Serie A - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Spezia : Fiorentina - 30. října 2022   15:00

Spezia
35' Nzola (Ekdal)
1:2
(1:1)
Fiorentina
14' Milenković  (Biraghi) • 90' Cabral
Spezia
Drągowski – Ampadu, Kiwior, Nikolaou – Reca (60. Amian), Ekdal, Bourabia, Agudelo, Holm (68. Strelec) – Gyasi (C) (84. Hristov), Nzola.
Zoet, Zovko – Beck, Caldara, Ellertsson, Ferrer, Maldini, Nguiamba, Sala, Sanca, Sher, Verde.
Massa – Passeri, Costanzo
Stadio Alberto Picco, La Spezia
Fiorentina
P. Terracciano – Dodô (77. Terzić), Milenković, Lu. Martínez, Biraghi (C) – Bonaventura (62. Saponara), Amrábat (46. Duncan), Mandragora – Ikoné (90+2. Maleh), Jović (77. Cabral), Kouamé.
Cerofolini, Gollini – Barák, Bianco, Igor, Ranieri, Venuti, Żurkowski.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 3:8. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 19:14.
Viola se posouvá na dvanácté místo. Spezia je šestnáctá.
V souboji dvou týmů, které před dneškem čtyřikrát v řadě nevyhrály, byla šťastnější Fiorentina. V první půli svůj náskok ztratila, když na hlavičku Milenkoviće odpověděl Nzola. Ve druhé půli už hosté diktovali tempo a v přesilové hře urvali v 90. minutě vítězství z dorážky Cabrala.
90+7'
90+7'
Maleh promarnil šanci na navýšení náskoku. Běžel sám na bránu. Střílel ale zbytečně brzy a Dragowskimu nepřidělal žádnou práci.
90+6'
Bourabiův centr ani nedoletěl před branku. Míč skončil na půlce a to už vypadá s domácími nadějemi na bodový zisk bledě.
90+5'
Ještě jedna žlutá karta a standardka pro Spezii. Hristova na samotné hranici pokutového území stáhl k zemi Maleh.
90+4'
Žlutá karta pro tým Spezia Calcio (M'bala Nzola).
90+3'
Mandragora nespěchá na nohy poté, co se stal obětí Strelcova faulu. Fiorentina je blízko třem bodům.
90+2'
Střídání v týmu ACF Fiorentina:
ze hřiště odchází Jonathan Ikoné, přichází Youssef Maleh.
90'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Fialky v poslední minutě normální hrací doby strhávají vedení na svou stranu! Ikoné uvolnil za obranu Kouamého, jenž vracel míč pod sebe. Saponarovu tečovanou střelu Dragowski vyrazil, ale záhy nemohl nic dělat s dorážkou ARTHURA CABRALA. Na brankové čáře stojícímu Kiwiorovi smolně prolétl míč mezi nohama do sítě.
89'
Nzola se srdnatě pral s Milenkovićem. Kvůli útočnému faulu se míč vrací do držení Fiorentiny.
88'
Ikoného na pravé straně doplnil centrující Terzić. Bez souboje u penalty hlavičkoval Cabral, ovšem Dragowski nedostatečně umístěný pokus zastavil v rukavicích.
86'
Kiwior využil faulu na svou osobu k ukrojení cenných sekund. Netřeba pochybovat o tom, že Spezii bude bod bohatě stačit.
85'
Biraghiho centr domácí obrana vrátila před vápno. Levačkou z dálky pálil Mandragora, jenže záda spoluhráče Martíneze posunula trajektorii míče mimo tři tyče.
84'
Střídání v týmu Spezia Calcio:
ze hřiště odchází Emmanuel Gyasi, přichází Petko Hristov.
82'
Spezia bude absolvovat koncovkou zápasu v deseti! Za nešetrný útok na holeň Arthura Cabrala skutečně Dimitris Nikolaou spatřil červenou kartu.
81'
Střídání rozhodčí prozatím nedovolili. Massa se šel podívat na video a podle všeho bude posuzovat možnou červenou kartu za předchozí zákrok Nikolaua.
80'
Nikolau ve skluzu přejel holeň Cabrala. Hra je přerušena a toho domácí kouč Gotti využije ke střídání.
79'
Agudelo vedl míč v brejku tři na tři. Z možných variant si vybral přihrávku na Strelce, jehož pád po souboji s Biraghim nevyvolal žádnou reakci rozhodčího Massy.
77'
ze hřiště odchází Dodô, přichází Aleksa Terzić.
77'
ze hřiště odchází Luka Jović, přichází Arthur Cabral.
76'
Budíček pro Terracciana! Po rohovém kopu se musel natáhnout ke své pravé tyči, aby vyškrábl dobře mířený pokus Strelce z hranice vápna.
75'
Dodô stál v cestě Bourabiovy přihrávky. Nekontrolovaným zákrokem uklidil míč na roh.
73'
Bolestivý střet mezi Agudelem a Dodem. Větší vinu na tom nese domácí záložník. Massa každopádně nic nelegálního neviděl.
