To je pro dnešek vše. Za celý tým onlajnistů tady ve švédském Malmö přeji šťastný nový rok a znovu na počtenou se těšíme ve čtvrtek, kdy vypuknou nejen vyřazovací boje, ale i zápasy o udržení.
Finsko se střetne ve čtvrtek ve čtvrtfinále s Českou republikou!
Švýcarsko překvapivě vítězí. Celý zápas dobře bránilo a vytvořilo si několik pohledných šancí. Finové se musejí spokojit s pouhým bodem.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Švýcarsko U20.
Autorem branky je CLAUDE PASCHOUD.
SUI6: Paschoud si počkal na vhodnou chvíli a střílí gól po zemi do protipohybu gólmana.
FIN6: Ikonen přestřelil branku.
SUI5: Fuchs také neúspěšný. Zakončil do betonu brankáře.
FIN5: Lindell netrefil branku.
SUI4: Praplanovi utekl puk, a tak nezakončil.
FIN4: Znovu Teravainen a znovu vynikající Nyffeler.
FIN3: Ani Teravainen neuspěl. Zkusil střelu zblízka.
SUI3: Fiala chtěl zasunout pod beton, ale Saros to nedovolil.
FIN2: Maenalanen také trefil brankáře.
SUI2: Podobně to zkusil na druhé straně Herzog, ale ani on neuspěl.
FIN1: Mustonen trefuje zblízka pouze gólmana.
SUI1: Zangger zkusil blafák, ale Saros zasáhl betonem.
Samostatné nájezdy začínají.
Švýcarsko začne.
Ani během pěti nastaveným minut se nerozhodlo. Pojedou se tak samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:25
Švýcaři mají puk na holi. Snaží se ještě zaútočit.
64:01
Poslední minuta nastaveného času. Vhazovat se bude v útočném pásmu Švýcarska.
63:24
Nyní již mají Finové převahu. Maenalanen to zkusil zblízka, ale trefil jen gólmana.
62:55
Kulmalova střela z hranice kruhu byla tečována přímo do lapačky připraveného švýcarského brankáře.
61:50
Prodloužení zatím nic nepřineslo. Ani jednomu týmu se nedaří vhodně zakončit. Finsko je o něco málo aktivnější.
60:58
Švýcarsko se však osvobozuje.
60:40
Finsko založilo útok a snaží se kombinovat před Nyffelerem.
60:10
Jecker poslal puk na branku ze středního pásma. Saros jej vyrazil vysoko nad sebe. Až do hlediště.
60:01
Prodloužení začne za dvě minuty, tedy ve 20:21.
Je to tak. Finsko ve třetí třetině vyrovnalo, a zápas tak rozhodne pětiminutové prodloužení případně samostatné nájezdy.
60:00
59:25
Finsko se ještě dostalo do útočného pásma, ale vypadá to, že zápas půjde do prodloužení.
58:56
Také Mustoten je na ledě. Finsko kompletní.
58:29
Rathgeb dostal křižnou přihrávku, ovšem při střele se netrefil do puku.
58:01
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Puk opět letí přes všechny čáry.
57:39
Finové posílají kotouč opakovaně do bezpečí.
57:10
Švýcarsko je v plném počtu a hraje přesilovku.
57:09
Fiala si vybruslil před branku, ovšem trefil připraveného Sarose.
56:56
Potrestán Mustonen (FIN) – 2 minuty za hru vysokou holí. Síly na ledě se na chvíli vyrovnají.
56:43
Tentokrát nebude Finům branka uznána, Ikonen stál při zakončení v brankovišti. Před švýcarskou klecí panoval chaos a Ikonen byl první, kdo puk našel a usměrnil jej za záda Nyffelera. V brankovišti však stál jeho spoluhráč.
55:56
Švýcaři šli do přečíslení. Mirco Müller vzal zodpovědnost na sebe, ovšem pokusem z pravého kruhu přestřelil finskou klec.
55:32
Teravainen si počkal, přijel blíže k brance, ale jeho střelu vyrazil Saros vyrážečkou.
55:10
Ale hned bude muset čelit další převaze Finů. Rouiller (SUI) – 2 minuty za podražení.
55:05
Fiala je na ledové ploše. Švýcarsko se ubránilo.
54:19
Maenalanen trefil pukem kameru nad brankou. Finové jsou vykázání z útočného pásma.
