Serie A - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Janov : Juventus - 13. prosince 2020   18:00

Janov
61' Sturaro (Pellegrini)
1:3
(0:0)
Juventus
57' Dybala  (McKennie) • 78' Ronaldo   • 89' Ronaldo
Janov
Perin – Goldaniga, Bani, Rovella (82. Pandev), A. Masiello – Lerager, Radovanović (82. Caso), Pellegrini – Sturaro (66. Behrami), Pjaca (73. Šomurodov) – Scamacca (66. Destro).
Juan Luca Sacchi – Sergio Ranghetti, Alessandro Lo Cicero
Stadio Luigi Ferraris, Janov
Juventus
Szczęsny – de Ligt (90. Dragusin), Bonucci, Sandro – J. Cuadrado, McKennie, Bentancur, Rabiot (67. Morata), Chiesa (83. Bernardeschi) – Dybala (83. Kulusevski), Ronaldo.

S konstatováním, že Juventus FC po špatném prvním poločasu vydřel na hřišti Janova výhru 3:1 i díky dvěma brankám Cristiana Ronalda z penalty, se s Vámi loučí a hezký den přeje Tomáš Lysý.
Zápas mezi Janovem a Juventusem nakonec končí vítězstvím hostí, i když se na něj hodně nadřeli. První poločas příliš hezkých momentů nepřinesl a skončil bez branek. Ve druhé půlce se hosté dostali do vedení, když McKennie hlavou vyhrál míč pro Paulo Dybalu, ten ve vápně oklamal soupeře a poslal míč na bližší tyč. Za čtyři minuty, tedy v 61. minutě, byl stav srovnán. Pellegrini odcentroval na vzdálenější tyč a obrana Juventusu dala hodně prostoru Stefanu Sturarovi, který zavěsil z velkého úhlu na vzdálenější tyčku.

