Serie A - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Empoli : AC Milán - 1. října 2022   20:45

90+2' Bajrami
1:3
(0:0)
AC Milán
79' Rebić  (Leão) • 90+3' Ballo-Touré  (Krunić) • 90+6' Leão  (Rebić)
Empoli
Vicario – Stojanović, De Winter, Luperto (C), Parisi – Haas (82. Cambiaghi), Grassi (45+2. Marin), Henderson (58. Bajrami) – Pjaca (58. Bandinelli) – Satriano (82. Destro), Lammers.
Perisan, Ujkani – Walukiewicz, Cacace, Degl'Innocenti, Fazzini, Ebuehi, Guarino, Ekong, Baldanzi.
Aureliano – Rossi, Di Gioia
Stadio Carlo Castellani, Empoli
AC Milán
Tătăruşanu – Calabria (C) (39. Kalulu), Kjaer (72. Dest), Tomori, Ballo-Touré – Tonali, Binnásir – Saelemaekers (33. Krunić), De Ketelaere (73. Díaz), Leão – Giroud (73. Rebić).
Mirante, Jungdal – Pobega, Lazetić, Thiaw, Bakayoko, Adli, Vranckx, Gabbia.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 5:6. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 15:10.
Nervy drásající koncovka zápasu mezi Empoli a milánským AC dopadla vítězstvím úřadujícího mistra, který na stadiónu soupeře zvítězil 3:1.

Dlouhé čekání na úvodní gól střetnutí ukončil v 79. minutě Ante Rebić, jenž využil výborné práce Leãa, po jehož nahrávce uklízel míč do prázdné brány. Domácí se přiblížili cenné remíze ve druhé nastavené minutě, kdy Nedim Bajrami skóroval z volného přímého kopu po faulu na svou osobu, jenže hosté našli síly na odpověď, hned o minutu později vstřelil svůj vůbec první gól v seniorském fotbale Fodé Ballo-Touré. Empoli pochopitelně vrhlo všechny síly do ofenzivy, po nezdařeném rohu a výborném pasu Rebiće upravil z úniku na konečných 1:3 Rafael Leão.

Svěřenci kouče Pioliho se díky vítězství posunuli v tabulce na třetí místo, na vedoucí Neapol ztrácí tři body. Empoli je čtrnácté se ziskem sedmi bodů.
90+7'
90+6'
AC Milán právě vstřelil branku!
Je to jasné, úřadující mistr získá všechny tři body! Domácí vsadili všechno na jednu kartu. Jenže ztratili balón a do úniku obdržel pas od Anteho Rebiće RAFAEL LEÃO. Portugalec se nenechal dostihnout a gólově zakončil obloučkem přes vyběhnuvšího gólmana.
90+5'
Ještě není konec. Parisiho dlouhé autové vhazování prodloužil Lammers za sebe, Nicolò Cambiaghi se v přehuštěném prostoru k zakončení neprocpal.
90+3'
To je závěr! Po dlouhém nákopu Parisi trestuhodně vynechal vzdušný souboj s Krunićem. Reprezentant Bosny a Hercegoviny adresoval míč na levou stranu FODÉMU BALLO-TOURÉMU, levý bek z hranice malého vápna zakončil levačkou k pravé tyči mimo Vicariův dosah!
90+2'
Empoli právě vstřelilo branku!
Vyrovnáno, domácí jsou blízko cennému bodu proti mistrovi! K rozehrávce volného přímého kopu se postavil sám faulovaný NEDIM BAJRAMI. Zvolil technické zakončení k levé tyči na stranu gólmana. Ciprian Tătăruşanu už byl v pohybu na druhou stranu, takže se nestihl včas srovnat a na balón nedosáhl.
90+1'
Kdy jindy, když ne teď? Ismaël Binnásir srazil k zemi Bajramiho kousek za půlkruhem šestnáctky, k faulu si Alžířan připsal na konto i kartu žluté barvy.
89'
Zničehonic zajímavá příležitost pro Empoli. Po pravé lajně utekl osobnímu strážci Răzvan Marin a pasem na střed vybídl k zakončení Sama Lammerse, jeho pokus z první proletěl vysoko nad břevnem.
