Euro Hockey Tour -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Kanada - 18. prosince 2021   09:00

Finsko
Finsko
00:32' J. Karjalainen (Kemiläinen, Levtchi) • 04:35' J. Karjalainen (Kemiläinen, Ojamäki) • 48:19' Markus Granlund  • 57:40' Nenonen
Kanada

Nejlepšími hráči tohoto utkání byli zvoleni Jere Karjalainen a Landon Ferraro. Touto informací se s vámi loučím, ale nezapomeňte, že už od 13:30 se střetnou reprezentace Ruska a Česka. Na počtenou!
První sobotní utkání Channel One Cupu skončilo vítězstvím Finska nad Kanadou 4:1. V repríze posledních dvou finále MS dnes uspěli hokejisté Suomi, za které se hned na začátku dvakrát prosadil Jere Karjalainen. Další branka padla v prostřední třetině, kdy se trefil Landon Ferraro. Kanada sice ve druhé periodě ožila, ale její snažení nakonec vyšlo vniveč. Ve 49. minutě zvýšil Markus Granlund a pojistku Finů přidal gólem do prázdné klece Markus Nenonen. Finové tedy po dvou zápasech turnaje mají na kontě 4 body, Kanada Channel One Cup končí se třemi body a momentálně je třetí.

Střely na bránu: 21 – 22
59:50'
Zápas se dohrává v obranné třetině Kanady. Kotouče se ještě ujímá Ben Street.
59:25'
Další branku mohl od modré čáry přidat Ville Pokka, jehož dělovku z voleje ale zastavila lapačka Justina Poggeho.
58:54'
Morgan Ellis předvedl ostrý zákrok u mantinelu, po kterém se vylučovat nebude. Rozhodčí už zřejmě nechtějí do závěru zápasu zasahovat.
58:06'
Kouč Julien to už bez brankáře nezkusí, Kanadě zbývá strašně málo času. Justin Pogge navíc musel znovu zasahovat.
57:40'
Finsko právě vstřelilo branku!
Finové dnešní utkání vyhrají, dávají totiž gól do opuštěné klece! MARKUS NENONEN zastavil střelu Kanady od modré čáry a poté poslal ze střední třetiny kotouč do sítě. 4:1. Bez asistence.
57:02'
Kanada už hraje v šesti! Justin Pogge je na střídačce.
56:52'
Je rozhodně sympatické, že i obránce Charles Genoway pravidelně pomáhá ofenzívě. Znovu odvedl dobrou práci, ale jeho spoluhráči snížení nevytěžili.
56:09'
Tyler Graovac střílel od modré čáry, rána se mu však vůbec nepovedla. Následně touš získali Finové.
55:30'
Anton Levtchi si situaci ve vlastní třetině nekomplikoval, hrací předmět poslal na zakázané uvolnění, takže za chvíli se bude vhazovat před Heljankem.
54:45'
Finsko dobře brání vlastní modrou čáru. Hokejisté Kanady se do jeho třetiny dostávají velmi složitě.
54:24'
Po akci Charlese Genowaye se puk odrazil na brankoviště. Tam znovu zapracoval pozorný Christian Heljanko.
53:41'
Ben Street si stáhl kotouč a následně pálil zápěstím. Heljanko zasahovat nemusel, kotouč mezi tři tyče nemířil.
53:09'
Waltteri Merelä vyslal střílené nahození, které ale orazítkovalo jen a pouze zadní mantinel. Nicméně Finům i tyto střely v tuto chvíli stačí, dvougólový náskok je pro ně komfortní.
52:39'
Znovu to vypadalo, že by Seveřané mohli zahrozit na pravém křídle. Markus Nenonen ale neprotlačil kotouč před kanadské brankoviště.
52:12'
Kanadský útočník Eric Fehr dostal kotouč do mezikruží na bekhend. Zakončovat však nemohl, hned tři Finové jej rychle dostoupili.
51:22'
Juuso Hietanen se dostal do úzkých, a proto musel puk jen posunout do rohu kluziště. Tam si už najel Gilmour.
50:27'
Kanada více než minutu tlačila. Poté se ale do přečíslení hnala dvojice Granlund – Manninen, která si ale puk přesně nepředala.
49:55'
Při střele Mata Robinsona od modré čáry toho Heljanko mnoho neviděl. Měl štěstí, že jeho spoluhráči předvedli ukázkový blok.
49:32'
Josh Currie nebezpečně kroužil okolo finské svatyně, kotouč k zadní tyči však nezastrčil.
49:04'
Kanada by ráda odpověděla. Nabito na modrou čáru dostal John Gilmour, Heljanko ale na černou gumu viděl.
