Serie A - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Spezia : Sassuolo - 27. srpna 2022   20:45

Spezia
30' S. Bastoni  • 45+4' Nzola
2:2
(2:1)
Sassuolo
27' Frattesi  (Kyriakopoulos) • 50' Pinamonti  (Toljan)
Spezia
Drągowski – Hristov (46. Caldara), Kiwior, Nikolaou – Gyasi (C), Agudelo (66. Verde), Bourabia (66. Ekdal), S. Bastoni (78. Sala), Reca – Strelec (58. Kovalenko), Nzola.
Zoet, Zovko – Ellertsson, Holm, Podgoreanu, Sanca, Beck.
Cosso – Fiore, Macaddino
Stadio Alberto Picco (La Spezia)
Sassuolo
Consigli – Toljan, Erlić, G. Ferrari (C), Rogério – Frattesi (69. Thorstvedt), López, Henrique – D. Berardi, Pinamonti (77. Defrel), Kyriakopoulos (77. Obiang).
Pegolo, Russo – Álvarez, Ayhan, Ceïde, Harroui, Marchizza, Ruan.

Z mé strany je to už z tohoto zápasu všechno, přeji hezký zbytek večera.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 2:8. Střely mimo: 4:9. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 17:10.
o oťukávací první dvacetiminutovce se obě mužstva naplno vrhla do útoku. Jako první udeřili hosté, po centru z levé strany se hlavou prosadil Davide Frattesi. Už po třech minutách ale bylo vyrovnáno, prosadil se Simone Bastoni. V nastaveném čase první půle pak domácí kopali penaltu, kterou proměnil M'bala Nzola. Hned na začátku druhého poločasu se Sassuolo po hrubé chybě v domácí defenzívě dočkalo vyrovnání, prosadil se Andrea Pinamonti. Od té doby byli hosté aktivnějším mužstvem, ale zápas už se jim na svou stranu zlomit nepovedlo, a to i přesto, že hráli od 82. minuty po vyloučení Albina Ekdala přesilovku.
90+5'
90+4'
Jeden z hráčů Sassuola zahrál míč rukou, takže rozehrávat budou domácí.
90+3'
Ještě jeden roh zahrávali hosté. Míč mířil na bližší tyč, ale brankář Spezie zasahovat nemusel.
90+2'
Do obrovské šance se v nastaveném čase dostal Grégoire Defrel, ale Bartłomiej Drągowski předvedl spektakulární zákrok a udržel svůj tým ve hře o body.
90+1'
Pedro Obiang ve vápně těsně nedosáhl na přihrávku Berardiho, takže z toho znovu bude jen kop od branky Spezie.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
89'
I tentokrát se Spezia dokázala ubránit a nyní bude od branky rozehrávat Bartłomiej Drągowski. A spěchat určitě nebude.
88'
Tlak Sassuola bude pokračovat rohovým kopem z levé strany.
87'
Jeremy Toljan posílal nebezpečnou zpětnou přihrávku do vápna, ale žádný z jeho spoluhráčů se k míči nedostal.
85'
Kompletně celý tým Spezie je zatažen za balónem, bod by v tuto chvíli domácí brali všema deseti.
83'
První úkol si Spezia splnila, ubránila se následnému přímému kopu Sassuola.
82'
Závěr zápasu bude pro domácí tým o to těžší, že ho bude muset absolvovat bez vyloučeného Albina Ekdala! Ten byl na hřišti jen 16 minut a už stihl dostat druhou žlutou kartu!
80'
Zatím se domácí brání úspěšně, nyní zdárně přežili i další rohový kop Sassuola.
79'
Spezia v posledních minutách doslova rezignovala na útok a pouze se brání. Uvidíme, jestli tlak Sassuola v poslední desetiminutovce ustojí.
78'
Střídání v týmu Spezia Calcio:
ze hřiště odchází Simone Bastoni, přichází Jacopo Sala.
77'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio:
ze hřiště odchází Andrea Pinamonti, přichází Grégoire Defrel.
ze hřiště odchází Giorgos Kyriakopoulos, přichází Pedro Obiang.
77'
Z rohového kopu pro branku Spezie žádné větší nebezpečí nevyplynulo.
76'
Jeremy Toljan poslal ostrý přízemní centr před branku a vybojoval rohový kop pro svůj tým.
73'
