Serie A - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : Sampdoria - 9. ledna 2022   16:30

Neapol
43' Petagna
1:0
(1:0)
Neapol
Ospina – Di Lorenzo, Juan Jesus, Rrahmani, Ghoulam (81. Tuanzebe) – Demme (81. Ruiz), Lobotka – Petagna, L. Insigne (31. Politano), Elmas – D. Mertens.
Sampdoria
Audero (46. Falcone) – A. Ferrari (89. Yepes), Dragusin, Chabot, Augello (76. Murru) – Askildsen, Thorsby, Ekdal (46. Rincón), Ciervo (73. Caputo) – Quagliarella, Gabbiadini.

Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 9:5. Rohy: 13:0. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:11.
Je konec! Neapol zvládla důležité domácí utkání a poráží Sampdorii 1:0. Favorizovaný celek od úvodních minut tlačil, ale dlouho se nemohl prosadit. Po přímém kopu nakonec udeřil hlavou Jesus, ale jeho zásah kvůli ofsajdu neplatil. Ve 43. minutě však krásným akrobatickým zakončením poslal domácí do vedení Andrea Petagna. Hosté do druhého poločasu poslali náhradního brankáře, ale střelci Neapole jej moc nezaměstnali. Několik pokusů měl Politano, ale dnes neobul střelecké kopačky. Sampdoria ale byla směrem vpřed naprosto bezzubá a odjíždí do Janova bez bodu.
90+3'
90+2'
Žlutou kartu dostává Nicola Murru (UC Sampdoria).
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Elmas chtěl z levé strany vymyslet palebnou pozici pro Mertense, ale střídající Španěl Yepes jeho úmysl vystihl a získal míč pro Sampdorii.
89'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Alex Ferrari, přichází Gerard Yepes.
88'
Politano přešlápl míč na hranici velkého vápna a zkusil zakončení levou nohou. Jeho pokus ale skončil vedle vzdálenější tyčky.
87'
Domácí si na vlastní polovině dovolili riskantní rozehrávku. Juan Jesus přenesl těžiště hry mezi dvěmi soupeři na levou stranu hřiště.
86'
Petagna si troufl na zakončení ze střední vzdálenosti. Proti ráně domácího útočníka vystoupil obětavý Ferrari, který střelu zablokoval.
85'
Střídající Tuanzebe uspěl v souboji na polovině hřiště a pomohl si přihrávkou do zadních řad. Neapol kontroluje své těsné vedení.
84'
Dries Mertens se z hranice velkého vápna opřel do míče levačkou, jenže míč netrefil čistě a poslal jej vedle vzdálenější tyčky.
83'
Hostující brankář se musel zapojit do rozehrávky svého mužstva. Nikdo v modrém dresu hostující Sampdorie ale zrovna nehýří pohybem.
82'
Neapol nadále drží míč na svých kopačkách. Velkou porci černé práce odvádí na hrotu Andrea Petagna, který dnes snad neprohrál osobní souboj.
81'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Faouzi Ghoulam, přichází Axel Tuanzebe.
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Diego Demme, přichází Fabián Ruiz.
80'
Andrea Petagna na pravé straně udržel míč, ale netroufl si na průnik do pokutového území. Neapol přesto zůstává u míče v blízkosti pokutového území.
79'
Juan Jesus fauloval u postranní čáry a nabídl Sampdorii rozehrávku přímého kopu z nadějné pozice. Tohle může být pro hosty zajímavá možnost.
78'
Hosté se nastěhovali do blízkosti pokutového území, ale Caputo se neotočil kolem důrazného Elmase, který si splnil defenzivní povinnosti.
77'
Sampdoria už pomaličku musí začít riskovat. Fotbalisté domácí Neapole ale zatím skvěle napadají rozehrávku svého soupeře.
76'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Tommaso Augello, přichází Nicola Murru.
