Serie A -  ONLINE PŘENOS -  Spezia : Verona - 11. června 2023   20:45

Spezia
15' Ampadu (Šomurodov)
1:3
(1:3)
Verona
5' Faraoni  (Lazović) • 26' Ngonge  (Djurić) • 38' Ngonge
Spezia
Drągowski – Wiśniewski (53. Verde), Ampadu, Nikolaou (C) – Ferrer (83. Agudelo), Żurkowski (65. Kovalenko), Esposito (83. Cipot), Bourabia, Reca – Šomurodov, Nzola.
Zoet, Zovko, Marchetti – Ekdal, Krollis.
Orsato – Meli, Colarossi
Mapei Stadium, Reggio Emilia
Verona
Montipò – Magnani (85. Coppola), Hien, Dawidowicz (59. Cabal) – Faraoni (C), Tameze, Lazović (59. Verdi), Sulemana, Depaoli – Ngonge (75. F. Terracciano), Djurić (76. Gaich).
A. Berardi, Perilli – Abildgaard, Braaf, Hrustić, Ceccherini, Doig, Kallon, Veloso, Lasagna.

Je dobojováno! Ve druhé půli jsme viděli obrovský nápor hráčů Spezie, před brankou Hellasu bylo prakticky neustále živo, jenže na brankové čáře dnes stál vynikající Lorenzo Montipò, který si připsal několik skvostných zákroků a v 70. minutě Nzolovi dokonce chytil penaltu, nařízenou za ruku Davideho Faraoniho. Jeho vyloučení tak nebylo marné, neboť svým zákrokem zabránil gólu a brankář Verony vše dovršil. Spezia se snažila marně, Ampadu poté ještě zatřásl břevnem, ale gól nepadl. Zápas skončil výsledkem 1:3 a Spezia tak padá do Serie B. V nejvyšší soutěži naopak zůstává Hellas Verona.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 10:5. Střely mimo: 5:2. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:18.
90+7'
90+6'
Fanoušci Hellasu už slaví, udržení jejich oblíbeného celku v Serii A je opravdu blízko.
90+5'
Po několika vzdušných soubojích se ke střele dostal Nzola, bombu ale poslal přesně do míst, kde stál Montipò. Ten ránu vyrazil.
90+4'
Verona se už pouze brání, nyní bude čelit rohovému kopu z levé strany.
90+3'
Hráči Spezie reklamovali ruku v pokutovém území, sudí ale ukázal, že tohle penalta nebude, byť míč skutečně dopadl na ruku jednoho z hráčů Verony.
90+2'
Spezia má i dost smůly. Nyní se do odraženého míče opřel Ampadu, jenže jeho křížná rána trefila břevno!
90+1'
Rozhodčí přerušil hru, neboť ze sektoru, kde jsou fandové Spezie, přilétlo několik předmětů.
89'
Autové vhazování Verony na útočné polovině, hráči rozehru docela dost zdržovali, ale po zahájení hry ihned o míč přišli.
88'
Nzolovi to dnes nejde. Nyní se objevil u malého vápna, jenže místo zakončení mu míč odskočil od kopaček a skončil u brankáře Hellasu.
88'
Verde vyslal nepříliš prudkou střelu, přesto měl Montipò docela problém mmíč vykopnout!
87'
Před brankou Hellasu doslova hoří trávník, Spezia chvátá a snaží si najít pozice pro zakončení.
86'
Hodně nepovedený pokus Eldora Šomurodova, míč se pouze vznesl vysoko do vzduchu a skončil několik metrů vedle branky Verony.
85'
Střídání v týmu Hellas Verona:
ze hřiště odchází Giangiacomo Magnani, přichází Diego Coppola.
85'
Reca našel centrem Nzolu, jeho hlavička šla nad břevno.
84'
Před Montipòa to teď létá ze všech pozic, Spezia se ještě snaží o zázračný obrat.
83'
Střídání v týmu Spezia Calcio:
ze hřiště odchází Salva Ferrer, přichází Kevin Agudelo.
83'
ze hřiště odchází Salvatore Esposito, přichází Tio Cipot.
82'
Spezii roh nevyšel, nyní tu máme krátkou pauzu, neboť jednoho z hráčů Hellasu trápí křeče.
81'
Nyní se Montipò blýskl dalším skvělým zákrokem a to proti hlavičce Ampadua!
81'
Až nyní vystřelil zpoza vápna Šomurodov a po něm i z úhlu Bourabia. Oba pokusy zneškodnil pozorný Montipò.
80'
Spezia sice kombinuje na útočné polovině, jenže je to bez zakončení.
79'
Utkání je teď dost rozkouskované, což vyhovuje hlavně Hellasu. Verona nemá kam pospíchat.
77'
Žlutá karta na straně Spezie, za zastavení protiútoku byl potrestán Salvatore Esposito.
76'
ze hřiště odchází Milan Djurić, přichází Adolfo Gaich.
75'
ze hřiště odchází Cyril Ngonge, přichází Filippo Terracciano.
75'
Hodně rychle rozehraný roh Spezie, Verde pak posílal pas do šestnáctky, jenže pouze k bránícím hráčům.
