Serie A - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : Salernitana - 13. března 2023   20:45

AC Milán
45+1' Giroud (Binnásir)
1:1
(1:0)
Salernitana
61' Dia  (Daniliuc)
AC Milán
Maignan – Kalulu, Thiaw, Tomori – Saelemaekers (77. Florenzi), Binnásir (85. Tonali), Krunić, Hernández /C/ – Díaz (62. De Ketelaere), Giroud (62. Ibrahimović), Leão (62. Origi).
Mirante, Tătăruşanu – Calabria, Gabbia, Kjær, Vranckx, Adli, Pobega, Rebić.
La Penna – Zingarelli, Di Monteová
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán
70 228 diváků
Salernitana
Ochoa – Gyömbér, Daniliuc, Pirola (68. Lovato) – Mazzocchi /C/ (83. Sambia), Bohinen (83. Črnigoj), Coulibaly, Bradarić – Kastanos (56. Piątek), Dia, Candreva (68. Bonazzoli).
Sepe, Fiorillo – Maggiore, Vilhena, Valencia, Botheim, Nicolussi.

Fotbalisté z Kampánie vybojovali na San Siru velice nečekaný bod, když dokázali neutralizovat herní převahu Milána, v několika šancích jim přálo štěstí, ale i sami si vytvořili několik nadějných možností z rychlých protiútoků. Milán poslal do vedení v nastaveném čase hlavičkou po rohu Giroud, po hodině hry však vyrovnal ze skvěle sehraného brejku Dia.
Domácí mají k dobru na pátý AS Řím pouze bod, když počítali spíše se třemi. Salernitana se sestupovým příčkám vzdálila na sedm bodů.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 12:0. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 16:14.
90+9'
90+9'
Stále se hraje, Sambiův odkop řeší opět daleko mimo velké vápno Maignan.
90+8'
Salernitana mířila po ubráněné standardce do přečíslení 3 na 2, jenže Piątek zahnal Bradariće mizernou přihrávkou do autu.
90+8'
Faul na Tonaliho umožní Milánu ještě jeden a zřejmě již poslední trestný kop z asi 35 metrů.
90+7'
Maignan postupuje s míčem až ke středovému kruhu a posílá dlouhý nákop do šestnáctky Salernitany, kde však Tomori balon neudržel.
90+6'
Za účast v potyčce dostává žlutou kartu hostující Boulaye Dia.
90+5'
Sambia za postranní čarou schoval míč do klubíčka, Hernández se mu ho snažil vyškubnout a to vyvolalo hromadnou šarvátku mezi střídačkami i hráči na hřišti.
90+4'
Žlutou kartu si vysloužil za ruku Pierre Kalulu (AC Milán).
90+1'
Ibrahimović si navedl míč do šestnáctky a vypálil křížem po zemi, Ochoa se ovšem vrhl na trávník a jednou rukou míč vyráží do bezpečí.
89'
Florenziho nákop směřuje za bránu Salernitany.
89'
Žlutou kartou je napomínán Lassana Coulibaly (Salernitana).
87'
Neskutečný závar na brankové čáře Salernitany! Hernándezův lob vyškraboval Ochoa jen před Florenziho, který v pádu dorážel z metru hlavou a ještě špičkou boty, jenže nerozhodný stav zachránil přímo na brankové čáře Gyömbér do boku klečícího Kalulua a poté teprve pojistil míč gólman Ochoa.
85'
Dostřídal také AC Milán:
ze hřiště odchází nejaktivnější muž zápasu Ismáíl Binnásir, kterého nahradí Sandro Tonali.
85'
První žlutá karta pro US Salernitana 1919, adresátem je Junior Sambia.
83'
Střídání v týmu US Salernitana 1919:
ze hřiště odchází Pasquale Mazzocchi, přichází Junior Sambia,
ze hřiště odchází Emil Bohinen, přichází Domen Črnigoj.
82'
Piątek dostal míč od Dii, vyhnul se soupeři a přinutil Maignana utěšenou ranou zpoza šestnáctky k skoku po levé ruce. Polský útočník se pak dral k dorážce vyražené střely, jenže podklouzl a Tomori míč uklízí.
81'
Krunić pouštěl mezi nohama Hernándezovu přihrávku na Origiho, kterého však hosté čistě odstavili od míče.
79'
Florenziho podkopnutý padající míč sklepával hlavou Origi před bránu, kde ale neměl podporu spoluhráčů.
77'
Střídání v týmu AC Milán:
ze hřiště odchází Alexis Saelemaekers, přichází Alessandro Florenzi.
