Falcone – Gendrey, Baschirotto, Pongračić, Pezzella (62. Gallo) – Helgason (46. Gonzàlez), Hjulmand (C), Bistrović (82. Askildsen) – Di Francesco (76. P. Rodríguez), Ceesay (63. Colombo), Banda.
Stadio Via del Mare (Lecce)
Monza
Di Gregorio – Marlon, Marí, Izzo – Birindelli (46. Molina), Pessina (C) (59. Valoti), Rovella (58. Colpani), Sensi (88. Machín), Augusto – Mota, Caprari (59. Ciurria).
Cragno – Antov, Barberis, Caldirola, A. Carboni, Bondo, Marrone, Gytkjaer, S. Vignato, F. Ranocchia.

Málo šancí, hodně faulů, spravedlivá remíza. Takhle by se ve zkratce dal charakterizovat právě ukončený zápas Lecce – Monza. Hosté v něm zásluhou parádní Sensiho trefy z přímého kopu vedli, ale Gonzàlez ihned po přestávce srovnal na 1:1. Domácí se ještě v závěru mohutně snažili otočit zápas na svou stranu, jenže skvěle chytající Di Gregorio byl proti. Monza si tak z Lecce odváží historický první bod v Serii A.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 2:0.
Rohy: 8:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 18:22.
90+6'
90+6'
Žlutá karta pro tým AC Monza (Salvatore Molina).

Po ubráněném rohu hosté vyhnali své soupeře z šestnáctky. Molina se zanedlouho poté provinil faulem, za který ho neminul žlutý trest.
90+6'
Po minutovém zkoumání máme jasno, domácí tým si penaltu nekopne. K dispozici má jen roh.
90+5'
Pozor! Jeden z obránců ve vápně možná zahrál rukou. Bude Lecce kopat penaltu? Rozhodčí celou věc konzultuje s VAR, jeho verdikt se dozvíme za chvíli.
90+4'
Smršť rohových kopů Lecce a další brilantní zákrok Michele Di Gregoria! Tentokrát po Colombově ráně do levého dolního rohu branky. Je tady další roh.
90+2'
Michele Di Gregorio je hrdinou okamžiku poté, co vychytal hlavičkujícího Gonzàleze! Tohle zakončení po rohovém kopu bylo opravdu nebezpečné, ale gólman Monzy si s ním skvěle poradil.
90'
Centrovaný balon mířil někam k penaltě, kde se nejvýše dostal stoper Marí.
89'
Ale až za chvíli, protože teď se budou bránit rohovému kopu, který rozehraje Kristoffer Askildsen.
88'
Střídání v týmu AC Monza:
ze hřiště odchází Stefano Sensi, přichází José Machín.
87'
Valotimu zatarasil cestu Gendrey. Hosté musí zkusit jiný způsob, jak projít do ofenzivy.
85'
Lameck Banda se s míčem u kopaček opět řítil do pokutového území. V něm zaškobrtl o obránce, ale poučen z předchozí chvíle tentokrát situaci radši ustál.
83'
Žlutá karta pro tým US Lecce (Lameck Banda).

