Serie A - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Spezia : Salernitana - 2. dubna 2023   15:00

Spezia
70' Šomurodov
1:1
(0:1)
Salernitana
43' Caldara (vl.)
Spezia
Drągowski – Nikolaou (76. S. Bastoni), Ampadu, Caldara, Amian – Kovalenko (46. Żurkowski), Ekdal (85. Wiśniewski), Bourabia – Gyasi (C) (54. Agudelo), Šomurodov, Verde (46. Maldini).
Zoet, Marchetti – Holm, Ferrer, Sala, Beck, Esposito, Cipot, Krollis.
Orsato – Carbone, Tegoni.
Stadio Alberto Picco, La Spezia
Salernitana
Ochoa – Pirola (80. Fazio), Gyömbér, Daniliuc – Bradarić, L. Coulibaly, Vilhena (80. Bonazzoli), Sambia (80. Kastanos) – Candreva (C) (69. Bohinen), Dia – Piątek (55. Maggiore).
Fiorillo, Sepe – Brún, Troost-Ekong, Lovato, Iervolino, Nicolussi, Botheim, Valencia.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera! Napočtenou někdy příště!
Spezia Calcio příští sobotu vycestuje na půdu deváté Fiorentiny, zatímco Salerno o den dříve vyzve Inter.
Máme dohráno! Salernitana na půdě Spezie sice celkem dlouho vedla, nakonec ale může děkovat bohu, že se domů vrací aspoň s jedním bodem. Domácí totiž po Šomurodovově brance úplně ovládli hřiště a po celý zbytek zápasu tlačili na Ochoovu svatyni, jenže dokonat obrat se jim přes veškerou snahu nepodařilo. Bitva dvou celků z dolních pater tabulky tak končí dělbou bodů, což uvitá především osmnáctý tým z Verony.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 5:5. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 7:8.
90+5'
90+5'
Bastoni vybojoval roh pro Spezii, domácí mají poslední šanci v závěru zvrátit výsledek na svou stranu.
90+4'
Żurkowski vzal věci do svých rukou a zkusil zakončit z hranice vápna, jeho střela ale byla zblokována.
90+3'
Maldini kličkoval ve vápně a po souboji s protihráčem si chtěl vymodlit penaltu, jenže se tak nestalo.
90+2'
Spezia se snaží ještě něco vymyslet u hostující šestnáctky. Zdá se ale, že na nějaké komplikovanější akce už mu nezbývají síly. Ochoa je bez práce.
90+1'
Hra se teď drží mezi oběma šestnáctkami, ani jednomu týmu se nedaří proniknout přes obranu soupeře.
88'
Standardka Salernitany větší šanci nepřinesla, Gyömbérova ukvapená rána z pozice asi metr před vápnem trefila jen jednoho z jeho spoluhráčů.
87'
Ochoa podržel Salernitanu, po zahraném rohu si počíhal na letící míč a lapil ho do svých rukavic.
86'
Domácí obléhají hostující šestnáctku, Ochoa musí být ve střehu. Maldini operuje s míčem na kraji vápna.
85'
Střídání v týmu Spezia Calcio:
ze hřiště odchází Albin Ekdal, přichází Przemysław Wiśniewski.
84'
Domácí připravují ještě jedno poslední střídání. Spezia má teď více ze hry a chce završit obrat.
82'
Salernitana už asi potřetí utekla hrobníkovi z lopaty, tohle byla zatím asi největší příležitost domácích od Šomurodovova gólu! Agudelo prostrčil balón do vápna na Ekdala, který ho protečoval za Ochou do pravé tyče!
81'
Máme tu posledních deset minut základní hrací doby. Domácí Maldini se válí na trávníku v bolestech, můžeme jen doufat, že bude v pořádku.
80'
Střídání v týmu US Salernitana 1919:
ze hřiště odchází Junior Sambia, přichází Grigoris Kastanos,
ze hřiště odchází Tonny Vilhena, přichází Federico Bonazzoli,