Rozhodnutí přišlo v 78. minutě. McKennie byl ve vápně nesmyslně sražen Nicolo Rovellou, který do něj z boku zajel. Nařízenou penaltu pak proměnil Cristiano Ronaldo střelou doprostřed branky. Tři minuty před koncem pak Pellegrini poslal brankáři Perinovi špatnou malou domů, domácí muž v rukavicích byl u míče nikoliv vlastní chybou o maličko později a srazil Moratu. O penaltě nebylo sporu a Cristiano Ronaldo jí proměnil střelou pod horní tyč – 0:3.
Červené karty: 0-0.
90+3'
90+3'
Mattia Bani dostává za faul ve středu hřiště žlutou kartu.
90'
Ve druhém poločasu se bude hrát o tři minuty navíc.
90'
Matthijs de Ligt odchází a na jeho místo nastupuje Radu Dragustin. Obránce za obránce.
89'
Juventus právě vstřelil branku!
Nyní už neměl gólman Mattia Perin žádnou šanci zasáhnout, neboť CRISTIANO RONALDO poslal míč z penaltového puntíku do horní části branky, zatímco brankář Janova skočil ke své levé tyči.
88'
Mattia Perin dostává za faul ve vápně žlutou kartu.
88'
Tento pokutový kop je naprosto jasný! Gólman Mattia Perin byl u míče po špatné malé domů Pellegriniho pozdě a zajel do napadajícího Alvaro Moraty. K tomu navíc vidí i žlutou kartu. Celé akci ale předcházel naprostý zkrat beka Pellegriniho.
87'
Juventus hraje hodně daleko od své vlastní branky, což samozřejmě vidí Andrea Pirlo velice rád.
85'
Wojciech Szczęsny dostal od Bonucciho snadnou hlavičku, po které stáhl míč do rukavic.
83'
Dvě střídání přichází také na straně Juventusu. Dohrál dnešní střelec první branky Paulo Dybala, místo kterého přichází záložník Dejan Kulusevski. Z placu jde také Federico Chiesa a nastupuje Federico Bernadeschi.
83'
Rodrigo Bentancur fauloval na polovině hřiště soupeře a vidí žlutou kartu.
82'
Ivan Radovanović dnes dohrál a místo něj nastupuje Giuseppe Caso. Posledním střídaným hráčem je smolař penaltové situace Nicolo Rovella, který by určitě byl rád, kdyby za něj přicházející forvard Goran Pandev srovnal.
81'
Na druhé straně se hezky ukázal Weston McKennie, jenž hledal ve vápně Juana Cuadrada. Ten ale hlavičkoval vedle branky.
79'
Wojciech Szczęsny si bez problémů stáhl také dlouhý nakopávaný míč. Nemusí nyní nikam spěchat.
78'
CRISTIANO RONALDO se nenechal zvyklat tím, že musel před exekucí penalty chvilku počkat. Rozběhl se, brankář skočil na levou stranu a legendární fotbalista poslal míč přesně doprostřed branky. Vrací tak Juventusu vedení a ten by ho určitě chtěl udržet déle než čtyři minuty, jako po první brance Dybaly.
77'
Weston McKennie něco vehementně signalizoval směrem k rozhodčímu Sacchimu a dostává zbytečnou žlutou kartu.
77'
Míč si staví Cristiano Ronaldo, ale přes protesty se ještě kopat nebude.
76'
Weston McKennie byl ve vápně sražen Nicolou Rovellou, jenž do něj nesmyslně zajel. Jasná penalta a rozhodčí příliš dlouho neváhal nad jejím nařízením.
75'
Mattia Perin ve velkém vápně přeskočil úplně všechny a dobře si stáhl vysoký centr ze vzduchu.
73'
Marko Pjaca dnes dohrál a bránit plichtu přijde Eldor Šomurodov.
72'
Cristiano Ronaldo se v malém vápně vyšrouboval nejvýše a dva hráči Janova proti němu působili jako trpaslíci. Výbornou hlavičkou chtěl vrátit svému týmu vedení, ale Perin na brankové čáře vyrazil míč.
72'
Dybala dosta na pravé straně dlouhý míč, který zpracoval. Na druhé straně se pak hlásil o přihrávku Federico Chiesa, jelikož byl zcela volný, ale nebyl vyslyšen.
71'
Juventus má už jen něco málo přes dvacet minut na to, aby odvrátil šestou remízu z jedenácti zápasů v probíhající Serii A.
67'