75'
Neapol následně zahrávala rohový kop, ale nadýchaný centr hostujícího brankář vyboxoval. Sudí navíc odhalil nedovolený faul domácího Politana.
74'
Dries Mertens upadl po souboji s obráncem Sampdorie na malém vápně, ale ani tentokrát si nevymodlil pokutový kop.
73'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Riccardo Ciervo, přichází Francesco Caputo.
72'
Domácí pokračují v házenkářském obléhání soupeřovy branky. Ani favorizovaná Neapol po změně stran zrovna nehýří aktivitou.
71'
Ghoulam si na levé straně posunul míč daleko před sebe a už jej neudržel na trávníku. Vhazování tak získala Sampdoria.
70'
Hostům se vůbec nedaří založení útoku. Nákop za obranu domácího celku nedohnal nikdo v modrém dresu. Pro míč si opět bez problémů dokráčel Ospina.
69'
Ghoulam měl prostor na levé straně, ale ani on si netroufl na individuální průnik. Neapol raději kombinuje s míčem v zadních řadách.
68'
Ve druhé půli zatím sledujeme hodně opatrné utkání. Ani jeden z týmů po návratu ze šaten nevyprodukoval střelu mezi tři tyče.
67'
Politano si na pravé straně prvním dotykem posunul míč kolem obránce, ale sám si balón předkopl mimo hrací plochu. Vhazovat bude Sampdoria.
66'
Sampdoria se pokusila překvapit obranu Neapole nákopem na hranici velkého vápna, ale domácí brankář Davide Ospina si hravě dokráčel pro míč.
65'
Stanislav Lobotka našel Elmase, který si míč navedl na hranici velkého vápna, ale jeho přízemní projektil zablokoval první hráč v modrém dresu.
64'
Hostující celek se po změně stran snaží hrát o něco aktivněji. Obránce Ferrari natáhl ke střele z velké vzdálenosti, ale nemířil přesně.
62'
Dragusin se ve výskoku snažil udržet míč na trávníku, ale rotující míč už utekl za čáru. Domácí celek tak může uklidnit hru kombinací na své polovině.
61'
Po krátkém přerušení se znovu pokračuje ve hře. Petagna už je zpátky na trávníku a okamžitě se zapojil do napadání soupeřovy rozehrávky.
60'
Je za námi hodina hry a domácí Neapol si stále drží těsné vedení. Autor dosud jediné branky Andrea Petagna nyní zůstává ležet s bolestivou grimasou v obličeji.
59'
Sampdoria se po delší době dostala na polovinu soupeře, ale Fabio Quagliarella si nepohlídal své postavení a byl lapen v ofsajdu.
58'
Politano se levou nohou ujal rozehrávky přímého kopu. K jeho pobídce se tlačil Elmas, ale domácího hráče ustrážil obránce Ferrari.
57'
Dries Mertens si v pokutovém území naběhl na centr z levé strany, jenže ve skluzu míč trefil jen špičkou kopačky a posunul jej mimo tři tyče.
56'
Ghoulam si dal pozor na Dragusinovu přihrávku za obranu a jednoduše si míč zpracoval. Jeho rozehrávka následně postrádala přesnost.
55'
Domácí brankář si dal pozor na vysoký centr z pravé strany, vystartoval na malé vápno a schoval míč do rukavic. Ospina následně vyhodil míč na levou stranu.
54'
Dries Mertens chtěl přenést hru na pravou stranu, kam spěchal Di Lorenzo. Před druhým jmenovaným odkopl míč do bezpečí Dragusin.
53'
Giovanni Di Lorenzo si na hranici velkého vápna zpracoval sražený míč, připravil si jej na pravačku, ale z voleje poslal míč vysoko nad břevno.
52'
Thorsby poslal přihrávku na pravou stranu, kde byl osamocený Riccardo Ciervo. Záložník hostujícího celku místo centru zvolil přihrávku do zadních řad.
