'
Hrálo se hodně nahoru-dolů. Poslední akci zakončil jen vedle Alessandro Murgia.
63'
Míč nedokázal zkrotit dezorientovaný Koray Günter, jinak by už klidně mohl mířit mezi tři tyče.
62'
Roh se bude opakovat. Spal ho brání trpělivěji než v samotném úvodu druhé půle.
62'
Hellas po delší době přitlačili na pilu. Bohužel pro domácí tým neprošel centr z dílny Fabia Boriniho hned přes prvního bránícího muže.
61'
Tentokrát si sílu gravitace na vlastní kůži vyzkoušel Federico Dimarco. Míč znovu patří Veroně.
59'
Nejhezčí akce Spalu v utkání, ale není to gól. Espeto si zatančil s míčem před pokutovým územím, hodil si ho na svou silnější pravou nohu a natáhl ke kroucené ráně, která pouze ofoukla tyč z vnější strany. Boris Radunović byl sice ve vzduchu včas, chybělo ale jen několik málo centimetrů, aby se o zákrok pokoušel marně.
58'
Dobrý náběh Andrey Petagny zastavil skvěle pozičně připravený Federico Dimarco. Klíčový zákrok před šestnáctkou Hellasu.
57'
Radunović musel být na pozoru, dostal totiž nepříjemnou malou domů. S míčem se ale zjevně kamarádí, poslal ho okamžitě na střed hřiště.
56'
Alessandro Murgia zvolil možnost rovnou vypálit na bránu. Tu sice trefil, ale rána by musela mít mnohem větší razanci, aby se Boris Radunović alespoň trochu obával.
55'
A další faul, byť tentokrát mnohem mírnější. Po pádu Jakuba Cezary Iskry následuje další přímý kop Spalu.
54'
První žlutou kartu v utkání registruje Valentin Eysseric, který ve vápně naprosto zválcoval svého soupeře.
53'
Další obrovská šance. Zcela volný Fabio Borini natáhl ke střele a procvičil brankáře Karla Leticu. Za dorážkou se okamžitě hnal Matteo Pessina, Letica zlikvidoval i jeho pokus z bezprostřední vzdálenosti.
52'
Už poněkolikáté v tomto klání Bryan Dabo zastavil dobře se rozvíjející akci stahovačkou na obrannou polovinu hřiště. Někdo by mu zřejmě měl vysvětlit, že fotbal se hraje na góly.
51'
Standardní situace z levé strany v podání Spalu. Alessandro Murgia sice dobře našel stále se nabízejícího Andreu Petagnu, avšak ten zády k brance zvolil technicky náročné zakončení, které od počátku nemělo šanci uspět.
47'
Hellas Verona právě vstřelila branku!
Hosté poslali do hry trojici čerstvých mužů, jenže co z toho, když je na hřišti MARCO DAVIDE FARAONI. Záložník Verony se po rohovému kopu vyšpuntoval do vzduchu a krásně trefil rovnou za zadní tyč. Perfektní exekuce rohového kopu po necelých dvou minutách od startu poločasu a o vítězi je prakticky rozhodnuto. 3:0. Asistence: Federico Dimarco.
46'
V kabině Spalu patrně došlo k menšímu zemětřesení, na hřiště totiž vbíhají tři noví hráči – Alessandro Murgia, Jakub Cezary Iskra a Marco D'Alessandro. Naopak v dnešním utkání dohráli Mirko Valdifiori, Muhammad Fáris a Mattia Valoti.
46'
Domácí Verona vládla úvodní půli, o čemž jasně hovoří nejen poměr držení míče 63 % : 37 %, ale také skóre 2:0. Oba góly dělily necelé čtyři minuty a vstřelil je hrotový útočník Samuel Di Carmine, který zároveň ukázal rozmanitost svých ofenzivních dovedností. Nejprve po centru Lazoviće vyslal na branku razantní hlavičku, při svém druhém úspěchu zvolil umístěnou střelu nohou. Od druhého gólu domácí přece jen ubrali plyn, ovšem zápas bez problémů kontrolují a užívají si prostor ke kombinaci na útočné polovině. O rozruch ze strany Spalu se postaral snad jen Andrea Petagna, který ve 22. minutě pálil z velké dálky z přímého kopu. Jeho střela protáhla brankáře Borise Radunoviće, který jinak dnes na svém pracovišti zažívá vcelku nudný večer.
45+2'
45+1'
Kevin Bonifazi se snaží o svou rozehrávku, ale fotbalistům Spalu se nevede. Bonifazi neměl komu přihrát.
45'
První poločas se blíží ke svému konci, orámuje ho dvouminutové nastavení.
44'
Velmi dobře načepovaný balon a za obranou zcela volný Lazović, který ale příliš naivně podsouval merunu pod bránícím hráčem. Nenad Tomović tak pouze nastavil nohu a odvrátil na roh.
