Serie A - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Atalanta - 11. února 2023   20:45

0:2
(0:1)
Atalanta
23' Zappacosta   • 65' Höjlund  (Lookman)
Lazio
Provedel – Marušić, Casale, A. Romagnoli (39. Patric), Hysaj (58. Lazzari) – S. Milinković-Savić, Cataldi (58. Vecino), Alberto – F. Anderson (58. Pedro), Immobile (C), Zaccagni.
Maximiano, Adamonis – Antônio, Bašić, Cancellieri, Gila, Lu. Pellegrini, Romero.
Orsato – Palermo, Mokhtar
Stadio Olimpico, Řím
Atalanta
Musso – Tolói (C), Djimsiti, Scalvini (59. Palomino) – Hateboer (63. Demiral), de Roon, Koopmeiners, Zappacosta – Éderson – Lookman (89. Boga), Höjlund (89. Zapata).
Sportiello, T. Bertini – Okoli, Soppy, Ruggeri, Vorlický.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 5:10. Střely mimo: 2:6. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 12:14.
Je konec. Atalanta po naprosto famózním taktickém výkonu si zaslouženě odváží z Říma tři body za výhru 2:0.
Ve 48. minutě neproměnil opět svou velkou šanci Immobile a o minutu později se neprosadil ani na druhé straně Höjlund. V 65. minutě ale už svou chybu Rasmus Höjlund odčinil a uklidnil hosty na 2:0. Zbytek zápasu byl v režii Atalanty, která měla vše pod svou kontrolou.
90+6'
90+6'
Teun Koopmeiners se ještě dostal ke střele, ale ta byla zblokována a Atalanta bude zahrávat rohový kop.
90+5'
Sergej Milinković-Savić přišlápl nohu Duvána Zapaty a sudí odpískal faul.
90+4'
Přihrávka na Zapatu byla příliš dlouhá a Patric ji vystihl. Dlouho ale domácí u míče nezůstali a Maurizio Sarri je hodně nespokojený s výkonem svých svěřenců v tomto utkání.
90+2'
Hosté velmi zkušeně a bez problémů drží míč a zcela jistě si odvezou z Říma tři důležité body.
90+1'
Atalanta má nadále zápas zcela pod kontrolou a pokračuje autovým vhazováním.
89'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio:
ze hřiště odchází Rasmus Höjlund, přichází Duván Zapata,
ze hřiště odchází Ademola Lookman, přichází Jeremie Boga.
88'
Standardní situace ovšem nepřinesla nic vážnějšího a míč je znovu až na polovině Lazia.
87'
Tentokrát ale Lazio ještě získalo rohový kop z pravé strany a může se pokusit alespoň o malou naději na bodový zisk.
86'
Ciro Immobile se zamotal uprostřed čtveřice obránců soupeře, kteří mu odkopli balón do bezpečí.
85'
Éderson nyní postrčil Sergeje Milinkoviče-Saviče a Lazio tak pokračuje v útoku.
84'
Manuel Lazzari se z pravé strany dostal ke střele, ale ta byla tečovaná a skončila v rukou Juana Mussy.
83'
Hosté bez problémů odvrátili další nákop soupeře a Lazio tak má míč na kopačkách, ale jen na své polovině.
81'
Mattia Zaccagni si udělal prostor na střelu, ale míč mu sjel z kopačky a letěl hodně vedle.
80'
A znovu faul domácích, kteří jsou velmi frustrovaní a tohle jim rozhodně nepomáhá.
78'
Matías Vecino se nyní dopustil nedovoleného zákroku a hráči Lazia už možná tento zápas ve svých hlavách trochu vzdali.
76'
Hostující gólman Juan Musso je nyní ošetřován lékaři a hra je tak přerušená.
75'
Ciro Immobile šel vehementně za míčem, ale Juan Musso jej měl v moci jako první a domácí útočník se tak dopustil faulu.
75'
Momentálně se toho na hrací ploše příliš neděje a hraje se především ve středu hrací plochy.
73'
Tentokrát Lazio získalo autové vhazování na polovině soupeře a může se tak pokusit dostat do šestnáctky soupeře.
72'
Hosté nyní drží míč na polovině soupeře a nikam se neženou. Chtějí uklidnit hru a vydechnout.