48:19'
Hokejisté Suomi znovu vedou o dvě branky! Úplně sám na brankáře Poggeho jel MARKUS GRANLUND, který rameny naznačil kličku a posléze touš poslal přesně mezi betony. 3:1. Bez asistence.
47:42'
Finové se nikam neženou. Také v této chvíli si přihrávají v bezpečných prostorech.
47:07'
Je vidět, že i ruské publikum dnes straní více Kanadě. Každá podařenější akce celku v bílých dresech končí potleskem.
46:24'
Růžky vystrčil Eric O'Dell, jehož průnik byl zakončen střelou, která zamířila kousek vedle vzdálenější tyče.
45:38'
Street měl ke kotouči na levém křídle poměrně daleko. Ville Pokka jej rychle zakřižoval a získal hrací předmět na svou hokejku.
45:05'
Oba celky posílají na led čerstvé síly. Kotouč momentálně je za brankou Finů, kteří si jej přihrávají.
44:35'
Do otevřenější obrany se tlačil Sakari Manninen, jehož střela zápěstím byla zablokovaná.
43:45'
Zkušený zadák Juuso Hietanen chtěl překvapit brankáře Poggeho pokusem od modré čáry. Lapačka brankáře německého Kolína byla úspěšnější v danou chvíli.
43:04'
Kaski se vrátil na led. Finové první oslabení v zápase přečkali.
42:59'
Na konci kanadské přesilovky byl k vidění obrovský nápor v předbrankovém prostoru. Finský gólman neinkasoval.
42:42'
Zdlouhavá kombinace Kanady skončila střelou Corbana Knighta. Forvard Kanady pálil z kruhu, ale kotouč orazítkoval jen levý beton Christiana Heljanka.
41:44'
Robinson udělal na útočné modré čáře chybu. Kotouč mu přeskočil hůl a poté musel obránce se sedmičkou na zádech rychle upalovat dozadu. Souboj s Ojamäkim ale zvládl.
41:04'
Vyloučení v týmu Finsko (Oliwer Kaski – 2 min., vysoká hůl).
41:01'
Daniel Audette vybízel spoluhráče v předbrankovém prostoru. Jeho přihrávku ale zastavila brusle hráče v modrém dresu.
40:22'
Na začátku třetí třetiny se Finové k přesilovkové střele nedostali. Kanada už hraje v plném počtu.
40:01'
Střely na bránu po 2. třetině: 14 – 13
Kanada ve druhé třetině zlepšila svou hru. Po zásluze ve 30. minutě snížila, prosadil se Landon Ferraro, jehož ránu si srazil do vlastní klece Ville Pokka. Poté mohlo být i vyrovnáno, ale Ferraro v úniku brankáře Heljanka podruhé nepřekonal. Nicméně před třetí třetinou je vše otevřené, dokáží svěřenci velezkušeného stratéga Clauda Juliena vyrovnat?
40:00'
39:26'
Ale kotouč tam moc dlouho neudrželi. Valtteri Kemiläinen se sice blýskl střelou, ale ta přesná nebyla.
39:00'
Hlasatel ohlásil poslední minutu druhé třetiny. Finové už míří do útočného pásma.
38:36'
Landon Ferraro upaloval dopředu. Pro svůj tým pošetřil několik cenných sekund, poněvadž držel Finy co nejdále od kanadské brány.
38:22'
Vyloučení v týmu Kanada (Eric Fehr – 2 min., podrážení).
38:08'
Bude se vylučovat. Finové momentálně mají ponechanou výhodu.
37:46'
Komarov napadal rozehrávku Knighta. Útočník Kanady si ale poradil, přistrčil spoluhráči do strany.
37:03'
Z kruhu to zkoušel Granlund. Finský útočník s číslem 60 na dresu zápěstím těsně minul zadní tyč.
36:49'
Ve 37. minutě se hrálo především ve středním pásmu. Nyní je hra přerušena.
35:54'
Vypadalo to, že se Kanada dostane do dalšího samostatného úniku, ale Eric O'Dell hrát nemohl, protože jinak by se pískal ofsajd.
34:49'
Mizernou přihrávku Pelliho mohl trestat Landon Ferraro. Kanadský útočník jel úplně sám na bránu, ale jeho zakončení úspěchem neskončilo. Heljanko se vytáhl.
33:56'
Nyní se bojuje u mantinelu v rohu kluziště. Heljanko se musí mít na pozoru, poněvadž touš může každou chvíli vyplavat před jeho klec.
33:00'
Mikael Seppälä vystřelil zápěstím. Rána finského obránce mezi tři tyče nedoputovala.
32:10'
