Euro Hockey Tour -  ONLINE PŘENOS -  Rusko : Finsko - 19. prosince 2021   13:30

35:35' Minulin (Grigorenko, N. Gusev) • 56:22' Vojnov (K. Semjonov, Tolčinskij)
2:3
(0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Finsko
Finsko
18:25' Merelä  (Joonas Nättinen, Salomäki) • 44:04' S. Manninen  (Kemppainen, Hartikainen) • 64:29' S. Manninen  (Kemiläinen)
Rusko
Ivan Fedotov (T. Biljalov) – Vojnov (A), Čisťakov, A. Marčenko, S. Tělegin, Minulin, Nikišin, Šaripzjanov – Čibisov, Kadějkin, K. Marčenko – Grigorenko (A), P. Karnauchov, N. Gusev – Gricjuk, K. Semjonov, Tolčinskij – S. Plotnikov (C), Arťom Galimov, V. A. Tkačov – Kameněv.
Fraňo (CZE), Sidorenko (RUS)
CSKA Arena, Moskva
Finsko
Säteri (Halonen) – Kaski, Pokka, Kemiläinen, P. Seppälä, Hietanen (C), Pelli, M. Seppälä – Hartikainen, S. Manninen (A), Markus Granlund – J. Karjalainen, Kemppainen, L. Komarov (A) – Ojamäki, Pärssinen, M. Nurmi – Merelä, Joonas Nättinen, Salomäki.

Celý turnaj i tak vyhráli hokejisté Ruska, kteří se utkali se všemi čtyřmi soupeři a z těchto bitev vytěžili 10 bodů. Finové stejně jako další celky sehráli jen tři duely a končí druzí se 7 body. To už je z mojí strany vše. Přeji krásný zbytek neděle!
Hokejisté Finska poráží v závěrečném zápase Channel One Cupu domácí Rusko 3:2 v prodloužení. Finové dnes předvedli velmi dobrý výkon, kterým se kvalitnímu výběru Sborné herně minimálně vyrovnali. V základní hrací době také dvakrát vedli. V závěru první třetiny otevřel skóre Waltteri Merelä. Rusko srovnalo ve 36. minutě dorážkou Arťoma Minulina. V závěrečné části se v přesilovce nejprve prosadil Sakari Manninen, ovšem domácí srovnali v čase 56:22 rovněž v početní výhodě, kdy pálil přesně Vjačeslav Vojnov. Rozhodnutí přišlo v závěru prodloužení. Rusové zkusili bez gólmana. Sakari Manninen se dostal do samostatného úniku a v zakončení do prázdné branky mu zabránil faulem Vojnov. Podle pravidel tak musel následovat technický gól připsaný Manninenovi.

Střely na branku – 27:23 (4:7, 14:9, 9:5 – 0:2)
64:29'
Finsko právě vstřelilo branku!
Finové trestají Rusy za jejich risk! SAKARI MANNINEN se totiž dostal do samostatného úniku na opuštěnou ruskou klec. Vjačeslav Vojnov se mu ještě tygřím skokem snažil kotouč vypíchnout, což se mu i povedlo. Zároveň ale podrazil finskému útočníkovi nohy a v tomto případě je možné pouze jediné rozhodnutí sudích – technický gól! Asistence: Valtteri Kemiläinen.
64:10'
Rusové to v prodloužení zkoušejí s prázdnou brankou!
63:20'
Domácí v šanci! Přečíslení 3 na 2 řešil Nikita Gusev přihrávkou na osu na Grigorenka. Ten ještě objel bránícího Fina a vrátil kotouč Gusevovi, který přestřelil!
62:40'
Při hře 3 na 3 jsou zatím jistější finští hokejisté.
61:28'
Finové málem rozhodli! Alexej Marčenko na modré zřejmě fauloval Komarova, což mu prošlo bez vyloučení. Ze situace přesto mohl těžit Juuso Hietanen, který jel sám na Fedotova, jenž se štěstím odolal. Puk našel někde ve výstroji.
61:02'
Gusev na útočné modré málem přišel o puk, čímž by pustil dva Finy do samostatného úniku! Svou chybu ještě dokázal napravit.