88'
Brahim Díaz vyzkoušel z přímého kopu přímé zakončení. Balón mířil na přední, pravou tyč a Vicario měl velké štěstí, že míč proletěl těsně vedle ní.
87'
Zkušenosti prodal Ante Rebić, který se zapřel zády do De Wintera. Frustrovaný domácí stoper se ohnal a lehce soupeře trefil, píská se další faul.
86'
Hosté kouskují hru, což jim za současné situace vyhovuje. Navíc získávají fauly na sebe, nemusí tedy ani faulovat sami.
85'
Alžírský reprezentant Ismaël Binnásir skvěle přečetl úmysl Nedima Bajramiho hrát dlouhou nahrávku po levé lajně, míč odvrátil do zámezí.
84'
Parisim rozehranou standardku Mattia Destro prodloužil na Sama Lammerse, který i přes velkou snahu nezvládl zakončit přes Balla-Tourého.
82'
Střídání v týmu Empoli FC:
ze hřiště odchází Nicolas Haas, přichází Nicolò Cambiaghi.
82'
ze hřiště odchází Martin Satriano, přichází Mattia Destro.
82'
Na individuální průnik si věřil Sam Lammers. Příliš daleko se nedostal, skvěle provedeným obranným zákrokem jej zastavil Sergiño Dest.
81'
Hráči Empoli si určitě jsou moc dobře vědomi, že veškerá zbytky sil musí vrhnout směrem do ofenzivy. Prolomit obranu AC ovšem nebude vůbec nic jednoduchého.
79'
Bezbrankové skóre prolomeno, vedení se ujímá favorizované AC! Rafael Leão dokonale zaskočil domácí defenzivu, když při autovém vhazování naběhl daleko za posledního obránce. Zpracování Portugalci zabralo nějaký čas, nicméně kličkou se i s notnou dávkou štěstí zbavil De Wintera, načež nahrál na střed volnému ANTEMU REBIĆOVI, chorvatský žolík z malého vápna bez problémů nasměroval balón do prázdné brány.
78'
Nedovolený zákrok vybojoval Rafael Leão. Špičkou kopačky si posunul míč po lajně, Răzvan Marin mu následně postavil do cesty tělo bez snahy hrát míč.
77'
Ofenzivu úřadujícího mistra podpořil i anglický stoper Fikayo Tomori. Troufl si na kličku proti Martinu Satrianovi, jenž soka fauloval.
76'
Do vlastních kliček se zamotal Brahim Díaz. Této skutečnosti využil Koni De Winter, jenž odkopem do zámezí zažehnal bezprostřední nebezpečí.
75'
Hosté bleskově otočili hru. Rafael Leão vymýšlel od levé lajny střílený centr do vnitra vápna, i kvůli teči De Wintera na míč Brahim Díaz nedosáhl.
74'
Po velkém zaváhání Sandra Tonaliho mířil do velké příležitosti Nedim Bajrami. Z levé strany šestnáctky zakončoval po zemi na zadní tyč, avšak střelu neumístil příliš dobře, Ciprian Tătăruşanu zvládl zakročit.
73'
Střídání v týmu AC Milán:
ze hřiště odchází Charles De Ketelaere, přichází Brahim Díaz.
73'
ze hřiště odchází Olivier Giroud, přichází Ante Rebić.
72'
ze hřiště odchází Simon Kjaer, přichází Sergiño Dest.
71'
Fikayo Tomori vyprodukoval hodně nepovedený odkop a měl velké štěstí, že si Nicolas Haas nezpracoval míč lépe.
70'
Do příležitosti směřoval Olivier Giroud. Vystřelil z hranice šestnáctky svou silnější levačkou, zakončení skvěle zblokoval Sebastiano Luperto.
69'
Pro dlouhý obranný odkop Koniho De Wintera si mimo pokutové území vyběhl Ciprian Tătăruşanu. Sám nic nevymýšlel, nechal hrát Tomoriho.
68'
Akce domácího mužstva pokračovala rohovým kopem. Odražený míč si našel Martin Satriano, s přispěním bránícího hráče střela proskákala vedle pravé tyče.
