Serie A - 37. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : AS Řím - 27. května 2023   18:00

Fiorentina
85' Jović (Mandragora) • 88' Ikoné
2:1
(0:1)
AS Řím
11' El Shaarawy  (Solbakken)
Fiorentina
Cerofolini – Venuti (62. Dodô), Lu. Martínez (46. Milenković), Igor, Biraghi (C) (46. Terzić) – Barák, Mandragora, Duncan (76. Kouamé) – Ikoné, Jović, Saponara (61. Sottil).
P. Terracciano – Ranieri, Kayode, Bonaventura, Castrovilli, Amrábat, Bianco, Cabral, N. González, Brekalo.
G. Ayroldi – G. Peretti, F. Lombardo
Stadio Artemio Franchi, Florencie
AS Řím
Svilar – Bove, Smalling (C) (46. Mancini), Llorente – Zalewski (80. Abraham), Missori, Tahirović, El Shaarawy (46. Çelik) – Solbakken (71. Ibañez), Wijnaldum (60. Cristante) – Belotti.
Boer, Baldi – Keramitsis, Pagano, Darboe, Volpato.

Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 3:3. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 11:12.
Hosté hráli ve druhém dějství až příliš pasivně, těsný náskok se jim dařil hodně dlouho držet, avšak v samém závěru soupeř dvěma slepenými góly skóre otočil a dokráčel si pro cennou výhru. Naopak svěřenci José Mourinha utrpěli v honbě za udržením pozici pro postup do EL hodně tvrdou ránu.
90+6'
90+5'
Domácí drží hru na soupeřově straně a jdou si za cenným vítězstvím.
90+3'
Nyní to budou domácí, kdo bude zdržovat. Dodô zůstává ležet u svého vápna na trávníku a na nohy se mu moc nechce. Píská se faul.
88'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Domácí bleskurychle otáčí vývoj zápasu. JONATHAN IKONÉ zůstal nepohlídaný před odkrytou bránou AS, míč k němu doputoval, když jej Roger Ibañez nedokázal tečovat do bezpečí, a domácí jedenáctka se zblízka nemýlila.
85'
Hodně podobná situace jako u prvního gólu zápasu. Mandragora se po centru z pravé strany dostal k hlavičce, míč ale poslal do malého vápna před odkrytou část brány a LUKA JOVIĆ měl už celkem snadnou práci.
85'
Špatná rozehrávka hostů znamená ztrátu míče a soupeř bude pokračovat autovým vhazováním.
84'
Žlutou kartu si vysloužili kouči obou celků.
83'
Zdálo se, že se domácí dočkali pokutového kopu, opak je ale pravdou a rozhodčí nařizuje odkop od brány.
81'
Michele Cerofolini chytá míč do rukou a rychle rozehrává, jeho týmu se krátí čas.
80'
Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Nicola Zalewski, přichází Tammy Abraham.
79'
Hříšník předchozí situace Igor zakončoval v pádu velmi nepřesně a gólmana tak neohrozil.
77'
Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Igor).
76'
Střídání v týmu ACF Fiorentina:
ze hřiště odchází Alfred Duncan, přichází Christian Kouamé.
75'
Žlutá karta pro tým AS Řím (Mile Svilar).
75'
Může se pokračovat, střela jednoho z hráčů Fiorentiny byla velmi nepřesná a doputovala daleko vedle vzdálenější tyče.
73'
Znovu je tu pauza na to, aby hráči obou celků doplnili potřebné tekutiny.
71'
ze hřiště odchází Ola Solbakken, přichází Roger Ibañez.
70'
Alfred Duncan ve snaze vybojovat míč zboural hned dva protihráče a tady se musí pískat faul, třebaže bez karetního trestu.
67'
Nikola Milenković skončil v pokutovém území na trávníku, penalta to ale není. Mezitím hlavičkoval jeho spoluhráč Antonín Barák do připraveného brankáře.
66'
Domácí drží míč na levém křídle útočné poloviny, vyrovnání ne a ne přijít.
64'
Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Luka Jović).
63'
Domácí si špatně přihráli na útočné polovině, vinou čehož přicházejí o míč.
62'
ze hřiště odchází Lorenzo Venuti, přichází Dodô.
61'
ze hřiště odchází Riccardo Saponara, přichází Riccardo Sottil.
60'
ze hřiště odchází Georginio Wijnaldum, přichází Bryan Cristante.
58'
Žlutá karta pro tým AS Řím (Ola Solbakken).
58'
Hosté vyrazili do rychlého brejku, špatnou přihrávkou si ale šanci nevypracovali.
57'
Domácí jsou aktivní, ovšem stáhnout manko se jim nedaří. Teď budou zahrávat další roh.
55'
Nyní se píská útočný faul a Fiorentina přichází o míč.
54'
Domácí svou rozehrávkou rohu soupeře překvapili a málem se dostali do šance, tu však obrana hostů stačila odvrátit.
52'
Riccardo Saponara neprošel před dvojici soupeřů do zakončení, o míč přišel.
50'
Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Lorenzo Venuti).
49'
Zatím je úvod druhého dějství velmi opatrný, šance k vidění nejsou.
46'
ze hřiště odchází Chris Smalling, přichází Gianluca Mancini,
ze hřiště odchází Stephan El Shaarawy, přichází Zeki Çelik.
46'
ze hřiště odchází Cristiano Biraghi, přichází Aleksa Terzić,
ze hřiště odchází Lucas Martínez, přichází Nikola Milenković.
46'
Hodně vyrovnaný a nepříliš pohledný fotbal přinesla první půle. Hosté se dokázali dostat do dvou velkých šancí, zatímco tu první využili, druhou vychytal domácí gólman. Domácí toho směrem dopředu mnoho nepředvedli, obrana hostů si zatím počíná velmi dobře a svému brankáři ulehčuje práci.
45+5'
45+3'
Domácí dlouho kombinovali u vápna římského celku, jejich akci nakonec kazí přetažený centr z pravé strany.
44'
Stephan El Shaarawy střílel velmi hezky z dálky pod horní tyč a jen vynikající zákrok domácího gólmana zabránil změně stavu. Důležitý zásah takto před koncem poločasu.
44'
Následoval centr do vápna, který hlavou tečoval mimo bránu Georginio Wijnaldum.
43'
Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Lucas Martínez).
42'
Faul ze strany Fiorentiny a i v tomto případě se bude žlutit.
41'
Na hrací ploše se nyní nic neděje, hra se odbývá daleko od obou branek.
38'
Domácí špatně zakombinovali ve vápně AS a o míč tím přichází. Hosté tak drží těsný náskok.
36'
Na druhé straně se v šanci ocitl Georginio Wijnaldum, jenž trefil obránce, od kterého se míč odrazil do zámezí.
33'
Cristiano Biraghi přímou střelu poslal do míst, kde stál Mile Svilar, kterému sice balón vypadl z rukavic, ovšem poté jej už sebral najisto.
32'
Žlutá karta pro tým AS Řím (Filippo Missori).
32'
Domácí si šli pro faul a vyplatilo se, rozehrávat budou přímý volný kop z hranice vápna, navíc se bude žlutit.
29'
Rozhodčí nechává oběma celkům prostor k občerstvení, teplo dělá své.
27'
Jeden z domácích fotbalistů se dostal k hlavičce ve vápně, ovšem ta nebyla nijak prudká a Mile Svilar si snadno poradil.
25'
Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Riccardo Saponara). Domácí hráč hodně tvrdě zkosil Edoarda Bovea.
22'
Konečně se může pokračovat dál, rozehrává hostující tým.
20'
Na trávníku zůstali ležet dva hráči, hra je proto přerušena.
17'
Jeden z hráčů Fiorentiny střílel levačkou z dálky, trefil ale jen soupeře před sebou.
16'
Dobrý centr před hostující brány odvrací pozorná obrana.
15'
Na druhé straně chytá balón do rukou jeho protějšek, jenž naopak rozehrává velmi rychle.
15'
Mile Svilar chytá letící balón do náruče, s rozehrávkou spěchat nebude.
11'
AS Řím právě vstřelil branku!
Máme tu první gól zápasu. Ola Solbakken si naběhl na křižný centr a hlavou vrátil míč do malého vápna, kam si naběhl nepohlídaný STEPHAN EL SHAARAWY, jenž zblízka poslal míč do sítě.
11'
Domácí rozehráli roh, následoval nebezpečný centr do vápna, který obrana AS odvrátila do bezpečí.
8'
Edoardo Bove skončil na trávníku v pokutovém území, penalta to však nemůže být.
6'
Rohový kop bude rozehrávat domácí tým.
5'
Míč drží hostující tým, ovšem kombinuje na své polovině a dál se mu nechce.
2'
Riccardo Saponara si nezpracoval u postranní čáry přihrávku, míč mu uniká do autu.
1'