Tohle nebyl vůbec špatný pokus od Nicolo Rovelly. Záložník Juventusu získal poměrně dost volného prostoru a pětatřicet metrů od branky zkusil střelu, která před brankářem Juventusu trošku zaplavala. Ale nakonec jí zneškodnil.
67'
Do ofenzívy Juventusu přichází Alvaro Morata, který nahrazuje Adriena Rabiota.
66'
Stefano Sturaro jde z placu a místo něj nastupuje Valon Behrami. Druhým střídaným hráčem je Gianluca Scamacca, který přepouští místo na hřišti pro Mattiu Destra
66'
Druhý gól Juventusu není uznán kvůli ofsajdu. McKennie hlavičkoval míč na levou stranu malého vápna pro Ronalda, jenž zblízka nepřekonal Perina. Ten pouze vyrazil balon před sebe, kde byl Paulo Dybala. Útočník Juventusu se položil do míče a úspěšně zakončil nůžkami, jenže patrně on byl v ofsajdu.
64'
Centr do vápna se nakonec dostal na pravou stranu pro Dybalu, který periferně viděl, jak mu do vápna sbíhá McKennie. Přihrál mu míč, ale americký středopolař při zakončení podklouzl a celá akce tak vyzněla do ztracena.
62'
Ronaldo se nyní trošku zlobil, že byl před vápnem tvrdě sražen, ale rozhodčí celou situaci jako faul neposoudil a Juventus tak má jen roh.
61'
Janov právě vstřelil branku!
Z vedení se radoval Juventus sotva čtyři minuty. Pellegrini na levé straně poslal centrovaný míč do vápna. Na malém čtverci dostal poměrně hodně prostoru STEFANO STURARO, který si naběhl na balon a poslal ho z poměrně velkého úhlu a z těžké pozice křížem na vzdálenější tyčku. Asistence: Luca Pellegrini.
59'
Vzápětí mohl přijít další gól Juventusu, ale Federico Chiesa přebral míč v metrovém ofsajdu a jeho radost tak byla rychle utnutá.
57'
Jen jsem dopsal předešlou větu, tak Juventus prolomil defenzívní hráz soupeře. Weston McKennie, jenž balon dnes spíše ztrácel, vyhrál důležitý souboj proti Masiellovi krásně prodloužil hlavou balon na PAULO DYBALU, jenž ho přebral na pravé straně před vápnem. Zaběhl do velkého čtverce, kličkou oklamal stopera a zamířil přesně k bližší tyči. Perin byl bezmocný. Asistence: Weston McKennie.
56'
Situace je stále stejná. Juventus se nemůže prosadit přes úpornou obranu soupeře a možná, že už by to chtělo ze strany Andrey Pirla nějaké to oživení.
55'
Na balon si v pokutovém území nejvýše naběhl Cristiano Ronaldo, který se k hlavičce těsně nedostal a i kdyby, byl odpískán ofsajd.
54'
Paulo Dybala přijal na pravé straně míč a kličkou oklamal Andreu Masiella. Sudí pak neměl jinou možnost, než písknout faul. I za hodně zlého pohledu Cristiana Ronalda.
52'
Rodrigo Bentancur nedostal od Luky Pellegriniho ani píď prostoru a navíc ještě na středu o míč přišel. Domácí mají aut.
52'
Naprosto jasný faul od Matthijse de Lighta, jehož noha byla až příliš blízko obličeje Stefana Sturara.
51'
Stále stejný obrázek. Juventus se na polovině hřiště snaží najít recept na zformovanou obranu soupeře.
50'
Centr z levé strany přešel všechny hráče ve vápně. Poté to zkusil na druhé straně i Paulo Dybala, ale do něj nekompromisně nalétl jeden z obránců a připravil ho o míč.
49'
Kombinace po levé straně skončila na znovu pozorné obraně domácích. Výborně zapracoval ve středu hřiště Stefano Sturaro.
49'
Po zbytečném faulu na středu hřiště zůstanou u balonu hosté.
47'
Cristiano Rolando opět v akci. Ve vápně dostal příliš prostoru a uvolnil se. Zkusil střelu po zemi na bližší tyč, ale o metr minul cíl – i za pozornosti Pavla Nedvěda, jenž je samozřejmě na stadionu.
46'
Žluté karty: 1-1
