Jan Kovář (MET) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:44
Tomáš Filippi (MET) 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:47
Střely na branku – 50:24 (23:7, 17:10, 10:7)
Zblokované střely – 10:14
Vyhraná vhazování – 31:34
Trestné minuty – 6:8
Hity – 17:14
Hokejisté Petrohradu poráží Magnitogorsk 3:2, v sérii vedou 3:1 na zápasy a jsou jediný krok od zisku Gagarinova poháru! Domácí sice po dvou třetinách prohrávali 1:2, ale v závěrečné dvacetiminutovce dokázali skóre otočit. Ve 42. minutě vyrovnal Anton Zubarev, který se trefil i přesto, že mu při střele praskla hůl. V 53. minutě pak přišla situace, která hokejisty Magnitogorsku hodně namíchla. Tvrdou střelu Hersleyho totiž vyrazil brankář Košečkin maskou, ale rozhodčí hru nepřerušili a puk za otřeseného gólmana dorazil Dinar Chafizulin, jenž tak zařídil rozhodující gól utkání. Hostům už nepomohla k vyrovnání ani power-play a 15 sekundová přesilovka v samém závěru zápasu.

Stav série 3:1 na zápasy
59:59
Do střely Sergeje Mozjakina obětavě padl Koskiranta. Petrohrad dnes zvítězí!
59:45
Ještě oddechový čas pro hosty...
59:45
15 sekund před koncem se ještě vylučuje na domácí straně! Jevgenij Ketov podrazil Mozjakina a Metallurg tak dohraje utkání v početní výhodě 6 na 4!
59:20
Vadim Šipačjov mohl rozhodnout! Jeho střelu, která směřovala do opuštěné klece soupeře, srazil hokejkou Santala!
58:54
Branka Metallurgu je prázdná!
58:45
Z ničeho nic šance pro hosty! Pohotovou střelu jednoho z hráčů Magnitky z mezikruží reflexivně vytěsnil Koskinen!
58:01
Domácí hrají dobře takticky a nepouštějí soupeře na dostřel Koskinena. Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
56:50
Domácí už spoléhají výhradně na defenzivu. Magnitogorsku se krátí čas na vyrovnání.
56:06
Barabanov držel puk v rohu útočného pásma Petrohradu. Teď už jej ale vybojoval Tomáš Filippi.
55:01
Do konce třetí části zbývá posledních pět minut. Dokáží hosté vybojovat alespoň prodloužení?
53:50
Mikko Koskinen přidržel lehké nahození protihráče. Následně se před jeho brankovištěm strhla menší mela, za kterou se však nebude vylučovat.
53:25
Sergej Plotnikov se nyní spokojil s nahozením puku za branku soupeře.
52:48
Hra opět pokračuje a hosté musejí vrhnout síly do ofenzivy. Střela Sergeje Mozjakina byla sražena do ochranné sítě.
52:05
Zatímco Chris Lee se u rozhodčích domáhal neuznání gólu, tak Vasilij Košečkin seděl v brankovišti viditelně hodně otřesený. Vypadá to ale, že bude v pořádku a dochytá toto utkání.
52:05
Petrohrad právě vstřelil branku!
Domácí přesilovku využívají a hráči Metallurgu se hodně zlobí na rozhodčí! Patrik Hersley totiž vyslal od modré čáry bombu, která trefila Košečkina někam do brady a hostujícího gólmana téměř knokautovala. Rozhodčí ale hru nepřerušili a DINAR CHAFIZULLIN pohodlně doklepl volný puk do odkryté klece. Asistence: Patrik Hersley a Nikita Gusev.
51:20
Do přesilové hry zasáhl i Jevgenij Dadonov, který si nechal zašít tržnou ránu a je natolik v pořádku, aby mohl pokračovat v utkání.
51:17
Za nedovolené bránění je vyloučen Danis Zaripov. Domácí budou hrát další přesilovku.
51:11
Alexandr Barabanov už najížděl sám na Košečkina, ale skvělý obranný zákrok předvedl Bereglazov, jenž stačil domácímu útočníkovi puk čistě vypíchnout!
