Serie A - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Udinese : Monza - 8. dubna 2023   12:30

Udinese
18' Lovrić (Walace) • 90+2' Beto
2:2
(1:0)
Monza
48' Colpani  (Augusto) • 56' Rovella  (Sensi)
Udinese
Silvestri – Becão (C), Bijol, N. Pérez (83. Thauvin) – Ehizibue (68. Ebosele), Samardžić (68. Pafundi), Walace, Lovrić (80. Arslan), Udogie – Beto, Success (83. Nestorovski).
Padelli, Piana – Abankwah, Buta, Masina, Guessand, Zeegelaar.
Massimi – Cipressa, Trinchieri.
Dacia Arena, Udine
Monza
Di Gregorio – Antov (60. Caldirola), Marí, Izzo – Ciurria, Pessina (C), Rovella (80. Barberis), Augusto – Colpani (67. Birindelli), Sensi (60. Petagna) – Valoti (80. Machín).
Cragno, Al. Sorrentino – A. Carboni, Donati, D'Alessandro, Marlon, Marić, Gytkjær.

Udinese v první půli Monzu dvojnásobně přestřílelo a povedený poločas měl za sebou Sandi Lovrić. Slovinský záložník byl nejnebezpečnějším hráčem na hřišti a svůj výkon korunoval gólem. Po něm mohl klidně přidat další dva, ale gólman Di Gregorio byl pokaždé proti. To Monza nedokázala těžit z územní převahy a za celěch čtyřicet pět minut žádnou větší možnost neměla.

To se změnilo hned po přestávce, kdy Udinese zapomnělo bránit. Po Augustově chytrém centru udeřil Andrea Colpani a obrat ve skóre zanedlouho poté zařídil Nicolo Rovella. Ten měl na hlavě gólovku i čtvrt hodiny před koncem. A mohl jí litovat. V nastaveném čase se totiž Petagna u hranice vápna zapřel o Nestorovskiho a sudí Luca Massimi nařídil penaltu, kterou s přehledem proměnil Portugalec Beto. Konečný výsledek 2:2.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 6:5.
Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:21.
90+9'
90+9'
Žlutá karta pro tým AC Monza (Andrea Petagna).

Na konci utkání se spíše fauluje, než hraje, a proto Luca Massimi krotí emoce pomocí žluté karty.
90+7'
V závěru se přiostřuje. Nejdříve se faulem provinil Carlos Augusto, po něm Ilja Nestorovski.
90+5'
Udinese se ještě snaží vyhrát. Nebezpečný míč do pokutového území poslal Tolgay Arslan, jenže defenziva Monzy zakročila na výbornou.
90+3'
Andrea Petagna spáchal útočný faul.
90+2'
Udinese právě vstřelilo branku!
2:2! BETO si při pokutovém kopu počínal zkušeně. Portugalský kanonýr počkal na pohyb gólmana a střelou do jeho protipohybu zaokrouhlil počet vstřelených branek v tomto ročníku Serie A na deset.
90+1'
Pozor, Andrea Petagna se u hranice šestnáctky zapřel o Nestorovskiho a sudí Luca Massimi v nastaveném čase nařizuje penaltu!
89'
Podobně si počínal i José Machín, jenž ve skluzu za cenu rohu odebral míč Eboselemu. Avizovaný roh pak hosté hravě ubránili.
88'
Armando Izzo opět v hledáčku kamer a zdá se, že mu krátká pauza u laviček pomohla. Tentokrát si vedl obstojně ve skluzu při odebrání míče soupeři.
86'
Nic vážného to nebylo, Armando Izzo se chvíli zdržel v zámezí a pak se přihlásil o návrat do hry.
85'
Armando Izzo se po souboji se svým strážcem ocitl na zemi, už k němu běží lékaři.
83'
Střídání v týmu Udinese Calcio:
ze hřiště odchází Isaac Success, přichází Ilja Nestorovski.
83'
ze hřiště odchází Nehuén Pérez, přichází Florian Thauvin.
82'
Hosté po něm vyhnali své soupeře z vápna, ale ti pokračovali v útočení. Osudnou se jim stala až přihrávka na levou stranu, která byla vyhodnocena jako ofsajdová.
81'
Roh pro Udinese.
80'
ze hřiště odchází Sandi Lovrić, přichází Tolgay Arslan.
80'
Dvakrát Monza a teď jednou Udinese.
80'
Střídání v týmu AC Monza:
ze hřiště odchází Nicolo Rovella, přichází Andrea Barberis.
80'
ze hřiště odchází Mattia Valoti, přichází José Machín.
78'
Hosté mezitím dostali míč do vápna, kde vznikla nepřehledná skrumáž. Z ní hráči Udinese míč dostali a potom vystavili soupeře do ofsajdu.
77'
Nicolo Rovella je v pořádku a pokračuje dál.
76'
Žlutá karta pro tým Udinese Calcio (Nehuén Pérez).