43'
Teď naopak Dimarco pochvalu nezaslouží, po jeho tvrdém zákroku končí na zemi Espeto. Přesto se stále čeká na první žlutou kartu utkání.
42'
Federico Dimarco předvedl svou ojedinělou kopací techniku. Vytočil svou nohu do nemožné pozice a zatočil míč na zadní tyč. Jen kousek mu scházel od toho, aby mohl zvedat ruce k nebi.
41'
Zase stejný obrázek – Hellas nastěhovaný v útoku, Spal stažený v obranné ulitě, vyčkávající na brejk.
40'
A domácí znovu ukázali kus svého ofenzivního umění. Rána z dálky v podání Federica Dimarca ještě velké nebezpečí neznamenala, o chvíli později ale zůstal ve vápně zcela osamocený Samuel Di Carmine. Brankáře se mohl ptát, kde má svou třetí gólovku zakončit, jenže tentokrát ho pouze nechal vyniknout ranou do středu.
39'
Přibližně 10 minut nebyla k vidění povedená akce, jenže skvělý přechod v podání Eysserica nabídl prostor Darku Lazovićovi. Ten se snažil míč do sítě protlačit přízemní střelou šajtlí, odešel ale s prázdnou.
37'
Sufján Amrabat zásobuje spoluhráče přihrávkami ze středu hřiště, jenže v posledních minutách to k ničemu nevedlo. Nic se nemění ani po zblokovaném pasu Valentina Eysserica, od nějž jde míč zase na obrannou půli Verony.
36'
Ne ne, rána Georgije Tunjova rozhodně neměla gólové parametry. Boris Radunović mohl zůstat úplně v klidu, míč přelétl branku možná o deset metrů.
35'
Teď přichází zajímavá možnost. Přímý kop z dobrých 25 metrů po pádu Petangy, rozehrává se ale téměř v ose s pravou tyčí.
34'
Bryan Dabo se nebojí vrátit míč na obrannou polovinu. Pokud se ale Spalu nepodaří do konce poločasu vstřelit branku, jeho šance na vítězství velmi poklesne.
33'
Georgi Tunjov zakroutil centr z přímého kopu na hlavu Andrey Petagny. Hromotluk v útoku Spalu sice vyskočil opravdu ze všech hráčů nejvýše, jenže s přesností jeho zakončení to bylo daleko horší.
32'
Příliš mnoho přihrávek zkompletovali bez zásahu hostující obrany záložníci Federico Dimarco a Darko Lazović. Pak se však druhý jmenovaný nevyhnul ofsajdovému postavení, byť se o to mermomocí snažil.
31'
Nezvládnutelné sousto si naložil Sufján Amrabat, který by měl poslat děkovný dopis svým spoluhráčům. Po jeho pádu na středu ho totiž skvěle zastoupili.
30'
Situaci uklidnil ve prospěch Hellasu Federico Dimarco, záložník skvěle operující na obou stranách hřiště. Zpětná přihrávka pomohla souhře domácího celku.
29'
Průniková přihrávka oslovila Samuela Di Carmineho, který sprintoval směrem k brance, ale balon nezastihl. Je jasné, že ve zbytku zápasu bude chtít završit svůj hattrick.
28'
Hosté si komplikují i ty nejjednodušší úkony. Po autu na vlastní polovině se dostali pod zbytečný tlak a ztrácejí míč.
27'
Nenad Tomović měl před sebou otevřený výhled, ale k přihrávce se nedostal. Pak přichází faul na Federica Dimarca.
26'
Pár doušků vody a jede se dál. Verona v dosavadním průběhu působí mnohem aktivnějším dojmem, ale hosté už se vzpamatovali z úvodního náporu a v posledních minutách jsou vyrovnaným soupeřem.
24'
Rozhodčí ohlásil občerstvovací pauzu, týmy míří ke střídačkám.
23'
Hosté se začínají osmělovat. Bryan Dabo na křídle našel Vatoliho, jemu ale centr už tolik nevyšel. Režie italské televize mezitím nabízí opakované záběry tvrdého zákroku na Muhammada Fárise, který upadl v pokutovém území bez odezvy píšťalky.
22'
Exekuci signálu si vzal na starost Andrea Petagna, kterému míč na střelu nachystal Mattia Valoti. Byla z toho slušná pumelice, která provětrala rukavice Borise Radunoviće. Ten nejprve vyrážel jen nad sebe, pak si ale merunu stáhl do náruče.
21'
Na zemi se ocitl Espeto, zřejmě nejaktivnější článek sestavy Spalu. Po faulu Koraye Güntera bude následovat přímý kop z úctyhodné dálky.