72'
Luka Jović přijal pěknou nahrávku Mandragory. Přes Kiwiora si udělal místo na střelu z osmnácti metrů a poslal ji kousek vedle levé tyče.
71'
Realizace přímého kopu Fiorentině ani trochu nevyšla. Gyasi vystartoval proti Biraghimu a střelu mu hned v první fázi zablokoval.
70'
Christian Kouamé se nebezpečně rychle řítil k pokutovému území. Zezadu mu o nohy brnkl Amian. Kromě žluté karty se chystá nebezpečný trestňák.
69'
Biraghi se snažil uvolnit u rohu vápna. Zbyla mu jen varianta přihrávky na Ikoného, jenž z dvaceti metrů nepřekvapil Dragowského střelou na střed brány.
68'
ze hřiště odchází Emil Holm, přichází Dávid Strelec.
67'
Zdravotní problémy hlásí Emil Holm. Na střídačce se urychleně strojí do dresu Strelec.
66'
Na svou obranu se trenér Gotti může spolehnout. Další superlativa si vysloužil Jakub Kiwior, který nepustil na bránu projektil Ikoného.
65'
Spezia už dlouho nevystrčila útočná tykadla. Gyasi s Nzolou si po změně stran skoro nekopli do míče.
63'
Saponara se ihned angažoval průnikem za roh pokutového území. Nachystanou zásilku na Kouamého nedoručil kvůli přítomnosti Ampadua.
62'
ze hřiště odchází Giacomo Bonaventura, přichází Riccardo Saponara.
61'
Zbývající půlhodinu odehraje se žlutým varováním Albin Ekdal, jenž rezolutně uťal přechod Duncana.
60'
ze hřiště odchází Arkadiusz Reca, přichází Kelvin Amian.
58'
Terracciano se rozhodl jít pro Bourabiův centr ze standardky. Míč nejistě vyrazil a ještě se musel zkoncentrovat na jednu nabídku od Recy.
57'
Rozhodčí Massa má na startu druhé půle hodně práce. Nyní jeho pozornosti neušel přestupek Duncana na Agudela.
56'
Kouamé vracel balon mezi penaltu a malé vápno. Trochu místa měl Jović, nicméně hlavičku nasměroval vedle levé tyče.
55'
U pomezní čáry byl Ampaduem zezadu naremplován Bonaventura. Nařízena je další standardní situace.
54'
Spezia přečkala několik krušných chvilek. Prostřednictvím faulu na Boruabiu už bude mít na chvíli klid.
53'
Bonaventura z ostrého úhlu rval míč do malého vápna. Dragowski ho nohou vykopl před vápno, odkud další z hostů pálil nad.
52'
Opět díra v domácí záloze. Duncan přihrál Mandragorovi, jehož dalekonosná rána byla sražená. Z podstatně lepší pozice zkusil štěstí i Kouamé, kterému zhatila střelu teč Kiwiora.
51'
Kouamému se to otevřelo na ose. Na zakončení to bylo ještě daleko, o kus dál mu sebral míč Dimitris Nikolaou.
50'
Není to tak živelný začátek poločasu, jako zhruba před hodinou. Další z velkého přerušení způsobil faul na Duncana.
49'
Holm v rohu tlačil na Biraghiho. V presinku mu byl odpískán faul, takže se Fiorentina může s větším klidem přesunout do bezpečnějších míst.
48'
Bourabia přenesl těžiště na pravou stranu. Holmův centr nekompromisně odkopl čerstvý Duncan.
47'
Domácí získali míč ve středovém kruhu. Gyasi se s ním posouval směrem k vápnu, aby ve finále napálil vlastního spoluhráče Agudela.
46'
ze hřiště odchází Sofján Amrábat, přichází Alfred Duncan.
46'
Žluté karty: 2 – 2.
Spezia byla od prvních minut nebezpečná. Šance ale neproměnila a ve čtrnácté minutě naopak musela lovit míč z Dragowského brány, kam zapadla hlavička Milenkoviće. Sympatický výkon domácího týmu každopádně přetrval. V 35. minutě přišla odměna v podobě vyrovnávajícího gólu Nzoly.
45+1'
45+1'
Nastavuje se 1 minuta.
45'
Znovu se o slovo přihlásil Ikoné. I v tomto případě si to chystal na levačku, kterou z patnácti metrů trefil Kiwiora.
45'
Rychlík Ikoné se z rohu vápna přesunul blíže středu. Rána levačkou byla z jeho strany masivně nepřesná.
44'
Bonaventuru z druhé vlny doplnil Bonaventura. Ten už chtěl cpát míč do ohně, ale narazil na první překážku v osobě Ampadua.
43'
Nzola spěchal za nakopnutým míčem. Proti sobě měl Lucase Martíneze, kterého poslal na zem útočným faulem.
42'
Poprvé od zahájení zápasu se hra uklidnila.
39'
Dimitris Nikolaou uzavřel domácí snažení skoro až zbytečnou střelou z dálky. Terracciano bude vykopávat.
38'