Levý bek si mezi vlastním vápnem a středovým kruhem vyšlápl na Rovellu a ten žádá ošetření.
76'
Držení míče: 35% : 65%.
75'
Nicolo Rovella měl na hlavě gólovku! Naběhl na zadní tyč na centr z pravé strany, ale ve vysoké rychlosti nesrovnal svá mířidla. Pro Monzu škoda, zakončení z malého vápna je pokaždé nebezpečné.
73'
Další útočný faul Udinese. Isaac Success, který byl označen za viníka, jen nevěřícně kroutí hlavou.
71'
V útoku neviditelný Beto stáhl k zemi Izza a vděčí panu rozhodčímu za nevytažení žluté karty.
70'
Hráči Udinese drží míč a vyměňují si sérii krátkých přihrávek, vyčkávají přitom na správný moment k rychlému průniku skrz obranu.
68'
ze hřiště odchází Lazar Samardžić, přichází Simone Pafundi.
68'
ze hřiště odchází Kingsley Ehizibue, přichází Festy Ebosele.
67'
Střídat budou i domácí, potřebují nový impulz.
67'
ze hřiště odchází Andrea Colpani, přichází Samuele Birindelli.
66'
Přechod do útoku se konečně vydařil. Andrea Petagna pak nevím, jestli zprava pálil nebo centroval, každopádně na zadní tyči dobíhající Carlos Augusto měl k balonu daleko.
65'
Hosté riskantně kombinovali na malém prostoru ve vlastním území, ještěže se jim to nevymstilo.
64'
Monza chvíli v přečíslení čtyři na tři. Jenže přihrávka do strany celou akci zbrzdila a soupeři mezitím stihli obranný blok doplnit.
63'
Sandi Lovrić se v úvodní čtvrt hodině druhé půle odmlčel, ale už to zase zkouší. Tentokrát z velké dálky a bohužel pro Udinese vysoko nad branku. Byla to takzvaná střela do vesmíru.
61'
Držení míče: 34% : 66%.
60'
ze hřiště odchází Stefano Sensi, přichází Andrea Petagna.
60'
ze hřiště odchází Valentin Antov, přichází Luca Caldirola.
59'
Výkonem svých svěřenců potěšený Raffaele Palladino chystá dvojnásobné střídání. K němu by mělo dojít už při nejbližším přerušení hry.
58'
Ve vlastním území kombinující Udinese vyčkává na správnou možnost k založení útoku.
56'
Monza právě vstřelila branku!
Jako by Udinese po přestávce zapomnělo bránit. Sensiho povedenou diagonálu do uličky proměnil NICOLO ROVELLA v ještě lepší střelu, kterou bez přípravy zavěsil pod břevno. Monze stačilo na obrat osm minut.
55'
Žlutá karta pro tým AC Monza (Valentin Antov).

