Serie A - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sampdoria : Spezia - 22. dubna 2023   20:45

Sampdoria
23' Amione (Augello)
1:1
(1:0)
Spezia
59' Verde  (S. Bastoni)
Sampdoria
N. Ravaglia – Günter, Murillo (72. Djuričić), Amione (78. Oikonomou) – Zanoli, Léris, Rincón, Winks (79. İlkhan), Augello – Lammers (72. J. Rodríguez) – Gabbiadini (C).
Tantalocchi, Türk – Paoletti, Cuisance, Murru, Malagrida, Quagliarella.
Maresca – Colarossi, Capaldo
Stadio Luigi Ferraris, Janov
Spezia
Zoet – Amian, Nikolaou (90+4. Caldara), Wiśniewski, S. Bastoni (79. Reca) – Ekdal (90+4. Kovalenko), Esposito, Bourabia (79. Agudelo) – Gyasi (C), Nzola, Maldini (31. Verde).
Marchetti, Drągowski – Šomurodov, Sala, Cipot, Ferrer, Krollis.

Utkání je u konce a zejména u domácího celku nemůže panovat spokojenost. Po pauze jsme sledovali postupně rostoucí tlak Spezie, který byl korunován v 59. minutě, kdy se k hlavičce dostal Daniele Verde a překonal marně se natahujícího Ravagliu. Pro janovské to znamenalo se vrhnout do útoku, jenže veškeré šance skončily vedle Zoetovy brány. Výsledek 1:1 znamená, že Sampdoria je stále poslední se 17 body, Spezia je s 27 body na 17. místě.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 7:6. Rohy: 9:9. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 9:11.
90+13'
90+12'
Už je to hlavně ze strany Sampdorie hodně na náhodu. Vypadá to na remízový výsledek.
90+11'
Roh Spezii nevyšel, domácí se však se svým protiútokem daleko nedostali.
90+10'
Rozhodnutí měl na noze hostující Kovalenko, stačilo jen, aby sklepl centr z pravé strany. Zblízka mu ale míč skočil pod nohou. Byla v tom však teč a bude tu ještě jeden roh.
90+9'
Faul hostů, Sampdoria bude posílat nakopávaný míč směrem k vápnu a bude doufat, že se to ujme.
90+8'
Po rohu se pískal útočný faul na gólmana, Ravaglia leží u své levé tyče.
90+7'
Spezia podnikla rychlý výpad, Nzola si to už namířil do vápna, kde ale ztratil rovnováhu, v pádu ale stačil přiklepnout na Bastoniho, jehož střela byla sražena na roh.
90+6'
Hostující Reca vypadal chvíli otřeseně, už je ale zase připraven pokračovat.
90+5'
Hosté se teď snaží závěr kouskovat, nechtějí se už pouštět do nějakých bláznivin.
90+4'
Střídání v týmu Spezia Calcio:
ze hřiště odchází Albin Ekdal, přichází Viktor Kovalenko.
90+4'
ze hřiště odchází Dimitris Nikolaou, přichází Mattia Caldara.
90+3'
Kontrolovalo se video, zda jeden z hostů nehrál ve vápně rukou, ale po krátké chvilce dal sudí pokyn, aby se pokračovalo ve hře.
90+2'
Sampdoria ví, že bod je málo, že potřebuje vyhrát. A tak pospíchá směrem kupředu.
90+1'
Rodríguez nyní sklepl míč na Zanoliho, ten zakončoval z pravé strany, ale Zoet jeho ránu vykopl! Roh.
89'
Na opačné straně se o útok a zakončení snažil Ekdal, jenže byl zablokován a nevybojoval ani roh.
88'
Šance Sampdorie na vedení! Na roh si nejvýše naskočil Koray Günter a jeho křížná hlavička skončila těsně vedle! Trenér pak jen zklamaně skryl obličej v dlaních.
87'
O něco dále to dotáhli Zanoli s Rincónem, pro svůj tým vybojovali alespoň rohový kop.
86'
A nevyšlo to ani v další postupné akci...
85'
Po delší době se domácí dostali k míči, všemu ale chybí moment překvapení, není prostě kudy.
84'
Hostující celek drží hru na útočné polovině, remízový stav bude zřejmě Spezii stačit. U Sampdorie se to ale říci nedá...
83'
Verdemu se sice rohový kop nepovedl, ale může si to vylepšit autovým vhazováním. Spezia ale bude útočit do plných.
82'
Nakonec tu ale bude roh pro hostující tým.
81'
Domácí se dopustili na útočné polovině faulu, Spezia teď moc nepospíchá.
80'
Na trávníku posedává hostující Wiśniewski, ten schytal do hlavy nepříjemný úder. Bude ale moci pokračovat.
79'
ze hřiště odchází Simone Bastoni, přichází Arkadiusz Reca.
79'
ze hřiště odchází Mehdi Bourabia, přichází Kevin Agudelo.