Dodô si nevěděl rady s Agudelem, jenž centr z levého křídla o kousek přetáhl. Holm ani nemohl usilovat o hlavičku.
37'
Cristiano Biraghi prováděl standardku Fiorentiny. Podobné následky jako ta předchozí ale neměla, odraz od Lucase Martíneze neznamenal pro branku Dragowského žádné nebezpečí.
36'
Slavíci diváky znervóznělo čekání na definitivní verdikt videorozhodčích. O ofsajd dle všeho nešlo, takže stav 1:1 platí.
35'
Spezia právě vstřelila branku!
Bourabiův centr odhlavičkoval Jović na protější stranu, odkud přilétl další nebezpečný míč. Ten si po odrazu od Ekdala našel M´BALA NZOLA a z rohu malého vápna zařídil vyrovnání na 1:1.
34'
Agudelo sváděl souboj s Kouamém. Posouzeno to bylo jako faul útočníka Fiorentiny. Chystá se další standardka.
33'
Terracciano zavřel přední tyč. Agudelův pokus z nulového úhlu tak neměl kudy propadnout do sítě.
32'
Hraje se opravdu od podlahy. Nzola na půlce agresivně naběhl do Lucase Martíneze. Tentokrát je to bez karty.
31'
Držení míče: 56 % – 44 %.
30'
Holm byl krátký na prodloužený centr z další standardní situace. Míč dostává k rozehrávce brankář Pietro Terracciano.
29'
Díky Jovićovi nebylo z rohu nic. Domácímu týmu ale míč zůstane, srbský útočník o malý moment později tvrdě atakoval Ampadua.
28'
Exekuce rohu se odkládá. V nezbytné tlačenici před brankou skončil na zemi Dodô. Lekci o slušném chování dostává Gyasi.
27'
Spezia využila dlouhý aut k zisku rohového kopu. Míč putoval za koncovou čáru od pleše Sofjána Amrábata.
26'
Lucas Martínez měl velký problém s důrazem Nzoly. Obránce Fiorentiny zachránil zapískaný útočný faul.
24'
Gyasi se pokoušel akrobaticky zasáhnout míč. Vůči hlavě Milenkoviće to bylo velmi nebezpečné, takže se konal další karetní trest.
22'
Bourabia to nezkoušel přímo na branku. Krásným nákopem vytvořil hlavičku Nzoly, kterou Terracciano reflexivně vytáhl mimo bránu.
21'
Další faul za kartu. Sofján Amrábat na ose podrazil Emila Holma. Pro Maročana je to už sedmá žlutá v této sezóně.
20'
Ikoné šel přemotivovaně do skluzu. Sestřelil Agudela a rozhodčí okamžitě přispěchal se žlutou kartou.
20'
Kouamé si vpravo narazil s Bonaventurou. Pokračoval Ikoné, jenže dal těžkou přihrávku k noze Joviće.
19'
Ampadu dal dlouhý pas do rohu hřiště. Bojoval tam Holm, ale podle pomezního už se míč ocitl za postranní čarou.
18'
Už to mohlo být o dva góly! Ikoné zády brance přihrál do druhé vlny na Joviće a ten z jedničky orazítkoval ze svého pohledu levou tyč. Kouame levačkou dorážel mimo.
16'
Gyasi to měl u levé postranní čáry hodně těžké. Proti Dodôvi a Milenkovićovi neuhrál ani kýžený aut.
14'
Viola ze své první šance skóruje! Reca poskytl hostům rohový kop. Biraghi ho kopl na přední tyč a NIKOLA MILENKOVIĆ ho hlavou prodloužil za zkoprnělého Dragowského.
13'
Lucas Martínez vylekal svého gólmana nelogickou malou domů. Málem mu ji ukradl napadající Nzola.
12'
Ze standardky Bourabii nic závratného nevykvetlo. Neposedný míč zasáhl ruku některého z útočících hráčů.
11'
Terracciano potěšil domácí publikum odkopem do autu. Vzápětí došlo k nedovolenému zákroku Bonaventury.
10'
První minuty běží ve svižném tempu. Zatím máme zaděláno na zajímavou ofenzivní partii.
8'
Bonaventura pronikl do vápna, ale vzduchem míč před branku nepředal. Na druhé straně Terracciano urgentně padl pod nohy nastartovaného Gyasiho.
7'
Dimitris Nikolau nechtěl Ikoného nechat rozběhnout. Taktickým faulem si řekl o žlutou kartu.
6'
Emmanuel Gyasi na pětníku ošálil Milenkoviće s Lucasem Martínezem. Uvolnil se ke střele a to znamenalo další práci pro Terracciana.
5'
Violu bezprostředně po Biraghiho autu z vlastní poloviny přibrzdil ofsajd Joviće.
4'
Znovu starosti pro hostující defenzivu. Střílený pas na malé vápno před Gyasim odpálil Dodô.
3'
Gyasi se vpádu přiřítil do první šance. Terracciano míč vyrazil díky tomu, že letěl přímo k jeho rukavicím.
2'
Zahajovací výkop měli hosté, kteří nastupují ve fialových dresech. Spezia je v bílém.
1'

