Serie A - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : Venezia - 22. září 2021   20:45

AC Milán
68' B. Díaz (Hernández) • 82' Hernández (Saelemaekers)
2:0
(0:0)
AC Milán
Maignan – Kalulu, Gabbia (59. Tomori), A. Romagnoli (C), Ballo-Touré (59. Hernández) – Tonali, Binnásir – Florenzi (59. Saelemaekers), B. Díaz (81. Kessié), Leão – Rebić (74. Pellegri).
I. Pezzuto – S. Longo, F. Bercigli
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)
Venezia
Mäenpää – Ebuehi (74. Mazzocchi), Caldara, Ceccaroni, Molinaro (C) – Dor Peretz (53. Črnigoj), Vacca (81. Tessmann), Busio, Johnsen (74. Okereke) – Aramu, Forte (53. Henry).

Děkuji za pozornost, přeji dobrou noc a příště na shledanou.
Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 8:6. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:13.
Favorit se přeci jen ve druhém dějství dočkal a dvěma zásahy v rozmezí patnácti minut rozhodl o svém, nejspíš zaslouženém vítězství. Hosté přijeli především bránit a dlouho svému protivníkovi vzdorovali, avšak i přes statečný výkon budou odjíždět z Milána bez bodového zisku.
90+5'
90+4'
No, hosté si mohli zapsat aspoň čestný úspěch, ale střelu Aramua z dálky vyrazil Maignan nad břevno. A to bylo z tohoto utkání vše.
90+3'
Mattia Aramu zkoušel v pokutovém území nůžky, ale míč nezasáhl vůbec dobře.
90+1'
Alexis Saelemaekers mohl přidat třetí gól, Niki Mäenpää se však blýskl parádním zákrokem a střelu protihráče, která šla pod břevno, vytěsnil mimo svou svatyni.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
89'
Jasný ofsajd zastavuje útočnou snahu Venezie, která z tohoto klání odejde poražena.
87'
Theo Hernández zůstává s bolestivou grimasou ležet na trávníku.
86'
Teď si ale počínali nedovoleně na soupeřově polovině a balón mu tak musí odevzdat.
84'
Hráči domácího mužstva drží balón dál na kopačkách a nepřipouští problémy.
82'
AC Milán právě vstřelil branku!
Domácí přidávají druhý gól, kterým pojišťují své vedení. Alexis Saelemaekers našel křižnou přízemní přihrávkou na levé straně velkého vápna neobsazeného THEA HERNÁNDEZE, který si zpracoval míč a prudkou ranou na vzdálenější stranu nedal gólmanovi nejmenší šanci.
81'
Střídání v týmu Venezia FC: ze hřiště odchází Antonio Junior Vacca, přichází Tanner Tessmann.
81'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Franck Kessié.
79'
Teď to vypadalo na faul i na druhé straně, ovšem rozhodčí stál blízko a ve hře nechává pokračovat.
78'
Domácí rozehráli přímý kop na krátko a následovala tvrdá rána z velké dálky, kterou ale stihl Niki Mäenpää vyrazit včas.
77'
Žlutou kartu dostává Mattia Caldara (Venezia FC), který poslal k zemi unikajícího Alexise Saelemaekerse.
75'
David Okereke sice vystihl rozehrávku soupeře, ale míč kopl pouze do autu, takže vhazovat budou opět domácí.
74'
Střídání v týmu Venezia FC: ze hřiště odchází Dennis Johnsen, přichází David Okereke.
74'
Střídání v týmu Venezia FC: ze hřiště odchází Tyronne Ebuehi, přichází Pasquale Mazzocchi.
74'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Ante Rebić, přichází Pietro Pellegri.
73'
Domácí si přihrávají na soupeřově straně a brání drží svůj těsný náskok.
71'
Ismaël Binnásir i přes faul spoluhráče mohl pokračovat v útoku, ale nepovedlo se mu prostřelit obrannou hráz před sebou.
70'
AC už nikam pospíchat jistě nebude, balón drží Maignan a rozehrávku zdržuje.
68'
Střelecké trápení prolomeno, domácí jdou do vedení. Ismaël Binnásir prodloužil míč na levou stranu, kam naběhl Hernández, který rychle adresoval balón před bránu, kde byl nepokrytý BRAHIM DÍAZ, jenž okamžitě balón tečoval do prázdné brány.
