Caprile – Ebuehi, Ismajli, Luperto (C), Cacace (78. Pezzella) – Marin, Grassi (86. Henderson) – Cancellieri (70. Špendi), Baldanzi, Gyasi (86. Ekong) – Caputo (70. Piccoli).
Stadio Carlo Castellani, Empoli
Verona
Montipò – Dawidowicz, Magnani, Coppola – F. Terracciano, Hongla, Duda (89. Amione), Doig (89. Cabal) – Folorunsho (69. Saponara), Mboula (69. Djurić) – Ngonge (69. Bonazzoli).
A. Berardi, Perilli – Cazzadori, Cissé, Joselito, Patanè.

Oba týmy se na začátku nového ročníku teprve rozehrávaly, menší pozdvižení přišla až v závěru poločasu. Nejprve Ondrej Duda v pádu procedil míč do vápna na Ngongeho, který na dlouhou nohu nedokázal dát své střele větší razanci a Caprile ji chytil. Na druhé straně pak Gyasi v dobré pozici překopl při zakončení bez přípravy břevno.

Druhá půle už byla o něčem jiném. Po hodině hry Marin při standardce jen těsně minul tyč, což ho čtvrt hodiny před koncem muselo mrzet dvojnásob. Federico Bonazolli se totiž po rohovém kopu nejlépe zorientoval před brankou a při svém debutu za Hellas vystřelil svému týmu vítězství. O to mohli veronský klub ještě připravit Špendi nebo Baldanzi, jenže gólman Montipò nic takového nepřipustil.
Držení míče: 47% : 53%.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 5:5.
Rohy: 2:4. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 17:18.
90+6'
90+5'
To se daří. Riccardo Saponara vyvezl míč středem hřiště a kdosi z jeho spoluhráčů přinutil Caprileho k zákroku. V novém útoku Hellas navíc vybojoval roh a očekává se, že u rohového praporku zápas i dohraje.
90+3'
Následný roh hosté hravě ubránili, teď je pro ně důležité hrát co nejdále od své branky.
90+2'
Někde před pokutovým územím se uvolnil Baldanzi, jeho nedůraznou střelu levačkou Magnani vychýlil mimo branku.
89'
Střídání v týmu Hellas Verona:
ze hřiště odchází Josh Doig, přichází Juan David Cabal.
89'
ze hřiště odchází Ondrej Duda, přichází Bruno Amione.
88'
Mohlo být hotovo. Dvacet metrů od branky se od svého strážce odpoutal Riccardo Saponara a zkusil trefit vzdálenější šibenici. Elia Caprile vytlačil míč očima.
86'
Střídání v týmu Empoli FC:
ze hřiště odchází Emmanuel Gyasi, přichází Emmanuel Ekong.
86'
ze hřiště odchází Alberto Grassi, přichází Liam Henderson.
85'
Paolo Zanetti připravuje dvojnásobné střídání.
83'
Tommaso Baldanzi se rozběhl k brance, a přestože během svého sprintu měl u sebe dva spoluhráče, zvolil individuální způsob zakončení. Lorenzo Montipò měl s jeho nepříjemnou ranou těsně nad zemí plné ruce práce, míč vyrazil před sebe a pod ruku ho schoval až těsně před dobíhajícím soupeřem.
80'
Při něm už byl Montipò pozornější, vyhoupl se do vzduchu a stáhl centr k sobě.
79'
Tahle chyba mohla Veronu stát vedení. Montipò byl po výkopu venku z branky, toho si všiml Stiven Špendi a rychle na ni poslal míč. Gólman Hellasu měl co dělat, aby ho vytěsnil na roh.
78'
ze hřiště odchází Liberato Cacace, přichází Giuseppe Pezzella.
77'
Verona vzápětí přidala druhý gól, ten však kvůli ruky neplatí.
76'
Držení míče: 46% : 54%.
75'
Hellas Verona právě vstřelila branku!
Teprve čtvrt hodiny před koncem jedna z obran odolala. Ondrej Duda poslal míč od rohového praporku přímo před branku, její strážce Elia Caprile šel ven, ale balon při snaze ho vyboxovat minul, toho využil FEDERICO BONAZZOLI a při svém debutu za Veronu otevřel účet zápasu.
73'
Josh Doig v souboji s Piccolim vybojoval pro bránící se Hellas aut.
72'
Krátká přestávka je u konce, hru naváže aut Empoli hned u laviček.
71'
Dvacet minut do konce a stav stále bezbrankový. Snad se to změní po občerstvovací pauze, ke které dal teď Luca Massimi pokyn.
70'
ze hřiště odchází Francesco Caputo, přichází Roberto Piccoli.
70'
ze hřiště odchází Matteo Cancellieri, přichází Stiven Špendi.
70'
Střídání má připravena i Paolo Zanetti.
69'
ze hřiště odchází Michael Folorunsho, přichází Riccardo Saponara.
69'
ze hřiště odchází Cyril Ngonge, přichází Federico Bonazzoli.
69'
ze hřiště odchází Jordi Mboula, přichází Milan Djurić.
68'
Žlutá karta pro tým Empoli FC (Alberto Grassi).