70'
A znovu špatná rozehrávka římského mužstva, což fanoušci nevidí rádi. Dnes Lazio na svého soupeře zkrátka nestačí.
69'
Ivan Provedel musel být opět připraven, protože se hosté dostali k další střele, ale tentokrát z toho byl snadný zákrok.
68'
Tentokrát faul ze strany domácího mužstva, konkrétním viníkem byl Pedro.
66'
Lazio už to bude mít velmi těžké, neboť soupeř nadále napadá rozehrávku a chce ještě víc.
65'
Atalanta právě vstřelila branku!
Hosté utíkají do dvoubrankového vedení! José Luis Palomino vystihl přihrávku soupeře a posunul tak míč na Lookmana, jenž z levé strany našel ve vápně přízemním centrem RASMUSA HÖJLUNDA a ten dostal balón do prázdné svatyně. Asistence: Ademola Lookman.
64'
Domácí celek hraje o něco lépe, než v první půli, ale stále je to málo na body do tabulky.
63'
ze hřiště odchází Hans Hateboer, přichází Merih Demiral.
61'
Znovu se hráči Atalanty díky svému vysokému presinku dostali k míči, ale následně je hra přerušená, protože ležící na zemi se ocitl Hans Hateboer.
60'
Další žluté varování, které tentokrát vidí Marten de Roon.
59'
ze hřiště odchází Giorgio Scalvini, přichází José Luis Palomino.
58'
Střídání v týmu S. S. Lazio:
ze hřiště odchází Danilo Cataldi, přichází Matías Vecino,
ze hřiště odchází Elseid Hysaj, přichází Manuel Lazzari,
ze hřiště odchází Felipe Anderson, přichází Pedro.
57'
Giorgio Scalvini se dopustil faulu a nyní už uviděl kartu žluté barvy.
56'
Éderson ulovil balón na své polovině a Atalanta šla rychle dopředu, ovšem tam přišla o míč a Lazio se nyní snaží něco vymyslet.
55'
Nyní si domácí hráči žádali faul na Immobileho, který byl zcela evidentní, ale sudí posléze odpískal jen nedovolený zákrok domácího hráče.
54'
Znovu mají hráči Lazia problémy s vysokým presinkem soupeře a nemohou se dostat z vlastní poloviny.
53'
Hosté získali rohový kop na druhé straně, který byl zakončen střelou Édersona, ale ten pálil jen vedle brány.
51'
Atalanta nyní měla problémy s presinkem soupeře a Lazio získalo autové vhazování. Následně se ale k míči dostal jen brankář Musso.
50'
Ciro Immobile se nyní dopustil faulu v souboji s Rafaelem Tolóiem.
49'
Rasmus Höjlund se posléze objevil rovněž v obrovské tutovce, ale také on pálil pouze doprostřed a Ivan Provedel tak vychytal jeho únik!
48'
Ciro Immobile se opět ocitl ve velké šanci, ale ani tentokrát se mu nepodařilo zakončit podle představ, protože pálil přímo doprostřed!
47'
Ciro Immobile šel do souboje s Giorgiem Scalvinim příliš tvrdě a sudí mu odpískal faul.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:49.
První půle je za námi a Atalanta zaslouženě vede nad Laziem 1:0. Hosté vstoupili do utkání velmi aktivně, ale ani pokus Koopmeinerse či Zappacosty neskončil gólem. Následně se v šanci ocitl na druhé straně Immobile, ale trestuhodně přestřelil. Ve 21. minutě ještě Provedel vytáhl střelu Lookmana na břevno, ale o dvě minuty později kapituloval po fantastické střele Zappacosty, která zapadla přesně do šibenice. Ve 43. minutě mohl Zaccagni využít špatnou rozehrávku soupeře, ale jeho pokus vytěsnil Musso.
45+2'
45+2'
Sergej Milinković-Savić se ujal přímého kopu, ale jeho pokus letěl jen doprostřed brány, kde byl připraven Juan Musso.
45+1'
Nyní se hosté dopustili faulu po menším tlaku ze strany Lazia v nastaveném času první půle.