60:01'
Ve třetí třetině se Finové nejprve ujali vedení přesilovkovou trefou Sakariho Manninena, ovšem Sborná srovnala rovněž v přesilové hře po ráně Vjačeslava Vojnova. Tenhle gól ještě muselo potvrdit video, Finové zkoušeli i trenérskou výzvu. Za stavu 2:2 se bude prodlužovat.
60:00'
59:59'
K velkému sólu se ještě nadechl Markus Granlund, ale až do zakončení se přes přesilu Rusů nedostal. Bude se prodlužovat.
59:45'
Z dálky ještě vypálil Arťom Minulin. Säteri byl na místě.
59:05'
Na začátku poslední minuty třetí třetiny si vybruslil do střelecké pozice Leo Komarov. Fedotov byl pozorný.
58:47'
Finové v postavení mimo hru.
58:24'
Protiútok Ruska tažený po levém křídle. Nakonec přišla střela, kterou lapil Säteri do své rukavice.
57:02'
Finové možná cítí křivdu a zdravě se nahecovali. Operují v útočném pásmu.
56:30'
Po delší době se konečně zase hraje.
Rozhodčí ještě své rozhodnutí vysvětlovali finskému kapitánovi Hietanenovi. Teď to řeší s trenérem Jalonenem.
56:22'
Gól byl definitivně potvrzen! Vjačeslav Vojnov tedy srovnal na 2:2.
Ještě finská challenge! Průstřel to byl ale s největší pravděpodobností čistý. Puk nikdo netečoval. Finové možná reklamují nedovolené bránění brankáři v brankovišti.
56:22'
Rozhodčí se ale ještě podívají na video! Možná vysoká hůl některého z hráčů před brankou, který se snažil kotouč tečovat?
56:22'
Rusko právě vstřelilo branku!
Přeci jen využitá přesilovka! Další rána VJAČESLAVA VOJNOVA už zaplula do síťky. Zkušený obránce se z první opřel do přihrávky Semjonova a hrací předmět zapadl pod horní tyčku. Säteri toho navíc mnoho neviděl. Asistence: Kirill Semjonov a Sergej Tolčinskij.
56:04'
Nástřel Vojnova, který byl asi nabídkou na teč, vyrazil do rohu Säteri.
55:35'
Finové vyhazují.
54:56'
Vojnov nahrál doleva Nikitovi Gusevovi. Tomu střela z jedničky nesedla.
54:36'
Mikael Seppälä dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Rusové budou hrát přesilovku!
54:10'
Po ruském ofsajdu přišel čas na ještě jednu reklamní přestávku.
53:27'
Rusové vrhají všechny síly dopředu. Již teď zřejmě odstartovali závěrečný nápor.
52:05'
Velký nápor Ruska! Obrovskou šanci měl Vjačeslav Vojnov, který zůstal u brankoviště volný, ovšem ani nadvakrát nepřekonal Säteriho!
51:48'
Prudkou nahrávku Sergeje Plotnikova na vzdálenější tyčce nezpracoval Arťom Galimov... Rusové zůstávají v tlaku.
50:41'
Damir Šaripzjanov se dobře natlačil až před finskou branku. Po zákroku Säteriho následuje reklamní přestávka.
50:03'
Finové teď působí lepším dojmem! Nejprve měl velkou šanci Markus Granlund, který zblízka přestřelil. Poté prošla Seppäläho přihrávka na pravý kruh k Teemuovi Hartikainenovi, proti jehož ráně se dokázal přemístit Fedotov!
49:24'
Sakari Manninen se z pravé strany natlačil až před Fedotova. Byl ale tísněn obráncem a nedokázal zasunout puk za záda ruského brankáře.
47:54'
Na ruské hole se ale vkradla také nervozita, která má za následek vzrůstající číslo nepřesných přihrávek.
45:33'
Rusové se nechtějí smířit s tím, že prohrávají a okamžitě se vrhají do útoku.