67'
Hosté si špatně přihráli v útoku a míč v podstatě darovali domácím. Moc pohledný fotbal v posledních minutách opravdu nesledujeme.
64'
Sandro Tonali si nedokázal přihrávku z pravé strany dobře zpracovat, balón mu unikl do zámezí. Zavánělo to trochu faulem, ale penalta se nepíská.
62'
U brány AC zůstává ležet na trávníku Alessio Romagnoli. Hra je přerušena.
61'
AC nechalo otevřené okénko v obraně a protivník toho málem využil, když se dostal do přečíslení, ale z něj vzešel pouze roh.
59'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Alessandro Florenzi, přichází Alexis Saelemaekers.
59'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Matteo Gabbia, přichází Fikayo Tomori.
59'
Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Fodé Ballo-Touré, přichází Theo Hernández.
58'
Dennis Johnsen v situaci jeden na jednoho nic nevymýšlel a střílel z velké dálky, leč příliš vysoko nad.
56'
Thomas Henry se málem dostal do samostatného úniku, Alessio Romagnoli však zariskoval a skluzem jej o balón připravil. Roh pro Venezii.
55'
Ante Rebić prodloužil centr za sebe a k míči se snažil dostat Rafael Leão, ale nepovedlo se.
55'
Sandro Tonali dobrou útočnou prací získal pro svůj tým rohový kop.
54'
Hosté vyrazili do rychlého brejku, kousek za středovou lajnou o balón přišli a budou vhazovat.
53'
Střídání v týmu Venezia FC: ze hřiště odchází Dor Peretz, přichází Domen Črnigoj.
53'
Střídání v týmu Venezia FC: ze hřiště odchází Francesco Forte, přichází Thomas Henry.
52'
Domácí maří další příležitost. Brahim Díaz zůstal volný na středu velkého vápna, avšak svůj volej poslal vysoko nad bránu. Přitom si mohl balón zpracovat a mířit lépe.
50'
Sandro Tonali se před hranicí pokutového území opřel po přihrávce do balónu, ale ten trefil hodně špatně a adresoval jej ze svého pohledu vedle pravé tyče. Tohle může mrzet.
49'
Cristian Molinaro zůstal chvíli ležet na trávníku, držel se za rameno, ale brzy se zvedl a pokračuje dál.
49'
Ismaël Binnásir přesto nastřelil míč pouze do ní a Niki Mäenpää nemusel zasahovat.
48'
Rozhodčí ještě posouvá zeď o něco dál.
47'
Ante Rebić byl sražen k zemi před velkým vápnem a domácí mohou zahrozit přímý kopem.
46'
Úvodní pětačtyřicetiminutovka žádný gól nepřinesla, zpočátku se hrál hodně opatrný fotbal a šance nebyla prakticky žádná. Postupně se favorit začal více osmělovat a nějaké možnosti si vypracoval, ovšem doplatil na nepřesné zakončení. Outsider měl dobrou příležitost v úplném závěru po rohovém kopu, ale ani jeho hráči střelecké trápení nezlomili. Dočkáme se gólu ve druhém dějství?
45+1'
45+1'
Hrát se bude ještě jedna minuta.
45'
Nechybělo moc a hosté se mohli radovat, Dor Peretz před odkrytou bránou o malý kousek nedosáhl hlavou na letící balón. Slušná možnost.
45'
Tečovaný balón letí za domácí bránu a hosté si dají repete.
44'
Rafael Leão ukázal, že umí i bránit a čistým skluzem odehrál balón do zámezí. Jeho celek bude čelit rohu.
43'
Následoval daleký centr do velkého vápna AC, tam ale úřadovala jeho obrana.
42'
A pro změnu nevolený zákrok na straně milánského mužstva, které tak přichází o balón.
41'
Znovu faulovali hosté, Francesco Forte poslal u středové lajny k zemi Mattea Gabbiu.
40'
Gianluca Busio zcela jasně držel svého protivníka, přesto se hvizdu hlavního arbitra docela diví.
39'
Krátce na to si jeden z jeho spoluhráčů udělal prostor před hranicí šestnáctky, avšak pravačkou poslal balón vysoko nad.
39'
Brahim Díaz si naběhl na střed velkého vápna, přihrávka na něj byla ovšem zblokována.
37'
Alessandro Florenzi nepohlídán v pokutovém území hlavičkoval k levé tyči, avšak mířil nepřesně a minul. Domácí se přeci jen začínají více projevovat.