45'
Sergej Milinković-Savić se snažil obloučkem dostat balón za obranu na sbíhajícího Immobileho, ale defenzíva Atalanty zachytila míč.
44'
Rohový kop domácího mužstva už ovšem nepřinesl nějakou vážnější akci, ale Lazio má opět míč na kopačkách.
43'
Velmi špatná rozehrávka Berata Djimsitiho, ale následný pokus Mattia Zaccagniho skvěle vyrazil Juan Musso!
41'
Domácí mužstvo se sice ubránilo další standardní situaci soupeře, ale Atalanta nadále pokračuje v jednoznačné dominanci.
40'
Mattia Zaccagni bude v příštím utkání chybět, neboť uviděl žlutou kartu za svůj faul na Hanse Hateboera.
39'
ze hřiště odchází Alessio Romagnoli, přichází Patric.
38'
Felipe Anderson si poradil se soupeřem, ale Lazio se velmi těžce dobývá do vápna soupeře.
36'
Rasmus Höjlund měl před sebou dostatek místa a nakonec celou akci vzal na sebe, ale jeho rána slabší nohou letěla metr vedle levé tyče.
35'
Domácí kombinovali po levé straně, ale opět si obrana hostů poradila a dostala míč pryč.
33'
Domácí fanoušci jsou zatím hodně nespokojeni s výkonem svých svěřenců a pískotem do dávají znát.
32'
Teun Koopmeiners se opět dostal do zakončení, ale jeho pokus zblokovala defenzíva Lazia do zámezí. Následuje tak další roh a tlak Atalanty pokračuje.
31'
Adam Marušić se sice dostal k centru z pravé strany, ale Juan Musso bezpečně chytil balón do rukou.
30'
Půl hodina utkání je za námi a Atalanta zcela zaslouženě vede nad Laziem 1:0. Je mnohem fotbalovějším týmem na hrací ploše, zatímco domácí příliš neví kudy kam a jak.
29'
Hosté posléze měli k dispozici rohový kop a Marten de Roon vypálil z dálky, ovšem jeho volej letěla doprostřed svatyně.
28'
Ivan Provedel neměl komu nahrát při vysokém presinku soupeře a odkopl balón pouze do zámezí.
27'
Mattia Zaccagni chtěl posunout balón doprava Andersonovi, ale jeho přihrávka byla příliš dlouhá a následuje tak autové vhazování Atalanty.
25'
Ademola Lookman se dopustil faulu na Adama Marušiče a Lazio bude moct něco vymyslet na polovině soupeře.
24'
Nyní se o podobnou střelu pokusil také domácí hráč, ale jeho pokus zblokovala defenzíva soupeře.
23'
Hosté jdou zcela zaslouženě do vedení! Ademola Lookman se dostal k balónu na levé straně vápna, ale ten mu vypíchl Adam Marušić, ovšem k balónu se dostal DAVIDE ZAPPACOSTA, jenž vypálil fantasticky do pravé šibenice a tohle už Provedel neměl nárok dosáhnout.
23'
Atalanta zatím je směrem dopředu mnohem nebezpečnějším celkem na hrací ploše a opět útočí.
21'
Hosté se ve dvou pokusili zaútočit a Ademola Lookman vypálil nepříjemnou ránu, která byla tečovaná domácím obráncem a následně ji musel vytěsnit na břevno Ivan Provedel!
20'
Felipe Anderson si sbíhal po pravém křídle, ale Davide Zappacosta byl u míče jako první.
19'
Alessio Romagnoli skvěle zakřižoval Rasmuse Höjlunda a poslal míč do zámezí. Hosté tak budou pokračovat autovým vhazováním.
18'
Nyní sudí Orsato viděl faul domácího hráče a Atalanta tak bude mít balón na své polovině hrací plochy.
17'
Sergej Milinković-Savić si nejprve skvěle zpracoval nákop svého brankáře, vytvořil si střeleckou příležitost, ale tu mu ukradl Ciro Immobile, který navíc přestřelil svatyni Juana Mussy!
16'
Ani tentokrát ale standardní situace domácího mužstva nepřinesla ohrožení hostující svatyně.
15'
Nyní římský celek ukázal, že také umí hrát fotbal, ale střela Sergeje Milinkoviče-Saviče byla zblokována a následuje roh.