73'
Další akce Spezie skončila útočným faulem Nzoly, Hellas teď nebude asi zrovna chvátat.
71'
Žlutá karta i na opačné straně, za zastavení protiútoku ji obdržel Arkadiusz Reca.
70'
Spezia po rohu pokračovala v útočení, akci zastavil faulem Cyril Ngonge a byl za něj potrestán žlutou kartou.
70'
Míč si na penaltu postavil M'bala Nzola, jenže vyslal slabou a neumístěnou střelu, kterou mu gólman Montipò vyrazil!
68'
A samozřejmě bude následovat penalta pro Spezii!
68'
Potíž pro Hellas! Nzola totiž vysunul Šomurodova, ten obloučkem přehodil gólmana a vracející se Davide Faraoni odrazil míč, který už mířil do sítě, jasnou rukou. Následovala okamžitá červená karta!
66'
Žlutou kartu si vykoledoval brankář Hellasu Lorenzo Montipò.
66'
Centr se kroutil na malé vápno, byl ještě lehce prodloužen, nicméně nikdo nedokázal sklepávat na branku.
65'
Už zase hrajeme a Spezia si vybojovala rohový kop.
65'
ze hřiště odchází Szymon Żurkowski, přichází Viktor Kovalenko.
63'
Přerušena hra, ve vápně Hellasu se totiž objevila světlice, hozená ze sektoru fanoušků Spezie.
62'
Esposito to ale zkusil přímo. Rána byla tečována a ještě to vypadalo, že by se k dorážce mohl dostat Nzola. Míč mu však odskočil.
61'
Magnani fauloval Šomurodova a je tu přímý kop pro Spezii. Na střelu to moc není, dá se čekat pas do vápna.
61'
Pokus o průnik hráčů Spezie do pokutového území, akce byla na poslední chvíli zastavena.
59'
ze hřiště odchází Paweł Dawidowicz, přichází Juan David Cabal.
59'
ze hřiště odchází Darko Lazović, přichází Simone Verdi.
57'
Dlouhý aut do vápna Spezie, obrana tohoto celku si ale dokázala poradit a založila hned protiútok.
55'
Střídat se bude i na straně Verony, do hry se za malou chvíli podívají Cabal s Verdim.
53'
ze hřiště odchází Przemysław Wiśniewski, přichází Daniele Verde.
51'
Následný roh Spezii nevyšel a dokonce tu byl rychlý kontr soupeře. Ten zakončoval po posunutí se z pravého křídla na střed Ngonge, ale svou ránu pouze opřel o obránce.
49'
Tohle už ale byla slušná šance! Šomurodov nacentroval z levé strany, ke střele se dostal Żurkowski a Montipò se musel hodně natáhnout, aby vyrazil na roh!
48'
Spezia se hned po začátku druhé půle pustila do útoku, na zakončení to ale zatím není.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:49.
Je za námi velice akční první půle dodatečného zápasu o záchranu v Serii A a lépe na tom jsou zatím hráči Hellasu Verona. Ti měli výborný vstup do utkání a už v páté minutě se ranou po zemi prosadil Davide Faraoni. Spezia se ještě chvíli bránila výpadům soupeře, ale pak sama v 15. minutě udeřila a lehce tečovanou ranou srovnal Ethan Ampadu. Spezia pak na chvíli převzala iniciativu, jenže přišla 26. minuta, narážečka Hellasu a přesná střela Cyrila Ngongeho. A nebylo to vše. V 38. minutě podnikla Verona rychlý kontr, míč do běhu dostal opět Cyril Ngonge a podél Dragowskiho upravil na současných 1:3. Blíže udržení v Serii A je tak tým z Verony!
45+4'
45+4'
Ještě jeden centr Spezie, tentokrát do vápna, na Nzolu to ale bylo moc vysoké. Míč skončil u Montipòa.
45+2'
Hodně přetažený pas Spezie na levou stranu, míč skončil v zámezí a vhazuje Faraoni
45'
Bourabia se snažil o průnik do pokutového území, pomohl si ovšem útočným faulem na Tamezeho.
44'
Faraoni skvěle zakřižoval unikajícího soupeře a dokonce tím vybojoval pro Veronu autové vhazování.
42'
Spezia hraje chvíli v deseti lidech, u pomezní čáry totiž probíhá ošetřování Mehdiho Bourabii.
41'
No a pískot zesílil poté, co si Hellas vybojoval další roh a také po Dawidowiczově hlavičce doprostřed branky.
40'
Ze sektoru fandů Spezie je slyšet hlasitý pískot, těm se vůbec nelíbí průběh první půle.
38'
Hellas Verona právě vstřelila branku!
Další úder Verony! Soupeř nezvládl u vápna svou akci, následoval rychlý kontr, přihrávku do běhu dostal CYRIL NGONGE, kličkami se uvolnil přes Ampadua a následná střela, kterou obránce Spezie tečoval, prolétla podél Dragowskiho do branky – 1:3.