Spezia Calcio: Drągowski – Ampadu, Kiwior, Nikolaou – Reca, Ekdal, Bourabia, Agudelo, Holm – Gyasi (C), Nzola.
Náhradníci: Zoet, Zovko – Amian, Beck, Caldara, Ellertsson, Ferrer, Hristov, Maldini, Nguiamba, Sala, Sanca, Sher, Strelec, Verde.
Trenér: Luca Gotti

ACF Fiorentina: P. Terracciano – Dodô, Milenković, Lu. Martínez, Biraghi (C) – Bonaventura, Amrábat, Mandragora – Ikoné, Jović, Kouamé.
Náhradníci: Cerofolini, Gollini – Barák, Bianco, Cabral, Duncan, Igor, Maleh, Ranieri, Saponara, Terzić, Venuti, Żurkowski.
Trenér: Vincenzo Italiano

Rozhodčí: Massa – Passeri, Costanzo.
Vzájemné zápasy 2021/22

14.02.2022 Spezia – Fiorentina 1:2
31.10.2021 Fiorentina – Spezia 3:0.
Spezia Calcio

Domácí mají se svým dnešním rivalem stejný počet výher. Celkově mají jen o bod méně a případná výhra je může výrazně posunout ze současné šestnácté pozice, kde dnes mají tříbodový náskok na sestupové pásmo. Stejně jako Fiorentina je Spezia čtyři zápasy bez vítězství. Od zářijového skalpu Sampdorie nastřádala do sbírky jediný bod za remízu 2:2 s posledním Crenonense. Minulý týden zase podlehla 0:1 Salernitaně. V jedenácti kolech se v dresu Spezie střelecky prosadili pouze tři hráči. Devět branek si rozdělili Nzola (4), zraněný Bastoni (2) a Holm (1).
ACF Fiorentina

Viola ve čtvrtek porazila Başakşehir a zajistila si účast v jarním play-off Evropské konferenční ligy. Na domácí scéně se ale nebývale trápí. V jedenácti kolech získala jen dvě výhry a s deseti body se krčí až na čtrnáctém místě. Před týdnem Fiorentina nevyhrála v lize už počtvrté v řadě. Doma s Interem padla 3:4 gólem Mchitarjana z 95. minuty. Kouč Vincenzo Italiano nemá ve svém středu nikoho, kdo by v Serii A vstřelil alespoň tři góly. Na dvou jsou Kouamé, Ikoné a Jović. Na listině zraněných jsou Castrovilli, Sottil a González.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu dvanáctého kola italské Serie A. Od patnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Spezií a Fiorentinou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62