79'
Střídání v týmu UC Sampdoria:
ze hřiště odchází Harry Winks, přichází Emirhan İlkhan.
78'
ze hřiště odchází Bruno Amione, přichází Marios Oikonomou.
76'
Ravaglia se chystá k odkopu od své branky, nemá ale zatím komu.
75'
Amione chyboval, ztratil míč a pustil tak Spezii do brejku. Ten potáhl Ekdal a možná mohl sám zakončit. Rozhodl se však ještě přihrávat a to už vracející se obrana Sampdorie pokryla.
73'
Žlutá karta i na straně hostů, za ostrý zákrok na Lérise ji dostal Simone Bastoni.
72'
ze hřiště odchází Jeison Murillo, přichází Filip Djuričić.
72'
ze hřiště odchází Sam Lammers, přichází Jesé Rodríguez.
71'
Roh i na opačné straně, Sampdoria se po centru ještě na chvíli zdržela ve vápně, ale bez ohrožení Zoetovy branky.
69'
Ten už tak nebezpečný nebyl a už se odkopává od Ravagliovy branky.
68'
Rána z přímého kopu byla tečována a padala pod Ravagliovou břevno. Ten se zvládl vymrštit a míč vyrazit na roh.
67'
Je tu první žlutá karta utkání, za Gyasiho stažení ji dostal domácí Koray Günter.
65'
Je to teď na jednu branku, na tu domácí, Ravaglia si musí dávat pozor na každý výpad Spezie.
64'
Moc nescházelo a hosté už vedli! Na centr z pravé strany si u zadní tyče naběhl Verde, ve skluzu sklepával, jenže to šlo těsně vedle a k dorážce se o kousíček nedostal ani Bastoni!
62'
Akce hostů nyní skončila ještě před šestnáctkou, Sampdoria jde do pomalého protiútoku.
60'
No a Spezia pospíchá, cítí, že je tu velká šance na obrat ve skóre.
59'
Spezia právě vstřelila branku!
Je srovnáno! Domácí si už nějakou tu chvíli koledovali a nyní už to přišlo. První centr sice ještě Sampdoria nějak odvrátila, ale na ten další si naskočil DANIELE VERDE a nejmenší hráč na hřišti se prosadil prudkou hlavičkou. Ravaglia na míč nedosáhl a je to 1:1.
57'
Málem bylo srovnáno! Na centr se nejlépe dostal Amian, přeskočil Rincóna, ale hlavičkoval těsně vedle!
57'
Nepřesný cent i v podání hostů, tady to ale bude ještě pokračovat rohovým kopem.
55'
Pravou stranou potáhl Zanoli a snažil se prudkou přihrávku najít Gabbiadiniho. Jenže jeho přihrávka nebyla na něj vůbec přesná.
55'
Rozehrávka rohu povedená nebyla, míč skončil mimo hrací plochu a Ravaglia může v klidu zahájit akci Sampdorie.
54'
Protiútok Spezie zakončil Verde a po jasné Murillově teči skončila rána kousek nad břevnem. Roh pro hosty.
53'
Je to tak, Ravaglia rozehrává od své branky.
52'
Sudí už má míč ve svých rukou, a vypadá to, že konečně budeme hrát.
50'
Hlasatel už upozornil diváky, aby neházeli na hrací plochu pyrotechniku, zatím to ale nevypadá, že bychom zase začali hrát.
48'
Stále nehrajeme, je potřeba uhasit pyrotechniku a také počkat, až se rozplyne hustá mlha.
46'
Hned v úvodu druhé půle tu máme přestávku, neboť na trávníku přistálo několik světlic a dýmovnic a vybuchlo i pár dělobuchů.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:48.
Je za námi první půle, která byla zprvu velmi akční z obou stran a oba gólmani se museli na svých územích hodně činit. S postupem času se Sampdoria začala dostávat do náporu, ale mohla sama inkasovat – stačilo jen, aby Gyasi dosáhl na centr k zadní tyči... No a tak prakticky vzápětí udeřilo na opačné straně, když se po rohu prosadil hlavou Bruno Amione a otevřel skóre. Spezia to nechtěla nechat jen tak, snažila se o srovnání a šance měli Verde a Bourabia. Ránu prvního ale vyrazil Ravaglia a ta druhá skončila nad brankou. Sampdoria si tak nakonec odnesla do šaten vedení 1:0.
45+3'
45+2'
Přímý kop byl rozehrán jako signál na Nzolu, tomu ale ve vápně odskočil míč od kopačky.
45'
V úplném závěru se píská přímý kop pro hostující tým. Hráči Sampdorie sice reklamovali Espositovu ruku, ale sudí viděl šlapák na jeho osobu.
43'
Závě půle se nese v poklidnějším duchu, kde už vidět, že nikdo nechce před odchodem do šaten udělat nějakou velkou chybu.