ACF Fiorentina: Cerofolini – Venuti, Lu. Martínez, Igor, Biraghi (C) – Barák, Mandragora, Duncan – Ikoné, Jović, Saponara.
Náhradníci: P. Terracciano – Dodô, Milenković, Terzić, Ranieri, Kayode, Bonaventura, Castrovilli, Amrábat, Bianco, Cabral, N. González, Sottil, Brekalo, Kouamé.
Trenér: V. Italiano.

AS Řím: Svilar – Bove, Smalling (C), Llorente – Zalewski, Missori, Tahirović, El Shaarawy – Solbakken, Wijnaldum – Belotti.
Náhradníci: Boer, Baldi – Ibañez, Çelik, Mancini, Keramitsis, Pagano, Cristante, Darboe, Volpato, Abraham.
Trenér: J. Mourinho.

Rozhodčí: G. Ayroldi – G. Peretti, F. Lombardo.
Vzájemné zápasy

V lize vyhrála Fiorentina z posledních pěti soubojů, jenž se odehrály na jejím trávníku, jen v jediném případě (v tom zatím úplně posledním), třikrát se radoval římský klub a jednou skončil duel nerozhodně 1:1.
AS Řím

Hosté bojují o postup do EL, na dálku svádí souboj s Juventusem, který je jen o bod horší, avšak nachází se na místě, které zaručuje "pouze" kvalifikaci o EKL. Mimo svůj stadion si mužstvo z hlavního města přivezlo z osmnácti zápasů sedmadvacet bodů za sedm vítězství a šest remíz, k tomu vstřelilo a inkasovali shodně jednadvacet gólů. Nyní však čeká na venkovní vítězství už tři zápasy.
Argentinec Paulo Dybala pálil do černého jedenáctkrát, díky čemuž se pyšní titulem nejlepšího střelce klubu.
Fiorentina

Domácí celek se nachází v klidném středu tabulky s rovnými padesáti body. Na svém hřišti odehrál osmnáct utkání a vybojoval třicet bodů za osm výher a šest remíz, vstřelil osmadvacet gólů a o sedm méně inkasoval. Tři z posledních pěti klání před svými fanoušky vyhrál.
Brazilec Arthur Cabral je se sedmi góly v čele tabulky střelců týmu.
Dobrý den všem fotbalovým fanouškům a příznivcům, také italská nejvyšší fotbalová soutěž se chýlí ke svému závěru, dnes pokračují další souboje předposledního 37. kola. V tomto střetnutí budeme sledovat mač mezi Fiorentinou a AS Řím. Favoritem je prvně zmíněný tým.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62