Serie A - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Torino - 17. prosince 2020   20:45

AS Řím
27' Mchitarjan  • 43' Veretout  • 68' Lorenzo Pellegrini (B. Mayoral)
3:1
(2:0)
Torino
73' Belotti
AS Řím
Pau López – Smalling, Mancini (46. Kumbulla), Ibañez – Peres (46. Karsdorp), Villar (59. Pedro), Veretout, Spinazzola (71. Calafiori) – Lorenzo Pellegrini, Mchitarjan – Džeko (C) (59. B. Mayoral).
Abisso – Bresmes, De Meo
Torino
V. Milinković-Savić – Bremer, Lyanco, Buongiorno (77. Bonazzoli) – Singo, Meïté (46. Rincón), Gojak (23. Ansaldi, 45. Edera), Linetty, Vojvoda – Lukić (46. Segre), Belotti (C).

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera a dobrou noc.

Fauly: 16:21
Zápas je u konce, AS Řím splnilo roli favorita a porazilo na domácím hřišti Turín 3:1. Utkání velmi ovlivnila situace už ve 14. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Wilfried Stephane Singo. O třináct minut později domácí přesilovku zužitkovali, krásnou střelou o tyč se prosadil Henrich Mchitarjan. Další zásah přidal AS Řím ve 43. minutě, kdy se z penalty prosadil Jordan Veretout. Pokutový kop byl nařízen po faulu Bremera na Džeka. Ve druhém poločase si Římané hlídali vedení a v 68. minutě ho ještě navýšil krásnou střelou pod břevno Lorenzo Pellegrini. Potom ale domácí trochu polevili a málem se jim to vymstilo. Hosté stihli alespoň snížit, když jeden z brejku využil z dorážky Andrea Belotti. Víc už však Turínští nestihli.
90+4'
90+3'
Borja Mayoral ještě dokonce mohl přidat čtvrtý gól Římanů, ale jeho střelu z pravé strany dokázal srazit na rohový kop parádním obranným zákrokem Gleison Bremer.
90+3'
Domácí už si hlídají své dvoubrankové vedení, teď už je jasné, že tři body zůstanou v Římě.
90+2'
Riccardo Calafiori předvedl na útočné polovině zbytečně tvrdý zákrok a dostává žlutou kartu.
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
90'
Římané spěchali do protiútoku, ale bylo to tři proti čtyřem a nakonec z toho nebyla ani střela na branku.
89'
Chris Smalling byl při odehrávání míče faulován, takže domácí mužstvo bude rozehrávat z vlastní poloviny hřiště.
88'
Také domácí zahrávali po dlouhé době standardní situaci, ale do vápna ani míč neposlali, raději rozehráli na krátko.
87'
Další centr letěl před branku AS z pravé strany, tentokrát ale tak nebezpečný nebyl, Pau López si pro míč došel.
86'
Římané jsou v posledních minutách velmi pasivní a doslova tak darují Turínu dostatek možností, jak posílat před branku nebezpečné centry.
85'
Na centr z pravé strany si naskočil Gleison Bremer a chybělo jen málo, aby míč zapadl za zadní tyč do brány.
84'
Po ruce budou hosté zahrávat další zajímavou standardní situaci.
83'
Turín je v posledních minutách i v desíti velmi nebezpečný, AS Řím závěr utkání zřejmě trochu podcenilo.
81'
Z velké dály se rozhodl o přímou střelu na branku Simone Edera, ale jeho zakončení nebylo přesné.
80'
Šance Turína na vyrovnání by mohly ještě více ožít po nařízené standardní situaci.
78'
Lyanco dostává žlutou kartu za zbytečný skluz.
78'
Klidně mohlo být sníženo! Ke střele zpoza šestnáctky se dostal Federico Bonazzoli a chyběl jen kousek, aby se míč vešel mezi tři tyče.
77'
Na standardní situaci Turína naváže rohový kop.
77'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Alessandro Buongiorno, přichází Federico Bonazzoli.
76'
Belottimu stále neschází elán a nyní byl faulovaný a hosté tak mají k dispozici standardní situaci.
75'
Mchitarjaj přihrával nepřesně, našel jen obránce Turína Bremera, ten teď může založit novou akci hostů.
73'
FC Turín právě vstřelil branku!
Hosté se ještě nechtějí smířit s porážkou a vykřesali ještě jiskřičku naděje alespoň na remízu. Nejprve střílel ANDREA BELOTTI, jeho střelu López chytil. Pak ale přišlo hned několik dorážek a úspěšná byla právě ta Belottiho. Bez asistence.
