Serie A - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Juventus : Monza - 29. ledna 2023   15:00

0:2
(0:2)
Monza
18' Ciurria  (Machín) • 39' Mota  (Augusto)
Juventus
Szczęsny – Gatti, Bremer, Danilo (C) – De Sciglio (65. Vlahović), Fagioli (46. Soulé), Paredes (46. Locatelli), Rabiot, Kostić (46. Iling) – Di María – Kean (58. Milik).
Perin, Pinsoglio – Pogba, Miretti, Rugani, Sandro.
Aureliano – Lo Cicero, Affatato
Allianz Stadium, Turín
Monza
Di Gregorio – Izzo, Marí, Caldirola (70. Marlon) – Ciurria (77. Birindelli), Pessina (C), Rovella (59. Sensi), Augusto – Machín (77. F. Ranocchia), Caprari (70. Petagna) – Mota.
Al. Sorrentino, Cragno – Barberis, D'Alessandro, Valoti, A. Carboni, Donati, Antov, Colpani, Gytkjaer.

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 7:0. Rohy: 12:1. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 12:10.
Závěrečný hvizd doprovodili příznivci Juventusu pískotem. Krize turínského celku pokračuje. Prohrál totiž i druhé utkání v rámci Serie A s Monzou a opět nevstřelil nováčkovi branku. Sice do zápasu dobře vstoupil, ale pak inkasoval ranou pod břevno a z brejku. Ve druhém poločase sice zmáčkl soupeře, ale toho podržel Di Gregorio a když už byl překonaný, tak trefa Bremera neplatila kvůli ofsajdu. V posledních minutách ani nepřišel nějaký větší tlak.
90+4'
90+4'
Marlon nakopl na pravou stranu běžícímu Birindellimu, ten neprošel přes Bremera.
90+3'
Sudí ukazuje, že Soulé nebude vhazovat a balón bude vlastnit Monza, která naprosto kontroluje závěr zápasu.
90+2'
Jeden z domácích fotbalistů napřáhl za vápnem, ale trefil spoluhráče Vlahoviće.
90'
Monza zablokovala centr Rabiota z levé strany. Juventus působí zlomeným dojmem.
89'
Iling ztratil balón a Birindelli tak bude vhazovat u vlastní šestnáctky.
88'
Někdo z hostů dostal křeče, takže se chvíli nehrálo.
88'
Marí pouštěl nahrávku středem z nohy Ilinga na Vlahoviče k brankáři Di Gregoriovi.
87'
Juventus zabránil nahrávce z levé strany na Petagnu za domácí obranu, ale Monza pak pohlídala Danila.
86'
Odmáván ofsajd Di Marii na levé straně.
85'
Teď hosté naprosto ukázkově tahají čas.
84'
Hosté kombinují a pro domácí samozřejmě utíká čas strašně rychle. Vypadá to, že v letošní sezoně v Serii A ani jednou Monzu neporazí, možná ani nevstřelí branku.
83'
Monze zase pomohla pauza způsobená konzultací s VAR.
82'
Samuele Birindelli byl v obležení dvou hráčů na pravé straně, přesto nějak udržel balón a nakonec Petagna střílel levačkou z dobré pozice na vzdálenější tyč, kde musel Szczesny zasahovat.
81'
Danilo nejprve držel a potom stáhl Petagnu na pravé straně, ani nerozporuje rozhodnutí sudího.
78'
Domácí poprvé skórovali, ale jejich radost byla předčasná, po centru Di Marii z levé strany přišel prodloužený balón a skluz Rabiota vyrazil Di Gregorio jen za sebe, GLEISON BREMER hlavičkoval z čáry do prázdné brány. Nicméně byl v ofsajdu.
78'
Sensi se faulem nohou vykartoval pro další zápas.
77'
Střídání v týmu AC Monza:
ze hřiště odchází José Machín, přichází Filippo Ranocchia,
ze hřiště odchází Patrick Ciurria, přichází Samuele Birindelli.
76'
Rabiot běžel po levé straně, přenesl hru a moc nechybělo, aby následný centr zpracoval Vlahović před prázdnou bránou.
75'
Di María byl blízko, aby to už neplatilo, natáhl na levé straně k bombě na vzdálenější tyč, kde měl DI Gregorio ruku.
75'
Juventus mačká Monzu, ale fotbal se hraje na góly a ten nedal zatím ani jeden, zatímco nováček Serie A hned dva.
74'
Sensi se postavil do halfvoleje Gattiho z pravé strany, ten srazil jeho ránu na roh.