Berardi tentokrát místo střely centroval, jeho pas ale nebyl vůbec přesný.
73'
Pokus o rychlý protiútok hráčům Spezie vůbec nevyšel, takže se nyní budou muset zase bránit.
71'
Berardimu se centr z pravé strany příliš nepovedl, míč skončil v moci brankáře Dragowského.
70'
V posledních minutách je přeci jen o něco aktivnější Sassuolo, které bylo před zápasem pasováno do role favorita.
69'
ze hřiště odchází Davide Frattesi, přichází Kristian Thorstvedt.
68'
První hráčem Spezie potrestaným žlutou kartou se stává Albin Ekdal, který fauloval Davide Frattesiho.
67'
Domenico Berardi fauloval Dimitrise Nikolaoua a může být rád, že unikl karetnímu trestu.
66'
ze hřiště odchází Kevin Agudelo, přichází Daniele Verde.
ze hřiště odchází Mehdi Bourabia, přichází Albin Ekdal.
64'
Domenico Berardi se dostal do vápna, ale místo centru nebo přihrávky jen pálil z nepřipravené pozice nepřesně.
62'
Do konce zápasu zbývá ještě zhruba 30 minut a stále platí, že zápas je otevřený na obě strany. Zřejmě to bude drama až do konce.
61'
Po centru Berardiho situaci na zadní tyči zavíral Giorgos Kyriakopoulos, ale z velmi ostrého úhlu už nedokázal usměrnit míč do sítě.
59'
Po centru Spezie z levé strany se nikdo z jejich útočníků k hlavičkovému zakončení nedostal.
58'
ze hřiště odchází Dávid Strelec, přichází Viktor Kovalenko.
56'
Domácí útočník Emmanuel Gyasi se velmi vzteká na rozhodčího, ten si ale stojí za tím, že právě tento hráč v souboji o míč fauloval.
55'
Hosty gól viditelně povzbudil a opět velmi agresivně napadají rozehrávku hráčů Spezie.
53'
Po útočném faulu hráčů Sassuola rozehrávají domácí z vlastní poloviny.
50'
Sassuolo právě vstřelilo branku!
Došlo k velké hrubce v domácí obraně a hosté vyrovnávají hned z kraje druhého poločasu na 2:2! Stoper Caldara, který byl na hřišti teprve pár minut, si dával na hranici šestnáctky přednost s brankářem Dragowskim a nakonec nezasáhl míč ani jeden z nich, takže ANDREA PINAMONTI mohl zakončit do prázdné branky. Asistence: Jeremy Toljan.
47'
Spezia zahrávala rohový kop, ale branku Sassuola z něj neohrozila.
46'
.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:50.
První poločas je za námi a rozhodně jsme se nenudili, Spezia na domácím hřišti vede nad Sassuolem 2:1. Po oťukávací první dvacetiminutovce se obě mužstva naplno vrhla do útoku. Jako první udeřili hosté, po centru z levé strany se hlavou prosadil Davide Frattesi. Už po třech minutách ale bylo vyrovnáno, prosadil se Simone Bastoni. V nastaveném čase první půle pak domácí kopali penaltu, kterou proměnil M'bala Nzola.
45+5'
45+4'
Spezia právě vstřelila branku!
M'BALA NZOLA si vzal velmi krátký rozběh na penaltu, ale vůbec to nevadilo, protože poslal míč na opačnou stranu, než si vybral brankář. Spezia otáčí stav z 0:1 na 2:1.
45+3'
Hosté sice mocně protestují, ale s rozhodnutím sudího už nic neudělají.
45+2'
Gian Marco Ferrari dostává za tento penaltový faul žlutou kartu.
45+2'
Je tomu opravdu tak, domácí tým bude kopat penaltu!
45+1'
Rozhodčí se jde podívat na monitor, kam po pozval VAR. Takže ve hře je penalta pro Spezii.
45'
Na zemi zůstává po rohovém kopu ležet obránce Spezii Petko Hristov, který se patrně zranil v hlavičkovém souboji o míč. Nyní už je v péči lékařů.
44'
Hosté se s vypětím sil dokázali ubránit, ale před brankou Consigliho vznikly opravdu velké zmatky.
43'
Hra se rychle přesunula na opačnou stranu hřiště, Spezia bude kopat roh.
42'