54:01
Dělovka Pokky od modré čáry končí v klíně připraveného Nyffelera. Bude se vhazovat.
53:28
Švýcaři se osvobozují vyhozením puku až k Sarosovi.
53:05
A je tu vyloučení. Fiala (SUI) – 2 minuty za podražení. Pokračovat se bude po komerční pauze.
52:40
Obrázek hry se nemění ani v další minutě. Gólmani nemají co na práci.
51:40
Poslední minuta nic nepřinesla. Ani jeden z týmů se nedostává do šancí. Hraje se nahorů – dolů.
50:38
Švýcaři založili akci. Simion nastřelil pouze beka v levém kruhu.
50:15
Také Leskinen z pravé strany těsně minul.
48:30
Kinnunen dostal přihrávku zpoza branky přímo mezi kruhy, kde nikdo jiný nestál. Měl však příliš vysokou rychlost, a tak jen zakončil švihem vedle švýcarské klece.
47:49
Nikko dostal přihrávku do kruhu. Švihem střílí nad švýcarskou branku.
Dnešní utkání sleduje 718 diváků.
47:11
Následuje komerční přestávka. Poté vhazování v útočném pásmu Švýcarska.
46:32
Finové jsou v plném počtu. Švýcarům se přesilovka příliš nevydařila.
46:28
Po střele Kreise od modré se ještě snažil dorážet Praplan, avšak finský gólman včas zareagoval.
45:41
Vainio je na ledové ploše a Finsko tak ve čtyřech.
45:26
Rathgeb trefuje z hranice levého kruhu bránícího háče.
44:59
Finsko velmi dobře brání a nyní vyhazuje. Soupeř ještě nevystřelil.
44:32
Velká šance pro Švýcary! Finsko jde do tří. Kinnunen (FIN) – 2 minuty za hákování.
43:41
A přesilovka pro Švýcary. Vainio (FIN) vyhodil puk z obranného pásma do hlediště – 2 minuty za zdržování hry.
43:02
Švýcarsko je v plném počtu. Tentokrát se finské převaze ubránilo.
42:15
Finy zastavuje postavení mimo hru. Bude se vhazovat.
42:05
Finsko se drží v útočném pásmu. Zatím se však neprosadilo.
41:02
Vyloučen Baltisberger (SUI) – 2 minuty za držení.
40:35
Finsko právě vstřelilo branku!
Tak přeci jen to je gól! Před brankou tečoval kotouč za záda Nyffelera SAKU MAENALANEN. Asistence: Teuvo Teravainen, Henrik Haapala.
40:35
Finsko vstřelilo branku. Ta však pravděpodobně nebude uznána, neboť jí bylo dosaženo vysokou holí. Kontroluje se videozáznam. Od modré pálil Teravainen, před brankou puk někdo z finských hráčů tečoval.
40:01
Utkání má zatím překvapivý průběh. Švýcarsko vede nad favoritem rozdílem jedné branky. Finové hledají stěží recept na kvalitní obranu soupeře.
Další třetina začne přibližně v 19:43.
40:00
39:38
Třetina se dohrává ve středním pásmu.
39:01
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny. Fini se drží v útočném pásmu, avšak soupeř je ke střele zatím nepustil.
38:06
Simion to zkusil z nulového úhlu. Saros nastavil betony a kotouč vyrazil za branku.
37:30
Kulmala nahodil puk na branku, ale chopili se jej Švýcaři a můžou zaútočit.
36:51
Zbytek přesilovky se Finům nevydařil. Kreis je zpět na ledě.
35:49
Schmutz vyvezl puk daleko od své branky. Dokonce se dostal ke střele, ale zamířil jen bránícího hráče.
35:10
Prudká střela Teravainena z pravého kruhu končí v klíně švýcarského gólmana. Bude se vhazovat.
34:51
Vyloučen Kreis (SUI) – 2 minuty za podražení. Šance pro Finy.
34:26
Rouiller dostal přihrávku na modrou čáru, chtěl střílet, ale zlomil hůl.
33:18
Fiala si dobře obehrál soupeře v rohu kluziště, vybruslil blíže k brance, avšak trefil pouze hůl beka. Kotouč letí do ochranné sítě a bude se vhazovat.
32:13
Ihned po vhazování dostal přihrávku na modrou čáru Vainonen. Ten se s ničím nepáral a napálil kotouč příklepem. Švýcarský gólman zasáhl svým tělem.