50:59
Zakázané uvolnění Petrohradu. I domácí u hrají opatrněji, než v předchozím průběhu duelu.
50:08
Nahození Těreščenka tečoval na vlastní branku obránce Chafizullin a Koskinen měl co dělat, aby puk nepropustil za brankovou čáru. Na poslední chvíli ho dokázal zasednout!
49:51
Čtvrtý zápas série se rozhodoval až ve druhém prodloužení. I dnes není vyloučeno, že řádná hrací doba nebude stačit k určení vítěze.
48:34
Hosté vyhodili a v tuto chvíli jsou již kompletní.
47:59
Nepříjemný moment pro Jevgenije Dadonova, kterého trefil vyhozený kotouč do hlavy. Dadonov zamířil na ošetřovnu, kde zřejmě proběhne šití.
47:36
Hostům se podařilo vyhodit.
47:05
Z vrcholu kruhu vypálil Nikita Gusev, ovšem Košečkin jeho projektil pokryl.
46:33
Domácí si zahrají přesilovku. Za podražení je vyloučen Alexandr Sjomin.
46:06
Jevgenij Dadonov rychle obkroužil hostující klec a málem překvapil Vasilije Kočečkina. Následně ještě trefil puk ze vzduchu Nikita Gusev a Košečkin měl štěstí, že puk zamířil do míst, kde seděl!
45:44
Puk se odrazil mimo hrací plochu. Vhazuje se ve středním pásmu.
45:22
Hosté chybovali v rozehrávce a za to je mohl potrestat Ilja Kovalčuk. Jeho bomba skončila těsně nad břevnem!
44:23
Hosté se nastěhovali do útočného pásma a dostali se k několika střelám. Tu poslední vyslal od modré Chris Lee a Koskinen puk ztlumil na hrudi.
43:46
Hosté si mohli vzít vedení zpět! Tomáš Filippi našel parádní zadovkou Alexandra Sjomina, který měl před sebou poloodkrytou klec. Nedokázal však kotouč zvednout a Koskinen stačil dolní část své svatyně ucpat betony!
42:55
Máme zaděláno na velmi zajímavou třetí třetinu. Uvidíme, zda hráči SKA budou nadále tak aktivní, jako v dosavadním průběhu zápasu.
41:28
Fantastické střídání prožil ANDREJ ZUBAREV! Domácí bek nejprve zrušil bodyčekem Kosova a o nějakých 15 sekund později vyrovnal na 2:2. Zubarev si našel odražený puk po střele Prochorkina a byť při nápřahu zlomil hůl, tak kotouč zapadl do horního růžku nad vyrážečku bezmocného Košečkina. Asistence: Nikolaj Prochorkin a Nikita Gusev.
40:53
Kotouč vyvážel dopředu Jevgenij Timkin. Neměl ale podporu spoluhráčů a domácí ho tak poměrně snadno odzbrojili.
40:21
Domácí vstoupili do třetí třetiny pobytem v útočném pásmu. Nahození Rukavišnikova ukryl v lapačce Košečkin.
Hity – 16:8
Také po druhé třetině si hostující Metallurg drží jednobrankový náskok. Ve 23. minutě se sice domácím podařilo vyrovnat, když se z dorážky prosadil Dinar Chafizullin, ale ve 35. minutě ujel po levé straně Oskar Osala a hosté od té doby opět vedou. Petrohradu není nic platná ani velká střelecká převaha, ze 40 ran skončila za Košečkinem pouze jedna.
40:00
39:42
39:31
Domácí teď měli obrovský tlak a na Košečkina létal jeden puk za druhým! Brankář Magnitogorsku všechny ošemetné situace vyřešil a nakonec i přerušuje nápor soupeře!
38:43
Patrick Hersley prověřil Košečkina střelou od modré. Hostující gólman přerušil hru.
38:11
V dobré příležitosti se objevil Nikita Gusev, který si sjel až před Košečkina. Nejproduktivnější hráč Petrohradu v play off nemířil přesně.