Během dvou minut domácí fotbalisté obrátili počet žlutých karet na svou stranu, to když Alberto Grassi) jako smyslů zbavený vletěl do Dawidowicze.
66'
Žlutá karta pro tým Empoli FC (Liberato Cacace).

Levý bek držel Honglu za dres, div, že ho z něj nesvlékl. Kdyby tak urputně hrál fotbal, udělal by líp.
64'
Emmanuel Gyasi fauloval uprostřed hřiště. Že by se vrátil trend nedovolených zákroků?
62'
Na úroveň penalty si naběhl Pawel Dawidowicz a odtamtud po centru zprava přehlavičkoval břevno.
61'
Držení míče: 48% : 52%.
60'
Răzvan Marin si dal na přímém kopu z bezpečné pozice opravdu záležet. Rozběhl se proti míči, který ležel metr před šestnáctkou, a usměrnil ho ze svého pohledu k pravé tyči. Nechybělo moc, aby šel míč do brány, v případě přesnější střely by ho však Montipò nejspíš měl.
58'
Žlutá karta pro tým Hellas Verona (Giangiacomo Magnani).

Nejprve u postranní čáry Răzvan Marin a potom před šestnáctkou Tommaso Baldanzi byli faulováni. Druhý prohřešek ohodnotil sudí žlutou kartou.
57'
Aktivita fotbalistů Empoli přinutila soupeře k otočení hry i takzvané malé domů.
56'
Ardian Ismajli při výskoku trefil Folorunsha do hlavy, Na hřišti to už nějaký čas vypadá jako by se hráči předháněli v počtu faulů.
54'
Răzvan Marin se diví odpískání svého útočného faulu. Já nechápu proč. To, že u postranní čáry podťal Terracciano bylo evidentní.
53'
Dříve než bylo třeba vystartoval Jordi Mboula za očekávaným centrem, čímž se vystavil do ofsajdu.
52'
Častá přerušení v důsledku faulů. Jeden takový teď spáchal Tyronne Ebuehi, jenž si poblíž střídaček vyšlápl na Španěla Mboulu.
50'
Paweł Dawidowicz se drží za hlavu poté, co ho do ní bolestivě trefil Caputo. Ten by si na podobné prohřešky měl dávat pozor, příště totiž klidně mohou skončit i karetním potrestáním.
49'
Po rozehře volného kopu dostal balon na kopačku Emmanuel Gyasi. Rozhlédl se kolem sebe a odcentroval do vápna, tam však nikdo v modrém dresu nebyl.
48'
Francesco Caputo opět na kameře. Tentokrát proto, že se stal obětí Magnaniho faulu. Veronský fotbalista přistoupil ke Caputovi zezadu a rozhodně ne kamarádským obejmutím ho poslal na trávník.
47'
Zdvižený palec jako díky za přihrávku do běhu ukázal spoluhráči Francesco Caputo. Škoda pro Empoli, že byla příliš prudká a skončila mimo hřiště.
46'
Držení míče: 50% : 50%.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 4:1.
Rohy: 0:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 6:10.
45+3'
45+1'
Cyril Ngonge si nepohlídal ofsajdové postavení.
44'
Žlutá karta pro tým Hellas Verona (Ondrej Duda).