72'
Rozhodčí si všiml nějakého drobného faulu ve středu pole a rozehrávat budou domácí.
71'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Leonardo Spinazzola, přichází Riccardo Calafiori.
69'
Na hráčích Turína je sympatické, že se stále snaží útočit, ale musí si dávat pozor, aby z toho nakonec nebyl debakl.
68'
AS Řím právě vstřelil branku!
Domácí zvyšují už na 3:0 a vypadá to, že o vítězi je už dnes definitivně rozhodnuto. Pedro převzal míč ve vápně, poslal přihrávku Mayoralovi, který míč jen přichystal pro LORENZA PELLEGRINIHO, který míč napálil nekompromisně do šibenice. Asistence: Borja Mayoral.
66'
Teď už se zase hraje na polovině Turína, zatím ale daleko od jeho branky.
64'
Mohlo být sníženo! Simone Edera napřáhl ke střele z dálky a jeho povedená rána orazítkovala brankovou konstrukci!
63'
Tlak AS Řím pokračoval rohovým kopem, domácí ho rozehráli nakrátko. Až poté letěl centr do vápna, míč ale chytil Vanja Milinković-Savić.
61'
Mchitarjan centroval z levé strany a Vanja Milinković-Savić nepřevedl zrovna jistý zákrok, když mu míč vypadl. Naštěstí pro něj mu vypomohli obránci.
59'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Gonzalo Villar, přichází Pedro.
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Edin Džeko, přichází Borja Mayoral.
59'
Hosté poté zahrozili z protiútoku, ale byla z toho nakonec jen zablokovaná střela Andrey Belottiho.
58'
Edin Džeko si ve vápně zpracoval míč zády k brance a snažil se najít Pellegriniho. Bylo to však nepřesné.
57'
Mërgim Vojvoda si myslel, že vybojoval rohový kop a hodně se zlobil na rozhodnutí sudího, ten měl ale pravdu, obránce Turína se míče dotkl jako poslední.
56'
Žlutou kartu dostává Gonzalo Villar (AS Řím).
56'
Centr Pellegriniho měl hledat ve vápně Džeka a nechybělo mnoho, aby se bosenský útočník do zakončení opravdu dostal.
54'
Leonardo Spinazzola si centr z levé strany rozmyslel a domácí poté přišli o míč a budou se muset bránit.
53'
Džeko si nerozuměl s Pellegrinim a poslal mu přihrávku na hranici vápna na paty.
52'
Římané obléhají pokutové území Turína, centr zatím nepřichází.
51'
Faulovaný byl Gleison Bremer, takže Turínští mohou založit novou akci z vlastní poloviny.
50'
Lorenzo Pellegrini si už chystal míč ke střele zpoza vápna, ale hosté ho nakonec o míč připravili.
49'
Ke střele z pokutového území se dostal Lorenzo Pellegrini, ale nedokázal propálit hradbu těl Turína před sebou.
48'
Simone Edera si pomohl v souboji o míč s Ibanězem faulem, toho musel bolet hlavně dopad na trávník z velké výšky.
47'
Karol Linetty se pokusil vyvést míč z obranné poloviny a byl při tom faulovaný, hrát tak budou hosté.
46'
Mchitarjna z levé strany posílal míč před branku, tam to ale tentokrát měli hosté dobře pokryté.
46'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Soualiho Meïté, přichází Tomás Rincón.
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Saša Lukić, přichází Jacobo Segre.
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Gianluca Mancini, přichází Maraš Kumbulla.
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Bruno Peres, přichází Rick Karsdorp.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:50.
První poločas je za námi, AS Řím vede na domácím hřišti nad Turínem 2:0. Domácí směřují k jistému vítězství a do karet jim výrazně hrál i průběh prvního poločasu, protože už ve 14. minutě byl po dvou žlutých kartách vyloučen Wilfried Stephane Singo. Přesilovku využili domácí ve 27. minutě, kdy se krásně trefil Henrich Mchitarjan. Druhý gólový zásah pak přidal ve 43. minutě Jordan Veretout z penalty, která byla nařízena po faulu Bremera na Džeka.
45+3'
45+2'
První poločas se už dohrává, AS Řím má výborně našlápnuto k vítězství a posunu na čtvrté místo v tabulce.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Tento zápas je pro hosty zlým snem. Střídat musel kvůli zranění Cristian Ansaldi, který přišel na hřiště teprve ve 23. minutě.