36'
Dobrá možnost milánského mužstva, Rafael Leão přihrával z levé strany a míč projel kolmo pokutovým územím, leč žádný z domácích fotbalistů jej nestačil tečovat.
35'
Další faul ze strany Venezie a favorit se může pokusit ohrozit její svatyni.
33'
Sandro Tonali si nestačil na pravém křídle zpracovat míč včas, soupeř mu jej od kopačky odkopl. Následuje aut.
31'
Pierre Kalulu si vyměnil přihrávku s Rebićem, po zpětném pasu střílel bez přípravy po zemi ke vzdálenější tyči, kterou ovšem minul. Možná zatím největší šanci utkání.
30'
Alessandro Florenzi nezasáhl centrovaný balón na pravé straně vůbec dobře a z voleje jej adresoval vysoko nad. Takto to jistě nechtěl, sám se na sebe hodně zlobil.
28'
Po faulu bude AC zahrávat standardku z levé strany útočné poloviny.
27'
Brahim Díaz byl připravený před hostující svatyní hlavičkovat, míč se snášel vzduchem na jeho hlavu, ovšem Niki Mäenpää v poslední chvíli vyběhl a vyboxoval balón do bezpečí. Důležitý zákrok.
25'
Žlutou kartu dostává Francesco Forte (Venezia FC), který kopačkou zasáhl jednoho z protihráčů možná i lehce do obličeje. Zbytečný zákrok.
25'
Ante Rebić se sice dostal k hlavičce, ale mířil příliš vysoko nad břevno.
24'
Sandro Tonali neprostřelil změť těl před sebou, pro své barvy ale získal rohový kop.
23'
Šance z toho ale nebyla a Mike Maignan se postará o rozehrávku.
22'
Outsider nyní svírá favorita před jeho svatyní a dělá mu nemalé potíže v obraně.
20'
Tyronne Ebuehi dokázal odcentrovat z pravého křídla před bránu, kde některý z hráčů míč odhlavičkoval do zámezí. Balónu se poté dožadovala obě mužstva, arbitr však nařizuje odkop.
18'
Jeden z hráčů Venezie vyrazil s míčem do útoku a dostal se až před hranici velkého vápna, kde upadl na trávník. I přes velké protesty se faul ale nepíská.
17'
Domácí musí začít znovu ze své poloviny, kam soupeř poslal balón.
15'
Přetažený centr na druhé straně letí opět ke strážci hostující svatyně. Čtvrt hodina skoro za námi a neviděli jsme žádnou pořádnou šanci nebo střelu.
14'
Málem zahrozili hosté, jenže Dennis Johnsen až příliš dlouho vyčkával na to, až k němu balón doputuje, toho využil jeden z domácích obránců a míč sebral.
13'
Balón utekl domácím od kopaček a skončil u gólmana Venezie, který rychle zareagoval a sebral jej do rukou.
12'
Ošetření ale nebylo třeba a hra po chvíli zase pokračuje.
12'
Fodé Ballo-Touré poslal k zemi Aramu, jenž se v bolestech svíjí na zemi.
12'
Rafael Leão měl před sebou otevřený prostor, místo střely volil přihrávku na křídlo, ovšem ta byla zblokována.
10'
A do třetice špatná přihrávka k postranní lajně, tentokrát se Brahim Díaz mohl vyčítavě podívat po spoluhráči, že tak špatně přihrával.
10'
Pěkná kombinace AC, Rafael Leão si několikrát vyměnil přihrávku se spoluhráči, ale ta finální mu šla na paty a domácí fotbalista tak v úrovně penalty nezakončil.
9'
Znovu se Pierre Kalulu snažil zbytečně, na přetažený balón neměl šanci dosáhnout.
8'
Domácí teď prakticky jen odevzdali balón soupeři nepřesným pasem do zámezí.
7'
Brahim Díaz vyslal křižnou přihrávku na pravé křídlo, kam naběhl Pierre Kalulu, avšak příliš prudký pas nestačil zpracovat.
6'
Rafael Leão byl připravený hlavičkovat v pokutovém území, ale balón k němu nedoletěl.
5'
Hodně nepříjemný balón se snášel na bránu AC a Mike Maignan měl co dělat, aby jej zastavil ještě před lajnou.
4'
Skrumáž před bránou hostů, těm se ale povedlo odkopnout míč do bezpečí.
3'
Na hřišti se zatím nic neděje, týmy si míč mezi sebou vyměňují a hra se odehrává daleko od obou branek.
1'