Banda chtěl penaltu, místo toho má za filmování žlutou kartu.
82'
Střídání v týmu US Lecce:
ze hřiště odchází Kristijan Bistrović, přichází Kristoffer Askildsen.
81'
Režie mezitím opakuje záběry ze 78. minuty. Na nich je jasně vidět, že Mortena Hjulmanda trefil míč do ruky až poté, co se odrazil od jeho kolena. V nepřehledné situaci tak rozhodčí viděl dobře a zaslouží si pochvalu.
80'
Monze se rýsovala šance z pravé strany. Do pokutového území vběhla dvojice hráčů, jenže Marlon jim poslal svou přihrávku na paty.
78'
I hosté chtějí penaltu! A také za domnělou ruku. Ani jim však sudí stejně jako předtím na opačné straně nevyhoví.
76'
Držení míče: 52% : 48%.
76'
ze hřiště odchází Federico Di Francesco, přichází Pablo Rodríguez.
75'
Čtvrt hodiny před koncem hraje Lecce s Monzou vyrovnaný zápas. Strhne někdo vedení na svou stranu, nebo si týmy body spravedlivě rozdělí?
73'
Ještě před ní se domácí dožadovali penalty za údajnou ruku. Situaci dokonce prověřoval VAR, ale žádné porušení pravidel neshledal.
72'
Probíhá občerstvovací pauza.
71'
Marlon zezadu povalil na zem Bandu a toho šel pomstít Joan Gonzàlez. Menší roztržku krotí sudí Pairetto. Oba fotbalisté od něj nakonec odcházejí v přátelském objetí. Takhle to má vypadat.
70'
Domácí už nějaký čas obléhají pokutové území. Zatím se nezmohli na víc než dvě zblokované střely.
68'
Vykopávající Michele Di Gregorio nakopl dobíhajícího Gonzàleze do břicha. Faul to samozřejmě není, protože odehrával míč.
66'
Carlos Augusto se u lajny opřel o Gendreyho a odhodil ho až na reklamní banner. I když to muselo bolet, Gendrey ukázal, jaký je tvrďák a rychle vstal.
65'
Po Sensiho faulu mělo Lecce k dispozici přímý kop. Veškerá snaha o obrat skončila v Di Gregoriově rukavicích.
64'
V reakci na trojnásobné střídání Monzy poslal Marco Baroni na hřiště dva čerstvé fotbalisty.
63'
ze hřiště odchází Assan Ceesay, přichází Lorenzo Colombo.
62'
ze hřiště odchází Giuseppe Pezzella, přichází Antonino Gallo.
60'
Držení míče: 51% : 49%.
60'
Škatulata, hejbejte se! Giovanni Stroppa půl hodiny před koncem pořádně zamíchal sestavou. Monza v Lecce cítí šanci na historickou výhru. A chce ji využít.
59'
ze hřiště odchází Matteo Pessina, přichází Mattia Valoti.
59'
ze hřiště odchází Gianluca Caprari, přichází Patrick Ciurria.
58'
ze hřiště odchází Nicolo Rovella, přichází Andrea Colpani.
57'
Domácí chtěli roztáhnout hru doprava, jenže na Valentina Gendreyho byl centr příliš vysoký.
56'
Počet přihrávek je vzácně vyrovnaný – 179 : 179.
54'
Mohl tak pomoct svému týmu při rohovém kopu. Jenže k centru měl blíže Federico Baschirotto, který jej vyhlavičkoval mimo rizikovou zónu.
53'
Přestože se Nicolo Rovella ze hřiště dlouho nezvedal, nebude to s ním tak zlé. Už totiž pokračuje ve hře.
52'
Žlutá karta pro tým US Lecce (Federico Di Francesco).

Jako utržený od řetězu vletěl Di Francesco do Rovelly, je z toho další taxativní trest.
50'
Za nerozhodného stavu se hraje ve středu hřiště.
48'
Lecce právě vstřelilo branku!
Tohle střídání vyšlo Baronimu na výbornou! Lameck Banda tahal balon středem a pak vymyslel přímočarou přihrávku do uličky pro Ceesaye, Jeho centr Di Gregorio pouze vyrazil a z dorážky do protipohybu gólmana srovnal trenérův žolík JOAN GONZÀLEZ.
46'
ze hřiště odchází Samuele Birindelli, přichází Salvatore Molina.
46'
ze hřiště odchází Thórir Jóhann Helgason, přichází Joan Gonzàlez.
46'
Máme za sebou nepříliš atraktivní poločas s jedinou střelou na branku. Ta ovšem stála za to, protože byla nechytatelná. Stefano Sensi ji vyslal z přímého kopu neomylně k pravé tyči, kam ani skákající Falcone neměl šanci dosáhnout. Po prvním dějství tak platí Lecce – Monza 0:1.
Držení míče: 47% : 53 %.
Střely na branku: 0:1. Střely mimo: 1:0.
Rohy: 2:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:9.
45+4'
45+3'
Žlutá karta pro tým US Lecce (Valentin Gendrey).