44:04'
Finové využívají přesilovku a dnes podruhé vedou! Jere Karjalainen přihrál puk před branku, kde vznikl závar. Joonas Kemppainen ještě neskóroval, ovšem Fedotov kotouč vyrazil pravým betonem jen k SAKARIMU MANNINENOVI, který ho dorazil do odkryté části klece – 1:2. Asistence: Joonas Kemppainen a Teemu Hartikainen.
43:36'
Alexandr Kadějkin zbrzdil protihráče u mantinelu a vysloužil si trest za nedovolené bránění.
43:19'
Andrej Čibisov se snažil natlačit před finskou branku, v čemž mu zabránil obránce Kaski.
42:30'
Probouzejí se ruští fanoušci, kteří by rádi viděli další výhru svého týmu.
41:28'
Dobrá spolupráce finského týmu. Jere Karjalainen zavezl puk dopředu na levém křídle. Poté ho posunul před branku na Joonase Kemppainena, jenž mířil do připraveného Fedotova.
40:20'
Rozhodčí ještě situaci krátce zkontrolovali na videu. Puk brankovou čáru nepřešel a tak se pokračuje za stavu 1:1.
40:19'
Teď byli Rusové blízko! Kirill Marčenko se rozjel na levé strany a švihem mířil ke vzdálenější tyčce. Jeho rána byla až příliš přesná. Skončila totiž přesně na spojnici břevna a tyčky. Následně se puk odrazil do brankoviště a Säteri nebyl daleko od toho, aby si ho kopl za brankovou čáru!
40:01'
Další třetina začne přibližně v 15:11.
Střely na branku – 18:16 (4:7, 14:9)
Ve druhé třetině měli Rusové více ze hry. Dlouho se však snažili o vyrovnání marně. Finský brankář například pokryl i samostatný únik Guseva. Gólu se ruští fanoušci dočkali až ve 36. minutě, kdy Grigorenko nastřelil tyčku, ale odražený kotouč už dorazil za záda dezorientovaného gólmana Arťom Minulin. Ve třetí části to ještě bude jistě hodně zajímavé.
40:00'
39:42'
Nahození Mikaela Seppäläho od modré čáry. Před Fedotovem hlídkoval Jere Karjalainen a situaci pak dojížděl ještě jeden z jeho spoluhráčů. Ivan Fedotov však dokázal kotouč neutralizovat pod svou lapačkou.
39:01'
Běží už poslední minuta druhé třetiny. Suomi zklidňují hru a drží puk u vlastní branky.
38:21'
Rána jednoho z Rusů byla sražena do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Säterim.
37:09'
Další nebezpečný atak Sborné! Alexandr Kadějkin si zpoza branky vyjel před brankoviště a rozpoutal závar, po němž musel Finy zachraňovat Säteri.
36:40'
Rusové jsou po vyrovnávacím gólu povzbuzeni a pokračují v náporu.
35:35'
Domácí vyrovnávají! Rusové se usadili v útočném pásmu. Kotouč doputoval na levý kruh, kde ho Nikita Gusev posunul k Michailovi Grigorenkovi. Ten orazítkoval bližší tyčku, od níž se puk odrazil před brankoviště a ARŤOM MINULIN ho uklidil do odkryté klece. Säteri v tu chvíli vůbec netušil, kde kotouč je. Asistence: Michail Grigorenko a Nikita Gusev.
34:20'
Rusům nevyšla rozehrávka. Bylo z toho zakázané uvolnění.
33:10'
Kotouč vylétl někam do prostoru střídaček. Máme tu reklamní přestávku.
32:20'
Nikita Gusev najížděl od útočné modré sám na finského brankáře! Volil střelu mezi betony, kterou si Säteri pohlídal.
32:06'
Vojnov nabil na modrou Michailovi Grigorenkovovi. Ten netrefil branku.
31:02'
Finové hodně sázejí na bruslení. Výborně forčekují. Rusové se čas od času dokáží vykombinovat do zajímavé příležitosti.
30:02'
Na modré měl napřaženo Arťom Minulin. Ruský obránce netrefil branku.
28:39'
Domácí se chytře vykombinovali z vlastní obranné třetiny a na pravém křídle dostal puk do jízdy Nikita Gusev. Jeho prudkou střelu švihem Säteri schoval někam do prostoru mezi tělem a pravou rukou.