37:41
Za zbytečné oplácení je vyloučen Jan Kovář. Ten se ocitl na ledě po zákroku Bělova a následně mu vložil hůl pod nohy. Je z toho trest za podražení.
37:07
Domácí jsou teď trochu zaskočeni. Měli velkou převahu, ale po druhém gólu Metallurgu se hra vyrovnala.
36:19
Ke střele z levého kruhu se dostal Oskar Osala. Koskinen jeho jedovku vyrazil ramenem.
35:10
Hosté mohli být ještě veselejší! Z mezikruží nebezpečně vypálil Jan Kovář, který jen těsně minul Koskinenovu branku.
34:14
Metallurg právě vstřelil branku!
Hosté jdou podruhé v utkání do vedení! Po levé straně pláchl obráncům Petrohradu OSKAR OSALA a střelou na bližší tyčku překonal Mikka Koskinena – 1:2. Asistence: Tommi Santala.
33:36
Na druhé straně našel Kablukov Jevgenije Ketova, který před brankou šikovně tečoval puk. Košečkin ale stačil v pádu zakročit!
32:12
Tohle byla obrovská šance hostů! Alexandr Sjomin připravil tutovku pro Jaroslava Kosova, který však zblízka trefil jen beton Koskinena. Pokud by puk zvedl, tak by byl finský gólman bez šance.
32:01
Nyní ale zahrozili hosté. Jan Kovář našel přihrávkou z rohu kluziště sjíždějícího Danise Zaripova, ovšem Koskinen se stačil přesunout. Je tu reklamní přestávka.
31:30
Domácí jsou, stejně jako v předchozích dvou zápasech série, aktivnějším týmem. Úspěch Magnitky stojí především na gólmanovi Košečkinovi.
30:34
Platonov nahodil puk na domácí branku a Koskinen toho asi moc neviděl. Puk ale jen prosvištěl vedle tyčky.
30:20
Košečkin vyrazil dalekonosnou střelu až mimo hrací plochu. Vhazovat se bude v útočném pásmu Petrohradu.
29:40
Barabanov posílal puk skrze hostující brankoviště a moc nescházelo, aby aby se puk odrazil za brankovou čáru o některou z bruslí!
29:08
Rána Jevgenije Dadonova byla sražena do ochranné sítě. Vhazuje se před Košečkinem.
28:15
Prochorkin nemohl hrát. Svůj tým vystavil do postavení mimo hru.
27:25
Od modré střílel Anton Bělov, hostující branku netrefil.
27:12
Ilja Kovalčuk prověřil Košečkina spíše propagačním pokusem. hostující gólman zakročil lapačkou.
26:23
Sergej Mozjakin přenesl hru na modrou na obránce Alexeje Bereglazova, který hned vypálil. Koskinen schoval puk někde v klíně.
26:03
Máme tu první reklamní přestávku ve druhé třetině.
24:56
Z levé strany pálil na Košečkina Ilja Kablukov. Brankář Metallurgu vyráží jeho projektil.
24:03
Dobrou šanci si však vytvořili hosté! Výborně to udělal Denis Kazionov, který se v útočném pásmu šikovně uvolnil a našel před brankou Denise Platonova. Ten ale nedostal kotouč za záda Koskinena.
23:28
Vstřelený gól domácí samozřejmě nabudil. Hráči SKA se opět natlačili do útočného pásma.
22:39
Domácí vyrovnávají! Hráči Petrohradu dlouho kombinovali v útočném pásmu, čímž zatavili pětici Magnitogorsku. Nakonec nahodil puk od modré na branku Vadim Šipačjov a proti dorážce DINARA CHAFIZULLINA už byl Košečkin bezmocný. Asistence: Vadim Šipačjov a Nikita Gusev.
21:28
Velké štěstí pro Košečkina! Domácí si v útočném pásmu několikrát rychle vyměnili puk a Vadim Šipačov byl na pravém kruhu úplně volný. Jeho střelu však zastavila tyčka!
