Serie A - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Salernitana : AC Milán - 4. ledna 2023   12:30

Salernitana
83' Bonazzoli (L. Coulibaly)
1:2
(0:2)
AC Milán
10' Leão  (Tonali) • 15' Tonali  (Díaz)
Salernitana
Ochoa – Lovato (64. Daniliuc), Radovanović, Fazio (C) – Sambia (84. Valencia), L. Coulibaly, Bohinen (84. Kastanos), Vilhena (63. Bonazzoli), Bradarić – Dia, Piątek.
De Matteis, Fiorillo – Brún, Botheim, Capezzi, Iervolino, Motoc, Pirola.
Fourneau – Giovane, De Meo
Stadio Arechi, Salerno
AC Milán
Tătăruşanu – Calabria (C) (72. Gabbia), Kalulu, Tomori, Hernández – Tonali, Binnásir – Saelemaekers (85. Dest), Díaz (63. De Ketelaere), Leão – Giroud (85. Vranckx).
Mirante, Nava – Bakayoko, Adli, Lazetić, Pobega, Thiaw, Bozzolan.

Je za námi dlouho zcela jasné utkání Salernitany s AC Milán, které ale přeci jen přineslo trochu dramatickou koncovku. Hosté od patnácté minuty vedli 2:0 po rychlých brankách Rafaela Leaa a Sandra Tonaliho, navíc na hřišti jasně dominovali. ¨