73'
Di María centroval z levé strany na hlavu obránce.
72'
Iling kopal roh zleva, Gatti se otočil na hraně malého vápna, ale hosté stačili přistoupit.
71'
Sensi hrál čistě na pravé straně proti Soulému a nebude se tak kopat volný přímý kop.
70'
ze hřiště odchází Luca Caldirola, přichází Marlon,
ze hřiště odchází Gianluca Caprari, přichází Andrea Petagna.
69'
Caprari podkopl Gattiho ve středovém kruhu a okamžitě dostal kartu.
68'
Vlahović nezvládl jeden na jednoho na levé straně a ještě pod vlivem frustrace dohrál Marího.
67'
Mota nezpracoval nahrávku na pravé straně a domácí začínají od Rabiota.
66'
Gatti fauloval u pravého rohového praporku a tím je stoupající tlak Juventusu přerušen.
65'
Další velký zákrok Di Gregoria, Milikovi sedla levačka z pravé strany na bližší tyč, ale tvrdou střelu vytahoval hostující gólman.
65'
Střídání v týmu Juventus FC:
ze hřiště odchází Mattia De Sciglio, přichází Dušan Vlahović.
64'
Locatelli seběhl na pravou stranu, kde mu dělali společnost Caldirola a Pessina.
63'
Při centru zleva na zadní tyč si udělal Danilo prostor, ale mířil hlavou nad branku. Před Di Gregoriem docela začíná přituhovat.
62'
Di María vyhrál souboj u lajny a následovalo sklepnutí a ostrá rána na vzdálenější tyč, kde se činil Di Gregorio rukou.
61'
Marí odehrál centr zprava na přední tyči do bezpečí.
60'
Rabiot zakončil z levé strany z prvního doteku doprostřed brány, kde Di Gregorio ztlumil balón. Francouzský reprezentant kroutí hlavou.
60'
Domácí začínají hru zjednodušovat a posílají do vápna jeden centr za druhým.
59'
ze hřiště odchází Nicolo Rovella, přichází Stefano Sensi.
59'
Centr zprava na vzdálenější tyč přistál na hlavě Carboniho a balón putoval z vápna.
58'
Juventus si vyčerpal již čtvrté z pěti povolených střídání.
58'
ze hřiště odchází Moise Kean, přichází Arkadiusz Milik.
57'
Di María přetáhl centr z levé strany na zadní tyč a Rovella může útočit.
56'
Sudí viděl faul Danila z levé strany.
55'
Monza nebyla jistá v rozehrávce , ale potom dokázala na středu vypíchnout balón Keanovi.
54'
Monza se snažila otupit tlak Juventusu, který nevstoupil do druhého poločasu vůbec špatně.
53'
Aktivní presink Juventusu nepřinesl zisk míče a Danilo potom hrál zleva do autu, domácí hned podali balón Ciurriovi.
52'
Di Gregorio neměl problémy s přízemní střelou z pravé strany.
51'
Domácí si nahrávají na vlastní obranné polovině, s míčem se seznámil i Szczesny.
50'
Pessina rozjel akci, podržel balón a počkal na podporu spoluhráčů.
49'
Mezi diváky to jen zahučelo. Na přední tyči prodlužoval hlavou Augusto a mohl mít krásnou asistenci, jenže na zadní tyči těsně nedosáhl Bremer před prázdnou bránou.
48'
Kean byl v pravé části vápna proti dvěma, ale dotíral na Augusta a ten se dotkl balónu jako poslední před rohem.
47'
Michele Di Gregorio poslal nákop na pravou stranu, kde se nedostal Mota přes Bremera.
46'
ze hřiště odchází Filip Kostić, přichází Samuel Iling,
ze hřiště odchází Nicolò Fagioli, přichází Matías Soulé,
ze hřiště odchází Leandro Paredes, přichází Manuel Locatelli.
46'
Máme za sebou velmi interesantní první poločas. Monza přečkala úvodní nápor a potom udeřila, jenže gól neplatil pro těsný ofsajd. Nicméně pauza kvůli konzultaci s VAR narušila tlak Juventusu a tempo duelu. Od té doby se hosté pomalu, ale jistě vyrovnávali domácím, ba dokonce šli do vedení. Machí krásně mezi dvěma připravil pozici pro ránu pod víko a Ciurriův gól již byl zcela regulérní. Juventus byl pak opařený a směrem dopředu se hledal. Navíc dostal ještě jednu branku, když Augusto vyřešil přečíslení s Motou, ten se zbavil kličkou Szczesnyho a posléze měl před sebou prázdnu bránu.