Do rychlého brejku vyrazil Markus Nenonen. Zápěstím hledal prostor u bližší tyče, ale Poggeho vyrážečka byla připravená.
31:34'
Eric Fehr reklamoval nedovolený zákrok, ale pravice rozhodčích nahoru nešla. Poté Heljanko přidržel touš pod lapačkou, pokračovat budeme po komerční pauze.
30:45'
Kanada viditelně ožila. Znovu se usadila v pásmu soupeře. Těsně vedle zadní tyče střílel od modré čáry Ryan Spooner.
29:17'
Kanada právě vstřelila branku!
Téměř v polovině základní hrací doby Kanada snižuje! Genoway přistrčil na levý kruh LANDONU FERRAROVI, jehož střelu si nešťastně srazil do horního růžku obránce Pokka. Heljanko reagovat nestačil. 2:1. Asistence: Charles Genoway.
28:09'
Javorové listy předvedly možná své nejlepší střídání v tomto zápase. Minutu na soupeře tlačily. Jejich snažení ale skončilo střelou, která byla přizvednuta do ochranné sítě.
27:34'
Kanada nebyla daleko ke vstřelení branky! Krásnou přihrávku Mata Robinsona zpoza brány zakončil Ben Street, jenž však zamířil jen do boční sítě.
27:21'
Nahození Jordana Weala z otočky nemělo naději na úspěch. Brankář Heljanko zasáhl lapačkou.
26:51'
Peetro Seppälä pálil bez přípravy od modré čáry. Jeho rána po ledě byla posunuta do rohu útočného pásma.
26:14'
Ani tentokrát se pokus o dlouhou přihrávku týmu, který je dnes psán jako domácí, nepovedl. Pokka zapříčinil další zakázané uvolnění. Manninen poté nestihl už přebruslit Genowaye.
25:40'
Leo Komarov poctivě zapracoval u zadního mantinelu na vlastní polovině. Poté založil útočnou akci celku v modrých dresech.
24:34'
Otevřená dvířka v kanadské obraně mohl trestat Markus Nenonen. Z bodu pro vhazování ale těsně přestřelil.
24:09'
Street za bránou Finska zachytil přihrávku, načež se snažil poměrně pohotově přihrávat před brankoviště. Spoluhráče ale nenašel.
23:39'
Finové se zkraje druhé třetiny zatím nemohou dostat do tempa. Nepřesná přihrávka Peetra Seppäly doputovala na icing.
23:23'
Christian Heljanko pohotově zakročil proti zakončení Robinsona. Vysloužil si potlesk dnes velmi solidně zaplněných tribun moskevské arény VTB Ice Palace.
23:02'
Adam Tambellini si zpracovával pobídku Knighta, ale k ráně se nedostal. Dvojice finských obránců odvedla svou práci na jedničku.
21:58'
Juuso Hietanen neměl na křídlech podporu kolegů, a tak puk jen nahodil do útočného pásma. Je pravdou, že finská formace měla za sebou už poměrně dlouhé střídání.
21:10'
Finský gólman Christian Heljanko si připsal první zákrok ve druhé části. Se střelou Gormleyho od modré čáry mnoho práce neměl.
20:46'
Jason Demers pořádně přitlačil u mantinelu, Karjalainena ke střele z pravé strany útočného pásma nepustil.
20:01'
Střely na branku po 1. třetině: 10 – 5
Za námi je první třetina, která nabídla jednoznačnou finskou převahu. Hokejisté Suomi se ujali vedení už ve 32 vteřině, kdy skóroval po teči Jere Karjalainen. O čtyři minuty později přišla na řadu téměř identická situace, při které Kemiläinen znovu nahazoval a také v tomto případě se trefil Karjalainen. V dalším průběhu třetiny měl více práce Pogge, takže jasně můžeme říct, že náskok Finů je zasloužený.
20:00'
19:52'
Zhruba osm sekund před koncem první periody se do šance dostal rozjetý Markus Granlund. Justin Pogge ovšem předvedl vynikající reflex, koncem betonu kanadský tým zachránil od třetího inkasování.
19:34'
Sakari Manninen se jako tank probil pravým křídlem. Hledal pod sebou volnějšího spoluhráče, ale přesná přihrávka ani střela nepřišla.
18:45'
Knight se vrátil na led, takže Kanada už hraje v plném počtu.
18:30'
Charles Genoway precizně vyvezl puk. Jeho spoluhráči na konci oslabení budou moct vystřídat.