ze hřiště odchází Lorenzo Pirola, přichází Federico Fazio.
78'
Obrovská šance! Maldini ze standardky orazítkoval břevno hostující svatyně, od završení obratu teď Spezii dělily pouhé centimetry!
77'
No, tak za tohle spoluhráči Lassanu Coulibalymu (SAI) asi moc nepoděkují. Hostující borec dostává žlutou za faul na kraji vápna, následuje domácí standardka.
76'
ze hřiště odchází Dimitris Nikolaou, přichází Simone Bastoni.
75'
Dění teď ve Spezii chvíli stálo, Nikolaou byl totiž v péči domácích zdravotníků. Nejspíš se už nevrátí.
74'
Maldiniho na straně čistě zastavila dvojice protihráčů, tahle akce Spezie se tedy obešla bez zakončení.
73'
Spezia je ve varu, na stadionu panuje skvělá atmosféra. Domácí si s rohem hravě poradili a nyní se snaží vrátit dění zpět před hostující svatyni.
72'
Salernitana dostává bleskovou šanci odpovědět, snad poprvé ve druhé půli bude mít roh.
70'
Spezia právě vstřelila branku!
Stadio Alberto Picco je na nohou, dvacet minut před koncem máme vyrovnáno! Coulibaly nahrál za sebe na Pirolu, kterému ale balón přeskočil přes kopačku. Za hostujícím zadákem se zničehonic zjevil ELDER ŠOMURODOV, který míč vzal, naběhl s ním do vápna a obloučkem překonal vysunutého Ochou – 1:1!
69'
ze hřiště odchází Antonio Candreva, přichází Emil Bohinen.
68'
Tohle šlo vymyslet určitě mnohem lépe. Odražený míč na kraji vápna přistál u Šomurodova, jehož střela z voleje šla do vzdálenějšího rohu hrací plochy.
67'
Maldiniho rutinní střela hostujícího brankáře moc nepotrápila, Salerno se nadále těší z náskoku.
66'
Ampadu přihrávkou do běhu mířil na Żurkowskiho na pravé straně, jenže to trochu přehnal s důrazem a Poláka úplně minul. Balón skončil za bránou.
65'
Poslední minuty se na trávníku nesou v režii Spezie, která se stále snaží vyrovnat. Salernitana se ale kvalitně brání a nepouští soky k Ochoovi.
63'
Zákrok na Ekdala se obešel bez intervence rozhodčího, což se domácímu publiku pochopitelně nelíbí. Hra nicméně plyne dál, Salerno jde do ofenzívy.
62'
Pěkný pokus a ještě hezčí zákrok! Maldini míč z rohu málem zakroutil přímo do brány, Ochoa ho ale zastavil přímo na brankové čáře!
61'
Maldini zblokovanou střelou vybojoval roh pro domácí výběr a okamžitě se přesouvá k praporku.
60'
Ekdal sklepl balón na stranu na spoluhráče, který jej okamžitě centroval do vápna. Tam se ale k míči jako první dostal jen jeden z hostujících borců.
58'
Na druhém konci hřiště se pěknou individuální akcí blýskl Dia, který na kraji vápna předribloval dva protihráče a následně zakončil těsně nad branku! Pěkné sólo, chyběla jen gólová tečka.
57'
Agudelo nechtěl složitě překonávat hostující obranu, a tak zvolil dalekonosnou střelu. Co tento pokus měl v důrazu, to mu chybělo v přesnosti.
56'
Bourabia si v souboji s Coulibalym počínal až moc tvrdě, útok Spezie tak končí odpískaný faul.
55'
ze hřiště odchází Krzysztof Piątek, přichází Giulio Maggiore.
54'
ze hřiště odchází Emmanuel Gyasi, přichází Kevin Agudelo.
53'
Gyasi aspoň dočasně opouští trávník v doprovodu dvou zdravotníků, dnes už podruhé. Uvidíme, zdali se domácí útočník vrátí do hry i tentokrát.
52'
Chaotická situace ve vápně končí ofsajdem, Ochoovi se tak zákrok po Šomurodovově střele počítat nebude. Salerno by nicméně mělo zpevnit obranu.