Rodák ze slovenské Sniny ležící nedaleko hranic s Ukrajinou je prvním potrestaným hráčem zápasu.
42'
Rušno bylo i na druhé straně, kde Emmanuel Gyasi po diagonální nahrávce od spoluhráče ve vyložené pozici trestuhodně přestřelil! Metr před malým vápnem pálil bez přípravy pravačkou a jak to dopadlo už víte.
41'
Ondrej Duda v pádu procedil míč do vápna na Ngongeho, tomu scházel jeden krok a na dlouhou nohu nedokázal dát své střele větší razanci. Přesto se Elia Caprile musel mít na pozoru, jakákoliv střela z bezprostřední blízkosti je pro brankáře nebezpečná.
40'
Přímo před očima rozhodčího se po faulu soupeře k zemi zřítil Tommaso Baldanzi.
38'
Naštěstí nešlo o nic vážného a Paweł Dawidowicz se po krátkém ošetření zapojuje do hry.
37'
Ou, Matteo Cancellieri se rukou ohnal po Dawidowiczovi a podle mého názoru měl dostat žlutou kartu. Rozhodčí si však střetu ruky s hlavou podle všeho nevšiml, i když Dawidowicz potřebuje ošetřit.
36'
Ofsajd Empoli, uvízl v něm nejspíš Matteo Cancellieri.
35'
Empoli teď získalo míč čistým způsobem, Marinův nízký pas odkopl do bezpečí Diego Coppola.
34'
Faul přímo před zraky hlavního arbitra spáchal Emmanuel Gyasi, když zezadu přišlápl Magnanimu kopačku. Hellas Verona rozehraje z klidu.
33'
Na druhé straně pálil Josh Doig z velmi ostrého úhlu. A navíc hodně nepřesně. Šance, že pokus z podobného místa skončí gólem, je takřka nulová.
32'
Francesco Caputo se rozběhl spoluhráči na lob za obranu, jenže stoper Magnani míč odvrátil.
31'
30'
Jordi Mboula opět v hledáčku kamery a tentokrát v lichotivější pozici. Upozornil totiž na sebe střelou zpoza vápna, ta bohužel pro Hellas neměla gólové paramatry a Elia Caprile se za ní jen ohlédl.
29'
Nahrávka dozadu a nákop dopředu, Tyronne Ebuehi nepřetlačil soupeře, ale jeho spoluhráče Mattea Cancellieriho pak fauloval Mboula.
28'
"Cooling break" je u konce, hru naváže Ardian Ismajli přímým volným kopem poblíž střídaček.
26'
Právě probíhá přestávka na pití.
19'
Po delší odmlce hosté navštívili polovinu soupeře, Giangiacomo Magnani pak hledal ve vápně Ngonga, toho k míči nepustil Ismajli.
17'
Hráči Empoli roztáhli hru doprava, Francesco Caputo si vyměnil míč s Ebuehim, načež kombinaci těchto hráčů utnul Diego Coppola.
16'
Držení míče: 45% : 55%.
15'
Po několikaminutovém bránění Verona vystrčila růžky, posunula se na útočnou polovinu a kopala roh. Centr směrem k brance vyhlavičkoval stoper Ismajli.
13'
Francesco Caputo zvedl hlavu a do šestnáctky poslal nízký centr. Na ten si dělal zálusk Emmanuel Gyasi, ale stoper Magnani měl k míči o jeden krok blíž.
12'
Přetahovaná o míč, ve které si Michael Folorunsho dle názoru rozhodčího pomohl drobným přidržením soupeře. A dle opakovaných záběrů tomu opravdu bylo tak. Dopředu tak opět míří Empoli.
10'
Netrvalo to dlouho a míč získali fotbalisté Empoli. Baldanzi ho vyvezl středem hřiště pro Mattea Cancellieriho, který z hranice vápna vypálil hodně mimo. Lorenzo Montipó má klid na odkop.
9'
Liberato Cacace v souboji o míč u střídaček na kolenou před Terraccianem, který pro Hellas vybojoval aut.
7'
Když to nešlo spoluprací, zkusil to Tyronne Ebuehi individuálně. Kolem prvního obránce se dokázal prosmýknout, kolem toho dalšího už nikoliv.
6'
Domácí šli na to opět zleva, jenže ani kombinace mezi Cacacem a Grassim nedopadla podle představ.
4'
Teprve teď se míče ujal Liberato Cacace a ihned ho odcentroval směrem do vápna. Tam si nabíhal Francesco Caputo, ale Giangiacomo Magnani před ním stačil odvrátit.
3'
Verona od začátku drží balon na kopačkách a soupeři ho vůbec nepůjčuje.
1'
Čtyřiatřicetiletý Luca Massimi přivedl základní jedenáctky na hřiště. Empoli odehraje zápas v modrých dresech, Hellas Verona má žlutou sadu.

Empoli FC: Caprile – Ebuehi, Ismajli, Luperto (C), Cacace – Marin, Grassi – Cancellieri, Baldanzi, Gyasi – Caputo.
Náhradníci: Perisan, Štubljar – Ekong, Guarino, Haas, Henderson, Marianucci, Pezzella, Piccoli, Ranocchia, Špendi, Stojanović.
Trenér: Paolo Zanetti.

Hellas Verona: Montipò – Dawidowicz, Magnani, Coppola – F. Terracciano, Hongla, Duda, Doig – Folorunsho, Mboula – Ngonge.
Náhradníci: A. Berardi, Perilli – Amione, Bonazzoli, Cabal, Cazzadori, Cissé, Djurić, Joselito, Patanè, Saponara.
Trenér: Marco Baroni.

Rozhodčí: Massimi – Zingarelli, Scatragli.
Zápas Empoli – Hellas Verona začne v sobotu od 18:30 a vy si ho nenechte ujít.
Verona si uchránila prvoligovou příslušnost v červnovém play-off a byla to pro ni pořádná úleva, protože se dlouhou dobu pohybovala mezi třemi nejhoršími týmy soutěže. Mužstvo před sezonou převzal Marco Baroni, který v minulém ročníku obsadil s nováčkem z Lecce 16. místo.

Příprava:
Primiero 7:0
Virtus Verona 3:0
Bastia 1:3
Heidenheim 2:3
Empoli se v loňském ročníku vyhnulo sestupovým trablům a dobře zvládlo i závěrečná kola (pět neprohraných zápasů z posledních šesti). Začátek nové sezony však týmu vůbec nevyšel, když po prohře s druholigovou Citadellou vypadl z národního poháru.