Serie A - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : Monza - 12. února 2023   15:00

0:1
(0:1)
Monza
26' Donati  (Petagna)
Bologna
Skorupski – Cambiaso, Posch, Sosa, Lykogiannis – Domínguez, Schouten – Orsolini, Aebischer (66. Barrow), Kiriakopoulos (66. Arnautović) – Ferguson.
Bardi, F. Ravaglia – De Silvestri, N. Moro, Medel, Soriano, Pyyhtiä.
Monza
Di Gregorio – Marlon (79. Caldirola), Marí, Izzo – Donati (57. Machín), Sensi (57. Birindelli), Rovella, Ciurria – Pessina (79. F. Ranocchia), Caprari – Petagna (67. Mota).
Cragno, Al. Sorrentino – Antov, Barberis, Valoti, A. Carboni, Colpani, D'Alessandro, Gytkjaer.

90+8'
90+3'
Žlutá karta pro tým AC Monza (Samuele Birindelli).
90+2'
Přetažený centr na zadní tyč ukončil další akci Bologni.
90'
Nastavovat se bude ještě šest minut.
89'
Bardi se marně snažil udržet míč ve hře, roh pro hosty.
87'
Žlutá karta pro tým Bologna FC (Marko Arnautović).
86'
Mohlo být hotovo! Ranocchia se dostal k míči po rohovém kopu a z hranice malého vápna ale nedokázal vyslat razantní střelu. Skákavé zakončení brankář Bardi u tyčky vyškrábl mimo!
85'
A co víc, po pořádném projektilu Rovelly bude dokonce kopat hostující tým roh.
84'
Zatím se tlak Bologni nijak výrazně nestupňuje, Monza stále odolává.
82'
Izzo při postupu dopředu zasáhl do obličeje soupeře a jeho akce tím skončila. Za současného stavu mu to ale tolik vadit nemusí.
79'
Za pomalé střídání vidí hostující Pessina žlutou kartu.
79'
Střídání v týmu AC Monza:
ze hřiště odchází Marlon, přichází Luca Caldirola,
ze hřiště odchází Matteo Pessina, přichází Filippo Ranocchia.
77'
Přetažený centr na zadní tyč nikoho v domácí barevné sadě nenašel. Hrát tak bude znovu Monza.
76'
Domácí celek žene hlavičkáře do pokutového území, přijde totiž další roh.
74'
Riccardo Orsolini dostal míč do pokutového území, jeho následná prudká rána ale nabrala velkou výšku a skončila zcela mimo.
72'
Centry do pokutového území Monzy létají z obou stran, ale bez výraznějšího úspěchu.
70'
Na hřišti se nám poněkud přiostřuje, hosté tahají čas a to se vůbec nelíbí fanouškům Bologni. A nám startuje poslední dvacetiminutovka řádné hrací doby.
67'
ze hřiště odchází Andrea Petagna, přichází Dany Mota.
66'
Střídání v týmu Bologna FC:
ze hřiště odchází Giorgos Kiriakopoulos, přichází Marko Arnautović,
ze hřiště odchází Michel Aebischer, přichází Musa Barrow.
65'
Protiútok Monzy znamená ofsajd pro Petagnu.
63'
Nepřesný odkop Izza bude znamenat pro změnu roh pro Bolognu.
62'
Monza bude spoléhat na rychlé kontry, jeden takový na poslední chvíli zastavil dobrým obranným skluzem Cambiaso.
61'
Gianluca Caprari nyní pořádně vystrašil Bardiho a jeho spoluhráče, protože zkusil štěstí kousek za půlkou, když byl domácí gólman mimo branku. K radosti a úchvatnému gólu mu ale chyběly, řekl bych, dva metry.
60'
Hodina hry je za námi, blíže třem bodům je stále Monza. Čeká ji ale ještě spoustu práce.
57'
ze hřiště odchází Giulio Donati, přichází José Machín,
ze hřiště odchází Stefano Sensi, přichází Samuele Birindelli.
56'
Dalekonosný centr na vzdálenější tyč sice našel hlavu jednoho z hráčů Bologni, hlavička v záklonu ale rozhodně neměla gólové parametry.
55'
Ciurria byl znovu v souboji pozdě a zcela zbytečně na lajně nabízí Bologne další standardní situaci.
54'
Monza je od začátku druhého poločasu pod souvislým tlakem a nejsem si jist, zda je v jejich silách mu čtyřicet minut odolávat.
52'
Fotbalisté Bologni to vymysleli skvěle! Rozehrávka po zemi na hranici pokutového území skončila na levačce Ricardo Orsoliniho, který se z voleje opřel do balonu. Bohužel pro něj a zaplněný stadion, jeho přízemní střela mířila jen doprostřed branky, kde byl pevně přikován brankář Di Gregorio!