45'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Cristian Ansaldi, přichází Simone Edera.
43'
JORDAN VERETOUT penaltu proměňuje a střílí svůj šestý gól v této sezoně. Milinkovič-Savič sice vystihl směr penalty, ale na dobře umístěnou střelou k levé tyči nedosáhl.
43'
Penaltu si bere na starosti Jordan Veretout.
42'
Teď ale Edin Džeko vybojoval penaltu, ve vápně ho fauloval Gleison Bremer!
41'
Dlouhý nákop AS na Džeka na hrot neprošel. Bosenský útočník zatím dnes příliš vidět není.
40'
Domácí nyní nechávají Turín hrát, ale zatím jen na polovině hostujícího mužstva.
39'
Belotti se musí zapojovat i do bránění a nyní pomohl svému týmu ve vzdušném souboji o míč.
38'
Turínští ještě nerezignovali na útočení a znovu se hnali dopředu, ale AS Řím zatím nemá problém zastavovat brejky soupeře.
36'
Po centru z pravé strany se na zadní tyči dostal ke střele Leonardo Spinazzola, ale jeho volej nakonec těsně minul branku.
35'
Hosté se pokusili o protiútok, ale ve třech neměli šanci proti přesile obránců AS.
34'
Domácí se už opět usadili na polovině soupeře a začínají se přibližovat pokutovému území.
33'
Chris Smalling si nebral servítky a fauloval Belottiho. Míč tak připadne hostům.
32'
Gianluca Mancini se už vrátil na hřiště a ještě zkusí své zranění rozběhat.
31'
Římané nyní už nikam nespěchají a v poklidu rozehrávají na vlastní polovině.
29'
Gianluca Mancini skončil na trávníku a nyní bude muset být za postranní čárou ošetřen.
27'
Domácí konečně využívají svou početní převahu a jdou do vedení! Odražený míč si v pokutovém území Turína našel HENRICH MCHITARJAN z první míč o tyč napálil do brány. Bez asistence.
27'
Leonardo Spinazzola posílal z pravé strany centr před branku, ale ten nebyl vůbec dobrý.
25'
Gonzalo Villar zasáhl nejspíše nechtěně loktem do obličeje Lukiče a může být rád, že také on nedostal žlutou kartu.
23'
Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Amer Gojak, přichází Cristian Ansaldi.
23'
Žlutých karet zatím dnes létá vzduchem spoustu, tu další dostává domácí Gianluca Mancini.
22'
Standardní situaci rozehrál sám Andrea Belotti, ale s jeho zakončením neměl Pau López žádný problém.
20'
Andrea Belotti šel do protiútoku a zezadu ho celkem zbytečně fauloval Bruno Peres. Dostává žlutou kartu.
19'
Henrich Mchitarjan poslal z levé strany nebezpečný míč před branku a hosté měli co dělat, aby se ubránili.
18'
Vanja Milinković-Savić dokázal včas zmenšit úhel Mancinimu a vychytal ho ve velké šanci.
17'
Henrich Mchitarjan se dostal ke střele zevnitř šestnáctky. Ta byla ale zablokovaná, takže z toho bude rohový kop.
15'
Wilfried Stephane Singo fauloval Spinazzolu a dostává žlutou kartu. A je to už jeho druhá žlutá karta v zápase, takže je vyloučen!
14'
Henrich Mchitarjan se k centru z pravé strany nedostal, takže k míči se dostávají hosté.
12'
Na druhé straně po centru z levé strany zakončoval hlavou Andrea Belotti a Pau López si musel připsat první zákrok.
11'
Domácí mohli jít do vedení, když Leonardo Spinazzola našel přihrávkou z pravé strany Bruna Perese. Tomu ale zakončení vůnbec nevyšlo.
10'
Hosté po pár úvodních minutách ztratili ostych a ukazují, že dnes rozhodně neodevzdají AS Řím body zadarmo.
9'
Gianluca Mancini se dopustil nedovoleného zákroku, ve středu pole byl faulován Belotti.
7'
Žlutou kartu dostává Wilfried Stephane Singo (Turín FC).
7'
Hosté kopali rohový kop a míč mířil do nebezpečného prostoru na malé vápno. Pau López nepředvedl zrovna jistý zákrok.
5'
Vanja Milinković-Savić musel předvést první důležitý zákrok utkání.
2'
Římané jsou stále v úvodu zápasu aktivnější, Turín zatím jen vyčkává na vlastní polovině.
1'
Utkání odstartovalo, první akci měli na svědomí domácí, ale daleko se po pravém křídle nedostali.
1'