Na hřišti se nám to pořádně přiostřuje. Další nevybíravý faul na Berardiho předvedl domácí Behdi Bourabia.
41'
Rozehrávka Spezie byla nyní pod velkým tlakem a hostům to přineslo ovoce, získali míč ještě na útočné polovině.
39'
Rozhodčí musel zastavit akci Spezie, protože Davide Frattesi byl ostrým skluzem Bastoniho faulován.
38'
Domenico Berardi se vydal na vlastní pěst pozlobit obranu Spezie. Vypadalo to, že by mohl získat rohový kop, nakonec to ale bude jen odkop od branky.
36'
Rozhodčí nyní musí uklidňovat vášně po jednom z tvrdším faulů hostujícího týmu.
35'
Ve Spezii panuje vynikající fotbalová atmosféra, tribuny fandí nepřetržitě a ženou domácí hráče dopředu.
32'
Uvidíme, jestli dva góly v rychlém sledu utkání pomůžou. Oba týmy mají směrem dopředu rozhodně co nabídnout.
30'
Je vyrovnáno na 1:1, hosté si užili své vedení jen tři minuty! Centr po rychlé akci Spezie po levém křídle propadl až na hranici vápna, kde z druhé vlny dobíhal SIMONE BASTONI, který krásně míč uklidil do sítě. Bez asistence.
30'
Domenico Berardi se rozeběhl za dlouhým míčem za obranu, ale velmi rychle si uvědomil, že tam bude dříve brankář Spezie.
29'
Hosté byli v posledních minutách rozhodně aktivnějším mužstvem, takže si vedoucí branku zaslouží.
27'
Hosté se radují z úvodní branky tohoto zápasu! Kyriakopoulos dostal na levé strany dostatek času na to, aby přesně odcentroval a povedlo se mu míč posadit přesně na hlavu DAVIDE FRATTESIHO, který už nedal Dragowskému šanci. Asistence: Giorgos Kyriakopoulos.
26'
Bartłomiej Drągowski byl znovu v akci, tentokrát vyběhl z branky a byl u míče jako první.
25'
Znovu se hosté dostali do zakončení, tentokrát musel Bartłomiej Drągowski řešit prudkou ránu z pravé strany.
24'
Ke střele z hranice pokutového území se dostal záložník Sassuola Matheus Henrique, jeho ránu po zemi ale Bartłomiej Drągowski v pohodě chytil.
23'
Přenesení hry na levou stranu na Bastoniho bylo v podání domácího týmu nepřesné, takže vhazovat budou hosté.
21'
Po dlouhé době se míč dostal až do vápna Spezii, ale nakonec z toho není ani rohový kop.
20'
Aktuálně utkání postrádá větší tempo. Oba týmy převážně zápolí o míč ve středu hrací plochy.
17'
Sassuolo se pokoušelo o konstruktivní rozehrávku, ale nakonec na napadání Spezii raději reagovalo nákopem.
15'
Pokus o průnikovou přihrávku na obranu Spezii zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
13'
Simone Bastoni stáhl k zemi nedovoleným způsobem Matheuse Henriqua a ten se hodně těžce zvedá z trávníku.
12'
Po delší době byl v akci brankář Spezii Bartłomiej Drągowski. Stačilo mu sebrat snadný centr z pravé strany.
11'
Andrea Pinamonti byl u míče trochu později, než by potřeboval, a na půlící čáře fauloval.
10'
M'bala Nzola se ve vápně dobře obtočil okolo svého strážce a vypálil z voleje. Branku ale netrefil.
9'
Sassuolo se nyní ocitlo pod velkým tlakem Spezii. Ta zůstává na míči i dál, bude vhazovat v blízkosti šestnáctky souepře.
8'
Po faulu ve středu pole zůstanou na míči hráči hostujícího celku.
7'
Emmanuel Gyasi si nabíhal na dlouhý míč za obranu, ale nakonec na něj těsně nedosáhl.
6'
Hosté z pravé strany míč do šestnáctky soupeře neprotlačili, ale dál zůstávají na míči.
5'
Po dlouhém nákopu dopředu se Spezia neprosadila, takže teď už budou opět hrát fotbalisté Sassuola.
2'
Domácí se musí od začátku bránit, jsou to hosté, kteří vstoupili do zápasu aktivněji.
1'
Hráči obou mužstev už jsou nastoupeni na hrací ploše, utkání co nevidět začne.