51'
Demme se v pokutovém území zasekávačkou snažil zbavit Rincóna, ale obránce hostujícího celku mu dokázal špičkou kopačky míč vypíchnout.
50'
Neapol už opět hraje s míčem kolem pokutového území. Nějaké zdravotní problémy signalizuje domácí hvězda Dries Mertens.
49'
Petagna dostal přihrávku na hranici velkého vápna, sklepl jej na pravou stranu, ale dobíhající Riccardo Ciervo prudkou střelou trefil prvního soupeře.
48'
Rahmani si dal pozor na průnikovou přihrávku za obranu a dobře si míč zpracoval. Domácí stoper následně nakopl míč na levou stranu.
47'
Sampdoria se v úvodu druhého poločasu tlačí do útoku. Další vysoký nákop za obranu Sampdorie však propadl k obráncům domácí Neapole.
46'
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Emil Audero, přichází Wladimiro Falcone.
Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Albin Ekdal, přichází Tomás Rincón.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce dnešního souboje může být spokojenější domácí Neapol. Favorizovaný celek od úvodních minut tlačil, ale dlouho se nemohl prosadit. Po přímém kopu nakonec udeřil hlavou Jesus, ale jeho zásah kvůli ofsajdu neplatil. Ve 43. minutě však krásným akrobatickým zakončením poslal domácí do vedení Andrea Petagna.
45+3'
45+3'
Neapol v samotném závěru prvního poločasu zahrávala přímý kop. Amir Rrahmani se na malém vápně tlačil k hlavičce, ale míč vůbec netrefil.
45+2'
Žlutou kartu dostává Julian Chabot (UC Sampdoria).
45+1'
Sampdoria se v nastavení snaží útočit, ale Chabot na levé straně přišel o míč. Hosté se směrem dopředu v první půli trápí.
45'
44'
Sudí opět čekal na posouzení situace kolegou u videa, ale tentokrát už branka skutečně platí.
43'
Neapol právě vstřelila branku!
Tentokrát už se domácí celek skutečně dostává do vedení! Mertens na začátku akce upadl v pokutovém území, ale sudí nechal pokračovat ve hře. K zakončení z krkolomné pozice se dostal ANDREA PETAGNA a krásně poslal míč za záda bezmocného brankáře!
42'
Po velmi dlouhé době se podařilo zakončit také hostům. Zkušený útočník Fabio Quagliarella si na hranici velkého vápna přehodil míč na pravačku, ale technickou střelou gólmana nepřekvapil.
41'
Další možnost domácího celku! Matteo Politano si navedl míč na střed, odkud pálil levačkou, ale jeho technický pokus zarotoval těsně vedle přední tyče!
40'
Elmas na levé straně kouzlil s míčem, jenže jeho pobídka skončila na hlavě prvního obránce v modrém dresu Sampdorie.
39'
Mertens centroval z pravé strany, jenže jeho pobídka byla zablokována. Domácí fotbalisté reklamují Dragusinovu ruku.
38'
Tak pozor! Sudí ještě dlouho zkoumal, zda brance nepředcházel ofsajd a nakonec branku odvolává!
36'
Neapol se deset minut před přestávkou dostává do vedení. Stanislav Lobotka po rychle rozehraném přímém kopu načechral centr na malé vápno a JUAN JESUS hlavou nedal Auderovi šanci! Branka nakonec neplatí pro těsný ofsajd.
35'
Neapol vzápětí zahrávala rohový kop číslo sedm. Mertens přihrávkou na střed vybídl k zakončení Ghoulama, ale jeho pokus levačkou skončil vysoko nad brankou.
34'
Domácí zahrávali svůj šestý kop v dnešním duelu. Míč se stáčel přímo do branky, ale skvěle hrající Dragusin balón dokázal odkopnout do bezpečí.
33'
Exekuce přímého kopu se ujal Ghoulam, jehož technický pokus se snášel pod břevno, ale Audero míč skvěle přizvedl na rohový kop!