Jeden takový spáchal na Betovi Antov a vyfasoval za něj trest v podobě žluté karty.
54'
Poslední dobou je to spíše okopávaná, než fotbal. Fauly se množí jako houby po dešti.
52'
Hru v rozporu s pravidly si na druhé straně neodpustil ani Jaka Bijol. Hosté rozehrají z klidu.
50'
Další prohřešek má na svědomí Mattia Valoti. Monza po vyrovnání chodí důrazněji do míče a série faulů je toho čirým důsledkem.
49'
Patrick Ciurria fauloval uprostřed hřiště.
48'
Vyrovnání přichází jako blesk z jasného nebe. Carlos Augusto se na levé straně zmocnil odraženého míče, na jeho centr si pak naběhla dvojice spoluhráčů. První z nich míč nedoskočil, ale za ním stojící ANDREA COLPANI už měl více štěstí a v pádu levačkou Silvestriho nechytatelně prostřelil.
47'
Na dlouhý centr si naskočil Rodrigo Becão, ale v obležení protihráčů nedokázal přesně zacílit.
46'
Armando Izzo na své polovině poblíž levé lajny zezadu fauloval Successe, Monza bude na začátku druhé půle čelit standardce.
46'
Udinese Monzu dvojnásobně přestřílelo a povedený poločas má za sebou Sandi Lovrić. Slovinský záložník byl nejnebezpečnějším hráčem na hřišti a svůj výkon korunoval gólem. Po něm mohl klidně přidat další dva, ale gólman Di Gregorio byl pokaždé proti. Naopak téměř neviditelný je Portugalec Beto, ten by rád zaokrouhlil počet vstřelených branek v tomto ročníku Serie A na deset. To Monza nedokázala těžit z územní převahy a za celý poločas žádnou větší možnost neměla.
Držení míče: 36% : 64%.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 4:2.
Rohy: 2:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 3:7.
45+1'
44'
Lazar Samardžić a Pablo Marí v těsném souboji o míč zaklíněni do sebe. Jenže domácí hráč upadl a sudí Luca Massimi to vyhodnotil jako faul.
42'
Iyenoma Destiny Udogie uháněl podél lajny, dokud mu čistým skluzem nesebral míč Antov. Dobrý obranný zákrok fotbalisty Monzy.
41'
Sandi Lovrić je střelecky aktivní a svůj potenciál znovu ukázal. Tentokrát chtěl překvapit z velké dálky, jenže z hlubokého záklonu poslal balon na tribunu.
40'
A ten se podle očekávání rozhodl pro přímou střelu, která trefila Silvestriho pevnou zeď.
39'
Samardžićův faul nějakých šest metrů před pokutovým územím dává Monze docela dobrou možnost na ohrožení branky. K balonu se staví Stefano Sensi.
38'
Tentokrát se centr točil přímo do branky, které spolehlivě vládne Marco Silvestri.
37'
Armando Izzo nedokázal odcentrovat přes soupeře z pravé strany, Monza má k dispozici další roh.
36'
Do Sensiho odvráceného centru se potom opřel Nicolo Rovella. Marco Silvestri stál na správném místě a do statistik zapsal další úspěšný zákrok.
35'
Hosté nepustili soupeře přes půlící čáru. Balon si vzal na starosti Andrea Colpani, vnikl s ním na pravou stranu vápna a kolem obránce vypálil na přední tyč. Marco Silvestri si nekomplikoval život a míč vykopl levou nohou na roh.
33'
Andrea Colpani ve výskoku nedovoleně atakoval Lovriće, Udinese rozehraje v blízkosti vlastní branky.
31'
Když nevíš co s míčem, tak vystřel. Touto fotbalovou poučkou se řídil Pablo Marí a bohužel pro jeho tým to bylo špatné rozhodnutí. Střela z dálky ze záklonu, to nemohlo dopadnout jinak než přestřelením branky.
30'
28'
Odpověď na předchozí otázku je kladná. Centr spadl na hlavu Marího, který zažehnal nebezpečí.
27'
Lazar Samardžić podržel míč pro Sandiho Lovriće a ten mířil do podobných míst jako předtím. Michele Di Gregorio to měl o to ztížené, že střela před ním skočila a znovu s obtížemi vyrazil míč na roh. Ubrání ho Monza?
26'
Žlutá karta pro tým AC Monza (Armando Izzo).
24'
Krátká přihrávka vystřídaná centrem, na který si uvnitř vápna naskočil Rodrigo Becão. Svou hlavičku poslal hodně mimo, takže následuje odkop.
23'
Sandi Lovrić dostal spoustu místa před hranicí vápna, toho využil k přízemní křižné střele levačkou, která brankáře Di Gregoria hodně protáhla. Udinese je po vstřelené brance na konci a po šanci si kopne roh.
22'
Walace zahrál u laviček účelně, soupeře zmátl dvojitou kličkou a Udinese pokračuje v akci.
20'
Beto to u středového kruhu přehnal s agresivitou a Luca Massimi to nepřehlédl.
18'
V Udine jdou do vedení domácí! Míč vybojovaný ve středu hřiště získal Walace a ihned poté načasoval přímočarou přihrávku. Tu převzal z hrany ofsajdu vybíhající SANDI LOVRIĆ, jenž před vracejícím se Antovem prostřelil Di Gregoria kolem jeho levé nohy.
16'
Pořádně tvrdě zahrál Valentin Antov, který vletěl do Successe. Rozhodčí samozřejmě pískl faul, po kterém se domácí hráč jen těžce zvedá ze hřiště.
15'
A tak se také stalo. Patrick Ciurria se rozhlédl kolem sebe a svůj dlouhý pas poslal do pokutového území. Marco Silvestri si křikl a centr zneškodnil.
14'
Už nějaký čas hra probíhá převážně kolem středového kruhu nebo mezi oběma šestnáctkami. Změnit to může Monza, která je v tuto chvíli u míče.
12'
Míč zatoulaný do zámezí, od střídaček ho zpátky do hry vhodí Iyenoma Destiny Udogie.
11'
Držení míče: 39% : 61%.
10'
Po Colpaniho centru se Mattia Valoti připletl do souboje s Becãem a ve vápně upadl. Hosté reklamovali faul, ale rozhodčí nechtěl o ničem takovém ani slyšet.
8'
Teď už se Sandi Lovrič dostal k míči povoleným způsobem a po levém křídle s ním došel až ke koncové čáře. Odtamtud chtěl centrovat, jenže Antov byl proti, centr zneškodnil a ještě získal odkop.
7'
Sandi Lovrič to trochu přehnal s agresivitou. Rozhodčí Luca Massimi signalizuje útočný faul.
6'
Beto opět u balonu. Tentokrát chtěl Portugalec ukázat individuální schopnosti a protančit až do vápna, Pablo Marí ale výzvu na volenku nepřijal a útočícího hráče od balonu odstavil.
5'
Na opačné straně se přihlásil o slovo ten nejnebezpečnější. Beto obdržel míč ve střední vzdálenosti od branky, udělal pár kroků vpřed a asi metr před šestnáctkou napřáhl ke střele. Ta letěla doprostřed branky, takže Marco Silvestri měl značně usnadněnou práci.
4'
Na jeho konci byl z boku přihrávající Patrick Ciurria. Na hranici vápna se mu hlásil Valoti, ale nahrávku na něj překazil vracející se stoper Bijol.
3'
Domácí tým roztáhl hru doprava, aby Ehizibue mohl odcentrovat před branku. Michele Di Gregorio přední tyčku pokryl a založil rychlý brejk.
2'
Mattia Valoti se po ztrátě míče provinil proti pravidlům, takže vůbec poprvé míří dopředu Udinese.
1'
Výkop provedla v červeném hrající Monza. Hráči domácího Udinese oblékli černobílou sadu dresů.
1'