Pravý bek rychlostně nestačil Augustovi, a proto zatáhl za záchrannou brzdu.
45+2'
Au, zakřičel Federico Baschirotto bolestí po šlapáku Moty. Za podobné zákroky už jsem viděl žlutou kartu, tentokrát ji ale sudí ponechal ve své kapsičce.
44'
Po zmíněném bloku následoval roh. Domácí si vybrali to nejjednodušší řešení – centr před branku. Tam úřadoval zatím bezchybný Michele Di Gregorio.
43'
O tom, že je Lameck Banda v absolutním pořádku, svědčí jeho účast při útočné akci Lecce. Sám Banda měl na kopačce střelu z úhlu, kterou zablokoval Marlon.
42'
Lameck Banda se postavil na vlastní nohy, Lecce ani na chvíli nemusí hrát bez něj.
41'
Žlutá karta pro tým AC Monza (Stefano Sensi).

Středopolař Monzy tvrdě atakoval Bandu, ten se na zemi svíjí v bolestech.
40'
Kombinace na jeden-dva doteky zrychlil nákop za obranu. Za balonem se vydal Federico Di Francesco, ale na hřišti už ho nedostihl.
38'
V jednom takovém si teď ale Nicolo Rovella vypomohl faulem na Gendreye, fotbalisté Lecce se tedy mohou uklidnit.
37'
Monzu vstřelený gól povzbudil. Její hráči jsou najednou první u odražených míču a navrch mají i v osobních soubojích.
35'
Monza právě vstřelila branku!
A z nařízené standardky Monza otevírá skóre! Vytříbenou kopací techniku všem ukázal STEFANO SENSI. Pravačkou poslal míč nad obrannou zdí přesně k pravé tyči, kam skákající Falcone nemohl dosáhnout.
34'
Morten Hjulmand zezadu brnknul o Caprariho kopačku, hosté rozehrají přímák z velmi slibné pozice.
33'
Valentin Gendrey vhodil míč do vnitra pokutového území. Z hlavičkových soubojů vyšla lépe bránící se Monza.
32'
Aut pro Lecce na útočné polovině.
31'
Držení míče: 40% : 60%.
30'
Standardní situace byla hodně vylepšeným rohem. I proto Kristijan Bistrović zkusil přímou střelu, nicméně tu zblokovala Di Gregoriova zeď.
29'
Žlutá karta pro tým AC Monza (Samuele Birindelli).