17:46'
Velký závar před svatyní Kanady! Po střele z kruhu se k dorážce dostal Juuso Pärssinen, nadvakrát ale brankáře Poggea nepřekonal.
17:20'
Granlund posunul na modrou čáru Kaskimu, jehož ránu vyrazil Pogge pravým betonem.
16:45'
Vyloučení v týmu Kanada (Corban Knight – 2 min., hákování).
16:35'
Blíží se konec první třetiny. Javorové listy teď zuby nehty bránily další průniky Finů, vždy si však poradily.
15:45'
Kanada se dostala do přečíslení tři na dva. Zakončení z pravého kruhu vzal na sebe Adam Tambellini, jenž ale zamířil do připravené vyrážečky Heljanka.
15:15'
Markus Granlund se nechtěl hnát dopředu, neboť na zádech měl hráče soupeře. Zvolil tak přihrávku na spoluhráče Pokku.
14:35'
Po zásahu Heljanka je hra přerušena. Na řadu přichází komerční pauza.
14:16'
Aktivní Karjalainen si to znovu mířil do útočné třetiny. Zastavil jej však na obranné modré čáře Genoway.
13:40'
Valtteri Kemiläinen se snažil nahodit do útočného pásma bekhendem, jenže puk se mu postavil na hranu a kvůli tomu zaplaval až do hlediště. Po krátkém přerušení se bude vhazovat ve středním pásmu.
13:02'
Brandon Gormley tvrdě vypálil od modré čáry. Heljanko do zákroku nemusel, pomohl mu blok kolegy z defenzívy.
12:49'
Je pískáno zakázané uvolnění. Ellis totiž přebruslil soupeře.
11:59'
Čtvrtá lajna Kanady se dostala pod tlak. Byla ráda za to, že nakonec mohla vystřídat, poněvadž touš se dostal do střední třetiny.
11:16'
Jere Karjalainen si hledal místo v předbrankovém prostoru. Snažil se co nejrychleji zakončit, ale záměr přečetl kanadský obránce Brandon Gormley.
10:07'
Za námi je více než deset minut a stále platí, že Finové jsou lepším týmem. Kanadě kotouč téměř nepůjčují.
09:34'
Pokka hledal ve středním pásmu Manninena, který se snažil touš tečovat. To se mu i povedlo, ale přihrávka druhého jmenovaného byla nepřesná.
08:46'
Kapitán Leo Komarov se rychle otočil a z rohu kluziště vybídl Pelliho. Finský obránce vypálil zápěstím, načež Justin Pogge zakročil vyrážečkou.
07:54'
Obránce Pelli přidržel touš za klecí svého celku. Momentálně čeká na dostřídání spoluhráčů.
07:06'
Peetro Seppälä tvrdě pálil od modré čáry. Jeho projektil ale až ke kanadskému brankáři nedoputoval.
06:15'
Kanada má velké problémy s bráněním. Aktivitu přebrala elitní finská formace, ale Demers puk poslal do středního pásma.
04:35'
Chvíli po skončení finské přesilovky se Seveřané ujímají už dvoubrankového náskoku! Kemiläinen znovu nahodil od modré čáry a puk opět těsně před Poggem tečoval JERE KARJALAINEN. Útočník s číslem 25 dnes vsítil už druhý gól. 2:0. Asistence: Valtteri Kemiläinen a Niko Ojamäki.
03:54'
Pärssinen sice zavezl kus černé gumy do rohu kluziště, avšak přesnou přihrávku nevyprodukoval. Ellis následně vyhodil.
03:27'
První minuta přesilovky se týmu v modrých dresech příliš nedaří. Svěřenci kouče Jalonena byli chyceni do ofsajdu.
02:59'
Nahození Finů si za svou bránou našel Pogge. Kanadský brankář vyhodil kotouč po mantinelu do hlediště.
02:33'
Vyloučení v týmu Kanada (Corban Knight – 2 min., sekání).
02:06'
Gilmour si na červené čáře našel finského útočníka. Javorové listy se ale probíjejí do útočného pásma složitě.
01:33'
Suomi jsou i nadále aktivní. Vidět je především Kemiläinen, jenž pomáhá útočné formaci.
00:32'
Finové jdou po dvaatřiceti sekundách do vedení! Kotouč došel k Valtterimu Kemiläinenovi, jehož nahození tečoval naprosto dokonale mezi betony brankáře JERE KARJALAINEN. 1:0. Asistence: Valtteri Kemiläinen a Anton Levtchi.
00:20'
Finové, kteří také dnes hrají v modrých dresech, se dostali k první střele. Pogge si však lapačkou zákrok vychutnal.
00:01'