41'
Hosté zahodili velkou šanci na srovnání. Amian posunul míč na Bourabiu, ten byl na hranici malého vápna zcela volný, ale zblízka branku překopl!
40'
Trocha nepřesností na obou stranách, nyní se o nějakou tu lepší akci pokouší hostující Spezia.
38'
Hodně nepřesný centr domácího Augella z levé strany, navíc se stejně mával a pískal ofsajd.
36'
Domácí Léris nejprve na půlce zboural Nikolaoua, poté podnikl rychlý výpad pravou stranou, ale při pokusu o kličku o míč přišel.
34'
O malou chvíli později se snažil Ravagliu překvapit Verde a jeho dělovka z úhlu nadělala brankáři docela potíže. Ten ji jen tak tak vyrazil!
33'
Ve vápně se o zakončení snažili Nzola a Gyasiho a druhý jmenovaný střílel zblízka. Jenže pouze do jednoho z obránců.
32'
Spezia se začíná po několika pasivnějších minutách probírat a snaží se nepříznivé skóre srovnat.
31'
ze hřiště odchází Daniel Maldini, přichází Daniele Verde.
30'
A skutečně se bude muset střídat. Pro Maldiniho zápas končí, rychle se připravuje Verde.
30'
Z hrací plochy nyní kulhá hostující Maldini, musí musí mu pomáhat týmový lékař a zatím to nevypadá, že by mohl pokračovat.
28'
Lammers se snažil protlačit míč přes Zoeta, toho skutečně překonal, ale gólmana zvládl u brankové čáry zastoupit jeden z obránců!
28'
Prudká střela z odraženého míče, obrana Spezie to jen tak tak zvládla zastavit.
26'
Bastoni si chtěl dát na přímáku záležet, ale se zdí překopl i Ravagliovu branku.
25'
Spezia bude moci zareagovat z přímého kopu, Ravaglia si už staví bytelnou zeď.
23'
Sampdoria právě vstřelila branku!
No a udeřilo na opačné straně! Augello rozehrál rohový kop, na jeho centr si nejvýše naskočil BRUNO AMIONE a i když si gólman Zoet na míč sáhl, tak prudká hlavička skončila v síti – 1:0!
21'
Moc nescházelo a hosté vedli. Po akci levou stranou přilétl na zadní tyč centr, na který si nabíhal Gyasi, ale scházel mu možná půlkrok. Už ale samotný pas nevypadal zle.
20'
Máme tu pauzu, na trávníku probíhá ošetřování Harryho Winkse, ten se drží za záda.
19'
Ani tentokrát se domácí na branku netrefili, Winksova střela zpoza vápna letěla vysoko nad.
18'
Tvrdý střet u pomezní čáry, osobní souboj odnesl hostující Maldini. Spezia rozehrává.
17'
Nevyšlo to ani Gabbiadinimu, ten se zprava posunul na střed, ale jeho rána po zemi šla velký kus vedle branky.
16'
Sampdoria začíná pozvolna zvyšovat aktivitu a tlačí hostující celek před vlastní šestnáctku. Zatím tomu ale chybí více přesnosti.
14'
Malá domů na Zoeta, ten měl dostatek času na poklidnou rozehrávku po zemi.
12'
Samotná rozehra povedená moc nebyla, ale akce pokračovala a do vápna přiletěl další centr. Lérisova hlavička však prolétla kousek nad brankou!
12'
Další rohový kop pro UC Sampdorii, u míče je už nachystán Tommaso Augello.
10'
Rozehrávka od rohového praporku se hostům vůbec nepovedla, signál letěl do neobsazených míst.
9'
M'bala Nzola se dostal k ráně z pravé strany, technickým pokusem ale trefil blokujícího Güntera. Roh pro Spezii.
8'
Hosté kombinují na u středové čáry, aby pak poslali dopředu přihrávku na Gyasiho, Bylo to moc prudké, bude se odkopávat od Ravagliovy branky.
7'
Přenesení hry na pravou stranu, Ekdal se ale k míči nedostal, domácí vysoký pas zvládli odvrátit.
6'
Spezia postavila velký kus před šestnáctkou obranný val, na něm se domácí teď bortí a přichází o míč.
5'
Už zase Sampdoria, tentokrát ale byla celá akce zastavena ještě před šestnáctkou.
4'
Úvod zápasu je tak hodně aktivní, oba celky se pustily do velkého útočení a gólmani se tak nenudí.
3'
Nakonec z toho byly rohy hned dva, po druhé rozehře ale následoval kontr hostů, do zakončení se dostal Ekdal, jeho střelu po zemi ale pokryl připravený Ravaglia.
2'
Sampdoria se hned v úvodu dostala na útočnou polovinu a vybojovala si rohový kop.
1'