20:36
Zakázané uvolnění Petrohradu. Hra se stěhuje zpět před Koskinena.
20:17
Další zákrok Koskinena. Ten si pohlídal bekhendové nahození Antipina a přikryl puk před dotírajícím Janem Kovářem.
20:11
Hned tu máme první přerušení hry. Koskinen podržel v lapačce nahození Zaripova.
Hity – 9:5
Po první třetině mohou být o něco spokojenější hokejisté Magnitogorsku, kteří odcházejí do šaten s nejtěsnějším vedením. Skóre duelu otevřel už po 27 sekundách hry obránce Viktor Antipin. Hráči SKA byli od té doby střelecky výrazně aktivnější, ale zatím narážejí na velmi dobře chytajícího Vasilije Košečkina.
20:00
19:58
Před brankou zůstal zapomenutý Nikita Gusev, ale nezpracoval puk ideálně a tak nemohl hned střílet. Hráči Magnitky tedy po první třetině povedou.
19:27
Hned po vhazování se opřel do kotouče Anton Bělov. Ani jeho střela si nenašla cestu do sítě.
19:04
Poslední minuta první třetiny. Ostrou ránu Danise Zaripova z levé strany vyrazil Koskinen za svou branku.
18:43
Z levého kruhu vystřelil Denis Kazionov. Koskinen si pro kotouč sáhl lapačkou.
18:23
Hra se ale rychle otočila a opět byl v permanenci Košečkin. Ten udržel na hrudi pokus Rukavišnikova.
18:04
Těreščenko nahodil od modré puk za branku. Hosté se tam snaží udržet hru.
17:27
Další akci SKA zastavilo postavení mimo hru.
17:13
Domácí se v závěru třetiny nadechují k velkému náporu! Hráči SKA vyslali na Košečkina několik střel, ale ten si poradil i s ranou Děrgačjova od modré čáry.
16:21
Před Chafizulinem se uvolnil prostor a domácí obránce si tak mohl popojet na osu hřiště. Jeho ránu vyrazil Košečkin před sebe a o zbytek se postarali jeho obránci.
15:28
Domácí předvedli krásnou akci, ale gól z toho nakonec není! Kovalčuk uvolnil Koskirantu, který ještě našel na zadní tyč najíždějícího Barabanova. Košečkin se roztáhl a levým betonem zabránil vyrovnání!
15:12
Nahození Alexandra Sjomina pokryl, a nakonec i přikryl, lapačkou Mikko Koskinen.
14:50
Tentokrát to Koskiranta zkoušel z vrcholu pravého kruhu. Košečkin přerušil hru jistým zákrokem a tak tu máme další reklamní přestávku.
14:13
Tohle ale bylo nebezpečné! Bekhendový pokus Koskiranty krotil Košečkin s poměrně velkými problémy.
13:43
Domácí moc nevědí, kudy na obranu soupeře. Košečkin je v posledních minutách bez práce.
12:55
Také Metallurg je kompletní. Pokračuje se ve standardním počtu hráčů.
12:30
Dobrou práci pro hosty odvedl Jevgenij Timkin, který pošetřil cenné sekundy v útočném pásmu.
12:16
Nyní už začíná zkrácená přesilovka domácího Petrohradu.
10:54
Síly na ledě se vyrovnávají. Dvě minuty za sekání obdržel Sergej Mozjakin.
10:27
Střela Chrise Leeho nadělala Koskinenovi velké problémy! Finský brankář měl možná zakrytý výhled a na poslední chvíli puk vychýlil mimo svou klec!
10:15
Hosté si zahrají přesilovku. Vadim Šipačjov obdržel dvě minuty za sekání.
09:24
Nahození Hersleyho od modré se snažil tečovat Barabanov. To se mu ale nepovedlo a puk skončil ve výstroji Košečkina.
08:54
Po delší době je hra přerušena. Čas na první reklamní přestávku.
08:48
Ilja Kablukov si vybruslil zpoza branky až do střelecké pozice. Košečkin prostor u své tyčky vykryl.