AS Řím: Pau López – Smalling, Mancini, Ibañez – Peres , Villar , Veretout, Spinazzola – Lorenzo Pellegrini, Mchitarjan – Džeko (C).
Náhradníci: Farelli, Mirante – Calafiori, Darboe, Diawara, Fazio, Juan Jesus, Kumbulla, Pedro, C. Pérez, B. Mayoral, Karsdorp.

Turín FC: V. Milinković-Savić – Bremer, Lyanco, Buongiorno – Singo, Meïté, Gojak, Linetty, Vojvoda – Lukić Belotti (C).
Náhradníci: Sirigu, Rosati – Ansaldi, Bonazzoli, Edera, Izzo, N'Koulou, Rincón, Ricardo Rodríguez, Segre, Vianni.

Rozhodčí: Abisso – Bresmes, De Meo.
Turín FC

Na opačné straně stojí Turín, který se také v tomto ligovém ročníku hodně trápí. Turín totiž okupuje předposlední pozici tabulky a na nesestupové příčky ztrácí už čtyři body. Hostující tým tohoto zápasu doposud dokázal vyhrát pouze jeden zápas, na druhou stranu jich prohrál hned sedm. Turín naposledy bodoval v rámci devátého kola, kdy se mu na domácím stadionu povedlo vybojovat bod za nerozhodný výsledek 2:2 proti Sampdorii. Od té doby Turín dvakrát prohrál. Nejprve nestačil na Juventus, kterému podlehl výsledkem 1:2. V minulém kole pro změnu prohrál také s Udinese, které si z hřiště soupeře odvezlo vítězství 3:2. Turín by potřeboval začít bodovat, jinak by mohlo být skutečně zle.
AS Řím

Fotbalisté AS Řím se po jedenácti odehraných zápasech nacházejí na průběžné šesté pozici, což by v konečném důsledku znamenalo kvalifikaci Evropské ligy. Římané však mají svůj zápas dvanáctého kola ještě k dobru, v případě vítězství se mohou dostat na čtvrtou pozici. AS v minulém kole dokázalo ukončit dvouzápasovou sérii bez výhry, šestou ligovou výhru totiž zapsalo na půdě Boloni, kde vyhrálo vysoko 5:1. AS je navíc pátým nejlepším domácím celkem italské Serie A. Na svém domácím stadionu totiž odehrálo pět zápasů, ve kterých se mu povedlo nasbírat jedenáct bodů, za tři výhry a dvě remízy.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italská Serie A má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi AS Řím a Turín FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62