32'
Stanislav Lobotka byl faulován takřka na hranici velkého vápna a vybojoval pro Neapol přímý kop z nadějné pozice.
32'
Demme krásně dloubl míč na malé vápno, ale před Mertensem odhlavičkoval míč do bezpečí Dragusin. Hosté se brání zuby nehty.
31'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Lorenzo Insigne, přichází Matteo Politano.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme zajímavé utkání. Neapol je po většinu času jasně lepším týmem, ale jen těžko se dostává do střeleckých pozic.
29'
Neapol zahrávala další rohový kop. Jeho exekuce se ujal Ghoulam, který vymyslel centr na přední tyč, nicméně pozorný Fabio Quagliarella míč hlavou přizvedl na další roh.
28'
Insigne už je zpátky na trávníku a podle všeho bude schopen pokračovat. Neapol pokračuje v kombinaci kolem velkého vápna. Hosté brání v devíti lidech.
27'
Komplikace pro domácí celek! Lorenzo Insigne zůstává ležet na trávníku a drží se za tříslo. Tohle pro domácí nevypadá vůbec dobře.
26'
Tommaso Augello chtěl zrychlit akci Sampdorie centrem na hranici velkého vápna. Dobře postavený obránce v červeném dresu míč s přehledem odehrál hlavou.
25'
Eljif Elmas na pravé straně získal odražený míč, přehodil si jej na pravačku a odcentroval. Jeho dloubáček na Insigneho si defenziva Sampdorie pohlídala.
24'
Diego Demme vymyslel přihrávku na hranici velkého vápna, jenže ani tam se nikdo v červeném dresu neuvolnil do zakončení. Pokračuje velký boj.
23'
Lorenzo Insigne poslal průnikovou přihrávku do pokutového území, kam sprintoval Ghoulam, ale brankář Audero dobře vystartoval a schoval míč do rukavic.
22'
Petagna se u rohového praporku vrhl do souboje s Augellem a pomohl si nedovoleným zákrokem. Domácí útočník musí zlepšit disciplínu.
21'
Petagna vlétl do souboje s hostujícím brankářem Auderem a pomohl si nedovoleným zákrokem. Domácí útočník je ale v úvodu opravdu nabuzený.
20'
Neapol zahrávala rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, ale od přední tyče odehrál míč mimo nebezpečný prostor Ciervo.
19'
Eljif Elmas po pravé straně potáhl íč na hranici velkého vápna, jenže v šestáctce domácí nemají zakončovatele. Defenziva Sampdorie zatím brání skvěle.
18'
Po jednom ze soubojů v pokutovém území upadl Patagna, který ihned reklamoval nedovolený zákrok, ale sudí dává jasným gestem najevo, že penaltu pískat nebude.
17'
Diego Demme potáhl míč středem na polovinu soupeře a roztáhl hru na pravou stranu. Kombinace domácích jsou zatím velmi pomalé.
16'
Eljif Elmas po rychlé akci domácích po pravé straně poslal přihrávku na hranici velkého vápna, ale Dragusin míč na poslední chvíli odkopl do bezpečí.
15'
Manolo Gabbiadini se dostal do prvního zakončení Sampdoria. Hostující hráč střílel levačkou zpoza velkého vápna, ale jeho rána se vznesla nad břevno.
14'
Juan Jesus diriguje rozehrávku domácí Neapole. Za dalším vysokým nákopem sprintoval Petagna, ale stopeři Sampdoria si situaci pohlídali.
13'
Fabio Quagliarella si na polovině hřiště pokryl míč tělem a domácí Eljif Elmas jej zatažením za dres poslal k zemi. Rozehrávat budou hráči v modrém.
12'
Eljif Elmas zabojoval v souboji na pravé straně, ale podle asistenta rozhodčího se míč odrazil do autu právě od domácího fotbalisty.