45+3'
45+3'
Emoce se stupňují v posledních sekundách prvního poločasu. Ne, že by to vadilo.
45+3'
Di María byl ztrojený na pravé straně a diváci pak začali pískat, když se Izzo dotkl balónu.
45+2'
Bylo to Izzo. Nicméně i tento souboj se Sandrem podle všeho přifilmoval.
45+1'
Izzo se neseznámil se zákonem karmy, protože DI Gregorio boxoval. Někdo z hostů ještě zůstává ležet ve vápně.
45'
Skvělé a správné rozhodnutí sudího, Izzo šel ochotně k zemi při souboji a při pádu na zem hrál rukou. Z logiky věci se nefouká zákrok Kostiće, ale divadelní představení Izza. Domácí kopou zkrácený roh.
44'
Rovella se dopustil faulu z levé strany, na přímé ohrožení brány to opravdu není.
43'
Juventus se nemůže dostat k míči.
42'
Faul po ztrátě míče na pravé straně. To je něco, co domácí momentálně asi úplně nepotřebují.
41'
Juventus inkasoval svým způsobem třikrát, akorát jednou nebyl gól uznaný pro těsný ofsajd.
39'
Monza právě vstřelila branku!
Augusto táhl přečíslení, natáhl na sebe hráče na levé straně a podložil nahrávku mezi Bremerem a Gattim DANYMU MOTOVI, ten se neukvapil, udělal kličku gólmanovi a poslal balón do prázdné brány.
38'
No, už docela dlouho nemusel Di Gregorio zasahovat.
37'
Di María napadal rozehrávajícího Augusta, ten nechyboval a hosté mohli zaútočit Machínem po pravé straně, následný přízemní centr chytil Szczesny.
36'
Hostům se daří kouskovat hru a moc by si přáli, aby dohráli první poločas bez inkasované branky.
35'
Hosté pokračují na balónu, zapojili i Di Gregoria.
34'
Juventus si absolutně nerozuměl v rozehrávce a Gatti daroval roh ve skluzu, načež se ozval z tribun pískot.
33'
Hosté pobývali na své útočné polovině až jim nevyšlo roztažení hry do levé strany.
32'
Monza může narušit tlak Juventusu kombinací na půli.
31'
Juventus sevřel Monzu až přišel centr De Sciglia z pravé strany, ten skončil v malém vápně, kde se hosté ubránili.
30'
Gatti měl asi největší šanci Juventusu v zápase, otáčel se v pravé části vápna a zakončení levačkou ještě tečoval bek vedle bližší tyče.
29'
Rabiot zrychlil nahrávkou na levou stranu, hosté přizvedli centr, u přední tyče upadl Kean a chtěl penaltu.
29'
Paredes podrazil Rovellu, což neuniklo pozornosti hlavního arbitra.
28'
Marí přetlačil na pravé straně Keana a hlavně kvůli tomu může Di Gregorio vykopávat.
27'
De Sciglio centroval z pravé strany na bližší tyč, kde kraloval nováček Serie A.
26'
Výborný represink hostů, ale bylo to s faulem na Keana z levé strany. Paredes ještě debatuje s rozhodčím. Asi chtěl, aby ponechal výhodu.
25'
Monza nepůjčuje Juventusu balón.
24'
Caprari to myslel dobře pasem na levou stranu vápna na zabíhajícího hráče a pokud by míč prošel, tak by začalo hořet.
23'
Juventus trošku znervózněl a jeho hra postrádá lehkost.
22'
Rovella odvrátil centr z levé strany a domácí jsou momentálně až u středového kruhu.
21'
Po prodlevě po nakonec neuznaném gólu Monzy úplně hra ztratila tempo a hlavně převaha Juventusu už není tak výrazná.
20'
Obránce odpálil nahrávku na Marího jen ke Caprarimu a hosté v podstatě pokračují v kombinaci.
19'
Kostić byl v perfektní pozici na levé straně, ale zakončil nečistě kolem obránce vedle bližší tyče.
18'
Tenhle gól už platí! Machín vymyslel perfektní přihrávku mezi dvěma do pravé poloviny vápna a PATRICK CIURRIA sám proti gólmanovi napálil balón pod víko.
17'
Nyní se neděje nic moc zásadního.
15'
Michele Di Gregorio si zahráli nohama a hosté se vydali do útoku po levé straně, nicméně nákop na Carboniho doskákal až k domácímu brankáři.
14'
Kean se otočil za šestnáctkou a vypálil přízemní pokus vedle levé tyče.