Ve druhém poločase byla odvolána branka Brahima Díaze kvůli ofsajdu, pak rozhodčí Fourneau zvrátil své původní rozhodnutí o vyloučení domácího Bradariće a v 83. minutě Salernitana svoji jedinou střelou na branku snížila díky Bonazzolimu, další šanci už si ale vytvořit nedokázala.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 1:10. Střely mimo: 5:1. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 21:13.
90+8'
90+8'
Ještě jedna šance pro hosty! Leao při průniku do pokutového území neustál střet s Daniliucem, míč se odrazil k Hernándezovi, jehož ránu Ochoa vyrazil vedle branky!
90+7'
Rohovému kopu se Milánští ubránili, navíc je Kastanosovi pískán faul na brankáře Tatarusana.
90+7'
Salernitana vybojovala rohový kop a v publiku to pořádně vře.
90+5'
Přihrávku De Ketelaera si Radovanović sklepl směrem na vlastní branku a další skvělý zákrok Ochoy udržel naděje Salernitany!
90+4'
Vranckxovi se několik desítek sekund dařilo držet míč u rohového praporku, pak se k němu sice domácí dostali, ovšem jen na malou chvíli.
90+3'
Následný centr Tonaliho ze standardní situace se neujal, hosté ale zůstávají v držení míče u pokutového území soupeře.
90+2'
Rafael Leao se na levém křídle šikovnou kličkou zbavil Daniliuca, ten pak musel zatáhnout za záchrannou brzdu a dostává žlutou kartu.
90+2'
Theo Hernández po průniku do pokutového území padl k zemi, penaltu ale nevybojoval.
90+1'
Rozhodčí Francesco Fourneau oddaluje závěrečný hvizd o osm nastavených minut.
90'
Vranckx uvolnil před domácí brankou Sergiňa Desta, jenž zakončoval zajímavě patičkou, na Ochou ale nevyzrál!
90'
Leao se snažil vysunout do velké šance De Ketealera, ten ale měl k míči daleko.
89'
Dalšího domácího faulu se dopustil Bonazzoli na Kalulua, hosté už rozehráli na soupeřově polovině.
88'
Diego Valencia se na pravém křídle nedostal k centru přes Hernándeze, jenž odstavil domácího hráče od míče, pak si sám vynutil faul Daniliuca.
87'
Piatek byl faulován u středové čáry, Salernitana se může přesunout na útočnou polovinu.
85'
Střídání v týmu AC Milán:
ze hřiště odchází Olivier Giroud, přichází Aster Vranckx.
85'
ze hřiště odchází Alexis Saelemaekers, přichází Sergiño Dest.
84'
Střídání v týmu US Salernitana 1919:
ze hřiště odchází Emil Bohinen, přichází Grigoris Kastanos.
84'
ze hřiště odchází Junior Sambia, přichází Diego Valencia.
83'
Salernitana právě vstřelila branku!
Salernitaně se povedlo zdramatizovat koncovku zápasu! Výborný pas Lassany Coulibalyho ke vzdálenější tyči dopravil do sítě FEDERICO BONAZZOLI!
82'
Po následné standardní situaci měli hosté další obrovské šance, Giroudovu prudkou střelu ale Ochoa vyrazil a rovněž velmi prudkou dorážku De Ketelaera dalším skvělým zákrokem vykopl!
81'
Další žlutá karta pro domácí, potrestán je Coulibaly za zákrok na Binnásira a příští utkání proti Turínu se jej po páté žluté týkat nebude.
79'
Po čase se otevřela milánská obrana, z čehož mohl těžit Junior Sambia, ten měl dostatek prostoru na zpracování a následnou střelu, tu však po zemi namířil vedle branky.
78'
Giroud ve středu hřiště nedovoleně atakoval Bohinena, domácí ale rychle po rozehrávce zase o míč přišli.
76'
Kontrola byla velmi rychlá a Domagoj Bradarić nakonec dostává jen žlutou kartu, hlavní arbitr tak podruhé po změně stran otáčí své původní rozhodnutí.
76'
Rozhodčí Fourneau se ještě běží podívat na monitor.
75'
Domagoj Bradarić nešetrně přišlápl nohu Kaluluovi a je rovnou vyloučen!
73'
Také druhou žlutou kartu zápasu dostává hrotový útočník, tentokrát ten domácí Krzysztof Piatek, jenž ostře atakoval Sandra Tonaliho.
73'
Alexis Saelemaekers z pravého křídla vnikl do pokutového území, pak ale prováhal ideální možnost na střelu, či přihrávku spoluhráčům.
72'
ze hřiště odchází Davide Calabria, přichází Matteo Gabbia.
70'
Bonazzoli se snažil vysunout do pokutového území Juniora Sambiu, ten ale dostal od svého spoluhráče nepřesnou přihrávku, jež doputovala k Tatarusanovi.
68'
Po ošetření střelce jedné ze dvou francouzských branek v semifinále mistrovství světa se může ve hře pokračovat.