75'
Milánští fotbalisté vyhráli dva souboje v malém pokutovém území. Ibrahimović prodloužil hlavou křížný pas na Origiho, který zakončoval hrudí z bezprostřední blízkosti. Guillermo Ochoa prokázal dobrý reflex a neortodoxní pokus vyhmátl.
73'
Krzysztof Piątek se obtáčel v souboji o vysoký nákop, také se díval po rozhodčím, zda neodpíská držení Tomorimu, ale hraje se dál.
71'
Zasáhl však VAR a hlavní rozhodčí La Penna po zhlédnutí záznamu neváhá. Penalta se ruší a sudí domlouvá Binnásirovi, který svému pádu šel hodně naproti.
70'
V pokutovém území si dal Ismáíl Binnásir tělo před Domagoje Bradariće a vyloženě si došel pro faul. Rozhodčí nařizuje penaltu pro Milán!
68'
ze hřiště odchází Lorenzo Pirola, přichází Matteo Lovato,
ze hřiště odchází Antonio Candreva, přichází Federico Bonazzoli.
66'
Ošetření si žádal Théo Hernández, ostatní hráči využívají přestávky k občerstvení a vyslechnutí taktických pokynů u laviček.
65'
Mazzocchimu se přízemní centrovaný míč zamotal pod nohama a odskočil k Binnásirovi, jehož dělovka směřuje nejméně metr nad břevno.
64'
Po pádu v šestnáctce se domáhal penalty Hernández, rozhodčí ale správně viděl, že Coulibaly na tomto střetu neměl vinu. Spíše si domácí kapitán koledoval o žlutou za simulaci.
62'
Trenér AC Milán Pioli reaguje na nepříznivý vývoj trojím střídáním:
ze hřiště odchází Olivier Giroud, přichází Zlatan Ibrahimović,
ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Charles De Ketelaere,
ze hřiště odchází Rafael Leão, přichází Divock Origi.
61'
Salernitana právě vstřelila branku!
Vyrovnávací akce jako z učebnice rychlých protiútoků. Coulibaly rozehrál brejk na levé křídlo Daniliucovi, jehož centr usměrnil prvním dotekem do sítě nikým nehlídaný BOULAYE DIA.
59'
První žlutá karta zápasu směřuje k Olivieru Giroudovi (AC Milá) za útočný faul.
58'
Dnešní utkání sleduje 70 228 diváků.
56'
Antonio Candreva vyslal ze střední vzdálenosti nepříjemně skákavou ránu, která však mířila doprostřed brány a Maignanovi nenadělala mnoho starostí.
56'
Poprvé sáhla střídáním do sestavy Salernitana:
ze hřiště odchází Grigoris Kastanos, přichází bývalý hráč milánského velkoklubu Krzysztof Piątek.
52'
AC Milán rozehrál trpělivou kombinaci přes celé hřiště, míč potáhl přes několik hráčů Binnásir a víceméně stříleným centrem odrazil od tísněného spoluhráče Leãa míč vedle salernské brány.
50'
Opět obranný zákrok Kalulua proti Bradarićovi u čáry, po kterém si domácí vyreklamovali úspěšně u pomezního autové vhazování.
47'
Kalulu s Hernándezem zastavili akci Salernitany po pravém křídle a vhazovat budou domácí.
46'
Ani jedno z mužstev zatím nestřídalo.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 65% – 35%, střely na bránu 1:0, střely mimo 7:0, rohy 6:2, ofsajdy 0:1, fauly 9:4.
Střelecké trápení favorita trvalo na San Siru celých 45 minut, přesto jdou domácí do šaten spokojenější, v nastaveném čase je totiž vysvobodil hlavičkou po rohovém kopu Olivier Giroud. Salernitana hrála většinu času slušnou partii a zahodila také dvě velké příležitosti, bránu ovšem netrefila za celý poločas.
45+2'
45+1'
AC Milán právě vstřelil branku!
Opakovaně zkoušená spolupráce konečně vyšla. Ismáíl Binnásir centroval od rohového praporku a OLIVIER GIROUD mezi dvěma protihráči prodloužil míč hlavičkou do sítě k zadní tyči.
45'
V posledních vteřinách řádné hrací doby získali domácí ještě jeden roh.
45'
Binnásirův centr výborně odhlavičkoval Gyömbér před naskakujícím Giroudem.
44'
Rade Krunić pronikal středem, po Pirolově skluzu se jen kope od brány, míč zřejmě ještě útočícího hráče tečoval, i když vehementně protestuje.