32:08
Následuje komerční přestávka.
31:41
Maenalanen to zkusil z bezprostřední blízkosti backhandem, avšak trefil pouze připraveného Nyffelera.
30:29
Henri Ikonen poslal puk z ostrého úhlu před branku. Do trajektorie vložil hůl ALEKSI MUSTONEN a kotouč zapadl pod horní tyčku. Asistence: Henri Ikonen, Juuso Vanio.
29:49
To je konečná pro Villeho Hussa. Mezi tyče se nyní postaví Juuse Saros.
29:49
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
A je tu další gól! Střelu z hranice kruhu Husso pouze vyrazil betonem, k puku se dostal NICO DUNNER a ten backhandem navyšuje vedení svých barev. Asistence: Marco Müller.
29:11
Finsko v plném počtu. Dobrá přesilovka Švýcarů.
28:28
Fuchs poslal křižnou přihrávku Kreisovi do kruhu. Švýcarský obránce střílí švihem, avšak zamířil pouze přesunujícího se gólmana.
27:56
Finsko se opakovaně osvobozuje.
27:11
Vyloučen Mustonen (FIN) – 2 minuty za nedovolené bránění.
26:56
Podobná situace na druhé straně a Švýcaři trestají! Husso nedokázal schovat puk pod lapačku, toho využil FABRICE HERZOG a posílá jej po zemi za brankovou čáru. Bez asistence.
26:33
Chaos před švýcarskou brankou zastavuje gólman Nyffeler. Žádnému finskému hráči se nepovedlo trefit poskakující puk. Švýcarský gólman jej nakonec s menšími obtížemi zalehl.
25:47
Leskinen netrefil z levého kruhu branku.
24:56
Fuchs je zpět na ledě. Švýcarsko se ubránilo.
24:50
Vainonen si sjel před branku pro přihrávku, ovšem přestřelil. Švýcaři opět vyhazují.
24:05
Finové kombinují v pásmu. Zatím se jim nedaří vhodně zakončit.
23:28
Švýcarsko se osvobozuje. Soupeře ještě k ničemu nepustilo.
22:56
Vyloučen Fuchs (SUI) – 2 minuty za podražení.
22:16
Kotouč se octl na finská brance. Hra je přerušena.
21:22
Vlažný začátek druhé třetiny nyní ukončil Ikonen, který se pokoušel střílet zblízka, avšak Nyffeler je pozorný a kotouč vyrazil.
20:01
Na první branku jsme čekali až do devatenácté minutě, kdy nečekaně udeřila švýcarská reprezentace. Neuplynula ani minuta a Finsko v přesilovce vyrovnalo. Suomi mají na ledě sice převahu, ale příliš se jim nedaří koncovka. Gólman Nyffeler podává nadprůměrný výkon.
Další třetina začne přibližně v 18:54.
20:00
19:34
VILLE POKKA dostal nabito od modré do kruhu, ani chvíli neváhal, praštil do puku příklepem a pul zacílil pod horní tyčku. Asistence: Esa Lindell, Teuvo Terevainen.
18:59
Přesilovka pro Finy. Vyloučen Jecker (SUI) – 2 minuty za podražení.
18:59
Švýcarsko jde nečekaně do vedení! FLAVIO SCHMUTZ se octl v protiútoku, z hranice levého kruhu vyslal střelu, která si našla cestu vedle levé ruky finského brankáře. Asistence: Kevin Fiala.
18:02
Herzog vybruslil zpoza branky a střílel backhandem. Puk však zasáhl pouze bránícího finského hráče.
17:10
Na Nikka se nalepili dva obránci, a tak mu bylo znemožněno vystřelit.
16:17
Poslední minuta nepřinesla žádnou akci. Finsko se snaží založit útok, ale nedaří se mu to.
15:23
Kulmala je zpět na ledové ploše. Finsku nedělalo problém se ubránit.
14:55
Přesilovka se blíží ke svému konci a Švýcaři se stále nedostali ke kloudné střele.
14:12
Švýcaři se dostali zatím k jediné střele. Od modré pálil Mirco Müller, ale trefil pouze hůl bránícího beka. Finsko následně vyhazuje.
13:23
První přesilovka pro Švýcary. Potrestán Kulmala (FIN) – 2 minuty za sekání.