67'
Empoli opět zaútočilo levou stranou. Fabiano Parisi centroval do vnitra vápna, avšak trefil jenom obličej Radeho Kruniće, od nějž se míč odrazil mimo hrací plochu.
66'
Po levé lajně nabral velkou rychlost Nedim Bajrami. V plném sprintu ovšem nezvládl přesně odcentrovat, míč poslal mimo dosah Lammerse.
65'
Tlak hostujícího mužstva pokračuje. Koni De Winter přečetl nahrávku Girouda na Rafaela Leãa, dal před Portugalce tělo a pomohl si malou domů Vicariovi.
64'
Přímý kop konečně mohl být proveden. A Sebastiano Luperto pořádně zavařil brankáři, když střelu Tonaliho tečoval do jeho protipohybu, ale Guglielmo Vicario ukázal skvělé reflexy a konečky prstů pravé ruky zabránil inkasovanému gólu.
63'
Olivier Giroud ztěžka rozdýchává Lupertův úder do tváře. Obličej si polil vodou, střídání v tomto případě určitě nutné nebude.
62'
Hodina střetnutí je minulostí, do konce základní hrací doby zbývá posledních třicet minut. V Empoli nadále panuje bezbrankový stav, bod by určitě brali více domácí.
61'
Na ostřejší zákroky si ve zbytku utkání bude muset dávat velký pozor i druhý z domácích stoperů Sebastiano Luperto, který ve vzdušném souboji rukou bolestivě trefil do tváře Girouda a po zásluze uviděl v ruce rozhodčího žlutou kartu.
60'
Za velkým vápnem dostal volný prostor Sandro Tonali. Po rychlém zpracování vyslal ostrou střelu nártem, balón se mezi tři tyče nevešel.
59'
Nedim Bajrami se hned zapojil do hry. Od levé lajny vyprodukoval solidní centr na Sama Lammerse, ten v dobré pozici zakončil hlavou nad horní tyč.
58'
ze hřiště odchází Liam Henderson, přichází Nedim Bajrami.
58'
ze hřiště odchází Marko Pjaca, přichází Filippo Bandinelli.
57'
Moc nechybělo! Olivier Giroud vzal zodpovědnost na sebe. Balón zakroutil přes zeď, načež smutně sledoval, jak se od břevna odráží nad bránu.
56'
Kartónek žluté barvy si pěkně zblízka prohlédl Koni De Winter. Více jej ale určitě trápí, že po stáhnutí Binnásira věnoval soupeři volný přímý kop z ideální palebné pozice.
55'
Individuálně zkoušel štěstí Martin Satriano. Z levé strany si vylepšil pozici více na střed, pravačkou ovšem vypálil výrazně vedle pravé části brankové konstrukce.
54'
Ciprian Tătăruşanu byl lehce překvapený, že Kjaerovu zpětnou nahrávku Tomori ještě pustil za sebe, rumunský gólman sáhl k dlouhému odkopu z první.
53'
Výborný přehled ve hře ukázal domácí gólman Guglielmo Vicario. Správně očekával, že Fodé Ballo-Touré od levé lajny sáhne k vysokému centru, takže vystartoval z brankové čáry a míč schoval v rukavicích.
52'
Ofenzivní složku mužstva podpořil Pierre Kalulu. Na přední tyči hledal Oliviera Girouda, toho postrážil Koni De Winter.
51'
Nicolas Haas si posunul míč mezi dvěma protihráči na pravou stranu šestnáctky. Špičkou kopačky posunul balón ke Stojanovićovi, jenž slabší levačkou vyslal slabou ránu do boční sítě.
50'
S malou domů od Fabiana Parisiho si Guglielmo Vicario poradil. Po zpracováním odkopával z druhého doteku před dotírajícím Giroudem na útočnou polovinu.
49'
Hodně zbytečný faul předvedl Liam Henderson, který si byl moc dobře vědom, že Pierre Kalulu stihne míč odehrát, přesto jej zbytečně dohrál.
48'
Marko Pjaca pronikl přes dva protihráče až do pokutového území, kde vypálil do blokujícího Kjaera, Răzvan Marin napálil odražený balón těsně vedle pravé tyče.