66'
Po nepříjemném střetu s Juniorem Sambiou zůstává ležet na trávníku Theo Hernández, jenž bude zřejmě muset být ošetřen.
64'
ze hřiště odchází Matteo Lovato, přichází Flavius Daniliuc.
63'
ze hřiště odchází Tonny Vilhena, přichází Federico Bonazzoli.
63'
ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Charles De Ketelaere.
62'
Potvrzeno, branka neplatí! Brahim Díaz skutečně byl v momentu Tomoriho střely v postavení mimo hru.
61'
I sám rozhodčí Fourneau se šel podívat na monitor a branka bude zřejmě odvolána.
60'
U videa už se ale dobré dvě minuty zkoumá postavení Brahima Díaze při Tomoriho střele.
58'
AC Milán právě vstřelil branku! Hosté už vedou o tři branky! Po jejich standardní situaci vznikla obrovská skrumáž, míč se odrazil k Tomorimu, jehož střelu tečoval do sítě BRAHIM DÍAZ!
55'
Nepřesný dlouhý nákop Calabrii skončil u brankáře Ochoy, ten rozehrál na své spoluhráče.
53'
Olivieru Giroudovi byl pískán faul na Radovanoviće, Giroud pak bouchl míčem o zem, za což si vysloužil žlutou kartu.
52'
Při nejbližším přerušení se předchozí situace ještě krátce prověřovala u videa, teď už se ale může ve hře pokračovat autovým vhazováním AC Milán na útočné polovině.
51'
Zdálo se, že Piatek dostal kolmici do ofsajdu, rozhodčí ale nechali pokračovat, polského útočníka pak srazil k zemi Tomori, nepískala se ale ani penalta, ani ofsajd.
49'
Defenziva Salernitany má obrovské problémy, Rafael Leao zleva přihrál naprosto volnému Giroudovi, jeho přízemní ránu pokryl Guillermo Ochoa.
48'
Pierre Kalulu přihrál do zajímavé pozice Giroudovi, jenž v tísni nedokázal zblízka postrčit míč směrem na branku!
46'
Po přestávce se pokračuje v zahajovacích sestavách, schopen pokračovat tedy je i Tonny Vilhena, jehož v závěru pvrvního poločasu trápily zdravotní potíže.
46'
Salernitana vstoupila do zápasu aktivně, ovšem vydrželo ji to jen pět minut, pak sice ještě přežila samostatný únik Rafaela Leaa, ještě v první čtvrthodině ale dvakrát inkasovala po brankách právě Leaa a Sandra Tonaliho, AC Milán má od té doby zápas plně pod kontrolou.
45+2'
45+1'
Právě Vilhena dostal přihrávku od Piatka do palebné pozice, střela mu ale vůbec nevyšla.
45+1'
V dresu už je připraven Grigoris Kastanos, Tonny Vilhena tak přeci jen nejspíše nebude schopen pokračovat ve hře.
45+1'
Rozhodčí Fourneau k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené.
45'
Domácí rozjeli rychlou akci do otevřenější milánské obrany, trochu ale vázla souhra a Junior Sambia v závěru této souhry dostal přihrávku za paty, musel se vracet pro míč a nakonec vysoko přestřelil branku.
44'
Teď už se Vilhena vrátil do boje. Jeho pohyb ještě není stoprocentní, po přestávce už by to ale mělo být dobré.
43'
Domácí zatím hrají v deseti, neboť Vilhena zůstává ošetřován za postranní čárou, snaží se rozchodit bolavý šrám, jde to ale jen velmi pomalu a stále značně kulhá.
42'
Ismael Binnásir čistým skluzem ukopl míč rozběhnutému Vilhenovi, ten se těžce zvedá z trávníku.
42'
Hosté zahrávali standardní situaci od postranní čáry, Tonaliho centr ale doletěl přímo do rukavic domácího brankáře.
41'
Další nápor milánského celku, Calabriova prudká přihrávka z pravé straně proletěla předbrankovým prostorem, Leao pak zleva přihrával nepřesně. Matteo Lovato pak málem zaváhal při odkopu z těsné blízkosti vlastní branky, nakonec se mu ale povedlo odehrát míč do bezpečí.
39'
Po centru z levé strany se Giroud pokoušel o akrobatické zakončení přes hlavou, míč ale nedokázal zasáhnout.
38'
Coulibalyho příliš krátký roh hosté snadno odehráli do bezpečí.
37'
Domagoj Bradarić podnikl odvážnou individuální akci po levé straně, následně Calabria srazil míč za hostující branku a Salernitana bude zahrávat svůj již pátý rohový kop.
36'
Přetažený rohový kop Vilheny přeletěl pokutové území a u protějšího rohového praporku zamířil do zámezí, bude se kopat od branky Cipriana Tatarusana.
35'
Boulaye Dia na pravé straně pokutového území vybojoval další rohový kop Salernitany.
34'