37'
O malou chvíli později mířilo prostrčení středem na Šomurodova, u prudkého pasu byl ale jako první gólman Montipò.
37'
Nepovedený přímý kop Spezie, centr skončil hned na hranici pokutového území.
36'
Z velké dálky to zkoušel autor dnes první branky, Davide Faraoni, míč ale poslal až na tribunu za Dragowskiho brankou.
34'
Z následného přímého kopu míč propadl celým vápnem až k zadní tyči, střela zblízka ale byla zablokována.
32'
Zase se nehraje, Lazović nyní zboural Wiśniewskiho, tomu se na nohy moc nechce.
31'
A zase žlutá karta na straně Hellasu Verony. Za sražení Żurkowskiho si ji musel prohlédnout Paweł Dawidowicz.
30'
Docela se nám přitvrdilo, rozhodčí Orsati se tak rozhodně nenudí a musí kohouty hodně krotit.
28'
Druhá žlutá karta na straně Verony, za nevybíravý zákrok byl potrestán Fabio Depaoli.
27'
Ještě malou chvíli se kontrolovalo video, zda se při kombinaci nehrálo vleže rukou, ale gól byl nakonec definitivně uznán.
26'
No to jsou věci, co se nám na trávníku dějí! Hellas kombinoval na levé straně, Sulemana i po pádu udržel míč, kombinace se pak přesunula na střed, kde následovala narážečka a střela CYRILA NGONGEHO prošla přes Dragowskiho ruce do sítě – 1:2.
24'
Depaoli neměl kudy, naznačoval spoluhráčům, aby se mu nabídli, musel však nakonec hrát směrem dozadu.
23'
Ampadu nyní možná mohl rychleji rozvinout narážečku u půlky, rozhodl se však míč podržet. A toho využil Hien, který jej zablokoval.
22'
Další z těch ostřejších zákroků hostů, nyní to ze strany sudího zůstalo bez žluté karty.
20'
Po akčních minutách tu máme trochu útlum, oba celky nyní používají hlavně dlouhé nákopy.
18'
Roh i na opačné straně, Spezia to ale při rozehrávce překombinovala a Espositův centr pouze prolétl prostorem, aby skončil mimo hrací plochu.
17'
Tato standardka nebyla z těch povedených, prvotní centr byl odvrácen a ten druhý pak skončil v Dragowskiho rukavicích.
17'
Pokračuje útočný fotbal, u míče je tentokrát tým Verony a má další rohový kop.
15'
Spezia právě vstřelila branku!
Je srovnáno! Spezia se udržela u pokutového území, kousek za tímto prostorem se do volného míče opřel ETHAN AMPADU a jeho Magnanim tečovaná dělovka skončila přesně v šibenici Montipòovy branky – 1:1!
14'
Je tu první žlutá karta, za ostrý skluz na na Nzolu ji dostal Isak Hien z Verony.
13'
Po rozehrání, centru a vrácení míče na malé vápno hlavičkoval Lazović, mířil hlavou ale těsně nad.
12'
Verona pokračuje ve své územní převaze, nyní si tým vybojoval rohový kop z pravé strany.
10'
Do odraženého míče se opřel Reca, rána se ale stočila těsně vedle Montipòovy branky. Ten si sice zřejmě na míč sáhl, přesto se rozehrává od jeho branky.
9'
Dlouhý nákop Verony skončil u obranné řady Spezie, hra se zase otáčí opačným směrem.
8'
Máme tu krátkou pauzu, neboť na trávníku se nám válí mlha po odpálené pyrotechnice, vypadá to však, že se brzy opět začne hrát.
7'
Verona je teď v laufu, opět se do zakončení cpal Faraoni, tentokrát ale Dragowski na své brankové čáře zakročil.
6'
Tohle je pro Spezii docela ledová sprcha, nyní to znamená jediné, tým se bude muset tlačit do útoku.
5'
Verona jde do rychlého vedení! Velký kus práce odvedl na levé straně Lazović, obtočil se kolem obránce, po zemi přihrál skrz vápno na DAVIDEHO FARAONIHO a ten tvrdě zakončoval po zemi. Ampadu se ještě snažil míč vykopnout, nebyl ovšem úspěšný a míč skončil v síti – 0:1.
4'
Hodně nepřesná přihrávka hostů po pravé straně, míč doskákal mimo hrací plochu a bude rozehrávat gólman Bartłomiej Drągowski.
3'
Verona se dostala pouze na hranici vápna, tak už zakročil Wiśniewski a malou domů posunul na Dragowskiho.
2'
Spezia v prvním útoku, středem se o průnik pokoušel Ampadu, poté přihrával doleva, to už ale obrana Hellasu vystihla.
1'