11'
Juan Jesus poslal přihrávku na pravou stranu, ale Neapol zatím kombinuje daleko od branky soupeře. Sampdoria brání v pevném bloku.
10'
Giovanni Di Lorenzo táhl akci domácího celku po pravé straně. Krajní obránce Neapole poslal centr na hranici velkého vápna, kde už neměl spoluhráče.
9'
Insigne se s míčem otočil na polovině soupeře a vymyslel průnikovou přihrávku. Zadáci Sampdoria se v pravou chvíli stáhli k sobě a zastavili míč.
8'
Petagna se v pokutovém území sice dostal k centru z pravé strany, ale podle hlavního rozhodčího si při zpracování pomohl rukou. Sampdoria bude rozehrávat.
7'
Insigne se z levé strany prokličkoval na hranici velkého vápna, nicméně jeho projektil placírkou zablokoval skvěle postavený obránce Ferrari.
6'
Stanislav Lobotka si došel pro přihrávku na vlastní polovinu, otočil se a roztáhl hru na pravou stranu. Neapol pokračuje v trpělivém útočení.
5'
Giovanni Di Lorenzo vhazoval na pravé straně hrací plochy. Na jeho pobídku si naběhl Demme, který ihned odcentroval, ale trefil prvního soupeře.
4'
Morten Thorsby na levé straně chtěl udržet míč na trávníku, ale špičkou kopačky si jej předkopl do zámezí. Vhazovat budou domácí hráči.
3'
Diego Demme si musel dát pozor na napadajícího Askildsena a raději si pomohl přihrávkou na vlastního brankáře. Neapol je od úvodu aktivnější.
2'
Amir Rrahmani potáhl míč z vlastní poloviny na polovinu Sampdorie. Mertens se následně dostal až do velkého vápna, ale získal pro domácí jen roh.
1'
Domácí Neapol obstarala výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Celek z jihu Itálie se ihned vydal do útoku, ale nákop směřoval k obránci.
1'
Oba týmy už jsou na hřišti. Domácí Neapol bude hrát v červeném, zatímco hosté obléknou bílou sadu.

SSC Neapol: Ospina – Di Lorenzo, Juan Jesus, Rrahmani, Ghoulam – Demme, Lobotka – Petagna, L. Insigne, Elmas – D. Mertens.
Náhradníci: Idasiak, Marfella – Politano, Ruiz, Vergara, Costanzo, Zanoli, Cioffi, Tuanzebe.

UC Sampdoria: Audero – A. Ferrari, Dragusin, Chabot, Augello – Askildsen, Thorsby, Ekdal, Ciervo – Quagliarella, Gabbiadini.
Náhradníci: Falcone, N. Ravaglia – Vieira, Trimboli, Caputo, Yepes, Torregrossa, Murru, Rincón..
SSC Neapol

Domácí celek vstupuje do souboje v pozici jasného favorita. Neapol totiž ve dvaceti kolech získala čtyřicet bodů a drží třetí příčku Serie A. Na vedoucí Inter ztrácí Neapol šest bodů. Ještě v říjnu přitom celé Serii A vládla, jenže následně přišel výkonnostní propad. Po novém roce odehrála duel na půdě Juventusu, kde uhrála remízu 1:1. Neapol ale trápí početná mardoka. Na africký šampionát navíc odjel stoper Koulibaly i Anguissa.
UC Sampdoria

Hostující Sampdoria Janov letos neprožívá povedený ročník nejvyšší italské soutěže. Ve dvaceti kolech získal celek z Janova dvacet bodů a patří mu patnáctá pozice ligové tabulky. Na záchranu má zatím k dobru sedmibodový náskok. Sampdoria se zvedla zejména na konci kalendářního roku, kdy zvítězila v městském derby i doba s FC Turín. Poté navíc remizovala s Benátkami a v Římě s AS. V prvním duelu v novém roce ale doma padla 1:2 s Cagliari.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Serie A mezi SSC Neapola UC Sampdoria.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62