Saelemaekersovi je pískána ruka ve středu hřiště, s míčem mohou hrát domácí.
33'
Sandro Tonali v osobním souboji přetlačil Mattea Lovata, jenž byl v roli posledního a míč se odrazil k naprosto volnému Hernándezovi, jenž nepřekonal Ochou, vzápětí byl ale máván Tonalimu ofsajd.
32'
Další skvělá akce hostů! Brahim Díaz vysunul do pokutového území Rafaela Leaa, ten měl míč na dlouhou nohu a trochu se vyhnal z úhlu, tak perfektní patičkou přihrál Giroudovi, jenž zblízka nepřekonal Ochou!
30'
Emil Bohinen byl faulován při průniku útočnou polovinou, provinil se Ismael Binnásir.
28'
Olivier Giroud povedenou patičkou prodloužil míč na Díaze, jeho první střela byla zablokována, druhá mířila za vzdálenější tyč domácí branky.
26'
Brahim Díaz se snažil uvolnit na levé straně pokutového území Tonaliho, ten ale byl zastižen v ofsajdu.
25'
Sandro Tonali se průnikovou přihrávkou snažil vysunout do další šance Rafaela Leaa, ten ale měl tentokrát k míči dále než Guillermo Ochoa.
24'
K Vilhenově rohovému kopu se dostal Piatek, ovšem musel zakončovat ze záklonu a mířil vysoko nad branku.
23'
Domácí sehráli výbornou kombinaci v pokutovém území soupeře a ke střele se dostal jejich nejlepší střelec Boulaye Dia, jeho rána je ale nadražena Tomorim vysoko nad branku.
21'
Binnásirův centr mířil velmi nebezpečně do předbrankového prostoru, Olivier Giroud ale byl přidržen a k míči se nedostal.
20'
Tečovaná střela Brahima Díaze proletěla vedle domácí branky, následovat bude rohový kop.
18'
Příliš krátkému centru Ismaela Binnásira se domácí defenziva ubránila.
17'
Hosté jsou při chuti a budou zahrávat standardní situaci od postranní čáry.
15'
AC Milán právě vstřelil branku! Obrovská euforie v sektoru hostujících fanoušků! Leao pronikl po levém křídle, jeho přihrávka před branku byla odražena k Tonalimu, jehož střela si sice neproklestila cestu až k Ochoovi, míč se ale odrazil k Díazovi, po jehož sklepnutí už SANDRO TONALI prostřelil vše, co mu stálo v cestě do sítě!
13'
Olivier Giroud se snažil atakovat Ochou při rozehrávce, ten stihl před francouzským útočníkem míč odkopnout alespoň do zámezí.
10'
AC Milán právě vstřelil branku! Hosté se ujímají vedení! Sandro Tonali u postranní čáry skvělou přihrávkou z první vysunul do dalšího úniku RAFAELA LEAA, ten si posunul míč kolem Ochoy a z úhlu nasměroval míč do odkryté svatyně! Pak hned běžel poděkovat za skvělou přihrávku Tonalimu.
9'
Další možnost hostů, Calabriův centr našel před brankou naprosto osamoceného Girouda, ten ale hlavou branku minul, navíc mu je máván ofsajd.
8'
Centr Domagoje Bradariće postrádal přesnost, míče se zmocnil Ciprian Tatarusanu.
7'
První tutovka zápasu! Rafael Leao se prosmýkl přes domácí obránce až do samostatného úniku, na sedmatřicetiletou hvězdu v brance Salernitany si ale nepřišel!
6'
Poprvé se snažili zahrozit také vysoce favorizovaní hosté, Díazův přízemní centr ale doputoval přímo k brankáři Ochoovi, ten si připisuje první kontakt s míčem v italské lize.
5'
Vilhenův rohový kop stáhl ze vzduchu brankář Ciprian Tatarusanu.
5'
Krzysztof Piatek podnikl individuální akci po útočné polovině, zakončil ji střelou z dálky, která byla sražena na další rohový kop.
4'
Centr od praporku se vůbec nepovedl a hosté se snadno ubránili.
4'
Vilhenův centr ze standardní situace byl prodloužen Giroudem za branku, Hernández pak odkopával míč zpoza brankové čáry a domácí tak budou zahrávat i první rohový kop.
3'
Nadále pokračuje aktivní úvod domácích, Junior Sambia byl faulován Tonalim u postranní čáry, následovat bude standardní situace pro Salernitanu.
1'
Salernitana oblékla červeno-modrou kombinaci, hosté z Milána hrají celí v bílém.
1'
Domácí vtrhli do zápasu ofenzivně, při akci po pravé straně ale byl Tonny Vilhena přistižen v ofsajdu.
1'
Jelikož se jedná o první kolo italské Serie A od úmrtí Pelého, tak všem dnešním zápasům předchází uctění památky tohoto fotbalového krále.
Čtveřice rozhodčích v čele s Francescem Fourneauem přivedla fotbalisty na trávník Stadia Arechi, utkání bude brzy zahájeno.