47'
Ani jeden z trenérů o poločasové přestávce nesáhl k žádné změně k sestavě. Je to očekávaný krok, protože ze zdravotních důvodů musel hostující trenér Pioli sáhnout v průběhu první půle do sestavy dvakrát, domácí kouč Zanetti jednou.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:51.
V prvním poločase jsme na gól v zápase mezi Empoli a milánským AC čekali marně. Dle očekávání mají více ze hry hosté, avšak Vicario úspěšně odolává soupeřovým atakům. Nejtěžší práci měl po střele Rafaela Leãa, kterou naštěstí pro něj Portugalec namířil do středu brány. Skórovat mohl i Alexis Saelemaekers, jenž pro změnu mířil vedle pravé tyče.
45+6'
45+5'
Arbitr Aureliano ještě nechal dohrát akci Empoli. Po levé lajně běžel Martin Satriano, nakonec si ale kulatý nesmysl posunul až do zámezí.
45+4'
Chorvat Marko Pjaca si věřil na zpracování míče uvnitř vápna. Těsně bráněný Tomorim neuspěl, volný míč sebral hostující gólman.
45+3'
Rafael Leão ukázal, že bojuje do poslední chvíle. V jednu chvíli si sice posunul míč daleko před sebe, ale ještě jej udržel před sebe, aby si na pravé straně sběhl blíže k bráně, levačkou ovšem vypálil pouze do brankář Vicaria, ten střelci výborně zmenšil úhel.
45+2'
ze hřiště odchází Alberto Grassi, přichází Răzvan Marin.
45+2'
Schyluje se ke třetímu nucenému střídání z důvodu zranění, poprvé však na domácí straně. Zranění neumožňuje nadále pokračovat Grassimu.
45+1'
Střední záložník Sandro Tonali rozehrával standardu z velké dálky, na střelu to ještě nebylo. Ve vzdušném prostoru kraloval Koni De Winter.
44'
Domácí útočník Martin Satriano prodlužoval nákop za sebe do prostoru, kde však neměl žádného spoluhráče. Hraje Simon Kjaer.
43'
Po delší době jsme měli možnost vidět zakončení. Rafael Leão po pravém křídle pronikl až do šestnáctky, odkud střílel na přední tyč, rozvlnil jenom boční síť.
42'
Haasův centr od pravé lajny až do pokutového území neprošel, polovysoký míč odkopl k polovině hřiště Ismaël Binnásir.
41'
A znovu Pierre Kalulu. S velkým přehledem se natlačil před pasivně stojícího Lammerse a hlavou sklepl hrací předmět k lajně Ballovi-Tourému.
40'
Pierre Kalulu se ihned zapojil do hry. Souboj jeden na jednoho proti Martinu Satrianovi zvládl, soka úspěšně odzbrojil od míče.
39'
ze hřiště odchází Davide Calabria, přichází Pierre Kalulu.
38'
Další obrovská nepříjemnost pro milánský klub! Stefano Pioli musí vystřídat kapitána Calabriu, jehož v běhu chytil pravý zadní stehenní sval.
37'
Přečíslení tří proti dvěma domácí nevyřešili vůbec dobře. Nicolas Haas obdržel pomalou nahrávku, placírkou vystřelil pouze do skluzujícího Balla-Tourého.
36'
Bezprostředně z rohu hosté nezahrozili. Odražený míč si našel Davide Calabria, tvrdá rána těsně minula pravou část brankové konstrukce.
35'
Domácí obránce Koni De Winter zatím nepůsobí úplně jistým dojmem. Teď nezvládl odkop po centru zleva, balón odvrátil mimo hrací plochu za cenu rohu.
34'
Skoro z poloviny hřiště sáhl Fikayo Tomori k malé domů brankáři. Ciprian Tătăruşanu zvládl zpracování na jedničku, stejně tak přenesení hry doleva na Balla-Tourého.
33'
ze hřiště odchází Alexis Saelemaekers, přichází Rade Krunić.
32'
Strefano Pioli bude muset sáhnout do sestavy. Na trávník se posadil Belgičan Alexis Saelemaekers, vypadá to na svalové zranění.