Spezia Calcio: Drągowski – Hristov, Kiwior, Nikolaou – Gyasi (C), Agudelo, Bourabia, S. Bastoni, Reca – Strelec, Nzola.
Náhradníci: Zoet, Zovko – Caldara, Ekdal, Ellertsson, Holm, Kovalenko, Podgoreanu, Sala, Sanca, Verde, Beck.
Trenér: Gotti

US Sassuolo Calcio: Consigli – Toljan, Erlić, G. Ferrari (C), Rogério – Frattesi, López, Henrique – D. Berardi, Pinamonti, Kyriakopoulos.
Náhradníci: Pegolo, Russo – Álvarez, Ayhan, Ceïde, Defrel, Harroui, Marchizza, Obiang, Thorstvedt, Ruan.
Trenér: Dionisi

Rozhodčí: Cosso – Fiore, Macaddino.
Vzájemné zápasy

V minulé sezóně bylo ve vzájemných zápasech úspěšnější Sassuolo, které na hřiště Spezie remizovalo 2:2 a doma poté vyhrálo jednoznačně 4:1. I ve dnešním utkání bude tento tým mírným favoritem, překvapením by ovšem nebyla remíza.
US Sassuolo Calcio

Sassuolo se již několik sezón úspěšně drží v nejvyšší soutěži a má i o něco větší ambice, než jeho dnešní soupeř. Ideálem by pro ni bylo umístnění v první polovině tabulky, co nejblíže k evropským pohárům. Sassuolo je na tom po dvou kolech Serie A vlastně úplně stejně jako jeho dnešní protivník, také má na kontě tři body a dělí se tak o desáté místo. Na úvod sezóny Sassuolo prohrálo 0:3 na hřišti silného Juventusu a poté zvítězilo 1:0 nad nováčkem Lecce.
Spezia Calcio

Spezia je menším italským klubem, jehož prvotním cílem pro tuto sezónu je holé udržení se mezi elitou v Serii A. V minulé sezóně obsadila 16. místo a sestupu se vyhnula o šest bodů. Se vstupem do nové sezóny může být tým z městečka La Spazie spokojený, má totiž na kontě tři body a nachází se na desátém místě tabulky. Na úvod Spezia v důležitém zápase porazila 1:0 Empoli, poté prohrála 0:3 na hřišti Interu, z tohoto utkání ovšem body ani příliš neočekávala. Dnes se pokusí doma opět bodovat proti schůdnějšímu soupeři.
Zdravím a vítám všechny příznivce italského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 3. kola Serie A mezi týmy Spezia Calcio a US Sassuolo Calcio. Zápas se odehraje na Stadio Alberto Picco v La Spezii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62