Salernitana do něj vstupuje i s nejnovější posilou, mexickým legendárním brankářem Guillermem Ochoou.

US Salernitana 1919: Ochoa – Lovato, Radovanović, Fazio (C) – Sambia, M. Coulibaly, Bohinen, Vilhena, Bradarić – Dia, Piątek.
Náhradníci: De Matteis, Fiorillo – Brún, Botheim, Bonazzoli, Capezzi, Daniliuc, Iervolino, Valencia, Kastanos, Motoc, Pirola.
Trenér: Davide Nicola

AC Milán: Tătăruşanu – Calabria (C), Kalulu, Tomori, Hernández – Tonali, Binnásir – Saelemaekers, Díaz, Leão – Giroud.
Náhradníci: Mirante – Bakayoko, Adli, Dest, Gabbia, De Ketelaere, Lazetić, Vranckx, Pobega, Thiaw.
Trenér: Stefano Pioli

Rozhodčí: Fourneau – Giovane, De Meo.
AC Milán

AC Milán v posledním kole před dlouhou reprezentační přestávkou napravil nečekanou bodovou ztrátu z remízy 0:0 v Cremonese domácí výhrou nad Fiorentinou, byť ji docílil až díky vlastní brance Nikoly Milenkoviće z 91. minuty zápasu.

V tabulce jsou rossoneri na druhém místě se ztrátou osmi bodů na výrazně odskočenou Neapol, sezóná ale ještě stále není ani ve své polovině a v Miláně rozhodně ještě mohou cílit i na obhajobu mistrovského titulu, byť si nemohou dovolit bodové ztráty s týmy z druhé poloviny tabulky jako je dnes Salernitana.

I po dlouhé pauze zůstávají mimo hru Fode Ballo-Touré, Ante Rebić, Divock Origi, Alessandro Florenzi i Zlatan Ibrahimović, navíc nejistý je start i Júniora Messiase a Mika Maignana. Chybět by ale neměli oba Francouzi, kteří si zahráli ve finále mistrovství světa, tedy Theo Hernández a Olivier Giroud.
US Salernitana 1919

Salernitaně loni totálně utekla první polovina soutěže a měla velké starosti, aby se dokázala zachránit. Do tohoto ročníku vstoupila mnohem lépe a v jednu chvíli se zdálo, že by mohla zabojovat i o evropské poháry, byť pak ji nevyšel závěr první části sezóny před mistrovstvím světa, kdy ze tří kol uhrála jediný bod.

V tabulce tak Salernitana je aktuálně dvanáctá se ziskem 17 bodů z patnácti zápasů, na sestupové pásmo ale stále disponuje luxusním desetibodovým náskokem.

Kvůli zranění kolene chybí Pasquale Mazzocchi, nejistý pak je start Norberta Gyömbera kvůli potížím se zadním stehenním svalem. Kvůli červené kartě z posledního zápasu s Monzou je mimo hru veterán Antonio Candreva.
Hezké středeční poledne, nabitý program 16. kola italské Serie A startuje v Salernu, kde se domácí Salernitana střetne s obhájcem titulu AC Milán.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62