27:55'
Nahození Šaripzjanova skončilo na zadním mantinelu. K odraženému puku se dostali Finové.
27:20'
Rusové v postavení mimo hru. Reklamní přestávka.
27:09'
Alexej Marčenko se s tím nepáral a vypálil na finskou branku z vlastní poloviny. Säteri byl pozorný a vyrazil puk ke svým spoluhráčům.
26:32'
Zakázané uvolnění Finska. Hra se stěhuje před brankáře Säteriho.
24:28'
Rusové v plném počtu a hned zahrozili! Arsenij Gricjuk střílel z pravého kruhu. Säteri puk neudržel a tak se ruský útočník dostal i k dorážce. I tu ovšem gólman Suomi pokryl!
23:40'
Dobrá přesilovka Finska. Rusové ale zatím odolávají.
22:22'
Velká šance Finska hned v úvodu početní výhody! Fedotov se roztáhl v brankovišti a zachraňoval svůj tým proti dorážce Markuse Granlunda z bezprostřední blízkosti!
22:11'
Domácí si nepohlídali střídání a na ledě jich bylo příliš. Přesilovku si vyzkoušejí také Finové.
22:03'
Přesilovka zůstala nevyužita. Finové v plném počtu.
21:20'
Domácí zatím v početní výhodě nic velkého nevymysleli.
20:02'
Rusové vstupují do druhé části v početní výhodě. Na trestné lavici sedí Kemiläinen.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 14:20.
První třetina je minulostí. Hrál se poměrně vyrovnaný hokej v dobrém tempu. Vyložených šancí ale k vidění mnoho nebylo, jelikož obě obrany pracovaly dobře. Finům se přes tu ruskou podařilo přeci jen jednou proniknout. V čase 18:25 dobruslil kotouč Nättinen, který ho poslal před branku a důrazný Waltteri Merelä otevřel skóre.
20:00'
20:00'
Vyloučení v týmu Finsko (Valtteri Kemiläinen – 2 min., hákování).
19:28'
Jeden z finských hráčů zaměstnal Fedotova ranou od modré čáry. Ten svým zákrokem přerušil hru.
19:01'
Začala poslední minuta první třetiny.
18:25'
Hosté se ujímají vedení! Joonas Nättinen dobruslil za brankou kotouč a v pádu ho poslal před brankoviště. Tam byl WALTTERI MERELÄ, jenž hrací předmět snad natřikrát protlačil za záda brankáře Fedotova. Asistence: Joonas Nättinen a Miika Salomäki.
18:04'
Finové se vyhodili z útočného pásma špatnou přihrávkou. Arttu Pelli pak musel pořádně zasprintovat, aby nepustil Arsenije Gricjuka do samostatného úniku.
17:22'
Finům bylo odpískáno postavení mimo hru.
16:10'
Nahození Kirilla Marčenka od modré čáry tečoval Andrej Čibisov. Pro Säteriho to ale nebylo nic složitého. Puk přikryl.
15:03'
Zatím stále čekáme na úvodní gól utkání. Oba týmy poctivě brání a šancí tedy k vidění zase tolik není.
13:55'
Na přihrávku od levého mantinelu si sjížděl Pavel Karnauchov. Puk ale před brankou netrefil natolik dobře, aby ohrozil Säteriho. Tečoval ho nad horní tyčku.
13:03'
Hned po vhazování vystřelil na domácí branku Oliwer Kaski. Puk skončil v lapačce Fedotova.
12:21'
Následoval ruský kontr. Bylo z toho přečíslení 3 na 2, ovšem Kirill Marčenko nedokázal v rozhodující chvíli kotouč předat spoluhráči.
12:09'
Miika Salomäki si pukem na levém křídle. Posílal ho na vzdálenější tyčku, ovšem přihrávku nenechal projít obránce Ćisťakov.
11:08'
Rusko v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
10:53'
Nyní ale sledujeme pasáž, v níž se hraje bez nějakých dalších příležitostí.
09:51'
Zatím sledujeme vyrovnané utkání. Tempo hry je vysoké. Je znát, že oba celky na turnaji dosud neprohrály.