UC Sampdoria: N. Ravaglia – Günter, Murillo, Amione – Zanoli, Léris, Rincón, Winks, Augello – Lammers – Gabbiadini (C).
Náhradníci: Tantalocchi, Türk – Paoletti, Djuričić, J. Rodríguez, Cuisance, Murru, Malagrida, Quagliarella, Oikonomou, İlkhan
Trenér: Dejan Stanković

Spezia Calcio: Zoet – Amian, Nikolaou, Wiśniewski, S. Bastoni – Ekdal, Esposito, Bourabia – Gyasi (C), Nzola, Maldini.
Náhradníci: Marchetti, Drągowski – Šomurodov, Verde, Sala, Cipot, Reca, Kovalenko, Agudelo, Ferrer, Krollis, Caldara.
Trenér: Leonardo Semplici

Rozhodčí: Maresca – Colarossi, Capaldo.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stadio Comunale Luigi Ferraris začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Fabio Maresca, kterému budou na pomezí asistovat Valerio Colarossi a Pasquale Capaldo.
UC Sampdoria

Domácí tým je na tom opravdu hodně špatně, neboť na posledním místě má pouze 16 bodů a na první nesestupovou příčku ztrácí už plných deset bodů. V minulém kole tým ale zabojoval a získal alespoň bod za remízu 1:1 na půdě Lecce. Každopádně cesta za záchranou bude opravdu těžká a Sampdoria si už nemůže dovolit ztrácet.

Spezia Calcio

Ani hosté na tom nejdou zrovna nejlépe, jsou právě tím tým, který je těsně nad sestupovými příčkami a tříbodovým náskokem na osmnáctou Veronu. Spezia čeká na výhru už čtyři kola a naposledy doma schytala nepříjemnou porážku 0:3 od římského Lazia. Dnes tak budeme sledovat opravdu důležitý záchranářský souboj.
Dobrý večer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 31. kola mezi týmy UC Sampdoria a Spezia Calcio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62