Spezia Calcio: Drągowski – Wiśniewski, Ampadu, Nikolaou (C) – Ferrer, Żurkowski, Esposito, Bourabia, Reca – Šomurodov, Nzola.
Náhradníci: Zoet, Zovko, Marchetti – Cipot, Agudelo, Ekdal, Krollis, Verde, Kovalenko.
Trenér: Leonardo Semplici

Hellas Verona: Montipò – Magnani, Hien, Dawidowicz – Faraoni (C), Tameze, Lazović, Sulemana, Depaoli – Ngonge, Djurić.
Náhradníci: A. Berardi, Perilli – Abildgaard, Braaf, Cabal, Hrustić, Ceccherini, Verdi, F. Terracciano, Doig, Kallon, Coppola, Gaich, Veloso, Lasagna.
Trenér: Marco Zaffaroni

Rozhodčí: Orsato – Meli, Colarossi.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas se odehraje na neutrální půdě, na Mapei Stadium a začne se ve 20:45. Nic si tedy na tento čas neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Daniele Orsato, kterému budou na pomezí asistovat Filippo Meli a Valerio Colarossi.
Poslední vzájemné zápasy

V letošní sezóně se ve vzájemných zápasech lépe dařilo hráčům Spezie, ta nejprve vyhrála venku 2:1 a doma pak s Veronou remizovala 0:0.
Spezia Calcio

Tým po 38 kolech skončil na 17. místě s 31 body a do dnešního dodatečného utkání o udržení jdou ze sérií tří zápasů bez výhry. Naposledy se Spezia představila na půdě AS Řím a po porážce 1:2 nedokázalo mužstvo odčinit domácí debakl 0:4 s Turínem.

Hellas Verona

Verona skončila na 18. místě se stejným počtem bodů a i zde nepanuje nejlepší forma. Verona čeká na výhru už čtyři kola a v této nepříjemné sérii vybojovala jen jediný bod za plichtu 1:1 doma s Veronou. Jinak Hellas postupně padl s Turínem, Atalantou a AC Milán.
Jedná se o zápas, který ke odehraje na základě pravidla, které v Serii A říká, že pokud bude v boji o titul, či o sestupovou pozici bodová shoda, tak se odehraje dodatečné utkání.
Dobrý večer u dodatečného zápasu Serie A. Půjde o přímý souboj o záchranu a střetnou se Spezia Calcio a Hellas Verona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62