43'
Senzační gól měl na kopačce po zmatkování milánských stoperů Thiawa s Kaluluem hostující Boulaye Dia, jenže Mike Maignan vyřešil jeho samostatný nájezd odvážně a čistě pádem pod nohy a nepustil ho do zakončení.
41'
Odražený míč po rohu napálil z voleje Hernández jen do chráničů dobře postaveného Gyömbéra.
41'
Saelemaekers to teď zkusil stříleným centrem, obrana Salernitany z malého vápna vybrala jeho pokus na pátý roh.
40'
Hernández dostal míč od Kalulua na osu hřiště, střela z 22 metrů mu však sjela po kopačce a nabrala rotaci daleko ven z brány.
38'
Milánští rozehráli roh nakrátko, ale jejich kombinace uvízla a až posléze přišel Saelemaekersův centr na Girouda, který hlavičkou nestačil zamířit a posílá míč vysoko nad.
37'
Leãovu technickou střelu z velkého vápna přizvedl hlavou na roh Gyömbér.
36'
Faulu na Díaze se dopustil Pirola. Domácí rozehrávají do šířky a pokračují v tlaku.
34'
Domácí vyrazili po odvráceném rohu Salernitany do brejku, Hernández však neměl možnost dostat se k příliš prudké průnikové přihrávce Rafaela Leãa.
34'
Nedorozumění Ismáíla Binnásira s brankářem Maignanem vedlo k první šanci Salernitany, kterou zahodil nepřesným pokusem o obstřel úplně volný Grigoris Kastanos. Střelu lehce tečoval Tomori, takže Kampánci rozehrají alespoň roh.
33'
Domácí Tomori na útočné polovině bolestivě sestřelil Kastanose, rozhodčí píská, ale k udělení první žluté karty ho ani takovýto zákrok nepřiměl.
32'
Nadějnou standardku kampánského klubu však obrana AC Milán snadno odvrací.
31'
Candreva si vedl míč na rohu pokutového území, kde přiběhl podpořit obranu Saelemaekers, ovšem jen nedovoleným způsobem.
29'
Tak konečně zaplesalo srdce fotbalového fanouška. Binnásirův rohový kop poslal ukázkovými nůžkami těsně nad břevno Olivier Giroud, chyběly jen decimetry.
28'
Giroudovi se podařilo z otočky vybojovat pro AC Milán třetí rohový kop.
27'
Naprosto pokažený centr Rafaela Leãa by nemohl ze vzduchu zasáhnout ani největší sportovní obr.
25'
Další nepřesnost v útoku Milánských, k odkopu od brány si staví míč Ochoa.
23'
Rafael Leão si zasekl ve vápně míč na levačku a křížnou střelu poslal těsně vedle zadní tyče. Tam mohla dvojice spoluhráčů zavírat, ale k míči se o krok nedostala.
22'
Díaz prostrčil míč na Hernándeze, jehož zastavil čistým skluzem slovenský obránce Salernitany Norbert Gyömbér.
18'
Hosté hrají zatím na San Siru vyrovnanou partii, která ještě nenabídla žádnou šanci.
17'
Milánská obrana odhlavičkovala Candrevův přímý kop, Daniliuc ho vracel hlavou z 18 metrů obloukem na bránu, ještě před ní si Maignan zapisuje rutinní zákrok do rukavic.
15'
Odražený míč po rohu napálil daleko vedle brány Alexis Saelemaekers.
14'
Binnásirův trestný kop z 19 metrů přizvedl ve zdi hlavou na roh Bohinen.
13'
Z tlaku bez nápadu vysvobodil domácí Pirolův zbytečný faul uvnitř pokutového oblouku na Díaze, který šel k zemi docela ochotně.
11'
V pokutovém území hostů se neujal Binnásirův nákop.
9'
První rohový kop Salernitany odhlavičkoval od přední tyče Tomori. Neuspěl ani opakovaným centrem z opačné strany Bradarić.
8'
Pasquale Mazzocchi se odvážně vydal do milánské šestnáctky, kde byl jeho průnik přesilou zastaven odkopem do autu.
6'
Domácí se z rohu neprosadili, s míčem v poklidu kombinuje Salernitana.
5'
Saelemaekersův střílený centr tečovali hosté před nabíhajícími útočníky AC Milán na roh.
3'
Úvodní minuty se nesou ve vzájemně oťukávacím duchu, hraje se uprostřed hřiště.
1'
Domácí hrají v červeno-černě pruhovaných dresech, hosté v bílých.
1'