51'
Ekdal teď odkopnutým balónem omylem zasáhl svého vlastního trenéra. Salerno se vrátí k míči.
49'
Ampadu chtěl posunout míč za obranu na nabíhajícího Šomurodova, Ochoa si ale na balón počíhal a zachytil ho do svého nastraženého náručí.
48'
Maldini se na straně zkušeně zbavil Sambii a zkusil centr, který ale přetáhl. Míč přeletěl celou šestnáctku.
47'
Souhra dvou domácích nováčků na trávníku ovoce nepřinesla, Maldiniho dlouhou přihrávku určenou pro Żurkowskiho zachytil protihráč na kraji vápna.
46'
ze hřiště odchází Viktor Kovalenko, přichází Szymon Żurkowski,
ze hřiště odchází Daniele Verde, přichází Daniel Maldini.
46'
První půle je minulostí. Po většinu dobu jsme ve Spezii sledovali vyrovnanou podívanou s minimem větších střeleckých šancí, v závěru se ale Salerno chopilo iniciativy a díky vlastnímu gólu Caldary se ujalo vedení. Domácí obrana se v posledních minutách úplně rozpadla a nebýt kvalitního Drągowskiho a trochy štěstí, mohlo být manko "orlů" ještě mnohem vyšší. Inu, uvidíme, jak se duel bude vyvíjet po poločasové pauze.
Druhý poločas začne přibližně v 16:08.
45+5'
45+4'
Domácím se podařilo aspoň trochu zpevnit rozháranou defenzívu, která prožívá hodně náročné chvíle.
45+2'
Obrana Spezie hoří, z toho kouká pěkný malér! Piątek se po rohu málem prosadil hlavičkou, jeho zakončení ale orazítkovalo jen břevno!
45+1'
Drągowski skvělým zákrokem vytáhl balón za bránu, před pauzou uvidíme ještě aspoň jeden roh hostů.
44'
Salernitana nemá dost a snaží se si svůj náskok pojistit, Spezia je stažená před vlastní svatyní.
43'
Salernitana právě vstřelila branku!
Tak tohle si domácí obrana za rámeček nedá, Salerno po obrovské minele odsakuje do vedení! O Coulibalyho skákající centr se ve vápně přetahovali Piątek a MATTIA CALDARA, který v zápalu boje míč tečoval do vlastní sítě – 0:1!
41'
První Amianův centr vyrazil Piątek, druhý pokus o pár sekund později se pak od Piroly dostal za hostující svatyni. Je z toho další roh pro Spezii.
40'
Pomalu ale jistě se blíží poločasová přestávka. Spezia byla po většinu poločasu o chlup lepším týmem, poslední minuty ale patří spíše Salernu.
39'
Coulibaly je otloukánkem dnešního utkání, tentokrát ho k zemi poslal Bourabia. Faul odpískán sice byl, žlutá karta nicméně i nyní zůstává v kapse.
37'
Candrevova dělovka zpoza vápna proletěla jak kolem skákajícího Drągowskiho, tak i tyče domácí brány. Chybělo jen pár desítek centimetrů.
36'
Hra se teď ve Spezii hodně kouskuje, souvislejší pasáž dění jsme už nějakou dobu neviděli. Aktivnějším celkem je momentálně Salernitana.
35'
Coulibalyho dnes fotbal bolí, hostujícímu záložníkovi zdravotnici už podruhé ošetřují kotník. I tentokrát si jej pochroumal při souboji o míč s protihráčem.
34'
Candreva chtěl poslat míč na pravou stranu Sambiovi, který s tím ale vůbec nepočítal. Balón zajel do zámezí, čímž skončila další útočná akce hostů.
32'
Nepovedený hostující útok definitivně ukončuje ofenzivní faul, domácí si vezmou míč zpět do svého držení.
31'
Verde to tentokrát vzal do svých rukou a od rohového praporku se pokusil balón zakroutit za Ochou, který ho ale měl přečteného a míč vyboxoval pryč.
29'