Finsko: Heljanko (Halonen) – Kaski, Pokka, Kemiläinen, P. Seppälä, Hietanen (A), Pelli, M. Seppälä – Markus Granlund, S. Manninen (A), Hartikainen – Levtchi, Joonas Nättinen, J. Karjalainen – Nenonen, Pärssinen, Ojamäki – L. Komarov (C), Tiivola, Merelä.
Trenér: Jukka Jalonen

Kanada: Pogge (Pasquale) – Gormley, Scarlett, Gilmour, M. Robinson, Demers, M. Ellis (A), Ch. Genoway – Maillet, Weal, Tambellini – Street, C. Knight, Currie – Audette, Spooner, Fehr – Graovac, O'Dell, L. Ferraro (A) – Kunyk.
Trenér: Claude Julien.

FINSKO

Hokejisté Finska načali Channel One Cup ve čtvrtek v Praze. S Českou republikou dokázali vyhrát po nájezdech, přestože vedení 2:1 ztratili jedenáct sekund před koncem třetí periody. Svěřenci kouče Jalonena chtějí navázat na vcelku podařený turnaj Karjaly, na kterém skončili se šesti body na kontě na druhém místě. Už v prvním zápase předvánočního turnaje se ve velmi dobrém světle ukázala elitní formace ve složení Manninen – Hartikainen – Granlund, která společně i obléká dres ruské Ufy. Jak si povedou hokejisté Suomi ve druhém vystoupení na turnaji?

KANADA

Kanada vstoupila do turnaje už ve středu. Domácí ruské reprezentaci ale po velmi atraktivním duelu podlehla 3:4. Chuť si spravila ve včerejším utkání, kdy přemohla zcela po zásluze hokejisty Švédska 3:1. O zisku tří bodů rozhodla na konci druhé třetiny, kdy se do střelecké listiny zapsali O'Dell a Genoway. Na závěr Channel One Cupu tak Kanada změří síly s Finskem. Bude se jednat o reprízu dvou posledních finále světových šampionátů.
Zápasy Finska na turnaji

Česko – Finsko 2:3 po nájezdech

33. Jan Kovář (Gulaš), 60. Gulaš (Jan Kovář) – 10. S. Manninen (Markus Granlund, Pokka), 48. Levtchi (Kemppainen, J. Karjalainen), rozh. náj. Tiivola

Zápasy Kanady na turnaji

Rusko – Kanada 4:3

5. Korškov, 29. Jelesin (K. Marčenko, Čibisov), 40. N. Nestěrov (A. Anisimov), 41. Šipačov (K. Marčenko) – 28. Gormley (M. Robinson, Tambellini), 48. Audette (C. Knight), 59. O'Dell (M. Robinson, Spooner)

Kanada – Švédsko 3:1

Branky a nahrávky: 20. Gormley (Tambellini, M. Robinson), 38. O'Dell (Graovac, M. Ellis), 39. Ch. Genoway (Currie, C. Knight) – 36. Rydahl (Emil Pettersson)
Hezké sobotní dopoledne z Moskvy při sledování textového přenosu ze zápasu FinskoKanada. Úvodní buly je na programu v 9:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:00.