14'
Rohový kop Lazia ovšem nepřinesl nic nebezpečného a obrana Atalanty dostala balón do bezpečí.
13'
Po centru z rohu se Berat Djimsiti dostal do zakončení, ale jeho pokus letěl pouze nad svatyni Lazia. Po chvíli se také domácí dostali dopředu, ale zakončení Immobileho bylo zblokováno a následuje rovněž roh.
12'
Ademola Lookman centrem z levé strany našel sbíhajícího Hanse Hateboera, ale Ivan Provedel převedl další úspěšný zákrok!
11'
Ciro Immobile číhal na chybu posledního obránce, ale ten směrem ke své bráně dokázal z voleje odkopnout míč za sebe.
10'
Znovu se hosté dostali ke střele, ale zakončení Zappacosty nakonec skončilo jen vedle levé tyče! Atalanta je v úvodu zápasu velmi nebezpečná.
9'
Lazio se ocitlo pod tlakem na své polovině hrací plochy, ale nakonec vše dokázalo vyřešit bez vážnější chyby.
8'
Atalanta svým presinkem dělá soupeři velké problémy při rozehrávce, ale následná přihrávka Davide Zappacosty byla zblokována.
7'
Teun Koopmeiners měl dostatek času na střelu, ale jeho přízemní pokus směřující k levé tyči dokázal vytěsnit Ivan Provedel.
5'
Atalanta sice poslala centr z levého křídla do vápna, ale tam byl připraven gólman Ivan Provedel, jenž chytil balón do náručí.
4'
Sergej Milinković-Savić byl dohrán ve středu hrací plochy, ale vypadá to, že bude moct pokračovat bez ošetření.
3'
Lazio zatím má od začátku utkání míč pod svou kontrolou a snaží se něco vymyslet za zabezpečené obrany.
2'
Felipe Anderson si sbíhal po pravém křídle na dlouhou přihrávku, ale Juan Musso vyběhl z brány a odkopl balón do zámezí.
1'

S. S. Lazio: Provedel – Marušić, Casale, Romagnoli, Hysaj – S. Milinković-Savić, Cataldi, Alberto – F. Anderson, Immobile (C), Zaccagni.
Náhradníci: Maximiano, Adamonis – Antônio, Bašić, Cancellieri, Gila, Lazzari, Patric, Lu. Pellegrini, Pedro, Romero, Vecino.
Trenér: Maurizio Sarri

Atalanta Bergamasca Calcio: Musso – Tolói (C), Djimsiti, Scalvini – Hateboer, de Roon, Koopmeiners, Zappacosta – Éderson – Lookman, Höjlund.
Náhradníci: Sportiello, T. Bertini – Demiral, Boga, Okoli, Palomino, Soppy, Ruggeri, Vorlický, Zapata.
Trenér: Gian Piero Gasperini

Rozhodčí: Orsato – Palermo, Mokhtar.
Lazio se momentálně nachází na 5. místě s počtem 39 bodů a skóre 37:17. Po domácí remíze 1:1 s Fiorentinou zavítalo na půdu Verony. Před poločasem sice poslal hosty do vedení Pedro, ale v 51. minutě srovnal Ngonge. Opět se tak zrodila remíza 1:1.
Atalanta je na 6. pozici s počtem 38 bodů a skóre 39:24. Dnešní zápas je tak pro oba týmy velmi důležitý. Po domácí výhře 2:0 nad Sampdorií se Atalanta utkala se Sassuolem. Ve 30. minutě se ale nechal vyloučit hostující Maehle. Toho domácí mužstvo využilo v 55. minutě brankou Laurienteho. Atalanta tak odjela s prohrou 0:1.
Ve 22. kole Italské Serie A se proti sobě utkají týmy S. S. Lazio a Atalanta Bergamasca Calcio. Naposled se spolu tato mužstva střetla v říjnu na půdě Atalanty. V 10. minutě poslal hosty do vedení Zaccagni. V 52. minutě zvýšil vedení Felipe Anderson a Lazio tak zvítězilo 2:0. Dnes se bude hrát na Stadio Olimpico v Římě. Úvodní výkop je naplánován na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62