Candreva napoprvé balón vyrazil na další roh. Ani druhý pokus domácích však nepřinesl větší šanci, Piątek totiž míč vytěsnil ven ze šestnáctky.
28'
Uvidíme roh, kterého se tentokrát ujme Spezia. Ochoa diriguje své spoluhráče v šestnáctce.
27'
Oba hráči míří do zámezí, za malou chvíli tedy budeme moci pokračovat. Spezia i Salernitana budou dočasně hrát s deseti bojovníky v poli.
25'
Po ostrém souboji končí na trávníku Coulibaly a také jeden z domácích, na hřiště vyráží zdravotníci.
24'
Bradarič dlouhým hodem ze zámezí mířil na Piąteka ve vápně, místo něj se ale k letící mičudě jako první dostal jeden z protihráčů a hned jí vyrazil pryč.
22'
Další centr, další hlavička, opět mimo tři tyče hostující svatyně. Kovalenkovi balón nutno podotknout vůbec nesedl, tohle gólové parametry nemělo.
21'
Tohle nevypadalo vůbec špatně. Verde se uvolnil na hranici vápna a následný centr poslal přesně na hlavičku Šomurodova, jenže míč šel kousek nad.
19'
Spezia náročnou pasáž zvládla bez větších obtíží ubránit, Drągowski bude po nepřesné střele jednoho z protihráčů odkopávat od své svatyně.
18'
Bradaričův centr z pravé strany se od Amiana odrazil za bránu, bude z toho roh pro Salernitanu.
17'
Hra se teď držela na pravé straně hřiště. Hosté znovu pomalu postupovali hlouběji do domácí části bitevního pole, míč ale nakonec bral Drągowski.
15'
Candrevova pěkná přihrávka na střed mířila na nabíhajícího Diu, kterého si ale pohlídal bránící protihráč a těsně před vápnem mu nedovolil míč převzít.
14'
Hraje se nahoru dolu, sledujeme poměrně svižnou a vyrovnanou podívanou. Salernitana se momentálně snaží proniknout k šestnáctce soupeře.
11'
K prvnímu gólu moc nechybělo! Salerno během rychlého útoku nachytalo Drągowskiho mimo pozici a Candrevovo zakončení tak musel na brankové čáře odrážet Ampadu!
8'
Salernitana si vyzkoušela první roh dnešního utkání, kvůli dobré práci obrany Spezie z toho nic nebylo.
6'
Ochoa si počíhal na dlouhou přihrávku a skákající balón lapil dřív, než se k němu stihl dostat nabíhající protihráč. Stále čekáme na první střelu na bránu.
5'
Souboj o míč u středové čáry končí faulem, balón se tedy vrátí zpět do držení domácího výběru.
4'
Spezia je na míči a snaží se najít nějakou skulinu v rozestavení Salernitany, které by jí umožnilo poprvé v utkání prorazit před Ochoaho svatyni.
2'
Drągowskiho rozehrávku v pozici pár metrů před vápnem zachytil Coulibaly, který hned vystřelil. Jeho projektilu chyběla notná dávka přesnosti.
1'
Hra se v úvodních sekundách drží u středu hřiště. Oba celky, zejména pak Salernitana, do utkání vstoupily opatrně a nechtějí hned zkraje udělat chybu.
1'
Úvodní výkop obstará Salerno, jdeme na to!
Oba kluby nastupují na hrací plochu, start duelu se pomalu blíží. Domácí dnes nastoupí v bílých dresech, hosté zase zvolili svou třetí, tedy žlutou, sadu.
Spezia se dnes bude muset obejít bez svého nejlepšího střelce. Šestadvacetiletého angolského útočníka M'Balu Nzolu, který v tomto ročníku Serie A nasázel už 12 gólů, nepustí do hry nastřádané žluté karty.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemné nedělní odpoledne, duel začíná zhruba za půl hodiny! Níže jsou pro vás připraveny dnešní kompletní sestavy.