Pravý křídelník stáhl k zemi Bandu.
27'
Vypadá to, že nejvíce sil nabrali domácí fotbalisté. Po Bandově centru zleva se před brankou sápal po balonu Federico Di Francesco a jen těsně na něj nedosáhl.
26'
Oba týmy se dostatečně občerstvily, jdeme znovu hrát.
25'
Poté, co fotbalistům Lecce utekl míč do zámezí, hráči hojně využívají přestávku na pití.
24'
Zmíněnou cestu domácí našli uprostřed hřiště. Myslím, že to byl Morten Hjulmand, kdo dovezl míč před šestnáctku. Na její pravé straně zpracoval nahrávku Di Francesco, ale Armando Izzo ho za svá záda nepustil.
23'
Ve vlastním území kombinující fotbalisté Lecce trpělivě hledají cestu vedoucí do pole. Do rozehrávky se zapojuje i Wladimiro Falcone.
21'
I napodruhé si Stefano Sensi vybral rozehrávku přihrávkou. Defenziva Lecce byla na tuto variantu znovu připravena a nepustila nikoho do zakončení.
20'
Stefano Sensi rozehrál na kratší vzdálenost, do kombinace na malém prostoru se vložil Baschirotto a po jeho zásahu se roh bude opakovat.
19'
Ten zadáci Lecce sice zvládli ubránit, ale z nového útoku dostala Monza šanci na reparát.
18'
Hosté nezůstali pozadu. Gianluca Caprari odcentroval přes Gendreye na zadní tyč, kde Pessinovu hlavičku srazil Pezzella na roh.
17'
Dalším nebezpečím pro Monzu byl křížný pas Lamecka Bandy. K zadní tyči ještě dobíhal Di Francesco, ale tomu scházel krok.
16'
Držení míče: 46% : 54%.
15'
Svědky rohového kopu jsme byli i na druhé straně a hlavičkující Federico Baschirotto neměl ke gólu vůbec daleko! Mířil asi půl metru vedle pravé tyče hostující branky.
14'
Sensi coby pravák točil balon na branku, její strážce Wladimiro Falcone se vyhoupl do vzduchu a centr zlikvidoval.
13'
Na druhé straně vracející se Valentin Gendrey ukopl Augustovi míč na roh. Ten se chystá rozehrávat Stefano Sensi.
12'
I tentokrát to byla drobná bolístka, která nevyžaduje střídání. Mezitím se fotbalisté Lecce dostali na dostřel Di Gregoriovy branky, tu ovšem neohrozili.
11'
Je to tak, Carlos Augusto za pomoci lékařů vstal z trávníku a podpírán kulhá za postranní čáru.
10'
Sotva se začalo hrát, už na zemi leží Carlos Augusto. Levý křídelník Monzy se sice drží za hlavu, ale spíš to vypadá na poranění nohy.
8'
Hru navázal míč rozhodčího. Domácí go sportovně odevzdali soupeři, který ho měl před přerušením v moci.
7'
Dobrá zpráva pro hosty. Naštěstí nešlo o nic vážného a Armando Izzo už je zpátky na nohou.
6'
Hra je přerušena, levý bek Monzy musí být ošetřen.
5'
Hra postoupila do středu hřiště, kde se s jedním ze soupeřů tvrdě srazil Armando Izzo.
4'
Do kombinace mezi Birindellim s Pessinou zasáhl Giuseppe Pezzella a ještě získal na své půlce aut.
3'
Gólman Lecce posunul míč na Pongračiće a ten to vzal středem hřiště. Pak se mu do cesty postavil Rovella.
2'
Hosté roztáhli hru doprava, odkud Samuele Birindelli odcentroval přes Pezzellu přímo do Falconeho rukavic.
1'

US Lecce: Falcone – Gendrey, Baschirotto, Pongračić, Pezzella – Helgason, Hjulmand (C), Bistrović – Di Francesco, Ceesay, Banda.
Náhradníci: Brancolini, Bleve – Askildsen, Blin, Gonzàlez, Colombo, Gallo, Lemmens, Listkowski, Oudin, Umtiti, Tuia, P. Rodríguez.
Trenér: Marco Baroni.

AC Monza: Di Gregorio – Marlon, Marí, Izzo – Birindelli, Pessina (C), Rovella, Sensi, Augusto – Mota, Caprari.
Náhradníci: Cragno – Antov, Barberis, Caldirola, A. Carboni, Bondo, Colpani, Ciurria, Marrone, Gytkjaer, Machín, S. Vignato, Valoti, Molina, F. Ranocchia.
Trenér: Giovanni Stroppa.

Rozhodčí: Pairetto – Carbone, Giallatini.
Dobrý den! Dovolte mi vás ještě jednou srdečně přivítat u sledování textové on-line reportáže z utkání 6. kola Serie A mezi Lecce a Monzou. Obě mužstva, která jsou v nejvyšší italské soutěži nováčky, budou zanedlouho končit rozcvičku. V jakém složení nastoupí do zápasu?

5. kolo: Turín FC – Lecce 1:0
Tipéři favorizují Lecce. Přeci jen pro něj hraje výhoda domácího prostředí a také větší bodový zisk. Zatímco domácí už uhráli dvě remízy, konto debutanta v Serii A stále zeje prázdnotou. I ve vzájemných utkáních je na tom lépe Lecce, tým z jihovýchodní části Itálie vyhrál v minulé sezoně obě – doma 3:0 a venku 1:0.
Už 6. kolo Serie A k sobě svede dva ligové nováčky. Lecce v loňské sezoně opanovalo Serii B, Monza postoupila ze čtvrtého místa přes play-off. V nové soutěži se zatím oba celky trápí, kdo z nich si bodově polepší?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62