51'
Nyní se již faul před šestnáctkou píská, postup po levé straně ukončil Marlon nedovoleným zákrokem, za který vidí ještě žlutou kartu. A Bologna chystá zajímavou standardní situaci.
51'
Na opačné straně se podobným přečinem provinil Caprari.
50'
Zajímavý centr z pravé strany do pokutového území prolétl malým vápnem, nakonec je ale pískáno přístrčení Fergusona. Di Gregorio bude vykopávat z klidu.
49'
Signalizovaný faul kousek před šestnáctkou přinesl výhodu pro domácí celek, ta ale dopadla tragicky. Myslím, že přímák by Bologna brala všema deseti.
48'
Bologna se nyní na delší časový úsek usadila na polovině soupeře a snaží se nahlédnout do pokutového území. Zatím marně.
47'
Skvělou práci odvedl na lajně Caprari, který ve velké rychlosti dokázal obejít hned tři protihráče. Z jeho územního postupu nakonec hostující celek nevytěžil vůbec nic.
46'
Začátek prvního dějství patřil domácímu týmu. Bologna měla několik rychlých kontrů a střel. Jenže opět platilo klasické nedáš, dostaneš. Ve 26. minutě se prosadil pravačkou Donati a od té doby se obraz hry změnil. Monza nikam nespěchá a tahá čas, zatímco Bologna bezhlavě, mohutně podporovaná vlastními fanoušky, útočí. Zápletka by byla, druhý poločas začne v 16:03.
45+2'
45+2'
Andrea Petagna (Monza) šel do rychlého kontru, ale míč mu zůstal před vápnem za vlastníma nohama.
45'
Michele Di Gregorio si došel pro nadýchaný bochánek. Monza má v závěru prvního dějství míč.
45'
Babis Lykogiannis zahrál aut jenom dozadu. Bologna spoléhá na postupný útok.
44'
Riccardo Orsolini (Bologna) šel středem a měl před sebou volno, vystřelil, jenže jeho pokus šel vysoko nad břevno.
43'
Oba týmy své šance z kontrů neproměnily.
42'
Joaquin Sosa vysokou nohou trefil protihráče, který se nemůže zvednout z trávníku.
41'
Marlon šel po pravé straně hřiště, ale svou akci zastavil a zkušeně se spoluhráči tahá čas.
40'
Giorgo Giulio Donati odhlavičkoval míč po centru z malého vápna.
39'
Michele Di Gregorio vyboxova míč z malého vápna.
39'
Bologna bude kopat rohový kop.
39'
Gianluca Caprari (Monza) šel do rychlého kontru z levé strany, obešel si obránce a vystřelil ve vápně. Jenže pozdvižení bylo zbytečné byl totiž v ofsajdu.
38'
Giorgos Kiriakopoulos se dobře vrátil a získal míč pro Bolognu.
37'
VAR posuzoval celou situaci dvě minuty, ale z pozdvižení nakonec byl jenom aut pro Bolognu.
35'
Bologna po autu roztáhla hru, Stefano Sensi (Monza) byl trefen z dálky po střele kapitána domácích v pokutovém území. No a v akci je VAR.
35'
Giorgos Kiriakopoulos získal pro domácí aut na polovině soupeře.
34'
Monza má autové vhazování na polovině hřiště. Jenže z toho byl jenom faul na Gianlucu Caprariho. Hra se nyní hodně kouskuje.
34'
Michele Di Gregorio lapil špatný centr do svých rukavic. Monza jde na míč.
33'
Marlon zavíral celou akci po standartce na zadní tyčce, ale k míči mu scházel jeden krok.
32'
Monza má po faulu Andrea Cambiasa k dispozici nákop do vápna.
31'
Michele Di Gregorio rychle odkopl míč od vlatní branky. Na míči jsou domácí.
30'
Giorgos Kiriakopoulos fauloval na polovině hřiště, Monza jde na míč.
30'
Babis Lykogiannis (Bologna) poslal aut na malý čtverec, poté poslal míč na malé vápno. Jenže tam ho odkopla obrana hostů mimo ohrožený prostor.
29'
Monza vysoko presuje rozehrávku Bologny, která do toho jde all-in.
28'
Babis Lykogiannis byl zablokován, Bologna má aut před velkým vápnem.
27'
Bologna je po inkasovaném gólu aktivní.
26'
Monza právě vstřelila branku! Monza šla po levé straně hřiště, Andrea Petagna prošel obranou jako nůž máslem. Podíval se napravo, tam měl na malém vápně GIULIO DONATI, který poslal míč pravačkou do odkryté branky.