12:56
Ikonen se zjevil zcela sám před švýcarským gólmanem! Pokusil se o blafák, ale Nyffeler si věděl rady, včas zareagoval a vytasil lapačku.
12:05
Po dvou velkých šancích nás čeká přerušení. Komerční pauza.
11:10
Šance dva na jednoho! Leskinen prodloužil na Nattinena, který střílí z hranice levého kruhu a trefuje břevno za Nyffelerem!
10:28
Finský gólman špatně rozehrál, ke kotouči se dostal Marco Müller, který měl před brankou poměrně hodně místa. Husso byl však rychlejší a také tento pokus vykryl.
09:43
Jecker vyvezl puk a poslal jej z velké vzdálenosti na finského brankáře. Ten vytasil lapačku a v pokleku kotouč schoval.
08:44
Švýcarsko se nyní na chvíli dostalo do útoku, ale nevystřelilo.
07:48
Následuje komerční pauza. Poté vhazování v útočném pásmu Finska.
07:27
Dunner je na ledové ploše. Švýcaři neměli s Finy větší problémy.
07:12
Ikonen se netrefil do puku, který mu poslal Nikko. Švýcarsko znovu vyhazuje.
06:46
Domácím se již nedaří usadit se v pásmu. Švýcarsko dobře forčekuje.
06:15
Finové překombinovali přesilovkovou akci a špatně zakončili. Soupeř se následně osvobozuje.
05:27
První dnešní vyloučení. Trest si odpyká Dunner (SUI) – 2 minuty za nedovolené bránění.
05:11
Ikonen netrefil branku a Finsko přichází o útočné pásmo.
04:26
Finové v pásmu. Vainio si vybruslil do kruhu a švihem poslal kotouč na švýcarského brankáře. Ten zasáhl svojí vyrážečkou.
03:48
První střela hostů. Fuchs to zkusil z pravého kruhu pro vhazování, avšak ani tento pokus neskončil mezi tyčemi.
03:06
Švýcaři se ještě k ničemu nedostali. Další akci Finů zastavuje zakázané uvolnění.
02:20
Švihem od modré čáry střílel Honka. Kotouč trefil bránícího švýcarského beka.
01:44
Ikonen to zkusil z pravého kruhu příklepem, ovšem ani on nezamířil mezi tyče. Švýcarsko vyváží kotouč z pásma.
00:21
Jako první se dostali k puk Finové. Maenalanen si nabruslil od mantinelu před branku, ale trefil pouze její boční konstrukci.
00:01
Také Švýcaři vjíždějí na ledovou plochu. Oblékli bílou kombinaci dresů.
Jako první nastupují Finové. Ti dnes budou hrát v modrých dresech.
Rozhodčí jsou na ledové ploše. Čeká se na hráče obou týmů.

Finsko U20: Husso (Saros) – Lindell (A), Pokka, Lehtonen, Vainio, Honka, Vainonen – Maenalanen, Teravainen (C), Haapala (A) – Nikko, Mustonen, H. Ikonen – J. Ikonen, Kinnunen, Kulmala – Leskinen, Nattinen, Rauhala.

Švýcarsko U20: Nyffeler (Rochow) – Mi. Müller, Jecker, Baltisberger, Rathgeb, Kreis, Rouiller, Frick, Paschoud – Herzog, Zangger, Fuchs – Praplan, F. Schmutz, Fiala – Sieber (A), Simion (A), Balmelli (C) – J. Schmutz, Ma. Müller, Dunner.

Rozhodčí: Steve Papp (CAN), Devin Piccott (CAN) – Kenji Kosaka (JPN), Benoit Martineau (CAN).
Švýcaři jsou aktuálně na čtvrté pozici. Tři body získali za včerejší výhru 3:2 nad Norskem. Ve čtvrtek podlehlo Švédsku (3:5) a o dva dny později utrpělo debakl s Ruskem (1:7).
Finsko má na svém kontě devět bodů. Nejprve porazilo Norsko 5:1, následně podlehlo domácím Švédům 2:4 a včera si překvapivě hravě poradilo s Ruskem (1:4).
Zápas Finska se Švýcarskem uzavře boje v základní části. Od čtvrtku nás čekají vyřazovací boje. Oba týmy mají postup ze skupiny již zajištěný, a tak se rozhodne "pouze" o konečném umístění v tabulce.