07:58'
Z nepovedené rozehrávky domácích je zakázané uvolnění.
07:20'
Rusko si vytvořilo zatím největší šanci utkání! Výborně to udělal Pavel Karnauchov, který z pravé strany naservíroval puk před branku obránci Semjonovi Čisťakovovi. Säteri se však v brankovišti roztáhl a zabránil pohromě!
06:44'
Z levé strany to zkoušel střelou na bližší tyčku Markus Granlund. Jeho střelu si pohlídal Fedotov.
05:49'
Alexandr Kadějkin obdržel přihrávku na levé křídlo. Jeho křížná rána skončila v lapačce Harriho Säteriho.
05:21'
Arttu Pelli z modré čáry bekhendem nahodil puk na ruskou branku. Zasahovat musel Fedotov, který kotouč odrazil do rohu.
04:58'
Zakázané uvolnění finského týmu.
04:33'
Rusové z pobytu v útočném pásmu příležitost nevytěžili. Nikita Gusev nakonec neudržel modrou čáru.
03:15'
Sakari Manninen vystřelil z levého kruhu a první zákrok si musel připsat Ivan Fedotov v ruské brance. Ten vyrazil puk do ochranné sítě.
02:57'
Finům bylo odpískáno postavení mimo hru. Je tu tedy první přerušení hry.
02:36'
Začalo se v dobrém tempu. Zápas ještě nebyl ani jednou přerušen.
01:44'
Rusové operovali v útočené třetině. Vjačeslav Vojnov si sjel z druhé vlny na střelu, z vrcholu levého kruhu ale pálil mimo.
00:07'
Alexandr Kadějkin vyhrál úvodní buly zápasu. Rusové tedy na kotouči.
00:01'
Dozněly národní hymny obou soupeřů. Rusové opět v historických dresech s nápisem CCCP (SSSR) odkazujícím na éru Sovětského svazu.

Rusko: Ivan Fedotov (T. Biljalov) – Vojnov, Čisťakov, A. Marčenko, S. Tělegin, Minulin, Nikišin, Šaripzjanov – Čibisov, Kadějkin, K. Marčenko – Grigorenko, P. Karnauchov, N. Gusev – Gricjuk, K. Semjonov, Tolčinskij – S. Plotnikov, Arťom Galimov, V. A. Tkačov – Kameněv.
Trenér: Alexej Žamnov

Finsko: Säteri (Halonen) – Kaski, Pokka, Kemiläinen, P. Seppälä, Hietanen, Pelli, M. Seppälä – Hartikainen, S. Manninen, Markus Granlund – J. Karjalainen, Kemppainen, L. Komarov – Ojamäki, Pärssinen, M. Nurmi – Merelä, Joonas Nättinen, Salomäki.
Trenér: Jukka Jalonen

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Sidorenko (RUS).
Poslední dva vzájemné zápasy vyhráli Finové. Nejprve v květnu 4:1 na Českých hokejových hrách a v listopadu na domácí Karjale 3:0.
Rusko:
Hokejisté Ruska na domácím turnaji dosud nezaváhali. Svěřenci kouče Alexeje Žamnova zdolali 4:3 Kanadu, poté jim stačil jediný gól na výhru nad Švédy a nakonec přehráli 5:2 český tým. V neděli si to tedy s Finskem rozdají o prvenství.
Finsko:
Hokejisté Finska dosud v rámci Channel One Cupu odehráli dva zápasy. Nejprve se v pražské O2 areně utkali s českým výběrem. Ten sice srovnal 11 sekund před koncem na 2:2, ovšem Finové nakonec zvítězili po nájezdech. V sobotu pak celek Suomi přehrál 4:1 Kanadu. Dvakrát se trefil Jere Karjalainen, po gólu pak přidali Markus Granlund a Markus Nenonen.
Vítám tu všechny hokejové příznivce! Turnaj Channel One Cup v neděli zakončí utkání domácího Ruska s Finskem. Jedná se o souboj dvou dosud neporažených celků. Jedná se tedy o vrchol celého tohoto tradičního předvánočního turnaje.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.