13'
Píská se faul Carboniho na polovině hřiště, u balónu je Paredes.
10'
GIANLUCA CAPRARI se nejprve nedostal k centru z pravé strany, ale potom převzal nahrávku, udělal rychlou kličku a překonal gólmana z levé části vápna po zemi na první tyč. Nicméně gól je nakonec odvolaný kvůli ofsajdu.
9'
Mota se nacházel na levé straně v ofsajdu.
8'
Juventus vletěl na Monzu, ta zatím neinkasovala.
7'
Kean nezpracoval Bremerem prodloužený míč na levé straně a rozehraje tak Di Gregorio.
6'
Rabiot vnikl přes levou stranu do šestnáctky, protáhl se kolem Marího a potom nepochopitelně nevystřelil.
5'
Hosté si vyměňovali balón na půli až Caprari zkazil přihrávku patou.
4'
Michele Di Gregorio vyboxoval roh stočený přímo do brány, ale hosté posléze neútočili příliš dlouho.
3'
Gatti a Bremer zavírali zadní tyč, o fous nedosáhli na balón. V opačném případě by podle všeho nebylo, co řešit.
3'
Juventus bude zahrávat volný přímý kop z levé strany, u míče Di María.
2'
Kean přebíral nahrávku na levé straně v jasném ofsajdu, Marí si pak ublížil při odkopu centru na přední tyč.
1'
Wojciech Szczęsny nakopával na pravou stranu, kde byl faulovaný De Sciglio, domácí rozehráli nakrátko.
1'

Juventus FC: Szczęsny – Gatti, Bremer, Danilo – De Sciglio, Fagioli, Paredes, Rabiot, Kostić – Di María – Kean.
Náhradníci: Perin, Pinsoglio – Iling, Locatelli, Vlahović, Pogba, Miretti, Milik, Rugani, Soulé, Sandro.
Trenér: Allegri

AC Monza: Di Gregorio – Izzo, Marí, Caldirola – Ciurria, Pessina, Rovella, Augusto – Machín, Caprari – Mota.
Náhradníci: Al. Sorrentino, Cragno – F. Ranocchia, Barberis, D'Alessandro, Valoti, Marlon, Petagna, A. Carboni, Donati, Antov, Colpani, Sensi, Gytkjaer, Birindelli.
Trenér: Palladino

Rozhodčí: Aureliano – Lo Cicero, Affatato.
AC Monza
V klubu nováčka tohoto ročníku italské Serie A má obrovské slovo bývalý italský premiér Berlusconi. Hosté se v létě dočkali svého historického postupu do nejvyšší italské soutěže, když zvládli odvetu play-off Serie B. Prozatím si nepočínají vůbec špatně. V tabulce se nachází na třinácté pozici a mají dobře nakročeno k tomu, aby nastupovali v Serii A i v příští sezoně. Monza spoléhá například na stopera Ranocchiu, jenž oblékal dres Interu Milán. Ve svém posledním venkovním vystoupení přehráli nejhorší tým Serie A Cremonese 3:2, přičemž vedli již 3:0. Následovala plichta se Sassuolem.
Juventus FC
V sezoně 2019/20 skončila hegemonie Juventusu v italském fotbale. V následujících dvou sezonách se z titulu radovali pokaždé jistí milánští rivalové. Nejprve Inter a pak AC. V letošní sezoně se domácí mírně řečeno trápí. V posledních týdnech se totiž skloňuje především ona známá kauza, kdy došlo k určitým finančním podvodům při přestupové politice Juventusu. V klubu skončil po dlouhých letech držitel Zlatého míče z roku 2003 Pavel Nedvěd. Legendární český záložník navíc nemůže působit ve fotbale hned osm měsíců. Juventus se ještě odvolá k nejvyššímu sportovnímu soudu. V tabulce mu patří jedenáctá pozice. V uplynulých dvou duelech nevyhrál. Na sedmou příčku, která by mu zajistila účast v evropských pohárech, ztrácí pět bodů.
Vzájemné zápasy
Oba celky se utkaly v letošní sezoně již dvakrát. Monza v září šokovala domácí výhrou 1:0, tu trefil Gytkjaer a využil toho, že soupeř hrál dlouho o desíti po přímé červené kartě čerstvého mistra světa Di Marii. Následně potrápila Monza Juventus i v Coppa Italia před rovnými deseti dny. Postup do čtvrtfinále zajistil za stavu 1:1 gól Itala Chiesy ze 78. minuty.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu 20. kola italské Serie A, ve kterém se střetnou Juventus FC a AC Monza. Začínáme v 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62