20'
Prodloužený míč z hlavy Andrey Petagny doputoval za brankovou čáru. Doběhl si pro něj brankář Boris Radunović, který od počátku utkání postrádá pohyb ve vápně.
19'
Fabio Borini nadvakrát zkoušel vypálit, ale bez úspěchu. Jinak je ale hra jeho týmu pastvou pro oči. O chvíli později totiž vylákal Matteo Pessina z branky Leticu a svým centrem žádal třetí gól v síti hostů. Nakonec přišla jen hlavička nad horní tyč.
18'
Hostům ze Spalu schází pohyb, při bránění působí hodně staticky a Hellas nemá důvod spěchat.
17'
Domácí se bavili další postupnou kombinací. Nakonec se centr z nohy Dimarca snášel na zadní tyč, kde ale Marco Davide Faraoni nedokázal přesvědčivě zakončit. Bude se kopat od rohového praporku.
15'
Slabá střela Mattea Pessiny nadělala větší potíže, než samotný autor možná doufal. Karlo Letica není ve své kůži, propagační pokus vyrazil před sebe a měl štěstí, že dostal dostatek času ho zachytit na trávníku.
14'
Hellas se rozhodně šetřit nebudou. Valentin Eysseric okamžitě vyrazil za odraženým míčem, Kevin Bonifazi si ale s dotírajícím soupeřem tentokrát poradil.
13'
Poprvé se k zakončení dostali také hosté, jenže rána Espeta nebyla promyšlená. Záložník Spalu pálil ze záklonu jen do přichystaného bloku, na steč znovu vyrážejí domácí.
11'
Tak to je hodně studená sprcha pro hostující Spal. Darko Lazović perfektně přenechal přihrávku do křídla, kterou zastihl Eysseric. Svou předávkou našel Federica Dimarca a ten následným přízemním pasem vybídl ke skórování SAMUELA DI CARMINEHO. Hrotový útočník Verony se nemýlil ani tentokrát, třebaže zakončoval pro změnu dolní končetinou. Stav je 2:0. Asistence: Federico Dimarco.
8'
Velmi podobná situace tentokrát za brankovou čarou nekončí. Znovu to byl Darko Lazović, kdo dopravil míč na zadní tyč. Následná rána z ostrého úhlu našla jen rukavice brankáře Leticy.
7'
Aktivita se domácímu týmu vyplácí. Nejprve Darko Lazović přihrál míč do křídla na nabíhajícího obránce Federica Dimarca. Tomu ale průnik do šestnáctky nevyšel a balon se vrátil zpátky na nohu Lazoviće. Po jeho šikovném centru už neměl problém s úspěšným zakončením hlavou SAMUEL DI CARMINE a Hellas se raduje z rychlého vedení. Na střelu si ještě sáhl Karlo Letica, přesto jí nedokázal zastavit. Asistence: Darko Lazović.
6'
Za hlavu se po kopu z obranné poloviny drží záložník Espeto, který schytal centr spoluhráče rovnou do ucha.
5'
Výborná práce Fabia Boriniho, který vystoupil z obranné ulity a včasným zákrokem zbrzdil akci soupeře. Verona zatím působí bdělejším dojmem.
4'
Další dlouhý míč získal pod svůj patronát znovu Samuel Di Carmine. Na pravém křídle se mu nepovedlo obejít soupeře a vrací přihrávku zpět.
3'
První vzrušení v zápase je zbytečné. Valentin Eysseric sice výborně zabíhal za obranu, jenže si nedokázal ustrážit ofsajdovou hranu. Samuel Di Carmine tak z prostoru penaltového puntíku pálil zbytečně, střela šla navíc z ideální pozice vedle.
2'
Po souboji na středu hřiště skončil na zemi Valentin Eysseric. Domácím patří standardní situace.
1'
S míčem si neporozuměl Fabio Borini. Od branky může odkopávat Karlo Letica.
1'
Spal se pokusil vpadnout na útočnou polovinu dlouhým nákopem, klidnou rozehrávku si ale užije brankář domácích Boris Radunović.
1'

Hellas Verona FC: B. Radunović – Faraoni, Günter, Veloso – Lazović, S. Amrabat, Pessina, Dimarco – Eysseric, Borini – Di Carmine.
Náhradníci: Silvestri, A. Berardi – Stępiński, Verre, Salcedo Mora, Zaccagni, Lucas Felippe, Pazzini, Badu, Terracciano.

Spal: Letica – Fáris, Bonifazi, Salamon, Tomović – Bryan Dabo, Valdifiori, Valoti – Tunjov, Petagna, Espeto.
Náhradníci: Meneghetti, Thiam – Kryeziu, Felipe, Di Francesco, Vicari, Horváth, D'Alessandro, Murgia, Missiroli, Cionek, Cezary Iskra.

Rozhodčí: Sozza – Meli, Marchi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79