Udinese Calcio: Silvestri – Becão (C), Bijol, N. Pérez – Ehizibue, Samardžić, Walace, Lovrić, Udogie – Beto, Success.
Náhradníci: Padelli, Piana – Arslan, Abankwah, Buta, Ebosele, Nestorovski, Masina, Guessand, Thauvin, Zeegelaar, Pafundi.
Trenér: Andrea Sottil.

AC Monza: Di Gregorio – Antov, Marí, Izzo – Ciurria, Pessina (C), Rovella, Augusto – Colpani, Sensi – Valoti.
Náhradníci: Cragno, Al. Sorrentino – Caldirola, A. Carboni, Donati, D'Alessandro, Birindelli, Barberis, Marlon, Marić, Gytkjær, Machín, Petagna.
Trenér: Raffaele Palladino.

Rozhodčí: Massimi – Cipressa, Trinchieri.
Udinese po vítězné minisérii (1:0 v Empoli a 3:1 s AC Milán) i vinou mizerného začátku propadlo v Boloni, porážka 0:3 odsunula tým z osmého na jedenácté místo. V domácím prostředí je Udinese hned po Spezie druhým nejčastěji remízujícím mužstvem, což ukázalo ve třech z posledních čtyř utkání. A plichty převažují i v celkové bilanci (9-11-8). Tahounem týmu je Portugalec Beto, jenž s devíti zásahy patří mezi desítku nejlepších střelců soutěže.
V ligové tabulce třináctá Monza ztrácí na Udinese čtyři body, takže je jasné, že ani v případě výhry ho nedožene, může však předskočit Sassuolo a tím se dostat do závěsu. Za sebe se hráči Monzy nemusejí ohlížet, zaprvé Empoli si drží tříbodový odstup a ještě hraje na půdě AC Milán, a zadruhé náskok na sestupové pozice je markantní (15 bodů). Naposledy Monza nestačila doma na druhé Lazio (0:2) a pozor si musí dát především na prvních patnáct minut obou poločasů, v té době totiž obdržela oba góly. Chybět jí budou zraněný obránce Luca Caldirola i vykartovaný útočník Gianluca Caprari. Jeho práci by měl vzít na svá bedra Patrick Ciurria, který má na kontě taktéž čtyři góly.
Další zápas nejvyšší italské fotbalové soutěže nás zavede do Udine, kde se v rámci 29. kola Serie A představí Monza. Ta má svému soupeři co oplácet, protože s ním na konci srpna doma prohrála 1:2. Poučení si tým může vzít z národního poháru, kde Udinese v říjnu na jeho hřišti po obratu vyřadil.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62