31'
Portugalec Rafael Leão nechtěl nahrávat Calabriovi, kličkou vyřadil ze hry De Wintera a centroval do vápna, kde Sebastiano Luperto udržel na zádech Oliviera Girouda.
30'
Autové vhazování Rafael Leão nezpracoval, kulatý nesmysl nechal letět za sebe. Koni De Winter odkopl hrací předmět těsně před Tonalim.
29'
Na podobné zákroky by si měl Nicolas Haas dávat velký pozor. Žlutou kartu už na kontě má, nyní podrazil Leãa.
28'
Za obranu dostal balón Olivier Giroud. Udělal kličku vyběhnuvšímu brankáři, leč z velkého úhlu nestřílel, na vysoký centr pak Rafael Leão těsně nedoskočil.
27'
Po levé lajně milánští fotbalisté štěstí neměli. Fodé Ballo-Touré hledal Alexise Saelemaekerse, do pasu vložil pravou nohu Sebastiano Luperto.
26'
Na žluté tresty je vyrovnáno. Nicolas Haas zbytečně zatáhl za záchrannou brzdu ještě na útočné polovině, Binnásira přidržel za dres.
25'
Centr z volného přímého kopu zamířil na úroveň malého vápna, Fodé Ballo-Touré skoro o hlavu přeskočil Alberta Grassiho.
24'
První žlutou kartu střetnutí vyfasoval Simon Kjaer. Nezachytil rozběhnutého Parisiho po levé lajně, pomohl si jeho podražením zezadu.
23'
Empoli má nemalé problémy pokrývat nebezpečné útoky úřadujícího mistra. Koni De Winter si však teď výborně počkal na Girouda, jehož zdárně obral.
22'
Tlak AC pokračuje. Při dalším útoku Alexis Saelemaekers střílel z půlkruhu za šestnáctkou, Guglielmo Vicario dobře umístěnou střelu k levé tyči vyrazil.
21'
Také po druhé gólovce milánského celku zůstává skóre bezbrankové! Rafael Leão krásným způsobem obešel Stojanoviće, témuž hráči udělal ve vápně zasekávačku. Posunul pak míč na pravou stranu velkého vápna k Alexisi Saelemaekersovi, který balón zpracoval, aby jej následně nasměroval těsně vedle pravé tyčky.
20'
Středopolař Sandro Tonali milimetrově přenesl hru na Fodé Balla-Tourého, jehož centr z druhého doteku zamířil jenom na hlavu De Wintera.
19'
Petar Stojanović výrazně přetáhl centr z pravé strany. Nicolas Haas přeskočil Calabriu a vracel míč na střed, v tomto prostoru dominoval Ismaël Binnásir.
18'
O první střelecký pokus Empoli na bránu se zasloužil Liam Henderson. Ciprian Tătăruşanu stihl zareagovat a přízemní pokus zastavil pod tělem.
17'
Na hranici velkého pokutového území se k zakončení prodral Marko Pjaca, napálil pouze dobře postaveného Balla-Tourého.
16'
Martin Satriano neměl komu nahrát, proto zkusil štěstí individuálně. Na Simona Kjaera zkusil kličku po pravé lajně, dánský stoper odvrátil míč do zámezí.
15'
Krásnou kličkou Fodé Ballo-Touré obelstil Petara Stojanoviće, aby následně dohrál na levou stranu velkého vápna Charlesi De Ketelaereovi, tomu pas skrze dvěma soupeři nevyšel.
14'
Alberto Grassi viděl za obranu nabíhajícího Sama Lammerse. Vyzkoušel průnikovou přihrávku, tu nasměroval na paty Tomorimu.
13'
Zatím to vypadá, že Simon Kjaer bude moci pokračovat. Po ošetření se vrátil do hry a postavil se zpět vedle Fikaya Tomoriho.
12'
Na trávník se zničehonic posadil Simon Kjaer, k němuž přispěchali zdravotníci. Pro AC by bylo velkou komplikací, pokud by zkušený dánský stoper musel střídat.
11'
Davide Calabria si narazil míč s Olivierem Giroudem. Vysoký oblouček zpracoval u pravé lajny, odkud neuspěl kličkou proti Grassimu.