25'
Giorgos Kiriakopoulos (Bologna) dostal naloženo na kotník, ale hra pokračuje.
24'
Riccardo Orsolini (Bologna) přišel o míč po rychlém kontru a teď napadá rozehrávku hostů.
23'
Nicolás Martín Domínguez si ukazoval, kam chce míč, ale jeho spoluhráč mu jej do malého boxu neposlal.
23'
Giorgos Kiriakopoulos (Bologna) si vyzkočil na centr na zadní tyčku, ale jeho pokus neměl razanci. Monza bude odkopávat míč od vlastní branky.
21'
Žlutá karta pro tým AC Monza (Armando Izzo). Monza přišla o míč po pokusu o kontr. Izzo dal strom soupeři, který nemůže vstát z trávníku. Bologna bude kopat standartku zprava.
21'
Andrea Petagna (Monza) reagoval podrážděně na faul domácích. Rozhodčí mu ukazuje, že příště jeho chování nebude tolerovat.
20'
Jeden z hostů zůstal ležet otřesený, hra je přerušena. Pablo Marí naznačuje sudímu, že dostal loktem do obličeje.
19'
Marlon zasáhl ve velkém boxu hostů nejistým odkopem. Míč se kutálel vápnem Monzy, ale nakonec bude z celého povyku jeh odkop od branky.
18'
Riccardo Orsolini (Bologna) poslal prudký centr na zadní tyč, ale tam nikdo včas nebyl.
17'
Bologna má k dispozici dlouhý nákop do vápna.
17'
Hra se nám začala kouskovat.
16'
Andrea Cambiaso přišel naivně o míč na pravé straně hřiště. Pak se rozeběhl Gianluca Caprari po levé straně, upadl ve vápně. Hosté chtějí penaltu, ale rozhodčí je proti.
15'
Monza to zkoušela po pravé straně, ale jediné čeho dosáhla byl útočný faul.
14'
Ferguson se dostal před malým vápnem k hlavičce, kterou brankář vyrazil. Pak Michel Aebischer dorážel, ale jeho pokus neměl přesnost ani razanci.
13'
Monza má standartku z 35 metrů.
13'
Lewis Ferguson (Bologna) zůstal ležet na zemi a hosté se zlobí. Prý se podle nich o šlapák nejednalo.
12'
Stefan Posch vyřešil dlouhý centr do vápna z pravé strany prudkým odkopem.
11'
Giorgos Kiriakopoulos (Bologna) zachytil tělem dlouhé přenesení hry, ale po chvíli se na míč dostala Monzal.
11'
Joaquin Sosa se dopustil faulu na polovině hřiště. Monza jde na míč.
10'
Monza drží sice míř na svých kopačkách, ale je to hodně statické.
9'
Babis Lykogiannis rychle dostal míč z nebezpečného prostoru a Bologna se valí s dalším útokem.
9'
Stefano Sensi (Monza) byl faulován, Nicolás Martín Domínguez mu sportovně podal ruku.
8'
Ztráta míče domácích přinesla pokus o rychlý kontr hostů po levé straně, ale Patrick Ciurria to měl k míči hodně daleko.
7'
Nicolás Martín Domínguez kombinoval s Giorgosem Kiriakopoulosem, když přišel další faul Monzy.
7'
Domácí fanoušci hlasitě a ve velkém počtu povzbuzují Bolognu, která má na začátku zápasu velikou převahu.
6'
Bologna to zkoušela po pravé straně, ale pak přišel faul na Stefan Posch.
6'
AC bylo na míči pět vteřin a už se opět musí bránit.
5'
Lewis Ferguson (Bologna) byl u míče pozdě, následuje odkop od branky Monzy.
5'
Riccardo Orsolini nastartoval své rychlé nohy, ale míč dostal jenom do špeku.
4'
Marlon odhlavičkoval míč mimo nebezpečný prosor po vysokém centru do vápna.
4'
Jerdy Schouten zachytil a Bolagna pokračuje v tlaku na polovině hostů.
3'
Andrea Petagna (Monza) dostal nabídku na rychlý kontr, ale obrana Bologny míč na něj dostala do autu.
2'
Matteo Pessina (Monza) zahrál rukou dvacet metrů před vápnem. Bologna je na míči.
1'
Nicolás Martín Domínguez vyzkoušel své štěstí střelou ze dvaceti metrů. Té ale chyběla přesnost a razance.
1'
Sensi byl napomínán, zatím ústně, po faulu na středu hřiště.
1'
Hosté začali první poločas na míči. Zápas má mírné spoždění, pomezní rozhodčí totiž našel díru v síti brance Monzy.