AC Milán: Maignan – Kalulu, Gabbia, A. Romagnoli (C), Ballo-Touré – Tonali, Binnásir – Florenzi, B. Díaz, Leão – Rebić.
Náhradníci: Tătăruşanu, Jungdal – Conti, Hernández, Tomori, Maldini, Saelemaekers, Kessié, Castillejo, Pellegri.

Venezia FC: Mäenpää – Ebuehi, Caldara, Ceccaroni, Molinaro (C) – Dor Peretz, Vacca, Busio, Johnsen – Aramu, Forte.
Náhradníci: Neri – Mazzocchi, Modolo, Schnegg, Svoboda, Tessmann, Heymans, Kiyine, Črnigoj, Henry, Bjarkason, Okereke.

Rozhodčí: I. Pezzuto – S. Longo, F. Bercigli.

Venezia – AC Milán 0:2

Od posledního vzájemného souboje těchto týmů uběhlo téměř dvacet let. Datuje se na 24. února 2002.
Venezia FC

To hostům se vstup do nové sezóny vůbec nevydařil. Z prvních dvou utkání nezískali ani bod, inkasovali pět branek, zatímco sami ani jednou neskórovali. Pak se jim přeci jen povedlo vyhrát na hřišti Empoli 2:1, ale v minulém duelu stejným poměrem pohráli doma se Spezií. Bodový zisk z dnešního souboje by se rovnal malému zázraku.
AC Milán

Domácí se po čtyřech kolech nachází na třetím místě s deseti body, na vedoucí, zatím stoprocentní Neapol ztrácí dva body. Právě ty ztratilo milánské AC v zatím posledním odehraném utkání, ve kterém narazilo na Juventus. Na jeho hřišti prohrávalo od 4. minuty 0:1 a stará dáma těsný stav držela hodně dlouho, ale přeci jen se hostům nakonec podařilo čtvrt hodiny před koncem po gólu Rebiće vyrovnat. Stav se pak už nezměnil.
Dobrý den, čtyřmi zápasy dnes pokračuje vložené 5. kolo nejvyšší italské fotbalové ligy. Dva duely jsou naplánovány na 20:45, což je i případ souboje týmů z opačných koutů tabulky, AC Milán a Venezie. O favoritovi nemůže být nejmenších pochyb.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62