První poločas je za námi a rozhodně nepřinesl žádnou hezkou podívanou. Juventus je aktivnějším týmem, což se samozřejmě dá čekat, nicméně ani jedna ze třech střel na branku nebyla v podání hostí příliš nebezpečná. Ačkoliv Juventus sice v první minutě branku dal, ta nebyla uznána kvůli faulu Rabiota, jenž dostal navíc i žlutou kartu. Defenzíva Janovských zatím pracuje na jedničku, o čemž svědčí, že se hosté neprosadili ani z jednoho z osmi rohů – 0:0.
45+1'
45+1'
Paulo Dybala si našel před vápnem volné místo a zkusil tvrdou střelu. Ta ale šla jen do míst, kde byl připravený brankář Mattia Perin.
45'
V prvním poločasu se bude hrát o 60 sekund více.
45'
Poslední minuta úvodního poločasu právě přichází.
44'
Hodně těsný ofsajd nyní odmával asistent rozhodčího Sergio Ranghetti domácímu forvardovi Marko Pjacovi. Bylo to hodně těsné, avšak asi správné.
43'
Jev, který není v tomto zápasu příliš často k vidění. K míči se dostávají domácí a po faulu na středu hřiště u něj také zůstanou.
42'
Další pozorná práce defenzívy Janova přináší roh Juventusu.
41'
Ivan Radovanović se prezentoval na půli hřiště taktickým faulem. Lepší zastavit akci i třeba za cenu žluté karty – která nyní ale nepřišla – než inkasovat.
40'
Critiano Ronaldo si krásně zastavil dlouhý míč. Na levé straně měl chvilku prostoru, potáhl míč podél vápna a poté zkusil vystřelit. Jenže jeho pokus byl sražen a Perin tak neměl žádnou práci.
39'
Hra byla na chvilku přerušena kvůli zjišťování zdravotního stavu jednoho z domácích plejerů.
37'
Dva protiútoky, každé na jedné straně. Nejprve se rychlý kontr nepovedl domácím, kteří byli v přihrávce až příliš netrpěliví. Na druhé straně pak všechno zabrzdil pozdní přihrávkou Weston McKennie, kterému se dnes tedy opravdu nedaří.
36'
Svěřenci Andrey Pirla nyní rozehráli roh nakrátko a poté přišel další centr do vápna, nyní z pravé strany. Ovšem obrana Janova funguje stále výborně. Ačkoliv je z toho další roh Juventusu, drží domácí čisté konto.
35'
V pořadí již pátý roh hostí. A po něm bude následovat další.
34'
Ronaldo se na levé straně uvolnil přes dvojici pronásledovatelů a posílal do vápna ostrý míč, jenže i nyní byli obránci Janova na místě.
32'
Tentokrát vypadala útočná akce Juventusu rozhodně nebezpečněji. Rychlý přechod do útoku, Ronaldo hezky narazil míč pro Chiesu a ten prošel do vápna. Dával z levé strany přízemní centr, na který si ale počkal Mattia Perin a balon zkrotil. O výkonu Juventusu vypovídá, že tohle byla jedna z jeho nejnebezpečnějších akcí za dvaatřicet minut.
30'
Rolando operoval s míčem na levé straně vápna, ale projít dovnitř se mu nepodařilo. Vzápětí neuspěl ani Dybala a centr Sandra byl sražen beky Janova.
29'
Nyní vypadala celá situace pro Juventus lépe, jenže Weston McKennie si ve vápně nedokázal zpracovat míč, který mu uskočil od nohy.
28'
Na centrovaný míč zprava si ve vápně naběhl Aléx Sandro, ale neodhadl načasování. V dalším souboji pak fauloval McKennie, díky čemuž získají Janovští míč a zase si trošku oddechnou. A také uspořádají nyní rozhozené defenzívní řady.
27'
Také domácí se na chvilku ohřáli u vápna soupeře, ale u rohového praporku míč rychle ztratili.
26'
Více než nějaký hezký fotbal zatím vidíme spíše boj a poctivou defenzívní práci Janova proti útokům Juventusu.
24'
Federico Chiesa viděl, jak mu na vápno sbíhá Weston McKennie. Ten také míč dostal, potáhl si ho více ke středu a vypálil na vzdálenější tyč, avšak neseřídil mířidla.
24'
Přes Sandra a Dybalu se míč dostal na pravou stranu. Vzápětí zkusil Leonardo Bonucci nákop ze středu hřiště. Nicméně opět si nerozuměl se spoluhráči.
23'