10'
Přenesení hry na levou stranu mělo oči. Levý obránce Fodé Ballo-Touré si ovšem neporadil se zpracováním, míč sklepl pouze pro konkurenta De Wintera.
9'
První velká příležitost AC gólem neskončila! Charles De Ketelaere zprava posunul hru na levou stranu šestnáctky k Rafaelu Leãovi, jenž nepovedenou střelou do středu na Vicaria nevyzrál!
8'
Portugalský reprezentant Rafael Leão udržel na zádech Luperta, načež z pravého křídla vyslal střílený pas na Girouda, tomu v zakončení patičkou v poslední chvíli zabránil Koni De Winter.
7'
Odražený balón doběhl u levé lajny Fodé Ballo-Touré. Simon Kjaer prodloužil kulatý nesmysl, Olivier Giroud na něj těsně nedoskočil.
6'
Exekuce se chopil faulovaný Sandro Tonali. Centr se mu nepovedl, našel prostor, kde vyskakoval pouze domácí Sam Lammers.
5'
Kdo už standardku vybojoval, to byl Sandro Tonali. Středopolař ukázal výborné krytí míče, zezadu jej poslal na trávník Alberto Grassi.
4'
Na trávníku skončil Alexis Saelemaekers. Odpískání faulu na svou osobu se nedočkal, arbitr Aureliano posoudil zákrok Parisiho jako povolený.
3'
Na pravou stranu obdržel nahrávku Rafael Leão. Na malém prostoru si zkusil najít prostor k centru, avšak napálil jenom clonícího Grassiho.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních modrých dresech. Fotbalisté AC Milán pro dnešní střetnutí oblékli dresy barvy bílé.
1'

Empoli FC: Vicario – Stojanović, De Winter, Luperto, Parisi – Haas, Grassi, Henderson – Pjaca – Satriano, Lammers.
Náhradníci: Perisan, Ujkani – Cambiaghi, Bandinelli, Walukiewicz, Cacace, Degl'Innocenti, Marin, Fazzini, Ebuehi, Guarino, Destro, Ekong, Baldanzi, Bajrami.
Trenér: Paolo Zanetti

AC Milán: Tătăruşanu – Calabria, Kjaer, Tomori, Ballo-Touré – Tonali, Binnásir – Saelemaekers, De Ketelaere, Leão – Giroud.
Náhradníci: Mirante, Jungdal – Pobega, Lazetić, Dest, Krunić, Thiaw, Díaz, Kalulu, Bakayoko, Rebić, Adli, Vranckx, Gabbia.
Trenér: Stefano Pioli

Rozhodčí: Aureliano – Rossi, Di Gioia.
AC Milán

Fotbalisté milánského AC se vrátili na výsluní, když loni vybojovali mistrovský titul s náskokem dvou bodů na úhlavního rivala Inter. Ani v nové sezóně zatím Pioliho družina nehraje vůbec zle. V sedmi zápasech posbírala čtrnáct bodů a nachází se na pátém místě s mankem tří bodů na Neapol, právě s tímto týmem prohrála před reprezentační přestávkou na domácí půdě 1:2. AC je součástí i základních skupin Ligy mistrů, kde má po dvou zápasech čtyři body za remízu se Salzburgem a výhru nad Dinamem Záhřeb.
Empoli FC

Empoli loňskou sezónu odehrálo poměrně v klidu. Pohybovalo se sice po většinu času ve druhé polovině tabulky, ale daleko od sestupového pásma. Ve finále obsadilo čtrnácté místo s náskokem jedenácti bodů na první sestupující Cagliari. V nové sezóně zatím svěřenci kouče Zanettiho plní roli remízového krále, ze sedmi utkání hned čtyřikrát brali bod, k tomu dvakrát prohráli a premiérové vítězství v sezóně zapsali před reprezentační přestávkou, kdy porazili 1:0 Bolognu. Celkově tedy mají sedm bodů a nachází se na čtrnácté příčce.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný sobotní večer. Vítám vás při sledování 8. kola italské Serie A, u zápasu mezi Empoli a AC Milán.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62