Spezia Calcio: Drągowski – Nikolaou, Ampadu, Caldara, Amian – Kovalenko, Ekdal, Bourabia – Gyasi (C), Šomurodov, Verde.
Náhradníci: Zoet, Marchetti – Holm, Ferrer, Wiśniewski, Sala, Beck, S. Bastoni, Esposito, Cipot, Żurkowski, Krollis, Maldini, Agudelo.
Trenér: Leonardo Semplici.

US Salernitana 1919: Ochoa – Pirola, Gyömbér, Daniliuc – Bradarić, L. Coulibaly, Vilhena, Sambia – Candreva (C), Dia – Piątek.
Náhradníci: Fiorillo, Sepe – Brún, Troost-Ekong, Fazio, Lovato, Bohinen, Kastanos, Maggiore, Iervolino, Nicolussi, Bonazzoli, Botheim, Valencia.
Trenér: Paulo Sousa.

Rozhodčí: Orsato – Carbone, Tegoni.
PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

První vzájemné střetnutí v aktuální sezóně se odehrálo na konci října a ze tří bodů se tehdy radovalo Salerno. Hráči v granátových dresech tehdy uspěli těsně 1:0, přičemž jejich výhru zařídil zkraje druhého poločasu Mazzocchi. Kdo se bude radovat dnes?

22. 10. 2022: Salernitana – Spezia 1:0 (0:0)

Branky: 48. Mazzocchi.

Žluté karty: 19. Vilhena (SAI), 81. Daniliuc (SAI), 90+3. Nicola (trenér, SAI) – 20. Amian (SPZ), 61. Kiwior (SPZ), 81. Agudelo (SPZ), 82. Holm (SPZ).

US Salernitana 1919: Sepe – Fazio, Daniliuc, Gyömbér (90. Bronn) – Mazzocchi, Vilhena (65. Piatek), Radovanovič, Coulibaly, Candreva (83. Bohinen) – Bonazzoli (83. Botheim), Dia (65. Bradarič).
Hlavní trenér: Davide Nicola.

Spezia Calcio: Dragowski – Nikolaou, Kiwior, Ampadu (74. Strelec) – Holm, Agudelo, Ekdal (74. Maldini), Bourabia, Amian (64. Reca) – Nzola, Gyasi (64. Verde).
Hlavní trenér: Luca Gotti.
US SALERNITANA 1919 (16. místo)
27 Z, 6–9–12, 31:47 (-16), 27 bodů

Salernitanu najdeme v tabulce jen o jednu příčku výše, přičemž na svého dnešního soupeře má celkem tříbodový náskok. I zde to tedy vypadá na relativně klidné setrvání v Serii A, do konce sezóny ovšem ještě zbývá nejedno kolo a stát se může ještě vše.

Salerno půjde do střetnutí se Spezií se třemi remízami v zádech, body si postupně rozdělilo se Sampdorií, milánským AC a Bolognou. Podaří se mu dnes na půdě Spezia po delší době získat víc než jeden bod?

27 Z, 5–9–13, 23:43 (-20), 24 bodů

Spezii může, aspoň prozatím, těšit pocit relativního bezpečí. Celek ze severu Itálie sice okupuje poslední nesestupovou pozici v tabulce, od osmnácté Verony ho nicméně dělí pět bodů. Zatím tedy není důvod bít na poplach, byť by situace "orlů" mohla být lepší.

Tým lodivoda Sempliciho si dnes bude snažit si spravit chuť po nepovedeném střetnutí se Sassuolem. Poslední duel před reprezentační pauzou pro něj skončil těsnou porážkou 0:1, když ho v 71. minutě z penalty potopil Berardi. Uvidíme, jak se mu bude dařit dnes.