08:01
Až teď způsobil trochu vzruchu před hostující brankou Sergej Plotnikov. Košečkin si zakončení po ledě pohlídal.
07:36
Čas nyní rychle plyne bez nějakých dalších šancí. Puk se pohybuje mezi modrými čarami.
06:51
Teď sledujeme pasáž, kdy se ani jednomu z celků nedaří založení útočné akce.
06:21
Domácí vyhození sice mířilo přes všechny čáry, ale díky dobré práci Kovalčuka se nepíská zakázané uvolnění.
05:20
Nebezpečná střela jednoho z hostujících hráčů mířila na vzdálenější tyčku. Koskinen zakročil vyrážečkou.
05:09
Další práce pro Košečkina, kterého ohrožovala čtvrtá formace SKA. Hostující brankář nakonec zkrotil skákavý kotouč.
04:22
Vasilij Košečkin teď předvedl skvělý zákrok! Jevgenij Dadonov střílel z voleje do odkryté části klece, ovšem hostující brankář se bleskově přesunul a schoval kotouč v lapačce!
03:42
Někteří domácí fanoušci se už radovali, ale bylo to od nich poněkud předčasné! Z ostrého úhlu vypálil Ilja Kovalčuk a po Košečkinově zákroku se rozvlnila boční síťka.
02:46
Hraje se v obrovském tempu. Hra se teď přelévá ze strany na stranu.
01:51
Do další šance se dostával Alexandr Chochlačjov, jenž netrefil prostor mezi tyčemi.
01:29
Domácí se vzpamatovávají z úvodního šoku! Chochlačjov se objevil před poloodkrytou klecí, ale Těreščenko mu ještě stačil zablokovat hůl. Další pokus Plotnikova byl následně sražen do ochranné sítě.
00:58
Hráči Magnitogorsku začali opravdu velmi aktivně a zatím nepouštějí domácí z jejich obranného pásma.
00:27
Tohle je pro hosty vynikající začátek! Sergej Mozjakin našel zcela volného VIKTORA ANTIPINA, který měl dost času na zamíření a z pravého kruhu se trefil ke vzdálenější tyčce Koskinenovy svatyně. Asistence: Jevgenij Birjukov a Sergej Mozjakin.
00:01
Oficiality jsme si již odbyli. Vše se chystá k úvodnímu buly utkání.
Zní hymna Ruské federace.
Aktéři zápasu již nastupují na hrací plochu beznadějně vyprodaného Ledového paláce v Petrohradu.

SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorkin) – A. Bělov, J. Jakovlev, Hersley, Rukavišnikov, Zubarev, Zub, Rykov, Chafizullin – Barabanov, Koskiranta, Kovalčuk (C) – Dadonov, Šipačov (A), N. Gusev – S. Plotnikov, Chochlačjov, Prochorkin – Děrgačjov, Kablukov, Ketov (A).

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Antipin, J. Birjukov, Lee (A), Bereglazov, S. Těreščenko, Chabarov, Dronov – Zaripov (A), Jan Kovář, Mozjakin (C) – Timkin, Santala, Osala – A. Sjomin, Filippi, Kosov – Kaletnik, Železkov, De. Kazionov – Platonov.

Rozhodčí: Jeřábek, Ravodin – Šalagin, Sivov.
Jedním z dvojice hlavních rozhodčích pro dnešní utkání je český sudí Antonín Jeřábek. Ten povede duel společně s Alexejem Ravodinem.
SKA Petrohrad:
Vítězové Gagarinova poháru z roku 2015 nasbírali v základní části 137 bodů a v tabulce Západní konference obsadili druhé místo pouze o vzájemné zápasy za lídrem z CSKA. Také hráči SKA byli v dosavadním průběhu play off velmi suverénní. Postupně si poradili s Viťazem (4:0 na zápasy), Dinamem Moskva (4:1) a Jaroslavlí (4:0). Mezi hlavní tahouny týmu patří brankář Mikko Koskinen, útočná řada Dadonov, Šipačjov, Gusev a obránce Patrick Hersley.