AC Milán: Maignan – Kalulu, Thiaw, Tomori – Saelemaekers, Binnásir, Krunić, Hernández (C) – Díaz, Giroud, Leão.
Náhradníci: Mirante, Tătăruşanu – Calabria, Gabbia, Florenzi, Kjær, De Ketelaere, Vranckx, Tonali, Adli, Pobega, Rebić, Origi, Ibrahimović.
Trenér: Pioli

US Salernitana 1919: Ochoa – Gyömbér, Daniliuc, Pirola – Mazzocchi (C), Bohinen, Coulibaly, Bradarić – Kastanos, Dia, Candreva.
Náhradníci: Sepe, Fiorillo – Lovato, Sambia, Maggiore, Črnigoj, Vilhena, Bonazzoli, Valencia, Piątek, Botheim, Nicolussi.
Trenér: Sousa

Rozhodčí: La Penna – Zingarelli, Di Monteová.
Salernitana naposledy zvítězila nad AC Milán v červnu 1948, ovšem délka čekání poněkud méně vynikne s dodatkem, že v celé historii klubu hraje nejvyšší soutěž teprve čtvrtou sezónu. Vrátila se do Serie A přesně po půl století v roce 1998, hned ale sestoupila a další návrat se povedl až předloni.
V první sezóně získali fotbalisté z Kampánie bod za remízu 2:2 doma a prohru 0:2 v Miláně, letos doma v Salernu dvakrát rychle inkasovali od Leãa a Tonaliho a Bonazoli jen snížil v závěru na konečných 1:2.
US Salernitana 1919
Hosté loni skončili v nováčkovské sezóně na poslední příčce, zaručující záchranu. Letos jsou na tom průběžně o jeden stupínek lépe a od sestupu je dělí šestibodový polštář. Po Cremoně má Salernitana druhou nejhorší obranu Serie A, která ovšem dvakrát po sobě udržela čisté konto. Po výhře 3:0 nad nováčkem Monzou uhráli bezbrankovou remízu v Janově s poslední Sampdorií, s bodovým přínosem ze San Sira se asi v záchranářských plánech příliš nepočítá, ale zato může Salernitana hrát uvolněně.

Střelci: 8 – Dia, 3 – Candreva, Cilhena, Piątek.
AC Milán
Rossoneri nejspíš italský titul neobhájí, ve hře jsou ale o triumf v Lize mistrů a také bojují o účast v příštím ročníku. Před pondělní dohrávkou jsou na tom shodně bodově i co se skóre týče s AS Řím, kterému se dnes mohou opět utrhnout po minulé ligové porážce 1:2 na hřišti Fiorentiny. Se zraněným bicepsem marodil brazilský křídelník Messias, jinak je kádr Milána připraven.

Střelci: 11 – Giroud, 9 – Leão, 5 – Díaz, Messias.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68