A také další rohový kop, ale ani nyní se hráči Juve k hlavičce ve vápně nedostali. Míč tak nakonec došel až k brankáři Szczęsnymu.
22'
Domácí tým po rohu jen odkopl míč na polovinu hřiště a přichází tak další útok hostí.
Aléx Sandro se hnal z levé strany do pokutového území. O balon se ho snažil skluzem obrat Lukas Lerager, což bývá ve vápně vždy nebezpečné, ale Sandro se mu vyhnul. Centrovaný míč pak srazil na roh Edoardo Goldaniga, jenž byl na místě.
19'
Juventus nadále pokračuje v obléhání branky soupeře, ale nějaká dobrá finální přihrávka zatím hráčům v červenobílém chybí.
18'
Paulo Dybala zastavil míč před vápnem a zřejmě si na něj křikl Rodrigo Bentancur, aby mu přenechal balon. Třiadvacetiletý Uruguajec byl totiž rozběhnutý a řádně se opřel do míče, který po jeho střele skončil vedle pravé tyčky branky Perina.
16'
Pokus o vysunutí Dybaly ve velkém vápně nebyl přesný.
16'
Ačkoliv se nyní Juan Cuadrado hodně diví, při souboji o míč si pomohl rukou, kterou nevědomky plácl do obličeje Luky Pellegriniho.
15'
Ronaldo poslal míč na levou lajná pro spoluhráče Federica Chiesu, jenž byl řádně přebrousen Edoardem Goldanigou a ten si od této chvíle bude muset dávat pozor. Žlutá karta za přílišnou tvrdost.
14'
Míč je znovu je u osmadvacetiletého gólmana Janova Mattia Perina, který je v klubu na hostování právě z Juventusu.
12'
V protiútoku se snažil Gianluca Scamacca získat před vápnem faul, ale sudí Sacchi usoudil, že se o nedovolený zákrok nejednalo.
10'
Po dalším rohu už takové vzrušení ve vápně Janova nebylo, neboť Leonardo Bonucci posílá hlavičku nad břevno.
10'
Zřejmě první velká šance zápasu. Na rohový kop Ronalda si v malém vápně naběhl Juan Cuadrado a gólman Mattia Perin ve službách Janova vytáhl výborný zákrok, když pravou rukou srazil míč na další roh.
9'
Nyní ale dostal Cristiano Ronaldo na levé straně trošku volného prostoru a hned z toho byl nebezpečný centr. Ten na malém vápně uklidil Luca Pellegrini i s troškou štěstí na roh.
9'
Ronaldo byl rychle přistoupen a musel poslat balon dozadu na Aléxe Sandra.
8'
Wojciech Szczęsny měl nyní dílčí problémy po tom, co ve vápně při malé domů uklouzl. Ale vše stačil za pomocí spoluhráčů vyřešit.
7'
Domácí tým vedl dobrou akci z pravé strany. Andrea Masiello ukázal ofenzívní choutky, ovšem kličkou na obránce nevyzrál a do vápna tak neprošel.
5'
Další poměrně odevzdaný míč Juventusu. Dybala ani Cuadrado si nerozuměli, kdo po balonu půjde, a ten tak končí u brankáře Mattia Perina.
5'
Dlouhý míč chtěl na levé straně vápna přijmout Federico Chiesa, ale i na něj byla přihrávka od Ronalda příliš rychlá a balon tak končí v zámezí.
4'
Ze standardní situace se ale Janovští neprosadili, obrana Juventusu zapracovala více než dobře.
3'
Juventus se nyní bude muset bránit, přišel naopak faul těsně před vápnem a tohle je samozřejmě zajímavá standardka pro domácí tým.
2'
Ve vápně bylo po centrovaném míči pořádně rušno. Nejvýše si vyskočil Weston McKennie, jenž poslal hlavičku na pravou tyčku pro Adriena Rabiota, jenž dostal míč také hlavou do branky. Ovšem počínal si při tom nedovoleně a ještě vidí žlutou kartu.
1'
Hned v první minutě přichází faul na Cristiana Ronalda, jenž se nyní trošku diví, že to není i za žlutou kartu. Hosté budou kopat přímý volný kop z pravé strany zhruba pětatřicet metrů od branky.
1'
Před zahájením zápasu proběhne ještě minuta ticha za zesnulou legendu italského fotbalu Paola Rossiho. Fotbalový mistr světa skonal ve čtvrtek.
Hráči obou týmů již nastupují na travnatý pažit, utkání za malý okamžik začne!

Janov CFC: Perin – Goldaniga, Bani, Rovella, A. Masiello – Lerager, Radovanović, Pellegrini – Sturaro, Pjaca – Scamacca.
Náhradníci: Zima, Paleari – Ghiglione, Czyborra, Dumbravanu, Zajc, Behrami, Melegoni, Pandev, Šomurodov, Caso, Destro.

Juventus FC: Szczęsny – de Ligt, Bonucci, Sandro – J. Cuadrado, McKennie, Bentancur, Rabiot, Chiesa – Dybala, Ronaldo.
Náhradníci: Buffon, Israel – Frabotta, Dragusin, Danilo, Arthur, Ramsey, Kulusevski, Portanova, Bernardeschi, Morata, Da Graca.

Rozhodčí: Juan Luca Sacchi – Sergio Ranghetti, Alessandro Lo Cicero.
Poslední vzájemné zápasy:
Janov – Juventus 1:3 (30.6.2020)
Juventus – Janov 2:1 (30.10.2019)
Janov – Juventus 2:0 (17.3.2019)
Juventus – Janov 1:1 (20.10.2018)
Juventus – Janov 1:0 (22.1.2018)

Z posledních deseti zápasů vyhrál Juventus hned sedmkrát, jeden zápas skončil remízou a dvakrát (vždy doma) vyhrál Janov.
Juventus FC:
V probíhajícím ročníku Serie A najdeme pouze dva týmy, které ještě nepoznaly hořkost porážky. Jsou jimi první AC Milán a právě Juventus Turín. Ale zatímco Milán v deseti zápasech osmkrát vyhrál a dvakrát remízoval, Juventus má bilanci rovnoměrnou – pět vítězství a pět remíz. V posledních šesti zápasech střídá turínský velkoklub pravidelně výhry a plichty. Jestliže FC Janov je z hlediska ofenzívy nejhorším týmem celé soutěže, tak v tomto utkání bude mít střílení branek ještě těžší. Juventus totiž v deseti zápasech inkasoval jen osmkrát (a k tomu připočtěme třeba divoký zápas proti AS Řím 3:3), čímž má v tomto ohledu nejlepší defenzívu celé soutěže.

Poslední zápasy Juventusu:
Barcelona – Juventus 0:3
Juventus – Turín FC 2:1
Juventus – Dinamo Kyjev 3:0
Benevento – Juventus 1:1
Juventus – Ferencváros 2:1

Juventus naposled prohrál soutěžní zápas 28. října, kdy doma nestačil na Barcelonu poměrem 0:2. Nejlepším střelcem týmu je hvězdný Cristiano Ronaldo s osmi góly.
Janov CFC:
Domácím se v probíhající sezoně vůbec nedaří a patrně budou mít záchranářské starosti, ačkoliv je odehráno teprve deset kol. Janov totiž dokázal zvítězit pouze v jednom případě, když porazil Crotone 4:1, ale tato výhra je už poměrně zaprášená. Tehdy se totiž psalo první kolo Serie A a od té doby Janovští čekají v nejvyšší italské soutěži na výhru. Dále zapsali tři remízy a šest porážek. Navíc vstřelil pouze devět gólů, což je nejméně v celé Serii A. A když vezmeme v potaz, že čtyři branky nastříleli hned v prvním utkání, tak v dalších devíti zápasech rozvlnili sít soupeře jen pětkrát. Není se tedy čemu divit, že jsou osmnáctí.

Poslední zápasy Janova:
Fiorentina – Janov 1:1
FC Janov – Parma 1:2
Sampdoria – Janov 1:3 – Coppa Italia
Udinese – Janov 1:0
Janov – AS Řím 1:3

Nejlepší střelec týmu: Mirko Pjaca, 3 góly.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u jedné z nejlepších evropských fotbalových soutěží. Italská Serie A nabízí v neděli bohatý program v podobě šesti zápasů, přičemž v jednom z nich hostí domácí Janov CFC hvězdný Juventus FC. Utkání v Janově začíná přesně v 18 hodin a jasným favoritem zápasu jsou hosté.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62